Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ako je tacno ono sto sam cuo da je potpuno stradalo 100000 Ha pod kukuruzom od vode i da je jos oko 100000 Ha u vrlo kriticnom stanju,a na jos oko 100000 se ocekuje umanjeni rod i do 50 % onda ce cena kukuruza predsojece jesen,zime i proleca biti "pristojna".
Plus da dodam da ni susedima ne cvetaju ruze kao ni u ostatku sveta. I jos jedna stvar moze da digne cenu,a to je biogorivo oko cije proizvodnje se vac sad vodi velika debata.
 
paorpaor je napisao(la):
Ako je tacno ono sto sam cuo da je potpuno stradalo 100000 Ha pod kukuruzom od vode i da je jos oko 100000 Ha u vrlo kriticnom stanju,a na jos oko 100000 se ocekuje umanjeni rod i do 50 % onda ce cena kukuruza predsojece jesen,zime i proleca biti "pristojna".
Plus da dodam da ni susedima ne cvetaju ruze kao ni u ostatku sveta. I jos jedna stvar moze da digne cenu,a to je biogorivo oko cije proizvodnje se vac sad vodi velika debata.
Pa to je vrlo moguce a i logicno..... :bravo: :D
 
tole zr je napisao(la):
Sve mi to lici na naucnu fantastiku
daj boze da cena potraje ali, moje neko misljenje je da nijedna velika oscilacija u bilo kom pravcu nije dobra.Sad ce opet arendasi da se utrkuju,da se tuce oko parceli,da nam i 20 din bude malo, sad ce zaharije da prica da nema jeftine hrane i kako se isplati,da nas zastiti milosavljevic....
 
Kod nas Javorka bar je tako zovu otkupljuje kukuruz po ceni od 16,50 + pdv... A juce je bilo 15.00 ali seljaci svi pokrunili kukuruze i sada dizu cene astronomske.. :udri:
 
Nije zezanje..... tržište tako funkcioniše Ponuda - potražnja diktira cenu ..... Ili to niste znali :sta:
 
Ma, znam traze i kod mene u Crepaji, nego mi nije jasno sta ce im tako skup kukuruz i zasto su svi navalili da ga taze , a cena toliko da oscilira sada na vise, a sutra mozda na nize. Nije dobro.
 
Aman ljudi cena kukuruza neće da padne .! Po nekoj mojoj logici cena će da padne možda malo u oktobru , da bi se posle toga imao tendenciju porasta sve do marta 2011 g ............. I posle toga videćemo za dalje :ppozdrav:
 
Kojoj logici, molim te :sta:, na jesen cena ide na dole, ako ne i pre.
Nije realno da zadrzi ovu cenu, na berzi kazu 18,00 + pdv
 
Kukuruza nema a treba im ko zlato ...... 100000 ha odnela voda samo u srbiji.... da ne objašnjavam dalje
 
Nazad
Vrh