PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

bukur
12-12-12, 21:28
Sad ce Miskovic da kruni kukuruz da plati kauciju,i to u nevreme kada je cena pala.

MOMOSARIC
12-12-12, 22:49
Lijepo neko reče , svi prodajemo kad nam trebaju pare a ne kad je najskuplje. Kako ga je krenulo možda mu nadju i Aflatoksin.

marko22
12-12-12, 22:55
Jel moze da se naruci Bogicevic?:){{
Sto, jel nesto ne stima u rudniku?

Stanic
13-12-12, 03:31
Kad je i Miskovic pao pasce svi kao kula od karata ima sve da se rusi ,a i treba pa dosta vise lopovluka .
To bi bilo jako lepo,nadam se da ce se i desiti.

- - - - - - - - - -

Jos kad bi kockicu secera neko isproveravao bilo bi lepo,kao i SGS...
Morace,ukoliko su se ozbiljno nameracili na lopove.
Ne bi valjalo da bude - Uhvatili smo Miskovica,pa zar nismo super sad?
Sve proveriti i naravno na kraju pohapsiti,jer nisu nevini sigurno,javna je tajna kako su se obogatili...
U to vreme (vreme njihovih pocetaka) narod nije imao da kupi dzak cementa,a oni su imali za avione,kamione,silose,brodove.
Treba da se pita za taj cuveni prvi milion od kog su svi poceli i za koji se kaze da se ne pita,a posle je sve "legalno".

- - - - - - - - - -

Pa evo odoše Miškovići ,koju bi ti krupniju ribu hteo???
Redom!
Sve redom...sve lopurde !

cika_jova
13-12-12, 11:49
ja nikoga od njih ne bih poslao u zatvor, samo im treba oduzeti sve sto su na nelegalan nacin stekli, zatim naplatiti od ostatka sto pretekne, ako nesto pretekne izgubljenu dobit za drzavu i onda ih pustiti, pa nek rade sta znaju, ako nemaju da isplate onda na ulicu da ciste sneg a dnevnica u drzavnu kasu dok se ne namiri dug, a ne neko da ih hrani gratis i greje u zatvoru po ovoj zimi, nema gore kletve od one Da Bog da imao pa nemao

Stanic
13-12-12, 14:19
ja nikoga od njih ne bih poslao u zatvor, samo im treba oduzeti sve sto su na nelegalan nacin stekli, zatim naplatiti od ostatka sto pretekne, ako nesto pretekne izgubljenu dobit za drzavu i onda ih pustiti, pa nek rade sta znaju, ako nemaju da isplate onda na ulicu da ciste sneg a dnevnica u drzavnu kasu dok se ne namiri dug, a ne neko da ih hrani gratis i greje u zatvoru po ovoj zimi, nema gore kletve od one Da Bog da imao pa nemao
Moze i tako,slazem se u potpunosti.

leka
13-12-12, 14:43
bolje i miskovic da vlada srbijom nego monsanto i GMO-onda smo ga tek naje....

worm
13-12-12, 14:54
Moze i tako,slazem se u potpunosti.

A gde je tu Kostic i MK, pa sta su oni radili sa seceranama i uvozom onog trscanog secera i sticali se milioni. Moralo se odnekud poceti da bi sada bili najjaci poljoprivredni kombinat u Evropi, al odosmo mi u :){{

mims
13-12-12, 15:06
Kod nas 26 din na džakove, tovari se u kamion.

dukej
13-12-12, 15:37
Meni su danas isplatili 24 din za kukuruz. Kad sam prijavio za prodaju bio je 25.5, al' su me danas zvali i rekli da je pao na 24 (to je cena sa PDV-om). Zato nisam pristao da prodam svu količinu koju sam pijavio za prodaju, već samo onoliko koliko mi je trebalo novca...

idklecin
13-12-12, 15:45
13.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2013.12..jpg
Produktna berza Novi Sad:
Sojina sačma 44% - 67,22 din/kg bez PDV
Suncokretova sačma 33% - 28,50 din/kg bez PDV

Stanic
13-12-12, 15:57
A gde je tu Kostic i MK, pa sta su oni radili sa seceranama i uvozom onog trscanog secera i sticali se milioni. Moralo se odnekud poceti da bi sada bili najjaci poljoprivredni kombinat u Evropi, al odosmo mi u :){{
Kolega,procitaj moju poruku na prosloj stranici,pa ces videti da sam i njih pominjao (rekao sam da treba svi da odgovaraju),a pominjao ga je i jos jedan kolega,gde je napisao "seceras",mislio je na njega.
Poz

- - - - - - - - - -

Kod nas cena 24din, na dzakove 25din-26din

Dr.Gruja
13-12-12, 16:03
Kod mene i dalje 28 na kamione rifuza ili kupci sami dzakiraju ali nema kukuruza kolika je potraznja!

oldtimer
13-12-12, 16:57
Tomasevac, "Produkt"DOO, 24 dinara sa PDV-om, JUS.

tesla
13-12-12, 17:05
Meni su danas isplatili 24 din za kukuruz. Kad sam prijavio za prodaju bio je 25.5, al' su me danas zvali i rekli da je pao na 24 (to je cena sa PDV-om). Zato nisam pristao da prodam svu količinu koju sam pijavio za prodaju, već samo onoliko koliko mi je trebalo novca...
Ako sam te dobro razumeo, ti si stavio kukuruz na naplatu kada je bila cena 25,5 , a oni ti tek sada isplatili, i to po ovoj trenutnoj ceni od 24 ^-^.

talianu
13-12-12, 17:29
Ja imam nešto prodato u žetvi po 27 din a još mi nisu isplatili ni dinar kao ni za soju kada bi me zvali da mi isplate po manjoj ceni imali bi jako veliki problem.
Ima nekih prednosti kada si u PDV-u ,faktura je potpisana od strane kupca i prodavca pa neka se igra ako sme radiće sud.

ddragan
13-12-12, 17:35
Zbog tih njihovih zaj.....ija sa cenom i placanjem neprevazidjen je lager kuci,nebitno da li u klipu ili zrnu ali si mu ti gazda.Meni su dali 'besplatan lager' do 01.05.i sad je cena 24din tamo,a kuci na kamione 27.I kaze posle neisplati se da se zezas da ga pakujes kuci.

talianu
13-12-12, 17:49
Sve je relativna stvar ,ja sam više za varijantu kućnog lagera.
Ovo sam pravio kombajnom puteve za berač pa je imao 25 vlage i niko nije hteo da ga primi ,pa je otišao na sušenje u šupu udao sam ga sa 15% vlage.

SAMA
13-12-12, 18:56
Zbog tih njihovih zaj.....ija sa cenom i placanjem neprevazidjen je lager kuci,nebitno da li u klipu ili zrnu ali si mu ti gazda.Meni su dali 'besplatan lager' do 01.05.i sad je cena 24din tamo,a kuci na kamione 27.I kaze posle neisplati se da se zezas da ga pakujes kuci.
S obzirom na potraznju i cokova,capurica kako ih ko vec zove,lager u klipu ce biti buducnost.

malaksalo
13-12-12, 19:16
Ja danas prodao po 30 din.Manju kolicinu konsiji.Inace svaki dan neko pita da li imamo za prodaju.Meni se bas i ne prodaje,racunam trebace mi novaca za prolece.

dukej
13-12-12, 19:39
Ako sam te dobro razumeo, ti si stavio kukuruz na naplatu kada je bila cena 25,5 , a oni ti tek sada isplatili, i to po ovoj trenutnoj ceni od 24 ^-^.

Dobro si razumeo. Samo, prvo su me zvali da me pitaju da li pristajem na tu cenu i ja sam pristao, ali sam prodao samo jedan vagon, tj. toliko mi je trebalo novca.

panonac
14-12-12, 12:25
Kukuruz prodajem po 30 din,na vrece kuci.

tesla
14-12-12, 14:19
Ma ni taj lager kući nije sto posto siguran, jer ionako kad tad ga moraš nekome prodati, a onda ako ga ima dosta na tržištu, znaju da zagledaju svako go..., pa muka gde ga utopiti, a ima slučajeva da se i taj kukuruz ponekad teeeško naplati, ili čak nikako, tako da ništa nije sigurno, a kako god okreneš uvek po našim leđima.
Kod nas na sreću počela već konkurencija među otkupljivačima da dolazi do izražaja, tako da se niko od njih nezeza, jer dogodine mu niko neće doterati robu. Ostaju samo sitne razlike među njima, na kojima pokušavaju nešto da ućare, i fore na koje pecaju što više robe.

talianu
14-12-12, 14:57
S obzirom na potraznju i cokova,capurica kako ih ko vec zove,lager u klipu ce biti buducnost.
Da znaš da sam i ja o tome razmišljao.
Imam šapurine od 5 vagona i čovek mi nudi 500 eura^-^
Čujem da ima ko prodajue zmajvku nabijenu za 15000 din.Ako je tako bojim se da će se mnogi pokajati što su napustili branje.

kristal
14-12-12, 15:11
Kod mene u normalnim godinama ,koliko tona nosivosti prikolica ima toliko x 10e

prnjavor3
14-12-12, 16:42
a ja je palim po kanalima,neće je niko kod nas

idklecin
14-12-12, 16:55
http://www.agroservis.rs/files/images/produktna14.12..JPG

MOMOSARIC
14-12-12, 22:04
Za trenutnu cijenu kukuruza ovde a i u svijetu bi se moglo reći da je JAKO NERVOZNA .

bojcetic
14-12-12, 22:22
Nikad u zivotu, sa manje optimizma, nisam ocekivao bolju cenu kukuruza... Pasce ispod 200e/t izgleda vrlo brzo...

slobapatrola
14-12-12, 22:23
obrni okreni,slaba je nasa vajda!
vajde imaju oni koji ti daju seme po ceni koju oni odrede,koji ti daju otrove da se trujes po ceni po kojoj oni odrede,djubrivo po kojoj ceni oni odrede, i NAPOKON KAD STIGNE ROD TI IMA GA UVEK DAJES PO CENI PO KOJOJ ONI ODREDE....
I ti nikad nemas vise od 150evra na tudjoj zemlji i oko 300 na svojoj....
Imamo rad,nervozu i neizvesnost,radimo najgori posao koji postoji,jer bolji nemamo i nismo naucili....

paorpaor
14-12-12, 22:35
Prodajte sto brze kukuruz dok je jos kakva takva cena, pasce na prolece na 150 e/t !

bukur
14-12-12, 22:37
Realno nikada nije cena bila neka u ovo vreme,posle nove godine ce se videti sta ce biti sa kukuruzom zato netrcite pred rudu.Lkl{{

dejan 77
14-12-12, 22:42
ma da nebude da ga dajemo za dzabe? a mozda cemo i mi da placamo da ga uzmu? Na ovu foru su uzeli jako mnogo kukuruza a tu je bila i fora sa prodajom kukuruza po 27, a sada im zaraunato po 23 i jos im nista nije isplaceno.
cekaj samo posle nove godine sledi sok normalno ako ponovo ne useru sa necim novim.

sunecar
14-12-12, 22:43
Nekome je bilo malo 27 din u zetvi...

slobapatrola
14-12-12, 22:43
ja sam ga prodao ali se saosecam sa vama koji niste.Ja da ga imam ne bih ga prodavao taman ga bacio u reku ribama da jedu.Jednostavno sva otkupna mesta bilo da su silosi za ratare,bilo da su hladnjace za malinare itd, su prodata tajkunima,a mnoga koja su nedavno podignuta su uradjena jer ima je pomogla drzava sredstvima koja nama obicnim poljoprivrednicima nisu bila nikad moguca.I sad smo u milost i nemilost u njihovim rukama.Dali ga cuvas kod kuce ili na lager isto ti je,njima dolazi kad tad a oni uvek zaradjuju....Nego ako sami sebi ne pomognemo niko nam nece pomoci.pozzzz

dejan 77
14-12-12, 22:51
da nepredlazes da malo pogorsamo stanje na putevima i zamenimo smetove?

paorpaor
14-12-12, 22:56
Prodavajte sto pre !
Cena ide naglo dole !

nikola indjija
14-12-12, 22:59
Odakle ti ta informacija?

paorpaor
14-12-12, 23:01
Odakle njima informacija da je 70 % kukuruza zarazeno ?

slobapatrola
14-12-12, 23:03
da nepredlazes da malo pogorsamo stanje na putevima i zamenimo smetove?
ako ne promenimo drasticno sve u nasu korist kada je poslovanje nase u pitanju odosmoooo.
Imam puno predloga a da nisu nasilni a i da nas niko ne psuje niti da bilo kome zagorcavamo zivot.
Prst na celo NAJHITNIJE

MOMOSARIC
Na cijenu i vrijeme ne utičemo . Bolje da se posvetimo drugim pitanjima a na kraju kako bude. Ko god kaže da zna kako će se cijena kretati , pogotovo kad se još više sredi tržište nije u pravu. Više spada u domen kocke , a pošto smo mi nacija izgleda hazarderska , biće tek zanimljivo za godinu dve kad i ovde bude trgovanje kroz ugovore pa se mogne sada recimo prodati rod sledeće godine , tek će to biti cirkus.

nikola indjija
Oni su sa nekom namerom izmislili tu pricu,a ti?

zico78
14-12-12, 23:08
da mozda i za cenu neko ne odgovara kao i za zarazeni kukuruz samo da se cijena obori dole ili zatvori izvoz pa da napaceni seljak proda i to malo bijede sto mu je ostalo po cijeni koja njima odgovara kada napune silose onda ce da dignu cijenu. Meni odgovara da se zatvori izvoz odma ce kod mene biti veca cijena ali mi nije u interesu da crkne komsina krava.

Stanic
15-12-12, 00:10
Odakle njima informacija da je 70 % kukuruza zarazeno ?
Zar nije izasla vest da je samo 7% kukuruza zarazeno i da ce snositi posledice ti koji su tu pricu sa zarazenoscu kukuruza izmislili i sa tim procentom od 70% zarazenosti?
Odakle tebi informacija da cena ide naglo na dole?
Kukuruza skoro da n e m a !!!

Peet
15-12-12, 00:23
Zanimljiva jedna stvar da na Budimpestanskoj berzi kukuruz je 27.43 a kod nas 23 din. Pa mi smo oduvek bile budale koje ce dozvoliti ovim mufljuzima da na prolece obore cenu jos za 5 din ili vise i necemo nista preduzeti.

talianu
15-12-12, 00:41
Staniću samo polako.
Ja dan obavezno počinjem sa čitanjem vesti ali striktno ovih http://www.njuz.net/
Tako se lepo nasmejem da mi ceo dan bude lep e tako se i u ovoj temi piše.

leka
15-12-12, 00:47
Nekome je bilo malo 27 din u zetvi...

kako nece biti malo kad je rod podbacio zbog suse,ta cena bi bila dobra da je kukuruz rodio kao u normalnim godinama ali samo polako daleko je avgust ne treba zuriti sa prodajom

marko22
15-12-12, 01:12
Posle ovog pada mislim da ce se cena zadrzati na ovim nivoima. A onda od februara se moze svasta ocekivati. I gore i dole, ali to uopste nece zavisiti od nas. Bude li u svetu cena niza, bice i kod nas, bez obzira sto ga ima dovoljno za nas.

Peet
15-12-12, 01:29
Vec sad ovi nasi ne prate svetske berze tako da ih boli cosak za ostale. Mi smo posebna drzava ali u negativnom smislu! Sigurno ce od Februara cena rasti sto neznaci da ce i kod nas! Ja ga necu prodati pa makar do Jula meseca!

dragorad
15-12-12, 07:47
Dve stvari uticu na cenu kukuruza, unisten stocni fond i prazan prolecni dzep paora. Na zalost kukuruz na prolece ide na 17 dinara. Kod nas se berza prati samo kad treba paor da kupuje seme, vestak i gorivo.

paorpaor
15-12-12, 08:24
Dve stvari uticu na cenu kukuruza, unisten stocni fond i prazan prolecni dzep paora. Na zalost kukuruz na prolece ide na 17 dinara. Kod nas se berza prati samo kad treba paor da kupuje seme, vestak i gorivo.Nisi u pravu, ne 17 vec 15.

rasa02
15-12-12, 08:27
Jeste li Vi ozbiljni ili se salite sa licitiranjem tako pesimistickih cena kukuruza?Tako precizne informacije nemaju ni veliki trgovci.

rale
15-12-12, 09:07
Uvek sam tvrdio da kod nas ponuda i potraznja ne uticu na cenu robe vec neki drugi nacin.Prate oni berze jako dobro da nam ne bi previse platili,a gde su nase asocijacije,zadruzni savezi itd,ima ih ko kineza zavaljeni u fotelje i bzro se uklope u novu vlast.Izvinite znam da nije tema al je jace od mene,i mante se blokada,nego da probamo nesto drugo.

diklofen
15-12-12, 11:11
Evo reću samo proverene informacije:
MK nije otkupljivao kukuruz jedan duži zadnji period.Pre dva dana su zvali(zadruge i otkupljivače iz mog kraja) i traže da kupuju kukuruz na veliko.Znači da se nešto menja.Ili je ovo minimalna cena pa hoće da napune lagere ili opet kreću u izvoz.

dejan 77
15-12-12, 11:13
Kinezi zakljuili prvi ugovor o isporuci kukuruza iz evrope. Kinezi su zaklucili ugovor o isporuci kukuruza iz Ukrajine.Sto znaci da ga globalno nema i da je trazena roba a i bice jos trazenija jer su se kinezi prvi put pojavili na evropskom trzistu kukuruza.Jos ce kole da vraca kukuruz iz Ukrajine odakle ga je i uvezao.
Izgleda da su se evropljani uplasili i krenuli u nabavku kukuruza zbog nastupa kineza na trziste evrope, a braci kinezima treba a koce da nadrlja njih ne interesuje jer je njima potreban a oni nemare koji je period kao ovi nasi te novogodisnji praznici pa znam da ljudima trebaju pare pa cu sad da ih osisam.

MOMOSARIC
15-12-12, 11:18
Još zanimljivije da je Kina drugi proizvodjač kukuruza na svijetu , imaju rekordan rod ove godine a opet im treba.

savato
15-12-12, 11:19
Kraj jula 35 dinara kilogram kukuruza a euro 110! Kad svi lupaju,aj i ja nesto da lupim...:lol:

dejan 77
15-12-12, 11:26
Sreca sto ih ima malo. Oni su krenuli na vreme sa kupovinom znaju oni nesto secate se kada su kupovali kukuruz na pocetku sezone po vecim cenama nego sto se kretao na zeleno i svi strucnjaci proglasili to kao nepotrebno bacanje para i smejali se , kad ono podbacaj roda i laganje tih istih STRUCNJAKA o prinosima i istinskom podbacaju.

slobapatrola
15-12-12, 11:33
sta je babi milo to joj se snilo

F.E.A.R
15-12-12, 11:37
Evo reću samo proverene informacije:
MK nije otkupljivao kukuruz jedan duži zadnji period.Pre dva dana su zvali(zadruge i otkupljivače iz mog kraja) i traže da kupuju kukuruz na veliko.Znači da se nešto menja.Ili je ovo minimalna cena pa hoće da napune lagere ili opet kreću u izvoz.

Ista situacija i kod nas...MK poceo da otkupljuje i nije jedini,mislim da je ovo minimum cene za kukuruz i ne verujem da moze ici nize nikako...

bojcetic
15-12-12, 12:06
Savato da si vidovnjak, sada bi ja raspalio plastenik i kukuruz na 15cm uz zalivanje i grejanje! Da se jednom oparim u zivotu Lkl{{

slobapatrola
15-12-12, 12:27
Savato da si vidovnjak, sada bi ja raspalio plastenik i kukuruz na 15cm uz zalivanje i grejanje! Da se jednom oparim u zivotu Lkl{{
pa to skuplje nego paprika

bojcetic
15-12-12, 12:35
@sp
Paprika nije IN, kukuruz je zakon! Lkl{{

Izvinite, ali mi je lakse ovako, nego da se svakim danom obradujem kako sam izgubio 500e.

marko22
15-12-12, 13:20
Pa ako nista drugo, sad bar znamo da nam je cika Kole drmnuo cenu na dole, i da je na taj nacin na malom trzistu demonstrirao zakon ponude i potraznje. Doduse svojim potezom je demonstrirao stav MOZE MI SE, i stav ZABOLE ME ZA VAS i za zajednicko dobro. Mislim da bi neko mogao da postavi ovo pitanje na nekoj komori, na nekom udruzenju, ili cak mozda i ministarstvu . Ako vec advokati i doktori imaju eticki komitet, mogli bi mi poljoprivrednici da uspostavimo takav eticki komitet, koji bi za sada postavio pitanje MK i SGS.

Spajki
15-12-12, 13:26
A taj isti SGS je radio "analizu i kontrolu kvaliteta" kukuruza na otkupnim-prijemnim mestima.Ped..ska posla.

diklofen
15-12-12, 14:51
Zavejani putevi u prvoj polovini nedelje bitno su uticali na obim prometa roba preko „Produktne berze“ u Novom Sadu.Vanredne vremenske okolnosti kao da su otvorile prostor i prodavcima i kupcima da razmisle o svojim trenutnim tržišnim pozicijama. Stiče se utisak da će se u narednom periodu ipak desiti izvesna cenovna pomeranja. Apsolutni izostanak u trgovanju pšenicom i sojom pre svega su motivisani sada već jasno izraženom namerom prodavaca da povećaju cene ovim robama. Ukupan obim prometa na berzi protekle nedelje je iznosio 974 tona robe, čija je ukupna vrednost iznosila 37.961.800,00 dinara. Količinski obim prometa za 38,54% je manji nego prethodne nedelje, dok je finansijska vrednost manja od upoređujućeg podatka iz prethodne nedelje za 26,21%.
Uznemirenost svih tržišnih aktera na tržištu kukuruza usled već poznatih okolnosti, posle kratkotrajne tržišne pasivnosti za svoju direktnu posledicu imalo je očigledan pad cena. Kukuruz se na novosadskoj berzi protekle nedelje prodavao po ceni od 24,84 din/kg (23,00 bez PDV), što je pad u odnosu na prethodnu nedelju od čak 3,26%. Koliko je pad ove robe na našem tržištu očigledan, dovoljno je podsetiti se da je cena pre tri meseca iznosila 27,00 din/kg bez PDV, pre dva meseca ona je iznosila oko 26,00 din/kg, a pre mesec dana 25,00 din/kg. Od početka berbe i cene od 27,00 din/kg, pa do današnjih 23,00 din/kg to je pad od čak 15%. Referentna svetska tržišta nemaju takav cenovni trend. Ta činjenica, kao i već sada mnogo jasnija slika o zdravstvenoj ispravnosti kukuruza, nam ukazuju da je trenutna aktuelna cena ipak minimum ispod koje ne bi trebalo očekivati dalji pad cene. Naprotiv.
Tržište pšenice se privremeno primirilo. Trgovanja u protekloj nedelji nije bilo. Pšenice ima na tržištu, ali se nudi po nešto većoj ceni i kupci još nisu spremni da odgovore na nove ponude prodavaca. Sledeća nedelja će dati mnoge odgovore na ovom tržištu.
Simbolična trgovanja robama iz soja kompleksa donela su nam neznatna cenovna pomeranja na niže. Sojinom sačmom 44% proteina trgovalo se po prosečnoj ceni od 60,74 din/kg bez PDV.
Cena suncokretove sačme sa 33% proteina se kretala u rasponu od 27,80 din/kg bez PDV, pa do 28,50 din/kg. Prosečna cena trgovanja je iznosila 28,15 din/kg bez PDV i za neznatnih 0,54% je viša od prosečne cene trgovanja u prethodnoj nedelji.

Stanic
15-12-12, 16:58
Kraj jula 35 dinara kilogram kukuruza a euro 110! Kad svi lupaju,aj i ja nesto da lupim...:lol:
Tvoj podatak je los.
Pocetkom jula ce cena biti 40 din,a kasnije ce ici na gore.
Lkl{{

rale
15-12-12, 19:08
U pravu ste kolega Stanicu ja prognoziram realnu cenu od 50 dinara ali za 2 kg.Bicu zadovoljan i sa to cenom.

idklecin
15-12-12, 20:06
Dobro neka cena ide dole ali neka prati taj pad cene i cena vestackog djubriva,hemije i nafte pa da se stvori neki odnos cena ,a ne sada bi ako moze kukuruz dzabe a vestak Ureja,An,Npk ce biti skuplji nego ikad,isti slucaj i sa semenom i naftom":":{ a svugde na berzama razlika cak i do 5 din i vise nego kod nas i bice posle mi trgujemo po berzanskim cenama kao i u okruzenju

nikola indjija
15-12-12, 21:38
Kod nas za sada 24 din sa lagera

slobapatrola
15-12-12, 22:15
Dobro neka cena ide dole ali neka prati taj pad cene i cena vestackog djubriva,hemije i nafte pa da se stvori neki odnos cena ,a ne sada bi ako moze kukuruz dzabe a vestak Ureja,An,Npk ce biti skuplji nego ikad,isti slucaj i sa semenom i naftom":":{ a svugde na berzama razlika cak i do 5 din i vise nego kod nas i bice posle mi trgujemo po berzanskim cenama kao i u okruzenju
Pa to je osnovno,cene koje imamo su previsoke jer dok dodje do nas ugradi se njih mnogo.Neka nam drzava obezbedi jeftino djubrivo na angro kao i ostale stvari pa cemo i mi biti zadovoljnijiii!

mica967
16-12-12, 00:07
Kod nas za sada 24 din sa lagera
Kako sa kog lagera sa mog lagera 28,oo din i plus zmajevka čokanja prodata po 12.000,oo din. Tako da je moj kukuruz izašao 29,20 din/kg ja sam trenutno sa ovom ostvarenom cenom zadovoljan, a preostale kukuruze ću ostaviti za jun ili jul mesec i očekujem cenu maksimalnu oko 280 eura/toni.

Peet
16-12-12, 01:27

Da, da, bice sve jeftinije:P{za informaciju samo eto da znate, Pulsar u Vrscu 6000 din litar.

slobapatrola
16-12-12, 02:25
pa sta si ti mislio peet morju i apotekari da zarade,pa znas ti koliko je truda potrebno da se dodje do pulsara.reba da okrenes broj pa da cekas da ti stigne,pa da im platis na odlozeno nije to malo posla.A sta ti?ODES BACIS DJUBRIVO ORES,PRSKAS,SPARTAS,VRSES,PREVOZIS,GLEDAS U NEBO,NERVIRAS SE,MA NIJE TO NISTA

MOMOSARIC
16-12-12, 08:17
Aj ćutite , može li neko da se sjeti 2005g i cijene kukuruza ? Bilo je to prije samo 7 godina .

Dolovac
16-12-12, 09:08
@ momosaric 2005 je cena bila 3,5 din kila e sad neznam koliko je to u markama onda bilo

MOMOSARIC
16-12-12, 09:20
Ovde je bilo manje od 0.15 maraka a u srbiji još manje , znači oko 50-70e tona.

diklofen
16-12-12, 12:02
Aj ćuti ti.
Seti se onda i cene nafte,ureje i semena.....

paorpaor
16-12-12, 12:13
Ma treba cenu oboriti, a i ako nece oni daj da to ucinimo mi.
Socijalni mir u gradovima je ipak navaznija stvar u Svrbiji.

Milance.
16-12-12, 12:18
realna cena je 200e po toni.jer koliko je kukuruz slabo rodio toliko je i stoke smanjeno........

dejan 77
16-12-12, 12:57
a kakve to veze ima, nekoga je i kilogram kukuruza kostao 25 dinara a neko je dobio i 300 kg po hektaru, neko nista vec je tarupao . Zar se kukuruz koristi samo za ishranu stoke ili i za ljudsku ishranu za dobijanje plastike itd . cena proizvoda bi trebala da bude ulozen novac+amortizacija masina+svoj rad i muka + uracunata zarada , zar ne a mi treba da pokrivamo zaradom sa jedne kulture gubitke sa druge?
Ako je realna cena 20 dinara kako bi se osecali kada bi rekao da je realna cena svinja 100 dinara?ili mleka 25 dinara ? takve gluposti uopste netreba da se uporedjuju i izjavljuju.

idklecin
16-12-12, 13:00
realna cena je 200e po toni.jer koliko je kukuruz slabo rodio toliko je i stoke smanjeno........

realna po ovim prosecima prinosa jesi se ti dobro sabrao,jel i ti nemas kukuruza pa bi jeftino da ga kupis,e ove godine ,,Nece da moze,,

savopunck
16-12-12, 13:09
Ma treba cenu oboriti, a i ako nece oni daj da to ucinimo mi.
Socijalni mir u gradovima je ipak navaznija stvar u Svrbiji.

nije u srbiji samo u beograd i novi sad
::jako_besan::
Zar se kukuruz koristi samo za ishranu stoke ili i za ljudsku ishranu za dobijanje plastike itd .
u usa se prave sto k...ca od kukuruza

zico78
16-12-12, 13:13
kakvi 200.€ o tome mozete da sanjate prosla su ta vremena pre bi moglo se reci da sve ispod 250.€ nece biti tek je decembar a vec su silosi se poceli prazniti daleko je Juli.i Avgust

savopunck
16-12-12, 13:19
moj u cardaku jos od prosle god

dragan.kovacev
16-12-12, 13:50
i moj komsija nije prodao od prosle god. bojao se loseg roda a ima dosta krava, i bio je u pravu...8t na 7kj zp-hibridi...
po meni bolje da je ostao na tih 8t i da je pod prinudom poceo da prodaje krave jel ovo sa stocarstvom nema smisla...
ko pre shvati, manje ce da pati!

slobapatrola
16-12-12, 14:01
a kad bude manje stocarstva bice i cena kukuruza 10din

diklofen
16-12-12, 14:07
Čime se Vi zamarate i do kojih granica teorija idete pa to je strašno.

dragan.kovacev
16-12-12, 14:25
slobo porastce tamo gde je povoljnije da se odgaja stoka, a nas kukuruz za izvoz, to nije problem...

marko22
16-12-12, 14:51
Da prodajemo kukuruz a uvozimo meso. Totalno nazadna ideja. Umesto da zbog polozaja i prirode pocnemo da gajimo stoku, i tako zaokruzimo prirodan ciklus, predlaze se ideja nivoa afrike od pre 100 godina. Kvotu za junetinu ne mozemo da ispunimo. Traze se ovce, ne mozemo da ispunimo. Telad bi mogli da prodamo i vise, takodje nemamo dovoljno. Unsitavamo glavni resurs zemljiste, a pricamo o zitnici i ostale gluposti. Mada mora se priznati, uvozimo masine, semena, hemijska sredstva, mleko u prahu, staro meso iz njihovih hladnjaka, tako da dobro nam ide. Sledeci korak je da svu stoku pokoljemo ili isporucimo na kosovo, i u BiH, i da pojacamo uvoz iz Albanije brazilskog mesa. Genijala plan, koji ne bi zajedno smislili Sigurimi i BND.

crni gruja
16-12-12, 15:07
Čime se Vi zamarate i do kojih granica teorija idete pa to je strašno.
dokon pop i goveda krsti ,, pa tako nam i jeste ,, ,, automibile da ne vozimo i eto cene goriva 20 din . ha ha . jojj lose mi je ajojj , odoh da sameljem ono malo jeftinog kukuruza od 32 din sto ga juce kupih ...

Peet
16-12-12, 15:07
Nije mi jasno zasto ne komentarisete to sto je cena kukuruza kod nas manja za citavih 4.5 din nego na Budimpestanskoj berzi! Zar nije u pitanju iskljucivo ova nova vlada koja je obecala med i mleko za poljoprivrednike i plus je bila na strani paora prilikom svih protesta! Sta je sad? Po cemu su bolji od predhodne kad smo ranije imali 150 evra za ha + povracaj od nafte.
Sad ce nam dati 100 evra sve zajedno AKO!
Pisalo se po forumu i pricalo se da je bitno samo da prate svetske berze!

pidikanac
16-12-12, 16:37
pa oni predhodni su mnogo krali ali su i nama davali a ov ipošto nemju šta više da kradu oni uzimaju naše

marko22
16-12-12, 17:00
Cena kod nas ce uvek biti negde izmedju Budimpeste i Crnog mora.
Pracenje svetskih berzi ima smisla zato sto ta trzista mnogo pravilnije ocenjuju i valorizuju promene raznih parametara.
Pa necemo valjda da pratimo Sakovica i Stankovica. :lol:
Koliko je Dragin placao kukuruz i djubrivo za robne rezerve, a koliko Petrovic psenicu?

