Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
IMT-550 je napisao(la):
Duki je napisao(la):
Ma bice cena ok, ide ka tome. A i mi u juznom Banatu imamo srecu, tu su najveci kupci, pa je kod nas uvek dobra cena, tamo gore, Subotica, Kikinda, oni uvek imaju nize cene. A i iz uze Srbije kada dolaze kupci, oni dodju tuda preko Kovinskog mosta, pa okolina Panceva dobro prodje.
Bas tako Juzni Banat ima:GranExport(Luka Dunav) inace izvoznik ili poslednja stanica gde kukuruz boravi pre nego sto napusti Serbiju.......
Almex-Skrobara-Sitra(kovacica)
Ciric i Sin(Sakule)
Fabrika Stocne Hrane -FSH Jabuka
Ja mislim da sam nabrojao par najvecih otkupljivaca i izvoznika u mojoj okolini a u JuznomBanatu ::namigivanje::
da li i ove firme imaju sajt(i koji je sajt) kao granexport na kome se može pratiti trenutna cena žitarica?
 
Ko bude pregrmeo ovu godinu i uspeo da od ovih vremenskih neprilika iscupa rod kukuruza,taj ce sigurno dobro proci sa rodom 2010.
 
Misliš ?? Ajde da tipujemo kolko će da bude cena kukuruza u martu 2011 godine ! Ja tipujem 15 €
 
Pa posto Euro ide dole u odnosu na Dolar ,a cena kukuruza je u dolarima na svim vecim sveckim berzama.A posto ima dosta poplava i kojekakvih cuda svasta je moguce pa recimo da te podrzavam sa 15 e
 
Nisam vican kladjenju,ali ce kukuruz u sustini biti los i nece roditi onoliko koliko se svi nadamo.
Ovolika vlaga i niske temperature moraju uticati na rod,a da ne pricam o kvalitetu.
Cena od 15 e je lako moguca.
 
pa sad je 13 eura ,a kakv je prosle godine bio rod kukuruza :D a ove godine ne verujem pored ovih vremenskih uslova da ce biti neki rod :sta: a ponuda i potraznja diktira cenu,bar bi tako trebalo znaci ja mislim da mora ici preko 15 eura
 
Neznam kod vas ali kod mene se kukuruz ne moze vise spartati .Raste ko iz vode ocigledno .Voleo bih da mogu da ga slikam .
I bogami ako nebude nekog leda oluje ocekujem bolji prinos nego lane a imao sam na 24 kj prosek oko 6 t po kj
 
cao ljudi ja sam Stelian iz uzdina sam kod nas otkupljuje kukuruz milenijum iz banatsko novo sele i placaju 13 din
 
Nazad
Vrh