PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101

bradonja s petokrakom
21-09-18, 15:15
Recipročno glasi, ako nemaš bar, BAR, 100 hektara zemlje u POSEDU, kako bi ostvario pristojnu zaradu pri ceni od 120 evra po toni, nemoj se baviti ratarstvom i kraj priče !

PROFESORR
21-09-18, 15:36
Nisi u pravu,da cena kukuruza bude i 5 dinara,onaj ko je zavrsio sa govedarstvom,nece vise junice u dvoriste dovoditi,niti niska cena kukuruza moze povecati stocni fond,mnogima se obilo o glavu,jeftin kukuruz u jesen,idemo u stocarstvo,stocarstvo pukne cenovno,kukuruz na prolece skoci,ako neko ima masu zemlje da zivi od ratarstva,a ne da bude "rob" govedima,njegova stvar,niko govedaru nije kriv za njegov zivotni izbor,i ne(zadovoljstvo).
Recipročno glasi, ako nemaš bar, BAR, 100 hektara zemlje u POSEDU, kako bi ostvario pristojnu zaradu pri ceni od 120 evra po toni, nemoj se baviti ratarstvom i kraj priče !

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

Goran G.
21-09-18, 15:38
ispravka
recipročno glasi,ako nemas BAR 100 grla u POSEDU,kako bi ostvario pristojnu zaradu i povoljan zakup drzavne zemlje,nemoj se baviti sa time
prestani smarati >:({

laufer
21-09-18, 16:02
Pristojno je da ratari traže 22 dinara, a nepristojno je da govedari traže 11 dinara, a ?

Ma nije nego !!!

Ceo sistem srpskog agrara, ratar-stočar-klaničar il mlekar-trgovac, staće na zdrave noge kada se cena tone kukuruza ustali u rasponu 100-120 evra.sa

Tada ćemo zapatiti jedno 7-8 miliona steonih grla i biće nešta od nas.

Do tada možemo, da prostite, svi zajedno svirati znate već čemu.
Gospodo stocari kada drzavna zemlja bude u rukama ratara po uslovima po koim ih stocari dobijaju a stocari dobiju subvencije za stocarstvo onda ce tek biti posteno i svakom ono sto pripada ..

siz
21-09-18, 16:57
Po kojim to drugim uslovima ratari dobijaju zemlju drugačije od stočara? Da li plate više da li moraju da plate dve godine unapred da li im je zabranjeno da seju određene kulture itd?

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока

paorpaor
21-09-18, 16:59
Kao Maxim po diviziji.

siz
21-09-18, 17:00
Objasni molim te.

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока

markojx
21-09-18, 17:18
Prvo su napravili cistog i velikog ratara sa velikom i novom mehanizacijom i kreditima koji to prate a unistavali stocara ,sad od stocara prave velikog ratara daju mu povoljno zemlju da bi on prodao stoku i digao kredite da kupi mehanizaciju da radi tu zemlju ,a unistavaju velikog ratara teraju ga da dize nove kredite pravi farmu kupuje stoku dok mu masine stoje ,to je ono je.e lud zbunjenog

Zoran0230
21-09-18, 18:46
Obično svaki stočar ima nešto svoje zemlje sa kojom hrani svoju stoku.Ako nemaš svoje zemlje a hoćeš da držiš stoku onda je to velika rabota-to isto važi i za ratare.Presešće nekima svi krediti (naravno da iim to ne želim) ali to je neminovnost.Ove godine je eto bolje rodilo ali prvo pokrivamo prošlu koja je bila katastrofalna.Kada ljudi sve što obrađujete i tovite bude u vašem vlasništvu onda će priča biti drugačija,do tada>:({

- - - - - - - - - -

Gospodo stocari kada drzavna zemlja bude u rukama ratara po uslovima po koim ih stocari dobijaju a stocari dobiju subvencije za stocarstvo onda ce tek biti posteno i svakom ono sto pripada ..

Što ne zapatiš brate koje marvinče pa ćeš dobiti sve te privilegije.Pa tu zemlju dobija jako mali procenat stočara,samo ko ima mnogo grla a mi sitni ni ne možemo da konkurišemo.

bradonja s petokrakom
21-09-18, 18:53
1) za najkasnije 3 godine drž. zemlje neće biti

2) Goran G, el se sećaš kad smo raspravljali da će ove jeseni kukuruz biti ovoliko koliko je ? Ostaje još da se soja skrlja na 24-26 din

3) sve dok stočaru ne bude isplativo da "zrno" kupi kod komšije ratara nema ni moj od svih nas zajedno

4) svinjarstvo zaboravite, goveda (meso, ne mleko ) i ovce su "pripale" Srbiji u ovom deljenju

5) Paorpaor raduje me što ti i tebi slični možete dobiti za soju oko 40 dinara

6) koliko sledeće jeseni otkupljivači će usloviti ratare: "otkupiću ti samo ako imaš VELIKU količinu, nema prijema na skladištenje, svi ispod stotinjak hektara idu pod led

7) voleo bih ja kćeri da te za carskoga sina prose, ama vidim ko mi oko dvorišta obigrava

coci064
21-09-18, 19:31
Sto je babi milo to joj se i snilo.

slobapatrola
21-09-18, 19:50
Sve u svemu da povracas...
Nemam reci .Da se ne bavim povrtarstvom ratarstvo ne bih radio.

markojx
21-09-18, 20:00
I tako dok se mi svadjamo razjedinjeni stocari ratari vocari itd kole i kompanija nas ogulise sa cenama svih poljoprivrednih proizvoda a drzava nas zavrnula za subvencije ,kad bolje razmislim to je i bio plan zavadi pa vladaj

Goran Lukić
21-09-18, 20:06
Ovo kao da se vučić učlanio na forum pod imenom Majmun s petokrakom

PROFESORR
21-09-18, 20:09
Kukuruz ce na 18 ,relativno brzo,soja na 41-42,to sto pojedini bulazne o ceni tipa 10 din,kravi o ....rep.

T110
21-09-18, 20:22
I gajba piva na tih 18 pa vec se zna da preko 16,5 nece do kraja kalendarske godine, evo nazalost mozemo i da se kladimo.

savopunck
21-09-18, 20:26
Kako čujem gebi prekinuo prijem kukuruza,kao pun do čepa.

Goran G.
21-09-18, 20:49
Kukuruz ce na 18 ,relativno brzo,soja na 41-42,to sto pojedini bulazne o ceni tipa 10 din,kravi o ....rep.

tako smo i lane cekali cenu pa smo neki jedva prosdali soju a neki i sad drze u silosima lanjsku robu >:({ https://vukajlija.com/neki-cete-da-poginete-a-neki-cemo-da-prezivimo/557720preživimo (https://vukajlija.com/neki-cete-da-poginete-a-neki-cemo-da-prezivimo/557720)Jedan od bitnijih delova svakog motivacionog govora (http://vukajlija.com/motivacioni-govor/441902) kojim se šalje u smrt topovsko meso (http://vukajlija.com/topovsko-meso/276043) specijalno, samo u tu svrhu dovučeno na mesto bitke.
Izgovara se tako što se prvi deo rečenice kaže glasno, a drugi malo tiše i uvek prolazi. E sada da li prolazi zbog niskog koeficijenta inteligencije mesa ili uzavrele krvi (http://vukajlija.com/krv/542966) koja zagluši uši pred boj, ne zna se, ali masa kao hipnotisana trči ravno u smrt, dok je komandant posle naredbe za juriš (http://vukajlija.com/juris/148168), malo zastao da posmatra spektakl.

- Junaci. Neprijatelj upravo prlelazi reku i pred vratima je našeg grada. Samo mi stojimo između njih i našeg golorukog naroda. Jesu brojini. Jesu opremljeniji. Ali oni nemaju srca i ne brane svoja ognjišta (http://vukajlija.com/ognjiste/524436). Ne brane svoje svetinje. Boj ne bije svetlo oružje, već boj bije srce u junaka (http://vukajlija.com/boj-ne-bije-svijetlo-oruzje-vec-boj-bije-srce-u-junaka/68733)!!!
- TAKO JEEEEEEE!!!!!
- Braćo. Idemo sada u smrt. U smrt ili pobedu. Idemo napred za otadžbinu. Jeste, treba kuraži (http://vukajlija.com/kuraz/156525) za ovo, jer ispred nas čeka pakao, i jeste, neki ćete da poginete, a neki ćemo da preživimo, ali najbitnije je da će nas sve vekovima pamtiti, a naša imena će i naši potomci sa poštovanjem izgovarati.
- TAKO JEEEEEEE!!!!!
- JURIIIIIIIIIIŠ!!!!
- AJMOOOOOO!!!
- Ja ću vam se pridružiti čim vežem pertle (http://vukajlija.com/vezivanje-pertli/504031).

