Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Danas cena 7,20 i 7,60 kod dva različita otkupljivača.
Prosečna vlaga kukuruza je oko 19%, što znači da je stvarna cena do 6,50 din. ::lose::
 
Maaaaaalo brej, gledam danas na produktnoj berzi za proslu nedelju je bio 7,82 sa PDV. A kod mene i dalje ista prica niko nece da ga placa, onda sta da ga iznosim.
 
Žitosrem u Inđiji spustio cenu na 6,5din + PDV. Grozno.

Mišković i Barešić imaju pune silose. Vrše prijem kukuruza samo onoliko koliko osuši sušara. Juče sam sa drugarom čekao četiri i po sata na istovar. Bili smo 7 - 8 po redu.
 
Juče je imao cenu 7,62. Danas nisam proveravao.
Za sutra - ne znam. Ionako su puni svi hangari.
Vaga na prijemu: 062/250-071.
Juče sam, čekajući u Mlinpeku, pričao sa Zecom iz NP. Kaže da je u Banetovom hangaru sa njegovim Fendtom gazio do pola prednjih točkova kroz kukuruz prilikom kipovanja, te da je jedva iskipovao, jer nije imao gde da curi kukuruz.
Danas je Barešić počeo utovar u vagone. Danijela na prijemu kaže da će ubuduće prijem ići brže.
Videćemo...
Napredak ima cenu 7,30 ali bolju skalu sušenja i uvek barem za 0,5% manju vlagu nego u Mlinpeku, na potpuno istom uzorku. Tamo nema čekanja, jer je prijem mnogo bolje organizovan.

Laku noć. :spavam:
 
Hvala Branko, videću od ponedeljka, ionako će biti njegov prevoz jer ja nemam vremena, pa neka se j..u oni po hangaru, valjda cena neće padati!
 
E od ovih nasih u selu cu popi..eti, nemaju cenu niti zele da je kazu. A na ovoj nasoj produktnoj berzi je cena 7,99 dinara u onosu za prosnonedeljnu veca za 17 para.
 
kol'ko uspevam da skontam iz prvih izveštaja o završetku berbe, prinos nije ni blizu očekivanog.
sve mi se čini da će prosek biti oko 4t/ha.
to je 20-tak procenata više nego prošle godine...
i polako postaje pravilo da se u žetvi bilo koje kulture, naduvavaju podaci o setvenim površinama i prinosu i stvara atmosfera pogodna sa snižavanje cena.
setite se samo kako su nedelju dana pre žetve pšenice, "otkrili" novih 30.000ha posejanih površina.
 
počeli su da dolaze kamioni sada plaćaju 8.20 din/kg
moja procena: u decembru 9.00 din
 
kako tako malo ~4t/ha
cale je vrsio 3/4jutra i imao je 3.4t obicnog ns-a,nista posebno djubreno,oko 200kg
3.4jusa,a sa vlagom i primesama i 3-4vrece kuci,procenjuje da je bilo bruto 4.2-4.3,dubrava se napela....
 
Država interventno otkupljuje 96.000 tona kukuruza
18. novembar 2008. | 16:36

BEOGRAD - Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević najavio je da će Vlada Srbije na narednoj sednici odobriti interventni otkup 96.000 tona merkatilnog kukuruza ovogodišnjeg roda po stimulativnoj ceni.

Prema predlogu Ministarstva trgovine i usluga, Republička direkcija za robne rezerve (RDRR) će otkupiti kukuruz od registrovanih poljoprivrednih gazdinstava, fizičkih lica, preko ovlašćenih skladištara RDRR, po ceni od devet dinara po kilogramu, a PDV je uključen u cenu.
 
Sad su se setili....i šta da rade oni koji su morali da ga predaju odmah....ne dam ja ni zrna do proleća :nono:
 
s ozirom na cenu evra, to je kao da su se u jeku berbe pojavili s cenom od 8din.
tih 96.000t nije ni 2% roda i nece uraditi nista, sem sto ce pokazati kako "brinu" za proizvodjace.
alibi potez.ali bolje išta nego...
sto se mene tice, pomirio sam se sa gubitkom na kukuruzu, samo cekam da vidim koliki ce biti...
više od svega gledam da pogodim dobar tajming nabavke đubriva...
 
Danas mi jedan komsija krunio kukuruz za 850 dinara (30 t) Kakva je situacija kod vas?
 
ljudi sta mislite kad bi mogla cena ic gore i kad bi bio naj bolji termin za prodat kukuruz imam nesto oko 120tona u silosu neznam dokle da ga drzim
 
na ovo pitanje sigurno niko ne zna odgovor :sta: po meni smo ušli u gadnu situaciju, u svetu su zatvorili fabrike za preradu biodizela. U okruženju cena je slična kao kod nas znači izvoz teško. Najbolje dati kukuruz kada treba pare ::novac:: neverujem da ćemo ove godine dobiti više od 10 evra
 
Ja prodajem kukuruz sutra, oko 5t 8 din rinfuz.
Covek ga nosi dole u Srbiju, kaze jako tesko ide, nema stoke, pa konta da ce ici mozda i dole, al opet situacija skroz neizvesna.
 
Nazad
Vrh