Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja sam svoj skladistio pre 3 nedelje, znaci neodbija se nista a dobijam najvecu cenu... Kad sam ga vozio cena je bila 12 din sad je vec 12.5...
 
Ja sa skladistenjem nemam problema jer skladistim u mojoj zadruzi "Zadrgar" Bac gde mi je lezarina na kraju smesna cifra u odnosu na ono sta sam imao dok sam ga drzao u klipu. Tako da sto se tice toga tu sam za sad 100 % zadovoljan i plus sto mogu da prodam kukuruz u bilo kom trenutku po najboljoj ceni. Da nezaboravim da kazem i da su fer uslovi primanja robe,cak sam ove godine dobio + na predatu kolicinu jer je vlaga mog kukuruza bila oko 12. Tako da mi je u sustini taj dodatak pokrio lezarinu.
 
paorpaor je napisao(la):
Ja sa skladistenjem nemam problema jer skladistim u mojoj zadruzi "Zadrgar" Bac gde mi je lezarina na kraju smesna cifra u odnosu na ono sta sam imao dok sam ga drzao u klipu. Tako da sto se tice toga tu sam za sad 100 % zadovoljan i plus sto mogu da prodam kukuruz u bilo kom trenutku po najboljoj ceni. Da nezaboravim da kazem i da su fer uslovi primanja robe,cak sam ove godine dobio + na predatu kolicinu jer je vlaga mog kukuruza bila oko 12. Tako da mi je u sustini taj dodatak pokrio lezarinu.
Dobro ako ti tako kazes ::svaka cast::
 
paorpaor je napisao(la):
Ja sa skladistenjem nemam problema jer skladistim u mojoj zadruzi "Zadrgar" Bac gde mi je lezarina na kraju smesna cifra u odnosu na ono sta sam imao dok sam ga drzao u klipu. Tako da sto se tice toga tu sam za sad 100 % zadovoljan i plus sto mogu da prodam kukuruz u bilo kom trenutku po najboljoj ceni. Da nezaboravim da kazem i da su fer uslovi primanja robe,cak sam ove godine dobio + na predatu kolicinu jer je vlaga mog kukuruza bila oko 12. Tako da mi je u sustini taj dodatak pokrio lezarinu.
I ja nisam imao problema sa skladistenjem to jest lagerovanjem kukuruza ove godine.Predao ga 10.10.2010. a prodao ga 25.05.2010. po ceni od 12.50 sa pdv-om,da kazem da je kad sam predavao jus kvalitet placan 7.50 sa pdv-om a odbijeno mi je 7 % od jesenas do sada tako da se isplatilo ne mnogo ali bar nema fizickog rada(utovar,radnici,istovar,krunjenje,sapurina....a misevi i pacovi i pticurine da nenabrajamo tako da se ja slazem sa paorpaor-om meni vako odgovara pa dokle videcemo.... :ppozdrav:
 
A sta je to kod mene onda...stric PREKLANjSKI prodao po 14din/kg,a proslogodisnji ide za 16 na pijaci,ljudi kupuju jer misle da ce biti jos skuplji.
 
Ja sam cuo da HEMOS-Crepaja ne placa na vreme...kasne sa uplatama.Rok 7 dana a isplata kad stigne...Neozbiljno!!!Mnogi su komentarisali FSH Jabuka da nema para ali ja sa njima zaista imam korektnu saradnju!Kao i Granexport...Almex,Hemos i lokalni su mi vec sumnjivi ::vadjenje_repe::
 
almex temerin isto kasni sa isplatama,umesto dogovorenih 2 dana, isplata za 5-6 dana ako tako nastave ništa od saradnje
 
Na produktnoj berzi u NS kukuruz dogurao do 13,20 a ostale cene kultura u ovoj nedelji su ili u padu ili stagnacija,na primer psenica = 11,34 stagnacija
soja = 35,86 pad......... :cao:
 
Ma bice cena ok, ide ka tome. A i mi u juznom Banatu imamo srecu, tu su najveci kupci, pa je kod nas uvek dobra cena, tamo gore, Subotica, Kikinda, oni uvek imaju nize cene. A i iz uze Srbije kada dolaze kupci, oni dodju tuda preko Kovinskog mosta, pa okolina Panceva dobro prodje.
 
Duki je napisao(la):
Ma bice cena ok, ide ka tome. A i mi u juznom Banatu imamo srecu, tu su najveci kupci, pa je kod nas uvek dobra cena, tamo gore, Subotica, Kikinda, oni uvek imaju nize cene. A i iz uze Srbije kada dolaze kupci, oni dodju tuda preko Kovinskog mosta, pa okolina Panceva dobro prodje.
Bas tako Juzni Banat ima:GranExport(Luka Dunav) inace izvoznik ili poslednja stanica gde kukuruz boravi pre nego sto napusti Serbiju.......
Almex-Skrobara-Sitra(kovacica)
Ciric i Sin(Sakule)
Fabrika Stocne Hrane -FSH Jabuka
Ja mislim da sam nabrojao par najvecih otkupljivaca i izvoznika u mojoj okolini a u JuznomBanatu ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh