Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Cena kod VZ Zemun je dobra u odnosu na tržište, samo da budu korektni i za isplatu
 
MARČELO je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Nije greška. VZ uvek ima bolju cenu od ovih ovde u Pazovi, ali dok odvučeš tamo... I još ako ti zvizne guma na ovoj vrućini... Računica samo takva.
Branko nađeš nekoga da ti odveze , ljudi naplaćuju po 5000 din po turi a mislim da u one veće zmajevke može da stane 9000kg pa puta 14din dobijaš 126000 a u Pazovi bi dobio ako je cena 13din 117000din razlika je 9000 i kad daš onih 5000 ostaje ti čisto 4000din i još kad uzmeš da nisi palio svoj traktor ( da odvezeš u Pazovu) i rizikuješ da ti zvizne guma ,dobijaš čisto 5000 din ::suncanje:: :ideja: :ideja:
Upravo tako , neki put se isplati da platis kamionski prevoz,ostane ti lova a nerizikujes jer sve troskove popravke snosi prevoznika a 1 dinar na vecu kolicinu nije malo........... :cao: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1276959317[/time]
_________________________________________________
Evo cena po kojima se trgovalo od 11.06 - 18.06 na ProBerzi
Finansijski = 13.943.740,00 din

Količinski = 1.013 tona

Kukuruz 2009. = 13,76 din/kg*

Kukuruz 2010. = 9,72 din/kg*

Soja 2009. = 36,72 din/kg*

Sojina sačma = 45,06 din/kg*

Pel. lucerka = 20,06 din/kg*

*Cene su sa izrazenim pdv-om :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
prošle godine je dosta otišlo u španiju.
za ovu godinu ne znam.pretpostavljam da se nešto od podataka može iskopati na sajtu privredne komore, al' me mrzi da se bavim time.
 
Ma u sve okolne drzave oni izvoze qqruz a uvoze meso i preradjevine i time nas odgajivace stavljaju na muku-da li gajiti stoku ili cuvati usev za prodaju.
To je krivo ministrarstvo trgovine na celu sa Milosavljevicem.
Sto mi ne bi potrosili zitarice :sta:
Ovako je lakse,drugu drzavu razvijamo a sami padamo u glib :udri:
 
Ovako je lakse,drugu drzavu razvijamo a sami padamo u glib

Ja mislim da je to deo jednog većeg plana-strategije , da mi navučemo i naviknemo druge da uzimaju naš kukuruz i žito da hrane stoku pa onda Dragin da bude pametan ko Milosavljević i on zabrani izvoz , :haha: , i oni su gotovi ... :haha:
A mi smo gotovi odavno ... :udri:
Pametni su ovi naši ministri ko :pcelac:: zar sumnjate u njihove sposobnosti :sta:
 
jhona DERU je napisao(la):
Ovako je lakse,drugu drzavu razvijamo a sami padamo u glib

Ja mislim da je to deo jednog većeg plana-strategije , da mi navučemo i naviknemo druge da uzimaju naš kukuruz i žito da hrane stoku pa onda Dragin da bude pametan ko Milosavljević i on zabrani izvoz , :haha: , i oni su gotovi ... :haha:
A mi smo gotovi odavno ... :udri:
Pametni su ovi naši ministri ko :pcelac:: zar sumnjate u njihove sposobnosti :sta:
Ma nepadamo mi u glib mi smo vec u glibu do usiju tako da jedva disemo , a ovi nasi izvoze i uvoze najvise zbog DEBELOG %%%%%%% koji ugradjuju malo ovde malo onde na qqruz,meso,mleko u prahu,igracke,cigare,picke materine itd........... :zli: :zli: :zli: :nono: :nono: :nono: :udri: :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
IMT-550 je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
tarana je napisao(la):
dunav je visok.barže slabo plove. dok se ne spusti vodostaj.. ::lose::
Moram da te ispravim,nije tacno barze normalno plove i izvoz pici...
@Dolovac da ne radis mozda u Luci Dunav ili GranExportu kad si tako informisan........ ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Radim u Granexportu... :cao:
 
Dolovac je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
tarana je napisao(la):
dunav je visok.barže slabo plove. dok se ne spusti vodostaj.. ::lose::
Moram da te ispravim,nije tacno barze normalno plove i izvoz pici...
@Dolovac da ne radis mozda u Luci Dunav ili GranExportu kad si tako informisan........ ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Radim u Granexportu... :cao:
Odlicno znaci imamo ihformacije iz prve ruke..... :cao:
Cup-Agrostoj iz Glogonja otkupljuje kukuruz tel-kel po ceni od 13 din pare odmah
Almex(silos na Jabucomi putu) otkypljuje kukuruz jus po ceni od 13,65 sa psv-om pare za 7 dana...... :cao:
 
Nazad
Vrh