Tomo Vinkovic

Mene interesuje samo jedno :D, zašto je cena tv traktora tako visoka, stari su i po 35 godina, a dosta, su para ! :sta:
 
att: radza

Нисам разумео, какву би ти размену направио, шта тражиш а шта нудиш?
 
pa trazim nekog Tomu od 30ak konja on mi je ok ili neki manji traktor te snage...a nudim nzm imam taj torpedo od 90 i masina za njega nesto bi se naslo..:)
 
ljudi zanima me dali im neko za prodaju prskalicuza tomu 521 ili kako da je napravim de da nadjm pumpu i koja ide cuo sam da moze morava 120l sto je za506kultivator ameni inace treba ta litraza pozdrav
 
micekeli je napisao(la):
dali ima podrivac za tomu i kojih je dimenzija, moze i neka fotka ako neko ima
Evo podrivača za Tomu, nadam se da sam ti pomogao ! ::namigivanje::

30su64i.jpg
 
Matke hvala ti ko bratu, kad bi mi jos rekao koliko kosta (okvirno) i gde moze da se nabavi bio bi ti jos zahvalniji
 
micekeli je napisao(la):
Matke hvala ti ko bratu, kad bi mi jos rekao koliko kosta (okvirno) i gde moze da se nabavi bio bi ti jos zahvalniji
sto bacas pare,napravi ga sam.Ja i cale smo ga napravili za 2 dana,sa materijalom,bez naseg rada izaslo je 80e.Ima ukupno 9 "noza" 5 napred i 4 pozadi,s'tim da kad sm ga probali,ispostavilo se da je lagan,pa sam mu okacio 2 tega.Radi odlicno u brazdi,a sa njim skupljam granje.Nemam fotoaparat da ga slikam,ali mogu ti reci sve pojedinosti ako te zanima
 
Podrivac, definitivno home made, izradi ga.
Evo slike mog podrivaca, vucem ga sa TV 821, koristim ga pretezno po vocnjak ljetno vreme za plitka obrada, ide i do 20 cm, ako se zeli duboka obrada onda za TV su 3 radni tjela.
1ybl0.jpg

24wvyp4.jpg


Milanko, ja sam sam izradio i prskalica za tomu, sta te tacno zanima pitaj.
Vise slike ima u mog albumu: http://www.mojalbum.com/danotnt
 
hvala Gospode na savetu daj pojasni mi malo oko prskalice koja pumpa ide jer je moi tomica 521kako da je ja napravim jer meni trdeba boca od 100l da isprskam nesto sljiva i ostalo su mi maline za njih mi najvise treba i koliko kosta pumpa vidim da dejan 351ima dobru
Post je spojen: [time]1300566722[/time]
_________________________________________________
za dejana 351 dali hoces slucajno da prodas prskalicu
 
Ovako, pred ja da je izradim ova prskalica trazio sam po oglasima, origigi tomina prskalica je bila prosek oko 300 evra, a otkud znam na sta cu da naletim, (imao sam jedno iskustvo sa jedna MORAVA sprica), u najlos slucaj jos neki 100 evra za remont pumpe, pa zatoa sam uzeo nova samo pumpa agromehanika kranj, platio sam je 170 evra, pripasao sam je na kardan, jedno bure od 100 litara, i sam miran, novo je novo a prosao sam samo sa tih 170 evra.
Pumpa je od najmanji sta gi nudi agromehanika od ovakav tip, moze da zadovoli 2 dizne, a pumpe so veci kapacitet su bili oko 250 evra, ali za moi potrebi je ona od 170 dobra, jer mi je potrebna samo jedna dizna za spricanje.
Na TV mozes staviti koju god pumpu zelis od ovi 2 sta sam ih nabrojao, ima tomo snaga da ih okrece na ler gasa.
Ajmo slike:
autn6c.jpg

351wgp0.jpg

11bp8qh.jpg
 
a koja je to oznaka pumpe 0d 170evka no ja bih uzeo tu od 250 samo mi reci oznaku
 
Milanko@ Ne prodajem,sa njom prskam voce.Problem kod pumpi za stari tip TV-a(418,419,420,521,522,523)je sto se srafi direktno na traktor i treba ti reducir izmedju pumpe i traktora.Ja ga nisam dobio kad sam kupovao pumpu,pa je montiram na kardan od freze,malo vise zezanja ali sljaka odlicno
 
hvala dejane351 kako mislis sa freze skines kardance stavis ga na pumpu i zavijes ona cetiri srafa recimi molim tekoliko litara je tvoj rezervar i koja je tebi pumpa ima toga loma samo treba traziti po topoli jer ja sam traktor kupio u petrijevu i imalo je tih prskalica tamo no izgubio sam telefon od lika od koga sam kupio traktor tu su mi nudili
 
kardan od freze stavis normalno na traktor,umesto freze na kardan zasrafis pumpu,ali moras da vodis racua da podesis lance od kardana tako da kad dignes hidrauliku pumpa ne udari u rezervoar.
Izleda da je komplikovano ali nije,to resenje mi je palo napamet jer nemam onaj reducir izmedju tv-a i pumpe,kod mene to radi vec dosta dugo,inace rezervoar i pumpa su original i staje 200l,ako te nesto zanima ,slobodno pitaj,mislim da je bolje preko pp,pozdrav!

p.s.kazes Petrijevo,mislis na moje komsije :D
 
ponovo poceo da zeza kljuc menjaca na mom tv 522,izgleda da je plafon 3 god.a zamenio sam i kljuc i oprugu.,mada i zupcanici nisu bas u najboljem stanju bas od loseg kljuca,jedno zlo nikad nije samo
 
Dok sam imao Tomo vinkovic PE-18 nisam znao sta je to kljuc menjaca, nikad se nije sjebao u tih 13-14 godine dok smo ga imali.
A 821 pokidao kljuc uste na 300 radni sati, pa opet ga pokidao na 1300 radni sati, kljuc se nije istrosio jer vnimavam kod saltanje nego se zapravo slomio na 2 dela, kada sam ga menjao po drugi put promenio sam i nosac kljuca pa videcemo sad.
Nije veliki kvar, jeftin je kljuc, oko 13 evra kod mene, par sati posla, ali otepa me nervoza zasto?

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh