PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

slobapatrola
24-07-14, 21:48
Izgleda mi njima 8,5 dinara + kukuruz.

japanac-tocyo
24-07-14, 21:48
Ako je ovi istina. Onda su ga preterali.
istina ziva izgleda meni su rekli 10 evra evo ovim priajtelju 8,5 din tako da je to to a mi treba da se upitamo dokle vise da trpimo ovo zajbanciju da nas zezaju svi,jebem ti ovu drzavu nista nemoze normalno da se odvija stalno neka zajebancija, strs ,strpanja nije to zivot dokel ivse ni sam nenznam ova zajbanicja

savato
24-07-14, 21:51
Ko ce sad da placa 300,350 eura k.j??? Cena od ponedeljka jos niza,proverena informacija!

paorpaor
24-07-14, 21:56
Voleo bih da neko od kolega iz Hrvatske kaze koliko se krece cena zakupa kod njih.
8,5 dinara ce nekima biti i previse jer oni vec znaju da ce im roditi i preko 15 t/ha. Nece im biti puno ni da daju za zakup 300 e/kj jer ce im roditi rekordno.

slobapatrola
24-07-14, 21:57
Savo cena godisnje zemlje bice veca od navedene na jesen.Zivi bili pa videli.

rale
24-07-14, 21:59
Kad sam napisao veliki pad pitali me utkud informacija pa nabo .Evo stize polako drastican pad posle ovoga pitanje je kako ce se podici a ne koliko.

Peet
24-07-14, 22:00
Savo ja samo sto ti nisam odgovorio na pitanje ali jbg opet bi bio crna ovca ili taj bez dlake na jeziku! Pa eto peformulisacu odgovor, nek plate oni koji ne znaju da racunaju ili su upali u silna gov.. i vise nema nazad!

rasa02
24-07-14, 22:05
Dok "Viktorija" i slicne firme vode agrarnu poiltiku Srbije a ministarstvo poljoprivrede se ne meša u svoj posao tako ce nam i biti!

slobapatrola
24-07-14, 22:07
Kod nas se to u selu a i na forumu stalno prica ,ko ce da plati ovoliko,ko ce onoliko,pa cena ide gore a nikada dole!

Manjevic
24-07-14, 22:09
Ja danas prodao 6000 kg na 19 dinara. Ali moji dzakovi.

bojcetic
24-07-14, 22:16
Dokle god postoji MK, Agroglobe, Grencore i slicni u Srbiji nikad nece biti bolje. Takticki sve se radi u dugorocno planira.

Ne bi mi ni dosli u poziciju da placamo 300e/kj da nije cena kukuruza bila 200e/t. Visoka cena proizvoda je napravila problem. Sta sad sa arendama koje su na 5 godina? Od ovih cena se necemo oporaviti skoro. Sve je pocelo u julu 2013. godine, ovo je sad samo nastavak agonije. 2010, 2011 i 2012 su napravile problem i sa zakupima i sa investicijama.

miki rac
24-07-14, 22:35
Ko ce sad da placa 300,350 eura k.j??? Cena od ponedeljka jos niza,proverena informacija!
Savo vdim da imas proverene informacije na koliko ce stati i dali ce biti nekog pomaka u ceni u pozitivnom smislu i kada ako znas.

mamara
24-07-14, 22:43
Dokle god postoji MK, Delta , ....nikada neće biti bolje !!!!! Pa ko ih drži , to je sve dogovor ovih na vlasti. Oni diktiraju cene. Slušaj Kole ,Miško vi krešite seljake, ja ću plate, penzije.

DusanA
24-07-14, 22:57
Vlast je vlast, oni postoje radi sebe samih, ne mesaju se oni u cene, gledaju gde ce da izvuku kakvu korist, takva je ljudska priroda , jbg. Nas jebe slaba domaca traznja, kada bi imali svi krave, svinje, farme I sl, druga prica bi bila, a ne ovako. Mi hocemo samo da se bavimo ratarstvom, na sto vecim povrsinama, sto je lako, fini smo, ne zelimo da se priljamo u stali........

miki rac
24-07-14, 22:57
Gospodin vucko je zaboravio poljoprivredu nije interesantna kao ,a i nije cudo koji god politicar dodje najmanje se posveti poljotajkunima.
U sustini i necudime oni su im i finansijeri oni ih i postave da bi gladne zezali bogate punili.
Firme koje su direktori ofuljili se dovode do rasula pa onda za jeftine pare prodaja kao nije profitabilna da mi nju prodamo.
E tako i sa arapima isto prodace zemlju osta ce im stoka da radi za njih(pardon revolt)

SaleCar
24-07-14, 23:16
Vlast je vlast, oni postoje radi sebe samih, ne mesaju se oni u cene, gledaju gde ce da izvuku kakvu korist, takva je ljudska priroda , jbg. Nas jebe slaba domaca traznja, kada bi imali svi krave, svinje, farme I sl, druga prica bi bila, a ne ovako. Mi hocemo samo da se bavimo ratarstvom, na sto vecim povrsinama, sto je lako, fini smo, ne zelimo da se priljamo u stali........

Sve si rekao tacno, ali opet i posle toga neces se upustiti u posao sa kravama svinjama itd nego ces i dalje teziti da se bavis ratarstvom na sto vecim povrsinama zar ne(kao i vecina ostalih)...?

steve73
25-07-14, 06:19
Kod madjara se cena malo oporavila juce nov. dec . isporuka od 127-132 eur/t juce trgovano!

p.s. Nemojte vise kukati kao mala deca, nego planirajte kako cete preziveti sad ovakvo stanje, kad nismo kukali kad je rod bio 10t a cena 20 dinara( po HA), onda treba nauciti da se premoste i ovakve situacije, a do berbe imamo jos dva meseca .......

Dulkaarpad
25-07-14, 08:57
Anketu o ceni 200e/t treba ukloniti sada. Podeseca nas ne neka lepa vremena, koja su na zalost iza nas.

Na zalost izgleda da treba samo treba zameniti: umesto 200e/t, da bude 100e/t... moglo bi da bude smesno, ali uopste nije.

pidikanac
25-07-14, 09:11
Ove cene su sramota za državu i poniženje za poljoprivrednike pošto sam trenutno u BG-u i šetajući kroz mega markete zapazim sledeće :

gumice za tegle 25gr - 56 din

čačkalice - 47 din

štapići za uši - 100 din

hleb - 40 din

a kilogram žita 18 din od koga se napravi 3 ( tri ) vekne hleba ,kukuruz neće imati cenu barem u startu ,suncokret je već počeo da oboljeva pa ako se smanji prinos i kvalitet može još i imati cenu .Sve u svemu bolje je praviti gumice za tegle i šiljiti drvca za čačkalice nego li se baviti poljoprivredom Lkl{{

malecki
25-07-14, 14:46
kod nas 16 pao opet
idem da predam pa da se roknem s komšijom :)

- - - - - - - - - -

Izgleda mi njima 8,5 dinara + kukuruz.

vidiš slobo kako će zemlja da nam se obnovi i unapredi
kom se ne sviđa može odma u zemlju :) :) :)
još mi rekli da uzmemo od tebe pa nećemo više ni otkupljivati :)

rale
25-07-14, 15:05
od ponedeljka jos jedan pad ispod 16 din.

japanac-tocyo
25-07-14, 15:08
kod nas jos samo ovaj vikend 15,50din haos a od ponedeljka manja cena ide dole super ko da se prodaju lubenice kad preprodavci prodaju idemo samo jos ovaj vikend jedna cena a od sutra druga idemo narode idemo samo nenzam gde idemo ,ja u pm i drzava i sisetemi i sve

lakarije
25-07-14, 15:20
Prnjavaor3, ja bih bio vise nego zadovoljan sa tom cenom u otkupu, nego se plasim da ce kod nas biti manje...

I zasto bi onda "ONI" uopste platili vise, kad ima ovakvih koji bi bili i sa takvom cenom zadovoljni?
Ne treba nam veci neprijatelj, od nas samih !

Korica
25-07-14, 15:28
http://agroservis.rs/files/25.7.2014..JPG

Švajger
25-07-14, 18:37
Ako ''ONI'' formiraju cenu čitajući ovaj forum, onda da se ispravim: '' cena u otkupu treba da bude min. 18 din. i da se sva roba prima tel-kel''. A sada da se vratimo u stvarnost.
Kome ove godine (ne želim da vređam ikoga, pogotovo ljude koji su imali problem sa poplavama, i unapred im se izvinjavam) rodi ispod 6t/kj taj je nešto debelo za..bao. Naravno ukoliko se nešto ne desi tipa nevremena, grada i sl. Sa tim prinosom i cenom od 12 din/kg u žetvi ne može se biti u minusu. Neće se nešto puno ni zaraditi, ali nikada se nije ni zarađivalo kada se proda odmah sa njive. U ovome izuzimam one koji plaćaju arendu od 300€/kj. Njih u ovoj godini ni ''plekane gaće neće spasiti'' što bi rekli moji Čuružani. Ne želim da mračim po forumu, ali mislim da je ovo realnost. A ako neko misli da će biti bolje, a pri tom ima i pun čardak starog kukuruza želim da mu se sve želje ostvare.

Petar84
25-07-14, 19:01
Da ne offiramo,ali ce ti mnogo ljudi reci da nemaju svi zemlju koja radja 6 t / kj i u ovakvim godinama,plus ima i krajeva gde nije bilo ni priblizno ovoliko kise,konkretan primer Subotica.

MOMOSARIC
25-07-14, 21:21
Možemo samo zamisliti koji su to igrači koji povlače prve korake na svjetskim berzama , čije su procjene cijenjene itd. To je skup "najzajebanijih" svjetskih mešetara , agencija , instituta ... Jednostavno , svjetske zalihe i potražnja se statistički prati i to iz više izvora , svi su pratili po cijelom bitnom svijetu stanje usjeva i nanjušili veeliki rod i rezultate već osjećamo , U ovom sadašnjem svijetu globalizacije , to se prenosi brzinom svjetlosti . Ko misli da su tu neke zavjere , taj gubi vrijeme , bolje da razmišlja kako da preživimo i opstanemo sa tim cijenama što bi vi rekli desetak , dvanestak din a ne da tražimo linčovanje nekog zbog niske cijene , to je ipak nekako nezrelo .

sinisa1979
25-07-14, 21:22
I okolina SU. Nzm dal smo nakrpili 5lit od ovih silnih kiša ovih dana.....

MOMOSARIC
25-07-14, 21:25
I to nije ništa novo , sjever Vojvodine , dio Madjarske i Rumunije su izrazito aridna područja , jedna od najsuvljih u kont evropi , kroz istoriju , mi ovde uglavnom imamo problem sa viškom padavina u proljeće , to je od pamtivjeka , sa ponekom godinom izuzetak .

Rabadzija
25-07-14, 21:44
Možemo samo zamisliti koji su to igrači koji povlače prve korake na svjetskim berzama , čije su procjene cijenjene itd. To je skup "najzajebanijih" svjetskih mešetara , agencija , instituta ... Jednostavno , svjetske zalihe i potražnja se statistički prati i to iz više izvora , svi su pratili po cijelom bitnom svijetu stanje usjeva i nanjušili veeliki rod i rezultate već osjećamo , U ovom sadašnjem svijetu globalizacije , to se prenosi brzinom svjetlosti . Ko misli da su tu neke zavjere , taj gubi vrijeme , bolje da razmišlja kako da preživimo i opstanemo sa tim cijenama što bi vi rekli desetak , dvanestak din a ne da tražimo linčovanje nekog zbog niske cijene , to je ipak nekako nezrelo .
Mislim MOMO da nisi u pravu, reci cu ti primer sa berze cveca u Amsterdamu, svaki dan proizvodjaci predaju cvece na berzu,prodaje se ,ugovara,cenka kako to se funkcionise na jednoj berzi i na kraju berze cije cvece se nije uspelo prodati to cvece se unistava a proizvodjac dobija minimalnu ostvarenu cenu toga dana.
Dakle iako se radi o svetskoj berzi,globalnim cenama ,uticaju svetskih manipulanata,holandjani STITE SVOJE PROIZVODJACE i to tako funkcionise u uredjenoj zemlji koja je velicine Vojvodine ima profit od poljoprivrede o kojem mi samo mozemo da sanjamo,ponavljam profit a ne obrt !!!
Radi se o tome da kod nas postoje feudalci koji ako treba malo i pomognu drzavu finansijski kada je u skripcu,a po cijim ledjima ????PA NASIM NARAVNO
Dovoljan je podatak da je Vucic oko izbora zvonio na sva zvona kako ce on Miska dovesti u red i osuditi i bla,bla,bla, a pre nekoliko dana je i tog Miska zvao na sastanak najvecih privrednika da pomognu drzavi savetima kako da krenu velikim koracima napred iz krize, pa im i nudio neka velika drustvena preduzeca gde su tajkuni samo odmahnuli rukama

Jugi
25-07-14, 21:48
Mislim da si sam dao ogdovor-Amsterdam= Holandija, a ovde smo mi sami samciti, kao napustena deca na ulici, pa ko se kako snadje....

malecki
25-07-14, 22:50
kako počne kičma da nam puca tako svi počnu da traže logično objašnjenje
pao nam je deco i kod nas i u svetu :) :) :)
ono mi se dopalo za plekane gaće
ja već godinama radim samo svoje i ne kupujem raqdia na bazi arende nego brate trpi i guraj e sad ako zvizne cena kao što se nadamo ima da pocrkaju ti što su uleteli u skupe zakupe
a i mi koji nismo smo isto poprilično napukli...
kad svi riknu kakve veze ima ko je riknuo prvi?!?
samo pitam

japanac-tocyo
25-07-14, 23:18
mi smo uvek nezreli a oni su zreli aj molim te ne filozfiraj momo

rale
26-07-14, 07:19
Kako se prepucavate oko nekih visokih interesa.Sa tom cenom od desetak dinara nema prezivljavanja,to mogu samo par jacih privrednika da pregura i to pojesce svoju akumulaciju ako uspe i da je uopste ostvari sa nekom drugom kulturom.Bice pretesko za vecinu

vladim
26-07-14, 10:04
Mi mislimo da puno uticemo na cenu ali nemamo po statistici neki bitniji uticaj. Sitne smo mi ribe u moru, to sto nas kradu na fore to je druga prica, evo sajt na kojem pokazuje svetsku proizvodnju kukuruza, i po njima ove godine proizvodnja ce biti manja za 3.48 miliona tona nego prosle godine...
www.worldcornproduction.com

SAMA
26-07-14, 10:42
To je nas mentalitet,da se osecamo bitnim i mocnim.Lkl{{ Realnost je da proizvodimo kukuruza kao jedna Etiopija.:lol: Toliko o nasem uticaju na svetsku cenu.Ostaje nam samo da se molimo da susa bude u Americi,a ne kod nas.To je jedina sansa da ubodemo cenu.U protivnom da se izljubimo i da trazimo neku isplativiju kulturu.>:({
Кукуруз Производња по земљама
(Вредности у метричких тона)
САД: 352.060.000
Кина: 222.000.000
Остало: 93.761.000
Бразил: 74,000,000
ЕУ-27: 65.642.000
Украјина: 27,000,000
Аргентина: 26,000,000
Мексико: 22,500,000
Индија: 22.000.000
Јужна Африка: 13,500,000
Русија: 13.000.000
Канада: 11.600.000
Индонезија: 9,200,000
Филипини: 7,900,000
Нигерија: 7,700,000
Србија: 6,600,000
Етиопија: 6,500,000

putin
26-07-14, 10:44
Нешто ми овде чудно,откуд ови моји Руси тако мало,мораћу да им наредим да дуплирају површинеLkl{{

vladim
26-07-14, 10:58
Ovo je prognoza za jul mesec, za avgust izlazi za koji dan ali vec je prognoza manja u odnosu na jun za 2 miliona tona u SAD...

Peet
26-07-14, 11:02
Nasi nemaju uticaj na svetsku cenu i to je jasno da smo sitna riba u okeanu ali zato mogu i mogli su uvek da spuste cak i do 7din. manje u odnosu na najblize evropske berze. A kad smo trazili par din vise za suncokret dali nam djoku.

Tomo VS
26-07-14, 11:44
Jbte bolji smo od EtiopijeLkl{{

john
26-07-14, 13:30
Danas ZZ Žitnica BDPolje 15 dinara ::lose::

MOMOSARIC
26-07-14, 14:16
Putin tvoji Rusi su jaki u pšanici a u kukuruzu nisu , ne odgovara im zemlja i klima . Ukrajina je velesila po tom pitanju jer imaju potencijal da povećaju količine i tri puta , imaju daleko najveće površine zemlje 1. klase . Možda su zato i digli šapu na njih . Hitler je recimo bio još ljudji od tebe ( šala naravno u vezi tvog nicka ) i kad su zauzeli Ukrajinu imao je plan i već formirao kompozicije vozova da prevozi zemlju iz Ukrajine u Njemačku .

japanac-tocyo
26-07-14, 14:16
Кукуруз „на зелено” кренуо с 13 динараАжурирано пре 16 часова 45 минута
Цене безмало свих пољопривредних производа падају, почев од воћа и поврћа, преко житарица и уљарица, а како ствари стоје, тај ће се тренд наставити. Ратари ових дана више брину због цене кукуруза него због јефтине пшенице. Жуто зрно пада ли пада, а ову радну недељу на Продуктној берзи завршило је на 15 динара.

http://www.dnevnik.rs/sites/default/files/imagecache/Slika-vest/6-berza_3.jpg (http://www.dnevnik.rs/sites/default/files/6-berza_3.jpg)

Enlarge

Кукуруз „на зелено” ратарима не мирише на добро

Пре двадесетак дана коштало је 18 динара. Кукуруз „на зелено“ поготово не улива поверење, с обзиром на то да је та трговина кренула с 13 динара.
Жутим зрном прошлогодишњег рода трговано је у количини од 910 тона, по пондерисаној недељној цени од 16,90 дин/кг, с ПДВ-ом, односно 15,36 дин/кг без ПДВ-а, што је читавих 6,65 одсто ниже него претходне недеље, уз јасно изражен опадајући ценовни тренд током недеље, наводе на Берзи.
Ипак, најзначајнија вест прошлонедељног берзанског трговања представља податак о првом овогодишњем уговору купопродаје кукуруза „на зелено”. Берзански уговор о купопродаји вештачки сушеног кукуруза, рода 2014. године, регистрован је у количини од 200 тона, по 14,30 дин/кг, с ПДВ-ом, односно 13 дин/кг без ПДВ-а, уз клаузулу промптног авансног плаћања и испоруку робе у октобру ове године.
По речима директора Продуктне берзе Жарка Галетина, главни разлог за такав пад цене кукуруза лежи на светском тржишту. Наиме, кукуруз је добро родио свуда, а понуда диктира цену.
Како се може видети на њивама и чути од стручњака, и на нашим њивама биће берићетно, тако да ће трка за бољом ценом бити жестока.
– Залихе кукуруза на светском тржишту су какве треба да буду тако да се тешко може десити да цена те житарице крене навише. Да би цена код нас расла, потребно је да се промени однос понуде и потражње, а нису велики изгледи да ће се то догодити – каже Галетин, подсећајући на то да је и прошлог лета, то јест за време бербе, кукуруз коштао 13 динара, а донедавно смо ипак имали цену од 18 динара.
Пшеницом, стандардног квалитета трговано је минуле недеље у количини од 2.150 тона, у ценовном распону од 17 до 17,50 дин/кг, без ПДВ-а. Просечна недељна цена регистрована је на нивоу од 19,02 дин/кг, с ПДВ-ом (17,29 дин/кг без ПДВ-а) што је 0,94 одсто ниже него претходне недеље. Хектолитарска маса овогодишњег рода ће по свему судећи бити један од битнијих фактора цене јер се често на страни понуде јавља и пшеница хектолитарске масе испод стандардом минимално утврђених 74, наводе на Берзи. Током протекле недеље промет таквом пшеницом регистрован је у количини од 25 тона, по 18,15 дин/кг, с ПДВ-ом (16,50 дин/кг без ПДВ-а).
Уз пшеницу и прошлогодишњи кукуруз, на домаћем тржишту забележен је и пад цена соје и сунцокретове сачме. Сојом је трговано у количини од 195 тона, по просечној цени од 59,22 дин/кг, с ПДВ-ом (53,84 дин/кг без ПДВ-а), што је читавих 8,75 одсто ниже него претходне недеље. Сунцокретова сачма, којом је трговано у количини од 75 тона по јединственој цени од 25,80 дин/кг, без ПДВ-а, појефтинила је у односу на последњу регистровану цену динар по килограму.
Протекле недеље једино је цена сточног јечма отишла благо навише, и то 2,4 одсто, с обзиром на то да је регистровано берзанско трговање том житарицом у количини од 50 тона, по 17,10 дин/кг, без ПДВ-а.
С. Глушчевић

Добар промет на Берзи
Пре тачно две године кукурузом је на Продуктној берзи трговано по 19,5 динара килограм, а крајем јула 2013. године је коштао 16 динара.
Иначе, на Берзи се ових дана интезивно тргује. Без обзира на податак да је количински обим промета нижи 17,73 одсто, а вредносни 11,19 процената у односу на претходну недељу, ипак се може рећи да је остварен солидан промет од 3.605 тона пољопривредних производа, чија је укупна вредност износила 74.400.050 динара.

slavisa2
26-07-14, 18:23
Juce okrunio 50 tona po 21euro,inace cijena je manja ali kupcu odgovaralo da moze doci sleperom i utovar viljiskarom pa je vjerovatno toliko platio!!

MOMOSARIC
26-07-14, 19:43
U dobro si ti tog nabo komšo , nisam ni znao da može po tolko da ide .

MONTOYA
26-07-14, 20:45
Нешто ми овде чудно,откуд ови моји Руси тако мало,мораћу да им наредим да дуплирају површинеLkl{{
Nisu čuli za no till pa su im nisu visoki prinosi kao u americi

BELIT577
26-07-14, 21:35
Sad dok braca odalame pola Ukrajine eto zemlje da povecaju kolicine pod kukuruzom inace cena kod mene 25din.

putin
26-07-14, 22:00
Белит ахахаха и то оне одсецају само 1 класу и излаз на море да се транспортује..Јбг морају да слушају шта им се кажеLkl{{

Монтоја има и на овом форуму чланова који раде но тилл и избацили плугове из употребе па не пишу приносе..:) Срамота их:lol:

slavisa2
27-07-14, 00:27
U dobro si ti tog nabo komšo , nisam ni znao da može po tolko da ide .
stari kupac placa 40KM al prva tura ode novom kupcu po 42KM,nisam siguran ni kako se tacno zove

malecki
27-07-14, 00:32
Pokidali smo mučenu Etiopiju :lol:
zamislite koliko su sad oni depresivni kad su od nas gori
kod nas je 15.00 i netreba nikom

japanac-tocyo
27-07-14, 03:52
e ajde u pm Etiopija i druge drzave radi se o nama o srbiji zemlji ako sta ovde da se zajebavate o ovoj temi ceni o nama u srbiji ajde da pomognemo nesto da bude bolje ane da se neki zajbavju ovdea u pm vise sta vam je ljudi daj uzbiljiti se radi se o nama i buducnosti nama poljoprivredi a ne neke Etiopija i 3 kurca daj ozbiljnosti

rale
27-07-14, 08:35
Zbog ucestalog pada cene prestanak otkupa desetak dana,jedino lager pa posle prodaja u datom trenutku po tzisnoj ceni.Mislim da je i postenije nego ucenjivati sa cenom,pa ko sta ubode.Naime lager je besplatan do 1 novembra.

pandur81
27-07-14, 10:03
Kod mene 38 km nakupci placaju a kod kuce na malo 40-42km.

F.E.A.R
27-07-14, 10:10
KOje razlike u ceni neverovatno...skoro pa duplo vise nego li kod nas...kako kod vas ne vaze pravila o dobrom novom rodu,ponudi traznji,mestu koje Srbija zauzima na svetskom trzistu,kretanju kukuruza na svetskim berzama...ma nemate Koleta i kompaniju a i manje ste alavi nego ovi nasi

MOMOSARIC
28-07-14, 00:52
Neznam otkud trenutno tolka razlika , obično bude mala , kolko je prevoz iz Srbije ako neko uvozi ili "prijeti" uvozom , al dobro da je tako. Šta je specifično ovde : kad se kombajnira u zrnu i suši u silosima , bude dosta loma i "primjesa" vjerovatno zbog zastarjelih kombajna , podešavanja i malo novih hibrida , neznam dal je to slučaj i u Srbiji ,... uglavnom ovde je velika razlika u cijeni izmedju branog kukuruza u klipu i prirodno sušnog , i onog skidanog u zrnu , sve zbog vizuelnog izgleda , a možda je to i opravdano . Dalje ovde je traženo zrno koje ima crvene nijanse , okruglasto , više nego blijedo duguljasto zrno , e to nema nikakve opravdanosti , al tako je.

DusanA
28-07-14, 08:09
Cena ce se oporaviti, barem malo, cim svi mi u strahu prodamo preostale kolicine...

padreex
28-07-14, 21:44
Koja je cena kukuruza u bačkoj i da li predvidjate njen pad u narednim danima?

slobapatrola
28-07-14, 21:53
tTesko dace se cena oporaviti.http://www.dodaj.rs/f/2C/7P/3Zigg8hC/agro.jpg

savato
28-07-14, 21:57
Soja vrlo brzo ispod 50 dinara,a kukuruz nece vise dole...

slobapatrola
28-07-14, 21:59
Ide i on dole ,svaka kisa dinar dole.

malecki
28-07-14, 22:11
a zna li neko koliko je u Etiopiji samo pitam :)

Steco
28-07-14, 22:18
a zna li neko koliko je u Etiopiji samo pitam :)

Skup u pm samo nemaju novaca da kupe>:({

mcdonald
29-07-14, 13:00
Lokalni silos 14.50 din sa pdv- em od juce

MONTOYA
29-07-14, 22:11
Danas okrunjen višak kukuruza i prodat po 20 didži...
http://thumbnails110.imagebam.com/34188/9f27d2341874374.jpg (http://www.imagebam.com/image/9f27d2341874374)

F.E.A.R
29-07-14, 23:31
Danas okrunjen višak kukuruza i prodat po 20 didži...

Citam tvoj post i onaj iznad tvog...ko je ovde lud a ovi iz Bosne i do 25 dinara...show od drzave...a najjaci su ovi sa berze sve sa Galetinom na celu

slobapatrola
30-07-14, 00:00
Kad sam rekao zadnji voz izgleda da sam bio u pravu.

Zoran0230
30-07-14, 08:18
Citam tvoj post i onaj iznad tvog...ko je ovde lud a ovi iz Bosne i do 25 dinara...show od drzave...a najjaci su ovi sa berze sve sa Galetinom na celuIzgleda da su teške mućke kada se pojavljuju različite cene.Vreme će pokazati.Još uvek je u opticaju rod 2013 a ne rekordni (kako neko najavljuje) 2014.

milan971
30-07-14, 09:26
Citam tvoj post i onaj iznad tvog...ko je ovde lud a ovi iz Bosne i do 25 dinara...show od drzave...a najjaci su ovi sa berze sve sa Galetinom na celu
Ovde je uvek skuplji kukuruz u odnosu na Vojvodinu zbog velikog broja stocara, do skoro je bio 22-23din...

Jugi
30-07-14, 10:00
Pa i kod mene je skup kukuruz, ali na sitno dzak dva, 27 dinara.. Da se prodaje za vece kolicine, ja bih odmah kontaktirao kolege iz Vojvodine da prodaju kod mene za vecu cenu, ali kolicine su male... sve je bre naopako....

bado
30-07-14, 10:34
Kulpin 15.00 din

Jugi
30-07-14, 10:48
Lepo ja kazem dok se ne dogodi puch nista.... Mrzeo sam beograd i uvek cu ga pisati malim slovima i jos vise ga mrzim, kao sto ljudi iz Marselja mrze Pariz i one u njemu... I sve dok mi budemo ziveli kao stoka mrzecu ga! Samo beograd dobija ako je asvalt on, ako je nasipanje puta beograd, ako je fabrika neka beograd .. Taj grad treba da se obrise. Svaka cast pojedincima iz tog grada.

steva 1984
30-07-14, 10:51
Raspitivao sam se oko cene novog kukuruza,smislja se da nas na kulturan nacin ogolje u zetvi sa cenom od nekih 8-10 dinara?^-^
Bice kao rekordna godina...

Jugi
30-07-14, 10:58
Bruka... Jedino da se cuva kukuruz, ja to savetujem i mom rodjaku da ne prodaje nista dok cena ne bude normalna, da mozes da prodas vecu kolicinu a ne dzak dva...

travian
30-07-14, 10:59
Ovde je uvek skuplji kukuruz u odnosu na Vojvodinu zbog velikog broja stocara, do skoro je bio 22-23din...
treba racunati zaradu preprodavaca koji dovlace kukuruz iz Vojvodine i prodaju ga kod nas

Jugi
30-07-14, 11:05
E vidis ja sam protiv toga.. On ode kupi u Vojvodini kukuruz na veliko jeftinije pa nam ga prodaju skuplje ovde i njihova zarada to potpisujem nikada nije ispod dinar na dinar.

kroka
30-07-14, 11:32
Lepo ja kazem dok se ne dogodi puch nista.... Mrzeo sam beograd i uvek cu ga pisati malim slovima i jos vise ga mrzim, kao sto ljudi iz Marselja mrze Pariz i one u njemu... I sve dok mi budemo ziveli kao stoka mrzecu ga! Samo beograd dobija ako je asvalt on, ako je nasipanje puta beograd, ako je fabrika neka beograd .. Taj grad treba da se obrise. Svaka cast pojedincima iz tog grada.
Duze si od mene na forumu a nisi primetio da skoro ceo forum sedi negde u stanu i kuca poruke,svi kao poljoprivrednici ali na daljinski,kod mene se to kaze vikend seljaci koji kad dodju vikendom u selo moraju da zavrse ono sto su preskocili tokom cele nedelje pa uopste ne gledaju dali je pala kisa i kako ce stici do njive,pa sve puteve rasturise jer idu po kaljavom,e njima jedino asfalt pomaze.
I jos nesto,izgleda da nikad nisi bio u Beogradu,sta si ocekivao da u glavnom gradu bude kaldrma,a fabrike i treba da budu tamo,pa bile su i u Prokuplju i u Sapcu pa su svi seljaci jedva docekali da idu u fabriku,kao bave se poljoprivredom ali cele nedelje u firmi.Ne zaboravi ko sve zivi u tom Beogradu,pa tvoji i moji zemljaci,komsije koji nisu mogli da zive sa 10 hektara zemlje,tezak rad.
I normalno je da ce kukuruz u Prokuplju biti skuplji u odnosu na Vojvodinu u kojoj ima 1000 puta vise kukuruza u ponudi i zasejanih povrsina.
Kod mene je kukuruz 20 din ali to su male kolicine u opticaju.Ko ima da proda 20 tona cena ide dole.
Ocekujem jako nisku cenu novog kukuruza jer je rodio i na vrbi.

Korica
30-07-14, 11:39
Gebi i Farmkomerc poceli sa otkupom po ceni od 15.10 din/kg posle dvonedeljne obustave otkupa.

Danas Gebi od 10 sati placa 12.10din za kukuruz nisam hteo verovati ali je istina ne treba im kukuruz imaju na lageru do novembra tako su mi rekli
Citiracu kolegu Roberta cisto da se podsetimo da izjave otkupljivaca treba uzimati samo sa rezervom i nikako drugacije.

F.E.A.R
30-07-14, 12:39
treba racunati zaradu preprodavaca koji dovlace kukuruz iz Vojvodine i prodaju ga kod nas

xaxaxa a mora li ta zarada da bude dupla..majku mu pa imaju isto kao i da rade zemlju

savato
30-07-14, 13:12
05.08 krecu da se tovare barze,ako im zatreba kukuruza moze da se vrati cena na 17-18 dinara i to ce mu biti to...

Jugi
30-07-14, 13:56
Duze si od mene na forumu a nisi primetio da skoro ceo forum sedi negde u stanu i kuca poruke,svi kao poljoprivrednici ali na daljinski,kod mene se to kaze vikend seljaci koji kad dodju vikendom u selo moraju da zavrse ono sto su preskocili tokom cele nedelje pa uopste ne gledaju dali je pala kisa i kako ce stici do njive,pa sve puteve rasturise jer idu po kaljavom,e njima jedino asfalt pomaze.
I jos nesto,izgleda da nikad nisi bio u Beogradu,sta si ocekivao da u glavnom gradu bude kaldrma,a fabrike i treba da budu tamo,pa bile su i u Prokuplju i u Sapcu pa su svi seljaci jedva docekali da idu u fabriku,kao bave se poljoprivredom ali cele nedelje u firmi.Ne zaboravi ko sve zivi u tom Beogradu,pa tvoji i moji zemljaci,komsije koji nisu mogli da zive sa 10 hektara zemlje,tezak rad.
I normalno je da ce kukuruz u Prokuplju biti skuplji u odnosu na Vojvodinu u kojoj ima 1000 puta vise kukuruza u ponudi i zasejanih povrsina.
Kod mene je kukuruz 20 din ali to su male kolicine u opticaju.Ko ima da proda 20 tona cena ide dole.
Ocekujem jako nisku cenu novog kukuruza jer je rodio i na vrbi.
Nisam te nijednom uzeo u usta, niti bilo kog clana foruma... Kad kazem da mrzim beograd mislim na one koji nista ne rade a kroje nam sudbinu... svaka cast nasim zemljacima i slicnima ... Ali bicu konkretan, mislim na budzovane koji ne rade poljoprivredu a puna im usta poljoprivrede plus uvek nas iz godine u godinu trndaju( da ne upotrebim neku tezu rec) sa cenama. Sve clanove foruma duboko postujem, nikog nisam ospovao niti mu rekao nista slicno... Obicno ne ulazim u diskusiju, ali da se moj post ne bi pogresno shvatio ( kao sada ti) jasno je da moje reci se odnose na age i kmetove u beogradu, a ne na nas obicne ljude. Diskusija sto se mene tice zavrsena, a kukuruz jeste rodio i dace bog da nama svima radja, da svi imamo neku zaradu.
I ako ima na 1000-de tona kukuruza vise u Vojvodini nego kod mene, ne treba da mrcvare narod gore sa niskim cenama, treba da im daju normalnu cenu ne preterano veliku, ali normalnu. Kako zezaju nas za voce tako rade i sa njima gore, i tome se treba stati na put. Moramo i mi da zivimo, a ne da radimo tipa( jedva cu pokriti troskove) da bi neka susa iz bg-parlamenta ili tog tipa mogla da se sepuri...izvinite za off topic

Korica
30-07-14, 15:27
http://agroservis.rs/files/30072014.jpg

milan971
30-07-14, 15:45
MONTOYA nije preprodavac pa ga ipak prodaje po toj ceni ,a mogu i ja i ti i bilo ko.
Zasto ima preprodavaca?Zato sto ima potraznje.Sitni smo sa posedom zemlje a svaka kuca ima nesto od stoke koju moras da nahranis.

andrija imt 542
30-07-14, 16:02
Mi danas prodali kukuruz po 16din farmi u Petrovcu..
http://www.dodaj.rs/f/2T/QN/oB4QYoD/dsc1988.jpg

Dolovac
30-07-14, 20:08
05.08 krecu da se tovare barze,ako im zatreba kukuruza moze da se vrati cena na 17-18 dinara i to ce mu biti to...

Za te barze je obezbedjen kukuruz od zadnje navale kad je naglo poceo da pada tj. od pre 15dana otprilike.

Spajki
30-07-14, 22:37
@Jugi i drustvo iz iz juzne Srbije.Hajde da se dogovorimo bez preprodavaca pa da nam svima bude dobro.Ja imam oko 100t kukuruza u cardaku,mogu da obezbedim i prevoz a mozete i vi,svejedno je.Sto da das preprodavcu 3 din/kg ako moze i tebi i meni da ostane 1,5 din?Ako je neko zainteresovan neka se javi na pp.Sta kazete na tako nesto?

savopunck
30-07-14, 22:44
To bi bilo super meni bi pasalo i sleper drva pa nek vuce nazad kuruze

Spajki
30-07-14, 22:46
I to se moze srediti,jedan moj drugar dovozi drva sa juga.Mogu sutra videti sa njim da li nesto nosi tamo.

steve73
31-07-14, 05:50
@Jugi i drustvo iz iz juzne Srbije.Hajde da se dogovorimo bez preprodavaca pa da nam svima bude dobro.Ja imam oko 100t kukuruza u cardaku,mogu da obezbedim i prevoz a mozete i vi,svejedno je.Sto da das preprodavcu 3 din/kg ako moze i tebi i meni da ostane 1,5 din?Ako je neko zainteresovan neka se javi na pp.Sta kazete na tako nesto?

Ti onako na starinski nacin krunis kukuruze, sacekas pocetak avgusta da vidis koliki ce biti klipovi pa tek onda pustas krunjac kod cardaka... eeeee..... brate hrabar potez nema sta...

p.s. pa sad sledi kuknjava da Agro promet nudi 14.5 din/kg......

Traktorist
31-07-14, 10:30
Kod nas ima covek koji otkupljuje kukuruz po ceni velikih otkupljivaca i prodaje ga u Bosnu...jednom sam ga pitao koliko on zaradi i kaze 4-5din/kg

kroka
31-07-14, 11:00
Kome na jugu da prodas 100 tona kukuruza,nemojte mastati kao deca vec to prodaji otkupljivacu.To uporedjivanje cena 22-23 na sitno i 15-16 na krupno je krajnje smesno.

Spajki
31-07-14, 11:07
Ko je rekao da to mora biti svih 100t?Moze to biti i 25t.Posto su drva kod vas?

BELIT577
31-07-14, 11:13
Evo meni treba 30-40t za bikove.

coci064
31-07-14, 11:39
Hvala bogu da krene konkretan razgovor oko direktne trgovine. Zasto bi nakupci zaradjivali. Sleper svakako ne sme da tovari vise od cini mi se 27t, a to mogu da podele par domacina i da svi budu zadovoljni. Kod nas konkretno godinama dolazi neki tip iz cacka Miroslav se zove i nosi kukuruz dole. Da ne zaradjuje debelo sigurno to nebi radio. Ucenjuje nas ovde sa otkupom vas sa prodajom pa sta je on naj pametniji na svetu?

Vlasto
31-07-14, 13:23
Kod nas skok cene sa 15.00 na 15.70 din..

kroka
31-07-14, 14:08
Ha,ha,ha,25 tona da se proda domacinu,moze ali bez para zato i kupuju nakupci koji posle jure domacine za pare.Ima i kod mene domacina,veoma dobro znam kakvi su na placanju,sve sto moze dzabe,bez para,na lepe oci,sve same stipse.Sirotinja placa ali ne kupuje mnogo,radi na sitno...

- - - - - - - - - -

Ja kad imam da prodam uvek radije prodam nakupcu,brz dogovor i isplata odmah.Dok sam ziv seljaku,domacinu necu prodati ni zrno bilo cega jer jos nisam naplatio neke trgovine od pre 3-4 godine,zato sam ja jos uvek beda a oni drze po 10-20 bikova u tovu i grade kuce,kupuju sve zivo.Kao stice ih bozija kazna.Zapamtite nece i bog je korumpiranLkl{{

coci064
31-07-14, 14:13
Pa kamion ne izlazi iz dvorista bez para. Zasto odmah sve postavljas naopako? Da li si ti Domacin?

ddragan
31-07-14, 14:13
Ima istine u ovome sto pise kroka,i to mnogo,ili
samo tako kako je coci naveo pare pa kamion moze da ide.

Srdjan Žorž
31-07-14, 14:15
Imali cene na zeleno? Nesto mi trebaju novci.

Peet
31-07-14, 14:25
Pa valjda nema vise onih budala da isporuce robu a jos nisu videli novac na dlanu! Narocito kad nikad do sad u zivotu nisi video drugu stranu! Svako radi onoliko koliko ga mozak posluzi!

Korica
31-07-14, 16:26
Gebi 16 dinara!

http://agroservis.rs/files/31072014.jpg

Spajki
31-07-14, 16:32
Danas sam pustio kukuruz na berzu i bar 6 firmi izvoznika me je zvalo u roku od 10 minuta za sutra i prekosutra im hitno treba kukuruz samo da je uradjena analiza na aflatoksine i da nema zizka u njemu.Samo se nismo oko cene dogovorili... 14,8-15 din bez pdv-a.

paorpaor
31-07-14, 16:32
Ne znam koliko ima svrhe uopste i pratiti ta dnevna desavanja na toj nasoj nazovi berzi.

sale 307
31-07-14, 16:40
Spajki, jesi stavio i cenu sa kojom bi prodao, ne znam jel obavezno da se popuni i to polje? Ako jesi, ne znam šta imaju da se cenjkaju za cenu.

Spajki
31-07-14, 17:13
Ovo je jedna "privatna"berza,ne produktna.Nisam stavio cenu.E moj Sale,jos kako ima cenkanja...

North ARMY
31-07-14, 17:52
I opet se ispostavilo da je lakse kukati i kinjiti druge,nego preci sa reci na dela.
Kod nas 18-20din/kg i niko ga nece.

savato
31-07-14, 17:56
Ako se ne bude krunilo jos 7-8 dana,vraca se cena na 17 dinara vrlo brzo...Potraznja je ogromna a ponuda jako losa!

Stanic
31-07-14, 18:06
Po "forum prognozama" ta cena koja se spominje za 7-8 dana je trebala da bude pre mesec dana uveliko presisana, a ispostavilo se da je sada ona san onima koji nisu okrunili...
Spominjao se jun kao super momenat za trgovinu, pa jul, pa evo sada ce avgust, a kukuruza sve manje, da ne kazem da ga nema.
Lipsaj magarce do zelene trave, al nada poslednja umire, cvrst i uporan smo mi narod. Lkl{{
Ne moze banda toliko da nas jase, koliko mi mozemo da nosimo. Lkl{{
Kruni kad ko mora, tu pocinje prica o prognozama i pravim cenama, a tu se i zavrsava.

mica967
31-07-14, 18:17
Ako se ne bude krunilo jos 7-8 dana,vraca se cena na 17 dinara vrlo brzo...Potraznja je ogromna a ponuda jako losa!
Kod nas je skoro da i nema šta da se kruni.

sale 307
31-07-14, 18:22
Spajki, biće valjda, ako ne danas, sutra, preksutra. I ja se vučem sa svojih 2 vagona, donja crta mi je 17 din, ali uvek ima ono- nužda zakon menja. Valjda ćemo istrajati..

Po "forum prognozi", uleteo sam na kamion kad se plaćalo 19, nažalost pre toga nisam stigao na red a i cena je bila 17 ili 18 (kraj juna, početak jula), pre toga drugi čovek krunio svojih ~ 10 vagona i to oko mesec dana sa 19. Tako da- i nisam puno zakasnio, ali kad kamion dolazi 1. nedeljno + kad je cena pala nisu dolazili 2 nedelje... još uvek prolazim solidno. Da sam ovu cenu od 19 imao da prodam sve odmah, to bi bila najbolja cena koju sam mogao dobiti, to sam hteo reći. A Sava (Ljubiša >:({) je imao neke informacije koje su se obistinile, ja se nadam da će i ova poslednja. Ne može se više očekivati neko čudo od cene sad, ali 17 (18 ) din kod lokalnih je opet dobro, u odnosu kako je počinjao prošlogodišnji scenario.

SasaK
31-07-14, 18:23
Ja juce okrunio 10 tona po 17,toliko kamion tovario,imam jos malo i kraj sa kukuruzom za ovu godinu.

F.E.A.R
31-07-14, 18:24
Kod nas ima covek koji otkupljuje kukuruz po ceni velikih otkupljivaca i prodaje ga u Bosnu...jednom sam ga pitao koliko on zaradi i kaze 4-5din/kg

Pa koliko to izadje po sleperu...10 plata u Srbiji...da odveze turu i zaradi platu pa da ga bog verseli ali ne moze malo je to treba uzeti godisnju platu...smesno...4-5 din je trecina nase prodajne cene...na kraju zaradi vise nego mi kad se odbije ulozeno...
P.S. i na tih 4-5 dodaj jos bar 2 dinara jer takvi ribu smanjuju

savosi
01-08-14, 08:06
Potpuno se slazem sa tobom,mi smo u toj prici uvek donji tj. j..ena strana.
Imam oko 3,5 vagona pa ako neko ponudi 20 din odma pravimo posao;D}

coci064
01-08-14, 11:12
Kolega mislim da preterujes. Svi bi volei da je ta cena, ali ako ti neko ponudi 18 daj ga neces se pokajati.

BELIT577
01-08-14, 11:24

Donji ste i vi i stocari koji kupuju od njega,sta se tu moze takva nam drzava.

Srdjan Žorž
01-08-14, 12:04
Ajde opet da pitam kupuje li neko na zeleno i koja je cena?

DusanA
01-08-14, 12:35
Ja nisam jos nista cuo zvanicno, bila je neka prica 12din sa pdv-om, ali ne znam da li je ista uradjeno.

diklofen
01-08-14, 14:03
Agroglobe 100eura tona na zeleno.

paorpaor
01-08-14, 14:08
To i nije tako lose kad ce nekima roditi i 8 t/kj.

zektor
02-08-14, 11:41
Treba prvo da rodi 8 tona :P{

rale
02-08-14, 11:54
Samo toliko??

prnjavor3
02-08-14, 12:17
Ma može roditi i 25 t na ha odnah će cijena da bude 2 din za kilo,poenta je u ovom da seljak uvjek bude donji i da nikad ništa ne zaradi.Sve je to uštimano,seljak je na nuli ali zato banke i mikrokreditne cvjetaju jer seljak mora da sije,nema izbora i u svakoj sjetvi diže kredite.Jebeš to voše.

Farmer II
02-08-14, 13:57
Kako je neko davno rekao ni u kisi roda ni u susi gladi.

bojcetic
02-08-14, 18:24
Uvek bilo tako. Navucemo se tona i tona kukuruza za male novce.

coci064
02-08-14, 18:51
E u tome je poenta. Kazu rodilo, a ko te pita sto se kombajn krje,sto sav taj rod treba prebaciti do otkupnog mesta, ma ko te pita,bitno je da je rodilo.

malecki
02-08-14, 20:41
Ajde opet da pitam kupuje li neko na zeleno i koja je cena?
ugovaran je na berzi po slične pare za oktobar pogledaj po njinom sajtu tamo sam pročitao neki dan 12.00

amazon
02-08-14, 21:42
Bavaniste 17.5din na kamion ::lose::::lose::::lose::

jovan s
02-08-14, 22:58
juce prodao po 17din ,pratio sam vase komentare ,objave
pa bi bilo fer da i ja dojavim kako sam zavrsio ovu godin>:({

DusanA
03-08-14, 21:36
U Crepaji, novi kukuruz na zeleno 110e\tona, uplata ide za par dana, to dodje oko 12,8 din sa pdv trenutno.

slobapatrola
03-08-14, 21:57
KOja firma to nudi?

Peet
03-08-14, 22:10
Bas fino! Prvo pustaju buvu da ce biti 8 - 8.5 din i kad posle izlaze sa 12 -13 din svima kez do usiju i pisamo se od srece!

grunt
03-08-14, 22:43
KO pusta? serem se na te sto formiraju cene ko su oni ko smo mi jebem im mater oce,l biti reda u ovoj usranoj drzavi ikad KO Formira cenu KO??????????Ne priznajem za odg Trziste i Ponuda i Potraznja jel kod nas to ne vazi!Pitam KO?

Peet
03-08-14, 22:48
Ej, Grunt i ne znas kolko mi je drago sto nisi tu do mene:lol: Izvini nisam hteo da te izludim!Lkl{{>:({

MOMOSARIC
03-08-14, 22:52
Grunt , potpuno te shvatamo , svi smo nervozni , uložiš mnogo , zadužiš se , očekuješ nešto ... Neće svagdje ni biti rekordan rod a cijena na kraju te povuče pod vodu .
Samo moramo ipak malo i "njih" da shvatimo .Većinom otkupljuju da izvezu , bar kod vas tamo . Treba stisnuti petlju i formirati cijenu 18-20 dinara za novi kukuruz , isplatiti ljude pa onda pokušati skuplje prodati , a cijene padaju . Nije baš sve crno-bijelo.

ida uljma
03-08-14, 22:54
Prvo ide packa od 8din. pa posle na zeleno 13din. mu dodje kao premija,ovakve psiholoske manifetluke ne sprovode ni u najcuvenijim psihijatrijskim sanatorijumima,tu mu mi dodjemo kao zamorci(beli misevi)...

grunt
03-08-14, 22:57
E moji drugari problem je u tome sto ja nisam zaduzen ove godine sve je moje.Mene moze samo da izludi cena kuruza od 19din i cena soje od 50din sve ostale sto su me izludjivale nisu to uspele@->--da me ne cuje zena.I dalje postavljam pitanje KO?

DusanA
03-08-14, 22:57
KOja firma to nudi?
Fotos - Almex, to je ponuda dok ne kupe 100 vagona, dalje se ne zna.

Peet
03-08-14, 23:05
E moji drugari problem je u tome sto ja nisam zaduzen ove godine sve je moje.Mene moze samo da izludi cena kuruza od 19din i cena soje od 50din sve ostale sto su me izludjivale nisu to uspele@->--da me ne cuje zena.I dalje postavljam pitanje KO?

Takodje nemam ni ja zaduzenja prema nikome osim prema samom sebi! A to znaci da ako cene ne budu dobre ume jako da zaboli! I to je teret kad iskesiras a nikad ne znas sta te ceka! Godina uvek u nekom smislu moze lako da zaj..e!

amazon
04-08-14, 00:08
I zasto bi onda "ONI" uopste platili vise, kad ima ovakvih koji bi bili i sa takvom cenom zadovoljni?
Ne treba nam veci neprijatelj, od nas samih !
Lakarije isprazni sanduce offf

slobapatrola
04-08-14, 11:21
Fotos - Almex, to je ponuda dok ne kupe 100 vagona, dalje se ne zna.
haha dobra im fora

amazon
04-08-14, 12:35
Bavaniste od danas 16.5-17din na kamion ode kukuruz u majcinu::lose::::lose::::lose::

savato
04-08-14, 15:59
Kukuruz od danas 16,20 skok sa 15,50-15,60...Od sutra krece izvoz,ozbiljni igraci su u igri,ako do petka ne bude 17 dinara nikad nece!

mikulaš
04-08-14, 18:43
Savato svaka čast na informaciji, imaš piće od mene >:({

rale
04-08-14, 20:53
Ipak je Crepaja centar trgovine.

bado
05-08-14, 10:15
Kulpin 15,50 din

MOMOSARIC
05-08-14, 10:48
haha dobra im fora

Da kao : ograničeno je navalite.

Jugi
05-08-14, 10:57
A mozda ipak cena skoci kukuruzu.... Ko ima da sacuva do proleca i moze da sacuva do proleca a udari susa kao 2012, cena ima da skociiii

Slavko91
05-08-14, 11:08
juce sam bas pricao sa drugom koji je radi prevoz, prevlace ovih dana iz lokalnih silosa u silos na zeleznickoj gde se tovari u vagone za Italiju

North ARMY
05-08-14, 12:41
Zato cika Mita - Albatros siroko placa 8din/kg na zeleno utero materi.

Kukuruzar
05-08-14, 12:51
Dimic Bavaniste 16.2 sa pdv-om rinfuz

diklofen
05-08-14, 12:58
Zato cika Mita - Albatros siroko placa 8din/kg na zeleno utero materi.
Kako neki ovde hvale i dižu svoj rod(neobran)u nebesa i to je velika cena.

North ARMY
05-08-14, 14:02
I ja ocekujem dobar rod,ali nek oni ne ocekuju da ga dobiju dzabe.
Imam osecaj da oni namene da plate 500-600e po jutru,pa da li bilo 30meteri po 20evra ili 80meteri po 70evra za tonu.

nesko2563
05-08-14, 14:05
Svi se fokusiramo na to kako je rodilo ali kada se od tog planiranog roda oduzme onaj rod koji je uništen prolećnim poplavama, ne bih rekao da će baš biti kukuruza ko vode.

Rabadzija
05-08-14, 17:38
GEBI 16,00 sa pdv........................ubi me ova kisa nemoze sastaviti dva dana da ne pada ne mogu organizovati krunjenje

japanac-tocyo
05-08-14, 21:10
15,50 din odma lova i 16,20 din ali tek u oktobru pare;D}tako bese ove godine a sledece godine okrecem drugi list nema cekanja da se kruni posle zetve zita! A za rod 2014 nema jos nista cena u mom okruzenju samo cuejm da veliki trgovci uloze po 100.000 evra i kupuju kukuruz po 10 din pa lepo cekaju mart mesec ili aprili nista nerade i dupla zarada tako rade neki !

Radovan 4
05-08-14, 21:17
Graneksport u Ilandzi,mali skok sa 15.5 na 16.2.

bojcetic
05-08-14, 21:46
Stapar 15.6 ili 15.8 na 1+ vagon. Firma Vozd

malecki
06-08-14, 01:00
GEBI 16,00 sa pdv........................ubi me ova kisa nemoze sastaviti dva dana da ne pada ne mogu organizovati krunjenje
dok stane kiša mogli bi i u Evropu da uđemo pa će cena da bude ko tamo
15.5 kod nas i ne otkupljuju

rale
06-08-14, 07:16
Juce 15,7 danas se ocekuje preko 16 din.Cene su sa pdv-om

Spajki
06-08-14, 13:59
Ode moj kukuruz,15,2+pdv.Cena je u blagom rastu dok se ne obezbedi dosta za ovu turu barzi,a posle...?

lakarije
06-08-14, 14:51
Koliko je PDV, 8 ili 10 % ?

bojcetic
06-08-14, 15:07
Ponovljeno 100x. 8% za one koji nisu u sistemu pdv, za one koji jesu je 10%, sti sto ga uplacuju drzavi.

grunt
06-08-14, 20:59
Al su ovi u ovoj anketi gore optimisti:lol:200e tona...Znaci bolje smo prosli mi koji smo prodali u Aprilu, po 17 i 18 pa i malo preko ,sad vidim srcni ljudi i ako dobiju 16din.Dali ste stvarno mislili da ce cena biti 20din???

bojcetic
06-08-14, 22:05
Mislio sam da ce biti 20din, ali nije se dalo. Vise srece u sledecem izvlacenjuLkl{{

Kris80
06-08-14, 22:07
Izgleda načekaćemo se sa preko 20 din. malo.Godinu dana sigurno.":":{

bojcetic
06-08-14, 22:11
Hm, da ne budem pesimistican. Tesko i sledece godine bude vise od 150e/t, sto nije 20din po sadasnjem kursu:-\

DusanA
06-08-14, 23:06
Ja jos uvek cekam, ako ne 20, onda moze i 19, 18, 17.....:":214

putin
06-08-14, 23:08
Ја написах у априлу како се чудим зашто људи не дају а могу дати по 19 динара,кад поједини иће то горе може боље..Јбг кад ти никад није доста често даш испод цене.

bojcetic
06-08-14, 23:24
Cena od 20din po meni zadovoljava i kupca i prodavca. Sad drugo je sto te cene nece skoro biti.

lakarije
07-08-14, 09:49
NIKAD NE RECI NIKAD !
Cena moze da bude i dosta preko 20 sledece godine. Dace bog da udari neka strasna susa dogodine, da se manje naradimo a zaradimo vise. A da tragovci zarade manje, kad bude duplo manje robe !

slavko l
07-08-14, 12:16
Rusija donela odluku da nece uvoziti kukuruz iz SAD I EU..ko zna mozda I ode kasnije I preko 20..

Švajger
07-08-14, 13:06
NIKAD NE RECI NIKAD !
Cena moze da bude i dosta preko 20 sledece godine. Dace bog da udari neka strasna susa dogodine, da se manje naradimo a zaradimo vise. A da tragovci zarade manje, kad bude duplo manje robe !

Kolega Lakarije,
Hajde da ne budemo toliko ozlojeđeni, mislim da ni sam ne želiš da se to dogodi.
Da da Bog da svaka godina bude normalna. Radimo mi isto i kada je suša i kada je kiša, samo nam u vršidbi treba više prikolica, ambara, čardaka i sl. A trgovci zarađuju manje više isto i kada je suša i kada je kišna godina. Kod njih se kalkulacija zna.

sale 307
07-08-14, 14:26
Rusija donela odluku da nece uvoziti kukuruz iz SAD I EU..ko zna mozda I ode kasnije I preko 20..

Žao mi je reći, ali ja nisam nimalo optimističan. Mislim, daj Bože, daleko da hoću da mračim, ali...

Istina, dođe nama dobro što smo ostali neutralni po pitanju sankcija (da ne kažem- što nismo dali sebi auto gol kao Crnogorci... moš' misliti Srbija i Crna Gora lupaju nekome sankcije, ironija), i sad nisu problem Rusi i EU, već su problem naši. Kad smo mi sitni pokupili kajmak. Opet, po ko zna koji put će se ovajditi ovi veliki- biznismeni trgovci, pokupovaće bar pola naše robe po mizernoj ceni, mi ćemo naravno pratiti cene naših komšija, jer kako može Srbija biti bolja na berzi od ostalih i na kraju patka! Na kraju krajeva, nema Rusija samo Srbiju, na koje mesto je beše Kina po proizvodnji kukuruza, druga u svetu?

nesko2563
07-08-14, 14:41
Ako prodaju naš kukuruz to će još biti i dobro. Ipak su se naši političari pribili eu previše u bulju. Neće me začuditi da ćemo mi pakovati eu kukuruz i slati ga u rusiju pod našom etiketom.

gogi666
07-08-14, 15:47
Treba obratiti paznju na relaciju rusija-ukrajina-evropa! Cisto sumnjam da ce ameri nesto uticati, ali ako rusija svima zabrani uvoz odose cene na dole! Garantujem da jači igrači iz srbije već vuku za rusiju

MOMOSARIC
07-08-14, 16:10
Ma Putin opet blefira .

rasa02
07-08-14, 18:31
Prekipelo mu,morao je neko nato fasistima da pokaze zube.

paorpaor
07-08-14, 19:10
Nemoj te se nadati da ce se Srbija ovajditi od tog prepucavanja velikih sila. Cak sta vise mislim da ce se i EU cesati gde ih ne svrbi. Ameri zarad svojih ciljeva ce zrtvovati sve pa i saveznike u Evropi.
Trenutna cena kod nas kukuruza je oko 16 din sa pdv-om, a za jesen nesme niko ni da bekne.

Maxa
07-08-14, 19:40
Ja kupio 20t po 15din/kg Lkl{{

savato
07-08-14, 20:43
Ova berza je lazna i ne verujte joj ni malo...Pan Agent i GEA su dve berze preko kojih se radi najvise i realizacije kukuruza su 15.3 i od juce a i danas 15.4+pdv...U subotu krece izvoz 10.000 tona ,znaci 1000 vagona ako im zatreba kukuruz moze biti i vece cene...Kod nas se danas placao kukuruz 16.3-16.4 tel-kel http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%207.8.jpg

lakarije
07-08-14, 21:20
Nemoj te se nadati da ce se Srbija ovajditi od tog prepucavanja velikih sila. Cak sta vise mislim da ce se i EU cesati gde ih ne svrbi. Ameri zarad svojih ciljeva ce zrtvovati sve pa i saveznike u Evropi.
Trenutna cena kod nas kukuruza je oko 16 din sa pdv-om, a za jesen nesme niko ni da bekne.

