PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102

Zoran0230
26-12-12, 09:24
Zaraze ima ali ne u toj meri koja je izvikana,ima je skoro svake godine ali je mnogo ispod granice da kukuruz bude neupotrebljiv. Kada plesniv kukuruz prodje kroz susaru on ne gubi zarazu nego se proces zaustavlja , jer su toksini fekalije budji, a susenjem se ubijaju budji. kod nas su pojedinci imali takav kukuruz, a desavalo se i na odredjenim hibridima .ali to nije nista spektakularno i opasno stanje u silosima je od 2-3 mikro grama po kilogramu i nesadrzi alfa toksine.

Tačno.Plesni ima i kad najbolje rodi.Ja kod mene mogu da izbrojim koliko ima plesnavih klipova.
Za krave smo koliko puta kupovali i baš taj plesnav kukuruz i vidim da su sve ostale žive,Svinji ga neće ni jesti

SAMA
26-12-12, 09:42
Otkupljivaci su trenutno u problemu sta raditi sa izmesanim kukuruzom.Onim dobrim i zarazenim.Pretpostavljam da ce se ubuduce kontrolisati kontaminacija i da ce se na taj nacin izbeci da se upropasti i ono zdravo.Ima njiva na kojima je bilo po 150kg po kj.Taj je sav plesnjiv i upropastio ko zna koliko dobrog.Naravno da ima dobrog i hvala Bogu,ali da je napravljen problem jeste,ato samo zbog alavosti pojedinaca.Koliko ce to kostati seljaka i na kraju krajeva i drzavu,jer je najveci priliv deviza od kukuruza,pokazace vreme.

dragan.kovacev
26-12-12, 10:09
ovo stanje nekome opasno odgovara!
kada budemo dolazili na vagu da prodamo kukuruz sa dva zrna budjavog ce nas vracati kuci, jel se grand export pancevo vec tako ponasa, zbog nadjenih 2 zrna vratili kamion...
dali nam je to trebalo???

bukur
26-12-12, 10:20
Sjebali su nas na fin i kulturan nacin,sada trba da im naplatimo sve sto su nam namestili sto su nam izasli u susret zbog suse,pomogli su poljoprivredu.HVALA VAM NA POMOCI ALI NEMOJTE VISE DA NAM POMAZETE gospodo sa vlasti.":":{

Zoran0230
26-12-12, 13:19
ovo stanje nekome opasno odgovara!
kada budemo dolazili na vagu da prodamo kukuruz sa dva zrna budjavog ce nas vracati kuci, jel se grand export pancevo vec tako ponasa, zbog nadjenih 2 zrna vratili kamion...
dali nam je to trebalo???

Probajte ako možete da ga ne prodajete do proleća jer ako nema kukuruza na tržištu ima da ga uzmu i da je sav plesnav

dejan 77
26-12-12, 14:55
ovde nije problem vlast, nego extra profitabilne firme koje zaradjuju na nasoj muci.
Gospodo stocari ako nekome od vas bude trebao dobar kukuruz kada meni treba:-\ ustupicu vama po trzisnoj vrednosti radije nego neko da se bogati na mojoj i vasoj muci i predstavlja se kao uspesan covek a on samo go... koje lesi posten svet,
A ovi sto su izjavljivali da kukuruz nije za upotrebu da plate za lupetanje gluposti, A mi mozemo da ih sredimo posebno trazeci od odkupljivaca izuzece slepaca koji neznaju da rade svoj posao tj pustaju price za pare.
Svake susne godine imamo po jednu budalu koja nas unisti, taman mislis da ces cenom pokriti smanjeni prinos kada ono zabrana izvoza (i sledece godine smo trpeli zbog donosenja takve odluke) sada sav kukuruz zarazen pad izvoza(koliko cemo i sta trpeti videcemo)

idklecin
26-12-12, 17:24
26.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2026.12..jpg
Produktna berza Novi Sad:
Suncokretova sačma 33% - 33,36 din/kg sa PDV-om

pujol
26-12-12, 18:56
kolki je PDV na kukuruz,psenicu...?

SAMA
26-12-12, 19:00
8% na kukuruz i psenicu.Na komponente za stocnu hranu 20%,a na gotove koncentrate 8%

pujol
26-12-12, 19:13
hvala deckiLkl{{

rale
26-12-12, 20:53
Zasto se jos zamarate stim dali ima zaraze ili je ona izmisljena,bolje neki drugi vid organizovanja koji ce doneti neki boljitak.KUKURUZ JE ZARAZEN,to je istina svidela se ona nekome ili ne.Koliko ima miligrama zavisi od terena,ali budji i crva ima na pretek.Najveca medvedja usluga nam je ucinjena sto se izmesao sa zdravim kukuruzom,verovatno opet zbog nekog vaznog clana nase zajednice.

Rabadzija
26-12-12, 21:08
Zasto se jos zamarate stim dali ima zaraze ili je ona izmisljena,bolje neki drugi vid organizovanja koji ce doneti neki boljitak.KUKURUZ JE ZARAZEN,to je istina svidela se ona nekome ili ne.Koliko ima miligrama zavisi od terena,ali budji i crva ima na pretek.Najveca medvedja usluga nam je ucinjena sto se izmesao sa zdravim kukuruzom,verovatno opet zbog nekog vaznog clana nase zajednice.
setite se 2010 u jesen kisne godine koliko je bilo crvljivog i plesnivog ???? pa su primali sve i niko nije pricao o mikotoksinima
SIGURAN sam da je patka kako bi se uticalo na cenu na trzistu

rale
26-12-12, 21:17
Gledam u kukuruz od 86 god,prvo u mesaoni a sada na otkupu toliko crva ja jos nisam video a proslo je mnogo kvarnog kukuruza .Da ne skrecemo vise sa teme jer to ne vodi nikuda izvinjavam se .

Peet
26-12-12, 21:45
Ok verujem ja da je pokvaren! Ali nisu morali prvo dati nepotrebne dezinformacije da bi posle demantovali i rekli da je procenat zaraze mnogo manji ili cak zanemarljiv!

rale
26-12-12, 22:37
Procenat zaraze je mnogo velik nisu oni dobronamerno i rado promenili pesmu nego otisla su jajca u procep.Ovaj izlet skupo kosta SGS a oni su No 1 u Srbiji,ne kazem da su najbolji ali su nerealno izdignuti.Videcemo sta prolece donosi ako od jauara krece sa tel-kel opcijom imamo sanse da nesto i dobijemo inace smo ispusili,moja skromna prognoza.

Peet
26-12-12, 22:41
@Rale Koja je cena sad kod vas?

rale
26-12-12, 22:47
ZA PG cena je 24,80 din/kg sa pdv srps kvaliteta.Pozdrav prijatelju.

dragan.kovacev
27-12-12, 02:04
Probajte ako možete da ga ne prodajete do proleća jer ako nema kukuruza na tržištu ima da ga uzmu i da je sav plesnav

nisam rekao da cu ga prodavati, al videcemo cijoj ce ''svrbljivoj guzici trebati prsti'' i ko ce biti GUZICA a ko PRSTI...

idklecin
27-12-12, 17:30
27.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2027.12..jpg
Produktna berza Novi Sad:
Stočno brašno - 22,32 din/kg sa PDV-om

Dolovac
27-12-12, 18:32
cuo sam da je vracena veca kolicina kukuruza zbog mikotoksina,jel zna neko gde i o kome se radi?

bane30
27-12-12, 18:50
Pa ovo u "Ameriki" jeftinije nego kod nas?

diklofen
27-12-12, 20:05
Pa neka ga uvezu-nije to daleko.Taj sigurno nije zaražen "ničim".....

dejan 77
28-12-12, 08:17
koliko mikrograma ima od toga najvise i zavisi dali je za upotrebu ili ne. To jest dali se izvozi ili ne.Inace miko toksini su prisutni dugi niz godina svuda u svetu.A u americi je pad zbog najave smanjenog izvoza i smanjene proizvodnje bioetanola.

prnjavor3
28-12-12, 10:20
kod mene još uvjek 240e za 1t kukuruza a te bolesti i viruse niko i ne spominje.Čini se meni da je to kao i onaj h1n1 i ostale bolesti čista izmišljotina samo da se obori cijena

F.E.A.R
28-12-12, 11:44
Bio slucaj kod nas,navodno vracena 2 vagona zbog aflatoksina...ispostavilo se da je vracen po dogovoru pred ljudima koji su se tamo zatekli ne bi li se sirila prica i pravdalo dalje obaranje cene,predvece dosao i istovario bez problema...samo sto su provaljeni u kafani..ovaj sto je donosio napio se i itrtljao sve...gazda mu nudio vecu cenu ako prica kako je kukuruz los i bezvredan i kako nije mogao da primi...kakav smo narod nemam reci..pa ovo ne bi ludom palo na pamet...kukuruz je zdrav prica je prenaduvana radi interesa a stvar mora doci na svoje...oborili cenu na lazima samo je pitanje dokle ce moci drzati kad krene potraznja iza N.godine

diklofen
28-12-12, 12:19
Kako čujem očekuje se nagli skok cene kukuruza kod nas.Šta to znači i koliko ostaje da se vidi.Po mom mišljenju teško da će se to desiti pre nove godine ali ajde da sačekamo i vidimo.
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.

marko22
28-12-12, 12:49
Pitaj @marka 22 da ti objasni zasto nema izvoza! A ja cu ga pitati sledece godine zbog cega je izvoz prepolovljen u poredjenju sa periodom 2011- oktobar 2012! Moje je misljenje da samo on na ovom forumu ne vidi uzrok stopiranja izvoza zbog aflatoxina!
Ja mislim da ni ti sam sa sobom nisi na cisto sta hoces da kazes i da dokazes. Jel tebe zanima cena kukuruza prema tebi, ili te zanima izvoz, ili si postao mikrobiolog. Ako ti treba, obezbedicu ti firmu koja placa vise od tih berzanskih 23,5. Evo prosto pitanje, sta bi se sad desilo da dozvole izvoz? Izvoz bi isao, ako bi bila dobra nasa cena, a to znaci nesto izmedju Budimpeste i C.mora. Recimo, mi tako izvozimo, i stvori se manjak. Onda ce naravno morati da se uvozi. I sta je sad tu dilema sa aspekta drzave? Pa nema je, zabranice izvoz, kao sto bi zabranila svaka zemlja, i kao sto jesu prosle godine skoro sve istocne. A ti bi hteo da upravo dodje do toga, da bi na nekoj kratkoj spekulaciji digo lovu. Tj ne ti nego trgovci. I zasto bi drzava to dozvolila, da sami sebi kopaju rupu. Batali se vise tih aflatoksina, jer kukuruza nema pa nema, i to zbog suse. Ima ga dovoljno al za lokal. I ti ces mene da pitas, dal je pao izvoz kukuruza. Pa jel treba ponovo da ti dostavljam statistiku? Nije problem, pratim ja i drugo.

- - - - - - - - - -

ZA PG cena je 24,80 din/kg sa pdv srps kvaliteta.Pozdrav prijatelju.
Pa kud mu ovo rece, covek iskljucivo gleda berzu i svoje idole VS i VS.

- - - - - - - - - -

Ok verujem ja da je pokvaren! Ali nisu morali prvo dati nepotrebne dezinformacije da bi posle demantovali i rekli da je procenat zaraze mnogo manji ili cak zanemarljiv!
Ovo se zove progres. A ko je prvo reko? Jel to bio SGS, ovi tvoji VS i VS, ili ministar?

spasoje
28-12-12, 12:54
Kako čujem očekuje se nagli skok cene kukuruza kod nas.Šta to znači i koliko ostaje da se vidi.Po mom mišljenju teško da će se to desiti pre nove godine ali ajde da sačekamo i vidimo.
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.I meni odgovara ali mi je za sada nelogično jer bi bio onda skuplji u Srbiji nego Čokago i Madjari .A to neznam kad je bilo. Mora prvo da Ode kod njih pa će onda i kod vas ali verujem da će tako i biti bar u februaru.

idklecin
28-12-12, 15:03
28.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
http://www.agroservis.rs/files/images/kuruz28.12..JPG

http://www.agroservis.rs/files/images/psenica28.12..JPG
http://www.agroservis.rs/files/images/produktna28.12.JPG

xsale
28-12-12, 17:51
Ne kapiram,jel mogu ja kao fiz. lice da kupim kukuruz na berzi i sta bi trebalo od papira,ili je ovo "sviranje ..." kao, kukuruz placamo toliko ,a ne prodaje ga niko.

marko22
28-12-12, 18:34
Otpirlike, i tako moze da se kaze. Ako uzmemo u obzir toliko talambasanje o zitaricama, onda se postavlja pitanje, kako je moguce da na jednoj berzi prolazi toliko procentualno malo trovine, ako uzmemo u obzir da zanemareno povrce i voce imaju daleko vece kolicinske promete preko svoje berze? Postavlja se pitanje sta rade ti ljudi na berzi, sta rade organi koji ih kontrolisu, ako imaju takve nesklade u odnosu na cene i promet robe u odnosu na recimo konkurenciju sa povrcem? Ispada da povrce i voce u daleko trzisnijoj utakmici. Pa sad nek strucnjaci objasne nedeljni promet na berzi od recimo 1000 tona, i promet povrca i voca od 2000 hiljade tona. Al dobro, bitan je imidz, bitno je da se daju redovna nedeljna saopstenja sa sve slikom, bitna je prica tralala. Pa bilo je vecih propasti pa to ne sme da se dira. De ces bre harmoniju da narusis. Ah, da, i nadmeno znamo gde se muva.

rale
28-12-12, 20:59
Na toj berzi ne mozemo mi nista kupiti,to je skup netacnih podataka,koje svaka vlast obilato koristi.

xsale
28-12-12, 21:28
Realno koliko je sad prava cena kukuruza?Recimo na kolicinu 25-30 tona.
Ne mislim na realnu cenu,vec po koliko se prodaje?

paorpaor
28-12-12, 21:35
Ajde da kazemo oko 24 din.

dejan 77
28-12-12, 21:36
Pocele su ponude , nudi se dobra cena samo zovu telefonom. Nemojte prodavati za ovu cenu koja je na berzi.

xsale
28-12-12, 21:56
Jel toliko placaju otkupljivaci,ili ima negde da se kupi,posto meni treba a gledam da eskiviram "biznizmene" sa pijace.Realno i nema niko da moze da mi obezbedi toliko kukuruza ,vec da im ja dam novac unapred,a oni ce meni doterati.Problem u tom poslu je jedino sto ja kosulju zakopcavam spreda.

rasa02
28-12-12, 22:02
Realno koliko je sad prava cena kukuruza?Recimo na kolicinu 25-30 tona.
Ne mislim na realnu cenu,vec po koliko se prodaje?
U Rumi i okolini,kukuruz se otkupljuje na veliko po 25,00din a na manje kolicine ide i do 30,00 din/kg.

KishRobert
28-12-12, 22:03
Kod nas placaju po 24,do pre neki dan je bilo 23.50.

xsale
28-12-12, 22:08
Znas li ima li neko da bi prodavao posle praznika 25-30 tona ?

Peet
29-12-12, 01:46
Ja mislim da ni ti sam sa sobom nisi na cisto sta hoces da kazes i da dokazes. Jel tebe zanima cena kukuruza prema tebi, ili te zanima izvoz, ili si postao mikrobiolog. Ako ti treba, obezbedicu ti firmu koja placa vise od tih berzanskih 23,5. Evo prosto pitanje, sta bi se sad desilo da dozvole izvoz? Izvoz bi isao, ako bi bila dobra nasa cena, a to znaci nesto izmedju Budimpeste i C.mora. Recimo, mi tako izvozimo, i stvori se manjak. Onda ce naravno morati da se uvozi. I sta je sad tu dilema sa aspekta drzave? Pa nema je, zabranice izvoz, kao sto bi zabranila svaka zemlja, i kao sto jesu prosle godine skoro sve istocne. A ti bi hteo da upravo dodje do toga, da bi na nekoj kratkoj spekulaciji digo lovu. Tj ne ti nego trgovci. I zasto bi drzava to dozvolila, da sami sebi kopaju rupu. Batali se vise tih aflatoksina, jer kukuruza nema pa nema, i to zbog suse. Ima ga dovoljno al za lokal. I ti ces mene da pitas, dal je pao izvoz kukuruza. Pa jel treba ponovo da ti dostavljam statistiku? Nije problem, pratim ja i drugo.

- - - - - - - - - -

Pa kud mu ovo rece, covek iskljucivo gleda berzu i svoje idole VS i VS.

- - - - - - - - - -

Ovo se zove progres. A ko je prvo reko? Jel to bio SGS, ovi tvoji VS i VS, ili ministar?

Ti si covece u totalnom autu, ili se pravis ili stvarno od gradskog zagadjenja vrti ti se pa ne vidis stvari realno.
Ponasas se u vecini postova tako ko da ti je vlada ili drzava otac i majka a fakticki ta drzava te izbacila na ulici od kad znas za sebe. Zar ti nevidis da i tebe kao poljioprivrednika omalovazavaju? Ne trebas se truditi da mi objasnjavas apsolutno nista, niti ista da mi obezbedis. Vodi ti brigu o sebi. A sto se tice izvoza kukuruza sam kazes da ne dozvoljavaju izvoz a svi znamo da kao nema zabrane. Pa ako nema zabrane zasto niko ne tera vise odavde? Ocigledno je da zbog nepotrebnog lajanja o aflatoxinu. O cemu pricas ti? Mislis li da i ove godine su mislili na to da li ima ili ne dovoljno kukuruza za ovu godinu? Jos samo da mi kazes da ce obezbediti jeftin kukuruz stocarima koje su upropastili vec nekoliko godina. Shvati da ce nasuprot svemu opet otkupljivaci izvoziti ovu malu kolicinu koje imamo, i sve ce to biti u njihovu korist a drzava ako je htela da vodi racuna o njenim gradjanima onda je trebala kupiti sav kukuruz za robne rezerve. Da sutra nestane, budi siguran da ne bi uvozili ni gram jer ga pre svega nema dovoljno nigde a da drzavi bude pristojna cena!

paorpaor
29-12-12, 06:11
Mako nemoj se ljutiti, ali ja sam tacno znao sta ces da mi odgovoris.
U svakom slucaju svako dobro i nemoj sta zameriti >:({

KishRobert
29-12-12, 08:20
Znas li ima li neko da bi prodavao posle praznika 25-30 tona ?
To nama isplacuju zadruge po toj ceni,a sumnjam da bi bila ta cena kada bi ti dosao i hteo da kupis kukuruz.
Samo 1 primer,nama po toj ceni isplacuju kukuruz, a ista ta firma ima veliki krupac i sto kupi od ljudi kukuruz prekrupi i prekrupu uvek prodaje 4-5din skuplje u odnosu na kukuruz.

dejan 77
29-12-12, 08:58
Pa moze bilo ko od nas ,kome trebaju pare da mu ustupi, sa time sto tu ulazi 2% izlaz, samim tim ces pokazati otkupljivacu da ima zainteresovanih za kukuruz,on ce covek dobiti kukuruz po mnogo nizoj ceni ,a ti solarnu isplatu (lova na sunce, pare na ruke) obostrano zadovoljstvo clanova foruma,i prirodno vezanih proizvodjaca zrnastih hraniva i potrosaca zrnastih hraniva bez UN tj treceg clana koji se mnooogo ugradjuje.

diklofen
29-12-12, 11:03
Kod mene u selu se trenutno na džak prodaje po 28dinara,zadruga isplaćuje po 24dinara,a neki likovi koji dovoze drva i odvoze kukuruz plaćaju oko 26-26,5dinara.To je neka realna trenutna situacija.
Dejan77 problem je u tome što će teško neko hteti da proda sada kukuruz po 24 din/kg.Sada je vreme kada je definitivno najmanja cena u godini.Nije problem nekome učiniti uslugu ali teško da će iko od nas to raditi na svoju štetu.

xsale
29-12-12, 11:08
ako mislis na mene,ja nisam insistirao na ceni od 24 dinara,vec sam pitao koliko se krece i jel ima da kupim direktno od proizvodjaca,bez grebatora.Nekako se lepse osecam kad dam dinar vise onom ko je zasluzio.

marko22
29-12-12, 11:25
Ti si covece u totalnom autu, ili se pravis ili stvarno od gradskog zagadjenja vrti ti se pa ne vidis stvari realno.
Ponasas se u vecini postova tako ko da ti je vlada ili drzava otac i majka a fakticki ta drzava te izbacila na ulici od kad znas za sebe. Zar ti nevidis da i tebe kao poljioprivrednika omalovazavaju? Ne trebas se truditi da mi objasnjavas apsolutno nista, niti ista da mi obezbedis. Vodi ti brigu o sebi. A sto se tice izvoza kukuruza sam kazes da ne dozvoljavaju izvoz a svi znamo da kao nema zabrane. Pa ako nema zabrane zasto niko ne tera vise odavde? Ocigledno je da zbog nepotrebnog lajanja o aflatoxinu. O cemu pricas ti? Mislis li da i ove godine su mislili na to da li ima ili ne dovoljno kukuruza za ovu godinu? Jos samo da mi kazes da ce obezbediti jeftin kukuruz stocarima koje su upropastili vec nekoliko godina. Shvati da ce nasuprot svemu opet otkupljivaci izvoziti ovu malu kolicinu koje imamo, i sve ce to biti u njihovu korist a drzava ako je htela da vodi racuna o njenim gradjanima onda je trebala kupiti sav kukuruz za robne rezerve. Da sutra nestane, budi siguran da ne bi uvozili ni gram jer ga pre svega nema dovoljno nigde a da drzavi bude pristojna cena!
Nigde te ta tvoja ogranicenost nece dovesti. Iz aviona se vidi da se nikakvim poslom u zivotu nisi bavio, i da pojma nemas sta je to konkurencija i kako se formira cena. A da bi zavrsili ovu i onako besmislenu rapsravu, ja ti predlazem da i sam pocnes da otkupljujes kukuruz, pa da vidimo kako bi ti to islo. Takodje bih ti predlozio da odes do clana @rale-ta, posto je covek prema tebi prijateljski naklonjen, pa nek ti lepo objasni cene kukuruza, da ti objasni berzu, a ako hoce nek te i saslusa zasto mislis da su svi trgovci u sustini prevaranti u zajednici sa drzavom

Sto se tice borbe protiv drzave i sistema, nemoj mi o tome molim te. Sad kad bih krenuo da ti pisem o svim demostracijama kojima sam prisustvovao jos od 90-tih pa nadalje, ti verovatno ne bi znao i da je sve to postojalo. Takodje i moja kritike drzave na ovom forumu je nesto ocigledno sto ti sebi nikad neces moci da dozvolis, ocigledno se povodeci onom cuvenom logikom, bolje da cutim, procitace neko.

I za kraj, malo pobeze od teme, kolika je cena kukuruza? Oces u NS pa da prodas po 23,5 bez pdv-a, ili ces u Jermenovce po onih 24,8+pdv?

- - - - - - - - - -

Mako nemoj se ljutiti, ali ja sam tacno znao sta ces da mi odgovoris. U svakom slucaju svako dobro i nemoj sta zameriti >:({
Ne ljutim se ja iz prostog razloga, jer svako pre svega pise i govori o sebi, a tek onda o drugima.
Mislim da nisi toliko pronicljiv da mozes suditi na takav nacin. Reci utehe su samo postfestum mehanizam.

pidikanac
29-12-12, 13:07
marko22 spusti se malo na zemlju jer kao prvo član PEET nije klinac koi misli da se jede sve što leti a kao drugo ne poznaješ čoveka da bi mu delio takve lekcije a predlažem da se malo smire strasti >:({>:({>:({

paorpaor
29-12-12, 13:16
Marko moram priznati da si stvarno dobar u svom poslu.

diklofen
29-12-12, 14:17
Marko 22 ako si već takav stručnjak za kukuruz i cene pa zar nije isto "Oces u NS pa da prodas po 23,5 bez pdv-a, ili ces u Jermenovce po onih 24,8+pdv?".

marko22
29-12-12, 15:54
Ne znam. On covek kuka kako je razlika izmedju 2 berze 4,5 dinara. Kad mu kazem da nije i da moze skuplje, pa mu se jos i covek javi sa cenom, a on i dalje uporan, ti mi sad reci sta da mislim o njemu, ko je tu instaliran i ko tu prica prazne price?

@pidikanac,
Jel si siguran da si ispratio raspravu pa da dajes ovakve pridike sa strane? Kad vec znas da nije klinac, mozda bi mogao i ti da mu se javis, mada si napisao da kukuruz ide skuplje kod tebe, pa da covek ne prodaje po toj ceni sto diktiraju ministri i Beograd na berzi.

Cisto kao podsetnik, sva rasprava je krenula oko cene kukuruza i razlike izmedju berzi, i kolika je ta stvarna cena kukuruza. Pa sad lepo procitajte sta je ko pisao unazad par strana. Pa da vidimo ko je dosledan a ko prica suplje price. Ko je to sklon nekom svom idealisanju jer mu se tako namece, a ko sagledava celinu. Itd

rale
29-12-12, 16:53
Kolega Xale posle praznika ostavimo kukuruz mozda cu moci da ti pomognem po realnoj ceni,povezacu te ,garantovacu ti ali sada nema nikog zainteresovanog.Pozdrav.

- - - - - - - - - -

Drage moje kolege nemojte otici u krajnost,mozda se razlikujete samo po politicki orijentisanosti,pa ispostujmo tudja ubedjenja.Ja sam zadrta komunjara ali postujem tudje misljenje.Kolegu Peet-poznajem od ovde prisutnih sigurno najduze ,postujem ga dugo radi ovaj poljo biznis i to dosta dobro.Moramo se negde naci pa se svi ispricati do mile volje valjda ce biti neka prezentacija.

bukur
29-12-12, 17:35
Kod nas kukuruz od danas otisao na 25,50 dinara,placa AGROS DOO OPOVO inace bio 23 dinara

diklofen
29-12-12, 17:39
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.
Ipak su moje informacije bile dobre.Ovo je post od juče u podne.

pidikanac
29-12-12, 19:12
@pidikanac,
Jel si siguran da si ispratio raspravu pa da dajes ovakve pridike sa strane? Kad vec znas da nije klinac, mozda bi mogao i ti da mu se javis, mada si napisao da kukuruz ide skuplje kod tebe, pa da covek ne prodaje po toj ceni sto diktiraju ministri i Beograd na berzi.

ne samo da znam da nije klinac nego ti odgovorno tvrdim da je član peet jedan od veoma dobrih poljoprivrednika koi ne piše po forumu ono što je čuo kada je njegov " tata pričao sa nekim čikama " več iz ličnog iskustva i muke a to da on proda kukuruz kod mene u selo malo je teško izvesti prvo jer on do Pančeva ima 47km a od pančeva do mene 18.5km a kod mene se kukuruz prodaje po ceni od 26 din i to u kamione .

