Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ljudi nije valjda da ste svi prodali svoj kukuruz pa vas vise ne interesuje ova tema :spavam: :spavam: :spavam: Sta se desava sa vestacki suvim kukuruzom :haha:?
 
ja sam juce krunio po 17,covek sto otkupljuje sve salje dole za srbiju svaki dan dva tri kamiona,njemu dinar dva onom dole sto prodaje isto dinar dva pa racunajte koja je tu dnevna zarada,nit ga sejo nit ga brao nit ga krunio a pare u dzep.danas se jedino trgovina isplati.
 
maki_vs je napisao(la):
ja sam juce krunio po 17,covek sto otkupljuje sve salje dole za srbiju svaki dan dva tri kamiona,njemu dinar dva onom dole sto prodaje isto dinar dva pa racunajte koja je tu dnevna zarada,nit ga sejo nit ga brao nit ga krunio a pare u dzep.danas se jedino trgovina isplati.

Tako je druze al' sta mi sada tu mozemo sem da budemo i trgovci pored delatnosti proizvodnje!?

Kod nas je navodno 16.8 a ja bih da krunim pa da vidim kako se gde krece cena. Hvala svima na odgovorima! :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
maki_vs je napisao(la):
ja sam juce krunio po 17,covek sto otkupljuje sve salje dole za srbiju svaki dan dva tri kamiona,njemu dinar dva onom dole sto prodaje isto dinar dva pa racunajte koja je tu dnevna zarada,nit ga sejo nit ga brao nit ga krunio a pare u dzep.danas se jedino trgovina isplati.

Tako je druze al' sta mi sada tu mozemo sem da budemo i trgovci pored delatnosti proizvodnje!?

Kod nas je navodno 16.8 a ja bih da krunim pa da vidim kako se gde krece cena. Hvala svima na odgovorima! :ppozdrav:

pa šta si čeko do sad...možda 25 din?

inače kod nas zadruga (lux in agrar) koliko sam čuo neprima više a navodno imaju ceno od 17 din....
 
maki_vs je napisao(la):
ja sam juce krunio po 17,covek sto otkupljuje sve salje dole za srbiju svaki dan dva tri kamiona,njemu dinar dva onom dole sto prodaje isto dinar dva pa racunajte koja je tu dnevna zarada,nit ga sejo nit ga brao nit ga krunio a pare u dzep.danas se jedino trgovina isplati.
si se raspitao pošto je nov šleper?
i kol'ko košta gorivo od banata do srbije?
i kol'ka je vozačeva dnevnica?
i pošto je vaga?
 
Premil više neprima,a kako kaže neće ni primati,pa ni cena od 17 din. onda nema nikakvu težinu.Informacija od juče,sa lica mesta.
 
Bubu je napisao(la):
Nije bila cena u pitanju prijatelju vec poslovi i zakrceno dvoriste ako te bas zanima!

pa to nije nikakav problem, bar ja tako mislim... eto izgubio si minimum 3 dinara po kili (kod nas je plaćao 20 - premil), a sad je 17...
 
Shale je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Nije bila cena u pitanju prijatelju vec poslovi i zakrceno dvoriste ako te bas zanima!

pa to nije nikakav problem, bar ja tako mislim... eto izgubio si minimum 3 dinara po kili (kod nas je plaćao 20 - premil), a sad je 17...

Jeste problem jer sam jednostavno bio fizicki sprecen da odradim sve sto sam trebao da bih krunio no ne vredi o tome raspravljati sada jer je totalno nebitno za tok cele price.
Sto se razlike u ceni tice-da su kojim slucajem otkupljivaci slali kamion na moju adresu tj. 2 kamiona prikolicara u mom slucaju (jer sleper ne moze da udje tamo gde su cardaci) onda jesam izgubio tih 3 dinara, u suprotnom nisam izgubio toliko zbog troskova transporta...
Uostalom, videcemo u ponedeljak sta ce se desiti sa cenom, izgleda da cu tada kruniti ako ne bude padavina.
 
Nazad
Vrh