Tomo Vinkovic

treba obratiti pažnju na smer kretanja ventilatora, jer tv okreče kardan u suprotnom smeru, treba koristiti okretač smera
 
bacsku je napisao(la):
treba obratiti pažnju na smer kretanja ventilatora, jer tv okreče kardan u suprotnom smeru, treba koristiti okretač smera

Tako je. Serije 300, 400, 500 i 700 imaju smjer okretanja kardana suprotno od kazaljke na satu, dok se kod serije 800 kardan vrti u smjeru kazaljke na satu.
 
smer levi i desno
k2jur5.jpg


ovo je originalan dodatak za okretanje kardana suprotno od kazaljke na satu
2ijghgg.jpg
 
Hvala ljudi, ovo nisam znao :ppozdrav: a gde bi se mogao naći neki vučni atomizer npr. 400 l
 
torpedo je napisao(la):
Hvala ljudi, ovo nisam znao :ppozdrav: a gde bi se mogao naći neki vučni atomizer npr. 400 l

Još nisam vidio vučeni atomizer za Tomicu od 400 litara. Nađi od 600 l pa ga manje toči. ::namigivanje:: No možeš i na klasični nošeni atomizer 440 l staviti točkove i poteznicu i samo deri. Evo kako to izgleda.






Agromehanika je imala u originalu nekakvu osovinu koja se stavljala na nošene atomizere da bi ju mogli Vinkovići vući, no nemogu naći sliku.
 
Pa zar i na prskalicu treba koristiti okretač smera , mislim da je to nepotrebno . :sta:
 
@Kiki: Za stare atomizere (za Tomice) namjenjene serijama do serije 800 inverzija netreba, dok za nove atomizere koji imaju smjer vrtnje kardana u smjeru kazaljke na satu da bi ih koristio na starim serijama moraš imati inverziju. No ima raznih kombinacija atomizera.

@mims: Ako pričamo o frezama za serije 300, 400 i 500 to su freze TV-95 zahvata 95 cm i ako bi ih htio suziti onda možeš sa svake strane izbaciti po jedan tuljak sa noževima ili skinuti noževe sa vanjskih tuljaka. Koliko bi to točno bilo u cm nebih ti znao reći, no mislim da bi ju moga suziti za oko 20-ak cm.

Freza TV-95



Za traktore serije 700 namjenjena je freza TV-120 zahavta 120 cm. Ona na krajevima poluosovina ima ležajeve tako da izbacivanje tuljaka nedolazi u obzir, ako se nemisil sužavati i okvir poklopca. Kao rješenje nudi se i skidanje vanjskih noževa.

Freza TV-120

 
Hvala Bećarino, svaka čast. Ovo mi treba za drugara koji nije u mom selu, kupio je TV pa mu treba atomizer za malinu. Kod mene u selu ima samo jedan TV ali nikada ga nisam video u radu niti razmišljao o njemu. :ppozdrav:
 
Ima li neko uputstvo za rukovanje za TV730 ,bas bih Vam bio zahvalan za pomoc .
 
1. daj kontakt
2. pali
3. pali svetla ( novi zakon )
4. stavi ga u brzinu ( napred-nazad )
5. počni da ga voziš
TV je najednostavnija mašina na svetu
PS.: nemoj da zaboraviš da sipaš i dizela u njega
 
E ljudi napravio sam glupost , hteo sam malo da sredim Tomu pa sam pootkacinjo neke zice i neznam sad gde idu ( one ispod volana ) sad mi nista ne funkcionise , moze li neko da mi izskicira ta povezivanja ili posalje semu .
 
На оној слици са додатком за окретање смера кардана делује ми као да је прикачена балирка мада, можда ми се само чини...
Може ли некако да се напакује балирка на тому и има ли уопште снаге тома од 18кс да вуче неку мању балирку?
 
Velimir je napisao(la):
На оној слици са додатком за окретање смера кардана делује ми као да је прикачена балирка мада, можда ми се само чини...
Може ли некако да се напакује балирка на тому и има ли уопште снаге тома од 18кс да вуче неку мању балирку?

Nije balirka već samoutovarna prikolica.



Što se tiče Tomice 18 i 21 ks mogao bi vući neku manju balirku samo treba naći tako male balirke (može ih se naći vani po brdkim krajevima, mini rolo i kockaste balirke). Za ove od 30 ks znam da vuku klasične prese koje vuku recimo IMT-533,539.
 
Лепо изгледа ова слика са самоутоварном приколицом.Нисам знао да их има оваквих мањих.
Што се тиче балирки, виђао сам по огласима да се продају мале брдске балирке, значи мислиш да би то могло функционисати кад се стави инверзија за кардан?
 
Velimir je napisao(la):
Лепо изгледа ова слика са самоутоварном приколицом.Нисам знао да их има оваквих мањих.
Што се тиче балирки, виђао сам по огласима да се продају мале брдске балирке, значи мислиш да би то могло функционисати кад се стави инверзија за кардан?

Zašto ne, treba samo nać odgovarajuću balirku i gas. Na kardanu imaš 540 o/min tako da nema problema.
 
Nazad
Vrh