Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Danas sam pricao sa jednim iz mog sela planira da kruni kukuruz i kaze mi da premil nesme da zalepi cenu nigde jer nesme da drzi vecu cenu od berzine i prica se da ce sutra ili prekosutra da dodje inspekcija da proveri to ..Tako sam cuo a sada da li je to istina stvarno neznam ...A cenu psenice takodje ima vecu nego berza pa im najverovatnije gusi profit.. Neda ova nasa drzava da niko sem nje zaradjuje ::lose:: :udri:
 
Ne lozite se, cena ide dole, stize novi kukuruz za 2 meseca, a bice ga dosta, bez obzira na sve price, poplave, suse, ameriku, biodizel i dr. Ovo je samo bilo kolebanje trzista i sada ce se smiriti, a na jesen 850-900e, kao i uvek.
 
šandor je napisao(la):
Duki ti prodaješ ili kupuješ kukuruz ??

Ja prodao za ovu godinu sve, prosli vikend, za 17,00 din, pa sam se iznenadio od razlike u ceni.
Ne moze kukuruz da bude skup, gde bi nam onda bio kraj.
Kada bi neko na zeleno sada platio 1200e, ja bih mu sve dao u oktobru.
 
Lazo tvom komsiji nemoze niko da zabrani koliko ce on placati kukuruz tako da te price sa inspekcijom nemaju nikakvog osnova cenu diktira trziste tj. ponuda i potraznja :ppozdrav:
 
Ja sam samo 2 vagona prodao po 12 dinara a ostalu kolicinu sve ispod te cene pa cak i po 9 dinara :udri:.A sta da se radi,sve je to lutrija i neko je ovde vec rekao prodajem po onoj ceni koja je tada aktuelna i kada mi treba para,jbg.
 
rasa02 je napisao(la):
Ja sam samo 2 vagona prodao po 12 dinara a ostalu kolicinu sve ispod te cene pa cak i po 9 dinara :udri:.A sta da se radi,sve je to lutrija i neko je ovde vec rekao prodajem po onoj ceni koja je tada aktuelna i kada mi treba para,jbg.
E to si upravu,......... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh