Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Kod nas od sutra stari 7.5 din, a novi na zeleno tel kel 4 din. :zli:
 
Drzava subvencionise vestacko djubrivo 10 ooodin/1t (sto je ok).Sto da bacamo to djubre kad ni ove kolicine kukuruza ne umeju da izvezu.Kad rezimiram ovu poljoprivrednu godinu na isteku dolzim do zakljucka da je kukuruz imao kakvu takvu cenu jedino kraj maja_jun t.j. uvreme intenzivnix poslova u ataru
 
ognjen74 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Kod nas od sutra stari 7.5 din, a novi na zeleno tel kel 4 din. :zli:
odakle ti molim te ta informacija to tebe neko zaj.....
kod mene stari jos uvek 9.00din . a novi na zeleno 7.20 din
Pa i kod nas je ta cena danas, al od sutra djoka! Tandrcu danas krunjaci samo puca.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Kod nas od sutra stari 7.5 din, a novi na zeleno tel kel 4 din. :zli:
proveri jos jednom, tovari se ponovo nesto u barze nebi trebo ici ispod 8.5
 
U subotu na pijaci u Batajnici seljaci iz srema trazili 13 dinara za kg ali se jako malo prodalo.
Meni treba jedno 5 do 6 tona kukuruza pa me zanima koja je realna cena
 
Ako padne jos koja kisa , kukuruz nece biti u zetvi vise od 5 din. Znali ko sta o ceni belog kukuruza.
 
po izvestaju produktne berze ns
opet su nas trgovci zeznuli . stali sa otkupom jedno deset dana i oborili cenu ,sad kupuju ko blesavi .
cena kukuruza je naravno sa 12 pala na 9
 
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!
Post je spojen: [time]1249745629[/time]
_________________________________________________
Promet na Produktnoj berzi više nego udvostručen
Autor Tanjug - Ekos
Saturday, 08 August 2009
Na Produktnoj berzi u Novom Sadu ove sedmice je ostvaren više nego dvostruko veći promet - i po obimu, i po vrednosti - nego nedelju dana ranije.Prodato je 6.962 tone više vrsta robe, ukupne vrednosti 67.727.600 dinara, saopštila je juče Produktna Berza.Dominiralo je trgovanje kukuruzom "na zeleno", veštački sušenog, sa isporukom u oktobru, u količini 5.000 tona, po ceni od 7.78 do 8.10 dinara po kilogramu, uključujući i PDV.Prodato je i 150 tona kukuruza roda 2009. JUS kvaliteta po ceni od 9,83 dinara i 400 tona kukuruza JUS kvaliteta, ali prošlogodišnjeg roda, po ceni od 9,72 do 9,94 dinara.



Merkantilne pšenice ovogodišnjeg roda je prodato 612 tona, po ceni od 9,72 dinara, a prošlogodišnjeg roda - 45 tona, uz cenu od 12,42 dinara.Ugovorena je prodaja 650 tona soje u zrnu roda 2009. sa isporukom u septembru, po ceni od 21,60 dinara i 35 tona soje roda 2008. po ceni od 35,64 dinara.Tokom ove sedmice prodato je i 25 tona stočnog brašna po ceni od 5,90 dinara i 50 tona suncokretove sačme uz cenu od 10,97 dinara.Indeks Produktne berze PRODEX je pao za 0,39 indeksnih poena i zaključen je na jednom od najnižih nivoa u ovoj godini od 119,69 poena.
 
I kod mene se prodaje po 10 kinti. Zevod iz Zemuna uglavnom cinculira
sa cenom, cas 50 para dole, cas 50 para gore. To je neki reper za seljake.
Mislim da pare daju svakog cetvrtka. Ko da lovu odmah moze da dobije i za dinar
jeftinije od trenutno otkupne cene
 
šandor je napisao(la):
Ljudi kukuruz mora da ima cenu u budučnosti !! Moje mišljenje da će da ima cenu zimi , oko 12 €.

STAVITE SVE U KOTARKE ( ČARDAKE ) NIŠTA NEMOJTE PREDATI SAD NA JESEN !!
Post je spojen: [time]1249745629[/time]
_________________________________________________
Sandore iz tvojih usta u bozije usi,daj boze da bude kao sto kazes i ja imam jos oko 5 vagona i ne znam sta da radim s njim...
 
kod nas cena kukuruza je trenutno 9din/kg ali nijedna zadruga i silosi neprimaju,jer ga niko ne trazi a suska se da ce kukuruz uskoro ici ispod 8din/kg ::lose:: ::novac::
 
Nazad
Vrh