Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Produktna berza

Tržište kukuruza u poslednjih mesec dana veoma osteljivo i brzo reaguje na promene kursa dinara. Od početka godine kurs EUR-a porastao je za 1,40%, dok je prosečna cena kukuruza u odnosu na prethodnu nedelju u porastu za 2,01%. Korelacija je vrlo jasna i nedvosmislena. Inače, prosečna nedeljna cena trgovanja kukuruza iznosila je 11,46 din/kg (10,61 bez PDV). Kada prođu praznici i intenzivira se izvoz može se očekivati veća potražnja za kukuruzom, pa samim tim i blaga cenovna pomeranja.

Napravili su ugovor za izvoz od 0,5 miliona tonna do 20. marta !
 
kol'ko čujem delta je plaćala pred novu godinu 10.5 + pdv za kukuruz ostavljen na lageru.
skoro pa prinudni otkup, jer ko nije hteo da proda, računaju mu se svi troškovi u narednoj turi prodaje.
dakle, ovi što su prodali, nisu imali nikakve troškove sem svođenja na JUS.
 
Dragan18 je napisao(la):
farm komerc cini mi se da otkupljuje po 10.8
ko su i odakle farm comerc
Post je spojen: [time]1263306907[/time]
_________________________________________________
granexport pancevo cena kukuruza 10 din + pdv
 
Danas sam zatvorio nesto kukuruza po 9.5 din.
Tako sam se dogovorio jos jesenas u vrsidbi da on malo radi sa parama a meni plati kao onaj iz ambara.
U zetvi je imao od 17.5 -18% vlage i sve sto predje vagu ide za naplatu. S obzirom na trenutnu cenu ja sam zadovoljan.
Kukuruz iz ambara sad ima oko 16-17% pa mu je i cena manja nego JUS.
 
bnsbauer je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
farm komerc cini mi se da otkupljuje po 10.8
ko su i odakle farm comerc
Post je spojen: [time]1263306907[/time]
_________________________________________________
granexport pancevo cena kukuruza 10 din + pdv
Farm Comerc = Čantavir
 
ne bi' da baksuziram, al' nemojte se iznenaditi ako kukuruz padne 10-ak % u narednih par dana..
 
Izvinjavam se sto se mesam ali realno gledano ne postoje uslovi da cena kukuruza padne....moze samo da ide gore...ponude su male skoro nikakve a traznje ogromne, izvozi se, mešaone su se ispraznile preko praznika a plus toga kurs eura ide gore ....tako da ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg bi ta cena padala :sta: :sta:
od ponedeljka do danas cena je skocila za 40 para
 
tarana je napisao(la):
ne bi' da baksuziram, al' nemojte se iznenaditi ako kukuruz padne 10-ak % u narednih par dana..

Slažem se sa tobom Tarana . Cena kukuruza će da padne za nekih 10 % , razlog je : Ko ne prati dešavanja na tržištu pomisliće da cena kukuruza stvarno pada i neupućeni će da krune kukuruz zbog straha da će još da padne cena, to im je taktika ::namigivanje:: i posle toga će da se penje cena da bi do kraja marta dostigla cenu od 1300 din ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh