PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

galki
13-08-13, 12:31
ja predlazem da se napravi neka anketa i da svako iznese svoje misljenje koji kukuruz je najtolerantniji na susu da bi dogodine znali sta da sejemo

bewisa
13-08-13, 12:42
Ti Kinezi su ludi, truju svoj narod sa modifikovanom sojom.
A sto mislite zasto na zapadu skoro svaka farma ima svoj silos za zitarice?
Zato sto su i njima lopvi uzimali dzabe rod i kad su zitarice kod njih drugacije se trguje.
Kad bi i mi drzali svoje zitarice kod kuce drugacije bi se trgovalo.

branko
13-08-13, 15:05
ja predlazem da se napravi neka anketa i da svako iznese svoje misljenje koji kukuruz je najtolerantniji na susu da bi dogodine znali sta da sejemo

Svaki koji je u fulu urađena agrotehnika i setva nije gušća od 24-25 cm. Eto to se već drugu godinu za redom pokazuje.

KishRobert
13-08-13, 15:10
Svaki koji je u fulu urađena agrotehnika i setva nije gušća od 24-25 cm. Eto to se već drugu godinu za redom pokazuje.
Da.....samo to..a sto je negde zemlja bolja,to nikom nista.

marko22
13-08-13, 16:05
Плус тај мали детаљ. Ове године сам развуко склоп, ал опет га ништа није спасило. Са овим температурама, и са неких 5-7 литара у 45 најбитнијих дана, само би га нека прва класа земље држала који дан дуже, и опет би изгорео. Мада ни то није обавезно, пошто агротехника има утицаја. Има ужутелих кукуруза код нас одавно, и на добрим класама. A ево како се код великих ратује обавештењима http://www.agrimoney.com/news/deutsche-flags-scepticism-at-usda-corn-forecast--6158.html . Иста прича, само велика лова. Залетели се, па се мало правдају, и то одмах дан после изненађења. Шпекулација, где је све дозвољено. `As of a week ago, hedge funds held a record net short position (http://www.agrimoney.com/news/hedge-funds-net-short-on-ags-for-first-time-ever--6151.html) in Chicago corn futures and options – meaning short bets, which profit when prices fall, outnumbered long positions, which benefit when prices gain.` Чим су ови са једне стране, одмах ови други покопавају са друге. И тако врти и удри.

diklofen
13-08-13, 17:35
Ja sve to čitam ali verujem samo u ono što vidim konkretno.Kod nas ugovori za oktobar potpisani na 110eura/t.To je ono što jeste trenutno,a šta će biti videćemo.

marko22
13-08-13, 21:14
Мислиш неко продао унапред по 110 е/т?

branko
13-08-13, 21:21
Da.....samo to..a sto je negde zemlja bolja,to nikom nista.

Ih, i ti sad gledaš detalje... :P{

diklofen
13-08-13, 21:32
Мислиш неко продао унапред по 110 е/т?
Ne, nego zadruge po toj ceni ugovaraju razduženje repromaterijala zaduženog kod nekih dobavljača.Znači uzeli su đubrivo od Agro... i sada će ga razduživati u kukuruzu koji vredi po 110eur/t.Po tome treba zaključiti da mi nećemo dobiti ni toliko ako ovako ostane.Možda će zbog ovih ugovora i neke zadruge zatvoriti vrata ove jeseni kako ja vidim sve to.....

amazon
13-08-13, 21:40
Kod nas siptari placaju 14,6 na kamion pre neki dan su placali 15,5 ::lose::::lose::::lose::

KishRobert
13-08-13, 21:54
Kod nas siptari placaju 14,6 na kamion pre neki dan su placali 15,5 ::lose::::lose::::lose::
Od kuce prodajem po 20din/kg i ide.

North ARMY
13-08-13, 21:57
U Sremu ide po 2700din/100kg. Ima jedan u selu daje za 2500din/kg ali je dosta los.

bewisa
13-08-13, 22:08
Ljudi, ucite se na tudjim greskama i sejte hibride koji su dobro podneli susu prosle i ove godine.
Recimo procitajte sve teme vezane za kukuruz ovde na forumu.Ima kolega na forumu koji nesebicno prenose svoja dobra i losa iskustva.
Posto sam prosle godine lose prosao sa KWS Kermesom i Singenta Helikom, ove godine sejao sam po iskustvu kolega sa foruma
NS 6030 za branje i DKC 5276. Za sad su odlicni.Za zemlju 5-6 klase odabrao sam DKC4590 i Pionir A-24, zadovoljan do sad.
Sledece godine ću da pdobam jos neke hibride pa ce vidimo. Jos ču da probam osnovnu obradu bez oranja(Gruber)i NPK u redove sa setvom..
Naravno da skladistim kod kuće sto vise mogu. Jeste vece zezanje, ali ne dam da neko drugi ,,zna " koliko imam kukuruza.

SAMA
13-08-13, 22:16
Kod mene cujem 20 na dzak.

diesel d-60
13-08-13, 22:35
kod nas 2400 po selu a ovako nece ga niko na veliko..
mi sejemo samo pionire.. i super prebrodjavaju susu.. mislim super ako je iole uputan uslov.. na slabu zemlju p9494 mada voli on i crnicu... a na tezu b23 ili 1114.. razbijaju sa prinosima.. dok srednje stasni v52 i raniji n01... su ekstra za zrno i po prinosu i po vlazi..

Staropazovcanin
14-08-13, 01:33
U Sremu ide po 2700din/100kg. Ima jedan u selu daje za 2500din/kg ali je dosta los.
Kosuticu,donecu ga ja u Adasevce,da mi neko da 2500,nije budjav.Imam dva vagona. Lkl{{

alex015
14-08-13, 09:20

Hmmm...Mozda toliko cene,a prodaju jednu veliku NULU.
Loznica i okolina kukuruz ide od 19 do 22 dinar u maloprodaji.Dovoze ga sleperima i poturis dzak i za 18 dinara.Bukvalno cena mu pada svaki drugi dan po dinar.Svi bi da prodaju,ali tesko ide jer-nema kome.
Sve mi se cini da ce biti otup i za 10 dinara novog.Izvoza nema,stoke nema.Ponuda velika,potraznja mala.Krediti i rate pritiskaju,zar ne?
PRe jedno 8 meseci kada je neko od stocara komentarisao da je cena od 28 prevelika i da ce ubiti stocni fond u Srbiji,prozivodjac kukuruza rece:" batali stoku,sej kukuruz".
A prascici sada skoro 270,svinje u klasi 210.I to ako se nadju za prodaju....

Sinoc i jutros je bilo na Rts da je kukuruz 12 din.Naravno,stariji ljudi i dalje veruju rts.Jes da je 12.7 +pdv+ sleper+gorivo+dzakiranje....Ali ne mozes objasniti.12 pa 12 celo jutro.
Ubise sa dezinformacijama.

Soyacorn
14-08-13, 09:36
Evo šta piše na Agroservisu:
"Kod nas postoje još dve linije prodaje kukuruza – onog sa aflatoksinom po ceni od 11 din/ kg i zdravog na pijacama (u džakovima) i iz seoskih čardaka po ceni od 21-22 din/ kg. Ovaj kukuruz najčešće kupuju preprodavci iz centralne Srbije i sa juga."

Kaže: " i iz seoskih čardaka po ceni od 21-22 din/ kg" . Ti preprodavci sa juga nama plaćaju cenu zaraženog kukuruza i nemogu da verujem da baš niko ne reaguje na to. Ja moj zdrav čuvam i nedam ga po tako sramotnoj ceni.

danijel
14-08-13, 10:58
Nemojte da se sekirate. Naša braća i veliki prijatelji iz arapskih emirata, uskoro počinju da otkupljuju kukuruz iz Srbije, nepitaju za cenu. :;D} :lol:

North ARMY
14-08-13, 11:11
@Alex015 mi ga licno prodajemo i ide u kontinuitetu po malo i ponuda je nikakva koliko znam ima nas 2 koji u selu prodajemo kukuruz,krediti me ne guse i ne kajem se sto ga nisam ranije prodao jer ni jednog momenta nije bilo da ga mogu negde odneti i iskipovati za 250e/t,kao sto je prethodnih godina bila izjednacena skoro(razlika 1-2din/kg)cena na platfomi silosa i pijaci.

mamara
14-08-13, 11:19
U komšiluku DEM kukuruz rod 2012, plaća celi 13 din sa PDV.

DusanA
14-08-13, 11:53
Prodao danas po 13.8 (sa pdv)

savato
14-08-13, 12:09
Prodao danas po 13.8 (sa pdv)Jel to iz ambara ili sa lagera?

DusanA
14-08-13, 12:13
Lagrer, rod 2012

Deni
14-08-13, 20:06
Danas i ja prodao preostali kukuruz za 16 din, veća količina otišlo (od jeseni do juna) za 28.35, pa 27, 26.4, 24.6, 22 din, inaće na džakove trenutno prodajem po 22 din

leka
14-08-13, 22:36
ja sutra krunim,a kukuruz ide na lager do daljnjega

Dr.I
14-08-13, 23:17
Kukuruz smo jos 2007 godine prodavali za 16 din (evro bio 80 din) i ne postoji nikakva tržišna i vantržišna sila koja ga 2013 moze oboriti na 11 din za novi rod. Ovde se radi o klasičnom kriminalu i pljačkanju poljoprivrednika. Blokade su prevazidjeno i kratkoročno rešenje. Mislim da su malo potcenili bes ovog naroda, možemo dosta da istrpimo ali mislim da se polako povlači granica njima poznatija kao crvena linija.

slavko l
15-08-13, 10:30
moj stoji u ambaru..nedamo za dzabe. sad smo jedini u selu koji imaju u ambaru.

SAMA
15-08-13, 10:56
Kukuruz smo jos 2007 godine prodavali za 16 din (evro bio 80 din) i ne postoji nikakva tržišna i vantržišna sila koja ga 2013 moze oboriti na 11 din za novi rod. Ovde se radi o klasičnom kriminalu i pljačkanju poljoprivrednika. Blokade su prevazidjeno i kratkoročno rešenje. Mislim da su malo potcenili bes ovog naroda, možemo dosta da istrpimo ali mislim da se polako povlači granica njima poznatija kao crvena linija.
Treba biti realan i ne lagati samog sebe.Bio je i 2010 u jesen 7.Ovo oko otkupne cene u berbi je cisti lov u mutnom.To sto ce biti otkupna u jesen takva kakvu najavljuju ne znaci da na prolece nece biti 30.Ne vidim cemu problem.Sad ste se svi uhvatili prosle jeseni,koja je bila apsolutno jedinstvena.Kad je cena u berbi bila najveca?Osim prosle jeseni NIKAD.Isto se desilo i sa sojom.Znaci onaj koji mora ce na zalost morati prodati u berbi.Svako ko ima uslova i fizickih i finansijskih ce ga sacuvati i na prolece da razgovaramo.O augustu da i ne pricamo.Lkl{{Jos jedna stvar mi je zasmetala,bez uvrede.2011 je bila rodna,a 2012 susna.Svi racunaju ne realni pad cene,a niko se nije bunio kad je na leto 2012 zbog suse skocio prethodni dobar rod.Kako je ovaj pojeftinio,tako je onaj poskupeo i to je to.Opet nagrabusila samo sirotinja koja je morala prodati 2011 u zetvi.>:({

Dr.I
15-08-13, 11:27
a
Treba biti realan i ne lagati samog sebe.Bio je i 2010 u jesen 7.Ovo oko otkupne cene u berbi je cisti lov u mutnom.To sto ce biti otkupna u jesen takva kakvu najavljuju ne znaci da na prolece nece biti 30.Ne vidim cemu problem.Sad ste se svi uhvatili prosle jeseni,koja je bila apsolutno jedinstvena.Kad je cena u berbi bila najveca?Osim prosle jeseni NIKAD.Isto se desilo i sa sojom.Znaci onaj koji mora ce na zalost morati prodati u berbi.Svako ko ima uslova i fizickih i finansijskih ce ga sacuvati i na prolece da razgovaramo.O augustu da i ne pricamo.Lkl{{Jos jedna stvar mi je zasmetala,bez uvrede.2011 je bila rodna,a 2012 susna.Svi racunaju ne realni pad cene,a niko se nije bunio kad je na leto 2012 zbog suse skocio prethodni dobar rod.Kako je ovaj pojeftinio,tako je onaj poskupeo i to je to.Opet nagrabusila samo sirotinja koja je morala prodati 2011 u zetvi.>:({

Baš mi je drago što ima zadovoljnih sadašnjim stanjem i prodajom kukuruza ispod cene koštanja. Ne vidiš u čemu je problem?! Obrazloži nam još i kretanje troškova proizvodnje koji svake godine konstantno idu na gore dok je pomoć države iz godine u godinu sve manja. Ubedi nas da je sasvim realno da je cena kukuruza ispod troškova proizvodnje i objasni da je sasvim normalno da poslujemo sa gubitkom a da je aflatoksin zaista "briga za zdravlje" nacije. Uopšte se nisam uhvatio prošle jeseni već hoću samo da imamo cenu kao na berzama u okruženju i to je sve. Ako već nemamo uredjeno tržište i pomoć države kao normalan svet da barem dobijemo realnu cenu kada proizvedemo svoju robu. Blago monopolistima i pljačkašima seljaka dok nas ima ovakvih. Sirotinja prodaje u žetvi? Te 2011 godine kupio sam pred žetvu tri hektara po ceni koja je bila veoma visoka ali niža nego danas. Koštalo je više desetina hiljada eura, plaćeno je u gotovini bez kredita i u jesen mi je bio potreban novac te sam prodao kukuruz sa njive da li to znači da sam sirotinja? Problem i jeste što nas ima dosta koji su protiv svojih saboraca poljoprivrednika a na strani kojekakvih otkupčljivača, trgovac i iskaldištara naivno se nadajući da će time izvući neku sitnu korist ako propagiraju njihove interese. Cena od 11 dinara je čista pljačka i tačka. Evo kretanje cene u proteklom periodu pa prosudite sami. Pogledaj koliko je bio 2010 godine u jesen, ne sedam dinara kao što si rekao već 150eura po toni kod nas a u svetu pogledaj sam ...http://www.pkv.rs/pkv/files/p_setva_2011.pdf. Onda proceni da li je realno da 2013 godine bude 100 eur/t.

slobapatrola
15-08-13, 11:45
ja sutra krunim,a kukuruz ide na lager do daljnjega

Leko,leko sa kim li se ti inatis...

