Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ljudi šta se dešava sa cenom kukuruza ?? Ja sam juče i danas krunio ceo dan. Nešto je prodato po 11 din i nešto po 10,7 dinara. Ali počeli su da izlaze sa pričom " Ne uzimamo do petka " , " Ne uzimamo do daljnjeg " , " Ne primamo puni smo " .... Nezvanična informacija kukuruz pada na 10 din ..... Ko da bude sad pametan ? Šta je vaše mišljenje ? :bravo:
 
šandor je napisao(la):
Ljudi šta se dešava sa cenom kukuruza ?? Ja sam juče i danas krunio ceo dan. Nešto je prodato po 11 din i nešto po 10,7 dinara. Ali počeli su da izlaze sa pričom " Ne uzimamo do petka " , " Ne uzimamo do daljnjeg " , " Ne primamo puni smo " .... Nezvanična informacija kukuruz pada na 10 din ..... Ko da bude sad pametan ? Šta je vaše mišljenje ? :bravo:
To oni sad takticki obaraju cenu-znaju da ljudima trebaju pare za djubrivo,naftu pa i semena sad ce to samo sto nije,moje misljenje je da cena kukuruza mora ici gore ::novac:: ali to je samo moje misljenje
 
Ocekuje se skok cene kukuruza napolju pa su stali sa izvozom,usput obore cenu i nakupuju se jeftio pa skupo prodaju preko,mislim da je to u pitanju.
 
od tog skoka cene nema nista(bar za sada),staro je pravilo da pred setvene radove i same setve kukuruz pada jer svi sada krune! Svuda je isto,svi su puni jer se dnevno u mom selu kruni i po 50 vagona u zadnja 5 dana a svuda je manje-vise isto...
 
troskovi su po sleperu.na 24-25t.
transport, fitosanitarna, taksa + troskovi carinskog terminala.
 
Prošle nedelje u Mađarskoj cena je bila na najnižem nivou od 111 € / t sad je cena 115 € /t. Krajem Januara cena u Italiji je bila 141 € / t sad je cena 146 € / t . Sad u kom pravcu će dalje ostane da vidimo .
 
Danas sam bio do Cente i covek mi rece da neko kod njih u selu kupuje po 11 ,isplata u roku 3-5 dana.
 
Nazad
Vrh