Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
sta mislite dal ce nagurat na 10 dinara i za kolko .
koji je bio kurs kad ste ga prodavali
 
Kursna lista od mislim 2002. godine!

http://www.kursna-lista.com/grafikoni
 
zrenjaninac kraju sala dal je moguce da se desi da ode na 12dinara, gdje si se o tom informiso
 
Ma ne palim informacija je iz kruga Novosadske berze "Produktna berza NS".Pazite,i ja bi voleo da tako bude j... ga.
 
teorija nije bez pokrića.
ali videćemo.
evo o čemu se radi. krajem februara i početkom marta počinje takozvana "borba za setvene površine".uglavnom se to odnosi na ameriku, ali deo dešavanja se prelije i kod nas. i sojarama i uljarama i mlinovima fabrikama etanola, sladarama su potrebne sirovine za narednu godinu.npr. niko neće sejati soju ako ima cenu kao kukuruz (karikiram).a pošto kod njih postoji terminsko tržište prodaje, u mogućnosti su da odmah prodaju svoj rod ako procene da im cena odgovara.
naravno sve to zavisi i od milion drugi faktora (npr. suša u argentini, procena kineske tražnje odnosno potreba itd..)
iskreno, ja u ovoj godini ne računam na više od 10 evra po metru. ako upadne više - super! al' se spremam k'o da će 100 godina biti rat! :zli:
 
mi severnije tek posle stižemo na red. prvo ide ono što je bliže dunavu.manji su im transportni troškovi.
 
hvala, a da li znaš koliko plaća u rimf. mi smo iz >: okoline b. topole. :cao:
 
Nazad
Vrh