Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
nsnidza je napisao(la):
Pa to zato sto pada kisa pa ljudi ne ogu da krune, videcemo kad otopli :cool: sta ce biti
Moguce a i nesto mi ova cena ne izgleda bas stabilna , ocas posla moze da ::lose:: kolika ce biti onda cena psenice ili se vade na to da je kukuruz izvozni brend Srbije i da samo na njemu drzava(ili ko vec)ostvaruje suficit ohohooo a na psenici kesa,daj boze da nepadne cena kukuruza a i da psenica ima neku koliko-toliko normalnu cenu uzimajuci u obzir sve faktore koji uticu kod nas na cene proizvoda....... :ppozdrav:
Ja sam za zito sibice vec spremio... :zli:
Bogami Lalo izgleda da ces proci i te kako skupo sa zitom jer nece moci samo sibica da radi vidis koje kise padaju zito ce da bude vlazno i u vreme zetve tako da ti negine i benzin od 119 din/lit :zli: :nono: :udri: ::lose:: :sta:
Sve to Vogel zaore.
E ovog puta sigurno zaorava jer ima pravi preduslov za to a to je 1221 masina koja nepita jel dosta , nego kao iz one reklame za smoki MoZe JoSsssssss....... :ppozdrav: :haha: :haha: :haha: :haha: ::svaka cast::
 
Ovde 13 din/kg placaju kamiondzije tel kel. Primetio sam da se dosta kruni u zadnjih par dana ::namigivanje::
 
Ja sledece nedelje cu da skrunim sve koliko god da bude... Za 15-tak idana krecemo na more na oko mesec dana i treba ::novac:: posto me ovi za subvenciju zajebavaju a trebalo je da legne pre 5 dana :udri:
 
ja sam pre 2 nedelje okrunio i predao kukuruz 5vagona ali sa 15,5 16 vlage, po 12 din,i izvukao kesh,i nisam verovao da ce cena da ide gore,ali sad mogu da glavom lupam o zid kad je vec 13 , i rast cene kukuruza je izazvala veca potraznja i ove kise i poplave,bar ja tako mislim.
i preporucujem svima koji jos imaju pune ambare neka ostave bar do zetve,a tek onda da krune i predaju,da sacekaju bar 14 15din :D
 
staky je napisao(la):
ja sam pre 2 nedelje okrunio i predao kukuruz 5vagona ali sa 15,5 16 vlage, po 12 din,i izvukao kesh,i nisam verovao da ce cena da ide gore,ali sad mogu da glavom lupam o zid kad je vec 13 , i rast cene kukuruza je izazvala veca potraznja i ove kise i poplave,bar ja tako mislim.
i preporucujem svima koji jos imaju pune ambare neka ostave bar do zetve,a tek onda da krune i predaju,da sacekaju bar 14 15din :D

Nemoj da se nerviras, za 5 dana mogu da prekinu sa izvozom i da padne cena na 11 din, to ti je lutrija danas jeste, sutra nije. Samo :D
 
Mislim da je ovo najbolji momenat za prodaju kukuruza. Cinimi se da ce polako dole jer na svim znacajnijim berzama je u blagom padu.
 
Berza novosadska od danas cena 13.30 + pdv a veterinarski zavod zemun 14 din sa pdv-om isplata 7 dana ::svaka cast::
 
Dal ima neko informacije sa Madjarske berze?Jedno vreme je Sandor dostavljao informacije, al kanda je okrunio svoje za ovu godinu cim nema interesovanja za cenu.
 
Kod nas je trenutno 12,5 din/kg.Odlučio sak da krunim u utorak ili sredu.
 
Nazad
Vrh