Peet
30-12-12, 00:26
@marko Mesas teze, izgubis se u prici ne odgovaras na jednostavna postavljena pitanja. Tvoje ponasanje iritira time sto gledas sa visine. Tretiras samog sebe kao eksperta u mnogim situacijama a to se pokazalo u vise navrata u tvojim postovima u vise tema.
Ovo sam morao napisati samo radi toga sto si podsecao neke da procitaju debatu od pocetka a ti jednastavno sve vreme izbegavas pravo pitanje od pocetka koje je bilo postavljeno vec solis pamet. A to je bilo :
-Zasto je prosle godine u ovo vreme razlika u ceni izmedju NS berze i Budimpestanske bila od 20-30 para a ove godine od 4.5 din.(pre neki dan)? U svakom slucaju ti nastavi i dalje da objasnjavas ljudima na ovom forumu neke stvari koje su samo tebi jasne. Ja se iskljucujem iz ove price jer stvarno ne vredi raspravljati i slusati da je danas Nedelja i da se nova godina docekuje 31 Decembra a pitanje je bilo koliko ima sati!Lkl{{ Zahvaljujem se prijateljima zbog par recenica!

marko22
30-12-12, 03:34
Koja bre tvoja crna pitanja kad ni ti sam ne znas ni kud si krenuo, ni gde oces da stignes. Sad si vec promenio traku i pricas kako je pre neki dan cena bila 4,5 dinara razlike. Pa sta i ako je bila, sto lepo ne pozoves Galetina pa mu objasnis koliko je u Budimpesti? Skreses mu lepo u brk, sva tvoja saznanja i muvanjima, o povezanosti Beograda sa tom kradjom, i kako aflatoksini nisu uticajni, i sve ostale tvoje teorije. Pa mnogima i jeste jasno pored mene, osim tebi slicnima, koje su se iz nepoznatih razloga samoubedili da su bitni. Jedino tebi nisu jasne cene. Jedino bi ti izvozio kukuruz koji si kupio po visoj ceni i prodavao po nizoj. Jedino bi ti placao kukuruz svima isto, bez obzira gde se nalazili, kakve kolicine imali, i kakve odnose gradili. Jedino bi ti na sve svaljivao krivicu osim na samog sebe.

A na ovo tvoje prosto pitanje, postoji jos prostiji odgovor. No, ti naravno si pre sklon u verovanja o svetskim zaverama uperenim protiv tebe, nego o kretanjima na svetskim trzistima. Da te ja ne bih postideo, ajd ti lepo pogledaj malo sta je bilo prosle godine sa kukuruzom, a sta ove, pa ce ti mozda ta informacija ukrstena sa ovogodisnjim rodom otvoriti nove vidike. Sa ovim pitanjem si pokazao svoje neznanje. No, to ti i ne zameram, i ne uzimam za minus, nisi ni obavezan to da znas, kao sto nije bilo ko. Problem je u tvom tonu, i to sto ne umes da saslusas drugacije misljenje.

I za kraj savet, ne bih se bas ponosio odbranom kako nisi klinac. Po meni cak bi ti mozda bilo bolje da je obrnuto. Odlican si predlog dobio od @rale-ta. A od ovih sto objasnjavaju lokalnu geografiju, neces imati bas neke koristi. Bila bi korist da ti posalju kamion i da prodas po 26, a ne po 23,5.

@pidikanac,
A sto se ti uopste mesas u ono sto te ne interesuje. Pa sta ako nije slusao cike? Da mozda nije astronom, doktor, i ko zna sta. I ja se ne mesam u plugove i kombajne. Ovde zapeva i kukumavci, samo Bog zna na koga i zbog cega. Posalji ti lepo njemu te kupce koji ce da preskoce Bavaniste, a valjda ce bem mu misa na kamion kukuruza da se isplati tih 15 litara dizela.

paorpaor
30-12-12, 06:49
Marko ne znam cemu sad tako neprijateljsko ponasanje i takav tonalitet.
Ispada da svi mi pogresno razmisljamo a da si samo ti u pravu. Mozda i jesi jedini u pravu, ali bar ne moras da se nerviras i pises na taj nacin.
Svako dobro i nemoj sta zameriti Lkl{{

Dolovac
30-12-12, 07:28
Interesantno koko posle 5-6 meseci nikne neki drugi mikiperlez

prnjavor3
30-12-12, 08:44
jest brate dosadio,ja bi samo volio da znam koliko gos. marko ima kukuruza na lageru

diklofen
30-12-12, 09:24
Ne razmišlja ili se bar ne izjašnjava kao neko ko ima kukuruz na lageru.

prnjavor3
30-12-12, 09:33
pa baš zato me i interesuje kad tako davi,zamolio bi kolegu marka da nam napiše koliko sije kukuruza i koliko ima na lageru za prodaju

bojcetic
30-12-12, 09:34
Zanimljivo je kako se na svakom forumu nadju instalisani ljudi za koje se iz aviona vidi da su postavljeni sa nekim visim razlogom.

@marko22
Bez ljutnje. Zasto ja i ostali forumasi nikad od tebe nismo videli nijednu sliku useva, neke masine u radu i slicno? Verujem da si sebi mogao priustiti jedan telefon koji moze da slika.

@diklofen
Slazem se sa postom koji si napisao pre ovog modifikovanog.

diklofen
30-12-12, 09:41
Morao sam da ga obrišem da me ne bi Moderatori opominjali.Bolje da se samocenzurišem nego da mi to oni odrade.

dejan 77
30-12-12, 10:42
Kod mene u selu se trenutno na džak prodaje po 28dinara,zadruga isplaćuje po 24dinara,a neki likovi koji dovoze drva i odvoze kukuruz plaćaju oko 26-26,5dinara.To je neka realna trenutna situacija.
Dejan77 problem je u tome što će teško neko hteti da proda sada kukuruz po 24 din/kg.Sada je vreme kada je definitivno najmanja cena u godini.Nije problem nekome učiniti uslugu ali teško da će iko od nas to raditi na svoju štetu.
Pa nisam ni mislio da neko ide na svoju stetu, nego ako nekome trebaju pare ili znas nekog kome trebaju pare a mora da proda kukuruz, zasto nebi ucinili jedni drugima?
ljudi samo malo, svi mi imamo kukuruz na lageru, ali sta ce realno biti videcemo (cena mora gore) , samo ostaje sta oni smisljaju da je sprece da ode gore.
Normalno je da postoje razlicita misljenja, ali nemojmo porediti jedne sa drugima, mozda se neko uvredi.

diklofen
30-12-12, 11:30
Sinoć sam pričao sa jednim većim svinjarom.Čovek bukvalno juri da kupi kukuruz jer "zna" da će cena ići gore.Kako on kaže kukuruza nema ili niko neće da ga proda po 24dinara.
Pa onda odem na neki turnir u malom fudbalu.Čovek koji prodaje kokice i te grickalice je komšija samnom na dve parcele.Čovek se pored tih prodaja bavi i radi zemlju.Kaže mi da je kukuruz kokičar u oktobru kupio za 55din/kg ,a da sada jednostavno ne može da nađe ispod 150-160din/kg.
Eto bar malo nekih novih informacija.

panonac
30-12-12, 11:49
Kod nas u selu mozes na prste izbrojati ko sve ima kukuruza na prodaju,ni ja ih nebi imao za prodaju da nisam ostavio jedan cardak od prosle godine,trenutna cena je 30 dinara a 32 prekrupa.

zico78
30-12-12, 11:57
i kod mene ista situacija nema niko za prodat ja cu da prodam psenicu za sjetvu proljetnu a kukuruz samo u julu-avgustu bice sigurno veca cijena vec sada

pidikanac
30-12-12, 13:21
@pidikanac,
A sto se ti uopste mesas u ono sto te ne interesuje. Pa sta ako nije slusao cike? Da mozda nije astronom, doktor, i ko zna sta. I ja se ne mesam u plugove i kombajne. Ovde zapeva i kukumavci, samo Bog zna na koga i zbog cega. Posalji ti lepo njemu te kupce koji ce da preskoce Bavaniste, a valjda ce bem mu misa na kamion kukuruza da se isplati tih 15 litara dizela.

odkud tebi informacija da mene ne interesuje cena kukuruza ? a to što se ti ne mešaš u plugove i kombajne po meni je to zato što ti nisi poljoprivrednik nego trgovac seljačkom mukom može biti da ja i nisam u pravu ali tvoji postovi ukazuju da jesam a to da ja šaljem kamione iz Bavaništa u Lokve to je neizvodljivo jer su i kod mene došli jer ih je neko poslao neko ko je mnogo veći baja u trgovini od tebe jer je to lik koi je prošle godine punio po 7 šlepera dnevno samo u Bavaništu >:({

marko22
30-12-12, 13:27
Marko ne znam cemu sad tako neprijateljsko ponasanje i takav tonalitet.
Neprijateljsko ponasanje? Prema kome?
To sto neki vide neprijatelje u onima koji drugacije razmisljaju to je njihov problem. Kukuruz je berzanska roba, i to podrazumeva sve sto to nosi, a osnovno je pracenje cene i njeno kretanje. Onom kome to nije jasno, ima ozbiljan problem sa percepcijom stvarnosti. Davati sebi veci znacaj nego sto ga imas je tesko samoobmanjivanje. A lagati sebe na taj nacin, traziti spoljne neprijatelje, je cista lenjost i neznanje. Zivimo u takvom svetu, gde se sve prati, a pokusavamo da mislimo da zivimo u nekakvom zasticenom i idelanom svetu. Pa gde to ima, kod dece. Jel bila cena kukuruza skoro 28? Bila. Jel pala na dosta mesta ispod 25? Jeste. Pa sta tu bre ima ko da ti tumaci. Ako oces da pratise svetsku berzu, prati. Ako neces, nemoj. Al nemoj ubedjivati sebe i druge da to ne rade, sve iz razloga jel tebe mrzi, i mislis da ti Beograd izede kukuruz.

Mislim da sam ranije imao diskusiju sa kolegom @bojceticem oko prodaje kukuruza. On je nudio, a ja da kupim. Nije mi odgovarala cena. Zasto nije, ocekujem pad. Zasto kupiti, pa ocekujem rast. I sta tu nije jasno? Sad ce neko da dodje i da meni prica o mom stavu. A pise na nekoj od prethodnih strana, pa ko zeli nek cita.

Kratkorocni trendovi, dugorocni trendovi, ciklicno kretanje cena odredjenih sirovina. Knjigu u sake.

Olala. Inspirativno.

@pidikanac,
Nisam pisao da ne treba da te interesuje cena, vec o tome da ne treba da te interesuje moja rapsrava sa clanom @peet.

@prnjavor, @diklofen, @bojcetic,
Ne pratite, odavno sam napisao da je jedan mali deo kukuruza prodat po 27,7, a najveci deo po 29,7, kupac nepoznat. Lkl{{
Lager zero.

@pidikanac,
Od mene je u trgovini veci svako, jer u tome i nisam. Jos jedan dokaz ciste pausalnosti, iz prostog razloga, tako mi lakse.

@prnjavor,
Koliko sejem, necu ti reci, jer je to za BiH uglavnom misaona imenica, a u Srbiji vise predmet price, nego sto je realno puno. Ima ljudi sa foruma koji me znaju, tako da to nije tajna koliko se zemlje radi.

@bojcetic,
Veruj mi, ona glupa Nokia komunikator, ladno bez aparata. Ima sve zivo, al piksele nece.

Sva trojica takodje, odavno sam i detaljno pisao o svojim ogledima kukuruza. Neke slike takodje ostavljao. Sejao KWS, LG, Pionir, Ragt, i sve pisao sa opisom zemljista, datumom setve, i ostalo.

North ARMY
30-12-12, 13:32
Kod mene u selu i okolo niko od seljaka nece ni po 30din/kg da ga kruni,neki dan nas je jedan covek skoro molio za vrecu pa sam lepo odredio cenu 15e za vrecu od 50kg jer mi je toliko odgovaralo i pristao covek bez pola reci.

dejan 77
30-12-12, 13:38
Ljudi ajmo malo loptu dole,sada vec pocinjete da licite na babe na pijaci, budite bre ljudi i dosta prozivanja i dizanja tenzije

bojcetic
30-12-12, 13:47
Tako je @marko22 nismo se dogovorili oko cene.