Srbija ce se ovajditi mnogo vise nego sto je zasluzila:
To u prevodu znaci, ovajdice se sigurno vise nego sto bi bilo da je situacija normalna i "stanje redovno", samo zato sto ne postoji ni jedan jedini rus koji mrzi srbe i srbiju, i koji nas je nekad u istoriji ubijao,pa ako se ukaze bilo kakva prilika uvek ce srpska roba dobiti prednost. E sad sto su srbi smradovi pa hoce da podvale i zajebu, to je nesto drugo. Pre par godina u Slankamenu su tovarili kamenje medju jabuke da bi dobili vise love,a rusi dosli da kupe kompletan godisnji rod po odlicnim cenama. Ove godine su poceli da izvoze svinjetinu i odma "prvi dan " zasrali stvar.
A da nasa antinarodna i antisrpska vlast, kojim slucajem se okrene 100% Rusiji, umesto sto izigrava sedenje na dve stolice, vajda bi bila adekvatna.
Ceo svet vidi da Amerikanizam, globalizam EU i ostala zapadna kapitalisticka sranja propadaju nepovratno i mnogi polako napustaju brod koji tone, jedino Srbija kasni i hoce tamo!

bane30
08-08-14, 04:20
Znam da nije tema ali moram te ispraviti, ubijali su se srbi i rusi itekako!

malecki
08-08-14, 12:57
eto još jednog svetskog sra** gde ćemo se mi ovajditi
pre sto godina su isto hteli da se vajde i da šire srbiju pa znamo kako se završilo
ajde da se mi ne ovajdimo nego da budemo ko eskimi svi znaju gde su i niko ih ne dira...
mante se ljudi ćorava posla
nego svak u svoju brazdu...
ako nama treba svetski rat da se izvadimo iz dubioze
nećemo se izvaditi :)
15.5 ovde

Korica
08-08-14, 13:07
Gebi i Farmkomers skinuli 20 para. Sad je cena 15.80 sa PDV.

mark3
08-08-14, 18:56
Srbija ce se ovajditi mnogo vise nego sto je zasluzila:
To u prevodu znaci, ovajdice se sigurno vise nego sto bi bilo da je situacija normalna i "stanje redovno", samo zato sto ne postoji ni jedan jedini rus koji mrzi srbe i srbiju, i koji nas je nekad u istoriji ubijao,pa ako se ukaze bilo kakva prilika uvek ce srpska roba dobiti prednost. E sad sto su srbi smradovi pa hoce da podvale i zajebu, to je nesto drugo. Pre par godina u Slankamenu su tovarili kamenje medju jabuke da bi dobili vise love,a rusi dosli da kupe kompletan godisnji rod po odlicnim cenama. Ove godine su poceli da izvoze svinjetinu i odma "prvi dan " zasrali stvar.
A da nasa antinarodna i antisrpska vlast, kojim slucajem se okrene 100% Rusiji, umesto sto izigrava sedenje na dve stolice, vajda bi bila adekvatna.
Ceo svet vidi da Amerikanizam, globalizam EU i ostala zapadna kapitalisticka sranja propadaju nepovratno i mnogi polako napustaju brod koji tone, jedino Srbija kasni i hoce tamo!

İ ne samo kamenje i trule breskve u sredinu a okolo normalne, a na pitanje sto to radite sledi odgovor ´´sta stoka pijana zna kad se nalizu vodke nema sanse da primete´´.

lakarije
08-08-14, 21:47
[QUOTE=malecki;897812]eto još jednog svetskog sra** gde ćemo se mi ovajditi
pre sto godina su isto hteli da se vajde i da šire srbiju pa znamo kako se završilo
ajde da se mi ne ovajdimo nego da budemo ko eskimi svi znaju gde su i niko ih ne dira...
mante se ljudi ćorava posla
nego svak u svoju brazdu...

Nemoj da poredis Eskime i Srbe, to je kao sabiranje jabuka i krusaka. Lekcija kod skolskog psihologa na kraju zabavista za prelazak u prvi razred osnovne.
Eskime niko ne nanpada i ne dira jer niko ne sanja san, da zivi na -40 u sneznoj pustinji!
Ipak Srbija ima, maaaaaalo bolji geografski polozaj, pa cak i Rusija!
Otisli smo daleko u OFF,ali na ovakvu budalastinu ne mogu da ne reagujem!

talianu
08-08-14, 23:15
Nabrojte bar jedan put u istoriji kada su se Srbi (građani Srbije) ovajdili iz nekog svetskog s--nja ? Kod nas nema otkupa,jedan lokalni trgovac placa 15,5 din.

rale
09-08-14, 07:17
Pozivam okolne proizvodjace otkup kukuruza po15,8din/kg sa pdv-om.Obratite paznju pojavio se zizak.Pozdrav

Srdjan Žorž
09-08-14, 07:36
Cujem da Almeks ne kupuje na zeleno. Ako ima nekog da proveri neka javi.

paorpaor
09-08-14, 14:39
Uvek iste price pred berbu kukuruza. Mi kao nedamo, a oni kao nece i na kraju bude isto kao i predhodnih 100 godina.
Ove nase prepiske ako neko cita sa strane mora da mu nista nije jasno, a kako bi mu bilo kad nije ni nama.

savato
09-08-14, 15:21
U Crepaji jos uvek moze da se dobije 16.3-16.4 na vecu kolicinu ali dokle to ne zna niko...

mindjušar
09-08-14, 16:48
U luci u NS analiziraju kukuruz na prisustvo aflatoksina,i vraćaju šlepere,u kojima je preko dozvoljene granice ":":{{"{":::jako_besan::::samo bes::

MOMOSARIC
09-08-14, 19:19
Šta je tu čudno ? (Osim toga da nam je dupe uvjek pozadi )

laufer
09-08-14, 23:55
Šta je tu čudno ? (Osim toga da nam je dupe uvjek pozadi )
dok nas ne ubede u suprotno

lakarije
11-08-14, 16:12
Ovu Novosadsku berzu treba okaciti macku o rep...
Danas Mlinpek Stara Pazova, 16,oo din.

DusanA
11-08-14, 16:43
Ovu Novosadsku berzu treba okaciti macku o rep...
Danas Mlinpek Stara Pazova, 16,oo din.

Sa pdv ili bez ?

savato
11-08-14, 16:53
16.50 od danas...

branko91
11-08-14, 17:08
16.50 od danas...
Jel to cena za prirodno suv il vestacki suv?

Shale
11-08-14, 17:23
Ma to je za isporuku u oktobru...Lkl{{

savato
11-08-14, 17:52
Jel to cena za prirodno suv il vestacki suv? Ambarski,prirodno suv...

DusanA
11-08-14, 18:33
Sa pdv ? Ili bez ?

bojcetic
11-08-14, 19:57
Molim cenjene kolege da pored cene pisu sa ili bez PDV. Cena koju je napisao @savato je verovatno sa PDV, ali kod cena tipa 15.5din postoji sansa da je bez PDV.

lakarije
11-08-14, 20:21
Sa pdv ili bez ?

Sa PDV naravno...

- - - - - - - - - -

Uvek navodim konacnu , ukupnu cenu...samo me to interesuje!

nikola_VUK
11-08-14, 20:46
Danas mi je fakturisan kukuruz 157 e/t bez pdv-a

MOMOSARIC
11-08-14, 20:48
Kad imate upolovljen pdv , kod nas nije baš tako jednostavno , pa praktično uglavnom nisu cijene jednake za keš i na račun,

Nikolavuk , čućemo se preko pp nekad kasnije , ako nije problem . Zanima me dal može moje , što kaže Šojić preduzetje , da ti isporuči kukuruz ako ispunim ovde izvozne procedure ili postoje vaši uslovi u vezi uvoza .
Takodje me zanima dali vam je tu cijenu fakturisala firma iz Srbije ili druge neke države ili neka vaša domaća firma , vjerovatno znate zašto pitam.

nikola_VUK
11-08-14, 22:29
Ima tema vezana za PDV, ali u principu kad ukapiraš malo kako funkcioniše veoma je isplativo raditi sve preko njega, jer realno pogotovo kad se baviš poljoprivredom niko ne može da ti pohvata troškove a ni prihode. S druge strane sve stvari koje kupuješ kako za sebe tako i za kuću stavljaš u troškove, jer realno ako kupiš kuhinju za kuću tebi je kuća poslovni iz kojeg radiš i treba ti kuhinja, ima toga dosta. Što se tiče troškova treba se raspitati za knjigovođu (nikako najjeftinijeg) i koliko te košta skuplje osiguranje u odnosu na ovo koje sad uplaćuješ, to je to! Momo sve što treba nema problema!

bojcetic
11-08-14, 22:32
Itekako moze da ti pohvata troskove, ako pocnes da kupujes cajne kuhinje za poljoprivredno gazdinstvo!>:({

DusanA
11-08-14, 22:38
Ima tema vezana za PDV, ali u principu kad ukapiraš malo kako funkcioniše veoma je isplativo raditi sve preko njega, jer realno pogotovo kad se baviš poljoprivredom niko ne može da ti pohvata troškove a ni prihode. S druge strane sve stvari koje kupuješ kako za sebe tako i za kuću stavljaš u troškove, jer realno ako kupiš kuhinju za kuću tebi je kuća poslovni iz kojeg radiš i treba ti kuhinja, ima toga dosta. Što se tiče troškova treba se raspitati za knjigovođu (nikako najjeftinijeg) i koliko te košta skuplje osiguranje u odnosu na ovo koje sad uplaćuješ, to je to! Momo sve što treba nema problema!
Meni nisu pohvatali troskove, ali su mi, ipak, iako sam imao iskazanu nulu u poslovanju kao gazdinstvo u pdv sistemu, zaracunali porez na dohodak I poslali resanje pre neki da, bas sutra se spremam da ga platim.{"{":

nikola_VUK
12-08-14, 01:39
Itekako moze da ti pohvata troskove, ako pocnes da kupujes cajne kuhinje za poljoprivredno gazdinstvo!>:({

Upravo zbog toga sam i napisao da se ne uzima najjeftiniji knjigovođa i onda se sve ispegla da bude da valja!

talianu
12-08-14, 01:46
16,5 sa pdv-om samo jos sutra i prekosutra.

