Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Pitanje za Denija iz Temerina,
koja je adresa sajta Budimpestanske berze, ja sam nesto probao ali se nisam snasao.
Pozdrav
 
E ovako: prva je euro pšenica
2- suncokret
3-uljana repica
4-stočni ječam
5-stočna pšenica
6-kukuruz

gore ima datum za prethodni dan pa aktuelni dan pa promene i na zadnjoj koloni sklopjenih ugovora po tonama
 
još zaboravio da napišem: ako klikneš na datum ispod kulture možeš videti grafikone po sedmicama, mesecima,godinama
 
Citat Produktna berza NS


Ove godine pažnja tržišne javnosti svakako je najviše koncentrisana na kukuruz. Razlozi su poznati. Kukuruz će ove godine po svim procenama odbaciti rekordno veliki tržišni višak, koji će uglavnom završiti u izvozu. Iz tog razloga naše tržište kukurza u velikoj meri prati međunarodna tržišta ove robe sa jedne strane, odnosno ponašanje domaće tražnje, pre svega izvoznika sa druge strane. Svetske i regionalne berze u kontinuitetu beleže rast cene, i to je uglavnom već svima poznata činjenica, međutim, buđenje domaće tražnje uz ovu okolnost dovele su do toga da je i na našem tržištu cena kukuruza počela sa rastom. Naime, u nedelji za nama postignuta je prosečna cena trgovanja od 8,55 din/kg ( 7,91 bez PDV). Za donošenje zaključaka o cenovnim tendencijama indikativno je da je posao sa postignutom najvišom cenom u protekloj nedelji realizovan na kraju nedelje, a ona je iznosila 8,64 din/kg (8,00 bez PDV).
 
tarana je napisao(la):
didi je napisao(la):
Kukuruz svakoga dana ide po malo na gore,bar u Mađarskoj.
A za razliku od prethodnih dana i pšenica je krenula u blagi rast.

danas ode skoro 10% gore.

šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!


Post je spojen: [time]1256228221[/time]
_________________________________________________
Ja vam pričam već od avgusta da ČUVATE kukuruz ::namigivanje::
 
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
citat Produktna Berza Novi Sad :

Izvoznici kukuruza su se ovih dana ozbiljno organizovali za isporuke ove robe ino kupcima. Barže usidrene u rečnim lukama čekaju da se popune i krenu ka konačnoj izvoznoj destinaciji. Naravno, posledica toga, uz primetan i očigledan rast cena ove robe na međunarodnim tržištima jeste rast cene i na našem tržištu. Na bazi ukupno 2.100 tona trgovanog kukuruza, postignuta je prosečna nedeljna cena od 9,07 din/kg ( 8,40 bez PDV), što je rast za celih 6,06 %, u odnosu na prosečnu cenu iz prethodne nedelje. Koliko je dinamično tržište kukuruza, najbolje pokazuje i podatak da je raspon trgovanja u toku same nedelje bio neuobičajeno veliki, a kretao se od 8,86 din/kg ( 8,20 bez PDV) sa početka nedelje, pa do 9,40 din/kg ( 8,70 bez PDV) na samom kraju nedelje.

:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
 
Nazad
Vrh