Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Juce prodao 8t po 10.20 iz cardaka, tel-kel, a danas drugar kruni po 10.50 prodaje preko nekog privatnika koji kruni po selu i bavi trgovinom.
 
Produktna berza Novi Sad

Promet kukuruza od 1.400 tona, navodi na zaljučak da u 2010. godini još nemamo ozbiljnijeg izvoza kukuruza, ili bar ne onakvog kako je to bilo u oktobru i novembru prošle godine. Prosečna cena trgovanja u protekloj nedelji veća je za 0,90% od proseka iz prethodne nedelje i iznosila je 11,77 din/kg (10,89 bez PDV). Da li je to i dalje neprihvatljiva cena za izvoznike, dobićemo odgovor vrlo brzo u nastupajućim nedeljama. Naime, teško je pretpostaviti da će naše tržište još dugo tolerisati istovremeno velike zalihe kukuruza i izvoznu pasivnost. U svakom slučaju biće to interesantan tržišni rasplet. Za kompletnu sliku na tržištu kukuruza bitan je podatak da je američka industrija bioetanola u poslednje vreme izrazila znatno veći interes za kukurzom kao sirovinom u proizvodnji ovog energenta. Razlog za to jeste procena o povećanju proizvodnje bioetanola u odnosu na prošlu godinu za više od 15%. To će bez sumnje na srednji i duži rok biti važan cenovni pokretač cene kukuruza naviše.
 
kod nas u selu je druga priča mi prodajemo kukuruz tako što ima 3-4 krunjača a kod njih dolaze kamioni .pa kad hočeš da kruniš ti se javiš on dovede kupca i gotovo ,zaboravio sam da kažem da sa krunjačem idu i radnici tako da ti nemaš ništa da radiš osim da im na kraju skuvaš kafu ,cena krunjenja je 8000din.od vagona (10000kg)a cena kukuruza je 11din.
 
nerazimem šta 3% ,5% pa to znači da vi platite više po vagonu ako je kukuruz skuplji ?pa tu nema logike :nono: kakve veze ima cena sa krunjenjem oni krune vagon bio on 15din. ili 5 din.
 
Da, baš je tako. Kod nas je 4%, i kako je nama tako je i krunjačima. Kad mi dobro prođemo i oni dobro prođu i obrnuto, a mislim da je to i pošteno.
 
A kad je kukuruz bio 18 koliko mu to dodje ::novac:: po vagonu?Dobre parice...Kod nas je krunjenje 3500 ::novac:: Ja sam juce i danas cu ga dati po 10.20 pa kako bude... treba se ::novac:: :cao:
Post je spojen: [time]1266821314[/time]
_________________________________________________
pidikanac je napisao(la):
nerazimem šta 3% ,5% pa to znači da vi platite više po vagonu ako je kukuruz skuplji ?pa tu nema logike :nono: kakve veze ima cena sa krunjenjem oni krune vagon bio on 15din. ili 5 din.
Pa ako je 8000 sa glotom to je nekih 8% mnogooo
 
ako bi kukuruz bio 50din i oni naplate 5% i zarade 25000din
a kako je cena 11din i oni naplate 5%i zarade 5500din a rade isti posao u oba slučaja ,a dali nama poskupi naša roba kada poskupi gorivo,seme,đubre,otrovi mislim da u tome nema logike cena krunjenja bi trebalo da je fiksna pa sad bilo puno ili ne
 
@Pidikanac
Mislim da nisi u pravu.
Mi imamo krunjac i radimo usluzno po selu uvek je bilo 3% od kolicine kukuruza (tvoji su radnici),kad je bolja cena kukuruza i zaradis neku paru kad je mala skoro da nemas nista,jer uvek uz masinu ide i traktor i covek (nisam rekao imamo somborac krunjac) kad gazda dodje i kaze sutra u pet predvece 8 tona treba kruniti (a mrak vata u 8, poso je gotov za sat i po dva dok se namestis itd..) on nemoze naci radnike da bude malo kasnije a ti imas pun **greška posla na njivi moras doci kuci i odes da krunis i kaze hajde ti namestaj na prikolici :sta:, vratis se oko pola sedam i mozes da radis skoro nista vise.
:ppozdrav:
 
ja sam več rekao da kod nas krunjač i radnici =8000din.dali je to puno ili ne to je za diskusiju ali oni krune za 8000din pa bio kukuruz 11din ili 111din oni krune vagon i nije mi jasno zašto je kod vas procenat u igri ,slažem se da to vama odgovara dali i u sred setve ili žetve vi podižete cene usluga ako poskupi gorivo ili je cena formirana na početku i sad šta je tu je.
 
Nazad
Vrh