PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

North ARMY
03-08-13, 15:07
Slobo ne izvrci moje reci.
Muka je bila sad dal' sto je bolestan i budjav ili sto je trebalo para...

slobapatrola
03-08-13, 15:08
e sad si se ispravio

branko
03-08-13, 15:14
Logika stvari je da ako u sezoni krunjenja ima cenu veću nego mesec pre toga, onda je to cenovni vrhunac.

Nego su svi čekali cenu od 35 din/kg.

Kris80
03-08-13, 15:15
A ja već nemam berač 10 godina i od tad mislim da je cena najbolja uvek u jesen.Jednostavno mi se ne radi više taj posao branje noću po dva reda i transport i ubacivanje,i pet žena da mi ljube svaki klip u satnicu i čekanje cene i nerviranje,nemam dovoljno čardaka kući iznajmi u selu od ljudi,ugurivaj prikolice u neka mala dvorišta,vuci elevator po selu,otvaraj tuđe čardake,te pokradu iz njih,pogađaju se nije im dovoljno za rentu šapurika,daj im još 100 kg po hvatu za kokoške,nemožeš doći na red za krunjač,plaćaš krunjač,krunjenje kad sam u najvećem poslovima u proleće,leptirići,buđ,pomeranje pola mehanizacije da dođem do čardaka kod krunjenja,po ovom suncu da krunim,da pojim radnike,da mi celo dvorište nedelj dana u jesen i nedelju dana na leto bude sva u prašini,a imam kombajn i adapter i neka hvala što će biti od deset puta pet puta skuplji kukuruz iz čardaka nego sa njive.>:({

mica967
03-08-13, 15:18
Logika stvari je da ako u sezoni krunjenja ima cenu veću nego mesec pre toga, onda je to cenovni vrhunac.

Nego su svi čekali cenu od 35 din/kg.
Branko neznam koliki si ti imao prinos ali znam da mnogima nebi ni ta cena zalegla da pokrije uloženo a o zaradi da i negovorim.

slobapatrola
03-08-13, 15:20
kris slazem se sa tobom ali najveci je problem sto su otkupljivaci sve alaviji i alaviji.Ove godine ima da skinu kozu sledja i mislim da ce biti najpametnije ove godine strpati ga u ambar.Ja mrzim svu tu zajebanciju ali mislim da je sve bolje od dati ima ga na lager

kristal
03-08-13, 15:31
[QUOTE=North ARMY;730673]Znaci prodan iz nuzde jer ste strahovali da se ne pokvari,ali da je neko imao pomisao da ce kukuruz ostati na istoj ceni ili biti i jeftiniji od proslogodisnjeg a rod prepolovljen e to mi je van svake logike.
Licno smo ako se ne varam oko maja prodali prvu turu losijeg jer nam nije bilo za cekanje,kasnije je ostao ovaj full ispravan i on je sad u prikolici i ceka kupce. Da je u jednom momentu cena na otkupnim mestima bila 30din/kg kompletno bi ga u rinfuzi predali.[/QUOTE
Nista ja lose nisam mislio, u neku ruku i jeste iz nuzde prodat, jer sam imao oko 70 kj za kruniti i bas su oni bili losi i bolesni, ostalo je isao u kotarku jer toliko mesta ima .A u tome imas pravo da ni ja nisam mislio da ce biti jeftiniji od jesenasnje cene

Kris80
03-08-13, 15:32
kris slazem se sa tobom ali najveci je problem sto su otkupljivaci sve alaviji i alaviji.Ove godine ima da skinu kozu sledja i mislim da ce biti najpametnije ove godine strpati ga u ambar.Ja mrzim svu tu zajebanciju ali mislim da je sve bolje od dati ima ga na lager
I sad iz čardaka odkupljuju jedniti isti otkupljivači.

branko
03-08-13, 15:37
Branko neznam koliki si ti imao prinos ali znam da mnogima nebi ni ta cena zalegla da pokrije uloženo a o zaradi da i negovorim.

Pa zato i kažem. Kako onda misliš da ova cena može pokriti troškove?
Prinos sam imao kao i svi. Prosek (bez preterivanja) 2500kg/kj.

A što se tiče čokova, to pokriva samo troškove utovara, istovara i krunjenja, a ni slučajno cenovnu razliku.

slobapatrola
03-08-13, 15:39
I sad iz čardaka odkupljuju jedniti isti otkupljivači.
i to sto kazes,alividecemo koliko ce uzimati mesecno za lager,pa plus ulaz izlaz,pa ovo pa ono pa na kraju skinu ti jedno 10 do 15 posto,ako ne i vise.

Peet
03-08-13, 16:04
Predati ga na lageru u zrnu i izgubiti sve ukupno do 10 - 15% je lako i podnosljivo. Sve zavisi od odabira hibrida i njegove vlage u jesen i vrlo je moguce da se i dosta bolje prodje.. Svako ko ga bere beracem a racuna sav rastur te koliko je laksi kad se osusi i sve ostale troskove od Oktobra do Jula, Avgusta kad mu stoji u ambar sa sigurnoscu izgubi 20% ili vise. Samo sto nikad ne moze znati da je toliko izgubio. Ovo pricam iz iskustva. Tek kad sam prestao da berem i skladistim kuci po ambarima shvatio sam koliko kg je u stanju da rodi 1 kj. Nikad do tad.

ddragan
03-08-13, 16:09
Ko jednom iz traktora i beraca predje u kombajn tesko se vraca nazad.

Kris80
03-08-13, 16:13
Vratili bi se mi kad bi to neko platio na kraju kroz cenu kukuruza.>:({

kristal
03-08-13, 16:17
To stoji, ali sta sa praznim vec sagradjenim cardacima?( susiti sunke?) ja toliko oberem kolio mesta imam do 4 vagona u avliji ostalo svakako dajem na lager osim toga valjda je prvi put da se ovo desilo sto se desilo vanprirodno ( aflatoksini bla,bla bla)

savato
03-08-13, 16:21
Kad im predas to vise nije tvoje,na papiru jeste ali fizicki nije!To i jeste njihov cilj,otkupiti sto vise,dati povoljne uslove i onda oni diktiraju a svi ostali su posmatraci!Svaka cast postenim i korektnim otkupljivacima koji ne deru na ulaznoj vlagi,lomu,lageru,fumigaciji,itd...pa taj isti kukuruz mozes da uzmes i prodas drugom,ali takvih je malo!p.s Te sapurine,cokovi ili kako se vec gde zove,meni ustede za centralno grejanje,barem 3-3,5 tone susenog uglja,ako ne i vise,tako da i to nije mala stavka kad gledas koja je cena uglja,a iste zaores iz godine u godinu!

ddragan
03-08-13, 16:21
Kristal spakuje se u rinfuzu u ambar.Znaci ako staje 4 vagona u klipu glat moze 5 u rinfuzu.

SAMA
03-08-13, 16:25
Kristal spakuje se u rinfuzu u ambar.Znaci ako staje 4 vagona u klipu glat moze 5 u rinfuzu.
Da ali mora biti max 16% vlage.Lkl{{ Troskovi susenja mogu biti skuplja kirija nego espag.Ko zna kakva nas jesen ocekuje.

ddragan
03-08-13, 16:26
Da ali mora biti max 16% vlage.Lkl{{ Troskovi susenja mogu biti skuplja kirija nego espag.Ko zna kakva nas jesen ocekuje.Ja mislim da za to sluze raniji hibridi.

Staropazovcanin
03-08-13, 16:27
Pa zato i kažem. Kako onda misliš da ova cena može pokriti troškove?
Prinos sam imao kao i svi. Prosek (bez preterivanja) 2500kg/kj.

A što se tiče čokova, to pokriva samo troškove utovara, istovara i krunjenja, a ni slučajno cenovnu razliku.
Branko,druze stari,nije meni drago sto ga nisam prodao jesenas,zajebao sam se i sta sad?!Mora kako mora!
A koliko vidim ovde se vise ni ne pise o ceni kukuruza,nego kako je ko koga uradio i koliko se zajebao,a i da se neko zeza sto je pukao na kukuruzu,a svi ostali ispadaju mudraci.
Sta je-tu je,iz ove koze se ne moze i treba njuskati okolo da svako od nas plasira svoju robu po prihvatljivoj ceni.
Kad su se resili kukuruza,svi odjednom sve znaju... ^-^

spasoje
03-08-13, 18:51
Šta da pišemo o ceni .Ovako malo pametujemo.Mogu vam kazati ako nenadjete neko drugo tržište osim Bosne svi smo naj.....li.Kod nas se sve ozbiljnije ljudi bave ratarskom proizvodnjom.RS. mislim da već sada proizvodi za svoje potrebe ,pšenica pogotovo,a federacija je nešto drugo ,i bit će blago njima imat će povoljno kukuruza i pšenice.

branko
03-08-13, 19:05
U pravu si. Možemo samo da nagađamo. Kako god bilo, ne može se u poljoprivredi uvek biti na dobitku...

Branko,druze stari,nije meni drago sto ga nisam prodao jesenas,zajebao sam se i sta sad?!Mora kako mora!
A koliko vidim ovde se vise ni ne pise o ceni kukuruza,nego kako je ko koga uradio i koliko se zajebao,a i da se neko zeza sto je pukao na kukuruzu,a svi ostali ispadaju mudraci.
Sta je-tu je,iz ove koze se ne moze i treba njuskati okolo da svako od nas plasira svoju robu po prihvatljivoj ceni.
Kad su se resili kukuruza,svi odjednom sve znaju... ^-^

talianu
03-08-13, 19:15
A ja već nemam berač 10 godina i od tad mislim da je cena najbolja uvek u jesen.Jednostavno mi se ne radi više taj posao branje noću po dva reda i transport i ubacivanje,i pet žena da mi ljube svaki klip u satnicu i čekanje cene i nerviranje,nemam dovoljno čardaka kući iznajmi u selu od ljudi,ugurivaj prikolice u neka mala dvorišta,vuci elevator po selu,otvaraj tuđe čardake,te pokradu iz njih,pogađaju se nije im dovoljno za rentu šapurika,daj im još 100 kg po hvatu za kokoške,nemožeš doći na red za krunjač,plaćaš krunjač,krunjenje kad sam u najvećem poslovima u proleće,leptirići,buđ,pomeranje pola mehanizacije da dođem do čardaka kod krunjenja,po ovom suncu da krunim,da pojim radnike,da mi celo dvorište nedelj dana u jesen i nedelju dana na leto bude sva u prašini,a imam kombajn i adapter i neka hvala što će biti od deset puta pet puta skuplji kukuruz iz čardaka nego sa njive.>:({ Još bi na ovaj lep opis dodao petodnevno ribanje prvog I drugog dvorišta kao i generalnu svih prostorija koje su u blizini ambara jer od onog crvenog ne možeš da se otarasiš. U principu radim kombinovano,sve dalje parcele skidam kombajnom i prodajem odmah a bliže selu u ambar koliko ima imesta. Jedino nikako da znam koliko mi ambar nosi jer se razlika kreće i do 8 tona zavisno od godine.A gledam da ga napunim do vrha.

smilad
03-08-13, 19:58
Tacno je sve to sto kazete za berbu u klipu. Veliki posao, komplikacija, trud..
Medjutim, treba znati da je kvalitet prirodno I vestacki susenog kukuruza nemerljiv!
Takodje dosusivanje u susarama proizvodi ekoloske probleme I dodaje kap casi koja se preliva, pa cemo zato recimo imati sledecu nedelju sa 40C.
Na sve to, kada se roba preda otkupljivacima gotovo je sa trgovanjem. Kada je kod njih znaju koliko ga ima, pa montiraju I namestaju igru kako njima odgovara.
Sve sto je brzo je I kuso.
Treba ceniti neciji ulozen dodatni trud I kvalitet koji se dobija na taj nacin.
Nije posteno da se dobije cak ni ista cena, a kamoli visa a da se ide "precicom".
Ne treba se posle pitati zasto nam je kako nam je, kad I medju nama ima mngo onih, "novopecenih" koji bi da kako je vec pomenuto "zeznu" one druge, I na brzaka zarade umesto da istrajavaju I rade kako valja. Jedino se istrajnoscu u poljoprivredi moze nesto postici na posten nacin.

novii
04-08-13, 09:32
Tema o protestima postoji, a ovo je tema o ceni kukuruza. Tako da je offtopic obrisan.

F.E.A.R
04-08-13, 19:49
Gledam sada RTS dnevnik...govore o rekordnom rodu jacem od 2005 i 2010-te,kako je sav zelen svuda u zemlji i nijedan list nije osusen,kako stablike imaju po 4-5 klipova...kazu prognozirana cena za rod 2013 je 115e/t ...u kojoj ja zemlji zivim tu gde se prikazuje RTS ili negde drugo,mozda se Vojvodina vec odcepila a ja prespavao

savato
04-08-13, 20:19
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%98%D 0%B0/1372088/%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%BD+% D1%80%D0%BE%D0%B4+%D0%BA%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%80%D 1%83%D0%B7%D0%B0+%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D 1%86%D0%B5%D0%BD%D1%83+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0.ht ml

F.E.A.R
04-08-13, 20:52
Aj lepo da se organizujemo pa da i mi platimo prilog RTS-u za jednu realnu pricu,verovatno nemaju kinte od pretplate pa kako ko naleti sa pricom salji kamermane da naprave prilog...i taj dedica iz srema dobi tekst da izrecituje i par hiljada u dzep

ddragan
04-08-13, 21:04
Mislis da bi smeli da kazu istinu?Danas pricam sa jednim likom iz BG-a,i oni su apsolutno ubedjeni da je tako kao sto se kaze na tv-u.Kad sam mu ja ispricao sta se sve radi sa nama on meni kaze"pa ja bi nekog ubio da me tako j..u.

Stanic
04-08-13, 21:08
oni su apsolutno ubedjeni da je tako kao sto se kaze na tv-u.Kad sam mu ja ispricao sta se sve radi sa nama on meni kaze"pa ja bi nekog ubio da me tako j..u.
Vecina je ubedjena u to.
Mene cudi da posle tolikog jeba... a naroda do sada niko nije prosao tako kao sto je predlozio tvoj poznanik.
Nemamo mi drzavu.
Lopovi i stoka se najela,pa pobesnela.
Trebalo bi reagovati pod hitno na ovaj ili onaj nacin.

ddragan
04-08-13, 21:11
Vecina je ubedjena u to.Da tacno,svi oni koji nemaju dodirnih tacaka sa poljoprivredom.

savato
04-08-13, 21:13
@ddragan tu si skroz u pravu!Imao sam situaciju slicnu,i reakciju gotovo identicnu!Svi bi reagovali tako,ali mi smo izgleda oguglali,ne znam sta se desava sa ljudima?! Masa ljudi slusa i veruje sta se prica na TV-u, a kazes li ti nesto drugo,kontra ili mimo toga sto su culi,svi te gledaju kao da si pao s marsa.Kao ono,odakle ti to,ko ti rekao,koji je to izvor informacija,itd? Jbg,mediji su cudo...mogu na brzinu da zakuvaju a isto tako i da ohlade!Malo li se neistina i afera plasiralo preko istih,ta masinerija je opasna i nema veceg i jaceg oruzja na svetu od medija!p.s Dok ne dodje Uros sa odmora,do septembra slusacemo samo njihove verzije i scenarije!

Kris80
04-08-13, 21:18
Samo što Uroša gledamo samo mi poljoprivrednici a RTS skoro svako.>:({

paorpaor
04-08-13, 21:22
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%98%D 0%B0/1372088/%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%BD+% D1%80%D0%BE%D0%B4+%D0%BA%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%80%D 1%83%D0%B7%D0%B0+%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D 1%86%D0%B5%D0%BD%D1%83+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0.ht ml
Pa majku im jeb.m pobacenu nenormalnu i bolesnu. Kazna ce ih stici kad tad.

Stanic
04-08-13, 21:23
Da tacno,svi oni koji nemaju dodirnih tacaka sa poljoprivredom.
Upravo tako.
Drug mi radi u diskontu pica i gazda ga kritikuje sto je prodao jednu flasu piva umesto gajbe,drugarica radi u salonu automobila i ukoliko se ne proda dovoljan broj kola,broj koji je gazda zamislio smanjuje im platu za taj mesec. Situacija kod privatnika,naravno.
Po drzavnim firmama svi znamo kako se "radi" i kakav je to jedan veliki jebar...k ... letovanja,sluzbeni putevi,seminari , a paor more video nije.
Posle kazu svi to koji su vecerasnji dnevnik gledali - Ala seljak zivi dobro.
Seljak ih sve hrani i odrzava socijalni mir,nazalost.
Da li se drzava plasi da plati proizvod koji mora da se plati?
Drzavu ne cudi to sto poljoprivrednik ne menja traktor star 50 godina i kola stara 20 koja su doduse kao nova?
Da li drzava misli da ljudi koji se bave poljoprivredom ne bi kupovali dve gajbe piva, dva automobila ,pravili kuce , supe ,stale , namestaj ,letovali/zimovali i tako pokrenuli citavu privredu na noge i tako stvorili sansu da se povecaju plate jer ce se prodavati gajba piva umesto tog jednog bednog,da ce se prodavati 10 kola mesecno umesto jednog automobila kojeg kupi neki penzioner unuku?
Nemamo drzavu...to je ono.
Izvinjavam se ako je tema off.
Kod nas cena kukuruza 15 dinara i niko ni ne kupuje ni ne prodaje,doduse nema jos mnogo ljudi koji su kukuruz zadrzali.

crni gruja
04-08-13, 22:02
Добар род и ниже цене кукуруза, требало би, очекују упућени, да утиче и на појефтињење производње меса и млека. Зато је и смањена понуда стоке.
Uhh koje kakve gluposti mi slusamo i citamo... zive stoke nema svesu unistili ali ne nikako smanjena ponuda ha ha ...koje nebuloze pisu bagra jedna

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/397083/Od-septembra-skuplje-meso-sir-grejanje-voda
Od septembra skuplje meso, sir, grejanje, voda...

MOMOSARIC
04-08-13, 22:18
Šta kažu po 4-5 klipova ? :lol:

Kad se priča ispriča na bitnom mjestu i par puta se ponovi , to ostaje tako , poslije se nemože demantovati. Ko što je nekad neko reko da je ovde u Banja luci na jednog muškarca sedam žena i to je ostalo tako stalno prihvaćeno. :lol:

Kris80
04-08-13, 22:22
Momo ti koliko imaš?Lkl{{

MOMOSARIC
04-08-13, 22:28
Zasad jednu , a ako cijene nastave da padaju i ta je upitna .:lol:

zemljostrugar
04-08-13, 22:54
Na barikade braco poljoprivredni proizvodjaci. Da li vidite sta nam se kuva? Otece nam i ovo malo jada.............

MOMOSARIC
04-08-13, 22:58
Da , al treba imati komplet plan i ići do kraja , napraviti poljoprivrednu revoluciju , nešto krupno , a ne dangubiti bez veze.

F.E.A.R
04-08-13, 23:09
Zasad jednu , a ako cijene nastave da padaju i ta je upitna .:lol:

Joooj smejem se od muke:lol::lol::lol:

slobapatrola
04-08-13, 23:14
ako je zaista tako rodio u svetu onda smonajebali

toni soprano
04-08-13, 23:24
ako je zaista tako rodio u svetu onda smonajebali
ne veruj ni reci druze.

Staropazovcanin
04-08-13, 23:51
Prodaje li neko ovde kukuruz?
Ja ga tucem u dzakovima po 23 i ode zmajevka kao od sale...
U utorak krunim jos 12-13 tona.

Joks
05-08-13, 05:11
Prodaje li neko ovde kukuruz?
Ja ga tucem u dzakovima po 23 i ode zmajevka kao od sale...
U utorak krunim jos 12-13 tona.
I ja prodajem u dzakovima cena 30 din/kg za kolicine do par stotina kilograma. A cena za kolicinu preko 500kg kukuruza 28-29 dinara.

Milance.
05-08-13, 12:09
danas uplatio 3 tone po 19 din.

Staropazovcanin
05-08-13, 12:10
I ja prodajem u dzakovima cena 30 din/kg za kolicine do par stotina kilograma. A cena za kolicinu preko 500kg kukuruza 28-29 dinara.
Lepo,ali kod nas moze samo da se sanja o toj ceni,jer ima mnogo ljudi sto ga prodaju...

SAMA
05-08-13, 12:14
Lepo,ali kod nas moze samo da se sanja o toj ceni,jer ima mnogo ljudi sto ga prodaju...
U Leskovcu moze da se sanja i o takvim prinosima,kao u Pazovi.Juzno od Beograda je uvek kukuruz bio skuplji.

Dr.Gruja
05-08-13, 23:18
Prodao po 22.00 rifuza :-\

North ARMY
05-08-13, 23:25
Prodao po 22.00 rifuza :-\
Rekorder!! E sad dal cestitati ili zaplakati...

dubansr
05-08-13, 23:35
Danas krunio moj drugar po 16 dinara

mali paor
05-08-13, 23:52
Kukuruz danas 14-15 din sta reci? Okrunio sam ga i ostavio kuci pa nek bude sta bude al po 15 din ne prodajem...

bado
06-08-13, 13:26
Dem Kulpin 14.00 din

danijel
06-08-13, 13:32
http://www.dodaj.rs/f/27/yN/16chstvb/presentation2005082013.jpg

savle
06-08-13, 13:53
Ово је за заплакати. Не знам ко је могао и у најцрњим слутњама претпоставити да ће август почети са оваквом ценом.

amazon
06-08-13, 14:07
Bavaniste 16 na kamion .::lose::::lose::::lose::

F.E.A.R
06-08-13, 14:14
Razlika sa Budimpestom 5 din a Parizom skoro 10 din...eeeej tajkuni

milan971
06-08-13, 14:19
Kod nas u prodaji na dzak 20 din, a rinfuz na vece kolicine (5-6-10t) 18din.
Sta se ovo desava nemamo pojma.

amazon
06-08-13, 14:21
Na agroservisa nije vise 14,5 cuo sam danas od druga hteo je da proda to sto ima u silosu rekli mu pala je cena daju mu 13,8

SAMA
06-08-13, 14:24
Po svemu sudeci su domaci izvoznici u koje ste se toliko kleli (i izjavljivali da nam domace stocarstvo ne treba,imamo izvoz)placali penale zbog vracenih kolicina i afere aflatoksina.Isti su se sada udruzili i svoja zadnjica im je bitnija od vase,pokusavaju sa vecom procentualnom zaradom u sledecoj sezoni,nebi li se iscupali.Imaju i oni kredita i obaveza,to je sasvim sigurno.Ako drzava ne intervenise,ratarima nema spasa.Cinjenica da se ne zna ko je u goroj situaciji,dal ratari,dal izvoznici il drzava.Videcemo ko ce koga na kraju.
E da imamo jako stocarstvo,koje izvozi,klanicari bi se trudili da plate i ispostuju svoje ugovorene obaveze,a sa druge strane bi to isto stocarstvo podiglo cenu kukuruza.
To je sve uzrocno posledicna veza nase zavisnosti od izvoza kukuruza kao poluproizvoda i bilo je pitanje dana kada ce se ovo desiti.Dok ne budemo imali zatvoren proces proizvodnje nema srece.Na vladi je da prodaje EU ili Tanganjiki,al da nadje kupca.Ako je nepismeni Milos mogao da izdrzi sankcije Austrougarske i proda svinje preko Egipta i to za vece pare,pa nek se i ovi snadju.

