PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

amazon
26-02-13, 18:08
Treba da kupim dva vagona kukuruza.. zna li neko da ima da se uzme ispod 24? Po toliko imam. Unapred hvala Da neces da ti damo za djabeLkl{{

marinko16
26-02-13, 18:09
Ja ti prodam po 23,9
najbolje da raspises tender Lkl{{ et coveka :D ozbiljan sam...

ida uljma
26-02-13, 18:16
Ta sta se sekirate, sad ce sve povuci na dole kao sto je povukao na gore, sutra idem kod zakupodavaca da im spustam cenu godisnje arende za 25%
ma kakvi za 25%,za 50% minimum,videcete cene na jesen koje sam najavio,ovo je moralo da se dogodi pre ili kasnije zbog otreznjenja pojedinih vrucih glava koje su samo srljale daj,daj,daj jos.....e pa evo sad,jednostavan je zakljucak,stabilnost cena i inflacije se preko nasih ledja uspostavljaju.

- - - - - - - - - -

et coveka :D ozbiljan sam...
probajte preko limunda da nadjete cenuLkl{{

bane30
26-02-13, 18:20
Matori radio sam celih 15 dana u godini na njivi sto mi deda ostavio a drzava donirala kroz subvenciju i gorivo, djubre uzeo bez para i sad da tebi prodam po samo 24 dinara??? Nema sanse ispod 100 dinara po kili i to da mi unapred platis a mene kad ne bude mrzelo da ga okrunim u mom dvoristu i da dodjes po njega i sam da utovaris jer moji sinovi su zauzeti secenjem sunke i vatanjem snajke za dupe(pa zima je pobogu)!!! Nek ne zamere mnogi a alavi nek se ljute! Marim ja!

paracinac
26-02-13, 18:27
Matori radio sam celih 15 dana u godini na njivi sto mi deda ostavio a drzava donirala kroz subvenciju i gorivo, djubre uzeo bez para i sad da tebi prodam po samo 24 dinara??? Nema sanse ispod 100 dinara po kili i to da mi unapred platis a mene kad ne bude mrzelo da ga okrunim u mom dvoristu i da dodjes po njega i sam da utovaris jer moji sinovi su zauzeti secenjem sunke i vatanjem snajke za dupe(pa zima je pobogu)!!! Nek ne zamere mnogi a alavi nek se ljute! Marim ja!

Blago tebi super razmisljas sto i ja nemogu tako?Najverovatnije sto zivim od poljoprivrede i znam da sam imao 2000kg po 1hektaru prinos a 3h nisam ni brao mozda zato!

miroslav78
26-02-13, 18:27
u Subotici 23.75 din i jedino otkupljuje veterinarski zavod..

marko22
26-02-13, 18:43
Kakva su bre ovo vremena pa sam ja najveci optimista po pitanju cena.
Brane nas ameri.

KishRobert
26-02-13, 18:43
Danas nesto prodao po 22.

drobi
26-02-13, 18:46
u Subotici 23.75 din i jedino otkupljuje veterinarski zavod..

Jesi pitao Confido?

diklofen
26-02-13, 18:47
Kakva su bre ovo vremena pa sam ja najveci optimista po pitanju cena.
Brane nas ameri.
Nije valjda da je krenulo gore na svetskim berzama?

SAMA
26-02-13, 18:50
Ljudi ja bi vam ga platio,al nemam para.Lkl{{ Pazarim 3 vagona cim izbacim turnus,pa sta kosta da kosta.Ako skoci i ako ga platim skuplje pretpostavljam da imam pice od vecine koji posecuju ovu temu.:lol:>:({

paorpaor
26-02-13, 19:06
Ivinjavam se modernatorima na velikim slovima, ali ovo moraju svi cuti i znati ko je najveci protivnik srpskog seljaka. Ko stoji iza Viktorije ostaje da se vidi mada mi to mozemo vec sad da pretpostavimo.

šandor
26-02-13, 19:09
Kretenje cena kod Amera : ( 6 meseci )

http://i51.tinypic.com/33p9gdt.png

diklofen
26-02-13, 19:22
Ljudi ja bi vam ga platio,al nemam para.Lkl{{ Pazarim 3 vagona cim izbacim turnus,pa sta kosta da kosta.Ako skoci i ako ga platim skuplje pretpostavljam da imam pice od vecine koji posecuju ovu temu.:lol:>:({
Samo se ti javi kad ti bude trebalo.Imam kukuruz iz jedinog regiona gde su svi potvrdili da nije zaražen kao ni stočna hrana ili mleko.:lol:Ako baš hoćeš dobićeš kopiju uzorkovanja na aflatoksine za ćeliju iz koje ti se isporučuje.Kao u Vojsci sve po PS-u.

SAMA
26-02-13, 19:50
To se zove poslovnost.;D}Steta bi bilo da bude ispod 30.Naravno franko St Pazova.Lkl{{

diklofen
26-02-13, 19:59
Ja sam ti ozbiljno napisao.Ceo silos su vlasnici odradili.Svaka ćelija ponaosob.Nađeno je samo u jednom podnom magacinu ali to su oni liferovali za Makedoniju tel-kel.Imaju papire bez šale.Mislim da je uzorke radio baš SGS.Za prevoz ćemo lako.Ženin brat ima svoje kamioneLkl{{

mims
26-02-13, 21:13
Ta sta se sekirate, sad ce sve povuci na dole kao sto je povukao na gore, sutra idem kod zakupodavaca da im spustam cenu godisnje arende za 25%

Baš me interesuje šta će da ti kažu.

slobapatrola
26-02-13, 21:16
paz da im ne spustis

dragan.kovacev
26-02-13, 21:23
et coveka :D ozbiljan sam...

pa tender zbog tvog dobra, bice raznih ponuda, eto ja sam ti dao prvu ponudu i ja sam ozbiljan...

Zlatko Pap 76
26-02-13, 21:33
Pozdrav ja sam iz Pazove dali bi ja mogao da plasiram jedno 2 tone sada u martu kod tebe koliko bi platio?

talianu
26-02-13, 21:36
27,5 din kg plaćaš do 1.9.2013 kada hoćeš isjključivo u domaćoj valuti da se ne jedimo jel euro skače ili pada.

dragan.kovacev
26-02-13, 21:42
Baš me interesuje šta će da ti kažu.
kako neznas sta ce mi reci???
recice, ima ljudi koji jedva cekaju sa odustanes i da preuzmu zemlju, prvi su Padincani koji bi i sad bez obzira na sve dali preko 300e za KJ.
jesenas kad se formirala visoka cena kukuruzu nisu pitali ni koliko je rodilo ni sta je rodilo, samo im bitno bilo da vise dobiju.

amazon
26-02-13, 22:01
Ivinjavam se modernatorima na velikim slovima, ali ovo moraju svi cuti i znati ko je najveci protivnik srpskog seljaka. Ko stoji iza Viktorije ostaje da se vidi mada mi to mozemo vec sad da pretpostavimo.

A po ugovoru je 170e tona, znaci docice do 18-19din pa tek onda skok kad viktorija zavrsi svoje posloveeeeeeeee a do tad mi ce da pijemo ladno>:({

dragan.kovacev
26-02-13, 22:21
Neko ce da pije a neko da gleda >:({

marko22
26-02-13, 23:07
Nije valjda da je krenulo gore na svetskim berzama?
Danas jeste, a sutra ko zna sta.
Ono za optimizam sam napisao vise iz razloga jer se mnogo mraci.
I dalje ostajem pri prethodno recenom.
Proci ce i ovo, pa cemo onda ispocetka pricati sta je to dobra cena, i koliko je bilo realno ono 28-29,7.

Dr.Gruja
26-02-13, 23:47
Predlazem svim RATARIMA posto nemamo drugog izbora da SMANJIMO povrsine pod kukuruzom U 2013.g. za minimalno 50% http://www.avijon.net/images/smilies/u070.gif

Jer zahvaljujuci ,,marketingu'' Gospodina Jesica cena kukuruza svaki dan pada sve vise, uvoz naseg kukuruza su zabranili Makedonija a malo pre cujem i Crna Gora tako da se dobroj ceni na jesen netreba nadati (a sta ce biti tek ako bude rodna godina) SMANJIMO povrsine pod kukuruzom pa neka ga na jesen i dogodine UVOZE (taj strani ce im ,,sigurno biti zdraviji'') ja sam resio da ga posejem 20 he. manje u znak protesta
Kada ce u ovoj nasoj Srbiji neko odgovarati za stetu nacinjenu Srpskoj poljoprivredi ^-^ jer vec godinama nam neki http://www.avijon.net/images/smilies/fencing.gif seku granu na kojoj sede a mi jos od 1991.g. cuvamo socijalni mir u ovoj drzavi i polako ali sigurno propadamo >:({

http://www.youtube.com/watch?v=_9Grp5tYrYI&feature=player_detailpage

bado
26-02-13, 23:52
Naravno...neće rizikovati jer su kontrole na toksine pooštrene...

Goran G.
27-02-13, 00:04
Predlazem svim RATARIMA posto nemamo drugog izbora da SMANJIMO povrsine pod kukuruzom U 2013.g. za minimalno 50% http://www.avijon.net/images/smilies/u070.gif

Jer zahvaljujuci ,,marketingu'' Gospodina Jesica cena kukuruza svaki dan pada sve vise, uvoz naseg kukuruza su zabranili Makedonija a malo pre cujem i Crna Gora tako da se dobroj ceni na jesen netreba nadati (a sta ce biti tek ako bude rodna godina) SMANJIMO povrsine pod kukuruzom pa neka ga na jesen i dogodine UVOZE (taj strani ce im ,,sigurno biti zdraviji'') ja sam resio da ga posejem 20 he. manje u znak protesta
Kada ce u ovoj nasoj Srbiji neko odgovarati za stetu nacinjenu Srpskoj poljoprivredi ^-^ jer vec godinama nam neki http://www.avijon.net/images/smilies/fencing.gif seku granu na kojoj sede a mi jos od 1991.g. cuvamo socijalni mir u ovoj drzavi i polako ali sigurno propadamo >:({
a to je mozda i cilj viktorije da se povecaju povrsine pod sojom

paorpaor
27-02-13, 00:07
Ma jok, imaju GMO soje koliko hoces za 52 din franko luka Dunav.
Bezobrazluk je da se sad vise ne uvozi samo GMO sacma vec i GMO zrno. Ova informacija je tacna 101 %.

tesla
27-02-13, 00:08
Što se mene tiče, ja neprodajem bar do kraja maja, a posle ću još da razmislim, pa možda sačekam i august, i samo ladno >:({. Ionako ove godine sejem kukuruz 60% manje.

slobapatrola
27-02-13, 00:38
polako ljudi,ima ovde dosta njih koji su se ovajdili od tih koje jesic zastupa...nemojmo tako a krediti,bespovratna sredstava i jos brdo toga...
Zao mi samo onih koji ni luk jeli ni luk mirisali najebali....

goran nikolic
27-02-13, 01:07
ma politicari i tajkuni nam stalno kroje meru...

Peet
27-02-13, 01:36
Ja sa 30 kj nameravao sam smanjiti na 18 kj ali sa ovim desavanjima i sa ovom cenom koja pada iz dana u dan jos cu smanjiti setvu sa kukuruzom do nekih 10 kj. Povecavam setvu soje na nekih 40 kj.

marko22
27-02-13, 05:13
EU i onako uvozi vecinu soje. Morali bi ozbiljno da povecamo povrsine pod sojom pa da budemo respektabilni igrac.
A ako hocemo da se vratimo u pricu sa kukuruzom onda na tih preko 1,2 miliona ha, moramo skinuti 10 miliona tona.
Otprilike isto vazi za psenicu, a to je da sa tih preko 600 hiljada skinemo oko 4 miliona tona.
U svim ovim slucajevima sa ovakvim rodom, i cena bi nam pravila manji problem, a i bili bi veci i znacajan igrac na trzistu.
A gde smo sada. Kukuruz ode u tri lepe. Psenica, prihranimo sebe i malo prosvercujemo i sitno izvezemo. Soja, zamajavemo se sa jos viktorijancima, koji su jos uvek raspoluceni izmedju nevidjenih mogucnosti primarne akumulacije kapitala i ozbiljnog biznisa koji ih je zadesio ni krive ni duzne. Tako da, dobro nam ide klanje vola za kilo mesa, zahvaljujuci nevidjeno nesposobnim i kratkovidim elitama. I dalje ce pojedinci i grupe, zadovoljavajuci opusteno svoje nezajezljive interese i prazne sujete, sputavati i ogranicavati razvoj ogromne vecine.

mica967
27-02-13, 07:31
Dr Gruja i Tesla teli ne teli vratiće se šećernoj repi.

rale
27-02-13, 09:25
danasnja cena 22,68 din sa pdv.

diklofen
27-02-13, 09:38
Jel to pad u odnosu na juče?

crni tekir
27-02-13, 11:58
Ala nas lepo deru ovi nasi lokalni nakupci koji drze "brasnjare".....Kodnas je cena kukuruza 35 din/kg vec godinu i po' dana.Pa ako od vas u Vojvodini kupuju na veliko po 23-24 dinara,njima na sleperu koji dovuku ovamo ostaje vise nego vama sto ste ga proizveli.Jos nikada prazni ne idu tamo,uvek se vuce neka gradja ili drva za ogrev a u povratku kukuruz u rifuzi.Jecam je 36 din/kg;zob i psenica takodje 36 din/kg.

diklofen
27-02-13, 12:11
Al se berza danas plavi CME +1,67 i MGEX +1,43 a ima i vraćanja na stare cene(crveni) Euronex -3,65 i BS -0,71.

ida uljma
27-02-13, 12:21
http://www.proberza.co.rs/graph/kukuruz/
evo kako se kretalo u nazad 5godina pa do danas..

marko22
27-02-13, 13:36
Sest i malo jace. Lkl{{

rale
27-02-13, 13:47
Da kolega diklofen pad cena cudo danas jos nista i to samo sa lagera.

mladen87
27-02-13, 14:56
kod nas cena 23.76din sa lagera!

bado
27-02-13, 14:58
Kulpin 21.00 sa lagera.

idklecin
27-02-13, 15:15
27.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2027.2..jpg

oldtimer
27-02-13, 15:23
Uff, kad vidim onaj pad cena s kraja 2008. jeza me prodje! Ne ponovilo se

diklofen
27-02-13, 15:44
Danas ugovorena lepa količina po 27rsd/kg njihov prevoz.Znači da kukuruza nema i ko ne mora da odmah proda neka čeka.Tražiće da ga pravimo od plastelina samo polako.Čak sam danas načuo da će robne rezerve krenuti u otkup kukuruza da bi popunile zalihe.Lkl{{

SAMA
27-02-13, 15:47
Da samo 2008 nije bilo suse.Bez obzira sto sam kupac,al realno kukuruz je deficitaran i ne bi trebao padati.Realna cena bi trebala biti 25 do 30.U tom slucaju bi svi trebali biti zadovoljni.Sto bi rekao nas narod vuci siti i ovce na broju.

Zrenjaninac
27-02-13, 15:48
Tako se prica i kod nas Diklofen. Samo strpljenje i debeli zivci..

idklecin
27-02-13, 15:57
i troskovi lagera pored zivaca i strpljenja

diklofen
27-02-13, 16:16
Mogu oni da izmisle sto afera ali jedno je istina ,a to je da kukuruza mi NEMAMO.Ne kažem da nije bio zaražen,daleko od toga, ali ni kao takvog količinski nema dovoljno.To što sam napisao da će robne rezerve ući u ponovni otkup je dosta "jaka" informacija.Radiće se bolja kontrola ali će otkupa biti.O ceni ta gospođa nije smela ni da kalkuliše.
SAMA današnji kukuruz koji sam prodao je otišao takođe jednom pilićaru.Ne velikom već lokalnom.Čovek kaže sam da nije skupo pošto zna koliko nam je bar u ovome kraju rodio.Eto ima i takvih ljudi.

omoljicanin
27-02-13, 16:46
I moje misljenje je da ko god moze da se strpi i da trenutno ne prodaje dobro ce proci.

dragan.kovacev
27-02-13, 17:15
Ja o tim vasim strpljenjima slusam jos od oktobra...a cena svaki dan ide dole...nema nade za ovaj kukuruz ja kad vam kazem..

miroslav k
27-02-13, 17:20
Kod nas momentalno stao odkup, niko ništa ne nudi

mims
27-02-13, 18:10
kako neznas sta ce mi reci???
recice, ima ljudi koji jedva cekaju sa odustanes i da preuzmu zemlju, prvi su Padincani koji bi i sad bez obzira na sve dali preko 300e za KJ.
jesenas kad se formirala visoka cena kukuruzu nisu pitali ni koliko je rodilo ni sta je rodilo, samo im bitno bilo da vise dobiju.

I kako si prošao?

Inače kod nas sa lagera 22din.

dragan.kovacev
27-02-13, 18:25
Nisam isao danas, sutra im nosim novce svima i pregovori ce biti u moju korist 99%

tesla
27-02-13, 19:14
Dr Gruja i Tesla teli ne teli vratiće se šećernoj repi.
U bližoj budućnosti mi nepada napamet da sejem šećernu repu, a možda i duže, jer i ovo sada sa kukuruzom je boza naspram onoga šta je sa repom...

pidikanac
27-02-13, 19:56
mišljenja sam da kukuruz mora da poskupi samo je pitanje vremena jer nije sada reč o izvozu koliko o preživljavanju stočnog fonda iako ovu sadašnju cenu kreira neko kome to odgovara činjenica je da kukuruza nema ali je i činjenica da i stoke nema puno mnogi će ovih dana prodati neke količine jer treba para za repromaterijal pa samim tim ostaje manje kukuruza za trgovinu sa stočarima,natkupcima itd siguran sam da stočari neće svu stoku ni prodati jer nemaju ni kome a ni poklati uz sve to i večina kukuruza je u silosima na čuvanje a manji deo u ambarima a nije mi poznato da skladištari prodaju po tonu dve i da tako krčme svoje zalihe več na veliko tako da stočarima jedio preostaje ovaj kukuruz u ambarima kojega je malo

mica967
27-02-13, 20:04
Tesla druže promeni firmu i dođi kod nas znam da je dobro radiš i nebi bilo loše da malo razmisliš po tom pitanju.>:({

marko22
27-02-13, 21:38
Mogu oni da izmisle sto afera ali jedno je istina ,a to je da kukuruza mi NEMAMO.Ne kažem da nije bio zaražen,daleko od toga, ali ni kao takvog količinski nema dovoljno.To što sam napisao da će robne rezerve ući u ponovni otkup je dosta "jaka" informacija.Radiće se bolja kontrola ali će otkupa biti.
Pa cekaj, zar nije logicnije u tom slucaju, ako vec znamo da kukuruza nema, da drzava sada sto pre krene da uvozi, a ne da ovde presipa iz levog dzepa u desni. Sta sad ako drzava kupi od tebe i proda meni, onda ce kao na trzistu da se uspostavi robni balans. Mislim da ce kukuruz morati da se uvozi, posebno sada ako su vec namerni da neke kolicine unistavaju. Videh danas tekst Fuzarijum u Politici, korisno. Mozda se neko od starijih forumasa i potseti tih godina i da nam isprica detaljnije kako je bilo.

nikola ilic
27-02-13, 22:51
Sad kad cika Kole ubaci njegov kuruz iz Ukrajine...

