Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Juce okrunio preostalih 3 vagona po ceni od 13,5 sa PDV-om,gledajuci na prosle godine nisu neke ::novac:: :udri: ali sta je tu je :ppozdrav:
 
Kod nas u selu svi krune,kazu cena ode dole. E sad videcemo jos sta ce biti. Najgore od svega je sto su se pojavile leptirice i vec su neki imali problema sa prodajom.Uopste se ne vide a akd pocnes da krunis milijarde.
 
paorpaor je napisao(la):
Kod nas u selu svi krune,kazu cena ode dole. E sad videcemo jos sta ce biti. Najgore od svega je sto su se pojavile leptirice i vec su neki imali problema sa prodajom.Uopste se ne vide a akd pocnes da krunis milijarde.
I kod mene u okruzenju je isto a sto se tice cene:
GranExport iz Panceva od 14.06.2010. otkupljuje kukuruz 09' tel-kel po ceni 12,80 + pdv = 13,40 a prosle nedelje je bila 13,65 sto znaci........ :sta:
FSH-Jabuka otkupljuje od 14.06.2010. kukuruz 09' tel-kel po ceni od 13,00 sa pdv a prosle nedelje bila je cena 13,50 tako da .......... :sta: :udri:
 
Sutra sam trebao da krunim ali zbog navale i nedostatka krunjača pomereno je za sredu ujutro. Da li će se održati cena do tad - ko zna. Cena je bila 13 din a od danas 12.70. Šta će biti u sredu, pojma nemam. Uglavnom, krunim ga pa koliko bude. Nadam se da neće baš drastično roknuti dole za dva dana. :zli:
 
IMT-550 je napisao(la):
@LEKA
Pocinji da krunis jer ako cena ovako nastavi nece biti bas mnogo za nas forumase...... :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Krunim sutra ali me cena jos ne interesuje,dajem na cuvanje,pa cemo videti sta ce biti posle zetve ::novac:: :cao: :sreca:
 
leka je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
@LEKA
Pocinji da krunis jer ako cena ovako nastavi nece biti bas mnogo za nas forumase...... :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Krunim sutra ali me cena jos ne interesuje,dajem na cuvanje,pa cemo videti sta ce biti posle zetve ::novac:: :cao: :sreca:
Odosmo malo :off_topic: ali bas bi mi bilo drago da ti se sav ovaj trud i neizvesnost isplati eto,bezobzira na nas(forumase,naravno salimo se malo)da uspes da ga posle zetve prodas po ceni koja TEBI prvenstveno odgovara a da budes zadovoljan,a i mi zajedno sa tobom.......... :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :bravo:
 
leka je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
@LEKA
Pocinji da krunis jer ako cena ovako nastavi nece biti bas mnogo za nas forumase...... :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Krunim sutra ali me cena jos ne interesuje,dajem na cuvanje,pa cemo videti sta ce biti posle zetve ::novac:: :cao: :sreca:

Za ovo te Leko podržavam. Ako sad možeš da predaš, a da ::novac:: uzmeš kada tebi odgovara je pravi potez. Možda kukuruz može biti skuplji, ali ako ostane sad u ambaru onda ga leptiri svog pojedu, pa na predaji može da bude velikih problema. Ja sam to iskusio i više nema ostavljanja kukuruza za prodaju posle žetve. Maloprodaja može proći, ali otkup bude problema, zaražen, pa zaj.... i ako im treba uzmu, ako nije frka za kukuruz onda te vrate.
 
Nazad
Vrh