Rabadzija
06-08-13, 14:24
kako sta se dogadja...........pa bandu su uhvatili u lopovluku (lageri za robne rezerve) pa su dobili rok da vrate stanje kolicina u psenici i kukuruzu....pa ko ce to da plati NARAVNO SELJAK.....UDRI PO GRBACI...ima seljak ko ga .eb.
Nece oni svoje pajtase valjda da kaznjavaju,nego sve po nasim ledjima
prosle godine nas susa ojadila,ove godine malo susa pa da nas dokusure ovi nasi koji vole seljaka i poljoprivredu
SACUVAJ NAS BOZE !!!!

SAMA
06-08-13, 14:26
http://www.farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/Otkup.pdf

prnjavor3
06-08-13, 14:37
ma nema pojma da kukuruz na jesen bude 115e za t ,neće ga biti ni 50% koliko oni očekuju.U prvom roku možda i bude niska cijena ali se neće zadržati

Peet
06-08-13, 14:38
Razlika sa Budimpestom 5 din a Parizom skoro 10 din...eeeej tajkuni O tome pricam stalno. Da je ovoj drzavi u interesu da zastiti poljoprivrednika onda bi preuzela mere i ne bi dozvolila da bude takve razlike. Kad nama rodi vise i drzava bi vise imala. A da bismo ostvarili dobre prinose treba nam repromaterijal povoljan i dobre cene ili bar pratece svetske cene. Ali o cemu pricamo!!! Sve je to banda nevidjena!

prnjavor3
06-08-13, 14:49
ja odavno govorim da smo robovi šake ljudi,2 ili 3 god te pljačkaju pa ti onda jednu malko dadnu samo da ne odustanemo jer im trebaju robovi

savato
06-08-13, 16:25
Tona uglja Banovici,sad sam zvao 15.100 dinara...Znaci http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:261373-Kukuruz-za-potpalu
A bilo je i ovoga,ne tako davno,kada nas je opet drzava prejeb... http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=08&nav_category=9&nav_id=317542

amazon
06-08-13, 17:34
PREGLED CENA ŽITARICA
06. 08. 2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA

(din/kg bez PDV-a)
http://agroservis.rs/files/images/Presentation%20%285%2906.08.2013..jpg

Dr.Gruja
06-08-13, 17:44
Pripremanje terena za jeftin otkup suncokreta soje i kukuruza od Banatskog sastanka ce zavisiti cene!

http://www.youtube.com/watch?v=_9Grp5tYrYI&feature=player_detailpage&t=8

SAMA
06-08-13, 17:51
Skoro 5 dinara pad u Parizu ^-^ Kad je tamo ispod 19,cemu se mi mozemo nadati.^-^::lose::

savato
06-08-13, 18:02
Skoro 5 dinara pad u Parizu ^-^ Kad je tamo ispod 19,cemu se mi mozemo nadati.^-^::lose::Moracemo jos doplatiti da bi nam ga odneli iz avlije,kao da je sugav!A to je sve zbog dobrog roda prosle godine,inace bio bi on 25-26 dinara! Strasno...ne bi me cudilo da ode na 5 dinara pa da ga u slasti izlozim ove zime :)

bane30
06-08-13, 19:38
Po toj ceni to je vrhunski ogrev!

- - - - - - - - - -

Mada opet kad promislim bolje da platim metar bukve za 4500 dinara nego tonu kukuruza za 5000, pa zar ne?

danijel
06-08-13, 23:06
kolika je trenutna cena kukuruza u vašem mestu?

SAMA
06-08-13, 23:11
Kako ko koga Lkl{{

Beca
06-08-13, 23:45
Ovo stvarno više veze sa mozgom nema, cena jaganjaca bila 150 din, cena kukuruza vidite i sami, a džak tri petnaestice za sledeću sezonu ima da dignu na 50 evrića ...

cicimoric
06-08-13, 23:54
danasnja cena na berzi 13.90 - 14.00 din + PDV.........uzas

slobapatrola
07-08-13, 00:33
ovo je da covek ne poveruje,dali nemaju kolicine da bi izvezli a kod nas unisten stocni fond pa nema traznje???ako stari bude 13 pa sta da ocekujemo od novog???Prosle godine na neku kulturu smo uboli ali ove..............

F.E.A.R
07-08-13, 00:55
Jbg stari zarazen ali novi nije....al sam se napio majko mila

bane30
07-08-13, 03:04
Ako nek si ziv i zdrav!

steve73
07-08-13, 06:37
kod mene poneki jos placaju 15 din/kg ali neznam dokle!? ako nasa Ns berza ovako nastavi????????

Kengur
07-08-13, 07:05
I to mora da su vece kolicine od pa 10-na tona...Svugde na berzama je jaca cena nego kod nas

savopunck
07-08-13, 09:02
ja sam cuo depresivnu vest da su ugovorili cenu od 12-13 din kad su se pojavili na kapiji veterinarskog zavoda subotica(viktorija group) sa istim rekose da je cena sada 9.5 din oces neces

kristal
07-08-13, 10:38
Danas je isplacen zadnji lager po15,2rsd, jesenas po 27,5+15,2=42,7 podeljeno sa 2 jednako je21,35 ja bi se slozio sa ovom cenom i za predstojeci rod:-[{

DusanA
07-08-13, 12:26
Moj lager jos uvek stoji, a cena ode u tri p.m.

savato
07-08-13, 12:30
Iz dana u dan,mozda bolje receno iz sata u sat prinos novog roda je sve manji i manji...Promil po promil,procenat po procenat!Samo (ne bih da lajem,vredjam i upotrebljavam ruzne reci) debilozni i nenormalni ljudi mogu da kazu da ce rod ove godine biti rekordan i da ce celokupna godina biti nadprosecna!Ej,jedina sreca po nas sto je ovaj talas kao proslogodisnji dosao jedno 15-ak dana kasnije nego prosle godine,pa su biljke i uspele malo da zive i da se oplode OK,medjutim ovo je SMRT!Vruc vetar,sutra kosava,vec 7-8 dana nije ispod 32-33 stepeni a ima jos 3-4 dana sa blizu 40c...Stanje useva uzasno lose i promene su za jedan dan za ne poverovati!Nalivanje zrna po ovakvom nevremenu je katastrofalno,bice plitko i lako zrno!I na kraju hoce da im poklonimo to sto smo jedva uspeli sakupiti za godinu dana...Sa svih strana lose,pa onda i od nas samih,mozda to tako mora!Cena kukuruza na zimu nece biti ispod 200 eura po toni po mojoj proceni,bez obzira sto svi najavljuju neke rekorde i nigde nema suse!A tih 110-115 eura po toni,to mogu da okace na onu stvar i da se slikaju,nema od toga nista...tj.bice ali kratkog dana!

toni soprano
07-08-13, 12:34
Moj lager jos uvek stoji, a cena ode u tri p.m.
i moj stoji i stajace nece ga dobiti po ovim cenama.

slavko l
07-08-13, 12:35
ja nisam jos krunio nista..sad kad gledam onu cenu od 20 din sve mi izgleda super.. al sta da radis par bromazepama ujutru,par uvece i tako.. ::) jos ovaj vruc vetar ,ima ga sprzi ko prosle godine,a ako nam ponude te novce ja moj novi kukuruz stavljam u shupe i u hangar pa cemo opet da cekamo..

toni soprano
07-08-13, 12:45
ja nisam jos krunio nista..sad kad gledam onu cenu od 20 din sve mi izgleda super.. al sta da radis par bromazepama ujutru,par uvece i tako.. ::) jos ovaj vruc vetar ,ima ga sprzi ko prosle godine,a ako nam ponude te novce ja moj novi kukuruz stavljam u shupe i u hangar pa cemo opet da cekamo..
sve si reko kao da mi citas misli eto...

amazon
07-08-13, 12:50
Nisam ni do ovih godina nesto puno vro uglavnom sam brao al ove im nedam ni zrno sve kuci pa cu cekati bolju cenu.

savato
07-08-13, 13:20
Moj lager jos uvek stoji, a cena ode u tri p.m. Beri sto vise i lageruj suvo zrno u sopstvenoj reziji,supe,ambari,itd...Ako im sve odmah predamo jebavace nas,ovako nece znati koliko je rodilo i bice frke i cena ce biti bolja!Kad im sve predamo odmah,onda mogu da nas zajebavaju...Ova godina je neverovatna,em los rod u jesen,em onaj ko je domacinski i crnacki sacuvao isti misleci da ce vise zaraditi,puko je kao bas!Treba ostati smiren i ne razmisljati koliko smo pukli.Svaka godina je prica za sebe,ovo je skola.,i covek se uci dok je ziv! Otkupljivaci su gurnuli kukuruz po vecoj ceni i prodali a sad su napravili razlku da pokriju svoje gubitke i + zarade na otrovnom kukuruzu!

kiraj
07-08-13, 13:37
http://poljoinfo.com/showthread.php?4-Trenutna-cena-kukuruza-na-tr%C5%BEi%C5%A1tu-i-predvi%C4%91anje-njenoga-kretanja&p=707835&viewfull=1#post707835

Prodali smo kukuruz 30 ili 31 jula po 18 dinara.
Računao sam da u kubik ima oko 400 kg zrna ali bilo je svega 300.

Vlada015
07-08-13, 13:46
ja sam cuo depresivnu vest da su ugovorili cenu od 12-13 din kad su se pojavili na kapiji veterinarskog zavoda subotica(viktorija group) sa istim rekose da je cena sada 9.5 din oces neces

Za 9,5 dinara necu ni da ga berem, ili da ga nekome poklonim ili radi sibica...

mamara
07-08-13, 14:28
Kod mene u komšiluku cena kukuruza rod 2012. je različita od 14,60 do 15 din. pa ti sad vidi, čemu se nadati ???? Jesenas sirov je bio 27,5 din.Koja tu politika može ispraviti krivu Drinu? Šta reći a ne zaplakati ! Tu ni bensendini ne pomažu!

F.E.A.R
07-08-13, 14:38
MA nema tu filozofije...uzeli i izmesali sve i svasta i pokvarili i onaj koji je valjao...popili zabranu izvoza kod stalnih kupaca...otisli u minus...pomirili se sa godinom 2012...spustili cene jer ionako nema prodaje osim onih u BH ali po niskom cenama...idu na sto manju cenu da bi bila paritetna septembru i uzeli zdrav sa sicu a posle prodali onima koji sad ne kupuju za duplo vece iznose...i da svim ovim potezima nas zbunili sa recenicom buducnosti "secas li se 2012-te kako smo prosli sto nismo prodali u septembru"

Ras
07-08-13, 14:39
Kod mene u komšiluku cena kukuruza rod 2012. je različita od 14,60 do 15 din. pa ti sad vidi, čemu se nadati ???? Jesenas sirov je bio 27,5 din.Koja tu politika može ispraviti krivu Drinu? Šta reći a ne zaplakati ! Tu ni bensendini ne pomažu!

ako cemo vec plakati ali nemojmo kod kuce vec na njivu u novi kukuruz pa tamo da bar on dobije neku kap vlage8)

inace gde ima po 15din?

mamara
07-08-13, 14:57
Bilo je komšija kod Vas jutros. Požurili ste pa pokvarili prosek.