Dolovac
12-08-14, 06:39
16,5 sa pdv-om samo jos sutra i prekosutra.
Posle toga skace na 17Lkl{{

propenpop
12-08-14, 07:04
Posle toga skace na 17Lkl{{
Jel to neka proverena dojava, najava ili sala...?

rale
12-08-14, 07:09
Masala pa ovo su lepe vesti.Nisam cuo da u okruzenju ima tako jaka cena.

sale 307
12-08-14, 11:40
Konačno se rasteretio, ode poslednja tura od 9400kg. Ukupno sam imao 48600kg u ambaru, 20t po 19din i još tri ture- ukupno 28,6t po 17din. Prosek 17,81, cena je sa PDV-om, kamion na džakove dao. Šta da kažem, drago mi je što sam se konačno oslobodio ove robije, inače nadao sam se da će kukuruz stići na 20din, ali eto nije nažalost. Reči koje bi najbolje opisale ovu moju borbu sa kukuruzom: kako sam se nadala, dobro sam se udala :lol:
Idemo dalje, za mesec i malo jače počinje nova borba.........

galicije83
12-08-14, 11:49
Т иси још и добро прошао, мој пријатељ је продао по цени до 15,5 динара стари кукуруз. А и он је чекао цену.....

sale 307
12-08-14, 12:19
Pa to kažem, ne možeš da veruješ koji sam kamen sa srca skinuo. Više nema kod mene berba u klipu, vala dosta nerviranja i sa nadničarima i sa žižkom i posle prodaja... i još niz pratećih faktora koji se nagomilaju, ne! Ne treba mi više takva muka, preorijentisaću se- možda neću više prodavati po najboljoj ceni (mada sudeći po prošlim godinama, nema više famozne Avgustovske cene), ali se nadam lepoj, pristojnoj ceni i to je to.

amazon
12-08-14, 13:03
Kod nas 17din na kamion bas se kruni ovih dana, leptira koliko hoces samo iskacu iz djaka:)))

Kukuruzar
13-08-14, 11:34
Dimic Bavaniste 16.5 sa pdv-om rinfuz

panonac
13-08-14, 18:32
Drugar je danas krunio i cak je bio pristao i na cenu od 15.50 al ga nisu uzeli zbog ostecena zrna od ziska.

Boki-Vl
13-08-14, 19:58
Danas prodao jednu kolicinu po 16.5din rinfuz, sledece nedelje ostatak...

lakarije
13-08-14, 22:20
Juce Mlinpek Stara Pazova 16, oo, ali je kolega prodao par vagona po 16,5o u direktnoj pogpdbi sa gazdom. Eto i to je moguce...

mbranko
13-08-14, 22:27
Tko ima nek ga prodaje što prije, kod nas su svi veliki otkupljivači stali sa otkupom, koliko sam čuo stao im je izvoz za argentinu i brazil jer već ima ovogodišnjeg po nižoj cijeni. Zadnja cijena po kojoj su otkupljivali je bila cca 16 din/kg a najveća ove godine cca 20.

MOMOSARIC
14-08-14, 07:07
Još muzika svira . Nisu baš svugdje u svijetu idealni uslovi . U Kini , u najvećim proizvodnim područjima suša najveća u zadnjih 50 godina . I u SADu u nekim područjima situacija semijenja i postaje suvo . Ukrajina ima svoje probleme , a svima nam koji smo kasno sijali mraz u Septembru visi nad glavom ..

http://www.marketwatch.com/story/worst-drought-in-half-a-century-hits-chinas-bread-basket-2014-08-13

DusanA
14-08-14, 15:10
Ja sam konacno prodao sav svoj kukuruz cena je 15,3 + pdv = 16,83 din., mogao sam I bolje.

Rabadzija
14-08-14, 19:52
danas zavrsio deo i predaju, sta da Vam pricam kad je uzorkovao po 2-3 puta,40 min je pregledao 2 prikolice da li ima ziska,njusio kukuruz na plesan zanovetao puno loma puno pleve,los krunjac ...........ja to jos nisam video ni doziveo....inace cena 15,80 sa PDV

lakarije
14-08-14, 23:10
Koliko te je klepio za taj lom, plevu, defekt zrna..?

Rodic
14-08-14, 23:53
Titel 16,2:P{

dragan.kovacev
15-08-14, 00:40
Ovo je bila 'bura pred zatisje' radile krunjace ovih par dana samo je zvonilo, ko je ceko taj je i doceko :lol: salim se, TUGA!! Zizka, leptira da te pojedu, kukuruz nema kilazu onu jesenasnju, bar se ne penju na prikolice da uzorkuju i do kraja dotuku ljude...
Granexport Ilandza 15+pdv za gazdinstva u sistemu PDV-a, za ostala gazdinstva 15,5din konacna, malo i na PDV da uvacare nije im dosta ove sramne cene...
Od ponedeljka se spremaju za suncokret >:D>:D>:D

sinisa1979
15-08-14, 00:42
danas zavrsio deo i predaju, sta da Vam pricam kad je uzorkovao po 2-3 puta,40 min je pregledao 2 prikolice da li ima ziska,njusio kukuruz na plesan zanovetao puno loma puno pleve,los krunjac ...........ja to jos nisam video ni doziveo....inace cena 15,80 sa PDV
Ti sa kanda bio u mojem šoru. Poznat mi scenario....

Rabadzija
15-08-14, 13:43
Koliko te je klepio za taj lom, plevu, defekt zrna..?
nista.........al bolje da je rekao il mi dao do znanja pa da resimo ljudski a ne ovako ko poslednji slepac stojis i gledas i slusas kako se iz..kava na tebi,jer on je najbitnija karika u prici kukuruza..........strasno..............al staces seljak je uvek taj koga *ebu, i veliki i mali i drzava i svi zivi ...ZGADILO MI SE

MOMOSARIC
15-08-14, 14:14
Zašto pas liže svoja jaja ? -Zato što može .

SasaK
15-08-14, 14:47
Danas prodao zadnje 3 tone po 15,20 bez pdv-a.

amazon
16-08-14, 15:31
Bavaniste 17.5 na kamion blagi skok::super::::super::

lakarije
16-08-14, 22:38
nista.........al bolje da je rekao il mi dao do znanja pa da resimo ljudski a ne ovako ko poslednji slepac stojis i gledas i slusas kako se iz..kava na tebi,jer on je najbitnija karika u prici kukuruza..........strasno..............al staces seljak je uvek taj koga *ebu, i veliki i mali i drzava i svi zivi ...ZGADILO MI SE

Ja to resavam dentlmenski:
Kad pocne da zajebava na silosu, okrenem prikolicu nazad. Oni sto zakeraju na pijaci posaljem ih u P.M i preporucim im one koji "totalisu" svoje njive ili ga 3 puta prskaju etiolom protiv ziska .
A oni sto dodju na kucu,pa im skup dzakiran, samo pokazem kapiju !

malecki
16-08-14, 23:11
Ja to resavam dentlmenski:
Kad pocne da zajebava na silosu, okrenem prikolicu nazad. Oni sto zakeraju na pijaci posaljem ih u P.M i preporucim im one koji "totalisu" svoje njive ili ga 3 puta prskaju etiolom protiv ziska .
A oni sto dodju na kucu,pa im skup dzakiran, samo pokazem kapiju !
E JEDNOM DA SE I NAS DVA SLOŽIMO
danas dozidao objekte za stoku...
još dogodine možda budem imao šta da predam a posle ne majci
ni zrna im nedam ničega :)

panonac
17-08-14, 16:40
Ocekujem skok cene kukuruza.

propenpop
17-08-14, 22:34
...I ja sam očekivao kada je bio 18; 18.5... pricalo se na veliko samo da prodje zetva i cena ide gore pa sam u petak okrunio ostatak I bio srecan sto sam dobio 16.5

DusanA
17-08-14, 22:39
Danas sam prosao kroz bavaniste, ono sto prodaju na djak (dzak), ja pitam posto je ? kaze on - 17,5 din, ja kazem ok, a koliko imas ? a on kaze imam 300 kg:lol:

mindjušar
17-08-14, 22:41
Bizmismen :lol:

sale ratar
17-08-14, 22:43
Neznam da li sam u pravu ovo što ću reći ali mislim da će se stvoriti vakum od par nedelja da neće biti kukuruza do novog koji po svemu sudeći ove godine neće početi da se skida pre 1 oktobra, kod nas su čardaci takoreći prazni a do 1 septembra će biti sigurno prazni svi a silos isto nema na stanju ni zrna e sad kako je kod ostalih neznam ali po pisanju krunjenje se privodi kraju, neznam da li će to uticati na cenu kod velikih otkupljivača i izvoznika ali kod ovih lokalnih nakupca moguće je da malo skoči cena.

amazon
17-08-14, 23:01
Danas sam prosao kroz bavaniste, ono sto prodaju na djak (dzak), ja pitam posto je ? kaze on - 17,5 din, ja kazem ok, a koliko imas ? a on kaze imam 300 kg:lol:

Da nisi mozda pitao onog sa audijem na ulaz u selo taj kruni na cikicar:lol::lol:

panonac
18-08-14, 09:58
Upravo se desilo ono sto je malo ljudi ocekivalo,novi kukuruz jos nije sazreo a stari su odavno isprodavali,povecana je potraznja po kucama.

Korica
18-08-14, 11:33
Otislo 29 tona po 16.5 din sa PDV jos pre desetak dana, danas isplacen poslednji deo.

Edit: Gebi opet ne otkupljuje.

savopunck
18-08-14, 14:38
Ja nisam pametan ali danas sam pricao sa covekom koji ima krunjac i kaze da je u velikoj guzvi

dragan.kovacev
18-08-14, 14:44
Upravo se desilo ono sto je malo ljudi ocekivalo,novi kukuruz jos nije sazreo a stari su odavno isprodavali,povecana je potraznja po kucama.
Ta potraznja kod vas nece ni malo uticati na cenu kod mene u selu...

Zadnja dekada Avgusta, sta se sad ocekuje od cene, skok??? nema sanse!

Stojan-ki
18-08-14, 22:06
Okrunio danas 3,5 vagona u dzakove po 16 din. sutra nastavljamo ostalo,pa se ija resio muka.

~Kiki~
18-08-14, 22:20
Pa po toj ceni imaš i u rinfuzu da prodaš .

coci064
18-08-14, 22:21
Okrunio danas 3,5 vagona u dzakove po 16 din. sutra nastavljamo ostalo,pa se ija resio muka.

Jel ga Miroslav odneo?

rale
19-08-14, 06:57
Za danas najavljen pad cene videcemo da li je informacija pouzdana.U pravu si Dragane u avgustu ne znam sta treba ocekivati guzva je sa krunjacima ali ponuda je pri kraju ali zato sve zivuljke izlaze na videlo.

Soyacorn
19-08-14, 11:18
Ja juče završio krunjenje za ovu godinu. Cena 16,50 sa PDV. Inače ima još dosta kukuruza po selu.

Amater83
19-08-14, 11:25
Kod nas u selu,kod lokalnog otkupljivaca,juce bio 15,5 din.

German hunting terrier | Jagdterrier