Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

prvo da se retdstavim. toni je. aktivan san na forumu ovcarstvo i kozarstvo ,ali redovito posjecujem i ovaj foru.
boja ljuske jaja je pasminska karakretistika. razlicite pasmine imaju razlicitu boju. trenutno imam kokose koje nose zelena, smedja i bijela jaja.
smedja boja nastaje iz spoja porfirina. ... kod nas u prodaji nema bijelih jaja zato sta nisu dobro prolazila na trzistu nekad kad se pocelo razvijati intezivno peradarstvo.... pozdrav nadan se da san bar malo pomogao
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

hvala puno,da li mozes napisati koje rase kokosaka nose zelena,bela i braon jaja!!! :cao:
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

sorry. nemogu. razlog je taj sta san prije dvi godine dobija priko nekog prijatelja 150 jaja za inubator. ( nabavija je kod covika koji kokose drzi slobodno i nezna ni koliko ih ima ,a pogotovo koje su pasmine) ako te bas bas zanima mogu ti potrazit u nekoj knjizi ili ti pogledaj na netu. mozes cak nac nekoga ko uzgaja perad za izlozbe pa njih pitaj.
ove moje sta nose zelena jaja su svakakve ima cak i golovratih i vrhunske su nesilice.
ako ti nos sta triba pitaj slobodni ili posalji privatnu poruku
 
Pozdrav,
Ja sam nov na forumu sto se i vidi :ppozdrav:

Imam kavez kapaciteta 120 koka,u kojem trenutno imam 95 koka nosilja starosti oko godinu dana.
Mogu vam reci da sam prezadovoljan ovim "hobijem" (posto sam stalno zaposlen u drugoj firmi).
Cena jaja je trenutno idealna,tako da se moze lepo zaraditi.Prodaja je sada malo stala zbog predhodnih praznika (uskrsa) ali nemam veci lager jaja ::namigivanje::
elem,hteo sam da prosirim "biznis" ulozio bih vecu lovu u taj posao,imam idealan objekat za bavljenje tim poslom,ali me zanima gde bih moga da plasiram vece kolicine jaja. Naravno ne ocekujem da mi neko napise ulicu i broj gde bih dostavljao jaja,ali svaki predlog je dobro dosao :cao:
 
Dobrodosao!!!!
koliko sam ja informisan(a imamo isti hobi)jaja mozes prodavati osim na pijaci,po prehrambrenim prodavnicama ali moras imati papire za to,a papire dobijes posle pregleda jaja od nadlezne sluzbe i mislim da taj pregled prilicno kosta!!!!ako ti se nesvidja ta varijanta probaj da nadjes zene koje prave kolace,onda restorane......
 
Pozdrav svim forumasima,mene interesuje odgoj koka nosilja tj program ishrane,gustina naseljenosti vakcinacija itd.Vec 6 godina radim exsploataciju pa sad razmisljam o odgoju jer kako sam cuo zarada u odgoju je oko dinar na dinar,manje vise i to najvaznije je da znam da je uredno vakcinisana i 'dobra' za exsploataciju.Inace poceo sam sa 700 kom a sad imam 2000.Unapred hvala
 
Pozdrav svima iz Novog Bečeja !!!

@acim

Čistu kukuruznu prekrupu treba davati mesec dana ili samo nekoliko dana pa nastaviti sa koncetratom ?
 
koncentrata moraju dobijati,bilo tvog ili prodavnickog.Po dvoristi nemoze pokupiti sve minerale koje treba.
 
Poštovani, receptura za koke nosilje nije loša ali tu nedostaje so koja je jako bitna,
a što se tiče premiksa mislim da je mnogo bolji od Fish-corp 2000 max-mix žkn 1% sadrži sve min. vitamine
i sve potrebne aminokiseline. To govorim iz ličnog iskustva.
Jedno pitanje za iskusne. Kada se pojave kokošije vaši, koje je najefikasnije sredstvo za njihovo uništavanje?
Hvala.
 
Imao sam 40 koka nosilja, 3 su mi uginule. Sta moze da bude uzrok?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243804670[/time]_________________________________________________
koristim gotov koncetrat Agro mil, vodu im nenjam redovno. Covek od koga sam ih kupio kaze da su primile sve vakcine.
 
Sta je ljudi jer ima nekog?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243805279[/time]_________________________________________________
Koke ne boluju, uvece udjem sve okej, kad ujutru ugine. pitao sam jednog prijatelja koze da je zog koncetrata ili svetla. primetio sam da je velicina jaja promenljiva, zavisi od dzaka koncetrata. Branko sat mislis sta moze da bude uzrok
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243806370[/time]_________________________________________________
Sta je ljudi sto nema nikog?
 
koklika ti je temperatura u objektu?
ja sam imao uginuca prosle nedelje ali zbog kanibalizma(iako neznam sta ga je izazvalo)jer hrana je standardna(jabucki koncentrat)svetlo nije jako i kavezi nisu prenaseljeni!!!
moras da se pazis toplotnog udara jer su koke preosetljive na visoku temperaturu!!!iz toga sto si napisao meni samo to pada na pamet!!!
 
Ako imaš makar malo ventilacije u objektu, ne može biti problem visoka temperatura.
Tu nešto ne valja u koncentratu. Čim varira veličina jaja, tu je u pitanju, najverovatnije loš premiks u hrani.
Najbolje bi bilo da promeniš hranu, ali od nekog valjanog proizvođača.
Kanibalizam može nastati zbog udara direktne sunčeve svetlosti.
 
Svetlo nije prejako imam jednu neonku od 40w u prostoriji od 3m*3.5m . U kavez za 10 kokosoka ja imam 8, jer mi bilo zao da se guraju.Temperatura mislim da nije previsoka ali cu izmeriti za neki dan kad bude toplije vreme. ventilaciju imam malo ali neznam dali je dovoljno. Kolika ventilacija mi treba za tu prostoriju i za 37 kokosaka.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243956869[/time]_________________________________________________
koji mi koncetrat preporucujete i dali je bolje da uzmem premiks pa da sam pravim koncetrat posto kukuruz vec imam.
 
Za tu količinu kokošaka ti je bolje da kupuješ gotov koncentrat.
Ja ti kažem samo da kupiš hranu od nekog renomiranog i po kvalitetu poznatog proizvođača.
Prostorija ti je više nego dovoljna. Ugradi ventilator koji izvlači isparenja.
 
Meni je praxa pokazala da valja uzimati i od novih jer kvalitetom stvaraju trziste :cool:
 
Moje kokoske jedu jaja i to stalno,čim jedna snese one druge napadaju na jaje i ako im ne ode u deo gde se skupljaju jaja one ga razbiju i pojedu , sta je razlog ? :udri: :zli:
 
Nazad
Vrh