Peet
07-08-13, 15:17
Proslogodisnji na lageru ovogodisnji isto. Psenica na lageru. Razmisljam i o soji ako nema dobru cenu a sigurno je nece imati. Postavicu samog sebe u nezgodnom polozaju a novac od 16 kj suncokreta potrosicu do kraja skidanja soje. Ne pitajte me kako cu prezimiti!!!Lkl{{

kristal
07-08-13, 15:40
Kolega @Peet sve stavlja na lager zakljucava, a slamaricu otvara:lol:

Peet
07-08-13, 15:41
Samo da to sve ne pukne negde jer sam onda otiso u ...

Kengur
07-08-13, 15:47
http://www.agrodan.rs/vesti/agroekonomija/rekordan-rod-kukuruza-obara-cenu-mesa_26469.html#.UgJPjaypbFw

Ko jos ovde prica o susi i smanjenim prinosima ... Veliki brat sve vidi i kalkulise umesto Vas

Dragan18
07-08-13, 15:55
......Tuga... strucnjaci.....

danijel
07-08-13, 15:59
http://www.agrodan.rs/vesti/agroekonomija/rekordan-rod-kukuruza-obara-cenu-mesa_26469.html#.UgJPjaypbFw

Ko jos ovde prica o susi i smanjenim prinosima ... Veliki brat sve vidi i kalkulise umesto Vas
Demanti http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/397083/Od-septembra-skuplje-meso-sir-grejanje-voda

mirmag
07-08-13, 16:12
Strucnjak do strucnjaka...moj do mojega....

amazon
07-08-13, 16:40
Jedini krivac zasto je kukuruz pao
http://youtu.be/TTejaQ62yUs

slavko l
07-08-13, 16:47
stoka od coveka,voleo bi da ga vidim na tv duelu pa lepo da dodje nas prestavnik i poprica malo sa njim,ja garantujem za sebe kad bi ga sreo negde neznam kako bi se suzdrzao a da ga ne I#lomim...taj motiku u ruke drzao nije sigurno

ida uljma
07-08-13, 16:57
nemam komentar vezan za tog monstruma,naduvenko zuti,ojadio je ovaj narod i drzavu za sigurno.....

diklofen
07-08-13, 17:13
On jadan nije ni svestan kako je unazadio poljoprivredu i koliko je oštetio sam budžet države.

North ARMY
07-08-13, 17:21
Kad se oni voze u zatamnjenim staklima pored kukuruza,pa jadni ni ne vide koliko je podgoreo.

http://www.youtube.com/watch?v=iuD_2CbG_z0

Mil
07-08-13, 17:24
Koliko god da je on kriv, krivi su i ovi sto su "progutali" to, ako je afera izmisljena, a on nije odgovarao. Kriva je i drzava sto nije naredila skladistarima da odvajaju nezarazeni od zarazenog. Pojeo vuk magarca, a poljoprivrednici platili gozbu.

Matic
07-08-13, 17:28
ŠTa da odvajaju kada u većini silosa kukuruz nije ni prenoćio već je odmah otišao dalje a ostao formalno na papiru.

zektor
07-08-13, 18:04
Dolovo 14 din. Kazu otkupljivaci od sutra ide jos doleee ::lose::...

Mil
07-08-13, 18:08
ŠTa da odvajaju kada u većini silosa kukuruz nije ni prenoćio već je odmah otišao dalje a ostao formalno na papiru.
Dovoljno je da je i taj dan bio izmesan... A uostalom sigurno je negde drugde gde je bio skladisten, izmesan, inace ne bi izvoznici imali toliko problema sa vracanjem.

danijel
08-08-13, 14:02
http://www.dodaj.rs/f/x/Gu/4uPV3PLD/presentation2078.jpgBaš znamo da trgujemo

Rabadzija
08-08-13, 14:03
eeeee zemljo Srbijo.........

SAMA
08-08-13, 14:06
Ode sve u tri lepe m.....e .Da GMO Americki bude skuplji od naseg,pa cak i Pariskog,nije bikad bilo.

SasaK
08-08-13, 14:21
Kuda ovo vodi ja stvarno ne znam...

savato
08-08-13, 14:22
Zasto je nas kukuruz najjeftiniji u Evropi?!?! Gde je merilo Budimpesta,Pariz,Bolonja i ostale Evropske berze?!Realno je da je trenutno oko 18-19 dinara,ali posto se sprema pljacka novog roda,onda je bolje da bude sto nize i kad krene novi,nema nikakvog pomeranja!Svesno se radi i otima...

Dr.Gruja
08-08-13, 14:25
Sad je stvarno jeftin jer vidim da se i kupci kukuruza zale na nisku cenuLkl{{ a skoro da mi je i drago sto ce ovogodisnji rod ovih dana na plus 40 otici u p.m. kad nema cenu nemora ni riditi!!!::jako_besan::::spreman na sve::

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Ky3t9VNj4mk&t=3

savato
08-08-13, 15:05
Dokle vise...https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/971785_10201816480801698_1273723757_n.jpg

Peet
08-08-13, 15:14
Punih 6 din jeftiniji od Budimpeste. Pa mi smo stvarno stoka nevidjena kad gutamo takva sranja od debila koji nas iz dana u dan gaze a mi sve trpimo. Probudite se poljoprivrednici jer kako sam vec u vise navrata napisao ovo je stvarno pocetak kraja za nas. Zar smo toliko glupi da se ne mozemo organizovati i ostati 10 dana na puteve? PREGLED CENA ŽITARICA

08. 08. 2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA

(din/kg bez PDV-a)https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/971785_10201816480801698_1273723757_n.jpg

Ulogujte (http://www.agroservis.rs/user/login?destination=comment/reply/3486%2523comment_form) se, ili registrujte novi nalog (http://www.agroservis.rs/user/register?destination=comment/reply/3486%2523comment_form) da bi slali komentare

Rabadzija
08-08-13, 15:19
kako u setvi cena semenskog kukuruza, djubriva i nafte NEZNA OVAKO DA PADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

SasaK
08-08-13, 15:23
Pa tad raste, ipak i oni treba da zarade, cena semenskog kukuruza koliko ja znam nikad nije pojeftinio, svake godine sve skuplji...

Boris M
08-08-13, 15:26
Ovo je bez komentara sta nam rade.

Peet
08-08-13, 15:28
http://www.youtube.com/watch?v=93C5gEnCmZY

Dr.Gruja
08-08-13, 15:29
Petsto kila merkantilnog za setvu jednog kj. kukuruza a lane se vrlo od 50 kg. do .....

slavko l
08-08-13, 15:35
e a sto je najgore,ovo je cena za rod 2012,a obicno je novi rod dosta nizi sa cenom. najebasmo,puste te 2 godine da zaradis nesto pa onda te kinje 5 godina da nadoknade sve to. ako je sad 13 sta ce biti za novi 9 ? sacuvaj boze

steve73
08-08-13, 15:51
sav rod kuci lagerovati i nikom ni zrno prodati......zna ce oni cenu oko nove godine!!!!

diesel d-60
08-08-13, 15:52
treba da se digne kuka i motika ::samo bes::
::samo bes::

MONTOYA
08-08-13, 15:59
vratite se stočarstvu,šta ste se pogospodili
pa tu hranu proturite kroz stoku i eto zarade :P{:P{:P{

Mil
08-08-13, 16:03
Jasta, bice tovljenika za 130 dinara.

Miloš D.T
08-08-13, 16:04
I onda lepo padne cena svinja,bikova.I opet radiš za džabe.Onda kažu jeftina rana mora biti jeftina stoka.Kako god okreneš dupe ti pozadi.:lol:

bokikoki
08-08-13, 17:06
Punih 6 din jeftiniji od Budimpeste. Pa mi smo stvarno stoka nevidjena kad gutamo takva sranja od debila koji nas iz dana u dan gaze a mi sve trpimo. Probudite se poljoprivrednici jer kako sam vec u vise navrata napisao ovo je stvarno pocetak kraja za nas. Zar smo toliko glupi da se ne mozemo organizovati i ostati 10 dana na puteve? PREGLED CENA ŽITARICA

08. 08. 2013.

(din/kg bez PDV-a)https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/971785_10201816480801698_1273723757_n.jpg

Ulogujte (http://www.agroservis.rs/user/login?destination=comment/reply/3486%2523comment_form) se, ili registrujte novi nalog (http://www.agroservis.rs/user/register?destination=comment/reply/3486%2523comment_form) da bi slali komentare

Cudi me da jos niko nije svatio da cene Agroservisa nisu tacne. Prvo paritetno, a drugo ni to nije tacno. Cene u Francuskoj i Americi su utovareno na Okenske brodove, a budimpesta utovareno na barze.Danas smo kupili u Budimpesti po 148 eur sto nije cena iz Agroservisa.

Ovi sto komentarisu najpametnije bi im bilo dA CEKAJU LEKINU cenu krajem avgusta 30,00.

MOMOSARIC
08-08-13, 17:08
Ako nije tajna , gde ide taj kukuruz kupljen u Budimpešti ?

savato
08-08-13, 17:10
Kakva je logika kupovati po 148 eura a sutra ce nas da kosta 110 eura,odnosno 115??? p.s Bitno je da su nase cene na Agroservisu tacne i da nam je kukuruz najjeftiniji u Evropi!Leku da mi ne diras,ce da leti perje...

bokikoki
08-08-13, 17:16
Ako nije tajna , gde ide taj kukuruz kupljen u Budimpešti ?

za Nemacku, Mdjarski kukuruz u zadnje 2 god se transportuje uzvodno samo 20% Cnstanza, a Srbija je za uzvodne isporuke skuplja 7 eur

- - - - - - - - - -

Kakva je logika kupovati po 148 eura a sutra ce nas da kosta 110 eura,odnosno 115??? p.s Bitno je da su nase cene na Agroservisu tacne i da nam je kukuruz najjeftiniji u Evropi!Leku da mi ne diras,ce da leti perje...

Ti si smesan da bi te neko komentarisao, pravi si gusan ili mozda pevac

SAMA
08-08-13, 17:18
Bilo i veoma pozeljno bez medjusobnih vredjanja.Dalja se nece tolerisati.

savato
08-08-13, 17:21
Kralju,glavni si!

Stanic
08-08-13, 17:29
Ti si smesan da bi te neko komentarisao, pravi si gusan ili mozda pevac
Niko nije ni trazio da se komentarise.
Opusteno samo i bez nervoze.

bokikoki
08-08-13, 17:33
Niko nije ni trazio da se komentarise.
Opusteno samo i bez nervoze.

izvinjavam se gospodine soprano, mafija je mafija

Dr.Gruja
08-08-13, 17:35
Cudi me da jos niko nije svatio da cene Agroservisa nisu tacne. Prvo paritetno, a drugo ni to nije tacno. Cene u Francuskoj i Americi su utovareno na Okenske brodove, a budimpesta utovareno na barze.Danas smo kupili u Budimpesti po 148 eur sto nije cena iz Agroservisa.

Ovi sto komentarisu najpametnije bi im bilo dA CEKAJU LEKINU cenu krajem avgusta 30,00.

