Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Prodao sam komšiji 50-ak metara u klipu, iskipano u dvorište, jel´ korektna cena 6,00 din/kg.
 
šandor je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!

Ovaj post sam napisao u avgustu . I opet ću da potvrdim moje mišljenje o ceni kukuruza , i još nešto :cao: Jedan drug mi juće krunio nov kukuruz iz kotarke došli su iz srbije kamionom pa odneli 3 vagona .

Citat :

Kukuruz obran na polovini površina
Autor Tanjug - Ekos
Monday, 05 October 2009
NOVI SAD - Ratari u Srbiji obrali su do sada kukuruz sa oko polovine ukupnih površina, a prosečni prinosi su oko pet tona suvog zrna po hektaru, izjavio je danas Tanjugu upravnik Odeljenja za kukuruz pri novosadskom Institutu za ratarstvo i povrtarstvo dr Đorđe Jocković.
Najrasprostranjenija domaća žitarica zauzela je i ove godine skoro 1,3 miliona hektara, tako da se očekuje rod veći od šest miliona tona, što će, posle podmirivanja domaćih potreba, omogućiti i znatne količine za izvoz.

Napomenuvši da je kukuruz na svim njivama zreo, Jocković je pozvao ratare da ubrzaju berbu da bi taj veliki posao u poljoprivredi bio potpuno završen do kraja ovog meseca.

Prema podacima Produktne berze u Novom Sadu, ove godine se u svetu očekuje proizvodnja od oko 795 miliona tona kukuruza, a Srbija je među deset najvećih proizvođača.
Procenjeno je da će potrošnja te žitarice biti za oko pet miliona tona veća, što se dogodilo i pre tri godine, tako da će kukuruz ponovo biti veoma tražena, a time i roba na ceni.

Šta kažete na ovo ?? :cao: :cao:
 
ono sto je jos vaznije je, da ce rusi i ukrainci imati 25% manje a EU 10% manje.dakle nas region.
 
e sad ono sto je najvaznije,od danas viktorija,delta,matijevic .... izasli sa ponudom kukurz 2009 7,5din/kg.To se zove kartel, **greška li im.....
 
e sad ono sto je najvaznije,od danas viktorija,delta,matijevic .... izasli sa ponudom kukurz 2009 7,5din/kg.To se zove kartel, **greška li im.....
[/quote]

dokle vise ....nisu normalni...
 
Rezultati jucerasnje vrsidbe su blagoreceno porazavajuci.... 3400kg/kj vlaga 14.3 obracunato po 7.76din/kg + pdv... ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Ja svoj kukuruz jos nisam radio, a kako cujem od onih koji su radili prinosi su negde od 5 pa do 7 tona po jutru kukuruza u zrnu. Istina i vlaga se krece tu negde od 16 pa do 20. Verovatno tu sad do izrazaja dolazi kvalitetna Srbobranska zemlja, koja vredi preko 5 000 eura po jutru na vecito i bar 200 eura za arendu. Za ove koje sam cuo uglavnom predaju kukuruz na lager.
 
dobre vesti na vidiku.izgleda amere oprasio mraz juce.a kukuruz nije sazreo. u odnosu na petak, cene kukuruza i zita 5% vece.
 
Nazad
Vrh