SAMA
15-08-13, 11:47
a

Baš mi je drago što ima zadovoljnih sadašnjim stanjem i prodajom kukuruza ispod cene koštanja. Ne vidiš u čemu je problem?! Obrazloži nam još i kretanje troškova proizvodnje koji svake godine konstantno idu na gore dok je pomoć države iz godine u godinu sve manja. Ubedi nas da je sasvim realno da je cena kukuruza ispod troškova proizvodnje i objasni da je sasvim normalno da poslujemo sa gubitkom a da je aflatoksin zaista "briga za zdravlje" nacije. Uopšte se nisam uhvatio prošle jeseni već hoću samo da imamo cenu kao na berzama u okruženju i to je sve. Ako već nemamo uredjeno tržište i pomoć države kao normalan svet da barem dobijemo realnu cenu kada proizvedemo svoju robu. Blago monopolistima i pljačkašima seljaka dok nas ima ovakvih. Sirotinja prodaje u žetvi? Te 2011 godine kupio sam pred žetvu tri hektara po ceni koja je bila veoma visoka ali niža nego danas. Koštalo je više desetina hiljada eura, plaćeno je u gotovini bez kredita i u jesen mi je bio potreban novac te sam prodao kukuruz sa njive da li to znači da sam sirotinja? Problem i jeste što nas ima dosta koji su protiv svojih saboraca poljoprivrednika a na strani kojekakvih otkupčljivača, trgovac i iskaldištara naivno se nadajući da će time izvući neku sitnu korist ako propagiraju njihove interese. Cena od 11 dinara je čista pljačka i tačka.
Ja nisam ni napisao da je ova cena realna.Na protiv.Lepo pise razgovaracemo na prolece ili na jesen.Ako u otkupu bude zarade koju mnogi prizeljkuju,25 dinara,pa da se onda nadamo da na iducu jesen bude 68.Lkl{{ Treba onda izdvojiti jos par pari desetina hiljada evra za zemlju.:lol: Nemoj da tu jadikovku procita neki radnik,koji je ostao bez posla.Treba samo biti realan i nadati se boljoj ceni.Inace 99% stanovnistva ove zemlje bi zelelo plate i %% zaposlenosti kao u zemljama okruzenja ili bar u zemljama cije berze pratimo.Bice bolje cene sigurno.>:({

North ARMY
15-08-13, 11:58
Kako cena na nasoj berzi moze da bude ista kao u okruzenju ? Ako ko nas nema potrebe a nema jer je stocni fond dokusuren jasno je odakle i niska potraznja,o izvozu nema ni reci jer imamo "bolestan" kukuruz,prdnuli smo u cabar.

vojvođanin
15-08-13, 12:14
Izgleda da dolazi vreme kada će se morati raditi 365 dana u godini.

dragan.kovacev
15-08-13, 12:20
365 uzaludnih dana.

North ARMY
15-08-13, 12:28
Izgleda da dolazi vreme kada će se morati raditi 365 dana u godini.
Cak po 8h na dan ?

vojvođanin
15-08-13, 12:39
Mož' biti i malo više.Paorluk nikad nije bio lak

dragan.kovacev
15-08-13, 12:48
Kod nas jos samo ''slovan komerc'' otkupljuje, cenu dobijes tek kad ga proda.
to samo u nasoj drzavi ima.
sto kaze Moderator ''samo treba biti realan i nadati se boljoj ceni''
a realnos moze biti 9din/kg na proslogodisnji rod od 1000-3000kg/kj

Dr.I
15-08-13, 13:27
Ja nisam ni napisao da je ova cena realna.Na protiv.Lepo pise razgovaracemo na prolece ili na jesen.Ako u otkupu bude zarade koju mnogi prizeljkuju,25 dinara,pa da se onda nadamo da na iducu jesen bude 68.Lkl{{ Treba onda izdvojiti jos par pari desetina hiljada evra za zemlju.:lol: Nemoj da tu jadikovku procita neki radnik,koji je ostao bez posla.Treba samo biti realan i nadati se boljoj ceni.Inace 99% stanovnistva ove zemlje bi zelelo plate i %% zaposlenosti kao u zemljama okruzenja ili bar u zemljama cije berze pratimo.Bice bolje cene sigurno.>:({

Neka radnik slobodno pročita jadikovku pošto većina njih misli da poljoprivrednici samo kupuju besna kola, ne rade ništa idu na more, uživaju i stalno se nešto bune dok im novac sam pada sa neba. Radnik je i ostao bez posla zato što je ćutao i nadao se da će od države dobiti nešto bolje. Dobro znam šta govorim pošto sam i ja bio jedan od tih radnika koje je privatizacija ostavila bez posla pa sada verovatno treba da budem realan i na miru posmatram kako država uništava i poljoprivredu. Ozbiljno bavljenje poljoprivredom zahteva ozbilja ulaganja. Kako se niko ne buni kada tajkuni za par desetina hiljada eura dobiju stotine hektara a nekada i za dž a čim običan čovek nešto uštedi i kupi bedna tri hektara to je odmah jako strašno. Možda samo oni treba da napreduju a mi ćemo da ih služimo i živimo od mrvica koje nam bace. Tih 99% stanovništva imaju plate i standard ispod zemalja okruženja a ovih 1% treba da budu medju najbogatijima u Evropi. To je sve normalno, treba biti realan i ćutati kao ovca dok čekaš na klanje. To da će cene biti bolje uopšte nije sigurno mi smo sigurnost odavno izgubili. Sigurno je jedino da su nam monopolisti sve masniji i deblji.

F.E.A.R
15-08-13, 18:04
Zanimljivo...ma nismo znali...kad ce istraga i hapsenja???

http://www.agroservis.rs/protestni-skup-poljoprivrednika-u-staroj-pazovi

SAMA
15-08-13, 18:47
Vidi komsije sto je lep na slike.Lkl{{ Danas kupio po 16 lep kukuruz i ljudi ga svojevoljno jutros dzakirali,a nisu morali.Tako im bilo zgodnije.Jos 6-7 tona i bice do novog.

North ARMY
15-08-13, 19:32
Danas imao ponudu da prodam po 20din/kg i odbio,mada je i malo ostalo. Kako sam razumeo druga tovarili su na neki kamion pa zafalilo.

crni gruja
15-08-13, 19:52
Ti imao ponudu na 20 din . a ja ovde odavno kupujem na dzak na tu cenu

savato
15-08-13, 19:53
Kod nas sad svi primaju kukuruz,cena oko 14 dinara,sve je stvar dogovora!

leka
15-08-13, 19:55
Leko,leko sa kim li se ti inatis...
ni sa kim druze ,ovo mi je dno dna od cene i ne dam za te pare a i novci mi nisu trenutno nephodni,da nemislim poceti u septembru brati ne bi ni krunio nego nemam smestaj za novi

bane30
15-08-13, 20:33
ni sa kim druze ,ovo mi je dno dna od cene i ne dam za te pare a i novci mi nisu trenutno nephodni,da nemislim poceti u septembru brati ne bi ni krunio nego nemam smestaj za noviEto sta je snaga srpskog seljaka! Nece da prodaje u bescenje svoju robu makar propala! Ne daj boze da udjemo u evropsku uniju tamo se meri svaki kvadrat subvencije pa ce ispati malo manje nego ove nase bezvezne!

marinko16
15-08-13, 20:39
I sad ovaj kuka zbog cene kukuruza a platio 3 ha par desetina hiljada evra.. da si taj novac sacuvao.. ne bi te mogli ucenjivati sa cenom vec bi kukuruz prodavao kad ti je najpogodnije... msm nemoj da se ljutis al platiti toliko 3 ha za obradu a ne nesto tipa gradjevinskog zemljista je glupost

AcA OPEL
15-08-13, 20:44
Jos uvek je negde kukuruz na ceni.Mi ovde kupujemo na dzak koji je 45kg za 1200din,sto mu dodje da je kilo skoro 27.

Duško58
15-08-13, 20:45
U komšiluku DEM kukuruz rod 2012, plaća celi 13 din sa PDV.

I onda taj isti kukuruz ukalkulise u cenu smese po 20 din. za kg.":":{

slavko l
15-08-13, 20:48
ma gde ces cenu nizu od ove ? uporedjivali smo u predhodnim stranicama paritet sa djubrivom itd. ko ga ima u dvoristu skladisten nema sanse da ga proda,jedino ako nije neka frka za novcem. ako cenis svoj rad,a netreba ti hitno novac sto bi ga prodavao...
voleo bi da vidim ljude koje tipuju da se proda kukuruz po 14 ,da prodaju svoj proizvod za te novce.

SAMA
15-08-13, 20:55
Jos uvek je negde kukuruz na ceni.Mi ovde kupujemo na dzak koji je 45kg za 1200din,sto mu dodje da je kilo skoro 27.
Al tu ne zaradjuje seljak,vec nakupac ili ti svercer.

zemljostrugar
15-08-13, 20:58
I sad ovaj kuka zbog cene kukuruza a platio 3 ha par desetina hiljada evra.. da si taj novac sacuvao.. ne bi te mogli ucenjivati sa cenom vec bi kukuruz prodavao kad ti je najpogodnije... msm nemoj da se ljutis al platiti toliko 3 ha za obradu a ne nesto tipa gradjevinskog zemljista je glupost

dodji u vojvodinu da vidis cene obradive zemlje da ne govorimo jos o ceni gradjevinskog zemljista.... tu bez jos jedne nule nema price u ns.

savato
15-08-13, 21:00
Preko bare lep skok i oporavak cene...Kada bi sve ovde funkcionisalo,realna cena kukuruza bi bila negde izmedju 18-19 dinara trenutno!Sa stranim berzama se poredimo kada je cena kod njih niska i onda se kaze,gledajte cene u okruzenju i na ostalim svetskim berzama!Medjutim kada je tamo cena dobra,tj.bolja nego kod nas,onda niko i ne pominje te iste berze i cena na njima!Monopol je cudo,veliki diktiraju kako im odgovara i to je to...Tako ce biti sutra za suncokret,soju,itd u nedogled,dokle god njima tako odgovara!p.s Ali ce ti isti puci na repromaterijalu za sledecu godinu,posto uglavnom rade sve i svasta...

leka
15-08-13, 21:09
vidi sad ovo pojavio se i rod kukuruza roda 2011 a pa taj nema alfa toksine sto je takva cena onda
http://www.agroservis.rs/pregled-cena-zitarica-613

skal
15-08-13, 21:18
meni nude po 13 a ja im nedam samo po 12 pa nemozemo se dogovoriti oko cene al izgleda da ove jeseni necu kupovati drva za ogrev ovako nemoram nida secem nida utovaram samo svakih 5-6sati u pec jednu kantu kako oni kazu alfatoksina tj,kukuruza i toje to>:({

marinko16
15-08-13, 21:21
dodji u vojvodinu da vidis cene obradive zemlje da ne govorimo jos o ceni gradjevinskog zemljista.... tu bez jos jedne nule nema price u ns.
Pa ko spominje Ns.. a i ako je vec tako skupo.. debilizam je kupovati zemlju jer sa prihodom od po 500-1000e koliko ti treba uspesnih godina da imas da bi isplatio zemljiste.. kad stavis na papir investicija je besmislena, zar se ne bi slozio

gagi21215
15-08-13, 21:25
Kako su krenuli,od nedelje ce verovatno cena biti jednocifrena":":{

Dr.I
15-08-13, 21:28
Odakle tebi da mene i sada neko moze da ucenjuje i odakle znas koliko ja imam? Stvarno mislis da bih imao te pare da sam glup? msm recicu ti samo da danas mogu prodati ta 3ha za 50% veci novac nego sto sam tu zemlju platio. msm ne pisi o stvarima o kojima nemas pojma a uvek si dobrodosao kod mene na pice da ti pokazem svoje gazdinstvo i koliko sam glup. Naravno da novi rod necu prodavati ispod cene kostanja a sve sto hocu je da probudim malo svesti medju clanovima i da konacno stanemo jedni iza drugih. Vidim da je taj posao prilicno uzaludan pa ako je samo meni lose onda smo mi jako srecna drzava.

SAMA
15-08-13, 21:29
meni nude po 13 a ja im nedam samo po 12 pa nemozemo se dogovoriti oko cene al izgleda da ove jeseni necu kupovati drva za ogrev ovako nemoram nida secem nida utovaram samo svakih 5-6sati u pec jednu kantu kako oni kazu alfatoksina tj,kukuruza i toje to>:({
To kao kad bi ja rekao da mi ne odgovara cena pilica,a nije mi odgovarala poslednjih 6 meseci,da cu sve da ih strpam u zamrzivac.Lkl{{ Problem mi je sto mi treba mnooooogo zamrzivaca.:lol:Jedna moja prijateljica tako nije htela da prodaje prasice po 90 dinara Kg,kad je kukuruz bio 20,pa ih stvarno strpala u zamrzivac i jela samo prasetinu.Od tada ne moze da izadje na kraj s pritiskom.Nece za prasetinu da cuje ni na slavi.:lol: Izvinjavam se za :){{Pariteti i logika u ovoj drzavi su uvek bili jaca strana.

Beca
15-08-13, 21:38
Što se tiče cene, kod nas u poljoprivrednoj u selu pored Lazarevca na džakove 22 din, prošle godine u ovo vreme cena kod nas bila 36 din. U nedelju ću videti kakva je cena na pijacu kod švercera.
Inače, trenutno na Hepi televiziji emisija Goli život gde jedan lik ubeđuje Marića kako je genetski modifikvana hrana, pa i kukuruz, spas za Srbiju....da li je plaćena emisija ili ne, tek svakakvih mutljavina će tek biti, pogotovo ako provale da je GM kukuruz otporan na aflatoksin....

