Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Da to je jako malo , ali mislim da je malo realno da će otići puno gore . Svi se vade na fin. krizu . ::lose::
 
stvar je vrlo prosta. s ovom cenom nafte, fabrikama etanola se ne isplati da rade ako bi kukuruz bio skuplji.
to je jedan deo priče.
drugi deo priče je da je kukuruz u čitavom svetu rodio k'o blesav.a kad je ponuda velika, zna se šta sledi.
treći deo priče je i da je i pšenica rodila sumanuto. nas posebno pogađa rusija i ukraina, jer oni imaju žito lošeg kvaliteta, koje mnogi koriste kao stočnu hranu umesto kukuruza.
tu ništa pod milim bogom ne može da se uradi. ono što može da se uradi je da se skrešu troškovi.
e sad, na koliko - to je pitanje.
jedno je sigurno, značajnog cenovnog oporavka neće biti do kraja iduće, a najverovatnije čak i do početka 2011.
 
ljudi braco nedajte kukuruz po te pare pa to je propast.
ja imam jos 80t u silosu i placam svaki mjesec 100e sto ga cuvaju al ga nedam po te jadne pare pa makar sam sebe pojeo :zli: ::lose:: :nono:

mico otkud ljuska na cokotinama jel to neljustis kad ubacujes u kos-cardak
 
Jel si video već banku, koja daje ti kredit, a on placa tebi da uzmi? Pa tu je problem sa poljoprivredom!! Ako nema zarada, onda jednostavno ne može prodati!!! I zašto ti djubrivo, zakup? Ja mislim da sad u ovoj situaciji sve ulaganje treba svesti na minimum, pa šta bude! Ako neće roditi, bar ce biti tražnja i biće zarada. Šta rade velike firme danas? Zaustavljaju proizvodnju...zašto?
 
Kako da plaćam kredit mesečno ako obustavim proizvodnju? Ako ne uzmem u zakup gde na posejem? Na tavan? :udri: Bez đubriva ništa. :nono:
sad smo otišli u :off_topic:
 
OFF Slažem se Šandore, da nema ništa bez djubriva, ako je reč o pšenici...za kukuruz već nisam tako siguran! A za zakup, svaka čast ako možete i još arednu da platite od ove cene :( :( ON
 
mladen je napisao(la):
ljudi braco nedajte kukuruz po te pare pa to je propast.
ja imam jos 80t u silosu i placam svaki mjesec 100e sto ga cuvaju al ga nedam po te jadne pare pa makar sam sebe pojeo :zli: ::lose:: :nono:

mico otkud ljuska na cokotinama jel to neljustis kad ubacujes u kos-cardak
Vec godinama ne ljustim! Nemam ti ja vremena za gluposti, a da platim nemam ionako sam na gubitku!
 
mityoo je napisao(la):
mladen je napisao(la):
ljudi braco nedajte kukuruz po te pare pa to je propast.
ja imam jos 80t u silosu i placam svaki mjesec 100e sto ga cuvaju al ga nedam po te jadne pare pa makar sam sebe pojeo :zli: ::lose:: :nono:

mico otkud ljuska na cokotinama jel to neljustis kad ubacujes u kos-cardak
Vec godinama ne ljustim! Nemam ti ja vremena za gluposti, a da platim nemam ionako sam na gubitku!

I koliko kukuruza okrune glodari u kotobanji?
 
Necistim ni ja pa nemam nista vise glodara od onih sto ciste.
Pacov nema pamet pa da razmislja o tome " e, ovde ima lisca, pa ce mi tu biti bolje" :haha:
Glodari idu na kukuruz a ne na lisce.
 
Od prošle godine običan kukuruz skladištim isključivo u rinfuzi.
E tu stvarno nema glodara, jer nema ni lišća, ni svile a ni praznog prostora među kukuruzom.

Kokičar sam još ove godine obrao na klipu. Kući sam doneo pet zmajevki klipa a izvezao skoro jednu i po ljuštika. Zamisli šta bi bilo da sam to sve strpao u kotobanju. Ne bi se kukuruz video od lišća, a za svu gamad bi bio raj. Sigurno bi mi napravili više štete nego što su koštali nadničari. Kokičar inače ima trenutno cenu iznad 50 din/kg, pa ti vidi.
 
Nazad
Vrh