Peet
16-12-12, 17:33
@marko22
Ja znam o cemu pricam za razliku od tebe! Ono nesto izmedju o cemu ti govoris malo smrdi na realnost! Evo ovakva je razlika bila na berzi izmedju nase i madjarske tacno pre godinu dana:

http://www.agroservis.rs/pregled-cena-zitarica-200
Pa sad ti vidi ko koga ...!!!

MOMOSARIC
16-12-12, 19:09
Ja sam sa onim poredjenjem cijene kukuruza iz 2005 htjeo da kažem da se tih godina nije moglo zaraditi (bez obzira na niže ulaze ) . Treba dosta paziti sa dugoročnim investicijama , mehanizacija , zemlja itd , pogotovo ako se uzimaju skupi krediti . Cijena nema veze sa realnošću i , nedaj bože, može opet da se desi da se radi sa minusom . Evo pogledajte svinje , živinu i ostalo u zadnje vrijeme , ko ih pita .

balkanac
16-12-12, 19:28
Ja sam sa onim poredjenjem cijene kukuruza iz 2005 htjeo da kažem da se tih godina nije moglo zaraditi (bez obzira na niže ulaze ) . Treba dosta paziti sa dugoročnim investicijama , mehanizacija , zemlja itd , pogotovo ako se uzimaju skupi krediti . Cijena nema veze sa realnošću i , nedaj bože, može opet da se desi da se radi sa minusom . Evo pogledajte svinje , živinu i ostalo u zadnje vrijeme , ko ih pita . Po meni je zavrsena prica sa jeftinim kukuruzom. Kad se setim do pre neku godinu idem ulicom a cela mirise na peceni kukuruz , narod ga je lozio kao blesav. To se nikad vise nece desiti. Ja sam sa 3200 kg po ha uz punu agrotehniku ove godine zaradio 70 eura po ha. Prodao sam ga posle zetve po 27.60, a sad mogu samo da razmisljam sta bi bilo da je rodilo 8 ili 9 tona po ha. Nebi mogao potrositi
:lol:

dragan.kovacev
16-12-12, 19:31
Da prodajemo kukuruz a uvozimo meso. Totalno nazadna ideja. Umesto da zbog polozaja i prirode pocnemo da gajimo stoku, i tako zaokruzimo prirodan ciklus, predlaze se ideja nivoa afrike od pre 100 godina. Kvotu za junetinu ne mozemo da ispunimo. Traze se ovce, ne mozemo da ispunimo. Telad bi mogli da prodamo i vise, takodje nemamo dovoljno. Unsitavamo glavni resurs zemljiste, a pricamo o zitnici i ostale gluposti. Mada mora se priznati, uvozimo masine, semena, hemijska sredstva, mleko u prahu, staro meso iz njihovih hladnjaka, tako da dobro nam ide. Sledeci korak je da svu stoku pokoljemo ili isporucimo na kosovo, i u BiH, i da pojacamo uvoz iz Albanije brazilskog mesa. Genijala plan, koji ne bi zajedno smislili Sigurimi i BND.

ova tvoja prica je totalno nerealna i neisplativa.
sta nekog briga dal ce uvesti meso, mi paori utovimo za nas sta nam treba, ko nema uslove neka kupi iz bangladesa ako treba, uopste me ne interesuje, pa nismo mi socijalna instittucija...
a ti ako oces da radis za drugog a tebi da ostane stajnjak, ti uzmi 100 kom.teladi i tovi (da pomognes za kvotu) nemam nista protiv...:){{

bojcetic
16-12-12, 19:57
Slazem se sa Momom. Sad sve ispod 200e nam je malo, samo malo u nazad pogledajte i setice te se i daleko losije cene. Prodajom iz cardaka u leto 2012 kad se (rod 2011 bio odlican) sa jutra kukuruza uzimalo cisto 500e, treba zapisati! Sta vam je, ljudi rade za 200e ceo mesec, nema ko da plati velike cene hrane...

Peet
16-12-12, 20:22
@Bojcetic
U gradovima cisto sumnjam da rade za 200 evra ljudi koji su fakultetski obrazovani! Ta prica ne pije vodu! Imaju od 400 evra na vise!
Ni u ratarstvu se ne zaradjuje vise ako se obradjuje 5-7 ili cak 10 ha s tim da ako ima volje za rad i potrebnu mehanizaciju zasto ne bi zaradio mnogo vise? Zato sto neki koji su na vlast ne dozvoljavaju to!
Mene zanima samo to zbog cega u ukruzenju je kukuruz dosta skuplji nego kod nas? Zasto na svim poljima mi uvek moramo da budemo nesto posebno od ostalih u najgorem smislu? Gde su njihova obecanja da ce pratiti svetske berze?

SAMA
16-12-12, 20:29
Ne znam dali ste primetili.Zakon ponude i potraznje.Mozda je sve zbog ove carlame oko kvaliteta,ali je cinjenica da se nas kukuruz slabije trazi.Lageri su puni,za razliku od prosle godine.To sto su tajkunima vraceni izvezeni kukuruzi,neko ce platiti.Na zalost,to ce biti seljak,ili ti ratar.Ako stvar sa ispravnosti legne i krene normalan izvoz,sigurno ce i cena gore.Drzava izvoz nije zabranila i ne vidim razlog zasto bi bila kriva,sto je opala potraznja za nasim kukuruzom.Jedino,ako cemo okriviti drzavu,da je naredila npr Italijanima da vrate uvezene kolicine od nas.To vec povlaci drugu polemiku.

nikola ilic
16-12-12, 20:34
Ma kakvi lageri,silosi...pa to je sve prazno,kako da napune kad su ljudi imali 300kg/kj,bice skuplji tu nema price,samo je pitanje ko moze da izdrzi,kraj emisije.

oldtimer
16-12-12, 20:35
Mala (ali bitna!) ispravka. Dakle, kukuruz NIJE bolestan, i nijedna tura NIJE vracena... Sve je izvezeno, a cena je posledica GLASINA, i po inerciji je skliznula dole, bez obzira sto su glasine LAZNE.

Mil
16-12-12, 20:36
Cuj ovo, sta je drzava kriva? Pa da je drzava i malo ozbiljna, ovakvo dizanje panike i davanje laznih rezultata ne bi smelo da se desi, a i da se desi, taj ko bi to uradio bi debelo platio.

bojcetic
16-12-12, 20:45
@peet
Da tacno, ali sa fakultetom i to da je njihov faks trazen. Upoznao sam devojku koja je zavrsila medicinu a rade ankete na ulici za 250din po anketi. Znam x ljudi koji su zavrsili geografiju ili nesto slicno i nemaju posla vec rade i poslove za koje ne treba ni osnovna skola! Jedan drug na moju opasku da sam pukao na kukuruzu jer pada cena, mi je rekao ti bar imas kukuruz, a ja samo platu koja kasni 2 meseca. Ucutao sam, i postao zahvalan sto ne moram kao kolege da trcim i radim za privatnike dan-noc. Mi sto imamo zemlju imamo izbor, vecina ljudi nema tu mogucnost. I bilo me je strasno sramota kad sam im ispricao koliko sam njivu platio. Posle racunam to su 4 GODISNJE inzenjerske plate. Koliko je to ustajanja, guranja po busevima, slusanja sefova itd...

Izvinjavam se svima za off topik!

Sto se tice kukuruza nek propadnem, ali cekam leto pa kako bude. Postajem @lekin fan! Lkl{{

prnjavor3
16-12-12, 20:46
pa nije prvi put da nam rade spletke zato ne znam otkud toliko čuđenje.Kod mene i dalje 24e 100kg

Milance.
16-12-12, 20:46
a kakve to veze ima, nekoga je i kilogram kukuruza kostao 25 dinara a neko je dobio i 300 kg po hektaru, neko nista vec je tarupao . Zar se kukuruz koristi samo za ishranu stoke ili i za ljudsku ishranu za dobijanje plastike itd . cena proizvoda bi trebala da bude ulozen novac+amortizacija masina+svoj rad i muka + uracunata zarada , zar ne a mi treba da pokrivamo zaradom sa jedne kulture gubitke sa druge?
Ako je realna cena 20 dinara kako bi se osecali kada bi rekao da je realna cena svinja 100 dinara?ili mleka 25 dinara ? takve gluposti uopste netreba da se uporedjuju i izjavljuju.
izvinjavam se nisam se dobro izrazio,hteo sam da kazem je 200e po toni realna za nas koji kupujemo kukuruz naspram cene stoke koju prodajemo,,,

SAMA
16-12-12, 20:52
Mala (ali bitna!) ispravka. Dakle, kukuruz NIJE bolestan, i nijedna tura NIJE vracena... Sve je izvezeno, a cena je posledica GLASINA, i po inerciji je skliznula dole, bez obzira sto su glasine LAZNE.
Mlinpeku St Pazova vracen iz Italije.Tada su se takve stavari i pokrenule.Silosi su puni.Platio je svoju alavost i primao sve i svasta.Zarazenog je bilo,to svi znamo,ali u manjim kolicinama.Problem je sto su ga neki alavi otkupljivaci primali kao i zdrav i sad upropastili vecinu zdravog.Kako ce se sve ovo zavrsiti,videcemo.Ja pisem o cinjenicama,ma koliko one bile dobre ili lose.Poceo je kasnije da bira sta kupuje,ali bese kasno.

kockasalascenej
16-12-12, 21:03
Kao i uvek nasa posla...::

paorpaor
16-12-12, 21:10
Gde je nadlezni organ da izbrise ove gluposti u poslednjih nekoliko stranica.
Otvorite temu gde cete iznositi vasa misljenja oko samokriticnosti, samokaznjavanja, slabijeg koristenja sopstvenog mozga, socijalnoj odgovornosti i ostalim slicnim tetmama.
Ako otvorite takvu temu prenesite da meni nije ni malo zao onih koji su otisli u grad misleci da sam ja seljak sto sam ostao u Tovarisevu i da mi nije interes da oni imaju socijalni mir zarad mog kukuruza ili bilo kog drugog poljoprivrednog proizvoda.

Pedja1
16-12-12, 21:16
ova tvoja prica je totalno nerealna i neisplativa.
sta nekog briga dal ce uvesti meso, mi paori utovimo za nas sta nam treba, ko nema uslove neka kupi iz bangladesa ako treba, uopste me ne interesuje, pa nismo mi socijalna instittucija...
a ti ako oces da radis za drugog a tebi da ostane stajnjak, ti uzmi 100 kom.teladi i tovi (da pomognes za kvotu) nemam nista protiv...:){{

Онда треба увести и поврат субвенције за свако кило које се извезе ... нисам ни ја социјална институција .. хоћу да мој део пореза оде произвођачу у бангладешу тај ме снабева месом .. Lkl{{

MOMOSARIC
16-12-12, 21:23
Što jes jes , tu si u pravu . Pa ni Evropski sistem subvencija u poljoprivredi nije savršen i pitanje dokle će ostati . Najrealniji je sistem u Americi koji se mijenja iz godine u godinu zavisno od situacije i zadnjih godina 80-90% iz tog farbill budžeta ide za socijalu u vezi hrane uglavnom za beskućnike i sl. Ovo fiksno po ha je dobro za ratare ali sveukupno ?
Mi u RS smo izgleda najnapredniji , mi uopšte nemamo subvenciju .:":214

sale ratar
16-12-12, 21:23
Kod nas prošle godine nisi mogao da nađeš prazan čardak u selu a sad svaki treći pun ili poluprazan a tako je i kod skladištara u silosima tako da priče o većim količinama kukuruza ne prolaze, neznam samo gde se nakupilo i ovih 3500000 tona kad je bar 10% površina bilo bez roda (jalovo).Ja ga neprodajem pre proleći to jest dok ne zatreba lova pa pošto bude a ceni se nenadam nešto više nego što je bila u otkupu, dve dobre godine se retko dešavaju (dobar rod i dobra cena) kao što je prošla.Što se tiče aflatoksina nebi trebao da imam problema pošto je ručno skidano sve i prilikom skidanja je izbacivano što je sumnjivo što se tiče kvarnog i plesnivog.

SAMA
16-12-12, 21:25
Cim je losija cena kukuruza odma stocari krivi.::samo bes::Jadna nam majka,sto smo zaradili.Pukli smo po svim savovima.Na kukuruzu jos nesto i ima,al nije kao sto se naviklo u poslednjih par godina.Pre nekoliko meseci sam napisao da nije godina za bogacenje.Treba preziveti.

dragan.kovacev
16-12-12, 21:26
ja najvecu glupost sto sam procitao u zadnjim stranicama je, gde se predvidja cena kukuruzu 15din...

kockasalascenej
16-12-12, 21:30
SAMA. Cim je losija cena kukuruza odma stocari krivi.::samo bes::.........Pa navikli ljudi da lepo zive a mi sto imamo stoku ko nam je kriv...

Peet
16-12-12, 21:33
U potpunosti se slazem sa @paorpaor! Dokle sve institucije trebamo mi poljoprivrednici da nosimo na ledja?
@Bojcetic tvoja konstatacija bi bila otprilike ovakva:
- Ako ste '90-tih radili ko konjine za djabe zasto vam je stalo sada da zaradite vise?!!!

oldtimer
16-12-12, 21:38
Mlinpeku St Pazova vracen iz Italije.Tada su se takve stavari i pokrenule.Silosi su puni.Platio je svoju alavost i primao sve i svasta.Zarazenog je bilo,to svi znamo,ali u manjim kolicinama.Problem je sto su ga neki alavi otkupljivaci primali kao i zdrav i sad upropastili vecinu zdravog.Kako ce se sve ovo zavrsiti,videcemo.Ja pisem o cinjenicama,ma koliko one bile dobre ili lose.Poceo je kasnije da bira sta kupuje,ali bese kasno.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/357475/Vanredna-kontrola-Samo-sedam-odsto-kukuruza-zarazeno

Golubović je potvrdio da je jedan kontigent kukuruza Srbija izvezla u Hrvatsku i Italiju i da taj kontigent nikad nije vraćen kao neispravan dodavši da je i u Mađarskoj zbog suše mali procenat kukuruza zaražen, ali da to nije dramatična situacija.

tesla
16-12-12, 22:04
Ma valjda već svi znate naša Srpska posla, uvek neko gleda nekog da zaj..., a to se sada dešava sa kukuruzom. Veliki otkupljivači pokušavaju na kvarno da suzbiju cenu da bi dobro zaradili, i ne biraju sredstva!
Koliko ja vidim, da nikome ove godine nije u proseku rodilo više od 50% prošlogodišnjeg roda, tako da to sve govori koliko imamo kukuruza u Srbiji, i kakva mora biti cena. To, što kod nas u poljoprivredi, pariteti nikada neprate ulazne troškove i cenu naših prizvoda, nije ništa novo, i ove godine najdeblji kraj izvlače stočari, a dogodine ..., ko zna.

bojcetic
16-12-12, 22:13
@peet
Ne gledas realno na stvari. Imam i zemlju u Staparu i zivim u gradu. Znam vrlo dobro prednosti i jednog i drugog. Trenutno mi se vise isplati posejati 10kj kukuruza nego raditi u struci godinu dana, a slozices se valjda da je lakse obraditi 10kj.
Da li je po tebi pravedno da plata diplomiranog inzinjera elektrotehnike bude u rangu jednog jutra kukuruza?

Da se razumemo i meni ide u korist jaka cena hrane jer sam poljoprivredni proizvodjac kao i vi, ali posizim kad vidim da neki nisu zadovoljni ni sa 1000e/kj!

paorpaor
16-12-12, 22:21
Da se radi o teskoj spekulaciji cene kukuruza u ovom mracnom periodu najbolje ilustruju cene na ostalim berzam u poredjenju sa nasom.
Ni jedno logicno objasnjenje nisam mogao sebi dati zasto je cena u kukuruza na madjarskoj berzi toliko razlicita u odnosu na nasu.
Toboz kao da je berza mesto fizickog trgovanja pa sad ako neko hoce da proda mora da ga dotera u bulevar oslobodjenja i tamo pretovari.
Ne mogu a da se ne zapitam da li evropljani sav kukuruz potrose samo u svom dvoristu ili ga i oni izvoze ?

SAMA
16-12-12, 22:21
@peet
Ne gledas realno na stvari. Imam i zemlju u Staparu i zivim u gradu. Znam vrlo dobro prednosti i jednog i drugog. Trenutno mi se vise isplati posejati 10kj kukuruza nego raditi u struci godinu dana, a slozices se valjda da je lakse obraditi 10kj.
Da li je po tebi pravedno da plata diplomiranog inzinjera elektrotehnike bude u rangu jednog jutra kukuruza?

Da se razumemo i meni ide u korist jaka cena hrane jer sam poljoprivredni proizvodjac kao i vi, ali posizim kad vidim da neki nisu zadovoljni ni sa 1000e/kj!
O tome ja pisem vec poduze.Koliko se radnih dana provede na 10kj.Ne moze da se poredi sa 8 sati svaki dan i radna subota.Neki nemaju ni nedelju.Jos su i srecni sto imaju posao.One sto su ostavili zemlju i otisli da budu gospoda ne zalim.Ali nije svakom deda ostavio zemlju.Nikola Tesla bi danas bio gladan.Sad bi neko rekao ko ga sisa,nek crkne od gladi.Pa nije Srbija samo ratarstvo.Spustite se na zemlju i zadovoljite se ipak zaradom,kakvom takvom.Nije vreme za bogacenje ponavljam.Nek prodje jedna godina bez prosirivanja poseda i mnogi ce preziveti.

marko22
16-12-12, 22:45
@marko22
Ja znam o cemu pricam za razliku od tebe!
Da ti znas sta pises, ja u to uopste ne sumnjam. Problem je sto je to samo tebi jasno.
Zalis se na novog ministra, a lepo ti napisem gluposti prethodna dva, od toga jedan eno ga u tvorza. Lepo ti napisem za ovu godinu, prvi ministar gura cenu psenice na dole sa ponudom robnih rezervi. Drugi ministar dodje, i povuce cenu kukuruza na gore, i tebi ne valja. Pa sta hoces, da drzava da ponudu za 4 miliona tona po 29, 7 dinara. Pa i onda bi takvi kao ti naslutili neku prevaru. Po tebi razlika izmedju dve berze 4,5 dinara, a nisi ni svestan kakvu si neistinu napisao, a nikako da se sam demantujes nego cekas da ti neko da racunicu. Izracunaj sam pa videces da nije tako. Hteo bi da nas kukuruz ima istu cenu kao kdo madjara, po tome se vidi koliko nisi realan. Uzmi sam da trgujes kukuruzom, pa da vidimo koju bi ti cenu ponudio. Svako iole realan ce ti reci nasu trzisnu poziciju, i samim tim nase mogucnosti oko cene naseg kukuruza.

- - - - - - - - - -

sta nekog briga dal ce uvesti meso.
Na ovo nemam drugi komentar osim malo makroekonomije, shvatanje trzista i trendova, i onog sto sam vec napisao.
I u pravu si sada jeste nerealno, ali se postavlja pitanje, sta cemo sutra? Mislis da ovakav sistem ima perspektivu? Jel mislis da su Nemci i ostali ludi sto gomilaju meso i mleko u hladnjake, pa ce neko iz Srbije da ih nauci sta je isplativije?

dragan.kovacev
17-12-12, 00:52
na to pitanje sta ce mo sutra, nemoze niko od nas da odgovori, ima ko brine o tome, tj. bole ih od ona tri naj duze za stocare...
neznam dali se bavis nekim vidom stocarstva, al tvoje pisanje kako stocari treba da iznesu neki vid mira u drzavi ALI BEZ PROFITA, toga je stocarima preko glave...
ja svaki dan trubim caletu i bratu da rasprodaju krave i zive kao sav normalan svet, brat popusta i vec je dosta krava prodao, a cale kaze "sta ce on da radi bez krava bice mu dosadno" e takvi ce nam stocari ostati, a ovi sto misle na profit i egzistenciju (kao tvoji pomenuti nemci itd. koji ne rade za klikere) batalice stocarstvo, ako se nesto ne promeni!!!
:){{

Stanic
17-12-12, 02:34
Nekom je deda ostavio kapital koji se sticao 100 godina i više,a nekom je deda ostavio hemijsku olovku,lovačku pušku,tamjan,fotoaparat,tako da,neko mora da radi tih 8 sati.
Ne možemo nikad biti isti.
Stocarstvo ne moze bez ratarstva,to je sigurno.
Krava,ovca,svinja i ostali ne mogu da zive od vazduha...
Lakse covek kupi 5 krava i muzilice,nego 5 ha zemlje i mehanizacije,pa mi logicno da i ima malo vise zarade u ratarsvu.
Tako da o tome da li je vreme da se neko bogati ili nije (niko,sem lopova se nije bogatio zadnjih 10-20 godina),ko je navikao da lepo zivi, a ko ne ,ko je kome kriv i slicno,nisu stvari za ovaj forum i za ovu temu.
Treba svi da zive,ali ne mogu ja sa 3 kokoske,2 curke,jednom kravom i 1 ha zemlje da se nadam zivotu kao sto ga ima neki farmer sa 100ha,ili doktor nauka sa finom platom. Ne mogu da budem ljut na njih,a ne mogu ni na sebe.
Nemam ništa protiv bilo kog posla i zvanja (ja sam diplomirani ekonomista,sutra cu se i ja, ako Bog da zaposliti ,ali nikad zemlju necu kuditi) ,ali ljudi koji se bave produktivnom delatnošću,ljudi koji proizvode hranu,koji pune budzet treba adekvatno da su za to plaćeni i da žive pristojno svoje živote.
Svakom po zasluzi!

