Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
kod nas je trenutno 9din a ako kise padnu (daj boze) jer najavljuju za sledecu nedelju pljuskove cena ce pasti jos dole jer je gotovo izvesno da ce kukuruz dobro roditi ove godine (bar kod nas) ja sam moj juce obisao i pioneer je vec zavrsio sa nalivanjem zrna dok kws jos uvek nije nalio zrna do vrha i jos uvek ni jedan list se nije osusio ali ako padnu jos nekoliko dobrih pljuskova rod ce biti garantovano rekordan ali ne i cena :nono: ::novac::
 
Vec tri puta ove nedelje me zove jedan iz Paracina za kukuruz nudi 9, pa 9.5 i juce zvao nudi 10din. Izgleda da ga nema, meni ostalo jos oko 40t, nemam pojma sta da radim... Ja mislim da ce da ode do 11-11.5
 
U poslednjih par godina se pokazalo da kukuruz treba okruniti do prvih odkosa jecma! Svake godine krunim u aprilu i maju i nikad se nisam prevario!Prosle godine kukuruz je otisao po 16,5 dinara,a ove po 12,5din. Mislim da je to bio vrh cene za ovu godinu!Licitirajuci da li ce biti suse,a samim tim i vece cene kukuruza nikad nije bilo od koristi.
 
Mirmag seti se godine 2007 pre kosidbe i posle kosidbe,sto se tice cene kukuruza.
 
za 2007-u si u pravu,ali znas i sam koliko kukuruz kalira i da u julu i augustu dolazi do najezde leptira!Jedne godine su me vratili sa vage sa 2 vagona kukuruza posto su mi nasli na rudi od prikolice leptira :zli: Posle sam jedva prodao za upola cene! kada se jednom opeces...
 
Sve znam i ja praktikujem prodaju kukuruza pre zetve vec dugi niz godina ali ta godina je bila takva sto se tice cene.
 
A setite se pre oko 10 god neznam tacno godinu kad je bila ja mislim najveca susa pre zetve kukuruz bio 1300 DEM a u sep. 4000 DEM. E te god sam ostavio oko 100t i padne novi traktor...
 
U svakom slucaju treba imati i srece,jer o ceni ne odlucujemo mi nego glavonje u foteljama! Vama sto imate jos sta za prodati porucujem:SAMO MUDRO!
 
Godine 2000.-te bila suša a sledeće godine cena kukuruza otišla jako visoko, na 13 din/kg.
 
Boki-Vl je napisao(la):
A setite se pre oko 10 god neznam tacno godinu kad je bila ja mislim najveca susa pre zetve kukuruz bio 1300 DEM a u sep. 4000 DEM. E te god sam ostavio oko 100t i padne novi traktor...

Uffff ko se nebi secao te cuvene godine. Mi smo ga te godine prodali po 3600 DM.....strasno se zaradilo te godine na kukuruzu.


Post je spojen: [time]1249407143[/time]
_________________________________________________
Boki-Vl je napisao(la):
Cuo sam da Z.Z "Milenijum" placa 7 din. isplata za 3 dana.

Jel placa toliko za suvi kukuruz sa isporukom u oktobru, ili tel-kel isporuka u oktobru? Razlika je ogromna.
 
cicimoric je napisao(la):
Kada bi placali 7 din tel-kel ja bi prodao sav kukuruz sada na zeleno i okrunio bi ga sa 27-28 vlaga da bude sto tezi.

Ali ipak mislim da ce to biti cena za JUS ( 14 % vlage )

Moguce da je tako!
 
Cena je na bazi vlage, a u zadnje 2 god pokazalo se da je najbolja cena robe bila na zeleno, sada ko je pametan...
 
svetska ekonomija pokazuje naznake oporavka...još nije uzela zalet, ali se mrducka na bolje lagano...kad se uspostavi jasan trend rasta, krenuće stampedo cene nafte...a za naftom i naši proizvodi...
kad će to tačno biti - ne bi um'o kasti...
 
Nazad
Vrh