Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
kod nas je sa 13 na 12.8 .pa i nije neki pad to samo trgovci hoce jos malo da uštinu ,inace jako malo je ostalo neprodato, ljudi su se uplasili scenarija od prethodne dve godine .
 
ognjen74 je napisao(la):
kod nas je sa 13 na 12.8 .pa i nije neki pad to samo trgovci hoce jos malo da uštinu ,inace jako malo je ostalo neprodato, ljudi su se uplasili scenarija od prethodne dve godine .
To da hoce da ustinu je tacno pa i u maju mesecu je bio tako jedan mali pad pa je posle tog bila navala mozda je i ovo isti proizvod ali je u vecini dosta skrunjeno to jest prodato,e sad videcemo dalje sta ce se dogadjati... :ppozdrav:
 
ja sam u subotu krunio po 13 i danas po 12.80 i vise necu,ostalo cu u avgust pa kako bog da ili cu da profitiram ili ne trece nema.ne znam sta da radim sa tuluzom ostalo mi jos tri prikolice,dali treba nekom iz moje okoline?
 
Izgleda da , kao sto kazu da se otrov cuva u malim pakovanjima je tacno , posto su Sakule i idvor veoma mala mesta ali su rekorderi po otkupu a i ceni koju nude,premasili su GranExport i FSH-Jabuku svaka cast u svakom slucaju ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Ciric i Sin silos Sakule otkupljuje kukuruz 09' tel-kel po ceni od 13,65 isplata naravno odmah :bravo:
BCM silos Idvor otkupljuje kukuruz 09' tel-kel po ceni od 13,65 isplata isto kao i kolege odozgo odmah......... :cao:
Post je spojen: [time]1276609626[/time]
_________________________________________________
maki_vs je napisao(la):
ja sam u subotu krunio po 13 i danas po 12.80 i vise necu,ostalo cu u avgust pa kako bog da ili cu da profitiram ili ne trece nema.ne znam sta da radim sa tuluzom ostalo mi jos tri prikolice,dali treba nekom iz moje okoline?
Nije valjda da nemas kome da prodas....... :sta: :sta: :sta:
 
pitaju i merkaju ali niko da kaze aj doteraj mi kuci.ovde se dosta krunilo zadnjih dana pa se vecina valjda i snabdela za zimu,a pekarima za male pare ne dam iz inata.
 
To ne ide u silose, nego dierkt izvoz za Bosnu i okolinu.

Samo je izgovor da treba spremiti silose, da i izto uzmu dzabe.
Kada je zito bilo jeftinije od kukuruza.Samo ovih nekoliko godina.
Zalosno je to :zli:
 
Nije greška. VZ uvek ima bolju cenu od ovih ovde u Pazovi, ali dok odvučeš tamo... I još ako ti zvizne guma na ovoj vrućini... Računica samo takva.
 
Branko je napisao(la):
Nije greška. VZ uvek ima bolju cenu od ovih ovde u Pazovi, ali dok odvučeš tamo... I još ako ti zvizne guma na ovoj vrućini... Računica samo takva.
Branko nađeš nekoga da ti odveze , ljudi naplaćuju po 5000 din po turi a mislim da u one veće zmajevke može da stane 9000kg pa puta 14din dobijaš 126000 a u Pazovi bi dobio ako je cena 13din 117000din razlika je 9000 i kad daš onih 5000 ostaje ti čisto 4000din i još kad uzmeš da nisi palio svoj traktor ( da odvezeš u Pazovu) i rizikuješ da ti zvizne guma ,dobijaš čisto 5000 din ::suncanje:: :ideja: :ideja:
 
Ako bude halabuka kako najavljuju,sad trgovci zure da pokupe sto vise jer mozda ode kukuruz jos vise gore sa cenom jer ima dosta ostecenih podrucja i ima njiva koje su pod vodom.
Nesto se suska da ima nekih 70000 ha, samo ne znam dali samo u Vojvodini ili celoj Srbiji. :sta:

Realno i cena od 14 RSD je mala u poredjenju sa ostalim troskovima proizvodnje.
 
Nazad
Vrh