Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Dr.Gruja je napisao(la):
Sada me kupac zvao i nudi 16 za kukuruz. :ppozdrav:
kod nas je 16 u zaduzi al ga niko ne da (nema ga) :cao:
Post je spojen: [time]1278827006[/time]
_________________________________________________
IMT-550 je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
mislim ko ga ima taj ce se ::novac:: a dal ce biti takva cena i u oktobru :sta:
Pa daj Boze sve je moguce , neka bude u oktobru 17-18 , a u maju 2011 20-22...... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Jako si skroman :haha: al ako tako bude ja cu pola da ovrsem i odma prodam po toj ceni...jao kad se setim one godine i cene od19 din i zabrane izvoza... :zli:
 
Od podne do zaključivanja berze u Novom Sadu kukuruz je sa 17,50 dinara došao na 18 plus PDV. Međutim, cene ne miruju ni na svetskim berzama. Tako se ovo žuto zlato na berzi u Francuskoj prodaje po ceni od 17,78 dinara, Budimpešti po 15,17 dinara, Čikagu 12,11 dinara. Prema saznanjima do kojih je došao „AgroServis” rast cene kukuruza vezan je za obaveze domaćih izvoznika i za njihovu lošu procenu kod ugovaranja isporuke. Naime, oni su očekivali da će u ovo doba u Srbiji biti mnogo više kukuruza, nego što se zapravo dogodilo, i da će cena biti povoljnija. Lageri kukuruza u Srbiji od prošle godine nisu dobro utvrđeni i statističke procene o tome da mi imamo oko 2,5 miliona tona za izvoz nisu bile tačne i sada taj ceh plaćaju izvoznici, jer cena na našem tržištu prevazilazi većinu ponuda u svetu
 
Johnny Farmer je napisao(la):
ala ce dobro proci oni koji ce sad prodati kukuruz,ja sam predao u maju mesecu 6vagona po 12dinara,i tad je evro bio 100din i za te pare od kukuruza su kupljnene Franke koje je su tad bile 73din a sad su 80 i imaju znatno bolji rast od evra ali ipak i to je dobro za nekoliko meseci kad franke dostignu blizu 100din mogu se zameniti za evra i zaraditi na tome :),,ipak 12 i 16din je velika razlika... ali imam jos 22kj na njivi i nadam se dobrom rodu i jos boljoj ceni :ppozdrav:
I ja takodje........ :D
Post je spojen: [time]1278855388[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
A ja imam jos deset vagona. :bravo:
taman ces da se pokrijes za belorusa sto nece da ti daju povracaj... ::lose::
Meni su odobrili povracaj. :D
A Lalo pa mora da dodjem ja da se to ::prica:: :ppozdrav: a i za qqruz sto ce da prodas za dobru ::novac:: , da bi islo jos bolje mora da se podmaze........ :ppozdrav: :haha: :cao:
 
Mi smo danas prodali sve iz ambra za 17,00 din (sa pdv-om)
Post je spojen: [time]1278857632[/time]
_________________________________________________
Caka iz Sakula je uzeo, covek puni poslednju barzu u Pancevu i trebalo mu je hitno sutra je salje.
 
IMT-550 je napisao(la):
Johnny Farmer je napisao(la):
ala ce dobro proci oni koji ce sad prodati kukuruz,ja sam predao u maju mesecu 6vagona po 12dinara,i tad je evro bio 100din i za te pare od kukuruza su kupljnene Franke koje je su tad bile 73din a sad su 80 i imaju znatno bolji rast od evra ali ipak i to je dobro za nekoliko meseci kad franke dostignu blizu 100din mogu se zameniti za evra i zaraditi na tome :),,ipak 12 i 16din je velika razlika... ali imam jos 22kj na njivi i nadam se dobrom rodu i jos boljoj ceni :ppozdrav:
I ja takodje........ :D
Post je spojen: [time]1278822988[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
A ja imam jos deset vagona. :bravo:
taman ces da se pokrijes za belorusa sto nece da ti daju povracaj... ::lose::
Meni su odobrili povracaj. :D
A Lalo pa mora da dodjem ja da se to ::prica:: :ppozdrav: a i za qqruz sto ce da prodas za dobru ::novac:: , da bi islo jos bolje mora da se podmaze........ :ppozdrav: :haha: :cao:
svaka cast ::svaka cast:: ali nisi pomenuo dok nisam dotako temu :ppozdrav:
 
Dolovac je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Johnny Farmer je napisao(la):
ala ce dobro proci oni koji ce sad prodati kukuruz,ja sam predao u maju mesecu 6vagona po 12dinara,i tad je evro bio 100din i za te pare od kukuruza su kupljnene Franke koje je su tad bile 73din a sad su 80 i imaju znatno bolji rast od evra ali ipak i to je dobro za nekoliko meseci kad franke dostignu blizu 100din mogu se zameniti za evra i zaraditi na tome :),,ipak 12 i 16din je velika razlika... ali imam jos 22kj na njivi i nadam se dobrom rodu i jos boljoj ceni :ppozdrav:
I ja takodje........ :D
Post je spojen: [time]1278790588[/time]
_________________________________________________
Lala iz Banata je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
A ja imam jos deset vagona. :bravo:
taman ces da se pokrijes za belorusa sto nece da ti daju povracaj... ::lose::
Meni su odobrili povracaj. :D
A Lalo pa mora da dodjem ja da se to ::prica:: :ppozdrav: a i za qqruz sto ce da prodas za dobru ::novac:: , da bi islo jos bolje mora da se podmaze........ :ppozdrav: :haha: :cao:
svaka cast ::svaka cast:: ali nisi pomenuo dok nisam dotako temu :ppozdrav:
Pa cekao je da se neko od nas seti da ga pita , pametan je on mani ga........ :D :ppozdrav: :haha:
 
nikola94 je napisao(la):
ja danas krunio po 14 din 7 vagona ............ ::novac:: ::novac::
Bogami Nikola tebe nema,nema al' kad se pojavis odma' nas iznenadjujes i to pozitivno , pa di si skladistio tolke' vagone dete mu poljubim........... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1278889111[/time]
_________________________________________________
nikola94 je napisao(la):
ja imam da krunim 15 vagona kukuruza........ ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Posto vidim da imas jos 15 vagona , imas li ti mozda jos neki vagon il' to cuvas kao slag na tortu , daj kazi odam da znamo , da nebudes jedini sa foruma koji je sacuvao kukuruz 2009 do Avgusta 2010......... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
jooooj ljudi šta ćemo sa parama

daj bre smirite euforiju nije to ništa pa sve je duplo skuplje lane 10 din=sad 20 din
 
kloki je napisao(la):
jooooj ljudi šta ćemo sa parama

daj bre smirite euforiju nije to ništa pa sve je duplo skuplje lane 10 din=sad 20 din
Ali ima da bude vise "SUSKE" tako da ima da se nabrojimo(samo da nebudu one sa 17 nula....) A nas premijer kaze BDP je u prvoj polovini godine na predvidjenem nivou , samo neznam na kom....... ::lose:: :sta: :haha: :haha: :haha:
 
Okolina novog sada jel zna neko posto je kukuruz. Ovi nasi izgleda poslednji dizu cene. U Pivnicama je 16.5 din a mlin u Savinom selu sad sam zvao jos nisu formirali cenu a petak je bilo isto 16.5 din. Neznam sta da radim.POMAGAJTE!!!!!!!!!! :bravo: :bravo:
 
ljuboslav je napisao(la):
Okolina novog sada jel zna neko posto je kukuruz. Ovi nasi izgleda poslednji dizu cene. U Pivnicama je 16.5 din a mlin u Savinom selu sad sam zvao jos nisu formirali cenu a petak je bilo isto 16.5 din. Neznam sta da radim.POMAGAJTE!!!!!!!!!! :bravo: :bravo:
KAKO............ :sta: :sta: :sta: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh