Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
"šandore "jel ti to onda stopiras prodaju po 11din pa čekaš kraj marta ? :sta:
meni je danas ponudjeno 10.20din sa lagera
 
Post napisan: 8. avgusta 2009

šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!


Produktna berza 22. januar 2010

Cena kukuruza nastavlja svoj postepeni rast. On je ovoga puta iznosio 3,11% u odnosu na prosečnu cenu iz prethodne nedelje. Korak po korak i cena ove robe polako se približava ceni pšenice. Dakle, ono što se već više od dva meseca dešava na evropskim berzama da je cena kukuruza veća od cene pšenice, svoj epilog dobija i na srpskom tržištu. Inače prosečna cena ukupno 2.228 tona prometovanog kukuruza preko berze u Novom Sadu iznosila je 11,96 din/kg (11,07 bez PDV). Naravno i ovoga puta se mora konstatovati poslednja nedeljna zaključena cena ove robe, a to je 12,20 din/kg ( 11,30 bez PDV). Inače, početak nedelje startovao je cenom od 11,88 din/kg (11,00 bez PDV). Trend rasta je sasvim uočljiv.

Skoro sam potrefio !!!! :D :D

( Kraj marta .... dobićemo cenu od 1300 din minimum ::namigivanje:: )
 
lajavica je napisao(la):
Izvinjavam se sto se mesam ali realno gledano ne postoje uslovi da cena kukuruza padne....moze samo da ide gore...ponude su male skoro nikakve a traznje ogromne, izvozi se, mešaone su se ispraznile preko praznika a plus toga kurs eura ide gore ....tako da ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi ta cena padala :sta: :sta:
od ponedeljka do danas cena je skocila za 40 para

lepo ja rekoh pre par dana ali me niko ne slusa :(
 
Videće se šta će biti sa cenom kada se prolepša vreme i krene sa krunjenjem iz kotarki za seme, gorivo, đubrivo i ostalo, obično se to iskoristi za blagi pad cene.
 
mims je napisao(la):
Videće se šta će biti sa cenom kada se prolepša vreme i krene sa krunjenjem iz kotarki za seme, gorivo, đubrivo i ostalo, obično se to iskoristi za blagi pad cene.
Ovo ne treba zaboraviti,mada sam i ja jos pre nove godine govorio da treba cekati mart mesec.I meni je to neko rekao,da ne mislite da se pravim znaja..... :haha: :ppozdrav:
 
mims je napisao(la):
Videće se šta će biti sa cenom kada se prolepša vreme i krene sa krunjenjem iz kotarki za seme, gorivo, đubrivo i ostalo, obično se to iskoristi za blagi pad cene.
Moje je misljenje da je kolega upravu, pertpostavljam da ce cena pasti pocetkom marta zbog prevelike ponude. spas nam je jedino ako krene malo veci izvoz kukuruza. :( :( :( trenutan cena je kod mene 10 din. prirodno suseni. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh