Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
na Mađarskoj berzi kukuruz 133evra /tona
 
sasa22 je napisao(la):
Dal ima neko informacije sa Madjarske berze?Jedno vreme je Sandor dostavljao informacije, al kanda je okrunio svoje za ovu godinu cim nema interesovanja za cenu.

Da okrunio sam i nisam bio baš aktivan na temu ::sramota::
 
I ja sam prosecna cena mi je izasla oko 12,90...Nesto je islo i po 12,60 nesto po 13,13 ali u sustini to je to.Imam jos 10-tak tona i za to ne zurim ali i to cu videti u narednim danima da odradim...
 
PRODUKTA BERZA od 31.05. - 05.06.2010.

Kultura: Cena:

Kukuruz = 14,19 +
Psenica = 11,12 -
Soja = 36,72 +
Sojina sacma = 43,66 +
Stocni jecam = 10,80 +

Plus (+) se odnosi na to da je cena porasla u odnosu na prethodnu nedelju a minus(-) da je pala... :cao:
 
U Budimpesti za julsku isporuku ima blagi rast, danas je 34.200 forinti(123.26 eura i ne treba zaboraviti da forinta proteklih dana slabi 7-8% za evrom).Na ovu cenu ide jos pdv sto je u Madjarskoj 25% na berzi, a proizvodjaci koji nisu u pdv sistemu dobijaju 12%.
To izadje oko 150 evra po toni.Prosle godine oko 25.maja smo se priblizili njihovoj ceni za oko -5%.
Kod njih je bilo 134 evra sa pdv-om a kod nas 12.10 din se moglo prodati(95din evro) znaci oko 129 evra.
Ja se nadam da ce krajem maja cena bit preko 13din.Cekacu barem do 20. maja.

Evo tu je kolega Drobi objasnio da na tu cenu sa berze ide jos pdv ....
 
ostra je napisao(la):
U Budimpesti za julsku isporuku ima blagi rast, danas je 34.200 forinti(123.26 eura i ne treba zaboraviti da forinta proteklih dana slabi 7-8% za evrom).Na ovu cenu ide jos pdv sto je u Madjarskoj 25% na berzi, a proizvodjaci koji nisu u pdv sistemu dobijaju 12%.
To izadje oko 150 evra po toni.Prosle godine oko 25.maja smo se priblizili njihovoj ceni za oko -5%.
Kod njih je bilo 134 evra sa pdv-om a kod nas 12.10 din se moglo prodati(95din evro) znaci oko 129 evra.
Ja se nadam da ce krajem maja cena bit preko 13din.Cekacu barem do 20. maja.

Evo tu je kolega Drobi objasnio da na tu cenu sa berze ide jos pdv ....
koliki pdv? 5% ili 8% ?
 
Kod mene stala na 13 a kruni se na sve strane, verujem da je svuda tako...i nemaju razloga da dizu cenu kad im nosimo ohoho...
 
Jugos je napisao(la):
Kod mene stala na 13 a kruni se na sve strane, verujem da je svuda tako...i nemaju razloga da dizu cenu kad im nosimo ohoho...
Bas tako izgleda da sad cekaju da se ohohooo okruni pa da onda dignu jos malo ili ko zna , samo znam da kod nas u FSH-Jabuka koja placa od petka 04.06. 13,65 sa pdv-om svaki dan je sve veca guzva a oni svaki dan od petka govore kao treba da se menja cena i sto je najgore neznas dal na + ili - aj sad budi pametan....... :sta: :cao:
 
14.5 placaju u opstini kovacica ovi sa kamionima, moj zet dobio danas takvu ponudu... ceka on jos malo :haha: cekao je i pre 3 godine i cvrc ::lose::
 
Nazad
Vrh