MOMOSARIC
27-02-13, 23:00
što se tiče svjetske cijene , a ona odredjuje i našu , ima dosta faktora koji utiču a daleko najjači su sklapanje velikih ugovora , odnosno velike trgovine . Pokazalo se da cijene kreću i vrte se oko ugovora izmedju najvećih izvoznika (sad, arg, brazil, ukrajina,.. ) i njihovih najvećih kupaca (japan,kina, korea,...)
Stvar je u tome što recimo Kina i Japan sada kupuju kukuruz roda 2013 i 2014 a ne ovaj .
zasigurno je cijenu najviše oborio kukuruz koji još nije ni posijan zato što se očekuje rekordna sjetva a i zemlja je u najvećim regionima dobro natopljena za razliku od prošle godine .
Veći rast može biti samo ako se ispostavi da je manje posijano nego što se očekivalo , a teško je povjerovati jer je sjeme već kupljeno ili ako suša opet udari.

marko22
27-02-13, 23:38
Utice na svetsku cenu i to sto proizvodjaci tamo prodaju kukuruz unapred. Dal ce prodati 15% ili 30% svakako ce uticati. No, tu je problem isti kao i kod ovih ugovora Japana i USA, taj sto mi nikad ne saznamo pojedinosti. Opste je poznato da su ti ugovori ponekad po vecoj, a nekad po manjoj ceni od trzisne. Isto vazi i za kolicine. Zemlje uglavnom objavljuju bilanse, ali uglavnom manipulisu. Tako je npr Kina dosta kasnije objavila svoje prve bilanse kukuruza, naravno losije od prvobitnih. Dok npr Egipat objavio da ima zalihe do maja i da nece kupovati, al ko jos veruje Egiptu. Ipak na cenu najvise uticu bilansi tj rod, tj ponuda i potraznja.

BOKIBOLE
28-02-13, 08:15
Firma Agroplod Gložan stala sa otkupom. Cekaju razvoj situacije.

agrarian
28-02-13, 10:18
"a i zemlja je u najvećim regionima dobro natopljena za razliku od prošle godine".

Nije sve reseno time sto ce vode imati dovoljno samo u jednom periodu godine. Tokom citave vegetacije kukuruza, neophodno je da pored dovoljne kolicine padavina, te padavine budu i vremenski dobro rasporedjene. Dakle, moze se desiti da ukupna kolicina padavina bude i vise nego dovoljna za uspevanje kukuruza, ali da su te padavine bile veceg obima u jednom periodu godine, a da posle toga (u ostalim fenofazama razvoja kukuruza) padavina nije uopste ni bilo... U takvoj situaciji UKUPNA KOLICINA PADAVINA, nije vazna!
O navodnjavanju kukuzura u Srbiji necu ni da pocinjem...

generacija 87
28-02-13, 11:45
nece ovo na dobro izaci !!! bolje mi svi da idemo na :-[{

Zlatko Pap 76
28-02-13, 12:00
Prodao 200 kg po 3.000 trebalo bi za koji dan da ode tona ili dve po istoj ceni.

savato
28-02-13, 12:08
Utice na svetsku cenu i to sto proizvodjaci tamo prodaju kukuruz unapred. Dal ce prodati 15% ili 30% svakako ce uticati. No, tu je problem isti kao i kod ovih ugovora Japana i USA, taj sto mi nikad ne saznamo pojedinosti. Opste je poznato da su ti ugovori ponekad po vecoj, a nekad po manjoj ceni od trzisne. Isto vazi i za kolicine. Zemlje uglavnom objavljuju bilanse, ali uglavnom manipulisu. Tako je npr Kina dosta kasnije objavila svoje prve bilanse kukuruza, naravno losije od prvobitnih. Dok npr Egipat objavio da ima zalihe do maja i da nece kupovati, al ko jos veruje Egiptu. Ipak na cenu najvise uticu bilansi tj rod, tj ponuda i potraznja.Prekretnica po meni bice u maju mesecu ili ostaje da se trguje po ovim cenama znaci oko 200 e/t ili ide preko 250...Ja se nadam ovom drugom posto sam veci deo da kazem 80% ostavio u ambaru...Vrsidba u Juznoj hemisferi bice zavrsena i tacno ce se znati kako stvari stoje na svetskom trzistu!Za domace trziste opet kazem ko zna da ce mu faliti bolje neka kupi sada nego u julu...Od jula do septembra ima dana!Naravno da ce na cenu uticati i koliko je posejano u svetu ali pre svega izvestaji o stanju zaliha globalno gledano u svetu!

marko22
28-02-13, 13:04
Pa sad je po meni skoro definitivno da kukuruz kod nas mora da se uvozi, i da ce cena onda svakako biti dosta veca. Sta moze da se desi, da drzava subvencionise cenu uvoznog kukuruza i time regulise cene na trzistu kod nas. Ali opet ne verujem da ce ici toliko nisko sa subvencijama. Verovatno ce cena biti do 2-3 dinara veca od svetske, tj sve preko toga mozda bude subvencionisano.
U svakom slucaju ocekujem uvoz, i cenu vecu od svetske, sto sam i pisao dosta pre ovog najnovijeg cuda.

paorpaor
28-02-13, 13:22
Malo izaci na blokade, cisto pre setve da se sete da postojimo.

marinko16
28-02-13, 13:31
pa tender zbog tvog dobra, bice raznih ponuda, eto ja sam ti dao prvu ponudu i ja sam ozbiljan...
Ok.. hvala ti.. juce sam dobio 11 t franko kuci po 24.. sacekacu jos malo za jos 20 t..

slobapatrola
28-02-13, 13:32
pa nemam pametnija posla nego da bauljam po raskrsnicama i slusam koje kakve pijandure

Zrenjaninac
28-02-13, 13:57
Interesuje me vase misljenje sta ce da rade otkupljivaci kod kojih se pojavi veci procenat aflatoksina i ako dobiju nalog da.ga uniste ko bi tada nadoknadio taj kukuruz i da li postoji takav rasplet na trzistu,a isto se odnosi i na kukuruz iz kotarki jer sam danas cuo da je taj u mnogo losijem stanju nego ovaj u silosima.

Švajger
28-02-13, 14:16
Kome kukuruz nije bio kako treba i lep (barem na oko) taj ga nije ni tovario u čardak, već ga je vro i predavao u silos.
Tako da mislim da tvrdnja da je kukuruz u čardaku zaraženiji od ovog u silosima baš i ne pije vodu.

aca74
28-02-13, 14:33
Kome kukuruz nije bio kako treba i lep (barem na oko) taj ga nije ni tovario u čardak, već ga je vro i predavao u silos.
Tako da mislim da tvrdnja da je kukuruz u čardaku zaraženiji od ovog u silosima baš i ne pije vodu.

I ja sam istog misljenja, a cak i argumentovano tvrdim da su pojedini u nasem selu na kraju berbe sav los kukuruz okrunili i predali lokalnim otkupljivacima.
Cak je lako moguce da je isti taj i zavrsio u drzavnim rezervama.

dragan.kovacev
28-02-13, 14:34
Kod nas 21,5 u razmenu za robu, za kes nema otkupa...

idklecin
28-02-13, 15:14
28.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2028.2..jpgAjde sada budi pametan

gogi666
28-02-13, 17:26
Pazi razlike sa parizom???
Sutra se probija 20din! ( u minus )

amazon
28-02-13, 18:08
Koliko je pao u parizu a koliko kod nas
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2028.1..jpg

rale
28-02-13, 18:25
Danasnja cena sa lagera 20 dinara+PDV.Idemo dalje.

šandor
28-02-13, 18:27
Dokle više....... ??

F.E.A.R
28-02-13, 18:40
Evo dokle...genijalno su podigli dozvoljene koncentracije aflatoksina na 0.5 tako da ce kukuruz preko noci od zarazenog postati zdrav i ide cena gore...neverovatno koje malverzacije...sad je stocarima i onaj zarazeni extra

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/370041/Genijalno-resenje-ministra-Knezevica-za-aflatoksin-Dozvoljena-granica-ce-biti-05-a-ne-005-mikrograma

šandor
28-02-13, 18:43
I sa ovim aferama su uspeli da obore cenu ::jako_besan:: . Trenutno imam gubitak 1.500.000 dinara ::jako_besan:: . Dal će još da raste gubitak pokazaće vreme ...........

tesla
28-02-13, 18:57
Pa ovi nemogu da se odluče, da li će biti maksmalno 0,05 ili 0,5 (aflatoksini), čas će biti ovoliko, a čas ovoliko, kako im kada odgovara, znači do juče nije valjalo, a sada je ODLIČNO, još će da ga izvoze :lol:.

KishRobert
28-02-13, 18:59
http://www.njuz.net/goran-knezevic-predlozio-da-dozvoljeni-nivo-alkohola-za-vozace-bude-2-9-a-ne-0-29-promila/

šandor
28-02-13, 19:13
:lol: E kako si me nasmejao . Znaći krenuće ekonomski rast , možemo svi da budemo pijani svaki dan ićiće PIVOOOO .

nikola indjija
28-02-13, 19:18
I sa ovim aferama su uspeli da obore cenu ::jako_besan:: . Trenutno imam gubitak 1.500.000 dinara ::jako_besan:: . Dal će još da raste gubitak pokazaće vreme ...........
Koliko ti imas vagona kada imas toliki gubitak?

MOMOSARIC
28-02-13, 19:35
E ova vijest stvarno da nije žalosna bilo bi smiješno
:lol::lol::lol:

kristal
28-02-13, 20:17
:lol: E kako si me nasmejao . Znaći krenuće ekonomski rast , možemo svi da budemo pijani svaki dan ićiće PIVOOOO .
Po ovim najnovijim vestima, bice isplativije kukuruz u dzibru-kominu pa peci rakiju, nego hraniti stoku ili prodati.Kod mene su obustavili otkup neke zadruge

Dolovac
28-02-13, 21:05
Koliko ti imas vagona kada imas toliki gubitak?
malo matematike i nisi morao ni da postavis pitanje...

nikola indjija
28-02-13, 21:46
malo matematike i nisi morao ni da postavis pitanje...
Koliko vagona matematicaru

talianu
28-02-13, 21:52
Ne berite tuđu brigu>:({

MOMOSARIC
28-02-13, 22:10
A tek što je čovjek vrijedan , sve u klipu i sve male parcele.

Peet
28-02-13, 22:15
http://www.njuz.net/goran-knezevic-predlozio-da-dozvoljeni-nivo-alkohola-za-vozace-bude-2-9-a-ne-0-29-promila/

Od sutra Ministarstvo zdravlja povecava dozvoljenu granicu Holesterola u krvi sa gornje granice od 6,2 mmol/l na 12,4 mmol/l i pritisak krvi sa granice 80-125 na 160 sa 250. Ljudi tovite se sad kao nikad jer smo bezbedni, jer tako ministarstvo kaze. Pa ko crkne nek crkne. Eee zivote skote ko vodi ovu drzavu!:){{

generacija 87
28-02-13, 22:40
LOPOVIIIIIIIIIIIIIIII ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_b esan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan:::: jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_bes an::::jako_besan::

Stanic
28-02-13, 23:03
Pored toga sto su lopovi,mutljage,spekulanti...oni jednostvano nisu normalni.

- - - - - - - - - -

Hahahaha...
Nije ni ovo lose http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qbc8YUic_vs

- - - - - - - - - -

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qbc8YUic_vs

- - - - - - - - - -

Cena kukuruza kod nas,mogu reci nepoznata,niko ne prodaje i niko ne kupuje,ali se pominje neka cena od 22 din. Smesno...

šandor
28-02-13, 23:09
Mogu u ovo da izglasaju : " Ako podignemo uslov za odlazak u penziju na 94 godine vise necemo imati problem sa penzionerima. "

Stanislav
28-02-13, 23:15
Koliko vagona matematicaru
20 vagona po 7 din po kg gubitka to ti je 1.400.000, jel sad jasnije?

slavko l
28-02-13, 23:54
meni je u klipu 12 vagona,steta ako bude niza cena od 25 din...ali treba sacekati do septembra,a tad ga sve skruniti,ili ga ostaviti da prezimi u ambaru... ja cu tako uraditi...ova cela afera oko toXina je da bi se spustila cena kukuruza,mleka,mesa,jaja...mislim da gospodin Jesic,prvo nije bio svestan kakvu ce stetu napraviti seljaku,koji zivi od svojih proizvoda i stetu koju je ovoj nasoj drzavi naneo...al polako....drzite se braco

bado
01-03-13, 00:06
Moj deda,koji ima 80 god, nikad nije prodavao kukuruz u februauru-martu, čekao je jun,jul avgust,i bila je dobra cena....ali tada političari nisu imali pojma posto je kukuruz...a sad...?

xsale
01-03-13, 00:55
Kod nas masovno nude kukuruz po 26 u dvoristu,a pre ovih sranja sa zarazom bio 30.Dzabe i to sto je pala cena.I ovako nema ko da kupi.Tesko se prodaje stoka i kupuje se na sitno i na veresiju.Stisli krediti.

paorpaor
01-03-13, 07:36
Valjda je sad svima jasno da je ovaj aflaoksin samo politicka igra i da ga moze resiti samo jedan papir. Dogovor je izgleda postignut izmedju "ovih" i "onih" , preko nasih ledja, e sad ostaje da se vidi koliko je jos Viktorija u obavezi da otkupi kukuruza. Malo je cudno da se dogovor postigne 28.02. tacno kad je Viktoriji zadnji dan za isporuku.

diklofen
01-03-13, 07:41
E sad sam definitivno siguran da će kukuruz ići gore.

Jugi
01-03-13, 07:46
ne kapiram zasto kazete ''preko nasih ledja''...ja koliko sam shvatio povecanjem alfatoksina na 0.5 samo nama seljacima pogoduje ili ti odgovara, cini mi se da je od pocetka bilo 0.5 ne bi ni bilo afere :)

mica967
01-03-13, 07:46
Videćemo koliko će to uticati na cenu u daljem periodu,jer kad kod nas nešto brzo padne retki su slučajevi da se cena vrati na nivo kao što je bila pre mesec dana. Ja lično očekujem neki skok cene kukuruza tek od polovine aprila.

paorpaor
01-03-13, 08:01
@jugi sam si sebi dao odgovor >:({

slobapatrola
01-03-13, 11:54
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=03&dd=01&nav_category=78&nav_id=691194

diklofen
01-03-13, 11:58
Ne znam za nas ali vidim da danas u celom svetu ide na gore i to žešće.To je već četvrti dan kako cene rastu(ne gledajući Budimpeštu).Zna li neko šta se dešava?

slobapatrola
01-03-13, 12:00
zaigrala mecka i pred nasa vrata,bilo nam je lepo ovih par godina nadam se da bas necemo u kanal......

paorpaor
01-03-13, 13:24
Nemci uvoze nas kukuruz, ovo ni Njuz ne bi napisao.

Dolovac
01-03-13, 13:27
Nemci uvoze nas kukuruz, ovo ni Njuz ne bi napisao.
Sto? nemci uvoze nas kukuruz godinama 100% proverena informacija

F.E.A.R
01-03-13, 13:35
Kukuruz je svakako bio tema broj jedan i to ne samo u tržišnim analizama već i kao medijska tema namenjena najširoj javnosti. Razlozi ovakve medijske pažnje su dovoljno poznati, pa čak možda i previše eksploatisani. Ono što je po tržište najvažnije, jeste činjenica da se celokupna priča oko zdravstvene ispravnosti završila pravim cenovnim sunovratom ove robe. Cena kukuruza početkom nedelje startovala je sa nivoa 22,00 din/kg bez PDV, da bi sredinom nedelje pala na nivo od 20,00 din/kg, što predstavlja aktuelnu cenu trgovanja i na samom kraju nedelje. Činjenica da se poslednja tri dana u protekloj nedelji trgovalo po istoj ceni, da je bio solidan obim trgovanja i količinski i po broju zajključenih ugovora, te da nije bilo pokušaja tražnje da se cena obori ispod ovog nivoa, nagoveštava da bi ovo mogla ujedno biti i donja granica ispod koje u narednom periodu cena kukuruza ne bi dalje padala. Prosečna nedeljna cena trgovanja iznosila je 22,57 din/kg (20,90 bez PDV), što je za 6,98% niža cena nego prethodne nedelje. Istorijski posmatrano, ne pamti se kada je jedna roba kojom se tako frekventno trguje na berzi imala tako veliki nedeljni cenovni pad.

slobapatrola
01-03-13, 13:48
pa da ne kazem ali 50 posto naseg kukuruza zavrsi u Nemackoj.!

F.E.A.R
01-03-13, 13:55
P.S. gornji post je komentar Zarka Galetina...izgleda da se pokrenula trgovina i to je ,po njemu,minimalna cena 20 din + PDV

CAFEZ
01-03-13, 13:56
Ponuda za nas kukuruz od inostranih kupaca bez dogovora iz prethodnih godina je 185 dolara za tonu i kretace se od 18 din do 22 din pa u zavisnosti od ekonomske situacije porodice kad je ko prinudjen da proda tako ce nam biti ova godina sa proslogodisnjom robom

paorpaor
01-03-13, 14:01
OK, uvoze ga.
Nemci imaju ocajnu kontrolu ulazne robe i oni su retardi, nesposobni, maloumni i oni su pustili da udje nas smrtonosni kukuruz u takvu njihovu ocajnu zemlju. Onda je neki Hajnc procitao ili cuo negde da se u nasoj super naprednoj zemlji Srbiji pojavio kakav toxin i on odluci da ispita jednu od tura koju je uvezao pre 3 meseca iz zemlje Srbije. Analize kazu da je kukuruz smrtonosan i da izaziva sve moguce i nemoguce bolesti, poznate i nepoznate, i Hajnc sad kaze da nece vise da uzima kukuruz iz Srbije vec ce da kupuje iz Rumunije, Madjarske ili Hrvatske jer je tamo kukuruz potpuno zdrav. Bolestan kukuruz je samo unutar granica nase zemlje, jer toxin nije dobio dozvolu od Viktorije da napusti granicu i predje u susedne zemlje.
Ma hajte molim vas.

dragan.kovacev
01-03-13, 14:07
Dobro je da se zaustavio ovde, videcemo sta ce nam ponedeljak doneti, novo razocarenje ili vedrinu...

slobapatrola
01-03-13, 14:16
ja se samo bojim da ne dodje na 15 dinara

generacija 87
01-03-13, 14:35
sta je tu je,a svi smo cekali barem preko 30 din jesenas,ja sve ostavio na lageru,nisam jedno zrno prodao!!!resio ja da zaradim i evo kako sam prosao..... ::lose::::lose:: tolke pare da sam ostavio u seoskoj kafani 10 godina bi se pricalo....>:({>:({>:({>:({

diklofen
01-03-13, 14:35
A što se bojiš?

Kićo
01-03-13, 14:47
Da vam budem iskren i ja bi ga ostavio ali sam ga prodo jesenas jer sam moro, trebali mi novci da isplatim kucu do mene sto sam kupio. I ja sam mislio ici ce gore kad ono ... sva sreca da sam ga prodo po odlicnoj cijeni a i euro je bio nesto nizi nego sada i proso ko Bog. Da sam ceko nebi sad imo da isplatim sve, ajd da i ja nekad u necem imam srece.

pidikanac
01-03-13, 14:48
pa on je mislio da će u ovo vreme biti preko 30din a ono prc a sad trebaju pare pa daj šta daš a ja ove godine po prvi put ovro i prodao po 26.5din svi su mi govorili da sam budala i sam sigurno pogrešio jer kukuruz ima da bude skuuuuup strašno

Kićo
01-03-13, 14:57
Ma bit ce on skup i jos skuplji samo hmmm lipsi magare dok trava naraste. Ovi se igraju izmisljenim plesnima i toksinima, ludilima i bog zna cime sve. Ko zna sta su jos u stanju da izmisle da za*ebu seljaka da mu uzmu muku. Nevjerujem nikom, kad imam sta za prodati daj pare i dovidjenja i ne razmisljam vise a vremena su sve gora za spekulacije. Nismo svi rodjeni da budemo brokeri, danas i oni znaju "omasiti" a di nebi mali seljak.

dragan.kovacev
01-03-13, 15:14
Vecina je mislila da ce biti strasno skup, i nije ih interesovao vrabac u ruci vec golub na grani.
ako se gleda sa vedrije strane, nije ni ovj vrabac tako los!

pidikanac
01-03-13, 15:15
ovo sa toksinima je bio što ekonomski što politički potez mislili su da bi seljaci mogli na ulice u blokade i štrajk a opozicija bi to podržala i eto ti izbora a to demokrate i hoće jer će vučić da odmotava klupko još dugo a to im ne ide u prilog ali badava izvinjavam se za :){{ ali po meni je ovo politička cena kukuruza a ne tržišno ekonomska

Kengur
01-03-13, 15:22
Ja upravo moj kukuruz okrunio za potrebe svojih zivotinja...ubuduce ce i mene interesovati cena...za nas kupce ce biti pozeljno da bude sto jeftiniji a za prodavce sto skuplje...

ida uljma
01-03-13, 15:34
pa on je mislio da će u ovo vreme biti preko 30din a ono prc a sad trebaju pare pa daj šta daš a ja ove godine po prvi put ovro i prodao po 26.5din svi su mi govorili da sam budala i sam sigurno pogrešio jer kukuruz ima da bude skuuuuup strašno
i ja sam isto sa njive u robne rezerve,par vagona sam pocetkom februara zakljucio po 24 din. a para ni od korova,po ovoj danasnjoj ceni razlika od jesenas je 1000evra po vagonu tako da sam i vise nego zadovoljan...

slobapatrola
01-03-13, 15:36
Vecina je mislila da ce biti strasno skup, i nije ih interesovao vrabac u ruci vec golub na grani.
ako se gleda sa vedrije strane, nije ni ovj vrabac tako los!
na 16,17 meteri po lancu nije vise vrabac vec kolibri

diklofen
01-03-13, 15:38
Slobo desi li se tebi da si bar optimističan uveče pred spavanje?
http://i47.tinypic.com/5vpzyr.jpg

idklecin
01-03-13, 16:08
Komentar nedeljnog prometa
Analizirajući berzansko robno tržište u Novom Sadu, već treću nedelju za redom konstatujemo da se trgovanje na kraju nedelje zatvara po cenama koje su na sezonskom minimumu. Stiče se utisak da je ovoga puta taj minimum prihvatljiv i za hronično nelikvidnu tražnju, pa je i promet veći u odnosu na prethodni period. U protekloj nedelji količinski obim prometa roba trgovanih preko berze je iznosio ukupno 1.672 tone, što je čak 4,5 puta veći promet nego prethodne nedelje. Za pomenutu količinu robe kupci su morali da izdvoje 56.598.650 dinara, što je u odnosu na finansijsku vrednost prometa iz prethodne nedelje 3,72 puta više. Kukuruz je svakako bio tema broj jedan i to ne samo u tržišnim analizama već i kao medijska tema namenjena najširoj javnosti. Razlozi ovakve medijske pažnje su dovoljno poznati, pa čak možda i previše eksploatisani. Ono što je po tržište najvažnije, jeste činjenica da se celokupna priča oko zdravstvene ispravnosti završila pravim cenovnim sunovratom ove robe. Cena kukuruza početkom nedelje startovala je sa nivoa 22,00 din/kg bez PDV, da bi sredinom nedelje pala na nivo od 20,00 din/kg, što predstavlja aktuelnu cenu trgovanja i na samom kraju nedelje. Činjenica da se poslednja tri dana u protekloj nedelji trgovalo po istoj ceni, da je bio solidan obim trgovanja i količinski i po broju zajključenih ugovora, te da nije bilo pokušaja tražnje da se cena obori ispod ovog nivoa, nagoveštava da bi ovo mogla ujedno biti i donja granica ispod koje u narednom periodu cena kukuruza ne bi dalje padala. Prosečna nedeljna cena trgovanja iznosila je 22,57 din/kg (20,90 bez PDV), što je za 6,98% niža cena nego prethodne nedelje. Istorijski posmatrano, ne pamti se kada je jedna roba kojom se tako frekventno trguje na berzi imala tako veliki nedeljni cenovni pad.
Trgovanje pšenicom je potpuno pasivno ili bolje reći ono već dve nedelje uopšte ne postoji. Koliko je podatak o poslednjoj zaključenoj berzanskoj ceni na nivou od 25,80 din/kg bez PDV, od sredine februara potpuno neaktuelan, govore činjenice da se ova roba trenutno nudi po ceni od 23,00 din/kg, ali da ni za tu ponudu ne postoji zainteresovanost tražnje. Blagi cenovni oporavak pšenice na svetskim berzama uliva nadu da bi i domaće tržište moglo da se aktivira i vrati u očekivane tokove. Soja je na novom minimumu koji iznosi 54,80 din/kg bez PDV koliko je iznosila vrednost ove robe na bazi poslednjeg zaključenog ugovora u nedelji za nama. Prosečna cena nedeljnog trgovanja iznosila je 59,35 din/kg (54,95 bez PDV). To je za 2,74% cenovni pad u odnosu na prosečnu cenu trgovanja u prethodnoj nedelji. Iz soja kompleksa tradicionalno je prisutna i sojina sačma sa 44% proteina, čija je cena protekle nedelje iznosila 68,40 din/kg (57,00 bez PDV), što je pad u odnosu na prethodnu nedelju od 4,47%. Suncokretova sačma po svom prisustvu na berzanskom tržištu opravdava epitet najprijatnijeg iznenađenja u ovogodišnjem trgovanju. Protekle nedelje ovom robom se trgovalo po prosečnoj ceni od 34,85 din/kg (29,04 bez PDV) ili po 2,55% nižoj ceni nego prethodne nedelje. Nešto intenzivnije trgovanje mineralnim đubrivima, prvi je nagoveštaj predstojeće prolećne setve. U proteklom nedeljnom periodu trgovalo se mineralnim đubrivom AN po ceni od 37,91 din/kg i mineralnim đubrivom KAN po ceni od 28,51 din/kg. Pad PRODEX –a od 7,86 indeksnih poena jedan je od najvećih nedeljnih padova od kada je ovaj indeks uspostavljen. Vrednost berzanskog indeksa na dan 01.03.2013. godine iznosila je 236,92 indeksnih poena.http://www.agroservis.rs/files/images/kuruzprod1.3..JPG
http://www.agroservis.rs/files/images/psenica1.3..JPG

slobapatrola
01-03-13, 16:24
diklofen (http://poljoinfo.com/member.php?252-diklofen) slabo ja verujem u te strelice,cas su gore pa onda za dva sata dole...mene interesuje koliko ja mogu da dobijem trenutno

diklofen
01-03-13, 16:43
Ma samo da ogreje sunce i prosuši njive.Pa kad mi odemo u atar nema vremena za TV,komp,berze i ostala čudesa.I onda tako mi radimo...radimo...radimo.Kad završimo poslove krajem maja i pogledamo prethodno navedene poroke ima da se čudimo kako je kukuruz odjednom zdrav i nema ga,nema dovoljno mleka i treba povećavati muzno govedarstvo itd.....
Evo danas sam radio ceo dan i ni na kraj pameti mi nije bio kukuruz i njegova cena.Možda ga se setim početkom aprila kad ga budem sejao:lol:

idklecin
01-03-13, 17:13
diklofen (http://poljoinfo.com/member.php?252-diklofen) slabo ja verujem u te strelice,cas su gore pa onda za dva sata dole...mene interesuje koliko ja mogu da dobijem trenutno

mozes jedno 20+pdv da dobijes ali prvo moras naci ko ce to kupiti ,jer je otkup stao+ako i nadjes reci ce nemamo para uzmi repromaterijal

ban.novo selo
01-03-13, 18:06
diklofen nemoj slucajno da menjas tu profilnu sliku volim da mi se kukuruz smeje nekako mi sve drugo mracno u ovoj temi >:({

tako
01-03-13, 18:19
Danas prodao po 22.00 sa lagera sobzirom da mi nisu uzeli nista za lager, jos je to i dobra cena dosta mi gledanja sta ce da bude sa jadnim kukuruzom...

Dr.Gruja
01-03-13, 18:54
Pre par godina je drzava zabranila izvoz kukuruza pa nam je trebalo dve godine da se oporavimo, tako ce biti i sada zahvaljujuci pokrajinskom sekretaru za poljoprivredu i njegovom ,,Epohalnom" otkricu u kukuruzu i mleku.
Izvoz nam nije zabranjen ali ga necemo imati kome prodati zbog Jesicove dobre reklame koju se ratari i stocari vec poceli placati!!!::samo bes::

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GvJfc8WYpMw::sam o bes::

gogi666
01-03-13, 19:04
Danasnja vest u nemackoj!
Potvrdjeno je da je 10000 tona kukuruza uvezenog iz SRBIJE zarazeno aflatoksinima!
Ovim ce nam slomiti vrat! Mislim da izvoza iz srbije vise nece uskoro biti!