Rasa91
21-09-18, 21:43
Prodao 25t po 14 din. Cena ide gore kad krene dunav, do tad nista.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Lord Ogy
21-09-18, 22:04
Kod nas ljudi silosi su prepuni, almex u zr dnevno je primao i preko 200vagona . Gde god prodjes kukuruza ima ,kipuju ga ljudi na otvorene prizme. Ima i firmi koje ljudi obilaze ali kako vise nema gde i one ce izgleda primiti deo kolaca. U svakom slucaju nadam se nekoj ceni na gore tamo dec ili kasnije na prolece.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bradonja s petokrakom
21-09-18, 22:22
Evo ovako, tržišna realnost posla sa izvozom govedine u Tursku, 5.000 tona za sad, a od proleća proširenje kvote na 10.000 tona godišnje

1) otkupna cena bejbi-bif junadi do 2,3 evra za živu vagu

2) otkupna cena starijih kategorija do 2 evra

3) tu će upasti i otkup za famozne EU preferencijale

4) raspitajte se kod komšija govedara koliko kukuruza i soje treba za takav tov pa radite obračun

5) premija za mleko od Nove Godine isključivo za mleko extra klase, subvencije za matičenje od 2020. godine ne postoje

* * *

Tržišna realnost za prerađivačku industriju i uvoznike:

- trajno ukidanje svih uvoznih ograničenja i carinskih dažbina

- pratite razvoj priče sa zahtevom mlinara za uvoz pšenice poboljšivača

* * *

Tržišna realnost u pogledu "velikih" farmi tipa Matijević, Kostić, famozni Tenis, Arapi:

- dato dovoljno zemlje za podmirenje sopstvene stočne proizvodnje

* * *

Tržišna realnost u pogledu veličine poseda:

- imaš 30-50-70 hektara zemlje, zalogaj si za lokalnog "tajkuna-veleposednika" kako bi on ukrupnio svoj posed i njegov apetit će podržati i ova i bilo koja druga vlast koja nije komunistička

- imaš 10-15-20 hektara, zalogaj si za nesretnike sa 30-70 hektara kako bi se i dalje koprcali, njihov apetit će se potpomoći poreskom politikom na način da će sve preko pola hektra zemlje u Panoniji, a za dve godine i niže Save i Dunava, iziskivati astronomske iznose na godišnjem nivou

- evo ti primer da ne lutaš mnogo: prošle godine, po proceni poreske uprave, osnovica za porez na imovunu u mojoj opštini je bila 200 hiljada dinara za hektar zemlje 4. klase, nema razlike dal je trstik, livada il njiva, gleda se klasa, a ove 500 hiljada batice. Za porez na prenos apsolutnih prava, pri prodaji, bez obzira na klasu, minimalna osnovica, bez obzira na klasu, je 1 milion dinara, pa se ti puši. A ako pretrkeljišete sopstvena rešenja videće te isti trend.

* * *

To što ja pišem po forumu: "Car je go !" ne znači da vičem: živeo car, naprotiv.

* * *

Niti su nas pod sankcijama držali, niti su nas bombardovali, niti su nam petokolonašku vlast instalirali, niti nam emigrante uvaljuju, da bi ovdašnji seljaci i radnici udobno živeli, već da bi multinacionalni kapital oplodili.

Dođi sebi dok još imaš kome !

* * *

NIKADA više, pri ovom kursu evra, kukuruz neće vredeti 19 dinara.

bojcetic
21-09-18, 22:29
Evo ovako, tržišna realnost posla sa izvozom govedine u Tursku, 5.000 tona za sad, a od proleća proširenje kvote na 10.000 tona godišnje

1) otkupna cena bejbi-bif junadi do 2,3 evra za živu vagu

2) otkupna cena starijih kategorija do 2 evra

3) tu će upasti i otkup za famozne EU preferencijale

4) raspitajte se kod komšija govedara koliko kukuruza i soje treba za takav tov pa radite obračun

5) premija za mleko od Nove Godine isključivo za mleko extra klase, subvencije za matičenje od 2020. godine ne postoje

* * *

Tržišna realnost za prerađivačku industriju i uvoznike:

- trajno ukidanje svih uvoznih ograničenja i carinskih dažbina

- pratite razvoj priče sa zahtevom mlinara za uvoz pšenice poboljšivača

* * *

Tržišna realnost u pogledu "velikih" farmi tipa Matijević, famozni Tenis, Arapi:

- dato dovoljno zemlje za podmirenje sopstvene stočne proizvodnje

* * *

Tržišna realnost u pogledu veličine poseda:

- imaš 30-50-70 hektara zemlje, zalogaj si za lokalnog "tajkuna-veleposednika" kako bi on ukrupnio svoj posed i njegov apetit će podržati i ova i bilo koja druga vlast koja nije komunistička

- imaš 10-15-20 hektara, zalogaj si za nesretnike sa 30-70 hektara kako bi se i dalje koprcali, njihov apetit će se potpomoći poreskom politikom na način da će sve preko pola hektra zemlje u Panoniji, a za dve godine i niže Save i Dunava, iziskivati astronomske iznose na godišnjem nivou

- evo ti primer da ne lutaš mnogo: prošle godine, po proceni poreske uprave, osnovica za porez na imovunu u mojoj opštini je bila 200 hiljada dinara za hektar zemlje 4. klase, nema razlike dal je trstik, livada il njiva, gleda se klasa, a ove 500 hiljada batice. Za porez na prenos apsolutnih prava, pri prodaji, bez obzira na klasu, minimalna osnovica, bez obzira na klasu, je 1 milion dinara, pa se ti puši. A ako pretrkeljišete sopstvena rešenja videće te isti trend.

* * *

To što ja pišem po forumu: "Car je go !" ne znači da vičem: živeo car, naprotiv.

* * *

Niti su nas pod sankcijama držali, niti su nas bombardovali, niti su nam petokolonašku vlast instalirali, niti nam emigrante uvaljuju, da bi ovdašnji seljaci i radnici udobno živeli, već da bi multinacionalni kapital oplodili.

Dođi sebi dok još imaš kome !

* * *

NIKADA više, pri ovom kursu evra, kukuruz neće vredeti 19 dinara.

Ja mislim da hoce i to vrlo brzo. Sa prvim kisama i snegom ide na 150e/t. Moj silos je spreman za 2 dana, i sve sipam kuci. Mk, Viktorija i ekipa zao mi je, nema za vas ulaza, izlaza, rastura, telehendera itd itd.

Dr.I
21-09-18, 22:45
Ovo je tema o ceni kukuruza gde ljude uopšte nije briga za bebi bif, premije za mleko, subvencije za matičenje, EU preferencijale, analize veličine poseda i ostali off. Kome je skupo i neće da plati kukuruz neka ga seje sam i kraj priče.

bradonja s petokrakom
21-09-18, 22:59
NE NE i NE !!!

Nije off !!!

Ako vi možete da cvilite da je kukuruz jeftin, i mi neki možemo da kmečimo da je skup !!!

A i naslov teme kaže: " ... i predviđanja njenog kretanja " !

Sve napisano su argumenti za moj stav !

I ne pristajem da ste VI, ratari, ucveljeni tamo nekim tržištem !!!

TRŽIŠTE batice pa kom opanci kom obojci, dosta je bilo vašeg držanja za perčin cele države !!!

Dedera te sad na barikade i na džadu, a sokolovi !

Beli76
21-09-18, 23:13
Baš bih voleo da niko ne poseje kukuruz dogodine, pa da ga uvezete po 5 dinara.

PROFESORR
21-09-18, 23:14
Ovaj jee zreo za dilkarnicu.

bradonja s petokrakom
21-09-18, 23:18
Baš bih voleo da niko ne poseje kukuruz dogodine, pa da ga uvezete po 5 dinara.

E nećemo ni mi više da plaćamo vaše "kurčenje" sa arendama od 1.000 evra za hektar !

PasceKisa
21-09-18, 23:27
брадоња текст онај најдужи је стварно нешто добро си га написао превазишао си себе љутили се ми или не стварно је добар без сточарства нема ратарстваа ово чекамо барже чекамо да нарасте дунав је свирање одушевио си ме

- - - - - - - - - -

чињеница је мој бабо тако каже да су чобани паметни људи јер имају пуно времена да размишљају

F.E.A.R
21-09-18, 23:35
Ćuj ovoga "bez stočarstva nema ratarstva"...možemo i ovako "bez ratarstva nema stočarstva"..kakvih ljudi ima neverovatno.Još da mi vi i slični određujete cenu.Cena kukuruza u Evropi se ustalila i ima te manje skokove u toku nedelje! Svakako da ne treba prodavati po 14 din jer ta ustaljena cena u Evropi daleko veca i iznosi nesto preko 20 din u proseku

Uros Davidovic (https://www.facebook.com/uros.davidovic.16?fref=gs&hc_ref=ARQDgjpU5KCqB20OSsJ2YlMhkadvaXkhPbKdYh6Eeq-yyKSHQLfWGvr3GdroqPWpcw8&dti=227075804140112&hc_location=group)

Администратор (https://www.facebook.com/groups/227075804140112/admins/) · 4 ч.

Kukuruz raste vec peti dan zaredom na svetskim tržistima. U nedelju u emisiji Bolja zemlja ,pojavice se stručnjak , analitičar, direktor jedne velike firme i reći svoje mišljenje o perpektivi rasta cene. Snažno savetujem drage poljoprivrednike da sačekaju i NE PRODAJU ga za 14 dinara. Naravno, to je samo lično mišljenje a više informacija dobićete u nedelju ujutru. Hvala

PasceKisa
22-09-18, 00:05
ма друже па видиш како чви из врбаса одређују цену па велим да и ја пробам ја од ових твојих немогу ваљда бити лошији

sinisa1979
22-09-18, 00:09
Stagnacija kod nas. 14.2 do 14.5 din sa 8% pdv-a.

grunt
22-09-18, 05:49
А ко вас шта пита?Ајд буни се кривична пријава итд...Нема слоге у нашем народу,док је не буде овако ће бити јер тако је кроз Историју...:){{

Dr.I
22-09-18, 07:38
O kakvom tržištu se ovde lupeta? Na pariskoj berzi kukuruz je 20 dinara a u Milanu 23 dinara.

Zoran0230
22-09-18, 07:44
Ćuj ovoga "bez stočarstva nema ratarstva"...možemo i ovako "bez ratarstva nema stočarstva"..kakvih ljudi ima neverovatno.Još da mi vi i slični određujete cenu.Cena kukuruza u Evropi se ustalila i ima te manje skokove u toku nedelje! Svakako da ne treba prodavati po 14 din jer ta ustaljena cena u Evropi daleko veca i iznosi nesto preko 20 din u proseku

Uros Davidovic (https://www.facebook.com/uros.davidovic.16?fref=gs&hc_ref=ARQDgjpU5KCqB20OSsJ2YlMhkadvaXkhPbKdYh6Eeq-yyKSHQLfWGvr3GdroqPWpcw8&dti=227075804140112&hc_location=group)

Kukuruz raste vec peti dan zaredom na svetskim tržistima. U nedelju u emisiji Bolja zemlja ,pojavice se stručnjak , analitičar, direktor jedne velike firme i reći svoje mišljenje o perpektivi rasta cene. Snažno savetujem drage poljoprivrednike da sačekaju i NE PRODAJU ga za 14 dinara. Naravno, to je samo lično mišljenje a više informacija dobićete u nedelju ujutru. Hvala

Na pogrešnu adresu se javljaš.Ne određuje naš stočar cenu kukuruza.Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.Najveći problem stočara nije samo kukuruz nego nuz proizvodi od suncokreta,žita... koje se otkupljuju po mizernim cenama a stočno brašno i sunc. sačma ide u nebesa i nema nikakvog pariteta.Ovi Otkupljivači deru i vas i nas.Zato nema stoke,pa obaraju cene kako hoće,jer znaju da smo u njihovim šakama.A prilikom bilo kakvog izvoza neće dati tebi i meni da zaradimo.

F.E.A.R
22-09-18, 09:17
Na pogrešnu adresu se javljaš.Ne određuje naš stočar cenu kukuruza.Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.Najveći problem stočara nije samo kukuruz nego nuz proizvodi od suncokreta,žita... koje se otkupljuju po mizernim cenama a stočno brašno i sunc. sačma ide u nebesa i nema nikakvog pariteta.Ovi Otkupljivači deru i vas i nas.Zato nema stoke,pa obaraju cene kako hoće,jer znaju da smo u njihovim šakama.A prilikom bilo kakvog izvoza neće dati tebi i meni da zaradimo.

Sve je tačno.. Ali pogrešnom to objašnjavaš. Procitaj poruke gore pa pojasni onom bradonji a ne meni. Nisam ja to pisao vec citirao stočare

bradonja s petokrakom
22-09-18, 10:10
Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.

Da zaključim izlaganje.

I ovo više neće biti moguće.

Kao što automehaničar nije autoelektričar, tako ni stočar neće imati tržišnog viška zrna.

Kako ?

Tako što će uslovi konkurencije dovesti do toga da svako zrnce koje imaš moraš propustiti kroz stoku inače ode pod led.

Jer će i klaničari uslovljavati otkup količinom mesa, kao što sada mlekari uslovljavaju otkup mleka.

I uvek će lestvica količine biti za nijansu iznad tvog kapaciteta i kopaćeš i rukama i nogama da ostvariš zadatu količinu.

* * *

Sve ovo šta sam izneo je domen sociologije privređivanja i zakonit je rezultat famozne TRANZICIJE. Nestaje seljak, postaje ili opstaje robni proizvođač.

Prodiskutujte o ovome sa bilo kojim tek svršenim dipl. ek. i on će vam sve isto reći.

A sadašnji tek svršeni dipl. ek. je za dve godine ili savetnik u mistarstvu ili kakav komercijalsta kod otkupljivača i on je naučen da tako rezonuje, uopšte ga se ne tiče vaše, zaostalo, sagledavanje poljoprivrede, već će svoju platu zarađivati tako što će propisivati uslove koje sam vam opisao.

Aj uzdravlju

P.S.

@ Bojčetić

Po današnjem kursu tih 150 evra za tonu je 17, 73 dinara za kg. Daleko je to od 19 dinara.

Realno je da se ta cena, 150, može izgurati prodajom od kuće na manje količine, do par tona... Ali, brzo će nestati takvih kupaca, teško da će se moći ostvarivati toliko velika razlika na srednji rok.

slobapatrola
22-09-18, 10:16
Ako su resili da nas sjebu drzace nisku cenu pa kukuruz bio kod mene ili na marsu sve jedno.Kad tad popusticemo i prodati novaca treba od vazduha se ne zivi a vecina ljudi se od drugih kultura nije nije ni razduzila.Kod nas tradicionalno repa pokriva sve troskove pa i malo ostane viska a kukuruz GRATIS dodje.Ovoga puta to nije tako .Neka me neko ispravi ako ne pricam ok.Druga stvar imamo istog otkupljivaca za secernu repu,suncokert, kukuruz i sve ostalo i hoce neko da minkaze da to nije monopol.Zato to god imamo taj monopol na trzistu mozemo da pusimo.Pa dal cuvali kuci ili u silosu skoro dodje na isto.Dal gajili stoku ili ne opet isto.Ne svadjate se za dzabe.

Снежана
22-09-18, 10:46
Tema je TRENUTNA cena, a ne gledanje u šolju i dugoročne prognoze. Molim moderatore da ne dozvole da se pregledna i informativna tema upropasti.

milan971
22-09-18, 11:23
I predvidjanje njenog kretanja....
A tema je vec upropastena jos damo poz.... prilika fali.

Sonjaa
22-09-18, 12:06
Kolega bradonja treba da Vas je sramota,na forumu gde velika vecina ljudi zivi od prodaje tog istog kukuruza Vi pisete kako zelite da cena bude deset dinara.Mislim da svim poljoprivrednicima odgovaraju vece cena nasih proizvoda pa bilo da je u pitanju kukuruz,psenica,meso ili mleko.O ekonomiji pojma nemate nego ste malo naculi o liberalnoj ekonomiji pa sad mislite da ste strucnjak,da ista znate znali bi da se prilike i okolnosti menjaju i to koliko zemlje ili stoke ce nekome u buducnosti trebati da opstane nikad se sa sigurnoscu ne zna.
Za cenu kukuruza predvidjam da ce ici bar do 18 dinara do decembra.
A sto se Vas tice obrijte bradu,skinite petokraku i cutite.

Zoran0230
22-09-18, 12:08
Sve je tačno.. Ali pogrešnom to objašnjavaš. Procitaj poruke gore pa pojasni onom bradonji a ne meni. Nisam ja to pisao vec citirao stočare
Nisam pogrešio,post sam napisao na osnovu tvrdnje da bez ratarstva,nema stočarstva.Ko će jesti taj kukuruz.Šta je starije,kokoška ili jaje,šta je teže-kila gvožđa ili kila perja>:({

F.E.A.R
22-09-18, 13:35
Počeo sam pisati pa odustao.. Neće biti kraja ako se počnu iznositi drugi argumenti

sinisa1979
22-09-18, 15:36
Zorane,zna se sta je starije.... Jaje. Kako su nastali dinosaurusi?

steve73
22-09-18, 15:44
A ako smem da pitam...kako stojimo sa cenom!? ovde od 13.50-14.00din/kg nit gore niti dole....

T110
22-09-18, 15:58

A kakve veze svetsko trziste ima konkretno sa tobom? Jel imas izlaz na svetsko trziste, jel imas kapacitete da zadovoljis bar promil potreba takvog trzista?

Pusti ti ove stručnjake i analitičare jer ti kao i vecina ovde trguju lokalno, a svetska cena nema dodirnih tacka sa onom na tvom lokalu.

Moze negde na zapadu da bude cena i 100 din nasi proizvodjaci to nikad nece doziveti.

F.E.A.R
22-09-18, 18:53
To objasni Urošu Davidoviću... Auuu kakvih likova ima

T110
22-09-18, 19:13
Njemu retko ko moze nesto da objasni, on ti je primer klasicnog forumasa samo sto ima termin na TV-u.:lol:

Na ovu cenu ostane 2,87din cisto po kg, jer jos niko nije naucio kukuruz sam da ide, a kamion jos uvek ne ide na vazduh i ide veoma malo jer se nikome ne isplati i uglavnom idu sleper sa tablicama xxxKSxxx kolege iz Banata mogu cesto da ih sretnu.

Svakakve teorije se rasprodaju jer je izgleda tesko shvatiti da je poljoprivreda postala biznis i da ako prodajes samo sirovinu nikad neces biti zadovoljan sem ako nisi posrednik, ovako najbolje prolaze oni koji prodaju poluproizvod ili vec gotov proizvod.

Ako nekome kukuruz ne provede u dvoriste bar 6 meseci u sopstvenom skaladistu kako misli da budes u mogućnosti da trazis cenu koja ti odgovara.Tek kad izvoznici, posrednici i ostali lidera ti budu ratara vukli za rukav, a ne oni njih moze da se govori o realnoj ceni do tad :P{

Tombica
23-09-18, 16:45
Koliko placa trenutno Raca? Jel zna neko? I kako izgleda tablica kod njega,molio bih da neko postavi tu,ako moze.Fala...

nebojsa19
23-09-18, 19:41
Kod nas je cena 13.5,ali su prestali da uzimaju zbog niskog vodostaja dunava pa nema izvoza,da li uzimaju kod vas kukuruz?

savopunck
23-09-18, 21:10
Sve puno do čepa,juče jedva poslednji sam bio na prijemu posle mene slali gde ko oće,veliki ili ozbiljni otkupljivači puni ili se prave da su puni pa ne primaju.

Ristic87
23-09-18, 21:30
Kod nas 14 din ...

aca74
23-09-18, 21:36
Kod nas na otupnom mestu 14 dinara do 16 % vlage. Moj kukuruz vlaga ispod 14%.

nikt
23-09-18, 21:47
Koliko placa trenutno Raca? Jel zna neko? I kako izgleda tablica kod njega,molio bih da neko postavi tu,ako moze.Fala...Таблицаhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180923/e9775da23e8497ac33cad40e3cbdd0fa.jpg

Korica
24-09-18, 10:19
Cena pala sa 14.10 na 13.90. Među poslednjima u subotu ćale istovario turu i rekoše da je puno jer kamioni ne odnose vikendom. Moja tura ostala kući, valjda će otići čim stane kiša. Inače borba je za ostavljanje na lager, videćemo kako će se završiti. Možda ova kiša popravi stanje na Dunavu :-)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

mixer87kac
24-09-18, 15:55
Kod nas čujem 15 din...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

MONTOYA
24-09-18, 15:59
Kod nas sa njive privatno ide po 15 a kako cujem i po 16

Mačvanin 82
24-09-18, 19:07
Montoya kazu da Banopoljci prodaju po 14 koliko hoces

zeljkoo
24-09-18, 19:52
Danas zvao nekog lika iz oglasa, kupuje u klipu.Kaze on, kupujem u klipu, isplata odmah a cena 6dinara. jedva sam se suzdrzao, jedva. Ja sam prodao po 16 u zrnu par tona a u jagodini je 14dinara na otkupu. Tamo cu prodati jos neki deo.

bradonja s petokrakom
24-09-18, 20:34
I moj komšiluk prodaje po 6 dinara u klipu, kupuju ljudi za loženje.

Kažu dobro koliko i lošiji ugalj.

Po meni je to greota, kao da hleb lože...

MONTOYA
24-09-18, 21:01
Montoya kazu da Banopoljci prodaju po 14 koliko hoces
Pa bilo, kukuruzi pri kraju, nema vise sa njive

MIRBAN
24-09-18, 21:07
A koja je cena komiljaka ili šapurika?

Sudarski Bojan
24-09-18, 21:14
Koliko ja znam neka mera je puna kikindska prikolica ali stvarno puna uvek je kostala kao 1tona uglja

diesel d-60
24-09-18, 21:25
Kod nas puna nagazena 3,5t prikolica ili slicno 4000 din.

Zoran0230
24-09-18, 22:25
Kod nas puna nagazena 3,5t prikolica ili slicno 4000 din.

Kod nas ladno 6000 a možeš tražiti i do 8000.Vršidba je digla cenu.4t.

dukej
24-09-18, 23:10
Kod nas je nagažena petotonka 7000 a zmajevka 10000.

LTZ T-40
25-09-18, 07:20
Kod nas su zaokruzili zmajevku na 100e.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

Matic
25-09-18, 07:56
Drugar iz Erdevika kaže da je kod njih nagažena Dubrava 7.000 dinara.

lekso
25-09-18, 08:00
Mi smo loznicu kiperku sa povisicama i uvrsenu neugazenu prodavali po 10000 al dok proizvodnja paleta nije ponovo otvorena. Sad svi uzimaju otpoadni furnir i kocke

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

coci064
25-09-18, 09:12
Kod nas Agroseme prodaje cokanje od semenskog za 6 dinara po kg. Uvrsena zmajevka izadje nesto jace od 12000 din, ali je cokanje bas sitno.

ratatatui
25-09-18, 09:44
Ne stane tu puno u zmajevku .Ja sam doneo jednoj ženi iste te šapurike u dve prikolice od 5t izmereno 3020kg tih šapurika sitne su i po prikolici ide oko 1500kg.

F.E.A.R
25-09-18, 21:55
Koliko cujem danas cena 15.65 din kod nas

sinisa1979
25-09-18, 21:57
Je l' je to blagi skok kod vas?

F.E.A.R
25-09-18, 22:03
Koliko znam bio je 14.3 din ,jedan je placao 15 a evo danas pisu da dvojica uzimaju po 15.65

BOKIBOLE
25-09-18, 22:16
Kod nas 14 dinara.

kova77
25-09-18, 22:29
Danas u Gebiju obaveštenje, od predatog kukuruza 2/3 mora odmah da se proda, cena 13,80. Samo 1/3 može na lager, e to je lopovluk.

PROFESORR
25-09-18, 22:32
[QUOTE=koa77;1401787]Danas u Gebiju obaveštenje, od predatog kukuruza 2/3 mora odmah da se proda, cena 13,80. Samo 1/3 može na lager, e to je lopovluk.[/QUOT
to je znak da ce cena na gore>:({

MOMOSARIC
25-09-18, 22:35
Tako je dragi "proesore" , sasvim logično.

kova77
25-09-18, 22:50
[QUOTE=koa77;1401787]Danas u Gebiju obaveštenje, od predatog kukuruza 2/3 mora odmah da se proda, cena 13,80. Samo 1/3 može na lager, e to je lopovluk.[/QUOT
to je znak da ce cena na gore>:({
Slažem se, a sta ako i drugi uvedu tu praksu. Pa primene i na žitu.?? Za soju isto vec obavezna prodaja.

caco
26-09-18, 03:53
[QUOTE=PROFESORR;1401789]
Slažem se, a sta ako i drugi uvedu tu praksu. Pa primene i na žitu.?? Za soju isto vec obavezna prodaja.

E onda ostaje da se metne katanac na firmu, pa svi u fabrike.......
A bas me zanima sta bi advokati ili sud rekao na ovo "mora da se proda"....?

steve73
26-09-18, 04:46
Ako si odlucio da kod njega izrucis robu, to je vec neka vrsta saradnja dakle tebi odgovara takav uslov ( citaj prihvatis), onda na to ni sud nemoze nista, pogotovo ako jos i ne plati i onda NISTA! Provereno evo imam i sudsko resenje u ime naroda. Srbistan.....

mirmag
26-09-18, 06:27
Koliko cujem danas cena 15.65 din kod nas

Koji su to??

T110
26-09-18, 14:39
[QUOTE=kova77;1401793]

E onda ostaje da se metne katanac na firmu, pa svi u fabrike.......
A bas me zanima sta bi advokati ili sud rekao na ovo "mora da se proda"....?

Pa rekao bi idi na drugo mesto Lkl{{

Dulkaarpad
26-09-18, 18:48
[QUOTE=PROFESORR;1401789]

U nasem selu je kod napr. MK obavezna prodaja soje odavno obavezna (a i kod nekih drugih)... Ne daju ugovor, ako ne uzmes nesto na odlozeno, a nemaju opciju da predas na lager, ako nemas ugovor...
Mozda cu iduce godine uzeti napr. 100 kg uree na ugovor :lol: pa da mogu na lager (vec znam da to nece da ide, jer ce neko da izmisli nesto... ali no...).
Ljudi, samo sopstveno skladiste, pa kako god... drugog resenja nema. Vidim i nas kolega iz Stapara pravio sopstveno skladiste. Svi tako. I za zrnastu, i za ostalu robu... za par godina i ovako ce biti kilavo, a kamo li bez sopstv. prostora za sklad. robe.
Cenu kukuruza ne znam, ni zrno nismo prodali ni prosle (nije ni rodilo), ni ove godine (skladistili kako god smo mogli, nece da se kvari, to je sigurno).

Ristic87
28-09-18, 21:01
Kod nas cena pala na 13.5...

slobapatrola
28-09-18, 22:09
Tim kosticevim firmama treba uzeti robu i nikad ne platiti

Rajko75
28-09-18, 22:44
Tim kosticevim firmama treba uzeti robu i nikad ne platiti

Pa da te oteraju u Hag pa to je najmanje srpska firma

Maxa
02-10-18, 21:46
Danas bio covek iz ADE kod mene,drugar mu radi u GEbiju, i rece mu da ce kukuru otici na 11-12din...sta reci^-^

bojcetic
02-10-18, 22:18
A na berzi 14+pdv, kako da ne 11din.

Spajki
02-10-18, 22:23
Jel tebi neko plaća tih 14+pdv?

F.E.A.R
02-10-18, 22:29
Danas bio covek iz ADE kod mene,drugar mu radi u GEbiju, i rece mu da ce kukuru otici na 11-12din...sta reci^-^

:lol::lol: koliko navijas za cenu suncokreta toliko spustas cenu kukuruza,i to vec godinama tako..ubacis rec "sta reci" a u opkladu da ga ne proizvodis vec kupujes...ma samo navijaj

Maxa
02-10-18, 22:30
AJde reci da nisam bio u pravu sto se tice onda cene???

sinisa1979
02-10-18, 22:42
Kao da je Gebi jedino otkupno mesto....

bojcetic
02-10-18, 22:52
@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.

F.E.A.R
02-10-18, 23:02
AJde reci da nisam bio u pravu sto se tice onda cene???

Kako si bio u pravu kad sam onda prodao po 19.5. Svi ste pricali da ce biti 8 dinara...cas mi rekao rodjak iz Rumunije cas ovaj cas onaj...ma bolje ne pisi takve gluposti ovde

Maxa
02-10-18, 23:15
Ja koliko znam tad je bilo rijec o suncokretu a ne o kukuruzu.Mi ovde ga slabo sejemo tako da se ne tresemo toliko oko cene suncokreta i kukuruza.Lkl{{

- - - - - - - - - -

@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.

Bice lepa cena kukuruza tamo posle Nove godine.

Dulkaarpad
03-10-18, 14:37
Neka... nek stoji dotle.

PROFESORR
03-10-18, 19:00
Danas bio covek iz ADE kod mene,drugar mu radi u GEbiju, i rece mu da ce kukuru otici na 11-12din...sta reci^-^Jeste,kazu i svinje ce na 100 din kg,pouzdani izvor.

Matic
03-10-18, 19:05
Danas prodao određenu količinu.Cena 14 rsd sa pdv.

Maxa
03-10-18, 19:26
Jeste,kazu i svinje ce na 100 din kg,pouzdani izvor.

Neka idu profesore sto se mene tice i na 50din kad nemam sad turu.>:({

Ja sam rekao ovde prvi kad je cena bila 13.8din kukuruza a svi dobijali 15.5-16din, eto vec stigli na 14din znaci da sam bio u pravu.

Spajki
03-10-18, 19:57
@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.Često se desi lepa zarada iz svog skladišta ali isto tako se desi i lep minus i gubitak čekajući tu neku "pravu" cenu.I ja sam prosle godine ostavio soju u svom magacinu-i pogrešio.

MOMOSARIC
03-10-18, 23:01
Mi smo proizvodjači , naše je da proizvodimo , a trgovci neka trguju . Ipak , naravno , može se svako baviti i sa dva i više zanimanja . Može čovjek nakon proizvodnje pokušati da poveća sredstva pa da se okuša u trgovini tako što će čekati sa robom , ali onda zašto baš da trguje kukuruzom , može za taj novac od kukuruza u oktobru da kupi i neku drugu robu , npr neke akcije , valutu , zlato , nekretninu ili neku drugu robu , može da uloži u berzu , neki brzi biznis, ,..itd, itd.

sinisa1979
03-10-18, 23:46
Bitkojn? :)

F.E.A.R
04-10-18, 17:14
I šta.. i dalje nema cene. Američki nas prešišao na obe berze, mislim da se to nikad nije desilo. Uvek smo bili jači sa cenom od 2 do 4 din a rodilo im samo tako. Kako se ovde kraduckaaa

http://i67.tinypic.com/o02t5c.jpg

tesla
05-10-18, 07:43
Ovde se više ne kraducka, već se KRADE naveliko, a ko se ne uhvati kola, PUCA !!!

grunt
06-10-18, 08:25
Stvarno su smradovi zašto jus nije 15%...?Što bi moglo da se reši a nama kao proizvođačima bi bilo mnogo bolje jbg

posrnuli paor
06-10-18, 08:47
Stvarno su smradovi zašto jus nije 15%...?Što bi moglo da se reši a nama kao proizvođačima bi bilo mnogo bolje jbg

Pitanje je zasto ne svode sad na 14% kad je vecini vlaga ispod 14%. Meni je bila 13.4% i 13.2% i skinuli mi 0.5% za rastur a nista nisu dodali na tezinu do 14%, mogli su bar da ne skidaju taj rastur, nisu to neke kolicine ali ne volim kad me kraduckaju

savopunck
06-10-18, 20:48
Kanda je malo krenula gore cena.

PG Krnac
06-10-18, 21:11
Daj boze,mada se vec ocistio atar,vec naveliko ljudi oru...

MOMOSARIC
06-10-18, 21:40
Pa ? Mislim šta hoćeš da kažeš ?

PG Krnac
06-10-18, 22:57
Pa da nema vise kukuruza u ataru pa ide cena gore,vec se 95% kukuruza uradilo

MONTOYA
06-10-18, 23:11
Posto trenutno ide kukuruz sa njive u vojvodini... tamo gde ga ima jos?

KishRobert
06-10-18, 23:21

13.8 kod nas,mada su svi puni.

PG Krnac
06-10-18, 23:45
Kod nas 14din...

sinisa1979
07-10-18, 00:25
13.5-14.8 sa 8% pdv-a na bazi 14% vl.

mica967
07-10-18, 07:03
Kod nas trenutno 15 din.