Pa sto ga ne kupi u SRBIJI kad je kod nas jeftiniji sta njin je bolji^-^

bokikoki
08-08-13, 17:38
Pa sto ga ne kupi u SRBIJI kad je kod nas jeftiniji sta njin je bolji^-^

Niko nije spreman da da garanciju da aflatoxin B1 ne prelazi 0,2 pbbm, a jedna firma koja ima kukuruz 2011 god nam je ponudila 145eur sa garancijom fob Pancevo

mica967
08-08-13, 17:39
vratite se stočarstvu,šta ste se pogospodili
pa tu hranu proturite kroz stoku i eto zarade :P{:P{:P{
Dragane najmanji problem za nas većinu je da se bavimo stočarstvom, tu nije rešenje ovih naših problema. kad bi se to desilo jošlo bi do još većeg debalansa tako da pored jeftinih ratarskih proizvoda drastično bi pala i cena žive stoke. Lepo su nam spakovali tako da nema pravog izvoza ni mesa ni ratarskih kultura, ali mislim da to nemože još dugo potrajati seljaku je došlo do guše tako da mislim da je krajnje vreme da se svi složimo i udružimo u suprotnom kraj nam je veoma blizu.

Stanic
08-08-13, 17:51
mislim da je krajnje vreme da se svi složimo i udružimo u suprotnom kraj nam je veoma blizu.
Stalno pricamo o nekom udruzenju i o tome da ova sadasnja nisu dobra,sto je tacno.
Aj onda da se udruzimo vise!
Jedan mora da pokrene to udruzenje,pa cepaj redom.
Samo nas na forumu kolima ima je dovoljno za pocetak,kasnije neka se pridruze i oni koji forum citaju i prate,kasnije ostali i eto ti udruzenja.
Od prica - treba,mogli bi,morali bismo - nema nista.

SAMA
08-08-13, 18:00
Ja sam vec pisao o tome da od Vlade treba tarziti na nadje trziste,il stvori uslove za prodaju nasih gotovih proizvoda,po mogucnosti konzerviranih.Tu su pare.Koliko su ulozili placajuci nekima radnike na vise godina,ulog u poljoprivredu moze visestruko da se isplati.Moramo se otarasiti berzanske zavisnosti,tj prodaje poluproizvoda.U suprotnom zavisimo od velikih igraca i ako se nesto i popravi,bice kratkorocno.Prodati meso i mesne preradjevine je automatski izvoz i zitarica.Pa ima valjda neka Saudi Arabija,UAE,Kina,Tanganjika,kojoj treba meso.Mislim da nam je Rusija izvozna sansa,pa nek se malko potrude.Borili su se i klecali pred Putinom da Fijatu udju pod kozu,a za sopstveni narod se ne trude.Imamo izvoznu kvotu za junetinu,a 10 puta smo vise iste uvezli,nego izvezli.Neko ovde lud.Nije ni cudo sto nam je stocarstvo tu gde je.
Primer za moju tezu mi je Danska,koja je veliki izvoznik mesa,a kupac zitarica.Ako se njima isplati,pa valda i mi mozemo naci neku racunicu.Cujem da Rusi jesu interesenti,al traze garanciju stabilnosti cene.Drzava bi mogla da zalegne za tako nesto i eto ljudi dugorocnog resenja problema.
Da dodam da imamo pravo uvoza mesa iz Hrvatske,a nemamo pravo izvoza,zbog sitnih problema u sporazumu zemalja CEFTA.Ti problemi mogu jednom uredbom da se rese preko noci,al izgleda nekom nije interes.

mica967
08-08-13, 18:08
Sa Hrvatskom se tako trgovalo do ulaska iste u EU.

SAMA
08-08-13, 18:11
Ta prica nema veze sa ulazom u EU.U problemu smo vec godinama,a isti nikom nije zasmetao,osim jadnom poljoprivredniku,a njega niko nista i ne pita.

MONTOYA
08-08-13, 18:49
Dragane najmanji problem za nas većinu je da se bavimo stočarstvom, tu nije rešenje ovih naših problema. kad bi se to desilo jošlo bi do još većeg debalansa tako da pored jeftinih ratarskih proizvoda drastično bi pala i cena žive stoke. Lepo su nam spakovali tako da nema pravog izvoza ni mesa ni ratarskih kultura, ali mislim da to nemože još dugo potrajati seljaku je došlo do guše tako da mislim da je krajnje vreme da se svi složimo i udružimo u suprotnom kraj nam je veoma blizu.
Moja poruka je bila šaljive prirode
Naravno bez sigurnog tržišta glupo je se upuštati u bilo kakve avanture
moje novo tovilište za 120 kom. je ovog leta prazno....
kažu da samo Moskva može progutati više neg što Srbija može da prizvede al se niko nije zainteresovao da realizuje saradnju
odprilike je cilj da se sirovina izvozi a meso uvozi...

http://youtu.be/myDQ9b44ssk

SAMA
08-08-13, 18:53
Eto gde mi bezuslovno srljamo.::samo bes::

suboticanin
08-08-13, 19:30
Nemojte pricati bez veze kao nije resenje u stocarstvu...UPRAVO JE RESENJE U RAZVIJENOM STOCARSTVU!Jer da nije ne bi sve najrazvijenije sveta imale razvijeno stocarstvo a mi ko Africke zemlje izvozimo sirovinu(zitarice) umesto gotov proizvod(prasku sunku,gotova jela itd) i na taj nacin bi 25 puta vise zaradili,uposlili preradjivacku industriju nego sa izvozom zitarica,a ne znam samo kako bi to doslo(da se na pravilan nacin radi) do disbalansa proizvoda odnosno cene zive vage ako se zna da je kvota za izvoz samo juneceg mesa u EU oko 9000tona a izvozi se oko 1000t,a gde je ostatak sveta,nemam problem ni sa kim ali najlakse je obrati kukuruz i prodati po 20evrica i ziveti lepo ali to nema nigde u svetu do duse bilo je mozda negde zadnje tri godine ali ocigledno da ni stocarstvo na globalnom nivou ne moze da istrpi te cene sirovine i zato daolazi do pada cene zitarica..

Zoran0230
08-08-13, 20:11
Subotičanin-mi bi po mogućstvu da što manje radimo a da dobro zaradimo.Strah me je da nastavkom tog trenda ne odemo u dužničko ropstvo.

MONTOYA
08-08-13, 23:19
Nemojte pricati bez veze kao nije resenje u stocarstvu...UPRAVO JE RESENJE U RAZVIJENOM STOCARSTVU!Jer da nije ne bi sve najrazvijenije sveta imale razvijeno stocarstvo a mi ko Africke zemlje izvozimo sirovinu(zitarice) umesto gotov proizvod(prasku sunku,gotova jela itd) i na taj nacin bi 25 puta vise zaradili,uposlili preradjivacku industriju nego sa izvozom zitarica,a ne znam samo kako bi to doslo(da se na pravilan nacin radi) do disbalansa proizvoda odnosno cene zive vage ako se zna da je kvota za izvoz samo juneceg mesa u EU oko 9000tona a izvozi se oko 1000t,a gde je ostatak sveta,nemam problem ni sa kim ali najlakse je obrati kukuruz i prodati po 20evrica i ziveti lepo ali to nema nigde u svetu do duse bilo je mozda negde zadnje tri godine ali ocigledno da ni stocarstvo na globalnom nivou ne moze da istrpi te cene sirovine i zato daolazi do pada cene zitarica..
u pravu si...ali nema se za to uslova
smem da se kladim kad bi svi zatvorili svinje koji su gajili pre 10 god da ne bi znali šta će s njima
država ne traži tržište za svoje proizvode,izvozi se samo sirovina a gotov proizvod uvozi i mora propasti stočarstvo

talianu
08-08-13, 23:36
Niko nije spreman da da garanciju da aflatoxin B1 ne prelazi 0,2 pbbm, a jedna firma koja ima kukuruz 2011 god nam je ponudila 145eur sa garancijom fob Pancevo
Predpostavljam da je GE u pitanju.

oldtimer
09-08-13, 03:04
I ove godine u hektar kukuruza ulozeno 1000 eura. Uz neki ocekivani rod od 10 t/ha, proizvodjacka cena kukuruza je oko 11,5 dinara! Uracunao sam sve osim poreza, i licnog rada!

mamara
09-08-13, 10:29
Danas sa vrućim vetrom i nova cena kukuruza rod 2012 je 13.30din. bez PDV

North ARMY
09-08-13, 13:32
Ujakov kum bio kod nas juce i kaze covek ima 1.5vagon na lageru to mu je sav proslogodisnji rod,kaze mogao je da proda po 29.80din/kg to mu je bio maximum,ali je resio da kocka i jbg sad gde je tu je,na tom otkupnom mestu je cena 14din/kg + pdv.

Milos88_
09-08-13, 14:57
tako sam i ja prosao....sto je najgore, dokle sad cekati, a da ga ne pojede lager

savato
09-08-13, 16:31
Kad u svetu skace,kod nas miruje...Kad tamo miruje kod nas pada...A kad tamo padne,kod nas se srozava i obezvredjuje! https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/577221_10201822484671791_1816253356_n.jpg

slobapatrola
09-08-13, 17:06
ja mislim da u moju kucu poljoprivrednik stize preko 30 god,i od kad ga citam i naravno one izvestaje o ceni zitarica u svetu i kod nas ,nikada nije bio americki kukuruz skuplji od naseg...Nas je uvek bio najkvalitetniji,sta se ovo desava ko koga jebe nemam pojma.

SAMA
09-08-13, 17:12
Sklopila se susa,Jesic i aflatoksin.Ne zele nas kukuruz,a stocarstvo unisteno.Ponuda nije velika,al za ove uslove i s obzirom da je potraznja jos manja,sve sto nam se desava je uzrocno posledicna veza.

- - - - - - - - - -

Dr.Gruja
09-08-13, 17:19
To sto je stocarstvo unisteno i nije neki problem(problem ce biti kad stocari budu unisteni),ima jeftinog mesa sa zapada naravno sa isteklim rokom trajanja, bice problem kad stocari ponovo obnove proizvodnju sa jeftinom stocnom hranom pa stoka posle bude pola dzabe pola zabadava ali nikom ne treba!

savato
09-08-13, 17:31
ja mislim da u moju kucu poljoprivrednik stize preko 30 god,i od kad ga citam i naravno one izvestaje o ceni zitarica u svetu i kod nas ,nikada nije bio americki kukuruz skuplji od naseg...Nas je uvek bio najkvalitetniji,sta se ovo desava ko koga jebe nemam pojma. Cujem danas,Almex ce da placa 12 dinara nov kukuruz na bazi vlage!

Mil
09-08-13, 17:35
ima jeftinog mesa sa zapada naravno sa isteklim rokom trajanja
A najveci je problem taj sto uglavnom tom mesu po nasim standardima nije istekao rok trajanja, dakle tu se nista ne moze...

mamara
09-08-13, 17:46
Kukuruz juče tovaren sa ili bez "alfatoksina" po ceni 14din. ide za Albaniju.

SAMA
09-08-13, 17:47
A najveci je problem taj sto uglavnom tom mesu po nasim standardima nije istekao rok trajanja, dakle tu se nista ne moze...
Ta zackuljica je namerno ostavljena.Moracemo zakonodavstvo da prilagodimo zakonima EU,OSIM ako se drugacije ne naredi.Neki slucajevi kao sto je ovaj s mesom,ce ostati.Pride se deklarise da je po zakonu,a ono mnoooogo staro.Osim toga najnovija caka je da se blombira i pise da je povracaj mesa,koje je navodno otislo iz Srbije ne ispravno.Takvo se meso ne kontrolise i prolazi granicu bez problema.Nasi trgovci su maheri da naprave prevaru.Zato nam tako i ide.Bez zabrane uvoza nema nama srece.Uvek ce se naci rupa.To se na zalost nikad nece desiti.

slobapatrola
09-08-13, 17:54
ala ce da se bere ove godine,steta sto sam prodao berac.....
ima da izadje ko ga sa njive da oko 50000 din po lancu racunajuci neki rod od oko 5 do 5,5t po kj sto izadje oko 430 evra AJAOOO..
Sad me bas interesuje kolko ce da se trazi za zemlju godisnje a koliko ce da se daje...

