Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Evo cenovnika koji sam danas uzeo

1zbbew9.jpg
 
ja sam juce prodao za 5din/kg u klipu.
imao sam viska 60 meteri, ja mislim da je to korektna cena.
sta vi kazete
 
oko 7.80 din trenutno ide jus kvaliteta,e sad. Dali, sapurika i visak vlage nose oko 35% cene neverujem.Kolko se secam po tablici 22% vlage dobijes oko 6din.Sve je to u ...... jedino sto je traznja za kukuruzom 2009 velika, tako da je moguce da ode koju paru gore.Al dok neode bar par dinara gore,sve je dzaba.
 
Karalic je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
aa ja taman mislio ako je 6 7 din odlicno ovako u klipu al nisam bio siguran pa zato pitah hvala branko!
Kombajner, dali mozda imas informaciju koliko je krunjeni kukuruz u Tvom kraju. Pozdrav.

U Pozarevcu otkupljuje Union MZ i placa po JUS-u 8,5 din u zrnu isplata za 15 dana , FCO Mesaona Petrovac na Mlavi i to malo pravi problem transport u jednom pravcu oko 40 km
 
Ljudi u luci Backa Palanka toliko ide kukuruza za izvoz preko dunava do Konstance u Bugarskoj da je to strasno. Barze se tovare dan-noc. Svaka tovari 400000 kg ,a i vise. To su nenormalne kolicine verujte.
 
Arsa je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
aa ja taman mislio ako je 6 7 din odlicno ovako u klipu al nisam bio siguran pa zato pitah hvala branko!
Kombajner, dali mozda imas informaciju koliko je krunjeni kukuruz u Tvom kraju. Pozdrav.

U Pozarevcu otkupljuje Union MZ i placa po JUS-u 8,5 din u zrnu isplata za 15 dana , FCO Mesaona Petrovac na Mlavi i to malo pravi problem transport u jednom pravcu oko 40 km
vidite kako covek zna BAS TAKO!!! mislim d aje dzak oko 400din i mislim da je cena oko 8 din ovako na pijaci inace je 8,5!! kakav problem u prevozu Arsa?? 40km sta je to?? vidis koliko je becarina iso u jednom pravcu!!! samos to je put losiji to jest zamo zakrpe!!! KARALIC to bi ti bilo to!!
 
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!

Ovaj post sam napisao u avgustu . I opet ću da potvrdim moje mišljenje o ceni kukuruza , i još nešto :cao: Jedan drug mi juće krunio nov kukuruz iz kotarke došli su iz srbije kamionom pa odneli 3 vagona .
 
Bolestan covek.Dobro se naradio za dzabe. :udri:
Kod nas 8.40 din/kg, vlaga do 14%(nema jus-a!!! samo vlaga), nema odbitaka, odmah placaju. :bravo: ::novac::
 
U Paciru, opstina Backa Topola.Mlinar od petka placa 8,40, ja sam u petak predao 13,4tone i odmah dobio pare.Ostali placaju 7,90 i 8,00 din(Mikra i Zitko).
 
Kod nas Agrar FM placa odmah 8,00 din JUS a cujem da ce dici na 8,50 i to tel kel.Sta reci daleko je to od dobrog ali kako smo se svi bojali da ce biti i mnogo niza cena,onda i nije tako lose pogotovo sto je prinos i vise nego dobar.Ja sam juce ovrsio 10 kj i imao sam prinos oko 60 mc po jutru i to na najlosijoj njivi gde sam sejao kukuruz u monokulturi.Sada idem da radim bolje njive,nadam se jos boljem prinosu.Hibridi su ZP i to 341 ,434,578 i ZP505 koji mi se bas svidja.
 
Nazad
Vrh