Nedjooo
30-12-12, 13:49
marko22 de ti meni reci koliko je to kukuruza za BIH misaona imenica... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle...prosvetli nas koje radim toliko manje od tebe,tj baste po tebi.

bokikoki
30-12-12, 13:59
Mislim da iz kotarki niko od ozbiljnjih otkupljivaca nece otkupljivati, ili ce kriterijumi biti prestrogi. Cena u padu od Nove godune ocekujem 22,00 Agros Opovo netacna informacija od Bukura

spasoje
30-12-12, 14:03
Ma pusti ga lik je skroz kontra navoj.Imaš njih par ovde koji obožavaju samo da kontriraju.Dali leče neke komplekse ,ko zna.Uopšte me ne zanima šta piše u knjigama kako funkcioniše berza ,jedino je bitno ,da kad prodjem kroz sela ,svi koševi prazni,i svakodnevno navraćaju i pitaju da prodam kuk.

zombie_666
30-12-12, 14:04
marko22 de ti meni reci koliko je to kukuruza za BIH misaona imenica... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle...prosvetli nas koje radim toliko manje od tebe,tj baste po tebi.

Vidiš, i mene to živo zanima.

On topic

Cijena u mom kraju je 600KM/tona pa na gore, ispod nema.

@Spasoje

Ista situacija i kod mene, dosta je već prodato i ima dosta potražnje. Ja ću prodati jedan vagon u februaru, ne vjerujem da će cijena pasti ispod 600KM/t (treba mi za sjetvu) a ostatak (nekih 15 tona) ću da čuvam dok ne dodje novi rod, ko zna kakva će godina biti 2013. a štala puna.

Btw, ne vidim u čemu je problem u prodaji iz kotarki, od mene godinama kupuju baš neki ozbiljniji kupci (velika farma koka nosilja, farma svinja itd) koji baš traže kvalitet (posebno za koke a ni svinje neće svašta da jedu) i nikad niko nije imao zamjerki. Ja okrunim, upakujem, izvagam i to je to.

ddragan
30-12-12, 14:06
Cena od nove godine ide blago gore a u drugoj polovini jenuara se ocekuje vracanje ne staru cenu od 27-28.
Ozbiljni odkupljivaci kupuju jos kako iz kotarki,samo kazes da ces da prodajes,i to bas taj otkupljivac kojeg je clan Pidikanac pomenuo u par postova gore.

Nedjooo
30-12-12, 14:08
spasoje pa zanima me koliko to stotina hektara radi,pa da je to za nas misaona imenica,kao da mi zivimo na Majevici na vrhu a sejemo kukuruz...a covek misli da zivi u Svajcarskoj da sve funkcionise po berzanskim uslovima....cim je uspeo da udje u raspravu sa 20 clanova,vidi se da poznaje materiju...

bokikoki
30-12-12, 14:10
Cena od nove godine ide blago gore a u drugoj polovini jenuara se ocekuje vracanje ne staru cenu od 27-28.
Ozbiljni odkupljivaci kupuju jos kako iz kotarki,samo kazes da ces da prodajes,i to bas taj otkupljivac kojeg je clan Pidikanac pomenuo u par postova gore.

Ya izvoznike cena isporuka feb-mart 210 eur fob luka aflatoxin max 20 pbm, dobro dosli

ddragan
30-12-12, 14:14
Po toj ceni mogu grane od suve sljive da izvoze.To bi trgovcima verovatno odgovaralo ali ko ce kukuruz da im da po toj ceni.

bokikoki
30-12-12, 14:16
neznam, ali pitanje, kome ces da prodas

MOMOSARIC
30-12-12, 14:17
Bojčetić , i ja sam još prošle godine htjeo da pitam marka kako nema nijedne slike svog rada , ali pošto mi je i prijatelj i cijenim njegove postove , a i znam da ga valjda neki članovi znaju , nisam se petljao.

Nego sam sam se smijao kako me ovo podsjeti na jednu drugu situaciju. Dugo sam na nekim Američkim farmerskih forumima i na jednom ima jedan lik , ima najviše postova , radi mnooogo svoje zemlje vrijedne desetine miliona , farme svinja , .. i stalno teoretiše o cijenama i ekonomiji. Na kraju ga provališe da izgleda nema ništa od toga nego mu je to zanimljivo. kad su ga stisli , prijeti sudom za miješanje u privatni život, ma cirkus.

kod Marka vjerovatno nije to , nego poljoprivredi pristupa čisto sa ekonomske strane , dok je profitabilno , što bi naši rekli "ne prlja ruke".

ddragan
30-12-12, 14:22
neznam, ali pitanje, kome ces da prodasOvaj sto je kuci istom tom vec pomenutom kupcu i kukuruz ide za izvoz sav koji on kupuje trenutno placa 26-27 i ne gleda ni alfatoksine ni mikotoksine ni da li je krupan ni sitan,jednostavno da kes i tera kukuruz,a ovaj sa lagera prodacu tamo gde je skladisten pa koja bude cena a trenutno je 24.

bokikoki
30-12-12, 14:26
mislis da ovaj moza da kupi cca 1.000.000 t u kotarkama, optimisticno

Ja se izvinjavam nisam pratio ko je taj otkupljivac

pidikanac
30-12-12, 14:29
i štoje još važnije taj lik ti uplati ceo iznos na žiro račun a tek za par dana dolazi i preuzima kukuruz divota sarađivati na taj način >:({

spasoje
30-12-12, 14:30
Gebi 14.7 a Farm Komerc 15.6Evo posta od prošlog Božića .Mnogi su tvrdili da će cena ići na 20 a možda i 22 a član diklofen @prodao ROB rez po 18 i još mnogi drugi.I tada su bili bombarderi koji su tvrdili da nema razloga da pređe 20 itd itd .Uvek ista polemika.Znamo pošto su posle na leto prodavali ljudi.

bojcetic
30-12-12, 14:31
Sta god da je u pitanju, pozivam Marka da nam javno objasni kako od tolikog kukuruza nema nijedna slika?

@marko22
O ekonomiji sto pricas to jeste tako u knjigama. U praksi nije tako, jer termin slobodno trziste je mit. Smisljen da ljudi se pomire i sloze sa time kao jedino prihvatljivim. Bezbroj ima slucajeva netrzista. Pocev od kursa dinar-evro, do udruzivanja trgovaca i formiranja jedinstvenih cena, pa do raznih ucena na raznim nivoima. Ako je potrebno bicu jos precizniji, ali u nekoj drugoj temi, da ne pravim vise off.
@Momo
okaci link od americkog foruma. Ne moze da skodi.

ddragan
30-12-12, 14:45
mislis da ovaj moza da kupi cca 1.000.000 t u kotarkama, optimisticno

Ja se izvinjavam nisam pratio ko je taj otkupljivacAko se bavite vec trgovinom kukuruza verovatno znate bolje od mene ko to sve radi,a imate i zadrugu u Bavanistu koja vama daje kukuruz a vlasnik te zadruge zna ko je u pitanju.

bokikoki
30-12-12, 14:46
Ako je to na sta ja mislim otkupi cca 25-30.000 t godisnje, a on dalje proda, Agrotrading Granexportu pa tek oni nama, tesko ce to placati sto pisete

dragan.kovacev
30-12-12, 14:49
Mislim da iz kotarki niko od ozbiljnjih otkupljivaca nece otkupljivati, ili ce kriterijumi biti prestrogi. Cena u padu od Nove godune ocekujem 22,00 Agros Opovo netacna informacija od Bukura

ja bas cekam te ozbiljne otkupljivace da im ga uvalim po 30+ din. a do tada ce se izkristalisati gledanje u kukuruz...

ddragan
30-12-12, 14:49
Stvarno nemam pojma koliko odkupi pa nebi da lupam bezveze,a zavisi i od godine koliko moze da odkupi,2010 je dnevno vukao koliko sad mozda u 2 nedelje jer nema kukuruza.

bokikoki
30-12-12, 15:10
ja bas cekam te ozbiljne otkupljivace da im ga uvalim po 30+ din. a do tada ce se izkristalisati gledanje u kukuruz...

Sretno ti bilo, tako je jedan cekao Godoa

ddragan
30-12-12, 15:49
Ako je to na sta ja mislim otkupi cca 25-30.000 t godisnje, a on dalje proda, Agrotrading Granexportu pa tek oni nama, tesko ce to placati sto piseteNe pratite na casu sta sam pisao,procitajte ponovo.I taj neko ne prodaje ovde kukuruz nego ide na Kosovo,Makedoniju i Albaniju.

paorpaor
30-12-12, 15:49
Marko ti se bas trudis da nam pomognes da shvatimo trzise kod nas. Evo ja shvatio Lkl{{

bokikoki
30-12-12, 15:57
Ne pratite na casu sta sam pisao,procitajte ponovo.I taj neko ne prodaje ovde kukuruz nego ide na Kosovo,Makedoniju i Albaniju.

cela Srbija na ta tryista proda cca 130.000 t i ti na tome zasnivas cenu i jos na jednom kupcu, cuvaj se

rale
30-12-12, 16:00
Takva velika kolicina bilo koje robe ne moze da curi iz Srbije bez specijalne dozvole.Cena ovog preostalog kukururuza pomerace se tek pocetkom februara,nadam se osetno gore.To je moje predvidjanje.

bokikoki
30-12-12, 16:01
nepostoje nikakve dozvole za kukuruz vec 10 god

ddragan
30-12-12, 16:03
Eee,bilo bi jako lepo da ja zasnivam cenu,al nema nista od toga.Ja sam napisao kako ovde kod nas to funkcionise.

diklofen
30-12-12, 16:11
Bokikoki mene jako interesuje koliko misliš da je normalno da ti zaradiš na našem kukuruzu koji nisi ni sejao ni kosio?

rale
30-12-12, 16:23
Kolega @ddragane svatio sam ja da ti prenosis sta je kod tebe na terenu,i ne sumnjam u tvoje reci,da odgovorim i kolegi @bokikoki vrlo dobro znam da nema zvanicnih dozvola za izvoz kukuruza,ucesnik sam vise vrsta izvoza pomenute robe i za tu Albaniju/ne kao ovlasceno lice/ i odgovorno tvrdim to moze da curi samo koliko drugi dozvole,a kod nas se bar zna ko su glavni otkupljivaci.Manje kolicine da ali ovde se radi o velikoj cifri.

mims
30-12-12, 16:25
Ako ništa drugo ovde je zreo da dobije jedan trajni zbog dizanja pritiska ostalim članovima.

bokikoki
30-12-12, 16:28
zato sto ja obezbedim pare od banke i platim izvoznicima, utovarim na brodove, transportujem 30 dana i prodam negde daleko i dobijem pare 45 dana od kad san ga platio. Organizujem sve i osiguram se za ostecenje robe pri transportu, gubitke u kilazi, nedaj boze da brod potone, i preuzimam na sebe rizik da roba koju sam kupio je ispravna, tj da nije mesan kvaran, vlazan itd, i kad sve to prodje podvucem crtu i vidim sta mi je ostalo. Pritom obavim 1000 telefonskih razgovora i napisem 100 dopisa i angazujem i zaposlom po poslu bar jos 5 firmi. I kad ne bi bilo svega toga ti ga nebi imao kome prodati i od koga dobiti pare, a neverujem da bi ti mogao gore navedeno da uradis.

mims
30-12-12, 16:32
Mi čekamo godinu i preuzimamo na sebe rizik suša, poplava, grada i krađa, lošeg semena djubriva i goriva uz uložen kapital u zemlju i mehanizaciju i koja je sticana godinama. Ti i dalje misliš da sedeći na telefonu treba da budeš glavni?

pidikanac
30-12-12, 16:32
kako sam ja zaostao u razvoju :lol: tek sad su mi se otvorile oči i shvatio sam da je teže preprodavati kukuruz nego proizvoditi ga kud mi odoše ove godine :lol::lol:

rale
30-12-12, 16:36
Povlacim se iz diskusije nisam znao da imamo tako vazne poslovne ljude koji imaju volje da svoje dragoceno vreme i iskustvo podele sa nama.Izvinjavam se SKRENUO sam sa teme.Pozdrav.

Miloš D.T
30-12-12, 16:37
Jel ovde treba da pričaju preprodavci o ceni kuruza ili MI SELJACI KOJI GA PROIZVODIMO??^-^

marko22
30-12-12, 16:37
@Momo,
Priznajem, ni sam ne bih bolje sebe opisao. Slika nema, a nece ih ni biti ,sad vec iz inata. Koga zanima moze da cita moja zapazanja hibidima kod mene, kao i moje prinose. Davno sam to objavio.

@bojcetic,
Cenim te kao pametnog, obrazovnog a mladog momka. Za svaku pohvalu. Sa tobom necu ulaziti u ovakvu vrstu diskusije, koja je rezervisana za ove lenjivce, koji su jasuci na talasu povoljnih kretanja sebe samo ubedili da su veliki proizvodjaci i znacajni sraf u trgovini. Imas ispravne i zdrave rezone. Ali, molim te nemoj da se povodis ovde za odredjenim zajebantima kojima je sve tesko, osim sto im je lako i najlakse da okrive nekog. Kad pricam o trzistu, pricam o stvarnom trzistu. Mi smo mali, i samo na zalost sitan deo tog trzista. Svaku diskusiju na ovu temu mozemo da prebacimo na pp, i rado cu podeliti jos detaljnije svoje stavove.

Peet
30-12-12, 16:40
Nekima nikad nece biti jasno da neceg sto nema dovoljno ili nema uopste na trzistu mora imati dobru cenu, sto u suprotnom znaci da se taj prooizvod moze naci za jeftin novac. Primer sa benzinom i naftom 90-tih godina za vreme embarga.
E sad se postavlja pitanje kakav ce imati odnos i uticaj drzava prema svemu ovome. Uostalom period vremena do sledece berbe kukuruza ce pokazati. Koliko smo mi kao drzava zatvoreni od svih spoljnih uticaja ili cemo donekle pratiti svetske berze.
Moje je misljenje da cena kukuruza na svetskim berzama polako ali sigurno ce krenuti na gore vec pocetkom Februara.
Novembar i Decembar mesec od kad ja pamtim bili su naj neprofitabilniji za prodaju kukuruza.

bokikoki
30-12-12, 16:40
neulazim u to kome je teze, kad je kod tebe kukuruz skup ili los ja ga kupim negde drugo i obrnuto. Sto se tice problema, imas osiguravajuce kuce i platis i osiguras rod i delom si miran.Iskopas bunare i specis suse. Da jos pidikinac, ja radim ovo celu godinu, a Ti 10 ili 15 dana godisnje, zato i moyes da stavljas slike u lezecem polozaju

Dolovac
30-12-12, 16:41
zato sto ja obezbedim pare od banke i platim izvoznicima, utovarim na brodove, transportujem 30 dana i prodam negde daleko i dobijem pare 45 dana od kad san ga platio. Organizujem sve i osiguram se za ostecenje robe pri transportu, gubitke u kilazi, nedaj boze da brod potone, i preuzimam na sebe rizik da roba koju sam kupio je ispravna, tj da nije mesan kvaran, vlazan itd, i kad sve to prodje podvucem crtu i vidim sta mi je ostalo. Pritom obavim 1000 telefonskih razgovora i napisem 100 dopisa i angazujem i zaposlom po poslu bar jos 5 firmi. I kad ne bi bilo svega toga ti ga nebi imao kome prodati i od koga dobiti pare, a neverujem da bi ti mogao gore navedeno da uradis.
E sta sve necu da cujem:lol:

diklofen
30-12-12, 16:42
Verujem da nije izvoza i ljudi kao Boki teško bi se sav rod prodao ili utrošio ovde kod nas.Bez obzira na to meni ide na onu "stvar" što svi vi koji taj kukuruz u 99% slučajeva ni nevidite bolje živite od nas koji se sa njim živi napatimo.Čak verujem da u pojedinim špekulacijama kao što je ova sa Aflatoksinima i više zaradite od nas proizvođača.

marko22
30-12-12, 16:45
... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle....
Drago mi je zbog vas dvojice da ste iz Srpske. No, sad cete imati problem sa vasim novim drugarima da im to objasnite. Lkl{{
Jel mene interesuje sta ti i koliko imas? Citaj i uzivaj, nemoj da se mesas u ono sto te ne zanima, i ne izmisljaj nepriajtelje kao neki. Ako imas vremena procitaj ko ima kakve stavove pre neke diskusije. Mozda su i ove moje recenice malo ostrije, ali nadam se da ces shvatiti na pravi nacin

- - - - - - - - - -

Nekima nikad nece biti jasno da neceg sto nema dovoljno ili nema uopste na trzistu mora imati dobru cenu, sto u suprotnom znaci da se taj prooizvod moze naci za jeftin novac. Primer sa benzinom i naftom 90-tih godina za vreme embarga.
E sad se postavlja pitanje kakav ce imati odnos i uticaj drzava prema svemu ovome. Uostalom period vremena do sledece berbe kukuruza ce pokazati. Koliko smo mi kao drzava zatvoreni od svih spoljnih uticaja ili cemo donekle pratiti svetske berze.
Moje je misljenje da cena kukuruza na svetskim berzama polako ali sigurno ce krenuti na gore vec pocetkom Februara.
Novembar i Decembar mesec od kad ja pamtim bili su naj neprofitabilniji za prodaju kukuruza.
Pa ko kaze da cuda nisu moguca? Pa sta ti je smetalo da ranije zauzmes ovako zdravorazumski stav?

Hvala Bogu, da se umesa u raspravu neko ko je stvarno trgovac, i to ne krije. Naravno mislim na @bokikoki. Lepo je opisao i obrazlozio svoj stav i posao. Po meni bi ova vrsta komunikacije trebala da bude redovna, osim sto je problem sto smo cesto na suprotnim stranama trgovine. Lkl{{

bokikoki
30-12-12, 16:48
Verujem da nije izvoza i ljudi kao Boki teško bi se sav rod prodao ili utrošio ovde kod nas.Bez obzira na to meni ide na onu "stvar" što svi vi koji taj kukuruz u 99% slučajeva ni nevidite bolje živite od nas koji se sa njim živi napatimo.Čak verujem da u pojedinim špekulacijama kao što je ova sa Aflatoksinima i više zaradite od nas proizvođača.

Veruj mi da mi zbog tog aflatoksina imamo mnogo vise problema. Sad su nam odbili u Izraelu 10,000 t ybog aflatoksina, pa smo dali 25 posto manju cenu drugom da ga nebi vracali u Srbiju jer ogromni

pidikanac
30-12-12, 16:51
iz ove priče proizilazi da je teže napraviti dete nego nositi ga devet meseci i roditi ga ^-^ :){{

diklofen
30-12-12, 16:52
Znaš nezgodno je kad se među nas "crnce" ubaci neki "belac".Ja mislim da bez ljudi kao ti ne bi postojala potreba ni za ljudima kao mi.Svi smo mi povezani.Pošto si sigurno više upućen od mene ,a verovatno i većine nas, možeš li nam reći kakva je situacija sa tim toksinima u zemljama u okruženju?

Peet
30-12-12, 16:53
@marko22 Ako se ovo na mene odnosilo onda bilo bi pozeljno da postavljas pitanje skoro svima u ovoj temi jer izgleda da ti nisi bas u potpunosti shvacen.Lkl{{ >:({

bokikoki
30-12-12, 16:54
iz ove priče proizilazi da je teže napraviti dete nego nositi ga devet meseci i roditi ga ^-^ :){{

Ima i takvih slucajeva, koa i tvoj rad s kukuruzom. Neko napravi za 2min, a neko pokusava i 10 godina,

- - - - - - - - - -

Situacija u okruzenju s aflatoksinima malo bolja, prednost ta sto se kukuruz za bioetanol i skrob ne kupuje van EU, jer njihov tu guraju, a iskljucivo kupuju za ishranu

talianu
30-12-12, 16:56
Diklofen
Da, ali imaj na umu n LJudi kao Boki i on sam to ne radi iz zadovoljstva nego zbog profita.
Ceo sistem je cikličan jednostavno smo povezani pa normalno da neko ima veći a neko manji ćar.
Boki postavio sam poodavno jedno pitanje ali nema odgovora. Čuo sam da je ventura propala pa me interesuje šta znaš o tome može i na pp.

marko22
30-12-12, 16:57
@marko22 Ako se ovo na mene odnosilo onda bilo bi pozeljno da postavljas pitanje skoro svima u ovoj temi jer izgleda da ti nisi bas u potpunosti shvacen.Lkl{{ >:({
@marko22, kao virtuelan lik uopste nije sujetan, i uopste mu nije bitno da bude shvacen. Samo mu malo znaci da neki posle malo vremena pocnu da rezonuju kao on, barem u smislu preispitivanja i razmisljanja. >:({ Dakle, podrzavam te, mislim da si na dobrom putu.

talianu
30-12-12, 16:58
Boki koliko košta npr tona kukuruza fco Izrael ,interesuje me samo zbog poređenja.

kova77
30-12-12, 17:00
Veruj mi da mi zbog tog aflatoksina imamo mnogo vise problema. Sad su nam odbili u Izraelu 10,000 t ybog aflatoksina, pa smo dali 25 posto manju cenu drugom da ga nebi vracali u Srbiju jer ogromni

Pffft pa to je samo pola miliona eura gubitak.

bokikoki
30-12-12, 17:01
Diklofen
Da, ali imaj na umu n LJudi kao Boki i on sam to ne radi iz zadovoljstva nego zbog profita.
Ceo sistem je cikličan jednostavno smo povezani pa normalno da neko ima veći a neko manji ćar.
Boki postavio sam poodavno jedno pitanje ali nema odgovora. Čuo sam da je ventura propala pa me interesuje šta znaš o tome može i na pp.

Nije propala, ali je u problemu sa Viktorijom, neznam dokle je to doslo, dosta robe je duzna i nije ispostovala neke ugovore HAIFA 345 DOLARA CIF

bojcetic
@boki aka miki
Radio je rodjak sa brodovima vestaka i kukuruza. Firma 3 zaposlena. Radili godinama, islo im dobro, medjutim naplatiti robu u Srbiji zna biti problem. Ja ne vidim oko cega se ti toliko naradis jer sam imao prilike raditi sa strancima. Za njih da nekom ne platis je neshvatljivo. Placaju cim kamion udje u njihovu teritoriju (u slucaju broda verovatno cim stigne). Naravno budi blesav pa pokusaj da ih zeznes. Brod 5.000t x 10e/t nije lose priznaces?
Jedini je problem trziste naci, kao sto je meni problem naci jeftinu arendu. I na kraju jako bitno kod tebe je obrt kapitala maks mesec dana, a kod svih nas godinu dana.
Verovatno ces me pitati zasto ne trgujem onda kao ti kad sve znam tako? Nisam dovoljno mocan za borbu, cim budem (ako ikada budem) vidjacemo se kroz posao.

diklofen
Da ne ostane i tu neko kratak kao ja sa Transpetrolom iz Sečnja?

bokikoki
30-12-12, 17:05
@boki aka miki
Radio je rodjak sa brodovima vestaka i kukuruza. Firma 3 zaposlena. Radili godinama, islo im dobro, medjutim naplatiti robu u Srbiji zna biti problem. Ja ne vidim oko cega se ti toliko naradis jer sam imao prilike raditi sa strancima. Za njih da nekom ne platis je neshvatljivo. Placaju cim kamion udje u njihovu teritoriju (u slucaju broda verovatno cim stigne). Naravno budi blesav pa pokusaj da ih zeznes. Brod 5.000t x 10e/t nije lose priznaces?
Jedini je problem trziste naci, kao sto je meni problem naci jeftinu arendu. I na kraju jako bitno kod tebe je obrt kapitala maks mesec dana, a kod svih nas godinu dana.
Verovatno ces me pitati zasto ne trgujem onda kao ti kad sve znam tako? Nisam dovoljno mocan za borbu, cim budem (ako ikada budem) vidjacemo se kroz posao.

Pusti moc, nemas ti dovoljno pameti

paorpaor
30-12-12, 17:05
Markane, ta terminologija "drugari", jel to nesto iz vaseg zivota?

ban.novo selo
30-12-12, 17:09
Da li neko od ovih moderatora,super moderatora , admina.... i kojekakvih titula moze da odgovori zasto se ova tema ne zove diskusija o kukuruzu nego trenutna cena kukuruza na trzistu ^-^

Peet
30-12-12, 17:12
Sve je vezano za cenu!

bojcetic
30-12-12, 17:15
@boki
Vrlo moguce, nikada nisam verovao iq testu Lkl{{ A znas sta je jos bitnije za trgovacki posao, pamet ni ne treba - tako da kakav god bio prolazim Lkl{{

ban.novo selo
30-12-12, 17:16
Sve je vezano za cenu! pa sa svim ima veze osim sa trenutnom cenom !!! u zadnja 32 posta niko nije pomenuo cenu

paorpaor
30-12-12, 17:18
Vidis valjda da su pregovori oko cene u toku ;D}

zombie_666
30-12-12, 17:19
Da li neko od ovih moderatora,super moderatora , admina.... i kojekakvih titula moze da odgovori zasto se ova tema ne zove diskusija o kukuruzu nego trenutna cena kukuruza na trzistu ^-^

Tema je baš otišla u ...

Čitam danas šta se piše, zanima me cijena a ovde se priča svela na prepucavanje. Molim moderatore da prekinu ovo oftopičarenje.

ddragan
30-12-12, 17:21
U zadnjih sat vremena nije se menjala cena.

oldtimer
30-12-12, 17:27
Uf, sto ja volEm kad se javi Bokikoki! Sta su laste za prolece, to je Bokikoki za cenu kukuruza... posle njegovih dobronamernih saveta da prodamo po niskoj ceni, jer ce uskoro biti jos niza, cena kukuruza obicno podivlja na gore :-\

zarkovmali
30-12-12, 17:29
kukuruz skcio na 45din + pdv,videli da se zagrejala situacija na forumu :lol:

spasoje
30-12-12, 17:49
Sama rečenica "i predvidjanje njenog kretanja"koja je u nazivu teme ,dala nam je za pravo da predvidjamo ko kako najbolje ume....

šandor
30-12-12, 17:59
Da li se sećate koje godine bila cena 22 € u decembru ?

spasoje
30-12-12, 18:11
2007 na 08 .U oktobru bila mala cena i kako je se bralo kod nas svaki dan išlo nenormalno gore .Razvuklo se sa berbom i kad sam izračunao koliko sam izgubio što sam prodavao odmah sa prikolice umal se nisam onesvestio .To je jedini slučaj da sam zapamtio da je u branju cena išla gore.

ban.novo selo
30-12-12, 18:13
Sama rečenica "i predvidjanje njenog kretanja"koja je u nazivu teme ,dala nam je za pravo da predvidjamo ko kako najbolje ume....

Ja predvidjam da ce moja koza da primi jarca a koza voli kukuruz tako da i to ima veze sa cenom !

Nedjooo
30-12-12, 18:15
[QUOTE=marko22;611776]Drago mi je zbog vas dvojice da ste iz Srpske. No, sad cete imati problem sa vasim novim drugarima da im to objasnite. Lkl{{
Jel mene interesuje sta ti i koliko imas? Citaj i uzivaj, nemoj da se mesas u ono sto te ne zanima, i ne izmisljaj nepriajtelje kao neki. Ako imas vremena procitaj ko ima kakve stavove pre neke diskusije. Mozda su i ove moje recenice malo ostrije, ali nadam se da ces shvatiti na pravi nacin

zanima me,posto sam i ja seljak,i ja radim za taj kukuruz,ja sam nosao cevi na plus 40 kad je bila susa da ga zalijem,i sad mi dodje neki klosar kao ti soli pamet,a i svima drugima..ne bi me iznenadilo da nemas ni kucicu za psa a kamoli nesto drugo...tvoji stavovi dokazuju kome sve ides na onu stvar ovde...zato setaj..

r

MOMOSARIC
30-12-12, 18:27
-predvidjanje kretanje cijene kukuruza je gatanje u pasulj , i to za sve , kao i za polupismene seljake tako i za svjetske ekonomiste . Na ovim područjima doskora se nešto i moglo zaključiti , a sada sa izvozom i velikim brojem trgovaca više se ne zna.
- neki svjetski stručnjaci i instituti kao imaju neke alate i vještine pa izvode pretpostavke , ::), ja u to ne vjerujem . Ne vrijede čak ni zakoni ponude i potražnje zato što bi u tom slučaju mnogi mogli lako da se obogate . Logika se gubi a sve postaje jedna velika vrteška , pogotovo se vidi ove godine .
- Ko želi da zaradi na ovim prostorima trgovinom žita i bude veliki igrač , mora malo više da uvede jednu stvar u kojoj kasne za trgovinama žitarica na zapadu , a to je da se malo više služi "kupovinom na zeleno" kako se popularno ovde zove i ako je tolko pametan da pretpostavi kretanje cijene godinu ili dvije unaprijed eto mu da se dokaže.
Evo ja mogu da ponudim ugovor (sa garancijama naravno ) npr 300t kukuruza u oktobru 2013 po 200e , pa ko bolje prodje .

spasoje
30-12-12, 18:47
Ja predvidjam da ce moja koza da primi jarca a koza voli kukuruz tako da i to ima veze sa cenom !U redu ,Ako ti je to max. domet ja poštojem.I to je nešto.

steva44
30-12-12, 18:55
Kolika god da bude cena ,ja cu morati da dokupim bar 10 tona ,bolje je dati i par stotina evra vise neg rasprodavati sad stoku u bescenje.Sto ne ponude sad nama stocarima taj toksicni po nekoj razumnoj ceni .

ban.novo selo
30-12-12, 19:02
U redu ,Ako ti je to max. domet ja poštojem.I to je nešto.
a kazi mi koji je tvoj domet? mozda taj da znas kada ce Kostic da pusti koju barzu niz Dunav,ili taj da raspravljas o tome da li je kukuruz podbacio u Kini? ponekad je pametnije mudro cutati nego gluposti lupati!! Alo bre Kina Indija Rusija podbacila i sad cemo mi sa po 2-3 tone po hektaru da ih hranimo ? Da li ti znas da jedan Moskovski super market za jedan dan pojede sve Srbske jabuke ej bre Rusija je to ::sramota::

spasoje
30-12-12, 19:34
Moj domet ove god je nažalost bio 4,5 t /ha i imam u šupama 10 vagona i čekat će do zadnjeg momenta da zatrebaju novci .Nisam proklet ali slagao bih kad bih rekao da neželim da ga prodam po 300e. Ali u jednu ruku saosećam sa mojim kumom koji ima70 krava i mora kupovati .Možda će iduće godine biti kuk 150 a mleko 0.75e.pa će kum saosećati samnom ali mi neće platiti kuk. više .Da je bogdom to ujednačije pa da i on i ja možemo dugoročnije da planiramo proizvodnju.I opet na kraju ja prodajem kad moj komšija prestane da dovozi iz Vojvodine.Krene po selima oko Sombora pa tera dalje i dalje.Ove zime parkiran kod kuće ,kaže nema , skupo ,neisplati se itd.Neznam zašto.Nema ni prema kome loše namera pa ni prema tebi a i nastojim da izbegavam bilo kakve konflikte pogotovo prema onima kojima neznam ni ime pa čak ni ono ,kao Rokikoki , Džigi bau i sl.

MOMOSARIC
30-12-12, 20:00
Čisto kad pomenuste Kinu i Rusiju . U Kini je ove godine bio rekordan rod a i u Rusiji je bio iznadprosječan rod kukuruza. J Amerika će po svemu sudeći imati dobar rod . Suša je jedino bila u ovom dijelu i SADu , gdje je bilo rekordno površina zasijano pa je to djelomično amortizovalo.

pidikanac
30-12-12, 20:00
ljudi prestanimo sa raspravom jer ako nas čuje deda mraz bićemo banovani >:({

marko22
30-12-12, 21:07
zanima me,posto sam i ja seljak,i ja radim za taj kukuruz,ja sam nosao cevi na plus 40 kad je bila susa da ga zalijem,i sad mi dodje neki klosar kao ti soli pamet,a i svima drugima..ne bi me iznenadilo da nemas ni kucicu za psa a kamoli nesto drugo...tvoji stavovi dokazuju kome sve ides na onu stvar ovde...zato setaj..
Taj recnik i rekvizite sine da ostavis za familiju, a meni ces se ubuduce obracati sa postovanjem. Za sta ti radis, apsolutno zabole svakog ovde. Nisi se udostojio ni da procitas par komentara, a istrcavas ovde sa tim crnilom i sa tim panterima. Za misljenje te pitao nisam, nit sam te u rapsravu zvao. Sami si se pozvao, sam se i iskljuci. Tvoj recnik, ideali o kucici, beda u podsvesti, govore samo o tebi.

- - - - - - - - - -

Markane, ta terminologija "drugari", jel to nesto iz vaseg zivota?
A jel ima jos nesto iz vaseg zivota, osim vecnog sedenja u seoskoj kafani i dobacivanja sa stola iz coska. Ajd da vidimo kad se covek oslobadjanja navika. Izadji iz tog plakara, nije bitna boja.

Fjucersi kod nas i ne bi bas napravili posao. Kod fjucersa je u sustini vise zasticen kupac, i mogu misliti na sta bi to licilo, sa ovakvim oscilovanjima cena kod nas. Znam za firmu koja je to radila na zeleno, kao prodavac, i koliko sam cuo dosta su lose prolazili. Ali, je u njihovom slucaju pitanje o cemu se tu radi. Treba sve da se digne na visi nivo, od proizvodnje, preko berze, do zakona i komisije, da bi to na malom trzistu funkcionisalo.

pidikanac
30-12-12, 21:09
ova tema mu dođe kao uvertira pred novogodišnji program sve sama komedija:lol: a o ceni niko ništa ne govori ^-^

diklofen
30-12-12, 21:10
Ovo bi neko od moderatora trebao da prekine.

savato
30-12-12, 21:15
Kad ce to prolece da se radi nesto...Ovako,samo dzangrizanje,svadje,razmirice i prepirke...To nikuda ne vodi,mante se ljudi corava posla,vec da u miru i zdravlju,ljubavi i slozi ispratimo ovu "vrelu" 2012-tu i pozelimo dobrodoslicu "rodnoj 2013-oj"...Amin!!!

talianu
30-12-12, 21:19
Zbog novogodišnjih praznika ,neradni dani su 31.12.2012,1.1.2013 i 2.1.2013.
Berze ne rade,barže ne plove ,Miško iza brave,Kole na Floridi ajmo i mi malo na odmor.
Sve najlepše i lepo se provedite ,čujemo se 3.1.2013.

ruja82
30-12-12, 21:23
Ovo bi neko od moderatora trebao da prekine.
mozda je kr neradni dan inace bi on to vec sredio

zombie_666
30-12-12, 21:25
Au al se ovdje oplelo...modovi nam izgleda ili spavaju ili nisu tu. Nema šta, pali su kriteriji, nekad se i za manje išlo na "hladjenje" od po mjesec dana.

MOMOSARIC
30-12-12, 21:33
Živi i zdravi bili , odoh malo u seosku kafanu . >:({

paorpaor
30-12-12, 21:56
Markane stvarno si uporan Lkl{{

Zoran0230
30-12-12, 22:00
Nepotrebno dizanje tenzija oko nečega što je mnogo više od nas.
Koliko sam ja Marka shvatio,govori da cena kukuruza uglavnom zavisi od berze.
Mnogi misle da je razlog pada cena kukuruza zbog plesnavosti kukuruza.
Svako ima svoje mišljenje i tu nema razloga za upotrebu teških reči.
Činjenica je da je kod nas kukuruz loše rodio,dosta stoke se poklalo.Cena kukuruza je u zadnje 2 godine dobra ali ne mora da znači da će tako i ostati jer kod nas to nije novina.Pa kukuruz je bio i 8 din kao što sad ide po 30 (na džakove).

xsale
30-12-12, 22:22
Evo i ja da se ukljucim u prognoziranje.Cena ce biti slaba dok god budu kupovali ovi sto kupuju,a kad samo oni budu prodavali cena je tad visoka.I ovog proleca je bila losa cena sve dok Petrovic onim ludackim rokovima za kupovinu dizela i istovremenim pustanjem kukuruza iz RR nije isterao ljudima zalihe jeftino.Posle sto je ostalo je imalo rekordnu cenu,tako ce biti i ove godine.

Sad malo da pojasnimo situaciju na trzistu.Svi se nadamo nekoj zaradi,uglavnom bilo kakvoj.Sad vi sto prodajete kukuruz ste deo trzista ,ali i ja sam kao kupac.Recimo,neko je zalivao na 40 stepeni jedan dan,i ja sam svaki dan mleo,lecio svinje i cistio toviliste ,a ne jedan dan.Ne mogu ja da prodam svinje po 300 dinara zato sto je neko zalivao kukuruz,ili ga nije zalivao,a necu to ni iz svog dzepa da platim.Znaci necu da tovim svinje,imam veliki vocnjak mogu samo od toga da zivim svinje me ne interesuju.Tako verujte mi razmislja vecina ljudi u mojoj okolini.Kad prodje godina bez tova i potrose se pare na druge stvari,ko hoce ponovo da krene u tov morace malo da se zaduzi,ako hoce malo da tovi ili da pocne ispocetka.Dosta ovih "velikih" koji tove na kredit ce da popucaju ove godine ako vec nisu.Kad nema kupaca sa stokom,ovi sa skladistima nisu u frci da kupe,cak ne moraju uopste da trguju ako nmaju zaradu,dok stocar mora da kupi kad je stoka gladna pa posto god bilo.to je moje malo dugorocnije predvidjanje cene.

Samo da predupredim one koji ne razumeju sta sam napisao,i koji ce da mi poruce da sejem kukuruz ako mi je skup da kupim,da isto mogu ja njih da posavetujem da drze stoku da ne bi prodavali jeftino kukuruz.Ja cu svakako da nastavim sa tovom,mozda samo malo manji broj nego ranije,i to ako treba i bez zarade,samo da odrzim kontinuitet,inace ko izgubi korak hvatace ga nekoliko godina na ove cene.

Inace sam danas dogovorio kupovinu kukuruza,preuzimanje prvi radni dan posle Bozica po 23,5 dinara + PDV,sto bilo 25,40 dinara

Nedjooo
30-12-12, 23:05
marko22 ne vredi se raspravljati i kvariti temu sa nekim kao sto si ti...takvih je uvek bilo na forumu i bica al hvala Bogu brzo odustanu kad vide da nemogu protiv naroda...a za Pantere.jbg tvoja stvar sto ti smeta,meni je to ponos,to nam je glavu sacuvalo..:){{
kod nas cene 53 km za 100 kg...tj 26.5 evra..

marko22
31-12-12, 00:02
A ko kaze da meni smetaju panteri i da ne znam sta se tamo desavalo? Smetaju samo u kombinaciji kad sa njima neko krene da vredja. Moze samo jedno ili drugo, ili vredjaj ali onda se ne sklanjaj ni i za koga, ili ako si vec na nesto ponosan, onda nemoj to da skrnavis.

Mislim da je par ljudi dalo umerene i prave komentare. U to ime, ja im se zahvaljujem, prekidam dalje ovu diskusiju sa moje strane, i zelim svima svako dobro u novoj godini.

prnjavor3
31-12-12, 10:31
ovo je postalo smiješno,ovako i ja imam komšinicu kao što je gos.dr.mr.mag.berzanski mešetar marko samo ona dobra a čitavo selo ludo i lijeno.Pozdravaljam gos.marka i sva najjjj u novoj godini.A što se kukuruza tiče kod mene danas 255e tona toliko o padu cijene

Dolovac
31-12-12, 11:11
Ovde je sve skoro:){{ i nikom nista,ja sam za 10puta manje gluposti dobijao kaznene poene::sramota::

diklofen
31-12-12, 14:17
Šta ovo bi danas.Sam dan pred novu godinu da ovako krene???
http://i49.tinypic.com/30sgda8.jpg

rekreativac
31-12-12, 15:38
uh sto volim ovu plavu boju, jos kad bi poplavilo i za svinje, goveda,ovce,voce,povrce, plate...
srecna i bericetna vam nova godina
>:({

Ras
31-12-12, 16:17
krenulo svuda u svetu navise(da nekazam nagore da neko nebi lose shvatio) samo u srbiji sve mrtvo ladno tj ide nagore samo da dunav ne zamrzne(1 cm) pa ce reci da nemoze da se izvozi i cena dole pisuci ovo sve se nadam da necu biti u pravu pa da ce i kod nas da poplavi(mislim na boju strelice a ne na poplave daleko bilo)http://poljoinfo.com/images/smilies/icon_biggrin.gif

- - - - - - - - - -

krenulo svuda u svetu navise(da nekazam nagore da neko nebi lose shvatio) samo u srbiji sve mrtvo ladno tj ide nagore samo da dunav ne zamrzne(1 cm) pa ce reci da nemoze da se izvozi i cena dole pisuci ovo sve se nadam da necu biti u pravu pa da ce i kod nas da poplavi(mislim na boju strelice a ne na poplave daleko bilo)

F.E.A.R
01-01-13, 11:08
Drustvo...Srecna Nova Godina i da plava berzanska strelica uvek sija:)

branko
01-01-13, 11:40
Ova tema stvarno ne liči ni na šta.
Ili će da se smire strasti, ili će se tema zaključati.

mica967
01-01-13, 17:40
Kukuruz će posle praznika polako da krene nagore i kod nas.

panonac
01-01-13, 17:42
Ovih dana imam povecanu traznju za kukuruz.

nikola indjija
01-01-13, 18:03
Kukuruz će posle praznika polako da krene nagore i kod nas.
Mico odakle ti to? Ili ti bi to voleo

bukur
02-01-13, 10:57
To se desava svake godine posle praznika,cena polako krece gore e sad dali ce galopirajuci to cemo videti.

prnjavor3
02-01-13, 13:13
do danas niko ni da zovne za kukuruz a danas sam imao već 3-icu na pregovorima

MOMOSARIC
02-01-13, 13:54
Oko koje cijene se priča?

prnjavor3
02-01-13, 16:49
55km vagon minimalno

spasoje
02-01-13, 17:05
Jeli Miladin.Bisprom Prnjavor???

prnjavor3
02-01-13, 17:09
ma jok federacija

spasoje
02-01-13, 19:30
Tamo u redu .

prnjavor3
02-01-13, 19:33
iće i u bisprom sutra idem na pregovore danas nisu radili

ida uljma
02-01-13, 21:47
moj komsija prodao 40 vagona po 23 oko nove godine...stisle rate i krediti...prodao preko berze i uzeli mu 28 para proviziju po kili...da je prodao u vrsidbi imao bi 2 miliona dinara vise,onda se dvoumio a sada vristi..inace veliki koperant u zadruzi,izneo je 205 vagona kukuruza...znaci i on gresi ma koliko da je veliki
zlatne su robne rezerve..

F.E.A.R
02-01-13, 22:23
moj komsija prodao 40 vagona po 23 oko nove godine...stisle rate i krediti...prodao preko berze i uzeli mu 28 para proviziju po kili...da je prodao u vrsidbi imao bi 2 miliona dinara vise,onda se dvoumio a sada vristi..inace veliki koperant u zadruzi,izneo je 205 vagona kukuruza...znaci i on gresi ma koliko da je veliki
zlatne su robne rezerve..
Tek ce taj pogresiti sto je sad prodao..ali nije mi jasno ako misli da je pogresio u septembru sta mu bi da svu kolicinu proda sada,vrapci znaju da je sad najniza cena a znao je i kad dospevaju te rate i krediti..suvise naivno mi zvuci al ajde

ida uljma
02-01-13, 22:40
koliko ja znam u vrsidbi je uvek najmanja cena,potom se dize,mislio je verovatno da ce biti veca zbog suse,pa ako moze da zaradi jos neki dinar vise,kad ono vraga cena pade dole neki dinar,ko bi se mogao nadati da posle onako katastrofalne godine cena jos ide nadole!

SAMA
02-01-13, 23:12
Ovo je Srbija i u njoj vazi paravilo da nema pravila.Lkl{{ Osim rada sa kukuruzom,a i sa gotovo svim nasim proizvodima treba vise srece nego pameti.

Peet
02-01-13, 23:28
A mene bas zanima dokle ce ova usrana pravila vaziti samo u ovoj banani drzavi?
OK. Prizemljio sam se! A bio sam spreman jos mnogo toga napisati i pitati mnoge koji pljunu po EU i ostatku sveta!

marko22
03-01-13, 03:13
Pa i prosle godine je bila cena u zetvi veca, pa je pala, da bi od maja nastavila sa rastom. I prosle godine kao i ove je sira paleta kupaca podigla cenu. Znam iz sosptvenog iskustva jer su razne mesaone uvek zvale i nudile vise. Tako i ove godine, i onda su stali sa otkupom.

Peet
03-01-13, 03:53
Opet ti iz vedra neba!!! Da, 2011 god. pala je cena sa 17.5 din u vrsidbi za 2 din da bi vec krajem Januara bila opet 17.5 din. Jesenas u vrsidbi cena je bila 26,5 din, bas me zanima dal ce sad krajem Januara dostici opet tu cenu, u sto sumnjam. Seti se da prosle god. je bio Dunav zaledjen pa i da su hteli nisu mogli da ga izvoze, zato je kasnije krenulo.
E sad, opet ono isto, pa bla-bla ... stali sa otkupom, pa valjda smo to vec razresili zasto su stali. Stali jer su srali!

F.E.A.R
03-01-13, 12:43
U pravu je Peet..
Prosle godine cena u vrsidbi na dan 26.09.2011. bila je 17.54 din, 30.12.2011 cena najniza 16.31 din...kraj januara cena 19.89 din...dalje je cena rasla svo vreme osim u dva razdoblja,prvi put blagi pad 02.03.2012(drzava prodaje iz robnih rezervi) pad od 50 para i 20.04.2012 pad od 40 para...

marko22
03-01-13, 13:29
Pa sta sam ja gore napisao? Rekao bih isto? Jel bila najveca u zetvi, jeste, jel nastavila da raste tek kasnije od maja meseca, jeste. A gde je vas propust, evo reci cu vam, euro momci euro. Pogledajte kurs od septembra, a pogledajte za maj, 98 pa na 110. Jel razlika? U septembru sam imao i bolju cenu od te, i kad sam izracunao za kukuruz prodat u maju, sam dobio isto kao za prodat u septembru.

I dalje zaletanje.

F.E.A.R
03-01-13, 14:30
Kurs u septembru je bio 102 a ne 98 a u maju 111...razlika cene septembar-maj je 4.5 dinara po kili,u prevodu na vagonu kukuruza u septembru si dobio 1719e a u maju iako je euro skocio 1981e..toliko za vagon septembar-maj razlika 262eura,pa vidi sad gde je onaj sa 400 vagona od par postova gore

- - - - - - - - - -

tj 40 vagona

miroslav78
03-01-13, 14:42
u Subotici 25.50 din do 14 % vlage

dejan 77
03-01-13, 14:50
lepo samo napred.

idklecin
03-01-13, 15:24
03.01.2013.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Present3.1..jpg

Farmer II
03-01-13, 16:06
Posto mi lager racunaju od 1 do 1, mislim da nesto prodam najkasnije krajem januara za repromaterijal. Trenutno mi nude ovu cenu s berze.

sinisa1979
03-01-13, 16:16
u Subotici 25.50 din do 14 % vlage
A u Patentu 24 + pdv = 25.92 do 14% vlage i realno pokazuje lagomer što je po meni veoma bitno.

marko22
03-01-13, 18:27
@FEAR,

U septembru si mogao dobiti vise od 18 dinara, a u pocetku i sredinom maja preko 22 sumnjam. Pri tome si u medjuvremenu imao valjda i troskove lagera, izgubio neke moguce popuste, a i da si prodao mozda si mogao da orocis na 6 meseci i dobijes oko 3%. Taj sa 400 vagona ima neku sasvim drugu pricu, i nije bas za nasu diskusiju. Ova racunica je ona koja se meni desila, i po mom, pogresio sam sto ga nisam odmah kompletno prodao u septembru 2011.

MOMOSARIC
03-01-13, 19:35
Kolko plaća "Kalin" Brčko ? Ovde je od jednog komšije sav prošlogodišnji odvezo a imo je baš dosta.

markanNo1
03-01-13, 21:15
kalin pre 25 dana 53 pfeninga.

prnjavor3
03-01-13, 21:45
s oproštenjem diže se polako

bukur
03-01-13, 22:10
Dize se dize ::super:::veseljak::

leka
03-01-13, 22:13
samo sporo nesto :-[{

idklecin
03-01-13, 22:14
Uvek je bilo ko ceka taj doceka mislim da ce ove godine platiti kukuruz jer ga jednostavno NEMA

zico78
03-01-13, 22:25
ide gore polako ali sigurno

Peet
04-01-13, 00:40
[QUOTE=marko22;613787 Ova racunica je ona koja se meni desila, i po mom, pogresio sam sto ga nisam odmah kompletno prodao u septembru 2011.[/QUOTE]

Zapamti ovu tvoju recenicu jer cu te pitati kad tad ove godine u vezi greske. Pa makar bio i Avgust mesec!

marko22
04-01-13, 01:15
To je bilo prosle sezone, dakle 2011, a kukuruz sam prodao u maju 2012. ovogodisnji kukuruz tj berba 2012 sam prodao u kompletu (uglavnom robnim) kao sto napisah. Nisam razumeo, kakve greske. Pa ja sam kukuruz prodao jer sam tako mislio, prosle godine zbog goriva, a sada jer treba lova. I ova godina tj 2012 nije kao prosla 2011, tako da nemam tu sta da razmisljam. Ako je pitanje sta ce da bude sa kukuruzom u avgustu 2013, kamo srece da bude 35, iako sam ja svoj prodao, jer stize novi pa i taj valja prodati po dobroj ceni. Uvek se okrece. U stvari, jos bolje da vec u junu 35, da bolje prodamo jecam, a i psenicu. Ako si mislio da ja navijam za jeftin kukuruz, mislis pogresno, jer i meni treba dobra cena, i ako ga nemam, kao sto napisah gore.

2013.

rale
04-01-13, 12:07
Dok ne vidim da se hvale i ovi momci preko 50 god da se dize polako moj kukuruz nije za prodaju,vas mladje za sada ne uzimam u obzir.Ja sam mislio na cenu kukuruza a vi ?Izvinite ako sam se pogresno odrazio!

marko22
04-01-13, 16:54
Logicno. Potpuno je druga prica za dugorocno gledanje, u odnosu na kratkorocno. Na ta dva nacina, uticu potpuno razliciti faktori. Kratkorocni trendovi, mogu tek ponekad da se preklapaju sa odredjenim faktorima iz dugorcnih, kao sto je ciklicnost na primer. Odatle i nastaju mnoge zabune i problemi. Nije ista pozicija sitnog proizvodjaca, farmera, skladistara, ili trgovca izvoznika. Ovi sto gledaju na duze, imaju klijente, politiku firme i sl, imaju uglavnom drugaciji pristup.

diklofen
04-01-13, 17:03
Ej Mare,pričaj (piši) malo i na Srpskom da te ceo svet razume.Lepo ti nama reci šta konkretno očekuješ sa cenom kukuruza krajem januara i u februaru?

idklecin
04-01-13, 17:17
04.01.2013.
http://www.agroservis.rs/files/images/produk.4.1..JPG
http://www.agroservis.rs/files/images/kuk.4.1..JPG

prnjavor3
04-01-13, 17:19
Ej Mare,pričaj (piši) malo i na Srpskom da te ceo svet razume.Lepo ti nama reci šta konkretno očekuješ sa cenom kukuruza krajem januara i u februaru?
on čitavu zimu očekuje cijenu ispod 20 din ali teško da je dočeka

diklofen
04-01-13, 17:31
Evo ja sam ga lepo pitao i očekujem adekvatan i konkretan odgovor.

dragan.kovacev
04-01-13, 17:58
nema sanse da pogodi Lkl{{

šandor
04-01-13, 18:21
U februaru cena 27.5 + pdv .

diklofen
04-01-13, 18:25
nema sanse da pogodi Lkl{{
On i ne treba da pogodi nego da zna.

marko22
04-01-13, 22:27
Diki, pa normalno da znam, sta bi tu bila tajna. :lol:
Vec sam ranije pisao da u svetu ocekujem pad, sto se i desilo. Isto sam pisao i za psenicu cak i preciznije.
Kod nas sam vec ranije pisao da ocekujem stagnaciju cene, i da ocekujem da usled nedostatka kukuruza tj preciznije nepoznatih ukupnih rezervi kod nas, cena kod nas bude priblizna ceni na svetskim berzama, tj da se smanji razlika. U slucaju da su te rezerve manje od potrebnih moguc je i uvoz, a to vec menja situaciju.
Kao sto vidite postovani drugari, to vam je nas nase trziste koje ima svoje specificnosti koje nema ni jedno drugo.
No u svakom slucaju hvala na ukazanom poverenju u moju vidovitost.

- - - - - - - - - -

on čitavu zimu očekuje cijenu ispod 20 din ali teško da je dočeka
E vidi, ja sam tu, pa nema potrebe da prepicavas sta ja mislim. Il me citiraj, ili prestani sa lupetanjem.

bojcetic
04-01-13, 22:28
@sandor
Ako pogodis cenu, sejem jos jednu godinu kukuruz u monokulturi Lkl{{ Ili ce me dijabrotika unistiti ili cu profitirati :lol:

dragan.kovacev
04-01-13, 23:21
On i ne treba da pogodi nego da zna.

ti mislis da on treba da zna, a on sam govori o svojoj vidovitosti...
i jel si dobio odgovor koji si trazio?
meni se vise svidja Sandorovo predvidjanje...

Neli
04-01-13, 23:49
Ja sam morao da pustim neku kolicinu odma u vrsidbi i to po 27 sa pdv.Evro je tada bio 118 dinara.Sad je evro pao cena kukuruza je isto pala.Ipak mislim da je tebalo tada prodati,sada odbijanje lagera i sva ona cuda mesecna(nemam dovoljno svojih skladisnih kapaciteta).Oni ce izmisliti opet neku zarazu samo da nam spuste cenu.Nedaju nam da malo stanemo na noge."bogat seljak,bogata drzava":lol:

Peet
05-01-13, 01:25
Pa ako izmisle opet svasta i ne prate svetske berze onda opet izlazimo na ulice. Ali ovoga puta lajati na zvezde a ne izboriti se za nasa prava!Lkl{{Njihova su bila sva obecanja o cvetanju ruza u poljoprivredi i da znas bogami da su se bas pokazali ovim zakonom o subvencijama.
Sigran sam da svi mi koji nismo prodali kukuruz roda 2012 da se ne plasimo nepovoljnih cena na svetskim berzama vec bas muvanja i obaranja cene nasuprot svemu i svim logikama!

marko22
05-01-13, 03:51
Slazem se, za svoje se treba boriti, ali ne kao ranijih godina, cisto da se pomogne unutarstranacka borba.
Sto se tice cena, najbolja borba je doci do kupca, a bez posrednika. Ocekivati od trgovca da ti plati vise nego sto mora, to je teska iluzija.

xsale
05-01-13, 11:02
Da bi se poslovalo bez posrednika,treba znati koliko je dosta,tj. cena.Primer kod mene sa svinjama,dodje covek da kupi na komad za klanje,traze mu 200 dinara.Ode na otkupno mesto niko mu ne da bez 200 dinara,a tovare svinje po 170.Logika,uzmi pa hrani,sta si hteo za dzabe?Sto se kukuruza tice meni treba sad i necu ga kupovati verovatno vise do novog i meni dosta ljudi trazi 30 dinara.ili kazu neka ga nek stoji.Onda izokrecem nekoliko trgovaca i niko mi nije rekao vecu cenu od 23,5 bez PDV-a.Sav kukuruz ima potvrdu o ispravnosti.Kako onda da trgujemo direktno?

marko22
05-01-13, 14:12
Pa jel si kupio taj od 23,5+pdv?
Pa tako je uvek sa cenama, neko trazi vise, neko manje, ali se vremenom izjednaci. Pa i jogurt dve prodavnice nema istu cenu.

Dr.Gruja
05-01-13, 14:26
Zaista su te cene cudne ^-^ ja ga kuci mogu prodati po 28,00 sa pdv.:-\ na veliko naravno rifuza ali nemam ga dovoljno kolika je potraznja!>:({

xsale
05-01-13, 18:15
Pa jel si kupio taj od 23,5+pdv?
Pa tako je uvek sa cenama, neko trazi vise, neko manje, ali se vremenom izjednaci. Pa i jogurt dve prodavnice nema istu cenu.

Nisam jos uzeo sve,pre dva dana 10 tona i jos 25 dogovoreno da se cujemo 8.,ali verovatno nece biti razlike.
Sad ti meni reci jel normalno da u prodavnici bude jeftinije,nego u mlekari taj tvoj jogurt?

Doduse,uglavnom je tako,ja trgovao ranije vestakom i jeftinije ja prodavao u selu,nego sto je bilo u maloprodaji u Pancevu u Azotari

pidikanac
05-01-13, 19:23
pa ako je uzimao veće količine imao je rabat i njemu je taj rabat zarada koja bi bila poenta da je od proizvođača kupio po maloprodajnim cenama

dejan 77
05-01-13, 20:13
pa kod nas je izgleda bolje da prodam onom ko me gnjeci nego krajnjem potrosacu. da je meni trebalo para ja bi trgovao sa bilo kim od vas.

leka
05-01-13, 20:42

malo :-\ 8)8):-[{:'({

marko22
05-01-13, 20:55
Sad ti meni reci jel normalno da u prodavnici bude jeftinije,nego u mlekari taj tvoj jogurt?
Da se to desava, desava se. Da je normalno, pitanje je. A da moze dugo, to sigurno da ne moze. Mnogo pitanja tu ima, poreklo, kvalitet, nuzda, kompenzacija, ko ce ga znati. Uvek se cene izjednace. Svega ima kod nas, sta reci.
Za tebe je bitno da si robu nasao, i da si zadovoljan sa cenom.

Peca R
06-01-13, 02:20
Pa ako izmisle opet svasta i ne prate svetske berze onda opet izlazimo na ulice. Ali ovoga puta lajati na zvezde a ne izboriti se za nasa prava!Lkl{{Njihova su bila sva obecanja o cvetanju ruza u poljoprivredi i da znas bogami da su se bas pokazali ovim zakonom o subvencijama.
Sigran sam da svi mi koji nismo prodali kukuruz roda 2012 da se ne plasimo nepovoljnih cena na svetskim berzama vec bas muvanja i obaranja cene nasuprot svemu i svim logikama!

MISLIM DA NECE BITI MUVANJA SA OBARANJEM CENA KOD NAS..MOZDA padne cena iz nekih drugih razloga..glavni muvadzija za cenu kukuruza je na spisku za aps..tako da ima precih problema..ne zaboravimo da je kukuruz strateski proizvod i da uvek ima cenu..koristi se i u vojnoj industriji..

Pavle.
06-01-13, 02:37
Cena kukuruza ce svakako porasti

MOMOSARIC
06-01-13, 08:10
Onda dokupiš sebi i eto zarade.

talianu
06-01-13, 10:39
MISLIM DA NECE BITI MUVANJA SA OBARANJEM CENA KOD NAS..MOZDA padne cena iz nekih drugih razloga..glavni muvadzija za cenu kukuruza je na spisku za aps..tako da ima precih problema..ne zaboravimo da je kukuruz strateski proizvod i da uvek ima cenu..koristi se i u vojnoj industriji..
Jeste koristi se za ishranu krupne stoke , i tamo je ima previse.

steve73
06-01-13, 18:20

davno te nismo culi ovde na forumu, bas mi je drago sto si se javio!!!!! >:({

a sta je sa cenom koji si prognozirao bas posle berbe gde ima slika sa cardakom i jos kukuruza na gomilu i pises da ces krajem januara prodati po 32 ili 36 din/kg( nemogu nikako da nadjem tu sliku) Lkl{{

p.s. naravno ovo je samo sala bez uvrede, i ja sam se nadao ali ispala cena od 24-25 din/kg, pozdrav jos jednom!!!!!!

dragan.kovacev
06-01-13, 21:01
Onda dokupiš sebi i eto zarade.
al nema ko da mu proda sad...

idklecin
06-01-13, 23:54
Za 30din po kg nacice kupce koji ce i sada da mu prodaju

diklofen
07-01-13, 08:00
Prodaće ljudi i za mnogo manje samo da dođu prva ulaganja i krediti posle ovih praznika.

rale
07-01-13, 08:47
Bas tako kolega samo da pocnu prva ulaganja krece kukuruz,ljudima posle ovoliko praznika kasa je utanjila a svi znaju da je bolje kupiti za kes nego na zeleno mada su i cene za jesen iskazane u dinarima naravno uvecane za pripadajucu kamatu sto je ipak neka povoljnost za one koji nemaju mogucnosti za kes placanje.Da li ce se obistiniti Sandorova prognoza od 27,5 din plus pdv a srps kvalitet.Moja prognoza je 25-26 din ali za tel-kel.Vidim iz iskustva da je narod zadovoljniji ako mu nista ne odbijes makar i cena je niza.

bojcetic
07-01-13, 09:58
Kad mi odbiu za vlagu 5 posto, a vlaga 1 posto veca od srps-a narvno da cu poludeti na njih sve tamo. Ja razumem da i otkupno mesto mora od neceg da zivi, ali je bezobrazno uzimati toliko za susenje, kad taj od 15posto vlage se ni ne susi!

diklofen
07-01-13, 11:03
Ove godine nisu sušili ni sa 17% VL nego su ga miksali sa 12-13%.I onda se još čude odakle toliko buđavog kukuruza sa koje kakvim aflatoksinima i ostalim latinskim čudima.

slobapatrola
07-01-13, 11:15
ne rade susare na vodu,i nisu ih pravili da bi nama cinili neg da zaradjuju sto vise mogu,a nama ako se ne svidja ne moramo ko nam je kriv..Trebamo malo i realni da budemo

pidikanac
07-01-13, 11:19
ne rade susare na vodu,i nisu ih pravili da bi nama cinili neg da zaradjuju sto vise mogu,a nama ako se ne svidja ne moramo ko nam je kriv..Trebamo malo i realni da budemo
u pravu si kada kažeš da žele da zarade više ali im zato sada vračaju kukuruz jer su bili stipse i nisu hteli da se bace u trošak i da osuše tih 2-3%

diklofen
07-01-13, 11:23
7 godina sam radio kao sušarac+manipulant+laborant+poslovođa smene u silosu pa stoga ću reći samo da su ove tablice za sušenje preterane.Pa Slobo samo ću da te pitam jesu li tebi ikad vratili lom ili kalo i rastur koji ti se odbije?Jesu li ti ikad vratili onaj 1% na dva meseca kad se rešeta kukuruz?Nisu i neće jer samo na lomu kukuruza zarade da pokriju sve troškove pa im stoga kao zarada ostaje procenat od lagera,fumigacije,sledećeg rešetanja,izlaza i naravno onog što se drmne prilikom svakog merenja.
Budi ti malo realan.

bojcetic
07-01-13, 11:44
Sada ce da se javi bokikoki i da kaze kako u poslu skladistenja, susenja i trgovine nema zarade :lol:

rale
07-01-13, 11:53
Nije mi namera da branim interese poslodavaca,jer sam i sam proizvodjac pa ostaje vecita borba nadmudrivanja ko ce koga . . .. . To za odbitak od 5% a ima 1% to je proslost sada je svako upucen u tajne i to ne pije vodu.Ako je cilj otkupljivaca da dugo posluje ne sme tu glupost da dopusti sebi,isto i kooperanti imaju svoje sablone kako da umiksaju svoju robu sumnjivijeg kvaliteta.Tako da borba traje i trajace jos dugo.Zato je tel-kel dobar model za izbegavanje nesuglasica.

slobapatrola
07-01-13, 13:13
7 godina sam radio kao sušarac+manipulant+laborant+poslovođa smene u silosu pa stoga ću reći samo da su ove tablice za sušenje preterane.Pa Slobo samo ću da te pitam jesu li tebi ikad vratili lom ili kalo i rastur koji ti se odbije?Jesu li ti ikad vratili onaj 1% na dva meseca kad se rešeta kukuruz?Nisu i neće jer samo na lomu kukuruza zarade da pokriju sve troškove pa im stoga kao zarada ostaje procenat od lagera,fumigacije,sledećeg rešetanja,izlaza i naravno onog što se drmne prilikom svakog merenja.
Budi ti malo realan.
lom su mi redovno davali za grejanje.....sta si hteo to si dobio ,ne kukaj sad!

miroslav78
07-01-13, 16:53
25.30 u subotici.. mislim da malo opada cena..

šandor
08-01-13, 11:40
Na berzi krenuo gore , danas 24.5 + pdv .

idklecin
08-01-13, 15:32
08.01.2013.
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%208.1..jpg

diklofen
08-01-13, 15:37
Verujem da će se cena kod nas vrlo brzo izjednačiti sa Budimpeštom.

Spajki
08-01-13, 20:11
Danas preko jedne druge berze trgovano kukuruzom (150 t)po ceni od 23,7-24 din/kg bez pdv-a.

xsale
08-01-13, 21:50
Ja danas kupio kukuruz u Pivnicama,27 dinara.Nema jeftinije,a koliko vidim toliko je i na berzi.

leka
08-01-13, 21:57
kod nas na manje kolicine ide po 30 din

German hunting terrier | Jagdterrier