- - - - - - - - - -

ima da izadje ko ga sa njive da oko 50000 din po lancu racunajuci neki rod od oko 5 do 5,5t po kj sto izadje oko 430 evra AJAOOO..
Sad me bas interesuje kolko ce da se trazi za zemlju godisnje a koliko ce da se daje...

Dolovac
09-08-13, 18:01

- - - - - - - - - -

Taj rod moze da racunas u Crepaji i jos desetak mesta u Vojvodini,ja mislim da ce prosek biti oko 4tone po jutru cak i to je extra

Dr.Gruja
09-08-13, 18:02
Slobo da nije malo mnogo 5 do 5,5 tona po kj.^-^>:({

http://www.youtube.com/watch?v=gUujSR2qI-U&feature=player_embedded&t=17

Lala iz Banata
09-08-13, 18:03
Kod nas ni najbolji kukuruzi neće dati 4 tone po kj, mi ako budemo imali toliko i po hektaru, ova nedelja mu je bila kobna, pogotovu jučerašnji i današnji dan sa ovom vrelom košavom.

slobapatrola
09-08-13, 18:07
ja i pricam za crepaju kod nas ceda bude 5 t

Dolovac
09-08-13, 18:12
Crepajci-vanzemaljci,uvek posebni tj. jedinstveniLkl{{

SAMA
09-08-13, 18:19
Mi smo u Golubinackom ataru rod 2011 imali sa 2kj 11400kg jus a.Al baceno zivinsko djubre,pa jos sve po redu.
Prosle godine na susu 3950kg soje 13 vlage sa iste parcele.Lkl{{

marko22
09-08-13, 18:42
Промениш закон, са чувеним образложењем прилагођавамо се стандардима ЕУ и сад је исти као ваш. Но, некако мислим да то не би прошло. Хвала пријатељима.

ida uljma
09-08-13, 18:51
http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/3525

savato
09-08-13, 18:52
Otkud Kukuruz vestacki suv rod 2013 u ponudi?!

Beca
09-08-13, 19:24
Otkud Kukuruz vestacki suv rod 2013 u ponudi?!

Da nisu mislili na purenjake ...... ::namigivanje::

North ARMY
09-08-13, 19:35
Kod nas poceo otkup po ceni 13.5din/kg.

idklecin
09-08-13, 21:42
Bice jako i dugo vrelo jesenje igranje sa cenama+sto susa uzima svakim danom sve veci i veci rod ,prepusteni smo sami sebi bez ikakve pomoci tako da subvencije od 50e po ha nemogu nadoknaditi taj debalans sa cenama tj.odnos inputa i nasih proizvoda

techno
09-08-13, 22:26
Cena kukuruza u zadnjih 30 godina je prikazana na ovom grafikonu .

http://urban-farming.ca/cms/images/research/Corn-Historical-Prices-Index-Mundi.png

Osim nekih godina kada je cena bila izuzetno visoka ali je jako kratko trajala prosecna cena kukuruza je ispod 150 dolara za tonu sto je po danasnjem kursu dolara ispod 13 dinara ( 150X85 dinara = 12750 dinara za tonu ) .

Ko je 2012 placao na njivi 28 i vise dinara neosusen kukuruz nije meni nikako jasno ali imajte u vidu da ce cena kukuruza rod 2013 posle obracuna vlage , troskova susenja , troskova izvoza , troskova prevoza itd biti na zalost jako niska i na nivou 140 USA dolara za tonu i od tih 140 dolara ce se odbiti svi ti troskovi .

O toj ceni od 28 dinara ili preko 300 USA$ po toni ce se jos dugo godinama priicati i uskoro ce svima ukljucujuci i brokerima na berzi to izgledati kao nestvaran san jer ce se nivo cene kukuruza na svetskim berzama uskoro vratiti na ispod 150 USA$ po toni .

To je na zalost realnost .

Dolovac
09-08-13, 22:30
E pusti nas tih tabela i svetskog proseka cena u zadnjih x godina mi smo u Srbiji to ovde nevazi...

slobapatrola
09-08-13, 22:33
izgleda da se vracamo u realnost, jer ruku na srce sa malim radom smo lepo zaradjivali zahvaljujuci ceni nasih proizvoda.
Ipak 12 13 dinara ako ce tako bitito ide u sasvim drugu krajnost....Kad bi bila cena 1500 ili 1600 evra mialim da je to sasvim ok cena

techno
09-08-13, 22:38
Inace dnevnu cenu kretanja kukuruza na americkoj berzi Nasdaq mozete pratiti ovde

http://www.nasdaq.com/markets/corn.aspx?timeframe=2y

ali je izrazena u centima po buselu pa je malo teze za razumevanje (Price in Cents per bushel)

zadnja cena danas je bila 465 centi po buselu ili 4.65 dolara po jenom buselu koji je zapreminska velicina i iznosi 35.2391 litara .

MOMOSARIC
09-08-13, 22:46
oko 25.5 kg

savle
09-08-13, 22:48
Американци продају на литре (буселе) а ми ћемо ускоро на кубике, још мало па ће цена кубика дрва и кубика кукуруза бити иста а не мора се сећи ни цепати, па да га ложимо на зиму.

steva44
09-08-13, 22:49
Kakve veze mi imamo sa Amerikom i njihovim gmo kokuruzom,pa u evropi je uvek bio dosta skupjli,tako da te tabele nemaju veze sa nama.

MOMOSARIC
09-08-13, 22:51
Nikad nije bio dosta skuplji nego se cijene prate , može biti samo mala razlika .

F.E.A.R
09-08-13, 22:59
Inace dnevnu cenu kretanja kukuruza na americkoj berzi Nasdaq mozete pratiti ovde

ali je izrazena u centima po buselu pa je malo teze za razumevanje (Price in Cents per bushel)

zadnja cena danas je bila 465 centi po buselu ili 4.65 dolara po jenom buselu koji je zapreminska velicina i iznosi 35.2391 litara .

Da li je logicno da ulazi u proizvodnji kukuruza budu 10,11 pa i do 12 din za kg?Imas temu pa citaj koliko je neke izlazilo.Malo jace daj zemlji i eto cifre...znaci slusam tebe i zadovoljavam se sa 1 dinarom po kg proizvoda ti uzmes moje pa 10-tak a ni oro ni kopo...

- - - - - - - - - -

Meni kakvi su sad kukuruzi sve mirise na 3000-3500 t po jutru x 13 din je 39000-45000...a ulozio sam oko 400e po jutru ili 46000...gde sam ja onda

Dr.I
09-08-13, 23:05
Lep je ovaj grafikon sto je techno postavio. Pitam se postoji li isti takav sa kretanjem cena semenskog kukuruza, djubriva i goriva u Srbiji u poslednjih desetak godina. Ne znam kako bi tacno izgledao ali znam da te linije uvek idu samo na gore nemoguce je da drasticno padnu kao sto je to slucaj sa nasom robom. Hoce li nasi troskovi kao i nova mehanizacija ikada otici dole? Ne bi mi smetala danasnja cena ako ce je pratiti i pad troskova proizvodnje u istom procentu. O subvencijama i uredjenosti trzista kod nas i u svetu izlisno je uopste govoriti.

leka
09-08-13, 23:16

znas sta cu ti reci,ko radi taj i gresi ali nije tu jos nista gotovo ja moj kukuruz necu dati po toj ceni pa nek stoji na lageru na cekanju i 5 godina meni se ne zuri-kad se propada nek se propada sa stilom,ali nije nicija do zore gorela...

F.E.A.R
09-08-13, 23:22
Leko i ja sam kiksnuo sa proslogodisnjim ali ovo niko zivi nije mogao predvideti i znas sta...ne zalim uopste i novi necu dati po ovoj ceni to je sigurno...da sam propao i nisam j...e mi se...ovo sadasnje stanje mora eksplodirati...polako se tanje zivci...radis ali ne za sebe vec za drugoga

bojcetic
09-08-13, 23:35
Nije bas tako. Kukuruz nema neogranicen rok trajanja.

savato
10-08-13, 07:04

zadnja cena danas je bila 465 centi po buselu ili 4.65 dolara po jenom buselu koji je zapreminska velicina i iznosi 35.2391 litara . Nemoj da iznosis ne tacne podatke!Prvo nauci koliko iznosi busel kukuruza!Za kukuruz iznosi 56 lb-odnosno 25.401 kg a za psenicu 60 lb-odnosno 27.216 kg da te ja naucim,pa posle postavljaj grafikone,daj dugorocnu prognozu i kako ti to vidis da ce se kretati u buducnosti,slobodno mozes i za 30 godina unapred!Pozdrav i nemoj bez potrebe uletati u temu,ako nemas informaciju o trenutnoj ceni kukuruza u tvom mestu ili okolini,posto je ova tema iskljucivo namenjena tome!

MOMOSARIC
10-08-13, 08:03
Dobro , bušel jest zapreminska jedinica , a prosječnog zrna kukuruza jeste tolko težine .

Rabadzija
10-08-13, 08:13
..................Na sreću, sitacija s kukuruzom je ipak dosta bolja u odnosu na prošlogodišnju, kada je zbog katastrofalne suše bilo parcela koje uopšte nisu imale roda, rekao je Jocković i dodao da u predstojećoj berbi sigurno neće biti rekordnih prinosa, ali se na pojedinim njivama mogu očekivati i oni do 10 tona po hektaru.............................
tako da cena nemoz' biti formirana na osnovu roda u dnevniku na RTS1 ":":{":":{":":{

MONTOYA
10-08-13, 08:34
Cena kukuruza u zadnjih 30 godina je prikazana na ovom grafikonu .

http://urban-farming.ca/cms/images/research/Corn-Historical-Prices-Index-Mundi.png

Osim nekih godina kada je cena bila izuzetno visoka ali je jako kratko trajala prosecna cena kukuruza je ispod 150 dolara za tonu sto je po danasnjem kursu dolara ispod 13 dinara ( 150X85 dinara = 12750 dinara za tonu ) .

Ko je 2012 placao na njivi 28 i vise dinara neosusen kukuruz nije meni nikako jasno ali imajte u vidu da ce cena kukuruza rod 2013 posle obracuna vlage , troskova susenja , troskova izvoza , troskova prevoza itd biti na zalost jako niska i na nivou 140 USA dolara za tonu i od tih 140 dolara ce se odbiti svi ti troskovi .

O toj ceni od 28 dinara ili preko 300 USA$ po toni ce se jos dugo godinama priicati i uskoro ce svima ukljucujuci i brokerima na berzi to izgledati kao nestvaran san jer ce se nivo cene kukuruza na svetskim berzama uskoro vratiti na ispod 150 USA$ po toni .

To je na zalost realnost .
druže ima li neki grafikon koji pokazije kretanje cene semenskog kukuruza i veštačkog đubriva za taj isti period?
čisto radi nekog poređenja....

Zoran0230
10-08-13, 08:39
Da li je logicno da ulazi u proizvodnji kukuruza budu 10,11 pa i do 12 din za kg?Imas temu pa citaj koliko je neke izlazilo.Malo jace daj zemlji i eto cifre...znaci slusam tebe i zadovoljavam se sa 1 dinarom po kg proizvoda ti uzmes moje pa 10-tak a ni oro ni kopo...

- - - - - - - - - -

Meni kakvi su sad kukuruzi sve mirise na 3000-3500 t po jutru x 13 din je 39000-45000...a ulozio sam oko 400e po jutru ili 46000...gde sam ja onda

U poljoprivredi ti je tako u ovakvoj neuređenoj državi.Ti si sad tamo gde su stočari več duži period,tj.oko nule ili ispod nule.Na žalost to će biti trend u natrdnih par godina.

savato
10-08-13, 11:43
http://www.agroinfotel.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3619:cene-na-berzi-05-09-avgust-2013&catid=32:cene-na-berzi&Itemid=31

Dr.Gruja
10-08-13, 12:00
Po ovom izvestaju znaci hrane ima i odvise, dogodine treba u poljoprivrednu proizvodnju minimalno ulagati(bez djubriva) jer je ocigledno da je to neisplativo i da hrana nikom ne treba, kad budemo imali manje prinose lakse cemo prodati kukuruz i po boljoj ceni!

Vlada015
10-08-13, 14:52
O KLASJE MOJE...

O klasje moje ispod golih brda,
Moj crni hljebe, krvlju poštrapani,
Ko mi te štedi, ko li mi te brani
Od gladnih tica, moja muko tvrda?

Skoro će žetva... Jedro zrnje zrije...
U suncu trepti moje rodno selo.
No mutni oblak pritiska mi čelo,
I u dno duše grom pada i bije.

Sjutra, kad oštri zablistaju srpi
I snop do snopa kao zlato pane,
Snova će teći krv iz moje rane -
I snova pati, seljače, i trpi...

Svu muku tvoju, napor crnog roba,
Poješće silni pri gozbi i piru...
A tebi samo, kô psu u sindžiru...
Baciće mrve... O, sram i grdoba!...

I niko neće čuti jad ni vapaj -
Niti će ganuti bol pjanu gospodu...
Seljače, goljo, ti si prah na podu,
Tegli i vuci, i u jarmu skapaj!

O klasje moje ispod golih brda,
Moj crni hljebe, krvlju poštrapani,
Ko mi te štedi, ko li mi te brani
Od gladnih tica, moja muko tvrda?!

1910.

ALEKSA ŠANTIĆ

pesma od pre 100 godina, aktuelna i danas....

telnett
10-08-13, 15:28
Pesma napisana 1910 sta mislite koliko su se do danas uverzirali kada su tada bili sampioni u zdipariji ... DrGrujo sto bi rekli bolje cista tona i po nego skunutih 5 a potroseno 4 a ulosoj godini potroseno 4 a skunuto 2 ili 3 ...

talianu
11-08-13, 00:27
Malo je of ali Aleksa Šantić nije pisao o nikakvom merkatilnom žitu nego o nesreći se nadvila nad njegovim narodom I zemljom tj aneksijom Bosne I hercegovine od strane Austrougarske I strah od velikog pogrom ( I svetski rat).

- - - - - - - - - -

Mad I ovu vlast bi moglo uporedti sa pomenutom.

strucker
11-08-13, 13:28
Da, u pravu ste, medjutim, poruka pesme je u potpunosti kompatibilna sa danasnjim vremenom. Aneksije na sve strane, lopovi aneksiraju nas rad, trud i ulaganje obezvrednjuju. A, verujem takodje da danasnja Austrougarska (EU), nema nista lepse planove za nas od ondasnje, samo je manje stradalo olovom, ostalo ce trzisnom ekonomijom i marionetskim vladarima. Pijani vladari koji su zderali i slali seljake na odstrel onomad, i sad su nam gazde.

savato
11-08-13, 14:19
Kod nas vec rade silazu ovi stocari,kazu ima njiva gde je izgoreo do metlice...Ja sam isao pre 5-6 dana u jedan deo atara gde je bilo malo vise kise,nije bio cak ni podgoreo...mada sada sam bio na nekoj basti,blizu sela gde mi bio secerac,pa posto je bio redak posejem obican P1114,eno ga do klipa izgoreo,a klip se drzi jos nekako,mada mislim da ce i on uskoro u viseci polozaj!Mislim da ce od sutra kada pocnu da stizu izvestaji sa terena o stanju useva,dobro razmisliti koja ce cena novog kukuruza biti...

vladow
11-08-13, 15:17
(http://postimg.org/image/dywkprjor/) Ovo je greska ili............

- - - - - - - - - -

[IMG]http://s9.postimg.org/dywkprjor/kukuruz.jpg (http://postimg.org/image/dywkprjor/)

slobapatrola
11-08-13, 15:31
Kod nas vec rade silazu ovi stocari,kazu ima njiva gde je izgoreo do metlice...Ja sam isao pre 5-6 dana u jedan deo atara gde je bilo malo vise kise,nije bio cak ni podgoreo...mada sada sam bio na nekoj basti,blizu sela gde mi bio secerac,pa posto je bio redak posejem obican P1114,eno ga do klipa izgoreo,a klip se drzi jos nekako,mada mislim da ce i on uskoro u viseci polozaj!Mislim da ce od sutra kada pocnu da stizu izvestaji sa terena o stanju useva,dobro razmisliti koja ce cena novog kukuruza biti...
Savo ja mislim da ko bude imao 5 t treba da bude prezadovoljan....Bice kod nas dosta takvih.Sad ostaje jos samo da se dobro istrguje jer dzabe ako ti rodii duplo vise ako duplo jeftinije prodas.Treba svakoodnasda zna neku okvirnu cenu sa kojom bi bio zadovoljan sagledajuci sve ostale cinjenice i kad dodje ta cena da prodajea ne da trazi jos vise pa na kraju ":":{

savato
11-08-13, 15:39
U pravu si,ali ne moze ni svake godine da se ubode Top cena!Ja sam 2 godine krunio po najvecoj,sada cu po najnizoj,ali sreca pa se nesto okrunilo i jesenas a nesto je Djura prebacio preko stoke,tako da opet ce neki prosek biti,mada...najbolje je bilo jesenas,ali svi su mislili nije rodilo,bice skuplji,medjutim..mosa,jos kada je zakuvano sa Jesicem,tad je odmah trebalo sve izgurati!Na greskama se uci,jbg.Tj.pametan uci na tudjim,a budala na svojim,ali sad je kasno,sta da se radi...Cini mi se da cena kukuruza nece moci vise nize da ide,ali pitanje je rentabilnosti proizvodnje i ulaganja za sledece godine!Bice zajebano...

slobapatrola
11-08-13, 15:49
Jos kako moze da ide dole,moramo da znamo da je trgovina to i da te niko ne pita koliko tebe kosta....Ako je velika ponuda ide se i ispod proizvodne cene samo da se proda da se ne baci(to je u povrtarstvu)....Ja mislim da idu jako zajebane godine ali ne kad su cene u pitanju vec kad je vreme,jer imam osecaj da smo se provukli kroz iglene usi,mnogima ce ova godina biti kao i prosla sušna.Ja mialim da ako zaista bude bagatelna cena treba cekati da se vidi kako ce pocetinaredna godina,ako krene suvo tamo u maju etocene gore...Ali treba cekati.

marko22
11-08-13, 16:34
Етанол, етанол.

DusanA
11-08-13, 17:29
Ja sam cuo da su neki vec poceli da pucaju i da pozajmljuju novac kod zelenasa, ocekivanja su bila velika, zaduzenja jos veca, sada kada treba vracati dugove pocinju problem. Ja cu morati da korigujem svoje finansijske planove i da spustim loptu. Planirao sam cenu od 170e po toni, a nece biti ni priblizno, o suncokretu i soji da ni ne govorim.

paorpaor
11-08-13, 19:15
U jednu ruku mi je drago sto se desava ovaj cenovni pad u svim kulturama jer ce prestati ova luda navala na zemlju. Sad su poljoprivrednici i doktori i apotekari i advokati i sudije.
S druge stane mi je zao i krivo jer ce nas rad otici u vetar. Investicije vec duze vreme ne planiram jer nema nikakve izvestnosti da ce bilo sta krenuti na bolje.

bojcetic
11-08-13, 19:16
Ocekujem 2-3 lose godine, gde ce jedini cilj biti poslovati pozitivno, makar ostajalo i flasa kisele po jutru. Inace analizirajuci malo, na jesen ocekujem 15din/kg nov rod, a kasnije ko zna. Mozda bude i 10, ali najverovatnije oki 150-170e/t.

diesel d-60
11-08-13, 21:49
kakva je to cena na berzi ... LJUDI... jel se to neko igra nasim zivotima... kukuruza nema a ni ove godine nije bajno sta se desava??

savato
11-08-13, 21:54
To je druze tako preko vikenda,kad niko nista ne radi...Onda tu skalu puste dole,da malo odmori,posto je jako visoko :) Razumes? Kod nas je kukuruz 15 dinara koliko sam danas cuo,mozda ima nekih promena od sutra,javicu ako sta cujem!

Peet
12-08-13, 00:49
Ocekujem 2-3 lose godine, gde ce jedini cilj biti poslovati pozitivno, makar ostajalo i flasa kisele po jutru. Inace analizirajuci malo, na jesen ocekujem 15din/kg nov rod, a kasnije ko zna. Mozda bude i 10, ali najverovatnije oki 150-170e/t. 60-tih i pocetkom 70-tih je bila zemlja u razvoju da bi tek na kraju 70-tih i 80-tih bilo dosta profitabilno ziveti od poljoprivrede ili konkretno od ratarstva. Kad smo dostigli neki zadovoljavajuci nivo krenule su 90-te koje su vukle poljoprivrednika u totalni propast i sa teskim mukama smo dogurali do neke 2009 kad je opet krenulo na bolje u vidu profita. Dakle u mojoj karijeri poljoprivrednika a poceo sam kad je bilo najteze pocetkom 90-tih osetio sam slast ovog posla, volju i neku moralnu motivaciju samo nekih 4 godine. Tako da Bojceticu nista tebi licno, nemoj me pogresno shvatiti ali pun mi je ... znojenja i rintanja zarad samo jedne flase kisele po jutru!!! Neki moji vrsnjaci koji su otisli vani kad su ovde krenula sr.nja su napravili mnogo toga a ja ostao jer sam imao svega. Kad sam hteo otici da vise ne gledam iza, svetska a i nasa politika je doprinela tome da ne mozez izaci iz zemlje a ovde su te gazili i poslali pozive za rat!!! Tako da stvarno mi je dosta svega. Jedina mi je zelja da uz posten rad mogu nesto zaraditi, stvarati i pruziti deci kolko tolko bolji i laksi zivot. Ali svi su izgledi da je to nemoguce u ovoj zemlji!!!

marko22
12-08-13, 08:09
Само да не заборавимо огромне паре које су Амери дали, па смо могли да се играмо производње трактора. Такође је политика дала зелено светло да те тракторе извозимо по африкама, пошто тим истим америма нису баш интересантни. Не заборавимо такође и бартер аранжмане са СССР-ом, који је у то време увозио житарице, а ми имали јефтину енергију. Прављење комбината је било са намером да се прехрани народ, а захваљујући политици је и мали пољопривредник добио шансу. Е онда када се политика променила, и ми дошли са друге стране, ајд што више нисмо добијали лову, него су нам и наше узимали. Не кривим само њих, и ми смо криви, али без њих онај наш не би опстао. Ми смо хтели да га скинемо још 1990, али су гледали како се избори краду. Хтели смо и 9. марта, ал није било подршке, итд. У међувремену је до кулминације дошла политика криминализације подржана са свих страна, што гледамо и дан данас. Шта ће њима и било коме неко поштен овде, па потребно је довести лика кога можеш уцењивати, итд.

Dr.I
12-08-13, 11:43
Fitosanitarna inspekcija Ministarstva poljoprivrede Srbije saopštila je da će sistematski kontrolisati količine aflatoksina B1 u kukuruzu ovogodišnjeg roda.http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=12&nav_category=12&nav_id=741692
Šta mislite kako će se ovo odraziti na otkup novog roda? Lično mislim da je ovo inspekcija za obaranje cene ispod granice dostojanstva. Ko će sistematski kontrolisati rad inspekcije? Bojim se da ih tajkuni imaju u šaci. Strepnja mi je dublja od nade...

North ARMY
12-08-13, 12:05
I ove godine je cardak mama!!

branko
12-08-13, 12:23
Prošle godine su mnogo bolje prošli oni koji su sve lepo ovršili i odmah predali, i nisu tražili preko leba pogaču.

Izgleda ove godine će sve biti obrnuto.

SAMA
12-08-13, 12:23
Fitosanitarna inspekcija Ministarstva poljoprivrede Srbije saopštila je da će sistematski kontrolisati količine aflatoksina B1 u kukuruzu ovogodišnjeg roda.http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=12&nav_category=12&nav_id=741692
Šta mislite kako će se ovo odraziti na otkup novog roda? Lično mislim da je ovo inspekcija za obaranje cene ispod granice dostojanstva. Ko će sistematski kontrolisati rad inspekcije? Bojim se da ih tajkuni imaju u šaci. Strepnja mi je dublja od nade...
I ja sam zabrinut.Ono sto mozda neko ne primi,nudice se stocarima.Nama je veca verovatnoca da dobijemo kvaran,daleko bilo da i bude takvog.

Kengur
12-08-13, 13:18
Samo da se ne okrene ponovo kolo srece...kukuruz iz cardaka ponovo da naj... ako bude kisna zima a vlaga bude preko magle ulazila u cardake...Tek ce onda da bude drz - nedaj

kristal
12-08-13, 14:32
Mnogo zavisi od cardaka,na koju visinu je izgradjen ,na koju stranu gleda, kolika mu je unutrasnja sirina postoji standard i za njih i na kraju vlaga kukuruza sa kojim se puni .Ako je ovo sve u okviru dozvoljenog ne sme da se kvari>:({

paorpaor
12-08-13, 14:53
Ova dva super moderatora izgleda nesto znaju vise nego mi clanovi Lkl{{
Salu na stranu, ali ako vi momci sad u ovom momentu znate sta ce biti najbolje za kukuruz onda ste vi ili neki veliki trgovci ili ste vidoviti.
Ja sam u jedno siguran a to je da ako ostavim kajacu se, a i ako prodam oped cu se kajati.

Švajger
12-08-13, 15:04
Tako je paorpaor-e! Pa ne živimo mi džabe u '' tamnom vilajetu''.

savato
12-08-13, 16:13
Trend se nastavlja,mamu im jeb.. lopovsku,celih 13 para je pao:lol: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/954679_10201843120747680_946923641_n.jpg Lepa razlika izmedju nas i Budimpeste!I dalje smo najjeftiniji u Evropi,bravo,barem u necemu da budemo 1

Stanic
12-08-13, 17:02
Sta da se radi...stoka smrdljiva!
Treba da sacekamo da bude cena 5 din , pa tad ga prodajemo (poklanjamo) Lkl{{ , ako i tad ne oboli od aflaafloaflatoksina b1 b2 b3...
Uf...

danijel
12-08-13, 17:29
Aflatoksin je samo izgovor za nisku cenu kukuruza. Cenu pšenice je oborio rekordno visok prinos. Zanima me šta će da obori cenu soje... U ovoj državi neko se i dalje opasno bogati na leđima seljaka. Kukuruz novog roda neće ni blizu biti rekordan a o soji da ne govorim cena pšenice mala, seljak sve siromašniji...

SAMA
12-08-13, 17:37
Aflatoksin je samo izgovor za nisku cenu kukuruza. Cenu pšenice je oborio rekordno visok prinos. Zanima me šta će da obori cenu soje.
Smislice vec nesto.::samo bes::

F.E.A.R
12-08-13, 17:45
http://www.agroservis.rs/halo-ministre

Bas lepo,vec su smislili

danijel
12-08-13, 17:52
http://www.agroservis.rs/halo-ministre

Bas lepo,vec su smislili Ha, Ha pa ovi su prevazišli i sami sebe

SAMA
12-08-13, 17:52
Svaki komentar je suvisan.::samo bes::U ovoj nazovi demokraskoj zemlji ce neko morati visiti,da se stane na put lopovluku i alavosti pojedinaca i grupa ljudi.

Duško58
12-08-13, 18:10
Oni (vlada...namerno malim slovom) misle da se ratari zakopcavaju na ledjima. Ovo je vec vredjanje inteligencije.::jako_besan::

paorpaor
12-08-13, 18:19
I sta cemo mi preduzeti ?
Naravno NISTA !
Zato sto smo nesposobni, kukuavice, da ne kazem jajare. Ovo nam je samo ono sto smo zasluzili.

Kris80
12-08-13, 19:50
Ima dana više nego kobasica,preduzeće se nešto...>:({

danijel
12-08-13, 20:02
I sta cemo mi preduzeti ?
Naravno NISTA !
Zato sto smo nesposobni, kukuavice, da ne kazem jajare. Ovo nam je samo ono sto smo zasluzili.Ti na ovakav način na koji razmišljaš i pozivaš ljude da se ništa ne preduzme. Sumnjam da si zadovoljan trenutnom situacijom u poljoprivredi.

paorpaor
12-08-13, 20:14
Valjda niko nije zadovoljan stanjem, a ne samo ja. Ja i dalje smatram da treba pustiti brod da potpuno potone da bi pacovi pobegli a ostala samo prava i cestita posada pa onda udri.

Kris80
12-08-13, 20:20
Ja sam odgledao par filmova o uništavanju pacova i svaki film se završio,da jedan pacov preživi.A posle već znate šta se dešava.

DusanA
12-08-13, 20:20
Ja sam hteo danas da prodam kukuruz, ali ne mogu, nema kupaca. Traznja je ravna 0.

Zoran0230
12-08-13, 20:26
Kod nas i pored svih problema,naftaši tapkaroši ulaze u njive bez pitanja i gaze usev::samo bes::

Stanislav
12-08-13, 20:36
Ovo samo glup moze da prihvati,ako se secate lane su pricali da se aflatoksin javlja u susnim godina,a danas slusam na radiju radice se analize na aflatoksin pri predaji zrna,pa kako kad je ova godina RODNA,kako MINISTRE???!!!

vladow
12-08-13, 20:37
Moji roditelji rade u italiji kukuruz stari 2012god je 17eura a rod 2013 ce biti od 12eu-13eu.......

Stanislav
12-08-13, 20:49
Ops pa mi i nemamo ministraLkl{{, sledeci je jubilarni jel da?

marko22
12-08-13, 22:53
Данас амери признали да ће имати мање кукуруза и соје. Цена кренула на више. Код нас су се сви игледали накрцали са пшеницом и јечмом, и изгледа многи остали без пара па не исплаћују и то што су узели. Тако да по ко зна који пут се види шта је ликвидност. Није ни чудно што нико не узима кукуруз.

Vlada015
12-08-13, 23:22
Potpuno jasna situacija. Proizvodnja u drzavi je od 2000 -te godine do danas porasla oko 10 %, dok je u isto vreme plata sa 70 DEM porasla na 350 EUR, naravno treba od nekoga uzeti da se poravna ta razlika a to je danas poljoprivreda.

MOMOSARIC
12-08-13, 23:32
Da i odmah su Kinezi danas kupili 713 000 tona soje od USA plus još su prodali 140 000t drugima plus Meksiko kupio 250 000 t kukuruza , odmah cijena krenula gore. Ako se još ovih dana neko od kupaca naplaši i odriješi kesu vidjeće se još jednom da cijena kreće od velikih igrača .
Nama bi ovde trebala neka realna nezavisna agencija koja bi obilazila njive i realo procjenjivala urod , kao i zalihe .

(najveća kupovina za jedan dan ikad , mora da su Kinezi nešto nanjušili)

galki
13-08-13, 08:28
jutros slusam na jutarnjem programu procenjuje se da ce cena biti za vreme berbe izmedju 11 i 13 dinara

Tomo VS
13-08-13, 08:38
jutros slusam na jutarnjem programu procenjuje se da ce cena biti za vreme berbe izmedju 11 i 13 dinara
I ja sam ovo isto cuo na jutarnjem programu!

Jaroslav85
13-08-13, 09:14
Da i odmah su Kinezi danas kupili 713 000 tona soje od USA plus još su prodali 140 000t drugima plus Meksiko kupio 250 000 t kukuruza , odmah cijena krenula gore. Ako se još ovih dana neko od kupaca naplaši i odriješi kesu vidjeće se još jednom da cijena kreće od velikih igrača .
Nama bi ovde trebala neka realna nezavisna agencija koja bi obilazila njive i realo procjenjivala urod , kao i zalihe .

(najveća kupovina za jedan dan ikad , mora da su Kinezi nešto nanjušili)

Odakle ti ta informacija?To bi trebalo da znaci da ce cena kukuruza krenuti malo na gore.

bane30
13-08-13, 09:15
Jel to ona televizija na kojoj smo razbili nato 1999?

marko22
13-08-13, 09:21
Odakle ti ta informacija?To bi trebalo da znaci da ce cena kukuruza krenuti malo na gore.

Chinese buyers purchased 713,000 tonnes of US soybeans for 2013-14, the US Department of Agriculture revealed through its daily alerts system.
The USDA also unveiled a further sale of 140,000 tonnes of new crop soybeans, as well as a 252,153-tonne purchase of US corn by Mexico, which has been prompted by drought to lift its advance orders.
The purchase by China follows market talk last week that the country had made significant purchases, beyond the 110,000 tonnes announced last Tuesday, and a further 220,000 tonnes on Wednesday, although market rumour had talked of some 10 cargoes, or about 500,000-600,000 tonnes. А за крај и трачеви. Lkl{{

Jaroslav85
13-08-13, 09:51
Pola od ovog ako je istina onda ce valjda krenuti trziste

dejan 77
13-08-13, 10:09
Mozda u svetu ali kod nas neverujem , jer smo mi sami sebi uveli sankcije netreba nama niko da uvodi nego cemo mi sami sebi.Nema nama vecih neprijatelja od nas samih.

MOMOSARIC
13-08-13, 11:27
Ovde (pogotovo u Srbiji ) je situacija jasna . Stoke nema pa je i lanjski rod previše . Bilo aflatoksina , niko nije kontrolisao , nego se polakmili samo da se kod njih iskipa . Sad nemogu to izvoziti , jedino na zapad (Bosna) . Ako neće niko država bi trebala da forsira neku fabriku etanola ili nečeg sl da se taj stari , loši utroši pa nemora ni biti zarade , i da razmišlja o povratku imidža kvalitetnog kukuruza . Vjerovatno bi ovi veliki što sjede na većoj količini kukuruza mogli negdje pojeftino i da izvezu kukuruz za neku preradu , al skupo su ga platitili pa im žao da tolko puknu .Radije će se nadati skoku cijene na zimu il proljeće , pa da ga ponovo zamiješaju sa novim i uvaljuju gdje može. Opet da je država ozbiljnija , pa da objavi gdje se nalazi i kolko zaraženog kukuruza , i da se prati šta će snjim biti , bolje da pukne par bizismena , nego da oblate cijelu državu.

German hunting terrier | Jagdterrier