MOMOSARIC
15-08-13, 22:32
Izgleda da stvarno uvjek kasnimo , čitam na nekim Američkim forumima da tamošnji farmeri masovno najavljuju odustajanje od GM hibrida i sijanje klasičnih zbog neisplativosti sa ovim nižim cijenama koje se očekuju par godina. Valjda im je dosta skuplje GM sjeme , a klasično sa malo više tritiranja , postiže tamo prilično višu cijenu i lakše se prodaje čak klasični hibridi imaju i neznatno viši prinos po istraživanjima .

Rajko75
15-08-13, 22:40
Preko bare lep skok i oporavak cene...Kada bi sve ovde funkcionisalo,realna cena kukuruza bi bila negde izmedju 18-19 dinara trenutno!Sa stranim berzama se poredimo kada je cena kod njih niska i onda se kaze,gledajte cene u okruzenju i na ostalim svetskim berzama!Medjutim kada je tamo cena dobra,tj.bolja nego kod nas,onda niko i ne pominje te iste berze i cena na njima!Monopol je cudo,veliki diktiraju kako im odgovara i to je to...Tako ce biti sutra za suncokret,soju,itd u nedogled,dokle god njima tako odgovara!p.s Ali ce ti isti puci na repromaterijalu za sledecu godinu,posto uglavnom rade sve i svasta...
Za sve te nase muke sa otkupljivacima ja to vidim ovako.Najlakse je razumeti ako obrnemo situaciju. Recimo da nama otkupljivac da repromaterijal vest.djubrivo da kod nas stoji na lageru i da ga naplati po ceni koja bude bila u narednom periodu a mi ga naravno koristimo bacimo ga na njivu tj potrosimo ga i kazemo placamo ti samo 30 dinara hoces neces. On ce morati prihvatiti bilo koju cenu koju mu odredimo jer je roba kod nas i mozemo da ga ucenjujemo kako zelimo kao sto oni rade sa nama. Jedino resenje za ovaj nas problem je NE PREDAVATI robu u njihove silose da mogu da trguju sA njom vec se UDRUZIVATI U ZADRUGE I PRAVITI SVOJE SILOSE sto nije lako ali je i jedino resenje.

MONTOYA
15-08-13, 22:40
Momosaric
još da počnu i da oru....

MOMOSARIC
15-08-13, 22:44
O da , notill malo gdje da opstaje , najbolje im se pokazalo oranje dublje nego što mi radimo , samo što ne okreću brazdu .

Dr.Gruja
15-08-13, 23:48
Stalno se prica o ponudi i potraznji kao velika ponuda na berzi kukuruza pa mala cena, a evo jedan primer: ponuda vestackog djubriva na GEA berzi je veoma velika a potraznje nema, a sto je naj cudnije cana vestaka uopste ne pada!!!^-^

SAMA
16-08-13, 01:06
Stalno se prica o ponudi i potraznji kao velika ponuda na berzi kukuruza pa mala cena, a evo jedan primer: ponuda vestackog djubriva na GEA berzi je veoma velika a potraznje nema, a sto je naj cudnije cana vestaka uopste ne pada!!!^-^
Ne zuri im se za pare.Lkl{{ Moras ga uzeti,pa ces ga platiti,kad god.Kad niko nebi prodavao kukuruz po ovoj ceni itekako bi isti skocio.Al uvek se nadje neko,koga je stislo,pa ponuda bude sasvim dovoljna za tu cenu.
Vi kukuruz makar mozete lagerovati,a ja pilice,kad stignu moram prodati u par nedelja,koja god da je cena.E tu je klasican primer ponude i potraznje.Cena varira od lepe zarade,do jos lepseg minusa.Lkl{{

marinko16
16-08-13, 02:34
Odakle tebi da mene i sada neko moze da ucenjuje i odakle znas koliko ja imam? Stvarno mislis da bih imao te pare da sam glup? msm recicu ti samo da danas mogu prodati ta 3ha za 50% veci novac nego sto sam tu zemlju platio. msm ne pisi o stvarima o kojima nemas pojma a uvek si dobrodosao kod mene na pice da ti pokazem svoje gazdinstvo i koliko sam glup. Naravno da novi rod necu prodavati ispod cene kostanja a sve sto hocu je da probudim malo svesti medju clanovima i da konacno stanemo jedni iza drugih. Vidim da je taj posao prilicno uzaludan pa ako je samo meni lose onda smo mi jako srecna drzava.
Drago mi je ako ne moze niko da te ucenjuje.. a sto se tice budjenja neke svesti i formiranja nekog zajednickog misljenja to kod nas u Srbiji nikom nije poslo za rukom tako da opusti se :)

Mixer
16-08-13, 09:16
http://www.youtube.com/watch?v=DvuxE6YtRX8 ja sam lud...tra,la,la

Soyacorn
16-08-13, 10:19
Priča se da će država verovatno otkupiti nekih 200,000 tona kukuruza , čto se nadam da će malo podići cenu , inače imam kući potpuno zdrav kukuruz oko 6 tona i nemam srca da ga dam za bednih 13 dinara koliko mi nude.

Švajger
16-08-13, 12:12
Od naše državice mi ne treba ništa. Danas sam prodao vagon i po, iz čardaka ''prepun aflatoksina'' za celih 13 din. Idemo dalje...

savato
16-08-13, 14:15
Preko bare lep skok i oporavak cene...Kada bi sve ovde funkcionisalo,realna cena kukuruza bi bila negde izmedju 18-19 dinara trenutno!Sa stranim berzama se poredimo kada je cena kod njih niska i onda se kaze,gledajte cene u okruzenju i na ostalim svetskim berzama!Medjutim kada je tamo cena dobra,tj.bolja nego kod nas,onda niko i ne pominje te iste berze i cena na njima!Monopol je cudo,veliki diktiraju kako im odgovara i to je to...Tako ce biti sutra za suncokret,soju,itd u nedogled,dokle god njima tako odgovara!p.s Ali ce ti isti puci na repromaterijalu za sledecu godinu,posto uglavnom rade sve i svasta... Kod nas stagnira kad okolo raste,kad tamo stagnira kod nas pada,a kad kod njih pada,kod nas se strmoglavi i obezvredi!http://www.agroservis.rs/files/images/produktna16.8..JPG Kako objasniti neukom,glupom ili coveku koji se ne razume u materiju, zasto je ovo ovako?!

dejan 77
16-08-13, 14:49
ajd da kazemo da kukuruz nece niko zbog afere , a sta je sa psenicom sta se sa njom desava da nije osmougaona pa niko nece da je izveze?

kristal
16-08-13, 15:04
Bilo je aflatoksina u okruzenju svugde, samo afere nije bilo, nego su pametno cutali i cekali nas da im objasnimo...

savopunck
16-08-13, 15:18
dobro kazes bili aflatoksina al nije bilo jesica djavo ga odno a kakav je rosav ni on ga nece pa sad tu neke kredite kao reklamira
ma nek se nosi kod onih njegovih iz e.u.

ida uljma
16-08-13, 15:32
U rekonstrukciji ste smenili Gorana Kneževića. Je li i on radio za nekoga?
- Ne, Goran Knežević je veoma pošten čovek. Nikad mu nisam zamerio zbog afere „aflatoksin“ zato što sam znao da je to bio pokušaj rušenja Vlade i države Srbije. Iz cele afere samo je Goran Ješić izašao bogatiji za stan u Beču, dok je Srbija izašla neuporedivo siromašnija.

ovo je odlomak iz danasnjeg intervjua u kuriru...

- - - - - - - - - -

Kako je Ješić preko te afere zaradio stan u Beču?
- Ne znam, to pitajte njega. I ja se pitam kako je mogao da ga zaradi sa onolickom platom u pokrajinskoj vladi, a u Beču je najskuplji kvadrat u ovom delu Evrope. Samo sam video da je odjednom osvanuo njegov stan u Beču, odmah po završetku afere „aflatoksin“. Goran Knežević nema taj stan u Beču. Od njega u budućnosti očekujem mnogo. Rekao sam mu: „Ti, Gorane, moraš da izađeš iz kolotečine, ne možeš da budeš običan ministar“. On nije napravio nijedan skandal, a neki su ministri pravili skandale. I on će na drugim projektima pokazati svoju snagu i svoje znanje.

Sajkaska
16-08-13, 18:29
Ovo što se događa na forumu zove se zamena teza ,Zna se ko je na vlasti u ovoj državi i ko vuče ove poteze da nam je cena najmanja u svetu i uperite oštricu tamo,

Mil
16-08-13, 19:05
Ako je Jesic izasao bogatiji za stan u Becu, a pri tome Srbija izasla neuporedivo siromasnija, a ima sumnje da je dobio pare od nekoga, zasto to ne ispita Veliki vodja? Obican demagog... A pored toga i on se pita kako je dosao do tog stana :lol:, pa istrazi covece ionako sve od tebe zavisi u ovoj zemlji, kao Tito. A vrhunac je to "obican ministar" :-[{, pa nije biti ministar isto sta i biti predsednik kucnog saveta, pa da se kaze "obican". Verovatno ce Jesic biti kriv i za niske cene na jesen... PS citaj te komentare na tu vest izgleda nam je svima dobro http://www.kurir-info.rs/ekskluzivni-intervju-aleksandar-vucic-imam-marsalov-plan-za-srbiju-clanak-939287.

ida uljma
16-08-13, 19:39
pa ko je kriv u parizu,pesti,cikagu.......zna se dobro da trziste diktira cenu,samo sto kod nas spekulanti poput JESICA,kostica,miskovica,matijevica,peconija i jos ko zna kojih olupina iz inostranstva(sa njima samo isti nivo saradjuje,normalni biznismeni beze od takvih) diktiraju cenu i maksimalno koriste sve smicalice da je obore sto vise mogu a kasnije prodaju po sto vecoj razlici......primer najskoriji nam je psenica

Macva
16-08-13, 20:01
pa ko je kriv u parizu,pesti,cikagu.......zna se dobro da trziste diktira cenu,samo sto kod nas spekulanti poput JESICA,kostica,miskovica,matijevica,peconija i jos ko zna kojih olupina iz inostranstva(sa njima samo isti nivo saradjuje,normalni biznismeni beze od takvih) diktiraju cenu i maksimalno koriste sve smicalice da je obore sto vise mogu a kasnije prodaju po sto vecoj razlici......primer najskoriji nam je psenicaBas tako!Podolazili su nam koje kakvi belosvetski gulanferi,udruzili se sa ovim nasim gulanferima i kozu sa ledja nam skidose i to sve u zakonskim okvirima,sto znaci da su i ljudi koji donose zakone umesani u tu pljacku seljaka,radnika,ma svih postenih gradjana Srbije.Tacno je da trziste diktira cenu,samo nema na svetu ni jedna zemlja gde drzava ,vlada,ne kontrolise trziste,bar donekle,sem kod nas gde smo prepusteni koje-kakvom sljamu,drustvenom talogu,koji su uz pomoc finasiskih sredstava uspeli da kupe status poslovnih ljudi, a sve sto imaju nelegalno su stekli,u proslosti,u onim mracnim vremenima i glavna parola im je "ne pitajte me za prvi milion".

Mil
16-08-13, 20:12
pa ko je kriv u parizu,pesti,cikagu.......zna se dobro da trziste diktira cenu,samo sto kod nas spekulanti poput JESICA,kostica,miskovica,matijevica,peconija i jos ko zna kojih olupina iz inostranstva(sa njima samo isti nivo saradjuje,normalni biznismeni beze od takvih) diktiraju cenu i maksimalno koriste sve smicalice da je obore sto vise mogu a kasnije prodaju po sto vecoj razlici......primer najskoriji nam je psenica
Opet pitam, sto ih ne pohapse?

Macva
16-08-13, 20:25
Svi znamo vrlo dobro zasto se takvi ljudi ne hapse,to su ljudi koji su svojim prljavim parama potkupili sve,sastavili vladu,uticu na donosenje zakona kakav njima odgovara..........Za ovu aferu "aflatoksin"u nekoj drugoj drzavi Jesic bi bio proglasen za drzavnog neprijatelja i kaznjen zatvorom,uvek je bilo loseg,losijeg i dobrog kukuruza ali se to drugacije resava.

Mil
16-08-13, 20:30
@Macva znam ja vrlo dobro to... Samo sam se osvrnuo na to da covek koji se u ovoj zemlji pita skoro za sve daje takve izjave na nivou nekoga ko nema nikakva ovlascenja, a nista ne preduzima nista da odgovorni zavrse na sudu.

milan971
16-08-13, 20:48
Sto ljudi malo ne spustite loptu i prestanete razmisljati ideoloski , ovo nicem ne vodi i tema pocinje da gubo smisao.
Citajuci pazljivo prethodne postove tacno se vidi ko za koga navija i ko je ciji glasac ,a u istim smo g...ima svi ,nasa drzava je pukla i njoj vise ne pomaze ni carobni stapic.
Shvatite vec jednom da su i politicari samo potrosna roba u rukama mnogo vecih igraca.
E dok se taj sistem iz senke ne protrese i raskrinka nema nama boljitka i napretka...
Inace cena kukuruza na dzak 19 din ,a na vise moze i po 17.

savato
16-08-13, 21:10
Zarko Galetin izgleda peva kako mu neki tekstopisac pise,...Ni reci o poredjenju sa drugima,samo kanal,dubioza i dokle ce jos padati cene?!http://www.agroinfotel.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3666:cene-na-berzi-12-16-08-2013&catid=32:cene-na-berzi&Itemid=31

Mil
16-08-13, 21:11
Milane, a ko je ciji glasac? :lol:. To je tipicno etiketiranje koje se kod nas desava, ako si protiv jednih, odmah si za druge. Mene licno sada briga za opoziciju, jer je ni nema, a i da je ima, naravno da se mora vlast kritikovati, ako nista ne radi, necu mog dedu da kritikujem. Kada na jesen cene poljoprivrednih proizvoda budu male, opet ce se sve zataskati i hajde u krug... :P{.

Macva
16-08-13, 22:24
@Macva znam ja vrlo dobro to... Samo sam se osvrnuo na to da covek koji se u ovoj zemlji pita skoro za sve daje takve izjave na nivou nekoga ko nema nikakva ovlascenja, a nista ne preduzima nista da odgovorni zavrse na sudu.
Veruj prijatelju da se i ja to pitam,drzava opljackana,unistena a nikom do sada ni dlaka sa glave nije falila.I ova vlast samo prica,zamlacuje narod a nista konkretno da urade,kao ni oni pre njih,kao ni oni pre,pa dokle tako.

Rajko75
16-08-13, 22:29
ajd da kazemo da kukuruz nece niko zbog afere , a sta je sa psenicom sta se sa njom desava da nije osmougaona pa niko nece da je izveze?
Trazi da ti vrate kod onoga sto si mu predao reci ce ti da je otisla ko zna gde,tacnije dobar deo su vec izvezli ali jednostavno se sada bore sto manje da nam daju tj da njima sto vise ostane

sorin
16-08-13, 22:40
Pitam jednog skladistara (dobri smo inace i korektan je) zsto je kod nas cena manja nego u Budimpesti. Kaze mi covek, jer nas opterecuju troskovi transporta od luke N Sad do Konstance na Crnom moru. A na moje pitanje, zar ne izvoze i madjari u Konstancu barzama, i zar oni nemaju jos vece troskove, nije znao da mi odgovori! Inace covek mi je i sam ponudio da mi da kukuruz u zrnu koji imam kod njega na lageru, ako mi ne odgovara da ga prodam.

Sajkaska
16-08-13, 23:11
Pitam jednog skladistara (dobri smo inace i korektan je) zsto je kod nas cena manja nego u Budimpesti. Kaze mi covek, jer nas opterecuju troskovi transporta od luke N Sad do Konstance na Crnom moru. A na moje pitanje, zar ne izvoze i madjari u Konstancu barzama, i zar oni nemaju jos vece troskove, nije znao da mi odgovori! Inace covek mi je i sam ponudio da mi da kukuruz u zrnu koji imam kod njega na lageru, ako mi ne odgovara da ga prodam. E moji Mošorinci iz Šajkaške ,zaboravio si osim najnižih cena u svetu imamo i najmanje subvencije tako da je sve jasno i kad svet piše da je najveća korupcija i stepen eksploatacije u Srbiji to nam zlobnici rade naši novinari pišu a mi smo jedna velika sramota

Macva
16-08-13, 23:30
E moji Mošorinci iz Šajkaške ,zaboravio si osim najnižih cena u svetu imamo i najmanje subvencije tako da je sve jasno i kad svet piše da je najveća korupcija i stepen eksploatacije u Srbiji to nam zlobnici rade naši novinari pišu a mi smo jedna velika sramota
Da, mi sami smo za sve krivi,narod.Do sada je trebalo da bude bar milion ljudi u Beogradu,ispred skupstine i da traze odgovore,ko je kriv za unistenu i opljackanu zemlju,ko je sproveo kriminalnu privatizaciju,ko upropascava poljoprivredu i za ciji racun.........odgovore za sve lose sto je uradjeno i krivci za to da odgovaraju i da se od krivaca sve oduzme i vrati drzavi.Pa, ljudi, 30% stanovnistva je polugladno,a imamo desetak posto ekstra bogatih,koji spadaju medju bogate gradjane sveta,odakle im?

sorin
16-08-13, 23:32
koje subvencije? Ti ovo sto nam daju posle 10 meseci zoves subvencijama? Bez toga bi i preziveo ali ovakve cene ce nas dokusuriti.

ddragan
16-08-13, 23:44
Evo malo vrucih vesti sa terena o ceni kukuruza rod 2013.
Cup Glogonj 10 din;Ciric i sin Sakule 9 din;Milenijum BNS 10,5 din.
Sta reci-SRAMOTA.
PS.Neki su izasli sa ovim cenama a neki ce verovatno u ponedeljak.

Ne blokirati puteve i granicne prelaze,nego na banderu treba vesati te koji ovo kreiraju,da svi vide.

bado
17-08-13, 00:04
Hvala Bogu imamo čardake...a i peći na čvrsto gorivo...treba prevarante naterati da stave prst na čelo....

ddragan
17-08-13, 00:15
Ma daj ne lupetajte vise gluposti sa tim lozenjem kukuruza.Dobro necete drva da kupite,lozicete kukuruz,koliko 1-2 vagona,a sta je sa ostatkom roda,od cega ces da kupis ostalo sto ti je potrebno za zivot i za sledecu godinu za zasnivanje proizvodnje???

bado
17-08-13, 00:20
Na prvom mesu sam napisao čardak...drugo je alternativa...a nije kukuruz jedina kultura koju gajimo...

Pavle.
17-08-13, 00:21
Bolje se odreci svega nego ga davati po toj ceni.

bokikoki
17-08-13, 00:24
Black Sea Yellow Maiz
Oct 189/195 Ukraine
Nov / Dec 190

EUR

[/TD]
[/TR]

Corn

Nov

142

/

149

Feedwheat

Oct

Varna

/

168

[/TABLE]

ddragan
17-08-13, 00:29
Na prvom mesu sam napisao čardak...drugo je alternativa...a nije kukuruz jedina kultura koju gajimo...Znam da nije al je problem sto cene ni jednog naseg proizvoda ne valja.A sto se tice kukuruza oni cenu mogu da dignu u maju sledece godine,a mi do maja moramo da posejemo sve....
Mislim da me razumes jako dobro sta hocu da kazem.

MOMOSARIC
17-08-13, 00:33
Bokikoki (il neko drugi ) , koje su cijene skladištenja kukuruza u nekim jačim izviznim lukama u odnosu na cijene skladištenja ovde , i dali tamo ima većih skladišnih prostora ?

North ARMY
17-08-13, 00:43
Ja mislim da su se oni zestoko zajeba** sa aferom afalotoksina(G.A.Dj.C. Lkl{{ ) i da su hteli samo lokalno da obore cenu kako bi izvezli i pokrili gubitak u odnosu na jesenasnje placanje,ali su se zajeba** i niko vise u svetu nije hteo da kupi nas kukuruz sad ne samo da su sebi skocili u stomak nego i po nasem skacu.
Jedan od jacih ljudi u okolini ali posten covek je sad iz svog silosa poceo da prodaje po 20din/kg proslogodisnji.

Sajkaska
17-08-13, 01:44
Naš kukuruz se skladišti u Konstanci pola luke drže naši lopovi,najbolji udarac za njih bi bio ako ne uspemo da se izborimo za dobre cene Valensa princip ,ne posejati ništa, ne zato što nećemo nego što ne možemo ,samo jednu sezonu ,hranu samo za sebe,nikad nikog nebi zajebavali ,a i ne solidarni građani bi ih žive pokidali,naravno dogovorom to nikad nećemo moći,ali nakraju to će biti jedino rešenje i Gandijevsko mirno

Traktorist
17-08-13, 09:03
kukuruz ce imati jednocifrenu cenu,ako se nesto ne uradi po tom pitanju, a i po pitanju ostalih kultura....moj savet svim manjim poljoprivrednicima da ne ulaze u kredite za traktore i masine,jer ovde jedne godine dobra cena,druge godine losa cena...nego koliko imate para toliko i uloziite

Sajkaska
17-08-13, 10:01
kukuruz ce imati jednocifrenu cenu,ako se nesto ne uradi po tom pitanju, a i po pitanju ostalih kultura....moj savet svim manjim poljoprivrednicima da ne ulaze u kredite za traktore i masine,jer ovde jedne godine dobra cena,druge godine losa cena...nego koliko imate para toliko i uloziiteA pošto nemamo ništa ne ulagati ništa ,treba misliti kako preživeti

Rajko75
17-08-13, 10:05
Eto hapse da ne mozes nijedan dan pogledati novine a da na naslovnoj strani nije neko uhapsen,mazi sirotinji oci a oni sa osmehom na licu idu u specijalni sud jer znaju kad plate tarifu jos pre ce izaci, e pa gospodo na vlasti cekamo dan kada ce te nekog i OSUDITI ,svi su vec napolju e jedino zbog toga cestitke hrvatima za sanadera, ali sta ces kad bi svi celokupna srpska ELITA zajedno po svom dosadasnjem radu u drzavnoj sluzbi mogli da idu na robiju iskocio sam iz teme izvinjavam se ali obican covek nema ni mogucnost da u javnosti kaze sta misli tako je to u modernoj demokratiji

- - - - - - - - - -

Eto hapse da ne mozes nijedan dan pogledati novine a da na naslovnoj strani nije neko uhapsen,mazi sirotinji oci a oni sa osmehom na licu idu u specijalni sud jer znaju kad plate tarifu jos pre ce izaci, e pa gospodo na vlasti cekamo dan kada ce te nekog i OSUDITI ,svi su vec napolju e jedino zbog toga cestitke hrvatima za sanadera, ali sta ces kad bi svi celokupna srpska ELITA zajedno po svom dosadasnjem radu u drzavnoj sluzbi mogli da idu na robiju iskocio sam iz teme izvinjavam se ali obican covek nema ni mogucnost da u javnosti kaze sta misli tako je to u modernoj demokratiji

bokikoki
17-08-13, 10:12
Bokikoki (il neko drugi ) , koje su cijene skladištenja kukuruza u nekim jačim izviznim lukama u odnosu na cijene skladištenja ovde , i dali tamo ima većih skladišnih prostora ?

Od 07 do 15 dana besplatno, a onda dnevno 0,3 eur po t, Constanca od 3-7 dana besplatno pa onda 0,3 eur/t, + svi uzimaju 0,5% rastur +pretovar od 2,5 - 4 eur/t, Bar 15-30 dana besplatno a onda0,3/t

dejan 77
17-08-13, 13:06
0,3 e dnevno,pa to je 9 eura mesecno.

talianu
17-08-13, 19:15
Luka je mesto za pretovar a ne za čuvanje.Logično je da je cena veća. Ne znam da li je istina ali sam čuo da s se najveće skladište za žitarice na Balkanu nalazi na Kosovu na Metohijskom delu (nisam zapamtio mesto) I da ga je samo Tito jednom napunio da maksimuma.

Beca
18-08-13, 07:19
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=08&dd=17&nav_id=743718

Rabadzija
18-08-13, 07:32
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=08&dd=17&nav_id=743718
ako bolje razmislim nemam nista protiv, BAR CE PRESTATI DA NAS JE8U zbog aflatoxina i koje kakvih plesni ( tamo gde moljac/plamenac radi na tom klipu se i javljaju plesni na klipu ) pa cu ondak sa zadovoljstvom da 'ranim Jesica,Galetina i sve "strucnjake" u Srbiji sa "zdravim " kukuruzom ":":{":":{":":{

Beca
18-08-13, 07:46
ako bolje razmislim nemam nista protiv, BAR CE PRESTATI DA NAS JE8U zbog aflatoxina i koje kakvih plesni ( tamo gde moljac/plamenac radi na tom klipu se i javljaju plesni na klipu ) pa cu ondak sa zadovoljstvom da 'ranim Jesica,Galetina i sve "strucnjake" u Srbiji sa "zdravim " kukuruzom ":":{":":{":":{

Potpuno razumem tvoj stav druže, samo bojim se da neko takvu reakciju namerno i provocira i očekuje na gmo... ne sumnjam da će biti manje problema i oko uzgoja i oko prodaje, samo se bojim da 2/3 tih zarađenih para ne ode, pre ili kasnije, na lečenje kancera, opet tamo nekom što mućka koješta po labaratorijama ....

paorpaor
18-08-13, 08:34
Oni koji su protiv gmo ce brzo biti za jer kad budu primorani 2-3 godine da proizvode kukuruz za 10 dinara sami ce traziti cudo od semena. I najljuci protivnici ce smeksati kad im se izprazni kasa. Mislite li da ce jedna jadna i bedna Srbija stojati na putu mocnoj USA, grdno se varate. Ima da nas pokore bez ispaljenog metka.

leka
18-08-13, 08:49
ne bih se slozio da je gmo buducnost-cudo od semena ,to su nam i napravile te gmo kompanije i oborile cene kukuuza preko svojih sledbenika sluga izdajia svoje zemlje ,a ni sami nisu svesni da sabi semi skacu u stomak,ja sam i dalje protiv gmo. STOP GMO

paorpaor
18-08-13, 09:55
Nisam ni rekao da je gmo dobar, ali cemo za par godina razmisljati drugacije, zivi bili pa videli . Bez novca se ne moze osim ako se ne opredelimo da zivimo kao neko pleme ili Amisi.
Mozda ti leko imas resenje kad ostanes bez prihoda od poljoprivrede jer si pored toga i zaposlen, ali velika vecina ovde ljudi nema drugi izvor prihoda. Treba da budemo svesni jos jedne cinjenice a to je da u koliko poljoprivreda znacajno posustane i postane neisplativa pritisak na tvoje radno mesto u gradi kao i na ostala radna mesta ce se znacajno povecati. To je prosto zakon trzista i to moze vrlo lako da nam se desi jer ne vidim drugi nacin finansiranja u ovoj drzavi. Cena kukuruza od 10 dinara u duzem vremenskom periodu nas zasigurno gura u gmo.
Jedno prosto pitanje za sve protivnike gmo kukuruza je da li bi nastavili da rade i na svoju stetu samo da bi i dalje bili protiv gmo.
Vece zlo nam je zasigurno donela upotreba nafte, raznih pesticida i insekticida koje svi oberucke koristimo.
Nemoj neko da pomisli da sam ja pristalica gmo vec prosto predpostavljam i realno razmisljam sta nas ceka za koju godinu.

Sajkaska
18-08-13, 10:12
Za nekoliko godina seljak nece postojati zemlju ce da rade bitange a mi cemo biti njihovi biroši

xsale
18-08-13, 10:29
Za nekoliko godina seljak nece postojati zemlju ce da rade bitange a mi cemo biti njihovi biroši

Ja opet mislim da ce zemlju prestati da obradjuju lencuge i pijandure,zato sto ce ostati bez nje.