Matic
07-10-18, 08:09
Jel to kod Lazića ili ovako između nas?

markokg1982
07-10-18, 16:23
Javio mi prijatelj da je kod mene 15,5 din. Ja ne razmisljam o skidanju, ne obilazim njive i cekam bolju cenu.

mica967
07-10-18, 22:38
Jel to kod Lazića ili ovako između nas?
Nije kod Lazica drugi otkupljivac je u pitanju.

zarkovmali
07-10-18, 23:28
U Asanji jedna firma otkupljuje kukuruz po 15 din i dalje isplata sutradan.

Arkadije
07-10-18, 23:55
@MarkoKg1982
Ne bojis se da ne daj boze dune jaci vetar i pola klipova ti zavrse na zemlji ?,kao prosle godine kod nas....

markokg1982
08-10-18, 08:07
Vetar skoro da ne postoji kod mene, a pogotovo ne postoji jak vetar.

Ras
11-10-18, 10:35
Niko nista. Tisina kukuruz izgleda spava njive prazne itd.

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

cika_jova
11-10-18, 21:42
Posto ide nov kukuruz na dzak -50kg-?

PG Krnac
11-10-18, 23:02
Ja prodajem po 20din/kg na dzak

Mušovac
11-10-18, 23:04
18.5 prodaju trgovci kod mene.

mixer87kac
11-10-18, 23:09
Kod mene je 22 i lepo ide...

ljusha
12-10-18, 08:21
Kod nas na džak 18 din/kg.

Dolovac
12-10-18, 09:15
Kod mene je 13 din na džak a 14 rinfuz. Vole ljudi da džakiraju pa to ti je :lol:

LTZ T-40
12-10-18, 11:14
Na dzak 20 i ni pare ispod.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

markokg1982
12-10-18, 12:19
Kako stvari stoje, moracu da kupim dzakove za silazu i u njih da prospem kukuruz i neka ceka bolju cenu. Vreme je ovih dana idealno da vlaga padne dovoljno da moze da se kombajnira i cuva.

aca74
12-10-18, 21:13
Marko na otkupnom mestu sa kojima saradjujem kukuruz stoji na rizli napolje vec oko 8 dana a po krovom sve je ohoho puno. I nemaju mogucnost nigde da lageruju svi su puni dok Dunav ne profunkcioniše plovnim putem. Zbog toga je moje misljenje da ti skines kukuruz da ne bude da cena se ne mrda, a okiša se.

markokg1982
12-10-18, 23:32
Moracu definitivno. Zato su mi i pale na pamet ove vrece za silazu. Jedna vreca od 500 din moze da smesti 3-4m3 kukuruza. Bolje da bude kukuruz u njima nego na betonu pokriven..bar mi tako logicki izgleda. Ako padne kisa, bice mi djavo kriv. Prodaja mi nije hitna. Sem par tona troskove da pokrijem.

Zoran0230
13-10-18, 07:36
Mi smo izručili na zemlju ispod šopre.Faliće mu đavo-bilo je pre nedelju dana 20% vlage,potrošiče se za par meseci.Čim Deca smognu vremena kruniće po malo i prodavati po 18-20 na džakove.

Matic
13-10-18, 07:47
U klipu može tako da stoji sa tom vlagom ali u zrnu na ovoj temperaturi je rizik.

Zoran0230
13-10-18, 07:52
Da,u klipu je.Rizik mi je da ga okrunim jer tu ima oko 7t.

markokg1982
13-10-18, 08:04
Sa kojim % vlage nema rizika u zrnu gde god da je?

Matic
13-10-18, 08:08
Do 15% je najbolje.

MILE
13-10-18, 10:32
u zrnu sa 18 % vlage stoji do maja bez problema

markokg1982
13-10-18, 11:42
Cak i ako je u recimo najlonskom dzaku za silazu skroz zatvoren? Ne bih smeo toliko da rizikujem.

sinisa1979
13-10-18, 11:44
Tabele za bezbedan lager žitarica,uljarica: http://www.advancedgrainmanagement.com/learn-grain-management/safe-storage/#safe-storage-charts

mims
13-10-18, 12:33
u zrnu sa 18 % vlage stoji do maja bez problema

Stoji đavola.

dragan.kovacev
13-10-18, 13:50
U nailon dzaku sigurno da ne moze, al 100 posto u betonskom skladistu moze.

nikola indjija
13-10-18, 13:55
Cak i ako je u recimo najlonskom dzaku za silazu skroz zatvoren? Ne bih smeo toliko da rizikujem.

U najlon dzaku moze i sa 30% vlage da stoji koliko hoces.Bitno je jedino da je dobro zatvoren.

Dolovac
13-10-18, 13:58
Tokom ove nedelje barze se punile kukuruzom e sad dal je Dunav plovan do Konstance ?

markokg1982
13-10-18, 14:08
Tabele za bezbedan lager žitarica,uljarica: http://www.advancedgrainmanagement.com/learn-grain-management/safe-storage/#safe-storage-charts
Odlicna tabela i jasna kao dan. Hvala puno.

skal
18-10-18, 19:25
http://www.agroservis.rs/produktna-berza-ad-novi-sad ...Evoga sad 17.50 al ko uspe jer ovo je najverovatnije samo za odabrane

Spajki
18-10-18, 20:37
Ako imate vec skladisten kukuruz kod nekog ovlašćenog skladištara izvodljivo je prodati ga.U suprotnom nemojte ni pokušavati.Probao sam ja to sa pšenicom i uverio se kako to ide.

steve73
18-10-18, 20:44
Nas skladistar je awiss iz BG silosi u Padeju max kapacitet 200t (dvadeset Vagona)...SMESNO!!!!!

talenat
19-10-18, 13:44
evo ko zeli da aplicira za prodaju kukuruza po 17.50din drzavi :)

Aplicirati za prodaju merkantilnog kukuruza rod 2018. možete klikom na sledeći link: https://www.proberza.co.rs/otkup-kukuruza-2018-rdrr/, почев од понедељка 22.10.2018. године, од 9,00 до 14,00 часова.

zcurcic
19-10-18, 14:14
Kretenizam. Gde mi živimo. Plaćaju 17,5 dinara. Zbog čega ta cena, kada ne mogu pogurati cenu na tržištu. U redu je kupovati za robne rezerve, ali po toj ceni. I 15 dinara bi bilo previše u ovom momentu, ali aj da kažem da bi to nekako i progutao.

ljusha
19-10-18, 18:24
Hehehe sad gledam,kod nas ni nema ovlašćenog skladištara.:P{

milan971
19-10-18, 18:57
Kretenizam. Gde mi živimo. Plaćaju 17,5 dinara. Zbog čega ta cena, kada ne mogu pogurati cenu na tržištu. U redu je kupovati za robne rezerve, ali po toj ceni. I 15 dinara bi bilo previše u ovom momentu, ali aj da kažem da bi to nekako i progutao.
Treba oprati neki milioncic koji se natalozio kod "ovlascenih skladistara" u proteklo vreme....

savandj004
22-10-18, 19:11
Jel ste konkurisali za robne rezerve?

T110
22-10-18, 19:34
Popunjene robne rezerve :lol:

savandj004
22-10-18, 19:36
Znam ja jesam, pa zato pitam?

markokg1982
23-10-18, 11:23
U mom kraju, Sumadijsko zrno otkupljuje po ceni od 14 dinara sa pdv-om do 16% vlage.
Oranica iz Kragujevca placa 15 dinara ali vlaga mora biti do 15%

U Cacku, firma kometa placa od 16,3-17 dinara po kilogramu. To mi je drug iz Cacka javio. Imam i broj ako nekome u okolini zatreba.

DusanA
23-10-18, 12:34
Kod nas je jus kvalitet 14+pdv

slobapatrola
24-10-18, 23:41
Cena bez znacajnognpomeranja.

Steco
26-10-18, 21:19
Bez ikakvog pomeranja,danas našto malo sa lagera plaćeno po 14 sa pederom.:-\

Lord Ogy
27-10-18, 00:11
Almex danas 14.35+pdv

savandj004
29-10-18, 19:43
Ljudi jel ste konkurisali za robne rezerve, jel javljeno nekome nešto?

sasamatic
30-10-18, 06:02
Ja jesam i javio se broker sa berze da je zahtev ispravno popunjen. Ovlasceni skladistar mi je rekao da ugovori krecu od ponedeljka, tj. juce!