marko22
17-12-12, 09:51
U krajnjem, svako od nas radi kako moze, i kako mora.
Kad sam pisao ovo gore, pisao sam o opstem interesu i zajednickom dobru. Nisam stocar, nemam cak ni kokosku, ali sam na strani stocara tj imam puno razumevanje za njih. Nama treba strategija i sistem. Vise sam nego uveren da kad bi smo bili u stanju da proizvedemo 10 miliona tona kukuruza, kad bi smo imali vise stoke, da bi smo na svetskom trzistu prolazili mnogo bolje. Sa povecanom proizvodnjom i sa porastom stocnog fonda, uveren sam da bi se i cena kukuruza priblizila nekoj prosecnoj svetskoj. Sa povecanom proizvodnjom postali bi smo i bitniji faktor na svetskom trzistu. Sa ovim spekulantskim nacinom razmisljanja, koji je kod nas postao dominantan, a ima ozbiljnu manu a to je kratkovidost, mi nemamo perspektivu. Zbog toga trenutno uopste ne koristimo povoljnu svetsku situaciju. Zadovoljavamo se mrvicama. Kada se u svetu bude promenila situacija, a promenice se, otpadaju manje konkurentni, a to smo mi. Treba da pogledamo bolje sta drugi rade, i da vidimo gde su njihove prednosti. Nismo mi najpametniji. Nasa polazna situacija je bila jako losa posle sankcija i ratova. Sada smo se malo oporavili, ali jedna ovakva godina pokaze sve nase slabosti, i odmah u ocima partnera skliznemo na niske nivoe. A ako hoces sledece godine koja recimo moze da bude rodna u celom svetu, hoces da pridobijes te iste partnere, to ces moci samo na jedan nacin, kvalitek, kolicina, i cena. Jasno je sta ce biti sa cenom kod nas kad godina bude bila rodna u svetu. Svako ko misli drugacije, mnogo gresi. I ovde dolazimo do bitnosti povecanja proizvodnje i stocarstva, tj bilo kakve finalizacije.

dragan.kovacev
17-12-12, 10:28
tako sam i mislio, da si stocar ne bi tako pricao vec bi bio revoltiran i gledao bi sto pre da se tarasis te bede...
moja porodica stocari bar 60god. zadnjih 20god. stocari izigravaju bajpas ovoj drzavi a nisu nagradjeni za to vec su srozani do dna...
ja licno sam to shvatio pre deset godina i svojevoljno izasao iz porodicnog biznisa stocarstvo, i vec odavno sam na godisnjem odmoru a stocari neznaju za taj termin...
tako marko druze, ako se bojis da ova drzava ode do djavola bez stocarstva, podigni kredit od najmanje 100k evrova, ja bi ti savetovao mlecno govedarstvo jel je brzi obrt novca od tova junadi, i ako dobro zasuces rukave ima da otpatis taj kredit i za jos jedan da zaradis, toliko je dobar biznis da nemas pojma...

rale
17-12-12, 10:37
Ova tema je postala naucni skup samo se ne odrzava na Kopu.

amazon
17-12-12, 11:03
Malo da se vratimo na temuLkl{{ BAVANISTE 27DIN na kamion, DIMIC AGRAR 24din do 15% al niko ne kruni nema kamiona siptari stali nece nas kukuruz ipak je kampanja uticala da nas kukuruz nevalja.

ddragan
17-12-12, 11:20
Sta si sad napisao SA LAGERA DO 15% vlage^-^.Valjda u zadruge ko kruni i nosi ne primaju preko 15% vlage i cena je 24din,a takodje i sa lagera ista cena.

amazon
17-12-12, 11:32
sta si sad napisao sa lagera do 15% vlage^-^.valjda u zadruge ko kruni i nosi ne primaju preko 15% vlage i cena je 24din,a takodje i sa lagera ista cena.

jel sad uredu ;d}

KishRobert
17-12-12, 13:09
Kod nas 23,5.
Mada vidim da se kukuruz tovari u kamione.

dejan 77
17-12-12, 13:30
izvinjavam se nisam se dobro izrazio,hteo sam da kazem je 200e po toni realna za nas koji kupujemo kukuruz naspram cene stoke koju prodajemo,,,
sto znaci da nas sve varaju i upucuju da se glodjemo medjusobno dok oni profitiraju, a ti crni grujo ako ti treba kukuruza javi se pa cemo da ti sredimo da dobijes po 24 dinara +prevoz , da uspostavimo direktne linije ratar stocar , a ne kao do sada ratar preprodavac prodavac stocar. sto znaci ovako 24 ratar+4 preprodavac+4 prodavac ~32 stocar , i onda je kriv ratar zato sto je skup kukuruz a ova dvojica zaradili vise nego ova dva jadnika sto se muce i gledaju u nebo.

SAMA
17-12-12, 13:43
sto znaci da nas sve varaju i upucuju da se glodjemo medjusobno dok oni profitiraju, a ti crni grujo ako ti treba kukuruza javi se pa cemo da ti sredimo da dobijes po 24 dinara +prevoz , da uspostavimo direktne linije ratar stocar , a ne kao do sada ratar preprodavac prodavac stocar. sto znaci ovako 24 ratar+4 preprodavac+4 prodavac ~32 stocar , i onda je kriv ratar zato sto je skup kukuruz a ova dvojica zaradili vise nego ova dva jadnika sto se muce i gledaju u nebo.
Kamo srece da svi tako razmisljaju.Lkl{{ Kad je losa cena meni nude i za 20 para po kg vise od lokalnog otkupljivaca cekaju sat vremena da se duvaljkom istovari.NIKAD NISAM PLACAO ISTO;A KAMOLI MANJE OD TAJKUNA.Placanje odma kes.Meri se puno i prazno,na vagi na kojoj oce.Ja placam vagu.E onda kad je dosla malo bolja cena nece za 2 dinara da ceka istovar.Alo majstore,pa to je na vagonu 20000,ili ti necija mesecna plata.Pa znam,ali ja treba kod tebe da cekam da se istovari,pa prazan da teram na vagu.....Sta reci,osim ne poludeti i reci,da su ljudi malo prolupali i ne cene taj prokleti dinar,koji svi mi uglavnom mukom zaradjujemo.Cast naravno izuzecima.Ima i normalnih postenih ljudi.Pasirao sam i da su u jesen 2011 prestali lokalni da otkupljuju stari,pa su mnogi od tih dolazili i napadali me da im uzmem,pa makar i ne platio i kad platio.Cemu ta samozivost.Treba da se drzimo i pomazemo i u dobru i u zlu.A na muci se poznaju junaci.

Stanic
17-12-12, 13:59
Kod nas 24 din

diklofen
17-12-12, 15:23
Rekao bih da će cena kukuruza lagano na gore.
http://i46.tinypic.com/sy2haa.jpg

dragan.kovacev
17-12-12, 15:30
slovan komerc padina zadnja cena 24din. a sad nemaju cenu, kaze radnik da ce biti manja cena nego sto je bila...

Dr.Gruja
17-12-12, 15:40
Ai jeste neobicno sto je razlika na berzi u Budimpesti Parizu i kod nas tolika! ^-^

ida uljma
17-12-12, 15:47
graniko uljma 23 din. ide na dole

miroslav78
17-12-12, 16:04
u Subotici 25din sa pdv

tesla
17-12-12, 17:42
Sada love u mutnom, jer je većina kukuruza već kod njih, a malo ko će sada da kruni i da im doveze, pa mogu da spuštaju cenu, da bi što više otkupili ovog sa lagera, a kukuruz im treba za izvoz, ali već u februaru-martu, kada počne otimanje i za to malo što je ostalo u ambarima, cena će da poleti::novac::.

dragan.kovacev
17-12-12, 22:03
kada bi svi ljudin cuvali kuci a ne na lageru kod njih, bila bi malo bolja situacija...

marko22
17-12-12, 23:26
I to je tacno.
A sto se tice one stoke, ne prebacujem to nikom licno, svako ce da radi kako mora. Odgajanje stoke treba da bude drzavna politika, a ne nasa pojedinacna.

slobapatrola
17-12-12, 23:33
Sada love u mutnom, jer je većina kukuruza već kod njih, a malo ko će sada da kruni i da im doveze, pa mogu da spuštaju cenu, da bi što više otkupili ovog sa lagera, a kukuruz im treba za izvoz, ali već u februaru-martu, kada počne otimanje i za to malo što je ostalo u ambarima, cena će da poleti::novac::.
sav kukuruz je kod njih ne verujem da bi sami sebi skakali u stomak takvim tvrdnjama,pa to i njima moze da poremeti prodaju.

aca74
17-12-12, 23:48
Vecina lagera je besplatna do Nove godine, pa je i ovo verovatno razlog obaranja cene. A idu i praznici, para treba, a odakle seljaku para, realizuje nesto robe, koju ima na lageru. Sve to oni znaju.
A dal ce moj u amabaru bolje proci od ono malo predatog za 26,5 dinara, videcemo posle februara, marta, aprila, maja.

spasoje
17-12-12, 23:49
Jest kod njih ali je tudji sve dok ga ne isplate.

aca74
18-12-12, 00:00
Ali ako neces njima prodati, odma imas dodatne troskove tipa lager, ulaz, izlaz tako da izgubis razliku koju ti neko nudi sa strane. Imao priliku sa psenicom. Na trzistu bilo 25, ja dobio 23 i 11,5% troskova.
Cim je roba kod njih, u njihovim sakama smo, onda mogu da spustaju cenu zbog navedenih stvari.

spasoje
18-12-12, 00:05
Za te troškove si znao i kada si mu ga dao .Jeedino ako su neljudi pa se dogovorimo jedno npr,obeća ti besplatno 60 dana skladištenje a posle te ucenjuje.

F.E.A.R
18-12-12, 00:07
Zato su se Ameri vratili cardacima,nepregledni odmah pored njiva...lepota bozja gledati,prirodno susenje a ni ne razmisljaju oce li ih ko pokrasti jer im je i sudstvo lepo...

SasaK
18-12-12, 00:08
Od danas 23 dinara na bazi vlage.

aca74
18-12-12, 00:37
Ja licno nemam kukuruz na lageru.
Rod psenice 2010 bio na lageru do juna 2011. Iako je na Agroservisu psenica bila 24 plus pdv, oni je placali 21 plus pdv. Na kraju sam prodao sa cenom 22 plus pdv uz 11,5% troskova.
Upravo pricam da ako je na skladistu kod otkupljivaca koji placa 22, a u drugom selu je 25, moze da nakarika troskove da i 25 sa strane je manje od njegovih 22. npr. besplatan lager do Nove godine ako njemu prodas, bez troskova ulaza i izlaza, i jos ponesto. Ali ako prodajes sa strane, onda to zaracunava. I niko nije prekrisio dogovor, a nije ni ucenio, jer on placa 22, tvoje je da ga das ili ne das za tu cenu.

milanco_mk
18-12-12, 00:58
U Makedonija prosek 300e.ton. a kod mene severo-zapadna Makedonija 330e.ton. nema nigde ispod 290e.ton.pozz

Peet
18-12-12, 03:15
Ai jeste neobicno sto je razlika na berzi u Budimpesti Parizu i kod nas tolika! ^-^

Zasto Grujo i tebi je to nelogicno? Odnosno skoro svima nam je to neobicno i nelogicno! Ako si procitao par zadnjih strana video bi da ima onih koji bi znali tacno da nam preracunaju zbog cega je ta razlika tako visoka i jos tvrdi da je sve to normalno!
Ali ja bi drage volje hteo da dobijem odgovor od tog sta nije bilo normalno zadnjih godinu dana kad je razlika u ceni izmedju Budimpestanske berze i Produktne bila ne veca od 1 din.

Farmer II
18-12-12, 05:52
Za te troškove si znao i kada si mu ga dao .Jeedino ako su neljudi pa se dogovorimo jedno npr,obeća ti besplatno 60 dana skladištenje a posle te ucenjuje.

Vec nekoliko puta se ovo desavalo, tj pocne kampanja skidanja, a oni nista neznaju, daj da se samo skine pre kise da ne navuce vlagu, gazda silosa svakom obeca da ce kod njega biti najmanji troskovi, a u stvari nece da izadje s cenovnikom dok ne vidi cenovnike ostalih silosa. A to isto rade i ostali silosi, pa kad odes na obracun, vidis sve neke odbitke 0.3% ovo 0.2% ono, muka mi je od njih. Zato svi i prelaze na sopstvena skladista.

Inace sto se tice cene, mislim da se nece oporaviti pre maja, juna, tj da dodje na nekih 25 din. Ovo s alfatoksinima je lepo posluzilo da se malo obori cena ili bar stopira potraznja, pa kad cena bude krenula da stidljivo ide gore, onda ce da uloze kviska, tj onu kolicinu kukuruzu koju su interventno otkupili , pa ce i to da obori cenu na mesec, dva. I eto nas pred zetvu jecma. To je neka moja prognoza, i voleo bih da gresim, jer sa svakim dinarom manje, gubitak po vagonu je 10000 din, + njihovi troskovi lagera, i ostalih postupaka koje naplacuju , a ne rade.

paorpaor
18-12-12, 07:51
Zato su se Ameri vratili cardacima,nepregledni odmah pored njiva...lepota bozja gledati,prirodno susenje a ni ne razmisljaju oce li ih ko pokrasti jer im je i sudstvo lepo...
Cardaci u Americi?
E svasta san cuo, ali ovako nesto jos nisam.

pidikanac
18-12-12, 08:03
na ovako nešto je mislio http://www.youtube.com/watch?v=bTYWqT1O0fI
http://www.youtube.com/watch?v=g1kwi_6PmEc (http://www.youtube.com/watch?v=bTYWqT1O0fI)

Goran G.
18-12-12, 08:11
da to nije u francuskoj,ameri svi imaju svoje silose

dejan 77
18-12-12, 08:22
graniko uljma 23 din. ide na dole

isto selo dve cene , Agromilenijum 23.5 dinara.
cini mi se da to o ceni na dole nije tacno.

Lord Ogy
18-12-12, 09:59
na ovako nešto je mislio http://www.youtube.com/watch?v=bTYWqT1O0fI
(http://www.youtube.com/watch?v=bTYWqT1O0fI)http://www.youtube.com/watch?v=g1kwi_6PmEc

Tako nesto smo videli na putu za Francusku negde na granici Francuske i Nemacke oko Strazbura. Nismo mogli da verujemo da na sred njive pun cardak kukuruza stoji,prvo selo je bilo poprilicno udaljeno.
To kod nas nece dugo da moze, mozda samo ako kere naucimo da pucaju iz pusaka u samoodbrani, naravno. :lol:

slobapatrola
18-12-12, 10:05
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=18&nav_id=669993

spasoje
18-12-12, 11:05
Ovo je Kanada.Država Quebec.

gogi666
18-12-12, 12:00
Raca (gazda) mi je rekao da kod njega neće biti troškova lagera sve do avgusta!?!?!?
To je bilo kad smo predali kukuruz. Mislim se kad dodjem u maju ima da me osamari sa nekih 7-8% garant!
I zanimljivo da covek iako je jedan od jacih u banatu uvek losija cena!?
Jeli tako ili sam u pravu ?

F.E.A.R
18-12-12, 12:07
Cardaci u Americi?
E svasta san cuo, ali ovako nesto jos nisam.

Pisalo se o tome...trend izgradnje silosa u Americi pa od 2000-te nagli zaokret...vracanje cardacima koji su gradjeni odmah na rubu njiva...bilo 10 slika sa tekstom Amerikanci uvideli prednosti cardaka...kazem lepota gledati...jeste taj snimak sa Youtube-a to o cemu pricam

IMT577dv
18-12-12, 12:40
Ja kupio danas 5t po 26 rsd, inace je cena kod ovih sto doteruju iz Vojvodine od 27 do 29 rsd

marko22
18-12-12, 17:18
... video bi da ima onih koji bi znali tacno da nam preracunaju zbog cega je ta razlika tako visoka i jos tvrdi da je sve to normalno!
Ali ja bi drage volje hteo da dobijem odgovor od tog sta nije bilo normalno zadnjih godinu dana kad je razlika u ceni izmedju Budimpestanske berze i Produktne bila ne veca od 1 din.
Posto se ovo ne odnosi na mene, ali cu ipak odgovoriti. Ovo mi inspirisalo da se setim ne bas dragog predsednika koji je rekao : "Molim! Nisam cuo pitanje, ali cu vam rado odgovoriti". :lol:

Pa pretpostavljam da je doticni mislio da prema racunu razlika i nije 4,5 dinara, a na stranu jos i sto cene koje se nude na berzi nisu neke, posto pojedinci mogu da dobiju i vise od 24 + pdv, a sev sa obzirom na kolicinu, saradnju i sl.. Mozda je takodje mislio na to sa obzirom na problematiku naseg roda kukuruza. I ima jos po nesto, ali mi nesto govori da ostavim Radomira na miru.

savato
18-12-12, 17:22
Pune se barze u Luci Pancevo,samo sipaju...Trebace kukuruza posle Nove Godine,eventualno pocetkom februara posto se prazne silosi polako...Ciric i sin vuku non stop,pricao sa jednim njihovim vozacem u prolazu,kaze krenulo je pun gas!

mims
18-12-12, 17:32
Pune se barže i u Novom Sadu, ima ceo red kamiona, i to posle dužeg vremena.

Dolovac
18-12-12, 17:38
Pune se barze u Luci Pancevo,samo sipaju...Trebace kukuruza posle Nove Godine,eventualno pocetkom februara posto se prazne silosi polako...Ciric i sin vuku non stop,pricao sa jednim njihovim vozacem u prolazu,kaze krenulo je pun gas! Mogu samo da potvrdim tvoju informaciju jutros je krenuo ciric da tovari barzu,e sad dal je krenulo pun gas ne bi rekao ipak je samo jedna barza usidrena

savopunck
18-12-12, 18:05
e kad ste kod cardaka jel ima ko da objasni sistem ovi od armaturne mreze mislim na spajanje, pa nastavljanje, dno ^-^

dragan.kovacev
18-12-12, 18:49
sad citam i skontao onaj red kamiona u iladzi ''unija'' kako se vec zovu, naj manje deset kamiona je bilo u redu.

bitno je da pocnu sa iznosenjem kukuruza koji su odkupili kako bi i mi stigli na red, valjda ce traziti nas kad budu pri kraju sa njihovim ...

idklecin
18-12-12, 19:43
18.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2018.12.1.jpg

Dolovac
18-12-12, 19:48
Ovom padu na ostalim berzama mora da je uticao pojacan izvoz u srbiji:lol:

dejan 77
18-12-12, 19:50
Ovi nasi oborili cenu i u svetu sa alfatoksinom?
tipicno pred bozicne praznike cena ide dole zbog love koja ce se potrositi za vreme istih.

bado
18-12-12, 22:16
I kod nas damperi u saobraćaju... barže se pune...izvoz ovog "zaraženog"Lkl{{ kukuruza je krenuo...

bojcetic
18-12-12, 22:36
kukuruz pada jer je Ciric poceo tovariti jednu barzu :lol:

techa
19-12-12, 00:33
sad citam i skontao onaj red kamiona u iladzi ''unija'' kako se vec zovu, naj manje deset kamiona je bilo u redu.

bitno je da pocnu sa iznosenjem kukuruza koji su odkupili kako bi i mi stigli na red, valjda ce traziti nas kad budu pri kraju sa njihovim ...

To je sad Ventura.
Tovarena je soja, 14 slepera (kada) kazu ide u izvoz.

dragan.kovacev
19-12-12, 00:54
ehh, ja mislio vlado krece kukuruz na veliko...

idklecin
19-12-12, 15:43
19.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2019.12..jpg
Opet dole cena

dejan 77
19-12-12, 17:45
jos cemo da placamo da nam odnesu kukuruz iz ambara ili silosa.to je po njihovom, ali mi cemo ovako >:({:veseljak:: pa kada krene prolece videcemo kako cemo.

dragan.kovacev
19-12-12, 18:22
Ovi nasi oborili cenu i u svetu sa alfatoksinom?
tipicno pred bozicne praznike cena ide dole zbog love koja ce se potrositi za vreme istih.

ameri su izjavili da imaju dosta zaliha naftnih energenata, da kukuruz nece ici u prozvodnju bio etanola i eto pada na svetskoj berzi...

slobapatrola
19-12-12, 18:43
ko ce sad da bude pametan

talianu
19-12-12, 20:21
To je sad Ventura.
Tovarena je soja, 14 slepera (kada) kazu ide u izvoz.
koliko sam čuo Ventura je riknula duguju Viktorijancima 6-7 miliona eura.Zato ide soja.Pojedinci sa kojima su radili izlaze od njih.
Možda bi mogao Bokikoki da kaže nešto što ne znamo.

slobapatrola
19-12-12, 20:55
ljudi jesmo li bas tako kratkog pamcenja ili....zivot je prepun lekcija,i kad god je ne naucimo ,mi je ponavljamo.ZAboravili smo onu godinu kada je kukuruz u vrsidbi bio tada neverovatnih 17,18 dini kad je poceo da pada zaustavio se na nekih 8,9 din, a mnogima je kao npr meni leptir izbusio da sam ga jedva prodao.koliko sam izgubio nisam ni smo racunati da me ne boli glava.

