Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
ja sam pre neki dan platio 10.50 franko moja kuca u Krusevcu
 
@Zrenjaninac

Gde tacno otkupljuju za 9.8 plus pdv:haha:
imam nameru da prodam koji vagon
Post je spojen: [time]1258059020[/time]
_________________________________________________
@Sandor
Da li mozda znas u Kovacici, ili mozda Padini neko otkupno mesto:haha:
 
paor666 je napisao(la):
kukuruz polako poceo da raste,i vec je skocio na 10,20din/kg a i psenica takodje,i zelja nam je svim paorima da cena bude sto veca,da bi i zarada bila dobra i isplativa ::novac:: ::svaka cast::

kako zarada moze biti isplativa? :haha: :haha:
 
Produktna berza :

Pšenica i kukuruz dostigli su svoj ovosezonski maksimum na istom nivou od 10,80 din/kg (10,00 bez PDV). Ako se za kukuruz i očekivao ovakav rasplet u pogledu cenovnih dešavanja, cena pšenice na ovom nivou, u ovom trenutku, ipak je malo iznenađenje. U redovnim okolnostima prethodna konstatacija bi zvučala prilično paradoksalno. Međutim, u situaciji, kada pšenica nema pouzdan i ujednačen kvalitet , a što je osnovna pretpostavka za izvoz, ne mogu se ni očekivati spektakularni skokovi cena na ovom tržištu. Utoliko, ova cena pšenice koja je praktično ista sa cenom kvaltetnog i izvozno atraktivnog kukuruza predstavlja kako je već navedeno čak i malo iznenađenje. Koliko je neujednačen kvalitet pšenice, a što naravno utiče i na cenu ove robe, najbolje pokazuje podatak da je najniža cena ove robe protekle nedelje iznosila 9,50 din/kg (8,80 bez PDV), dok je najviša postignuta cena 10,80 din/kg (10,00 bez PDV), što je raspon od čitavih 13,70%. Naravno u oba slučaja radi se o pšenici JUS kvaliteta, pri čemu je pšenica bez energije imala nižu, a pšenica sa dobrom energijom višu cenu. Inače, prosečna cena trgovanja pšenice iznoslia je 10,54 din/kg (9,76 bez PDV) što je za 7,50 % veća cena nego prethodne nedelje.


Proizvođači kukuruza ovih dana se nalaze u vrlo lagodnoj poziciji. Jedina dilema koja se postavlja pred njih je da li odmah prodati robu po sadašnjoj relativno dobroj ceni ili sačekati još bolju cenu. Rastući trend je vrlo očigledan, a činjenica da cena kukuruza raste sada, kada bi neposredno posle berbe usled pritiska ponude, ona trebala da blago pada ili stagnira, upućuje na zaključak da će naši proizvođači u ovoj ekonomskoj godini biti nagrađeni solidnom cenom kukuruza. Prosečna cena kukuruza protekle nedelje iznosila je 10,59 din/kg (9,81 bez PDV), a to je za 8,97% rast u odnosu na prosečnu cenu iz prethodne nedelje.
 
po mome misljenju najbolje ce proci proizvodjaci kukuruza koji su kukurz skladistili u klipu,i oni koji imaju svoje privatne silose-pa mogu i dalje da cekaju cenu :ppozdrav:
 
Danas prodao 11500kg kukuruza po 9 din,kažu to su tražene, a ne postignute cene na berzi :zli:
 
Kod nas su zaključali cenu na 62 lipe po kg +pdv u eurima oko 84,93 eura za tonu, koliko je to manje nego u srbiji jer ne znam odnos dinara i eura :cao: iz Baranje
 
Nazad
Vrh