Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
To niko ne zna .. ali možemo da pogađamo :ppozdrav: Ovo je maximalna cena oko 18 din Možda malo više 19 din :sta:
Post je spojen: [time]1278700423[/time]
_________________________________________________
Tržište kukuruza je eksplodiralo. Nema racionalnog i na bazi tržišnih argumenata utemeljenog obrazloženja za podatak da je prosečna cena trgovanja kukuruza od 18,40 din/kg ( 17,04 bez PDV) za neverovatnih 23,17% veća nego prethodne nedelje. Podatak da je najviša trgovana cena na samom kraju nedelje iznosila čak 19,44 din/kg ( 18,00 bez PDV)
 
objasnjenje je to da smo prodali po 13 i da od tada cena moze da ide gore. mi u kuci smo vrlo losi trgovci i uvek promasimo u trgovini, tako smo i ovaj put. te je objasnjenje to da nemamo vise kukuruza, a cena divlja. :ppozdrav:
 
da, da lux in agrar... samo šteta što nemamo kuruza, mi svi okrunili po 13....


da čuo sam ja da će od sledeće nedelja plaćati 25 ili 26, tj. on mi danas rekao, mada ja neverujem u to, al videćemo...
 
Dolovac je napisao(la):
mislim ko ga ima taj ce se ::novac:: a dal ce biti takva cena i u oktobru :sta:
Mozda i bude najverovatnije jer nema kukuruza svuda je led padao kise jake poplvaljena zemsljista i zitu ce dici cenu samo kada poraste potraznja a zita nema ove godine 1500 kila po jutru...Morace da dignu cene ako misle da prodaju hleb ..
 
Shale je napisao(la):
da, da lux in agrar... samo šteta što nemamo kuruza, mi svi okrunili po 13....


da čuo sam ja da će od sledeće nedelja plaćati 25 ili 26, tj. on mi danas rekao, mada ja neverujem u to, al videćemo...

25 din za kukuruz :haha: :haha: :haha: Nema šanse .......
 
šandor je napisao(la):
Shale je napisao(la):
da, da lux in agrar... samo šteta što nemamo kuruza, mi svi okrunili po 13....


da čuo sam ja da će od sledeće nedelja plaćati 25 ili 26, tj. on mi danas rekao, mada ja neverujem u to, al videćemo...

25 din za kukuruz :haha: :haha: :haha: Nema šanse .......

ja kažem šta mi je on rekao, kaže da daje veću cenu da uzeo što više kukuruza, je kad ga on ima onje gazda...

i moje lično mišljenje je da neće al nikad se nezna....
 
Nazad
Vrh