SAMA
18-08-13, 10:31
I morace puno da se radi.Nije logicno,da se radi pola meseca efektivno,a da se zivi cele godine.
Znaci ili velika kolicina zemlje,ili pride stocarstvo,vocarstvo ili povrtarstvo.Trenutno ima mnogo domacinstava cije su stale i svinci prazni,a imaju 5 ili 10 kj.Njima ne pomaze ni cena kukuruza od 50 dinara.Lkl{{

MOMOSARIC
18-08-13, 10:38
Niska cijena kukuruza nije nikakav razlog za uvodjenje GM , nego naprotiv. Sjeme je mnogo (duplo) skuplje , a prodajna cijena (trebalo bi ) je dosta niža , troškovi za hemiju su nešto malo manji doduše ali ne mnogo zbog poskupljenja glifosata zadnjih godina ,ukupno GM kukuruz na niskoj cijeni je još neisplativiji. Jedino ako zažive tretmani koji su u istraživanju , kao tolerantnost na sušu i modifikovano sjeme pšenice i kukuruza ukršteno sa genima graška dabi mogli da se proizvode bez azota , ali o tome se tek govori.

zarkovmali
18-08-13, 10:47
da nisu tolike cene zakupa zemljista i kredita 80% ljudi ne bi bolela glava sami sebi uskacu u stomak, placajte samo 10000 eura k.j zemlje.

Dr.I
18-08-13, 11:15
da nisu tolike cene zakupa zemljista i kredita 80% ljudi ne bi bolela glava sami sebi uskacu u stomak, placajte samo 10000 eura k.j zemlje.

Opet je država sa licitacijama svesno kreirala ludilo. Zašto kao u normalnim državama svako registrovano gazdinstvo ne dobije istu površinu zemljišta u prvom krugu po subvencionisanoj ceni zakupa a ako neko nije zainteresovan ostatak neka ide na licitaciju pa tamo neka nabijaju cene ako im se isplati. Ovako poznajem ljude koji sa svega par hektara sopstvene zemlje imaju kredite za mehanizaciju od stotinu hiljada eura a rade tudju zemlju bez koje sutra mogu da ostanu. Slažem se da su mnogi preterali sa halavošću i potpuno se izgubili u nerealnim računicama. To je već problem lične prirode a ne države.

SAMA
18-08-13, 11:21
Opet je država sa licitacijama svesno kreirala ludilo. Zašto kao u normalnim državama svako registrovano gazdinstvo ne dobije istu površinu zemljišta u prvom krugu po subvencionisanoj ceni zakupa a ako neko nije zainteresovan ostatak neka ide na licitaciju pa tamo neka nabijaju cene ako im se isplati. Ovako poznajem ljude koji sa svega par hektara sopstvene zemlje imaju kredite za mehanizaciju od stotinu hiljada eura a rade tudju zemlju bez koje sutra mogu da ostanu. Slažem se da su mnogi preterali sa halavošću i potpuno se izgubili u nerealnim računicama. To je već problem lične prirode a ne države.
Opet bi bio problem zbog razlike u kvalitetu zemljista.Ko bi sta dobio.Kad ides na licitaciju sam si svestan kvaliteta zemljista i spram toga licitiras.Po meni je problem sto drzava nije ogranicila kolicinu zemljista koje licitiras ( ne bi se desilo da jedan tajkun uyme ceo atar) i sto je doyvolila da se yakup ne plati.

Sajkaska
18-08-13, 11:57
I morace puno da se radi.Nije logicno,da se radi pola meseca efektivno,a da se zivi cele godine.
Znaci ili velika kolicina zemlje,ili pride stocarstvo,vocarstvo ili povrtarstvo.Trenutno ima mnogo domacinstava cije su stale i svinci prazni,a imaju 5 ili 10 kj.Njima ne pomaze ni cena kukuruza od 50 dinara.Lkl{{I da ti obese na kurac fenjer i da noću radiš,

šandor
18-08-13, 12:09
Opušteno. Samo lagerujte sve!!

leka
18-08-13, 12:10
Nisam ni rekao da je gmo dobar, ali cemo za par godina razmisljati drugacije, zivi bili pa videli . Bez novca se ne moze osim ako se ne opredelimo da zivimo kao neko pleme ili Amisi.
Mozda ti leko imas resenje kad ostanes bez prihoda od poljoprivrede jer si pored toga i zaposlen, ali velika vecina ovde ljudi nema drugi izvor prihoda. Treba da budemo svesni jos jedne cinjenice a to je da u koliko poljoprivreda znacajno posustane i postane neisplativa pritisak na tvoje radno mesto u gradi kao i na ostala radna mesta ce se znacajno povecati. To je prosto zakon trzista i to moze vrlo lako da nam se desi jer ne vidim drugi nacin finansiranja u ovoj drzavi. Cena kukuruza od 10 dinara u duzem vremenskom periodu nas zasigurno gura u gmo.
Jedno prosto pitanje za sve protivnike gmo kukuruza je da li bi nastavili da rade i na svoju stetu samo da bi i dalje bili protiv gmo.
Vece zlo nam je zasigurno donela upotreba nafte, raznih pesticida i insekticida koje svi oberucke koristimo.
Nemoj neko da pomisli da sam ja pristalica gmo vec prosto predpostavljam i realno razmisljam sta nas ceka za koju godinu.

Resenje se moze i mora naci a najgora opcija je da uzgajamo gmo to ce dalje da napravi jos vece probleme nego sada-samo sto ljudi toga nisu svesni a gde su razne bolesti koje prourokuju namirnice gmo,zasto se nebi bavili vocarstvom,povrtarstvom i ratarstvom nego su p ojedinci naucili da rade 200 h ratarstva sa savremenim masinama koja se nemoze porediti sa ostalim poslovima u povrtarstvu i stocarstvu,vocarstvua neki ljudi koji rade od 20-40 kj i pri tome se bave dodanim poslovima da bi opstali oni su problem,a ima dosta i njih koji su politicki aktivni i tu im dolazi veca korist i dobit,ali svako se snalazi kako zna i ume ali mislim da je najveca greska ako se dozvoli uzgajanje GMO organizama to nije priroda http://www.youtube.com/watch?v=_NHrtIsbFTo

Sajkaska
18-08-13, 12:41
Opušteno. Samo lagerujte sve!!Sve može lagerovati ali suncokret je jedino problem a imaću ga 80 t,da se obesiš od muke koliko nam idioti zagorčavaju život

North ARMY
18-08-13, 12:50
Stop ljudi odosmo u off. :){{

dragan.kovacev
18-08-13, 13:05
I da ti obese na kurac fenjer i da noću radiš,
Vrlo zanimljivo!

SAMA
18-08-13, 13:09
Dobio je opomenu zbog ne prikladnog recnika i ako moze da se vise ne citira.

Sajkaska
18-08-13, 13:34
Dobio je opomenu zbog ne prikladnog recnika i ako moze da se vise ne citira.Vrlo je interesantno šta tebi smeta,neka i ostali to analiziraju,dobio si pravi odgovor na ono što pišeš,tako se najbolje razume

bewisa
18-08-13, 13:56
@leka
Sva soja sto se uveze je Gmo, a mi sa njom ranimo stoku.
Da li mozda znas odakle se uvozi meso i da li moze da se utvrdi koja stoka jede Gmo hranu.
Moracemo da sve raspolozive šupe, ambare, čardake i sl. pretvaramo u skladista i stitimo se od lopova.

xsale
18-08-13, 15:07
Vrlo je interesantno šta tebi smeta,neka i ostali to analiziraju,dobio si pravi odgovor na ono što pišeš,tako se najbolje razume

Jesi li ti procitao sta je covek napisao.Ako radis 3-5 hektara kukuruz,i ne radis nista pored toga,tipa usluge,vocarstvo ,stocarstvo,ne vredi ni 50 dinara da bude kukuruz ,ne mozes sastaviti godinu.(Sad ti vidi jel treba fenjer da obradis 5 hektara.)Takvih u Macvi ima prilican broj,i svi su pouzimali kredite da nesto kao rade,a potrosili nenamenski.Sad polako ostaju bez icega i kukaju na drzavu kako im nije placen rad.
A sto se tice nas koji radimo vise,da ne kazem mnogo,nije vazno samo raditi sto poslova i dan i noc,vec je vazno znati planirati i ulagati.A to sto smo potcenjeni nije do ove vlasti,pa nije dzabe oduvek nazvati nekog seljakom uvreda.Ali kao nije u pitanju zanimanje,nego eto tako.Pa kako ne uzese neko drugo zanimanje a ima ih,recimo vulkanizer,oni su prljaviji od nas,nego bas seljak.

North ARMY
18-08-13, 15:09
Vrlo je interesantno šta tebi smeta,neka i ostali to analiziraju,dobio si pravi odgovor na ono što pišeš,tako se najbolje razume
Postoje pravila foruma i ona se moraju postovati!!

Dr.I
18-08-13, 17:15
A to sto smo potcenjeni nije do ove vlasti,pa nije dzabe oduvek nazvati nekog seljakom uvreda.Ali kao nije u pitanju zanimanje,nego eto tako.Pa kako ne uzese neko drugo zanimanje a ima ih,recimo vulkanizer,oni su prljaviji od nas,nego bas seljak.
Posle rata nasi komunisti nisu imali radnicku klasu tj. nisu imali sa kim da grade komunizam. Bilo je potrebno sto vise ljudi sa sela odvojiti od zemlje, odvuci u grad i napraviti zavisnim od plate. Od tada potice rec "seljak" kao opsta uvreda i ubedjenje kako je sramota baviti se poljoprivredom. Nije ni sada mnogo bollje i danas je cilj mozda vise nego ikada sto jefiniji i zavisniji radnik koji ce pristajati na sve oblike eksploatacije zarad bedne plate od par stotina eura. Sa vulkanizerima je i danas lakse, podignes im takse i poreze, posaljes par inspekcija i ocas posla ostavis ih bez hleba. Seljak opet nekako moze da se prehrani.

oldtimer
18-08-13, 17:20
I sta kazu za cenu kukuruza? Je l' proverio neko one cene od 9-10 din, ili je sve rekla-kazala!?

mims
18-08-13, 17:24
Sad tek počinje rat pošto su krenule priče da je to cena na bazi vlage i da neće biti ni to. Videćemo šta će da bude počelo ozbiljnije da radi, verovatno oko 1.9. kad bude moglo da se kupuje i gorivo.

Rabadzija
18-08-13, 18:39
sta se brinete za cenu............
danas u emisiji kod Zaharija bio onaj lik iz "Zeleni hit" i postavio je kap po kap ogled i bla,bla,bla
kaze covek ocekuje rod blizu 20 t/Ha i ocekuje ukupan prihod od oko 4500 eura pa tako i nije nesto skupo ulaganje za kap po kap od 1300 eura po Ha
ako ja znam dobro da racunam on racuna na neku cenu od 22-23 eurocenti

SAMA
18-08-13, 18:47
danas u emisiji kod Zaharija bio onaj lik iz "Zeleni hit" i postavio je kap po kap ogled i bla,bla,bla
kaze covek ocekuje rod blizu 20 t/Ha i ocekuje ukupan prihod od oko 4500 eura pa tako i nije nesto skupo ulaganje za kap po kap od 1300 eura po Ha
To je ipak samo providna reklama za sistem kap po kap.Lkl{{ To je malo isplativije od puzeva.:lol:

Dr.I
18-08-13, 18:57
Ma zbunio ga Zaharije nije dobro naucio pesmicu pogresio je prvu strofu bice to 40 t/Ha

Sajkaska
18-08-13, 19:59
Kod nas u žargonu fenjer na piši,to je "ono" fino rečeno, znači: Mrtvima se ne može naplakati,pijanima napevati,i komunističkoj deci naraditi,ipak ste vi ostali paorija za Šajkašku i baš ne možemo uvek da se razumemo,jedino južni banat razume

- - - - - - - - - -

Jesi li ti procitao sta je covek napisao.Ako radis 3-5 hektara kukuruz,i ne radis nista pored toga,tipa usluge,vocarstvo ,stocarstvo,ne vredi ni 50 dinara da bude kukuruz ,ne mozes sastaviti godinu.(Sad ti vidi jel treba fenjer da obradis 5 hektara.)Takvih u Macvi ima prilican broj,i svi su pouzimali kredite da nesto kao rade,a potrosili nenamenski.Sad polako ostaju bez icega i kukaju na drzavu kako im nije placen rad.
A sto se tice nas koji radimo vise,da ne kazem mnogo,nije vazno samo raditi sto poslova i dan i noc,vec je vazno znati planirati i ulagati.A to sto smo potcenjeni nije do ove vlasti,pa nije dzabe oduvek nazvati nekog seljakom uvreda.Ali kao nije u pitanju zanimanje,nego eto tako.Pa kako ne uzese neko drugo zanimanje a ima ih,recimo vulkanizer,oni su prljaviji od nas,nego bas seljak.U italiji se živi sa malim posedom tvrdim da kad sam pre 1990 radio 9ha imao veći prihod nego danas sa 40ha ,pa ako vam mačvani smetaju sa 5ha što ih ne potepate da se ne muče više,ovo je forum i normalnih poljoprivrednika a ne "crvenih feudalaca"

amazon
18-08-13, 22:44
Bavaniste 16din na kamion.

Macva
19-08-13, 00:15
A sto se tice nas koji radimo vise,da ne kazem mnogo,nije vazno samo raditi sto poslova i dan i noc,vec je vazno znati planirati i ulagati.A to sto smo potcenjeni nije do ove vlasti,pa nije dzabe oduvek nazvati nekog seljakom uvreda.Ali kao nije u pitanju zanimanje,nego eto tako.Pa kako ne uzese neko drugo zanimanje a ima ih,recimo vulkanizer,oni su prljaviji od nas,nego bas seljak.
Sta pricas covece!u Macvi 97% domacinstava ima ispod 5ha kukuruza,jednostavno nema toliko zemlje koliko ima ljudi koji se bave poljoprivredom,iz nuzde,verovatno.Sta ces sa njima?I oni nemaju neke velike kredite, 100000-200000 din,vise im banke nisu odobravale.A inace u Srbiji je 87% poseda manji od 7ha,nemoj da prizivas njihovu propast,otici ce na socijalu i sta mislis ko ce to placati,onaj koji dobija socijalnu pomoc nece,davno je receno "go se ne skida".

SAMA
19-08-13, 00:30
Sta pricas covece!u Macvi 97% domacinstava ima ispod 5ha kukuruza,jednostavno nema toliko zemlje koliko ima ljudi koji se bave poljoprivredom,iz nuzde,verovatno.Sta ces sa njima?I oni nemaju neke velike kredite, 100000-200000 din,vise im banke nisu odobravale.A inace u Srbiji je 87% poseda manji od 7ha,nemoj da prizivas njihovu propast,otici ce na socijalu i sta mislis ko ce to placati,onaj koji dobija socijalnu pomoc nece,davno je receno "go se ne skida".
Ljudi ovo stvarno ide predaleko.:){{ Ja sam samo napisao da se na 5h efektivno radi pun fenjer,da ne upotrebim neku drugu rec.Pa gde ima da se ne radi,a lepo zaradjuje.Naravno da nisam za to da se ti ljudi uniste.Ne vec neka sade mladi luk il cvece,sta god vec,al ne moze kukuruz i da radi u vrh glave par nedelja godisnje.Pa i da bude kukuruz 50 dinara,da bi isti imali racunicu,pojesce ih oni veliki.I oni ce prodavati svoj po 50 i placati jutro 20000e i sta onda.Jel ti sitni nece propasti?Da li vas to asocira na nesto sto nam se vec desava,samo su cifre drugacije.^-^

xsale
19-08-13, 00:36
Pa nekad je bilo i struja da se ne placa,pa seme bilo 20 maraka za hektar,pa kan bio 10 maraka 100 kg.Tad je tako bilo,da koliko god radio nisi mogao nista da zaradis,ali je moglo lakse da se zivi posto je sve bilo dzabe ,i tvoje i njihovo.E sad to sto cu ja da "prizovem" i upropastim neke,sigurno ce ih spasti ako ja ne budem "prizvao zlo".Jel znate vi koliko je domacinstava podiglo kredit kod Volksbanke od 30 000 eura,a dobilo na ruke 15000-18000 kako ko.na 20 godina,sto bi bila cifra za vracanje od preko 60 000.Jel znate koliko je njih ostalo bez zemlje i neki i bez kuca u poslednjih 2 godine?I sta ja imam da prizivam zlo za nekog ko je zalozio svu imovinu za 20 000 eura i sve proturio kroz guzicu,kupovali auta,neki pokrivali kockarske dugove itd.Niko nije nista pametno ulozio,a i u sta da ulozi da mu donosi mesecno 350 eura kolika je rata.Valjda su racunali da ce doci vreme kao sto je nekad bilo,da su krediti propadali,da se Rakovica mogla kupiti za 20 kom svinja,ali su se malo preracunali.
To da li ja znam koliki su mali posedi mozes da pitas nekog drugog,ja se rodjace bavim iskljucivo poljoprivredom,nemam nikakvih primanja osim decijeg dodatka na troje dece.Imam 20 ari moje zemlje i radim u zakup jos hektar i od toga sasvim solidno zivim,ali ja radim svaki dan po bar 3-4 sata,a ne uzores za 2 dana ,posejes poprskas za 2 i oberes za 2,a ostalih 300 dana jebes majku drzavi ispred prodavnice.E to nece vise moci,za te ja kazem da je kraj.

Gumeni Lalic
19-08-13, 00:44
Leka nazalost tvoja ocekivanja za avgust se nisu obistinila????

talianu
19-08-13, 02:13
A ti s verovao da ce se obistiniti?Kako nisi verovao Bokikokiju da se nece obistiniti?

Macva
19-08-13, 09:27
Pa nekad je bilo i struja da se ne placa,pa seme bilo 20 maraka za hektar,pa kan bio 10 maraka 100 kg.Tad je tako bilo,da koliko god radio nisi mogao nista da zaradis,ali je moglo lakse da se zivi posto je sve bilo dzabe ,i tvoje i njihovo.E sad to sto cu ja da "prizovem" i upropastim neke,sigurno ce ih spasti ako ja ne budem "prizvao zlo".Jel znate vi koliko je domacinstava podiglo kredit kod Volksbanke od 30 000 eura,a dobilo na ruke 15000-18000 kako ko.na 20 godina,sto bi bila cifra za vracanje od preko 60 000.Jel znate koliko je njih ostalo bez zemlje i neki i bez kuca u poslednjih 2 godine?I sta ja imam da prizivam zlo za nekog ko je zalozio svu imovinu za 20 000 eura i sve proturio kroz guzicu,kupovali auta,neki pokrivali kockarske dugove itd.Niko nije nista pametno ulozio,a i u sta da ulozi da mu donosi mesecno 350 eura kolika je rata.Valjda su racunali da ce doci vreme kao sto je nekad bilo,da su krediti propadali,da se Rakovica mogla kupiti za 20 kom svinja,ali su se malo preracunali.
To da li ja znam koliki su mali posedi mozes da pitas nekog drugog,ja se rodjace bavim iskljucivo poljoprivredom,nemam nikakvih primanja osim decijeg dodatka na troje dece.Imam 20 ari moje zemlje i radim u zakup jos hektar i od toga sasvim solidno zivim,ali ja radim svaki dan po bar 3-4 sata,a ne uzores za 2 dana ,posejes poprskas za 2 i oberes za 2,a ostalih 300 dana jebes majku drzavi ispred prodavnice.E to nece vise moci,za te ja kazem da je kraj.Mali broj je tako neodgovornih domacina o kojim ti pises,mozda ima Dubljana koji su nagoreli,ali je cinjenica da su dosla rundava vremena a mi smo usli nespremni u to.Sto se tice cena repromaterijala i mehanizacije,hoces da kazes da su realne cene,pa rakovica i ne vredi vise od 20 kom.svinja, ferguson 30t psenice, e sad druga je stvar sto se ekonomija vodi na drugaciji nacin i imamo ovakvo stanje, ali je tada stanje u drzavi bilo mnogo bolje.

North ARMY
19-08-13, 09:47
Ljudi stvarno cu poceti da delim kartone i to one crvene ako se nastavi dalje sa off topikom,tema je cena kukuruza a ne ko koliko radi.

Sajkaska
19-08-13, 10:19
Ljudi stvarno cu poceti da delim kartone i to one crvene ako se nastavi dalje sa off topikom,tema je cena kukuruza a ne ko koliko radi.Pa napiši pošto mi ne znamo kolika je cena kukuruza na Galetin berzi,da mi tebi nebi dali crveni karton

dejan 77
19-08-13, 11:55
Sta se otkupljivacima svidela cena od 10 dinara , pa zar se nama nebi svidela cena djubriva od 15 dinara po kilaogramu Map-a. Pa ako bude prvo bice i ovo drugo.
Najlepsa zarada je na tudjoj muci, i posle se pitaju sto tako prolaze i sto im se zavuce drugi otkupljivac i pokupi im koperante, ljudi pa ovo je srbija gde posteni pamte dobro a lose jos vise. Pomozi ljudima kad im je tesko vratice ti a zaje.... e tek onda si ugasio ima da te trpi i kad mislis da je zaboravio a tebi treba ko leba njegova roba ima da ti vrati makar stetovo, a povucice i ekipu oko sebe .
Bice ove godine svasta mozda od minimalne cene naguramo i maximum, zivi bili pa videli.

Hvala na opomeni ja sam napisao koja je cena novog kod nas koju isticu otkupljivaci, mozda je komentar nepotreban ali zar nije ovo trenutna cena kukuruza i predvidjanje njenog kretanja?

Dr.Gruja
19-08-13, 15:01
Danasnja cena 18,00

leka
19-08-13, 15:04
Danasnja cena 18,00
jel u BUdimpesti ili gde? Lkl{{

Dr.Gruja
19-08-13, 15:13
Danasnja trgovina iz mog skladista!

savosi
19-08-13, 17:43
Na malo,na veliko,kad,gde ,kome,kad :-\...

Sajkaska
19-08-13, 18:04
U Žablju na pijaci 25din.kg na dzakove od 50kg prodas 2,3 dzaka do sledeće godine prodaš vagon,posao odličan,a kad malo bolje razmisliš čekaš do 2015 feuteres price ,stock excange Galeta NEW GARDEN

MOMOSARIC
19-08-13, 18:12
Čiji je utovar (dizanje na rame ) ?

sale 307
19-08-13, 18:20
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2019.8..jpg ::lose::::lose::::lose::::jako_besan::
Sad ću dati više od 2 vagona nego što bih dao 1 pre pola godine. A imam nešto više od 4... I na kartama da sam igrao, veće bi mi bile šanse. ::suncanje:: Živeli !

Sajkaska
19-08-13, 22:11
Čiji je utovar (dizanje na rame ) ?Imam godina ali jos dizem na ramena:lol:

- - - - - - - - - -

Sale hvala neću 11 din.kg čekam vršidbu za 8din .kg pre 4godine je bilo tako samo se ti kockaj sa švinglerima ode kuća na doboš ,sinoć sam gledao na tv lepe kuće u Banatu 2000e mnogi su prodali a da ne znaju da su prodali

Dr.Gruja
19-08-13, 22:20
Na malo,na veliko,kad,gde ,kome,kad :-\...

Na veliko rifuza svercerima kome drugom!

MOMOSARIC
19-08-13, 22:52
Da nebudemo dosadni sa cijenama iz Amerike , al kako mislim da se na njih svi ostali ravnaju : danas skok samo takav ,i soje i kukuruza za skoro 5% . Da vidimo dal će naši , kako smo ih već krstili , lopovi da reaguju.

marko22
20-08-13, 02:45
Разочарано.

mica967
20-08-13, 08:43
jel u BUdimpesti ili gde? Lkl{{
Leko berza Sibač.>:({

Brusa69
20-08-13, 08:46
Цена прошлогодишњег кукуруза у Србији најнижа је у региону. Свега 12,8 динара и то само зато што страни купци, због проблема са афлатоксином, нису заинтересовани за наш род. Из Удружења Жита Србије упозоравају да је најважније спречити и најмању могућност да се нови род помеша са старим кукурузом, којег, према њиховим подацима, има око 100 хиљада тона.

bojcetic
20-08-13, 10:02
Jesic nas je zakopao na jos jednu sezonu, zbog aflatoksina ":":{ Drugar hteo da proda malo kukuruza da ima za trosak, i po selu levu desno, niko mu nije dao vise od 12.5din ^-^ Tuga...

savato
20-08-13, 12:20
Al neko,to od gore vidi sve...
http://www.youtube.com/watch?v=ZT5claoo-KU

Sajkaska
20-08-13, 13:00
Tipično za Staljinovsko suslovski način vladanja naći dežurnog krivca i udri po njemu,ili narodno rečeno ,na kurjaka huka buka a lisice meso kradu,pamtim od 1990 u ovoj državi traje sunovrat po meni ima i gorih od Ješića samo što je sada moderno udarati po vojvođanskim Srbima da su oni krivi za propast ove države ,neke druge sile rade na uništavanju ove države ,nego šta ćemo kad kukuruz bude 8din.kg a sve govori da hoće

Macva
20-08-13, 13:17
E,ako kukuruz bude 8din/kg onda smo duplo na...ali.Je l kod nas ne vazi ona cena koja se krece na berzama?

novii
20-08-13, 13:33
Naziv teme nije "Ko je od političara kriv što je mala cena kukuruza", nego " Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja", tako da su obrisani postovi koji se bave politikom.

Sajkaska
20-08-13, 13:56
E,ako kukuruz bude 8din/kg onda smo duplo na...ali.Je l kod nas ne vazi ona cena koja se krece na berzama?Ne ako je na berzi NS 11 din plaćaju tebi 10 i uvek za 1do 3 din manje nemamo državni mehanizam da se prekine sunovrat zbog prisutne kartelizacije i monopolizacije ,inače pamtim pre 5 godina 6din kg i to bez aflatoksina,dođe ti da čupaš kosu s glave,po meni trenutno rešenje ambar a na dugoročno zemljišni maksimum 100 ha ,porodična poljoprivredna gazinstva a tajkune u p.m. inače i mi odosmo

dragan.kovacev
20-08-13, 14:21
Zvali me iz koperantske firme, kaze povecana potraznja za kukuruzom, cena 13din.
pola dinara jaca nego prosle nedelje.

F.E.A.R
20-08-13, 15:10
Tipično za Staljinovsko suslovski način vladanja naći dežurnog krivca i udri po njemu,ili narodno rečeno ,na kurjaka huka buka a lisice meso kradu,pamtim od 1990 u ovoj državi traje sunovrat po meni ima i gorih od Ješića samo što je sada moderno udarati po vojvođanskim Srbima da su oni krivi za propast ove države ,neke druge sile rade na uništavanju ove države ,nego šta ćemo kad kukuruz bude 8din.kg a sve govori da hoće

Sta to govori da ce biti 8 dinara????Ljudi ne frljajte se sa ovakvim glupostima,svaki put kad procitam pocinje da mi se svidja ona cena od 12-13 din...oguglacu vise...cenu niko ne zna a ponajmanje mi ovde,bude li mala bice problema i nama a i onima sa vlasti...ne verujem da ce se tiho primiti takva vest

slavko l
20-08-13, 15:20
ali stvarno nerazumem zasto ljudi na svu muku se jos podjebavaju sa svojim cenama. cekamo lepo kad izadju sa cenom pa ako bude za dz,odmah na ulice.. to je moj predlog i za suncokret koji stize...ovo su samo nagadjanja

F.E.A.R
20-08-13, 16:40
PA nek neko kaze da je ovo normalno,odnos ponude i traznje...zacementirali se dabogda svi koji su je na ovo doveli,pa koje su ovo razlike i u kukuruzu i na psenici

http://i44.tinypic.com/w7jx4.jpg

savato
20-08-13, 16:51
6-7 dinara,nije mnogo...Sad ne vaze svetske berze i poredjenje sa istima!To je samo kada je njima u interesu...U stvari mi i nemamo berzu,berza ima promene,iz minuta u minut,iz casa u cas,a da ne pricam na dan...Kod nas je to jedna konstanta,koja eventualno promeni svoj kurs kretanja na dole i nastavlja tim tokom,jedno par dana...pa opet pad i tako!U sta mi gledamo i verujemo,to je ispiranje mozga,kakva berza,Galetin i ostala boranija,to je sve jedna velika 0 I kada je cena u porastu,mi nikada nismo dostigli onih Americkih,Pariskih i Budimpestanskih 30-31 dinar kolika je bila maksimalna cena prosle godine,iz kog razloga?!Zasto kod nas nekada nesto ne bude najskuplje,ako je prosla godina bila izuzetno susna i ne rodna?!Kako to,da smo uvek u zaostatku,a na primer soja ima dobru cenu i visu u odnosu na druge vec 2 godine konstantno!Zasto to nije slucaj i sa drugih kulturama,ako znamo da nasa hrana koju proizvodimo nije GMO i da se dobro kotira na svim trzistima!Aflatoksin?!Da,ali i okruzenje je pretrpelo nezapamcenu susu i imaju isto sto i mi...Mutne radnje pojedinaca i nista vise!

slavko l
20-08-13, 18:15
pa ajde ja dajem svoj predlog,razumem sto ste se pronasli u mom citatu,cim imate iskustva ...ja nisam udruzenje pa da uradim nesto a ako se odluci da se krene na blokade 4 moja traktora ce biti tamo. a ovo je tema cene kukuruza - danas bns slims 13 din. fsh jabuka 16 ali vracaju robu koja im neodgovara (neznam uslove) . samo da krene izvoz to nam treba nista vise.

stp83
20-08-13, 18:33
Stapar,Sombor trenutno 13,90

mladen87
20-08-13, 18:53
kod nas je 16,20din sa lagera......

bokikoki
20-08-13, 21:50
bice izmedju 12-13,00 do novembra, maximalna cena u ovom momentu roda 2013 procenjuje se da nece ici preko 150 eur u 2014.

toni soprano
20-08-13, 22:28
danas zvao otkupljivaca iz moje okoline daje mi 14din. a da vozim 50km kod drugog 15din. sto mu kroz prevoz dodje na isto tj 14din. stari kukuruz... pojedini i ne otkupljuju zbog pada cene a ko mi kriv sto ga nisam dao kad je bio 23,28...

mims
21-08-13, 08:31
Komšija prodao stari po 13 din i to jedva, nije ga niko hteo, mislim kukuruz.

F.E.A.R
21-08-13, 19:14
http://i43.tinypic.com/2yjyh4k.jpg

- - - - - - - - - -

Kisrobert puno ti je sanduce ne mogu poruku da ti posaljem...

Dr.Gruja
22-08-13, 16:12
Sad malo pre prodao 20 tona po17,00 iz svog skladista!http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2022.8..jpg

savato
22-08-13, 19:54
Kod nas po kucama se prodaje za 18 din kukuruz,ja sam jednom poznaniku prodao 1tonu za 150 eura!

drobi
22-08-13, 20:49
http://farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/Otkup_Nov_Kukuruza.pdf

No komment!

dragan.kovacev
23-08-13, 00:34
ako u budimpesti bude 16din. nov, onda je realno kod nas ovih 5-6din. :lol:

talianu
23-08-13, 00:40
iInteresantno za svaki procenat vise od 14 skidaju 3,81 %.Zanima me odakle su nasli tu racunicu.

šandor
23-08-13, 13:07
O rodu neću da prićam jer to znaju svi,ova cena o kome se priča neće da bude dugoročna već u decembru će da bude oko 20 din , možda i ranije. Živi bili pa videli.

Tomo VS
23-08-13, 13:34
O rodu neću da prićam jer to znaju svi,ova cena o kome se priča neće da bude dugoročna već u decembru će da bude oko 20 din , možda i ranije. Živi bili pa videli.
Daj boze ali mene najvise plasi scenario ko sa zitom bilo je 16,50din u zetvi, a sada 14din dva meseca posle zetve!

vitezbb
23-08-13, 15:18
Sve razmišljam hoću li se uključiti u diskusiju ili ne,ali sada kada sam video koliko je obrisanih postova,moram.Meni je ostao celokupan prošlogodišnji kukuruz,nisam ga prodao po 27 jesenas,bilo mi je malo.Očekivao sam u ovo doba 35 dinara,kockao se,izgubio i to je moja odluka koja me je koštala 100.000,00 dinara.Ostavit ću ga za dogodine,jer kao što mnogi na ovome forumu znaju ja ne živim od poljoprivrede pa nije strašno po mene.Međutim ljudi koji žive od poljoprivrede ne zaslužuju da razlika između Budimpešte i naše berze bude veća od 30%.Ja to mogu nazvati samo jednom rečju"pljačka".

bewisa
23-08-13, 15:20
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.

leka
23-08-13, 15:25
e svasta mogu i procitati ovde ,korektna cena od 10 dinara - strano samo da oce da bude i 5 pa da vidim ko ce ga onda kruniti odma sa njive vratice se ljudi branju,ja sam prodavao berac ali sam odustao pored ove smejurije od cena kukuruza,ali ipak to je samo moje misljenje

savopunck
23-08-13, 15:25
Daj boze ali mene najvise plasi scenario ko sa zitom bilo je 16,50din u zetvi, a sada 14din dva meseca posle zetve!

ja mislim da se ide na lopotu da su dosta ljudi posijali rane hibride za prodati onako u septembru pa ovi vide tu mesta za zaradu inace to je dobro jer 2011 cena bila 17 din a kasnije je pala na 14.5 sa 14% vlage

savato
23-08-13, 15:36
A sta kazete na ovo,smejurija...http://www.agroservis.rs/files/images/produktna23.JPG

leka
23-08-13, 15:41
danas skocila cena za 20 para a sutra ce da padne za 30

sencanin
23-08-13, 15:46
po danasnjim cenovniku farm commerce placa 13.50 din sa pdv-om do 14% po nekim informacijama podici ce se na 16.50

Mačvanin 82
23-08-13, 15:52
Sencanin
svaka castdruze konacno nesto lepo da procitam >:({

Dr.I
23-08-13, 15:54
po danasnjim cenovniku farm commerce placa 13.50 din sa pdv-om do 14% po nekim informacijama podici ce se na 16.50
Da li to važi za stari ili novi rod? Za novi i dalje stoji 10,5 sa 14% vlage.

kristal
23-08-13, 16:07
za stari kukuruz stoji 13.5

http://www.farmcommerc.co.rs/content/cenovnik

Dr.I
23-08-13, 16:20
Sencanin
svaka castdruze konacno nesto lepo da procitam >:({
Lepo ali netačno za novi rod. Stari kukuruz i Gebi otkupljuje po 13,5

Rabadzija
23-08-13, 16:54
iskreno se nadam..........ako malo bolje razmislite i vrtite film unazad pad cene kukuruza je poceo kada je izasla na videlo afera sa zalihama, pa naravno bagra se mora jeftino namiriti jer nece valjdda oni puci....boze sacuvaj...seljak je tu za pucanje i deranje koze s ledja
cim se zalihe povrate smirice se i cena na trzistu

savato
23-08-13, 18:58
Znacajan oporavak cene preko bare...http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html

drobi
23-08-13, 22:14
Interesantno je da mesaona stocne hrane placa 13,50 din/kg za stari kukuruz zarazen aflatoksinom, a nov rod,koji je zdrav 10,50 din/kg.???
Izgleda taj aflatoksin nije ni tako stetan.U stocnoj hrani sigurno zamenjuje sojinu sacmu ili aminokiseline.
A u ljudskoj ishrani ce uskoro zameniti meso.Postacemo vegetarijanci.

zeljkoo
23-08-13, 22:32
nema logike da kukuruz bude 10dinara pa to je ponizavajuca cena bez obzira kakav je rod.ove godine nece biti rekordnog roda u to sam ubedjen.kukuruz je bolji nego prosle godine za 30% nista vise. ima delova srbije u kom je gori nego prosle godine.kod mene je i posejan manje a i rod je saren.cena je trenutno oko 900din 40kg ili 22.5din u apotekama jer nema otkupa pa neznam pravu cenu.ocekujem da za dva meseca kukuruz bude 20din minimum.neverujem da ce se isplatiti da nasi lopovi uvezu kukuruz iz amerike koji je skuplji od naseg.ovo je cista pljacka seljaka.ovo je najveca sramota koja je mogla da nas zadesi.dizel 150l =15kg kukuruz jer to normalno?o kakvoj mi zaradi pricamo ovde

Kris80
23-08-13, 22:56
Ove godine zarade nema,do daljnjeg...

dragan.kovacev
23-08-13, 23:10
Svaki put kad otvorim ovu temu srce mi zaigra :lol::lol:
ko ne mora da prodaje zbog :-\ i skladistenog prostora, bolje da ga sad i ne prodaje.

Kris80
23-08-13, 23:12
Svaki put kad otvorim ovu temu srce mi zaigra :lol::lol:
Možda si se zaljubiška???Lkl{{

Dr.I
23-08-13, 23:16
Šta ćeš, izgleda je aflatoksin kao AIDS. Jednom kad te drugi njime zaraze postaješ neizlečiv.

bojcetic
23-08-13, 23:23
Cena je kakva jeste. Ono sto ocekujem je ipak da ovih 10.5din bude povecano kako otkup bude isao, i da dodje do 13-14din u zetvi a kasnije videcemo. Pricam za rod 2013, a za 2012, katastrofa. Izvukao sam se na vreme, ali mi je zao ljudi koji zive iskljucivo od poljoprivrede i sada su saterani u corsokak. Cena od 12-13 din na proslogodinji prinos, je jako problematicna kako preziveti. Od zarade nema nista, samo je poenta sto manje izgubiti.

Dr.Gruja
23-08-13, 23:30
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.

Ja mislim da je to mnogo velika plata 500 e. trebalo bi da radis bar jos 50 he. za te pare!Lkl{{
Kad sam ovaj tvoj post procitao sve sam mislio da ga nije napisao onaj Milovanovic iz ministarstva poljoprivrede!:lol:>:({

djoker
23-08-13, 23:41
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.Ovo je kao crni humor ne znas dali da se smejes ili da places.

Dr.I
23-08-13, 23:45
Cena je više nego korektna i nadasve tržišna. Veoma se isplati pošto se ovaj posao pre svega radi iz ljubavi novac nije toliko bitan. Jedino nerealno je zarada od 500 evra mesečno pošto na ovu bedu i 300 evra je plata za koju bi se ljudi realno ubili od posla i bili prezadovoljni.
Mnogi nisu pratili karte na ovoj temi poslednjih par dana.

CAFEZ
23-08-13, 23:50
na tu tvoju dobru platu u poljoprivredi nedaj boze da imas neki kvar na nekoj masini odma ces izgubuti pola godisnje plate pa ces drugi sest meseci ziveti od ljubavi i vazduha ,a ako pozelis nesto da investiras da kupis novu zadnju gumu za traktor tu investiciju mozes da zavrsis u gvozdjari sa 4 srafa i parce pleka da okrpis tu investiciju pa trkom u EU da im pokazes zahvalnost za dobar zivot u SRPSKOM SELU

djoker
23-08-13, 23:51
Dr.I Ja radim zemlju iz ljubavi a proizvodim da zaradim a ne da poklonim da bi drugi zaradio a vama ako novac nije bitan pa poklonite im kukuruz sto ga prodajete cisto iz ljubavi.

Dr.I
24-08-13, 00:00
Dr.I Ja radim zemlju iz ljubavi a proizvodim da zaradim a ne da poklonim da bi drugi zaradio a vama ako novac nije bitan pa poklonite im kukuruz sto ga prodajete cisto iz ljubavi.
Niste me pravilno shvatili. Opet napominjem "Mnogi nisu pratili karte na ovoj temi poslednjih par dana." To je sve što smem da kažem znaćete i vi vrlo brzo zašto.

paorpaor
24-08-13, 00:24
Ako mogu da se bavim predvidjanjem cene novog roda, sto je u skladu sa ovom temom, rekao bih da ce po svemu sudeci biti izuzeno dobrih 10-ak dinara sto nama poljoprivrednicima donosi izuzetnu zaradu jer zahvaljujuci domacim hibridima, a pogotovo ZP (tetka mi radi tamo pa dobijam samo pravo seme Lkl{{ ) imamo ove godine rekordne prinose (sto je i potvrdjeno na rts-u). Uz dobru zaradu ove odine siguran sam da GMO hibridi nikad nece uci u nase atare jer nece biti ekonomski isplativi. Trenutno je na nasim otkupnim mestima cena starog ,da na pomenem zarazenog (sto je oped potvrdjeno na RTS-u) , se krece oko 13 din/kg sto je i vise nego odlicna cena za proslogodisnji kukuruz koji je bio izuzetno loseg kvaliteta gotovo 100 % zarazenog afla toksinom.

Kris80
24-08-13, 00:57
Ta cena od 10,5 din. je najverovatnije početna.Neće niko vući za te pare kukuruz nikom i svi koji su izašli sa ovom smešnom cenom će vrlo brzo uvideti da po toj ceni neće dobiti ni kilogram kukuruza i moraće da dižu cenu gore ako su ozbiljni kupci.Ima i jedna igrarija otkupljivača kad im ne treba roba u datom momentu stave neku bljuzguhu cenu.>:({

oldtimer
24-08-13, 01:06
Sve je to super sto vi pricate... Ne sumnjam da ce cena ici gore. Ali, isto tako sam siguran da ce je zadrzati dovoljno dugo dok se ne razduzimo! Ja sam nazalost jedan od onih koji ne mogu unapred da isfinansiraju proizvodnju, i ove godine sam se zaduzio u eurima. To znaci da me kg NPK kosta preko 6 kg kukuruza, kesica semena oko 750 kg, litra nafte oko 10 kg...
Bojimm se da ono sto mi ostane, ne bi pokrila ni cena od 50 dinara!

dejan 77
24-08-13, 08:08
Ta cena od 10,5 din. je najverovatnije početna.Neće niko vući za te pare kukuruz nikom i svi koji su izašli sa ovom smešnom cenom će vrlo brzo uvideti da po toj ceni neće dobiti ni kilogram kukuruza i moraće da dižu cenu gore ako su ozbiljni kupci.Ima i jedna igrarija otkupljivača kad im ne treba roba u datom momentu stave neku bljuzguhu cenu.>:({
zaboravio si jednu bitnu cinjenicu, da ce do tada sav kukuruz biti kod njih odrace te na susenje ulaz rastur kalo itd,a znaju i kad ide rata, dzaba ga ti nedas kad je on kod njih kao i robne rezerve pa secate se sta se desilo kad se zavirilo u silose?

