Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Uvek je bilo bolje prodati kukuruz pre jeseni sem ove godine,pošto je bio prošle godine u ovo vreme
 
kod mene je 17din rod 2009 i nešto čujem da će ići na 20 neznam samo koće kruniti kad je kod mene u selu 95% kukuruza okrunjeno
 
Dolovac je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
tako je bilo i pre cetiri godine ako se nevaram kukuruz je sa 11.5 otisao u avgustu na 16 din. :cao:
i onda je imao cenu do leta pa pao na 8 ::lose:: sta raditi naredne godine,to niko nezna :sta:
Dolovac to je bilo iduce godine cena je od vrsidbe ujesen pa do jula bila 16-17 din.i kad je skinuta zabrana izvoza gospoda su uvezli kukuruz i brzo je pao na 8 din tad sam puko puno ::novac::neponovilo se :ppozdrav:
 
paorpaor je napisao(la):
Aj sad ozbiljno. Znali ko sta o ceni novog kukuruza.
Ovo je iz izvestaja sa produktne berze za proslu nedelju "Što se terminskog tržišta tiče, zaključen je samo jedan berzanski posao i to kupoprodaja veštački sušenog kukuruza novog roda, sa predviđenom isporukom za period 15.10.-15.11.2010., u količini od 200 tona, po ceni od 10,00 din/kg, bez PDV-a."
 
Ne gledam te nebuloze.
Interesuje me iz jednog razloga. Nas atar uzimam za reprezentativni jer prateci vise godina u nazad,podpomugnut secanjima starijih zitelja,a danasenjim sagledanjem trenutne situacije u ataru sam dosao do zakljucka. Kukuruza nenormalno puno,brat-bratu 70 % atara.Soje oko 10,a psenice oko 15 procenata.
Ako je tako i u drugim atarima,a mislim da jeste,i jos ako izgleda kao sto nikad izgledao,mislim da ce ove godine biti masala kukuruza.
Ako se sad trguje visokom cenom na zeleno (za visoku smatram preko 10 din),onda se nesto sigurno sprema za jesen i prolece i nasi izvoznici polako,ali sigurno,zauzimaju svoje mesto pod sunce.
 
Bubu je napisao(la):
Kod nas npr. ima jako puno zasejano soje u odnosu na proslu godinu. Kukuruza ima manje od 50% povrsine celog seoskog atara ako mi dobro funkcionise sacometrija.
i kod mene u ataru je ista situacija
 
Kod nas je u ataru sigurno 60 % kukuruz pa 30 % suncokret a ovo ostalo psenica pa soja jako malo... Sto kaze paor paor kukuruz kako stvari stoje izgleda da ce ga biti mnogo,al ajde da sacekamo svasta jos moze biti...
 
Nazad
Vrh