Ras
01-11-18, 17:00
Lager besplatan cena 14.50 sa pdv

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

mixer87kac
01-11-18, 18:11
Ja bio juče u BMM Kać, cena 14,5 nema lagera. A za one u pdv-u je za prvi mesec 1% ulaz, 0,5 % kalo, 0,6 % lager. Za svaki sledeći mesec samo 0,6 % lager. Ako se proda pre 1.3.2019. Obračunavaju se troškovi još do 5 %. Znači ako se proda pre 1.3. Ukupno ti uzmu 5%. Posle maja lager je 1%. I na kraju najvažnije cena u trenutku prodaje je berzanska + pdv.

slavkos
01-11-18, 22:08
Koja je cena na džak?

ljusha
02-11-18, 14:54
Kod nas 18 din.

crni gruja
03-11-18, 06:43
Pogodio juce cenu i kupio u zrnu na 15 din

T110
03-11-18, 22:49
Posrednici izvlace 14.8 i sve ide na tockovima,kod Smedereva nikad vise ukotvljenih barzi.

Prodaju samo oni koji su vezani ugovorima i kukaju nema vise brze zarade, jedino xxxKSxxx table teraju sve u 16 i ne zale se,gde im je zarada samo oni znaju.

Mušovac
04-11-18, 15:11
Danas izdjakirao sutra putuje po 17 din 10t.
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/45351219_2170182069911868_1601815955783024640_n.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=23057cf5d2387d8d9a49c345c7b32d62&oe=5C436357

markokg1982
04-11-18, 17:49
Gde putuje po toj ceni? Dolazi neko po njega?

dejja
04-11-18, 21:05
Lepa roba ali crnački posao. To mora sve preko leđa da se podigne i složi na kamion. Treba jaka grbina za taj posao [emoji854]

Mušovac
04-11-18, 21:38
Putuje na jedno poljoprivredno gazdinstvo koje ima samo stocarsku proizvodnju.Kamionom dolaze.Jeste teze ali je i cena bolja,dzakiranje se lako odradi sa prikolicom i lulom a tovarenje mora "grbinom" :)

F.E.A.R
13-11-18, 22:42
Tema mrtva kroz,kao ni jedne godine.Svi su nas presisali,cak i Ameri,ne verujem da se to nekad desilo,uvek smo bili 2-4 dinara jaci od njih a koliko vidim izbacena je i berza iz Budimpeste iz kog razloga ne znam.
http://i64.tinypic.com/1xxc08.jpg

case ih
14-11-18, 07:27
Budimpesta https://www.magro.hu/magro-gabona-index/kukorica-atlagar/#30napadatok
15,91 din/kg.

daner
14-11-18, 07:40
Tema mrtva kroz,kao ni jedne godine.Svi su nas presisali,cak i Ameri,ne verujem da se to nekad desilo,uvek smo bili 2-4 dinara jaci od njih a koliko vidim izbacena je i berza iz Budimpeste iz kog razloga ne znam.
http://i64.tinypic.com/1xxc08.jpgIzbacena iz razloga da se ne vidi da se drzi vestacka cena u Srbiji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :-)

Peet
14-11-18, 07:52
Kristalno jasno i ocekivano. Sto vise dezinformisanja i laganja duze na vlasti, a jedino je to cilj.

nikola indjija
14-11-18, 08:01
Kod nas 15 sa pdv sa lagera (nema troskova lagera)

jevto
14-11-18, 09:21
Mozda se neko seca,letos sam pisao kako ce cene biti nekih 10-15% nize nego na trzistu.Nama je Budimpesta reper pa pratite.Sreca je sto radite sa berzanskim robama inace bi prosli kao i mi vocari....

PasceKisa
15-11-18, 20:09
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекам

olalija
15-11-18, 20:20
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекам
Kud nisi javio,mogli smo kupiti 2-3 hiljade tona i za 5 minuta zaraditi 6-9 miliona dinara...Koji su to humanitarci,mogu da prodaju po 15 a oni da pomognu narod prodaju po 12 dinara.

PROFESORR
15-11-18, 20:21
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекамJel to kod Subotinog bilo za te novce?

PasceKisa
15-11-18, 20:23
са толиким хиљадама одма да препливаш до ковиља и да се учланиш

olalija
15-11-18, 20:24
Pa kad vec ima u izobilju a tako jeftino...

PasceKisa
15-11-18, 20:26
власник је шћекић осуђен на три године и побего на флориду није одузета имовина тако дасе човек тамо сунча а овде му зарађују за њега

PROFESORR
15-11-18, 20:26
Da je bilo znati da je bilo za tw novce, uzelo bi se... malko,

PasceKisa
15-11-18, 20:27
озбиљно је било не лажем

PROFESORR
15-11-18, 20:28
озбиљно је било не лажемSteta...

PasceKisa
15-11-18, 20:29
избацили су репу из сетве тако да им су требали силоси

olalija
15-11-18, 20:29
озбиљно је било не лажем
Sto nisi razglasio,castili bi te kamion,dva.

F.E.A.R
16-11-18, 09:11
http://i64.tinypic.com/2s66ejt.jpg

markokg1982
16-11-18, 14:46
Moje otkupno mesto podiglo cenu sa 14,00 na 14,6 din.

F.E.A.R
16-11-18, 17:22
A kao nesto se pomerilo,bedno je sve to i dalje
Cena kukuruza 14,50-15 din/kg bez PDV-a Kukuruz je ove nedelje bila najpromaetovanija roba. Cena žutog zrna se kretala od 14,50 do 15 din/kg bez PDV-a. Viša cena se plaćala za ugovore koji su imali klauzulu "gratis lager" do kraja januara i kraja februara 2019. godine. Ponderisana cena je iznosila 14,52 din/kg bez PDV-a (15,97 din/kg sa PDV-om) što predstavalja rast 1,33% u odnosu na prethodni upoređujući podatak

markokg1982
16-11-18, 23:08
A kako i gde putuje taj kukuruz? Porastao Dunav?

Bitno je da cena ide gore. Ja imam predato 26.500kg i nista jos uvek nisam prodao. Lager je besplatan koliko god. Ovaj skok od 0,6 din mi dodje 16.000 din na ovu moju kolicinu u plusu sto je kao i visina subvencija drzave na godisnjem nivou za njive gde je bio ovaj kukuruz.
Tako da se definitivno isplati cekati bolju cenu.

banePA
17-11-18, 18:15
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181117/cb8bb38d9c6d04eee8823ed1c0132be3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20181117/d395828048f995663c084031d148e738.jpg

Luka dunav Pancevo, pre par dana slikano

DusanA
20-11-18, 21:03
Da li neko prati berzu u Budimpesti, bas me zanima koja je tamo cena, posto su na produktnoj berzi slucajno zaboravili da stavljaju madjarske cene.

PG Krnac
20-11-18, 21:20
Kako se kod vas po otkupnim mestima krecu cene?

ratatatui
20-11-18, 21:32
14,2 din gde sam predao

coci064
20-11-18, 23:18
Kod nas 14.

slavko l
21-11-18, 23:52
Danas pričao sa poznanikom koji vozi kukuruz kamionom na luku. Kaze da je doslo jos 20 barži po kukuruz. I tovare ih na 60% nosivosti.

PG Krnac
22-11-18, 01:56
Kod nas 15din

jovica 5
22-11-18, 07:14
kod nas 14.60

bojcetic
22-11-18, 12:04
Zapadna evropa ima smanjen prinos kukuruza. Cekajte sa prodajom. Sa porastom Dunava pasce cena prevoza a ocekujem da traznja raste iz nedelje u nedelju.

Dolovac
22-11-18, 14:44
Velike su isporuke u luci Pancevo.

nikola indjija
22-11-18, 18:04
Zapadna evropa ima smanjen prinos kukuruza. Cekajte sa prodajom. Sa porastom Dunava pasce cena prevoza a ocekujem da traznja raste iz nedelje u nedelju.

Ko nemoze fa ceka neka skida gace:lol:

- - - - - - - - - -

Inace kod nas 15 sa pdv

Matic
22-11-18, 18:21
Ta cena je kod nas bila u žetvi i ne pomera se uopšte na gore već samo na dole.

marica
22-11-18, 18:34
U Jagodini srbo_koka placa 16 sa pdv.placanje za 30 dana.

