Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Kod nas digli sa 11.50 na 11.80.
Ne treba se paniciti.Maj je uvek glavna sezona kukuruza.Sad ce prirodno suv kukuruz izjednaciti cenu sa vestackim, nece se vise pravit razlika.
Na pocetku svakog meseca je mrtva sezona, pa kad stignu barze za mesecnu ugovorenu isporuku u drugoj polovini meseca uvek se aktivira traznja.To je tako u svakom mesecu.
U Budimpesti za julsku isporuku ima blagi rast, danas je 34.200 forinti(123.26 eura i ne treba zaboraviti da forinta proteklih dana slabi 7-8% za evrom).Na ovu cenu ide jos pdv sto je u Madjarskoj 25% na berzi, a proizvodjaci koji nisu u pdv sistemu dobijaju 12%.
To izadje oko 150 evra po toni.Prosle godine oko 25.maja smo se priblizili njihovoj ceni za oko -5%.
Kod njih je bilo 134 evra sa pdv-om a kod nas 12.10 din se moglo prodati(95din evro) znaci oko 129 evra.
Ja se nadam da ce krajem maja cena bit preko 13din.Cekacu barem do 20. maja.
 
juče dogovorio jednu turu za 12 din za utovar danas, al su odustali ,kažu pala cena ::lose:: :udri:
 
Ja sam juče i danas prodao sve za 12.35 din i više ne razmišljam o ceni ali ću da pratim i da prenesem cene :ppozdrav:
 
Kad je kukuruz bio 16-17 dinara u leto 2007 ili 2008 ne secam se tacno stric je cekao da bude 20. Na kraju je prodao sledece godine u martu za 9 dinara. Treba cekati bolju cenu ali...
 
Ja mislim (nazalost) da je ovo sada maksimum koji moze da se dobije i da ce cena ici samo na dole, vreme ce uskoro pokazati
 
meshter je napisao(la):
Na berzi u Budimpesti, kukuruz za isporuku u julu u petak je bio 122 eura/tona a danas je 126 eura/tona :D Trebalo bi onda i kod nas da se vrati cena na barem 12 dinari/kg ::novac::

To je zato sto je evro u petak bio 281 forinti, a danas 273.
Prometa danas nije bilo, cena stagnira.
 
Nazad
Vrh