Kićo
24-08-13, 10:10
Dobio sam opomenu i post mi je izbrisan u ovoj temi a razlog je moja reakcija na navedenu otkupnu cijenu novog zrna, valjda sam zasluzio izvinjavam se ako jesam.
Prosle jeseni sam prodao 20 i nesto vagona zrna, cijena bila vrhunska i nezalim a ove jeseni nedam ni zrna makar ga skladistio po supama, tavanima i po susjedstvu samo lopovima nedam za bud zasto. Nakrali su se i previse na otkupima jos da mi opet pol ukradu a ostatak kupe za siću e pa nedam!

bewisa
24-08-13, 21:57
Ljudi, u ovoj temi pisem samo ozbiljno! Molim da se ne podsmevate mojim postovima.
Šta fali ceni od 10,5 dinara? Cena k'o cena, molim lepo! Vama ako se ne sviđa, sejte krastavce.

Kris80
24-08-13, 22:16
Šta fali ceni od 10,5 dinara?Fali još jedno 10,5 din. otprilike.>:({

Traktorist
24-08-13, 22:18
kukuruz je u svetu rodio zato i jeste takva cena.....

Dr.I
24-08-13, 22:23
Ljudi, u ovoj temi pisem samo ozbiljno! Molim da se ne podsmevate mojim postovima.
Šta fali ceni od 10,5 dinara? Cena k'o cena, molim lepo! Vama ako se ne sviđa, sejte krastavce.
I mi smo ozbiljni. Kako šta fali ceni od 10,5 dinara? Nije u redu da se poljoprivrednici bogate kada je već beda u državi. Realnije je da bude 5-6 dinara da ne upadamo narodu u oči sa tolikom zaradom a mnogi bi paori i poludeli ne bi znali šta će od para. Bolje sporiji rast da se ne uobrazimo. Evo kaže čovek da je u svetu rodio zato je takva cena. Moram da dam ispravku kod nas je ipak rodio bolje pošto je recimo u Budimpešti 19 din. Bilo je na televiziji svaki ima po četiri klipa najbolji smo!

markokurjega
24-08-13, 22:32

Tebi sigurno neko drugi finansira proizvodnju kad si zadovoljan tom cenom.

paorpaor
24-08-13, 22:45
kukuruz je u svetu rodio zato i jeste takva cena.....
Tacno, izvezstaji na RTS-u javljaju da je ovo najrodnija godina i da ce kukuruza biti toliko da nece imati gde da se skladisti. Cena od 10 din je i vise nego odlicna jer i u ovkvoj godini izvoznici treba bar da rade na pozitivnoj nuli jer ce nam oni trebati i za naredne godine kad se pojavi neki drugi oblik aflatoksina. Stvarno mi nije jasno zasto se u ovoj drzavi stalno kuka na cenu i visinu ulaganja u proizvodnju kad imamo dosta nasih strucnjaka koji su poznati geneticari i koji su stvorili odlicna a jeftina semena kao sto su npr ona iz ZP instituta.
Kod nas i dalje cena za stari koji je provereno zarazen sa aflatoksinom, 13 din sa pdv-om.

dejan 77
24-08-13, 22:59
Daj mi tvoju racunicu na kojoj si dobar sa 10,5 dinara uracunaj sve bas bih voleo to da vidim kako se pokrivas sa 10,5 dinara?
U susednoj Hrvatskoj se prica o ceni od 1 kune 15,7 dinara a kod nas 10,5 ?
A videcemo sta cemo ovrti i obrati da se neiznenadimo jako neprijatno .

zcurcic
24-08-13, 23:02
Ne znam šta bih vam rekao. Sistematsko unistavanje srpske poljoprivrede treba da se zavrsi izgleda ove godine. Kada su stocari kukali, niko ih nije podrzavao. Manje vise većina je klala krave, svinje i prodavala ih ispod cene, samo da ne prave dalji gubitak. Povrtari su odavno na kolenima. Dosao je sada red na ratare. Drzava nema resenje i ne moze da pomogne, jer je prodala sve silose. Javna skladista potkradaju, a usput i ne funkcionisu bas kako bi trebalo. Plus kasa je prazna.
Nas narod ne zna da sedne i da se dogovori. Ne mogu svi da rade puno zemlje pod 1. Ne mogu svi da imaju sve masine pod 2. Ne mogu svi da imaju silose pod 3. Morate se organizovati. Pronaci ljude koji bi izvozili vase proizvode uz neku normalnu marzu. Tržište nam je mrtvo, jer nema domaće tražnje zbog poklane stoke. Ima par igraca, koji su pod diktatom stranaca i mogu da se dogovore oko cene.
Drugo resenje je da smanjite proizvodnju, da ne zasejete njive, odnosno samo za sebe. To je svi znamo nemoguce.
Trece resenje je da svoje proizvode dizete na visi nivo, odnosno da ponovo napunite obore, stale. Ali naravno da to radite organizovano. Tu treba pritiskati drzavu. Ne mozemo da ispunimo kvotu od 10.000 t juneceg mesa. Treba da trazite promene zakona o kontroli hrane, odnosno poostravanje. Ne sme se uvoziti kojekakvo smece iz te jebene evrope i juzne amerike.
Kada se organizujete i budete znali šta hoćete, onda ćemo svi napredovati. Ovako bez organizacije, bez plana, sa kukanjem za vecim cenama, nema nista.

MONTOYA
24-08-13, 23:08
Daj mi tvoju racunicu na kojoj si dobar sa 10,5 dinara uracunaj sve bas bih voleo to da vidim kako se pokrivas sa 10,5 dinara?
U susednoj Hrvatskoj se prica o ceni od 1 kune 15,7 dinara a kod nas 10,5 ?
A videcemo sta cemo ovrti i obrati da se neiznenadimo jako neprijatno .
možda čovek ne prodaje kukuruz već hrani stoku kao što je pre 15-20 god. svako domaćinstvo radilo
pa mu je svejedno dal je cena 10 ili 20 din

Dr.I
24-08-13, 23:18
možda čovek ne prodaje kukuruz već hrani stoku kao što je pre 15-20 god. svako domaćinstvo radilo
pa mu je svejedno dal je cena 10 ili 20 din
Jasno je da će od cene 10 dinara najveću korist imati stoka. Hranimo je već godinama sve je veća i deblja.

bewisa
25-08-13, 00:31
Niste me skontali, sto kazu Bosanci. >:({

prnjavor3
25-08-13, 10:36
ja lično sa ovom žetvom završavam sa proizvodnjom za prodaju od sad samo za sebe i prelazim u hoby seljake.Nemam više živaca za ove budalije,kod nas najavljuju cijenu u otkupu 8,5 euro centi za zrno JUS kvalitete

spasoje
25-08-13, 11:16
Neboj se kolega .To nas je stisno ovaj kuk.iz Srbije jer nigde nevoze ni zrna nego sve moraju strpati u Bosnu. Ali kada prodje ova fama sa aflatoksinom i njihovi tajkuni (otkupljivači)nadju ponovo tržište (veće) i krenu barže Dunavom ,cena će se primaći cenama na svetskim berzama.Onda ko može neka se uklapa u matematiku.

sasamatic
25-08-13, 14:21
Neka nam je bog u pomoci.

spasoje
25-08-13, 14:42
Bez NJEGA naravno nikada i nigde.

Rabadzija
25-08-13, 16:05
neznam sta sam ja Bogu zgresio da mi dve godine za redom udeli ovakve godine sa kukuruzom,moje njive nisu dobile kise od 25.JUNA 2013. sta reci a nezaplakati
a tek cena....neznam sta je gore ove godine dal susa ili cena

dragan.kovacev
25-08-13, 16:08
i mi od 24.06 nismo imali kise do juce, kukuruzi su jako losi! cena ce biti jos gora i sve tako do propasti!

crni gruja
25-08-13, 16:18
Da smo zivi i zdravi da da nam Bog da pameti ali slaba vajda nema kome bice bolje , samo neznam kada i kome .....

MOMOSARIC
25-08-13, 20:09
Kod mene je ovde isto tako bilo 2 godine zaredom nenormalna suša , 2011 i 2012 , još su te 2 godine napali svi mogući neprijatelji , al evo ova godina konačno solidan , čak dobar rod , nebi ni insekata , al zato udari sledja još gori dušman , valja i njega savladat.

savopunck
25-08-13, 20:28
neznam sta sam ja Bogu zgresio da mi dve godine za redom udeli ovakve godine sa kukuruzom,moje njive nisu dobile kise od 25.JUNA 2013. sta reci a nezaplakati
a tek cena....neznam sta je gore ove godine dal susa ili cena

sta sam ja bogu zgresio kad mi stuko led zito 3.25kj 20 meteri,2kj 10 meteri,1kj totalno sabijanje u zemlju od mogucih 20kj
prosle god od 13kj kuruza 2.5kj tarupirano resto 10 meteri zrna po kj
ove god nemam pojma bice kukuruza stavljao sam slike pa vi sudite meni tako sve jedno od muke ove moje.Bice vise nego lani
da je samo zdravlja njakariti svakako moramo

Rapaic
25-08-13, 20:47
Ako hranis stoku sa kukuruzom onda umesto 13 dinara za njega dobijes 11

Kris80
26-08-13, 10:03
Polako raste cena.Lkl{{

http://farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/Otkup_Nov_Kukuruza_0.pdf

stp83
26-08-13, 10:38
Dali ima neko da je danas prodao,ja sam od jutros odpremio jedno vozilo po 13,50 radi se o prirodno susenom kukuruzu

MOMOSARIC
26-08-13, 20:18
Izgleda da stvari kreću pomalu u drugom pravcu , nismo se samo mi ovde preračunali kad smo ljetos brojali redove i prazna zrna i predvidjali rekorde . Ništa izgleda nije gotovo dok god orkestar svira . Za sojinu cijenu se definitivno nebi trebalo plašiti http://www.sherv.net/cm/emo/funny/2/banana.gif (http://www.sherv.net/emoticons.html) , a bogami izgleda da se ni cijena kukuruza neće tako lako predati http://www.sherv.net/cm/emo/funny/2/banana.gif (http://www.sherv.net/emoticons.html)

Važno je samo da nas ovi naši biznismeni ne izblefiraju.

prnjavor3
26-08-13, 21:33
dabogda da bude nešta,Bisprom je potpiso na 25 feninga sa onima koji su dizali na poček i plaćaju u zrnu.Ja nemam nikakav ugovor pa ako ništa iće u skladište.Kod nas ovaj Srbijanski 22e 100kg u malopraodaji

MOMOSARIC
27-08-13, 00:51
Da , upočetku su ti koji su potpisali bili nezadvoljni , a kasnije su krenule priče da su oni još kao dobro prošli . Ovde maloprodaja 20e , na veliko oko 16e.

savato
27-08-13, 16:06
Kako ih sramota nije...http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2027.8..jpg Gledajte cene kukuruza i psenice,pa recite!Ajde kazu kukuruz je zarazen,ali sta je sa psenicom kada je toliko jeftinija od drugih?! Sramotno i zalosno!Garantujem da je i ovaj kukuruz kod nas sto je ostao i sva psenica boljeg kvaliteta nego tamo neka...ali ajde sad!

branko
27-08-13, 16:56
To samo pokazuje da je Produktna berza samo jedna manipulatorska bagra.

diklofen
27-08-13, 17:13
E upravo to.Zato je ona reper samo nama i niko drugi iz okruženja je ne prati niti shvata za ozbiljno.

bewisa
27-08-13, 18:43
Pa i mi treba da je shvatimo neozbiljno i svoje proizvode sami prodajemo.
Ko mi pomene berzu glavu cu mu razbiti.
Ovo malo kukuruza sto imam prodajem na pijaci u Sapcu 18-20din/kg i to je za mene zvanicna cena.

Rajko75
27-08-13, 23:09
To samo pokazuje da je Produktna berza samo jedna manipulatorska bagra.
U njih vise niko nema poverenja,bas bi bilo zanimljivo kad bi morali javnosti da prikazu izvestaj ko je to ove god. uspeo da im proda psenicu tj posalje fax i odobre mu da ce mu otkupiti po 20 din. To bi bilo cak normalno da trazimo na uvid od minist.polj. da objavi spisak pa cemo im poverovati da nije cist kriminal ,pa neka me vas kolega napaljeni moderator North iz Adasevaca opet opominje sto sam napisao da nas izvoznici lese tako da bih ga ovom prilikom zamolio da smiri strasti ili da mi se javi privatno da se upoznamo i popricamo.

vla
28-08-13, 09:43
Koja je cena kukuruza u klipu rod 2013

savato
28-08-13, 13:58
Koja je cena kukuruza u klipu rod 2013 Kada bih ga prodavao ne bih ga dao ispod 12 din! Inace,mislim da je rano za takvu trgovinu posto jos nije pocela berba kako treba,cene se ne znaju,a promene na trzistu mogu biti u nasu korist,posto smo na ivici ponora i nema dalje,ambis ili prezivljavanje...

- - - - - - - - - -

Evropska tržišta Cene za 2013 žetve, kukuruz uključen.

Pšenica, 189 € / t

Chicago 183 € / t za decembar 2013. Isporuka

Durum pšenice 265 € / t

Uljana repica 389 € / t

Pivarskog ječma 190 € / t

Suncokret, 330 € / t

Kukuruz, 2013 175 € / t Sreda,28.08.2013

German hunting terrier | Jagdterrier