Petar 90
22-11-18, 18:36
U Jagodini srbo_koka placa 16 sa pdv.placanje za 30 dana.Koliko je sigurno to placanje [emoji1][emoji2]

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Spajki
22-11-18, 18:38
Placanje za 30 dana?
Ovde kod mene ne bi zrno robe dobili sa takvim uslovima.

marica
22-11-18, 18:43
Koliko je sigurno to placanje [emoji1][emoji2]

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

A sta je danas sigurno,razgovarao sam sa gazdom i ja ga isto to pitam kaze on mozda bude par dana preko toga a soju oce da plati 42 pod istim uslovima.

bojcetic
22-11-18, 19:01
Jer mu neko da robu na 30 dana placanje? Kod mene iato ne bi kupio ni kilu robe. Ja licno ne dam bez avansa ili ako su bliski saradnici onda dan dva dok ne prodaju na barzu ili BiH.

batasrle
22-11-18, 19:10
kod nas 15 din

marica
22-11-18, 19:14
Jer mu neko da robu na 30 dana placanje? Kod mene iato ne bi kupio ni kilu robe. Ja licno ne dam bez avansa ili ako su bliski saradnici onda dan dva dok ne prodaju na barzu ili BiH.

Stvarno ne znam da li mu neko daje robu ja sam danas kod njega menjao soju za sojin griz pa smo razgovarali o cenama.

Peet
22-11-18, 19:38
A sta bi ste rekli da ni dan danas niste dobili novac od prodaje soje, ili dobili samo nekih 35 din i jos cekate za pdv i doplate jer konacna jos se ne zna?! A ljudi teraju vec godinama.

ratatatui
22-11-18, 19:44
Uvek može gore, što bih rekao biću zahvalan Bogu da mi samo novac predstavlja jedini problem u životu...

Matic
22-11-18, 19:45
Koliki je odnos soja-griz u razmeni?

coci064
22-11-18, 19:51
Uvek može gore, što bih rekao biću zahvalan Bogu da mi samo novac predstavlja jedini problem u životu...
Daj boze sto mi zena misli, ne daj boze sto mi majka misli.Lkl{{

marica
22-11-18, 20:01
Koliki je odnos soja-griz u razmeni?

15% je razlika soja-griz.

Matic
22-11-18, 20:08
Hvala ti.Ja menjam za pogaču u istom procentu.

MOMOSARIC
22-11-18, 22:15
Daj boze sto mi zena misli, ne daj boze sto mi majka misli.Lkl{{

Da , kažu kad te nema kasno kući majka pomisli : nešto mu se desilo , a žena pomisli : sigurno je sa drugom . Lkl{{

sasamatic
23-11-18, 10:20
Juce uplatile robne rezerve po 17.5din

Rajko75
27-11-18, 23:10
Prvo nas Dunav zeza a onda kao da nam je lako sa ovim nasim dusmanima pa sad nastavili i ciptari ima li kraja i bolje cene kukuruza i psenice

dragan.kovacev
27-11-18, 23:37
Hvala ti.Ja menjam za pogaču u istom procentu.

Jbt. al nas deru ovde vec 2god. 25% a pre toga 20%

PROFESORR
01-12-18, 18:55
koliko procenata uzimaju skladistari ako zelim da kukuruz predat kod odkupljivaca,uzmem nazad,koji je trosak po vagonu,dal je neko radio

DusanA
01-12-18, 20:50
Kod nas je, mislim 2%

Dobrinčan
01-12-18, 22:41
Kod nas ako hoces da izvuces robu od skladistara uzimaju 5%

PasceKisa
01-12-18, 23:21
ја сам у априлу повратио или узео кукуруз који је био предат код митровића у каћу и одбио ми је 8 посто био је април може да се поврати али кошта и по месецу стајања

nikola indjija
02-12-18, 13:35
koliko procenata uzimaju skladistari ako zelim da kukuruz predat kod odkupljivaca,uzmem nazad,koji je trosak po vagonu,dal je neko radio
To si trebao da znas pre nego si predao robu.Kod nas tj.tamo gde ja predajem nemoze se roba uzimati

Matic
02-12-18, 14:04
Možda bi i moglo.Sve zavisi kakav si sa gazdaricom. Lkl{{

PROFESORR
02-12-18, 15:03
Hvala svima na odgovorima, ukazala mu se neka povoljna prodaja od kuće, isplati mi se da mi uzme i 5 procenata [emoji41]

Dobrinčan
03-12-18, 16:48
Danas mi nudjeno 15,5 din sa pdv-om. Kukuruz sa lagera.

coci064
04-12-18, 10:34
Takodje lager kod mog otkupljivaca trenutno 14.3 dinara.

MIRBAN
04-12-18, 10:41
Da li smatrate da, ako skoči nivo Save i Dunava (pogotovu) pa bude moguć normalan plovni put, da će cena kukuruza skočiti? I zbog nedostatka u EU i šire. Ili su to opet neke špekulacije.

Darko Dren
04-12-18, 10:51
Ja prodajem po 18 din/kg. Džakiran po 25 kg. Ide oko 2 vagona mesečno... Stalni kupci.

Peet
04-12-18, 11:48
E to je Darko vec nesto i neka kolicina i cena o kojoj vredi pisati kad se prodaje na vrecu
Ostalo pisanje nekih forumasa kako prodaju na vrecu cak i po vecoj ceni a prodaje se nedeljno 2-3 vrece je smesno i napisati.

mladen87
10-12-18, 21:02
15.3 sa lagera...

North ARMY
10-12-18, 21:12
E to je Darko vec nesto i neka kolicina i cena o kojoj vredi pisati kad se prodaje na vrecu������
Ostalo pisanje nekih forumasa kako prodaju na vrecu cak i po vecoj ceni a prodaje se nedeljno 2-3 vrece je smesno i napisati.
3 vrece nedeljno je oko 3 crvene u proseku, nazalost neko od tih 100tinak evra mesecno i zivi, zapravo ne tako mali broj gradjana jedva placa racune, tako da nije ni najmanje smesno.

dobrodol
10-12-18, 21:23
Ja sam jedan od prodavaca "na džak" i mogu ti reći da mi biznis baš zdravo lepo ide...
Par mušterija nedeljno, 4-5 džakova ode, 4-5 crvenih završi u mom novčaniku...
Ide po 20 dinara...
Ambalaža mušterijina...
Kapne tu i koji evrić....
Ja zadovoljan, inače, šta bi' s tolikim kukuruzom...Lkl{{

sinisa1979
10-12-18, 21:28
Kod nas 15.5 sa 8% pdv-a u rinfuzi.

slobapatrola
10-12-18, 21:42
Kazu cene bolje nema do marta

PG Krnac
10-12-18, 22:26
Meni se cini da je ovo puna mera sto se tice cene,niata vise od 16din nece biti...

markokg1982
10-12-18, 22:31
Koliko je vremena otkupljivacima potrebno da isprazne te njihove pune silose, i da izvezu barzama? Ako je u Parizu 20,6 din a kod nas 14,5 din, zar ne bi trebalo da krenu polako da podizu cenu i da se bore za nas kukuruz?

Matic
11-12-18, 08:37
To kod nas ne ide tako.Kada cena treba da padne drastično tu nam nema konkurencije a kada treba da se podigne gore puž je Šumaher u odnosu na nas.

Peet
11-12-18, 10:54
Pariz nije merodavan uopste. Od kad pratim cene na Agroservisu NS berze oduvek je Pariz bio za 5-6 din sa vecim cenama od nas.
Budimpestu su skidali jer ne moramo mi da znamo sta se desava kod njih, a oni su nam bili neki najblizi odnos cene.

šandor
11-12-18, 12:54
@Peet kod nasih suseda je 18.5 din. I sad gledam u oglasima traže od 20 -21 din.

Peet
11-12-18, 13:36
I sta nam vredi cak i ako znamo kolega Sandor?!

North ARMY
11-12-18, 14:45
A terminski je isao po 16 do 17 din/kg ko je koju turu uhvatio cene, a sad smo srecni kad je prosao 15din/kg.

DusanA
11-12-18, 15:34
Vredi nam da znamo. Ako je u Madjarskoj toliko skuplji kukuruz, to znaci da neko od izvoznika nama namerno manje placa da bi ostvario sebi ekstraprofit.
Bas nije fer, tizicu ga AV :":214

PasceKisa
12-12-18, 09:13
што каже у јужном ветру колико год те ребну знај могли су и више код митровића кукуруз 15 а соја 37.5 увек има горих

daner
12-12-18, 11:23
Ja sam prekljuce u MK pustio nesto malo 14.5 din

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :-)

matkoviczoran1
13-12-18, 07:33
Kod nas Šujić plaća 15.7 din sa 8% pdv do 14 vl.Izvozi za Mađarsku.

German hunting terrier | Jagdterrier