šandor
01-03-13, 19:25
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/370178/Spigl-U-Nemackoj-otkriven-srpski-kukuruz-zatrovan-aflatoksinom-Bild-Mozda-i-nije-iz-Srbije

diklofen
01-03-13, 19:43
I mi se žalimo na ove naše političare ,a eto i Nemački pričaju jedno pa drugo .

dragan.kovacev
01-03-13, 19:51
Pa sad mogu svi da nam natovare na glavu da je Srpski kukuruz.
zuti paorima nisu odgovarali kao vlas a i sad kao opozicija nas jos zesce k...
mozda je ovo i direktan udar samo na Knezevica, al niko nije imao srece da ga ima za ministra osim nas paora, mi kao da smo se na boga kamenjem bacali...

oldtimer
01-03-13, 21:45
@Slobapatrola
Ti si najveci kralj na ovom forumu!!!! U 3 posta izneses 4 misljenja :DDDDDD

savato
01-03-13, 22:00
USDA izgleda procenila vise nego sto ce realno biti u Brazilu a pogotovo u Argentini...Zato i skok na Americkim berzama...Brazil ce imati vecu proizvodnju nego prosle godine(ne puno) ali dosta manje nego ocekivano,dok Argentinci imaju podbacaj i ne gadjaju se u prognozi sa USDA za oko 2 mil.tona trenutno! Bice...sta ce biti!Ali ko god je ostavio kukuruz mislim da ne bi trebalo da brine i da ce dobiti barem iste pare kao jesenas...Ovo nije kao ono:Sto je babi milo,to joj se i snilo vec realno i malo sire gledanje na trziste i desavanja oko kretanja cene u svetu i pracenje trendova!

paorpaor
01-03-13, 22:43
Mozda nije iz Srbije. Ej kakve budalastine, oni vredjaju nasu inteligenciju (kakvu-takvu) s aovim vestima i dezinformacijama. Swabe ne znaju odakle su uvezli kukuruz ?
Ovakve lazi, afere i budalastine nisu bile ni u "crtanim filmovima".

gogi666
01-03-13, 22:48
Sad citam cifra dosla do 45000 tona koji je zarazen iz srbije dovezen za nemacku pa se pitam ko je to trebao da kontrolise i kada!?!!???
Vecina kukuruza se u medjuvremenu raspodelila na 3500 domacinstava!

diklofen
02-03-13, 07:11
Pa koliko smo mi izvezli za Nemačku kad je 45000 tona zaraženo?Kako ja danima nešto sabiram još će Srbija morati uvoziti kukuruz.

Farmer II
02-03-13, 13:17
20,5 s lagera
Vidim da su se formirala 2 misljenja o prognozama, ili ce cena da ide dosta preko 20, ili ce da pada i dalje do mozda 15 din.
Otkupljivaci nemaju razloga da trenutno povecaju cenu, jer se kukuruz prodaje i ovako, porastao je promet. I ako ce cena da skace njima odgovara da pokupuju sto vise ovog *jeftinog* kukuruza.

diklofen
02-03-13, 14:55
Lepo se vidi da je za zadnja tri dana promet povećan preko 350% u odnosu na celu prošlu nedelju.Čisto sumljam da bi ga "gospoda" kupovala ,a da znaju da će i dalje imati silazni trend.

F.E.A.R
02-03-13, 15:16
Slazem se,pogotovo sto je istekao rok Victoriji...mislim da ce ici gore...

pidikanac
02-03-13, 16:30
kada se sabere sav zaražen kukuruz koi smo izvezli plus ovaj što je ostao kod nas pa mi smo imali rekordnu godinu :lol: sad će svaki kukuruz koi je zaražen biti da je uvežen iz srbije :lol:>:({

SAMA
02-03-13, 16:54
Ovo lici na neki novi rat.ovog puta kukuruzni.Lkl{{ Da nece mozda nasa vlada prihvatiti sav kao nas,posle toliko vremena,kontrola,carina i ostalih savrsenih stvari u EU.To pokazuje koliko su savrseni.

Stanic
02-03-13, 17:05
Kako ja danima nešto sabiram još će Srbija morati uvoziti kukuruz.
Bas tako... :lol:

spasoje
02-03-13, 17:35
Ja danas našico prikolicu kontam 12 -13 tona .Kad ono prc. 11200 kg .Još neki iskipo ispred mene krunjen iz koša .Crveni se ko bakar a krupan ko dudinje.Gazda mi kaže da sam znao da je ovaki nebi uzeo.Kuk 250 e. a vratio KAN. po 310 e.

fiat615
02-03-13, 17:44
Kod nas je kan 65 km, posto se sad kukuruz u bih prodaje na manje kolicine.

prnjavor3
02-03-13, 17:57
ja sam dogovorio kompenzaciju kukuruz po 52 km ili 26e za 100kg za repromaterijal za sjetvu i prehranu.Stim da na sav repromaterijal imam još popust 10% a ako ostane šta duga plaćam na jesen u kukuruzu po tržišnim cijenama bez ikakve kamate ili mjeničnog ugovora.Ja ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan sa ovom firmom,dogovorimo se na brzinu oni imaju u mene povjerenja i ja u njih sve ide na riječ.

slavisa2
02-03-13, 19:09
ja sam dogovorio kompenzaciju kukuruz po 52 km ili 26e za 100kg za repromaterijal za sjetvu i prehranu.Stim da na sav repromaterijal imam još popust 10% a ako ostane šta duga plaćam na jesen u kukuruzu po tržišnim cijenama bez ikakve kamate ili mjeničnog ugovora.Ja ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan sa ovom firmom,dogovorimo se na brzinu oni imaju u mene povjerenja i ja u njih sve ide na riječ.
koja je to firma ako nije tajna?

dejan 77
02-03-13, 20:43
trenutni pad je zbog nase potraznje za novcem i spremanjem za setvu i ocekivane zetve u Juznoj Americi koja izgleda nece biti onakva kakvu su je najavljivali tj ocekivali izgleda da ce rod dosta podbaciti za razliku od njihove procene, Ali videcemo sad ce ona pa dali ce cena gore ili sta vec.
ajd da malo citiram sebe

- - - - - - - - - -

Ne znam gde si citao, ali stanje je sledece, Argentina ce imati oko 27 miliona tona, a imali su prosle oko 21. Planirali su negde oko 27,5-28, tako da i nije neki promasaj. No videcemo. I dalje mislim samo da nas podbacaj kod velikih vraca u igru.
Brazil ce imati oko 70 miliona, a prosle oko 55-58. Pri tome Brazil ove godine vece povrsine, kao i Kina.
Pri tome Argentina mozda i izveze i vise kukuruza, a Brazil je sa Indijom broj jedan kod izvoza govedine, a kukuruz trosi dosta na povecanu proizvodnju svinjetine i piletine, mislim da je sve jasno pa ne mora da se izvlaci zakljucak o stanju njihove poljoprivrede i perspektivama.
amalo i druge da citiram

dragan.kovacev
03-03-13, 00:25
Veceras izjava da Srpski kukuruz nije ni izvozen za Nemacku krajem prosle god. i u prva 2 meseca 2013, nego opet neko od nasih pusta stetne podatke za naseg seljaka...

Spajki
03-03-13, 00:35
Gledao sam.Haos šta se dešava i radi.Naravno preko naših leđa.

prnjavor3
03-03-13, 08:30
koja je to firma ako nije tajna?
Bisprom prnjavor,tako je bilo početkom februara a sada kako je nmp.

nikola_VUK
03-03-13, 11:12
Samo se nadam da oni koji glsaju neće zaboraviti šta je i ko radio u ovoj ujdurmi koja je napravljena, ja lično nisam glasao zadnjih deset godina, ali od ove godine počinjem u ambasadi da glasam.

dejan 77
03-03-13, 11:29
ma vidi narod sta rade pa su slabiji po snazi od SPS po najnovijim istrazivanjima.
oceku je se blagi rast kukuruza koji ima potvrdu o ispravnosti.

tesla
03-03-13, 16:22
Džaba što naši sada mašu papirima da naš kukuruz nije izvezen u Nemačku, kada već svi u EU (gledao na slovačkoj TV) kao udarnu vest objavljuju da su kancerogeni aflatoksini došli sa kukuruzom iz Srbije, koji je u Nemačku uvožen od oktobra prošle godine, i radi se o količini od 35000 tona na lageru i 10000 koji su već distribuirani.
Sada su nas toliko posrali, da u skorije vreme nećemo izvoziti kukuruz u EU ::sramota::.

pidikanac
03-03-13, 17:05
pa oni će pre pojesti GMO nego li da sad kupe od nas ali nikad se nezna ako im zafali kukuruza kupiće ga sigurno jutros sam gledao na TV da je ova ujdurma napravljena zbog hrvatske i njenog ulaska u EU kao naš kukuruz ,meso ,mleko nisu ispravni a njihovo ok ali to je viša politika

MOMOSARIC
03-03-13, 17:27
Nije baš tako , al važno je da si sa naše strane.

milosluxer
03-03-13, 19:10
ljudi zasto se nervirate toliko zbog cene?pa ajde da cujem sta je bolje:da li da prodas oktobra meseca sav kukuruz po 27 din i dobijes kes pare a kad imas veliku kolicinu para onda se jako brzo i potrosi kao kod svih nas ili da prodas maja meseca po 23-24 dinara i dobijes pare?onaj sto ga je prodao u oktobru po 27 dinara taj vec februara, marta nema dinara od kukuruza a gde je setva, a gde je zetva ej, ej....a ovaj sto ga prodao maja meseca...:-\>:({ hehehe

- - - - - - - - - -

ja znam par ljudi sto su ga prodali posle zetve, pa nisu ga prodali sto je dobra cena nego treba:-\.taj sto kaze da ga je prodao zato sto je dobra cena sigurno laze.ipak mislim da treba :-\!

kristal
03-03-13, 20:10
Cudnu ti finansijsku politiku vodis kolega:lol:, ja sam prodao 3/4 mog kukuruza jesenas po 27,5 i vezo pare na sest meseci da nemogu potrositi do kupovine repromaterijalaLkl{{

F.E.A.R
03-03-13, 20:56
Vreme ce pokazati ko je bolje prosao da li onaj u septembru ili ovaj u maj-jun-jul...nema te kamate koja ce preci zaradu na samo dinaru preko septembarske cene.

pocerina
03-03-13, 22:11
Bolje da ne opali jos jedna susna godina...

SAMA
03-03-13, 22:11
Je..s srecu,ako opali jos jedna susna godina.::samo bes::

spasoje
03-03-13, 22:15
Da je bogdom rodio kod mene 10 t. /ha. a bio 180 -200 E. + KVALITET.

dejan 77
03-03-13, 22:21
Ne prizivajte nesrecu,ona nam dolazi sama. Netreba nam jos jedna ovakva godina onda ce vecina nas otici pod led.A evropa ce da nas izbrise sa karte za kupovinu kukuruza.Sreca nasa u Arape.

pocerina
03-03-13, 22:27
Hoce, on samo nas kukuruz ceka...

nikola ilic
03-03-13, 22:28
A koji kuruz,sta pricas,kakva susa...udari li jos jedna ovakva godina ne daj boze,mozemo kopacke o klin da okacimo.

amazon
03-03-13, 23:07
Ovde mozes sve da procitas al od cene kukuruza u vasem kraju ni taga ni glasaLkl{{ Bavaniste 23,5din na kamion, videcemo sta ce suta biti::super::::super::::super::::super::::super:: nadamo seeeeeee

dragan.kovacev
04-03-13, 00:06
Ako danas ugledam plavu mozda se odlucim ove nedelje i za neku prodaju :D

dejan 77
04-03-13, 10:22
bice izgleda velikih problema sa Ambarima ,ko ga ima u silosima jos ce najbolje proci.

Lero
04-03-13, 10:31
Dejane potpuno si u pravu.

manila
04-03-13, 11:40
Bolje da ne opali jos jedna susna godina...
tako je ,nebi dizali cenu zemlje

DusanA
04-03-13, 13:28
Izgleda da ce najbolje proci oni koji su sve prodali odmah, jesenas. Moj stoji na lageru, a cena pada.^-^

vojvođanin
04-03-13, 13:42
Izgleda da ce najbolje proci oni koji su sve prodali odmah, jesenas. Moj stoji na lageru, a cena pada.^-^

Baš tako.Burazer u žetvi imao ponudu od 28,50, nije ga dao.Pre par dana ga je prodao po 21,00....stigla rata kredita i nema taktiziranja.

F.E.A.R
04-03-13, 14:25
Zato ja nisam pod nikakvim kreditima ni ratama...samo sluskivanje i cekanje:-[{

Kićo
04-03-13, 14:48
Vreme ce pokazati ko je bolje prosao da li onaj u septembru ili ovaj u maj-jun-jul...nema te kamate koja ce preci zaradu na samo dinaru preko septembarske cene.

Slazem se stobom samo ima jedan problem.
Naftu za poljoprivredu sam kupio jesenas po 6,26kn za litru a vec sada je preko 6,70 i jos ce ici gore. Gnojivo je od zimus 12 mjesec do sada otislo 25% gore, oko mene se prodalo cudo zemlje ove zime, nesto malo sam uprilicio a sta da sam imo zrno u silosu i doceko sad ovu katastrofu? Euro je oso gore... ma sto cirkusa i jedova. Kukuruz ce doci na cijenu tu nema diskusije samo repromaterijal i gorivo nema sanse da ce ici dolje. Ja se nebi kocko za taj jedan dinar premala razlika za toliki rizik. Svako najbolje zna svoju racunicu, nisu svi u istoj situaciji, neko ima za placati rate, obaveze i za ulaganje u dalju proizvodnju bez da dira urod a nekom je to sve u zivotu.

Kengur
04-03-13, 14:53
Naj jednostavnije je nesejati kukuruz...

panonac
04-03-13, 15:58
Rodjaku danas u mesaoni stocne hrane nudili cenu od 22rsd za kukuruz u klipu.

savato
04-03-13, 16:20
Http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation4.3..jpg

F.E.A.R
04-03-13, 16:37
Vestak i ureu sam pazario jos jesenas i sve mi je obezbedjeno za setvu jos u septembru...ostalo mi samo jos seme i nesto hemije a nafta je nesto jeftinija sada nego jesenas...mislim za oko 7-8 din

ddragan
04-03-13, 16:54
ZZ Milenijum 20 rsd sa PDV-om.sa tendencijom pada.

generacija 87
04-03-13, 16:58
sta je ovo,DOKLE CE DOLE,razlika izmedju nas i budimpeste 3 din........::jako_besan::::jako_besan::::jako_besa n::

Farmer II
04-03-13, 17:58
Pa sad se tek zahuktava nabavka repromaterjala, lepo vreme napolje a jos mesec dana do pocetka setve, palete s djubrivom i semenom stoje spremne kod lokalnih zadruga. Di sad da skoci

savato
04-03-13, 18:06
hhhg gghhhjhjjnjjfhhhjgmjfjjj
gggngnnnjhghhhfggf v

- - - - - - - - - -

gggvhcdggghhhhgvgg jbhvvvbbgghhhgg ggb g g gfgggggggggg j

mcbaycow
04-03-13, 18:09
Jel si popizdeo Savato? Lkl{{

spasoje
04-03-13, 18:11
" Ovo kod @savato @ je pre opet neko dete "hakovalo" tastaturu.:lol:

vojvođanin
04-03-13, 18:12
hhhg gghhhjhjjnjjfhhhjgmjfjjj
gggngnnnjhghhhfggf v

- - - - - - - - - -

gggvhcdggghhhhgvgg jbhvvvbbgghhhgg ggb g g gfgggggggggg j

Opet ćera radi.....:lol:

savato
04-03-13, 18:45
Au..ljudi stvarno izvinite!!! Problem je sto sam na Poljoinfo uvek prijavljen i imam posebnu ikonicu u Bookmarks Toolbar-u...Njoj se sigurno to svidja izmedju ostalog,samo nije mi jasno kako uvek udje u temu Cena kukuruza i kako zna gde da kucka ta slova i da postavi...Mislim da moji otac i majka to ne umeju a imaju preko 50,a ona je pre mesec dana napunila 2 godine!Moderatori Brisite!

šandor
04-03-13, 18:50
Komšo nema veze izbrisaćemo . Izgleda da se i ona nervira zbog cene kukuruza ::namigivanje::

spasoje
04-03-13, 18:59
Ljudi ,braću,supatenici .Nebi trebalo da bude nikakvog popizditisa u februaru i u martu .Svi znamo kako ide kuk u tim mesecima i to je pravilo.Ako ova cena bude i 1o juna pred žetvu e onda ima razloga za ovu bolest.A da negovorimo o avgustu.

milan971
04-03-13, 19:00
Ima sasvim dobar izbor slova za ovu temu i ovu situaciju

savato
04-03-13, 19:06
Dominira slovo G,posto na Youtub-u kada stisne G izlazi onaj Koreanac Gangam Style,a to joj omiljena pesma:lol:>:({

Spajki
04-03-13, 19:12
Http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation4.3..jpg
Ovo je prose..avanje sa cenama.Vec nedelju dana nudim psenicu (preko jedne berze)po 23+pdv-niko me ni ne zove.Danas dobijem poruku da je realizovana prodaja (psenice)100t po ceni 22,6 +pdv.Trgovine kukuruzom nije ni bilo danas.

diklofen
04-03-13, 19:16
Išla je pšenica danas i po 23,3+PDV.

Lala iz Banata
04-03-13, 19:25
Ćirić i Sin Sakule, 18 dinara jus kvalitet. Katastrofa....

savato
04-03-13, 19:31
Ćirić i Sin Sakule, 18 dinara jus kvalitet. Katastrofa.... Ja sam cuo da ide na 16 uskoro! Pa kad ga niko nece...

zico78
04-03-13, 19:35
Ma pusti dete neka malo osvjezi temu posle ove nervoze zbog pada kukuruza dobro dodje tekst deteta da se malo raspolozimo i nasmejemo:lol:

North ARMY
04-03-13, 19:35
Bice studentima u menzi vece porcije kukuruza za rucak. Lkl{{

ddragan
04-03-13, 19:36
Daj boze da se vrati cena na 24-25,i to kad ga vise stvarno ne bude bilo.

tesla
04-03-13, 19:44
Videćemo šta će od svega ovoga na kraju ispasti, ali ovoliki pad cene se garnt nekome debelo namešta, da bi leeepo zaradio na nama. Neverujem da će moći dugo da drže toliko nisku cenu.

seca
04-03-13, 19:54
Danas kod nas nije bilo trgovine, zvao sam coveka gde mi je kukuruz na lageru nudi mi 19,5 +pdv....

savato
04-03-13, 19:55
90% ljudi koji ga imaju,znaju zasto su ga ostavili i nece ga kruniti ispod 26-27 din!To je donja granica...Ako hoce kukuruz morace da plate,ako nece necemo ni kruniti i kraj!Neka uvoze u krajnjem slucaju...

danijel
04-03-13, 20:10
90% ljudi koji ga imaju,znaju zasto su ga ostavili i nece ga kruniti ispod 26-27 din!To je donja granica...Ako hoce kukuruz morace da plate,ako nece necemo ni kruniti i kraj!Neka uvoze u krajnjem slucaju...
Ne sekiraj se verovatno su ga uvezli. Zanimame dali je neko otvarao čardak i krunio iz njega. Ovo što sam pre neki dan video, nesviđa mi se nikako. Tip je otvorio čardak da kruni ,spolja super a iznutra...

Farmer II
04-03-13, 20:18
Krunio sam ja, kukuruz ko kukuruz svake godine, stavljen sa oko 25% vlage u ambar na visini, bez komusine. Super izgleda.
I ako ne bude dobra cena, ostace u ambaru i do sledece godine.

šandor
04-03-13, 20:26
Krunio sam i ja kukuruz extra , kao svake godine.

ddragan
04-03-13, 20:29
Ne sekiraj se verovatno su ga uvezli. Zanimame dali je neko otvarao čardak i krunio iz njega. Ovo što sam pre neki dan video, nesviđa mi se nikako. Tip je otvorio čardak da kruni ,spolja super a iznutra.......a unutra zelen?Kod nas je 80% takvog kukuruza,jos nije opasno ali kad otopli^-^....

malaksalo
04-03-13, 20:31
Krunio sam pre neki dan iz kotobanje i zadovoljan sam.Ima malo bodjavog ali....sta da mu radim.

rasa02
04-03-13, 20:33
Moj kukuruz je zdrav,primenjujem Lekinu taktiku,ne prodajem dok ne bude opet 30,00 din/kg.

F.E.A.R
04-03-13, 22:28
Sta reci..vec sam pisao ja sam sa 28 din tek na nuli,sve preko se moze racunati da je neka zaradica

dragan.kovacev
04-03-13, 23:06
Samo sa 30din. moz da isplivamo, sve ispod toga ce nas vratiti unazad.
ne ginu nam konji i volovi, to jedan nas poljoprivrednik sto radi 500ha govori ovih dana!

dejan 77
05-03-13, 08:10
Malo taktike spuste cenu i tako je drze da se zaboravi koliko je bilo pa ga onda dignu na 23 i otkupe sve jer je skocio 4-5 dinara.
Medjutim i ove izjave o zarazenosti naseg kukuruza ne idu nam na ruku mada mislim da su i ovi nasi u to umesani.

danijel
05-03-13, 11:49
Malo taktike spuste cenu i tako je drze da se zaboravi koliko je bilo pa ga onda dignu na 23 i otkupe sve jer je skocio 4-5 dinara.
Medjutim i ove izjave o zarazenosti naseg kukuruza ne idu nam na ruku mada mislim da su i ovi nasi u to umesani.
Ma znali su ovi naši kakav kukuruz izvoze, verovatno sa namerom da naprave politički skandal. Ovakav skandal ostaviće posledice na izvoz polj. proizvoda. Nadam se da će odgovorni biti adekvatno kažnjeni za posledice koje doživljava poljoprivreda u Srbiji

F.E.A.R
05-03-13, 12:40

To je definitivno istina ali dzaba kad idem u minus sa tim cenama...nema sanse da cu prodati ispod pa nek propadne ali se neko nece tako lako bogatiti na mojoj muci

Mil
05-03-13, 12:53
Vi sto tvrdite da je vas kukuruz zdrav, tvrdite na osnovu nekih analiza, ili ovako, odoka?

ida uljma
05-03-13, 17:29
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%205.3..jpg

idklecin
05-03-13, 19:13
05.03.2013.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%205.3..jpg

ddragan
05-03-13, 19:19
Kakva propast.....

savato
05-03-13, 20:32
http://www.youtube.com/watch?v=Rc6_Z0-hGpo

diklofen
05-03-13, 20:37
Ako je za utehu evo da napišem.Danas sam se lično čuo sa jednim vlasnikom velike poljoprivredne firme i zadruge.Između ostalog čovek je jedan od najvećih kooperanata MK komercu iz Srednjeg Banata.Po onome što je on čuo rast cene kukuruza se očekuje polovinom aprila.Takođe se očekuje da stane cenovni pad kukurza.Kao što mi je rekao on ne može to da garantuje ali ti izvori od kojih je čuo do sada nikada nisu omanuli.

pera ves
05-03-13, 21:00
u nedelju krunio jenu kikindu, dao po 24 din..silom..nije kvaran.. 2300kg...u ambar bacan jesenas sa sve kumusevinom...onako kako je bran..

savato
05-03-13, 21:05
Kod nas na kamion nude 20-21 din...

idklecin
05-03-13, 21:10
Ako je za utehu evo da napišem.Danas sam se lično čuo sa jednim vlasnikom velike poljoprivredne firme i zadruge.Između ostalog čovek je jedan od najvećih kooperanata MK komercu iz Srednjeg Banata.Po onome što je on čuo rast cene kukuruza se očekuje polovinom aprila.Takođe se očekuje da stane cenovni pad kukurza.Kao što mi je rekao on ne može to da garantuje ali ti izvori od kojih je čuo do sada nikada nisu omanuli.

Mani se tih prica oni neznaju sta ce biti sutra a ne u aprilu,kukuruz ide do 18 dinara sta kazes na tu vest ,e vidis ni to niko sa sigurnoscu nemoze predvideti ali se izgleda blizi taj scenario

milan89
05-03-13, 21:14
Kad god da udjem u ovu temu u bilo to jutro, dan ili vece meni se smrkne..::jako_besan::{"{":::samo bes::

slobapatrola
05-03-13, 21:19
plasim se da ne bude jedno 12 dinara

leka
05-03-13, 21:27
plasim se da ne bude jedno 12 dinara
oce za 250 grama

lakarije
05-03-13, 21:28
Pa jebiga ljudi, sad ste preterali sa pesimizmom!
Pa mogu oni da kazu i da je 8 dinara, ali valda smo mi ti koji znamo koliko on vredi i zato smo tu da ga ne damo.
Pa ako treba neka ceka 2 godine, a moze i da se lozi !

savato
05-03-13, 21:34
oce za 250 grama Ja mislim 200 gr:lol:

kawasaki0201
05-03-13, 21:40

Ma reči ču ti ja ovako zdravo seljački! Nabijem jih ja na klip kukuruza sve redom, i vaše i naše pametnjakoviče! 22 godine nije bilo nikakvih alfa ovo alfa ono i sad seru da je zbog suše to došlo ko da je do sad svaka godina bila Bogom dana! To neka pričaju doma svojoj dijeci, ja sam ljepo reko mome starome, ili netko nije podmazao gde treba ili je to sijeme namjerno bilo zaraženo i poslano na balkan za sjetvu da nas izj... prije ulaska u famoznu i bolesnu eu!

- - - - - - - - - -

Pa jebiga ljudi, sad ste preterali sa pesimizmom!
Pa mogu oni da kazu i da je 8 dinara, ali valda smo mi ti koji znamo koliko on vredi i zato smo tu da ga ne damo.
Pa ako treba neka ceka 2 godine, a moze i da se lozi !

Sad si me podsjetio prije par godina bio kod nas kukuruz 55-60 lipa za kilo, reko sused nedam iz dvora pa makar propali, veli sused plin je bio oko 1.5-2 kn a metar drva oko 180 kn, sve čovjek spali u centralki do zadnje kile i rekao da je uštedio na drvima, ugljenu i plinu za setvu druge godine!

slobapatrola
05-03-13, 21:43
pazite da samo ne bude ovih 20 dinara lepa cena

pecan06
05-03-13, 21:46
Ja sam prodo danas po 28 din / kg.

savato
05-03-13, 21:49
pazite da samo ne bude ovih 20 dinara lepa cena E sta je tu je,sreca pa nije rodilo,pa nemamo puno da se nerviramo.Da imam neku vecu kolicinu za prodaju ne bi mi bilo sve jedno,ovako...2,5-3 vagona sta je tu je! Ako kukuruz bude isao na 16-17 dinara o ceni psenice ne smem ni da razmisljam...A gde su tek ostale kulture!

zico78
05-03-13, 21:59
Daleko je Avgust do tada ce se i ovo malo sto ima prodati kad nebude se imalo gdje uzet dobar ce biti i ovaj zarazeni

Rabadzija
05-03-13, 22:05
sve mi vise smrdi na organizovano od strane vlasti sve ove afere
1. zajebali su se u otkupu jesenas preplatili pala cena i na svetskom trzistu sve to treba ispeglati
2. nisu mogli ici na varijantu zabrane izvoza jer je to vec otrcana i provaljena varijanta ubijanja cene
3. neverovatno kako i koliko se ne provernih informacija plasira u javnost a demanti ili ga nema ili jako tiho ili sitnim slovima se objavi
4. danas u Blicu novinari pokazuju nov traktor pa jos Lamborgini proizvodnje imam utisak da se stvara slika nezasitih i raskalasnih pp na ovu bedu i glad ne bi li u eventualnim protestima poljoprivrednika imali ostali narod na svojoj strani
jos nemogu da skontam ko sve diriguje ovim rastimovanim orkestrom na vlasti...............

šandor
05-03-13, 22:11
Uff kakav skok se očekuje sutra....

KishRobert
05-03-13, 22:12
Samo da ne bude,sok.
:lol:

MOMOSARIC
05-03-13, 22:16
Da , ako budu pratili svjetske cijene , trebao bi da bude dobar skok .

dragan.kovacev
05-03-13, 22:40
Kod nas je pravilo da skoci al u bunar >:({

dejan 77
05-03-13, 22:43
Vi sto tvrdite da je vas kukuruz zdrav, tvrdite na osnovu nekih analiza, ili ovako, odoka?
radjena analiza od 2-3 mikrograma po kilogramu sto zadovoljava i evropske standarde za ljudsku upotrebu.

marko22
05-03-13, 23:28
Које светске цене.

spasoje
05-03-13, 23:34
E da ti je znat.>:({

marko22
05-03-13, 23:42
Ајд да видимо сутра и те нове светске цене.

Peet
06-03-13, 01:10
Ајд да видимо сутра и те нове светске цене.

Stvarno sam hteo da predjem preko ovoga i da ne repliciram ali ne mogu iz jasnih razloga sto se opet ponasas na takav nacin ko da jedva cekas da ta cena kukuruza ide skroz u p.... m.....!
Zasto si pun pesimizma i negativnosti i ne mozes dati zapravo ljudima pa makar na kratko da se raduju dobrim vestima iako ne mora da znaci da ce se cena popraviti!
Jdnostavno uzivaj i onako si ga prodao! Mislis da je ljudima koji nisu prodali kukuruz lepo i sve fino kad cena pada iz dana u dan.
Na Momin post nadovezes se i pitas koje svetske cene treba ova drzava da prati. Pa tu cenu koja je sad u odnosu na Budimpestansku berzu manja za 3 din a bila do pre 10 dana manja za samo 30 para. Mislim Marko?????!!!!!

dejan 77
06-03-13, 09:18
Evo opet nemci masu sa papirom da je kukuruz iz Srbije,a nasi da nije .pa ako su nasi sigurni da nije nas sto ne urgiraju i traze kopije papira sa kojima ovi to tvrde i kazu im da ce se ovo zavrsiti na sudu uz trazenje nadoknade za lazne izjave, dok ako je nas da se ispita i kazni ko je to izvezao i koja je kuca radila analize i sta su te analize pokazale pa i oni da se kazne ako su lagali, pa cak i oduzimanje licenci.Da nebude pojeo vuk magarca , a mi snosimo stetu i sankcije .

BOKIBOLE
06-03-13, 11:14
Ajmo malo informacije o ceni iz vasih mesta tj. od vasih otkupljivaca i da li uopste otkupljuju. Agroplod Glozan i dalje ne otkupljuje kukuruz.

German hunting terrier | Jagdterrier