Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
šandor je napisao(la):
U okruženju cena je slična kao kod nas znači izvoz teško. Najbolje dati kukuruz kada treba pare ::novac:: neverujem da ćemo ove godine dobiti više od 10 evra

tako nekako i ja kontam..sve što je preko 10 evra je dobra prodaja.a bojim se da će dogodine biti još jeftiniji.
 
@ šandor

Koja je količina u pitanju kukuruza za 1 euro ?
 
Dolazi kamion koji nosi 27 t . Pakuje se u đžakove od 35 kg i taj kukuruz ide u izvoz na Kosovo
 
Ne znam da li je neko uspeo ( od nas normalnih poljoprivrednika) da proda kukuruz državi. Da moje je đžakiranje . Šta ti misliš kaja će da bude cena u februaru? ( ako evro ode na 100 ?) :sta:
 
E, cicimoric, kada treba novaca a kupaca malo, ne bira se...

Šandore, mislim da tamo blizu tebe, u Padini, ima neki tip što izvozi kukuruz u Sloveniju. Ako saznam telefon - javiću.
 
Opet baljezgaju i mažu oči neukom narodu sa onim otkupom od 96000t kao da su otkupli 9 miliona tona ::lose::
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=-MfoQepazfg&feature=channel_page[/youtube]
 
šandor je napisao(la):
Ne znam da li je neko uspeo ( od nas normalnih poljoprivrednika) da proda kukuruz državi. Da moje je đžakiranje . Šta ti misliš kaja će da bude cena u februaru? ( ako evro ode na 100 ?) :sta:

Hmmmmmmm. Neznam koja ce cena biti, ali izgleda da ce cena biti NIKAKVA.

Pre neki dan sam malo racunao i dosao do zakljucka da sam sa trenutnom cenom u gubitku od 2000 din / KJ. Tako da cu drasticno smanjiti povrsinu pod kukuruzom sledece godine. Posejacu samo nekih 30 KJ. Kukuruz bi trebao da ima cenu od 14-15 din da bi bilo zarade kao na soji. Tako da cu najveci deo povrsine posejati sa sojom. Bas gledam maltene svaki dan raste cena soji.
 
kapitalizam to je prava rec koja opisuje danasnjicu

jbg jos malo pa cemo se razdeliti da jedni strikaju dzempere,jedni pletu opanke.... jer bogati sve vise napreduju,a mi mali pocinjemo da postajemo sirotinja(nista licno da je neko siromasan) ali to kad shvatimo bice prekasno jer ce jedan ili 2 coveka "voditi" celu opstinu,drzavu...
 
pozdrav ,da li neko zna kako ie beli kukuruz? i kome moze prodati?
 
Juce smo krunili malo kukuruza pa da prijavim gdinu komesaru Dinkicu! Samo mi se novcanik ::novac:: nije bas ugojio... ::lose:: ::lose::










Naravno dezurni za deratizaciju je bio prisutan i aktivan!



 
puuu! ti si baš mor'o...
vidim cak i kod madjara cena ide polako gore. sad je oko 10 evra.
imamo najjeftiniji kukuruz u evropi.
 
uhh ja ga imam mozda 2 vagona do 3 u zrnu a po ovoj ceni se nikom ne prodaje :udri: :udri:
sad neko ne spominje sto je najjeftiniji a znaju srati kad je nesto skuplje,prederi i lopovi!! :udri: :udri: :udri: :zli:
 
Nazad
Vrh