diklofen
19-12-12, 21:26
Da Slobo ali te godine je kukuruza bilo,a ne kao ove gde ga ima samo na papiru robnih rezervi i koje kakvih privrednih komora.

slobapatrola
19-12-12, 21:36
diklofen izgleda da nema pravila.ja mislim da robu treba prodavati kad je cena dobra,a ona je zaist bila vise nego dobra,mislim da je bilo suludo cekati vise od toga bez obzira sto nije rodilo.

savato
19-12-12, 21:51
NIKADA u decembru nije bila dobra cena...Neka neko napise kada je rekordna cena bila u 90% slucajeva.To je jul-pocetak avgusta...Tako ce biti i sada,zivi bili bice kukuruz i te kako trazen samo polako...Svasta ce se jos desiti na trzistu moze ici i ispod 20 ali taj period kraj juna-jul je jako stresan za kupce posto kukuruz retko ko zadrzi do tada i uglavnom su to sitniji proizvodjaci a kada ti nesto treba to moras i da platis...Do novoga jos dosta a starog ni za lek!Samo neka izvoze po ovoj ceni ostace manje za sledecu godinu,to nama odgovara,sto pre dodje do nestasice s tim ce i cena gore!Realna cena koju ocekujem u Top mesecu julu je oko 300 eura po toni

talianu
19-12-12, 21:52
Ja se kajem što i ovih par vagona od kuće nisam prodao u žetvi kao i ostalo cenu koju sam dobio od 27 je bila odlična
.Ali ujedno se i ne jedim platiću zakup u kilogramima utoviću 10 tovljenika...

slobapatrola
19-12-12, 21:59
NIKADA u decembru nije bila dobra cena...Neka neko napise kada je rekordna cena bila u 90% slucajeva.To je jul-pocetak avgusta...Tako ce biti i sada,zivi bili bice kukuruz i te kako trazen samo polako...Svasta ce se jos desiti na trzistu moze ici i ispod 20 ali taj period kraj juna-jul je jako stresan za kupce posto kukuruz retko ko zadrzi do tada i uglavnom su to sitniji proizvodjaci a kada ti nesto treba to moras i da platis...Do novoga jos dosta a starog ni za lek!Samo neka izvoze po ovoj ceni ostace manje za sledecu godinu,to nama odgovara,sto pre dodje do nestasice s tim ce i cena gore!Realna cena koju ocekujem u Top mesecu julu je oko 300 eura po toni
Jeste ,ali ne mora da znaci.i ti si zaboravio onu godinu,cena je jula avgusta bila skoro 3 puta manja.

savato
19-12-12, 22:07
Jeste ,ali ne mora da znaci.i ti si zaboravio onu godinu,cena je jula avgusta bila skoro 3 puta manja.Tvoj post iz februara 2011-te

ove godine HIPERPRODUKCIJA,sto posto svi idu na kukuruz,a cena na jesen do 10 dinara! A ono 17-18 din a u leto i 24-25..Tako da,videcemo sta ce biti,najjaci adut svih nas koji odredjenu kolicinu nismo prodali u jesen,a ja sam 80% sacuvao u ambaru je nedostatak robe i vec sada lose prognoze pojedinih semenskih kuca za sledecu proizvodnu godinu!!!Bude li slicna susa kao ova,ima da bude kukuruz i 40 dinara bez problema...Ali ce zato povuci i sve ostalo na gore!

slobapatrola
19-12-12, 22:11
pa sta ti sad hoces da kazes sa tim mojim postom?Kako sam ja pogresio tako mozes i ti,zar ne?Mislim da ste previse hteli i da sad placate cenu.Ne treba gledati samo jednu godinu vec vise godina

savato
19-12-12, 22:28
Tako je ali kad sam krunio sa njive euro sam kupio po 117-118 a sad je 113-114. Sapurine ti ostaju,u subotu na pijaci cujem da traze 10.000 po prikolici.Imas svoju berac,ne placas vrsidbu...Kad sve stavis na papir sa sadasnjom cenom od 24.50-25.00 din nisi jos na gubitku!Ne kazem da mozda nece ici jos dole,ali onda nece biti nikakve prodaje,ljudi kojima je rodilo 2-3 tone po hektaru a takvih je 50% u Srbiji vec su ili prodali ili ce prodati pred prolecnu setvu...A sta posle,od koga ce kupiti kukuruz?!Mogu da ga uvezu ali po mnogo vecoj ceni kao sto i sam znas,kod nas je trenutno najjeftiniji kukuruz u okruzenju...

marko22
19-12-12, 22:31
Koliko ima kg sapurine u zmajevki?

slobapatrola
19-12-12, 22:33
na gubitku si i to dobrom.e sad jedino ako sve sam radis pa ne placas nikog,ni za skidanje ,ni za krunjenje ...ali to je onda muka

savato
19-12-12, 22:39
na gubitku si i to dobrom.e sad jedino ako sve sam radis pa ne placas nikog,ni za skidanje ,ni za krunjenje ...ali to je onda muka To je posao kao i svaki drugi...Ima mnogo gorih od skidanja kukuruza lopatom i pustanja iz ambara!@Marko22 Ne znam koliko bi moglo biti kilograma ali otprilike blizu 2 tone...Ako je neko merio neka napise.Ja racunam da stane 10 t kukuruza sa jednog hektara u solidnoj godini 60.000 sapurina * 30-35 grama prosek neka bude to je otprilike oko 2.000 kg.Ako je neko merio najbolje da on preciznije kaze!

slobapatrola
19-12-12, 22:44
oko 18 procenta ide na sapurinu e sad koliko je teska zmajevka u klipu ne znam

savato
19-12-12, 22:53
Zavisi sa kojom vlagom ali od 5.000-6.000 kg klipa u Zmajevku od toga oko 20% sapurina to je oko 1.000 kg i dodaj da bi napunio Zmajevku sapurinom moras okruniti jos 5.000-6.000 kg klipa dolazis do onih 2.000 kg To bi bilo realno...Ja znam da kad krunimo 10-11 tona zrna,bude Zmajevka puna to onda pije vodu da ista tezi oko 2.000 kg,ali opet sve je stvar pretpostavke! Odosmo malo u off

ddragan
20-12-12, 00:11
Tako otprilike oko 2t,ja sam merio petotonku nekom liku koji pravi brikete i bilo je oko 1300-1400 kg.

dragan.kovacev
20-12-12, 01:31
@slobapatrola zna se da je naj veca cena kukuruzu u julu,augustu i .
desi se neke god. da do zetve psenice postigne naj vecu cenu i onda pad.
to sto ti mislis da je neko zaboravio desava se jednom u 10god. to se jos nezna, saznacemo u augustu...

i nista nije previse sto je legitimno, svako zeli vise da zaradi za svoju robu, kao ti za tvoje kupuse i paprike...
i pazi da te savato ne citira i dogodine kao propalog prognozera...

prnjavor3
20-12-12, 08:25
pošto bude biće nismo prodali i sad je gotovo a nisam ni vračara da pogađam šta će biti a biće kako oni hoće.Kod mene još uvjek 240eureka 1t

slobapatrola
20-12-12, 08:30
@slobapatrola zna se da je naj veca cena kukuruzu u julu,augustu i .
desi se neke god. da do zetve psenice postigne naj vecu cenu i onda pad.
to sto ti mislis da je neko zaboravio desava se jednom u 10god. to se jos nezna, saznacemo u augustu...

i nista nije previse sto je legitimno, svako zeli vise da zaradi za svoju robu, kao ti za tvoje kupuse i paprike...
i pazi da te savato ne citira i dogodine kao propalog prognozera...
daj boze da tako bude,ali ja ne prognoziram pricam sta se desavalo,e sad videcemo

dejan 77
20-12-12, 10:19
Ma bre ljudi 21 kraj sveta , a svi zure da prodaju kukuruz i potrose pare, jer sta ce im posle i kukuruz i pare , a malo kupaca sta ce i njima.
Ali videcemo sta ce biti posle?

savle
20-12-12, 11:56
http://www.ekopokret.org.rs/content/%D1%81%D0%B0%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B5%D1%9A%D 0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%92%D0%B5%D1%9A%D1%83-%D0%BA%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%99%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D 0%BC-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BC

MOMOSARIC
20-12-12, 12:24
Nestručan članak . Vjerovatno dobra namjera ali nabacano gomila nelogičnih podataka koji nemaju vezu jedni sa drugim.
Aflatoksina je ove godine bilo sigurno više nego ikad do sada . Možda ne tolko koliko su preduvali u startu , ali bolje da se svi pozabave time kako dalje da se ne izgubi dobar imidž , a ne da se dodatno zbunjujemo.

dragan.kovacev
20-12-12, 13:29
@sloba kako ne prognoziras kad kazes savatu da je na gubitku, a on ce tek u jul-aug. prodavati svoj kukuruz, to je po meni negativna prognoza...

niti je zarazen kukuruz toliko da je alarmantno, niti je koletov iz ukrajne dosao ovamo, niti su barze vracene, sve je vestacki napravljeno i drzava ima udela u ovome...
koliko ce ovo trajati...pa nemoze dugo!!!

slobapatrola
20-12-12, 13:37
dobro kako kazes ti nek bude.SAVATO JE NA DOBITKU

Goran G.
20-12-12, 13:40
@sloba
jel ti imas kukuruza ili iz neke zavisti dajes takve prognoze?Ja sam igrom slucaja veci deo prodao a ostalo mi jos 8 tona kukuruza 20 tona soje i 3 tone psenice sta god da bude.

slobapatrola
20-12-12, 13:43
Sve sam prodao Gorane

prnjavor3
20-12-12, 13:45
ma otiće to samo da se očiste silosi i ambari vjeruj ima ih već što izgrću iz ćoškova ako je zaostalo koje zrno.A kod nas i jeste na žalost uvjek po onoj "dok se jednom ne smrkne drugom ne svane" po meni april maj tona minimalno 270e

Radovan 4
20-12-12, 13:55
Mislim da cena kukuruza nece gore bar dok ne posejemo. Znaju da u prolece treba najvise para za djubrivo,seme,naftu i zele da kupe sto jeftinije kukuruz.

SAMA
20-12-12, 14:40
Ne zaboravite da je ovo Srbija.Lkl{{ Ovde je sve moguce,a jedino pravilo koje vazi je da nema pravila.Sve vrsta prognoza su u ovom momentu jako ne zahvalne.Use i u svoje kljuse i sta nam Bog da.Ako smo vec dobili susu,red bi bio da bude i adekvatna,tj dobra cena.>:({

idklecin
20-12-12, 17:49
20.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2020.12..jpg
Sojina sačma 44% - 72,48 din/kg sa PDV-om

leka
20-12-12, 17:59
samo polako i smireno sve ce doci na svoje mesto i to ubrzo

Dulkaarpad
20-12-12, 18:31
pa da... sacekacemo... majku im...

marko22
20-12-12, 19:33
I danas je takodje cena u svetu dobro potegla na dole, i prvi put posle 6 meseci sisla ispod 700 usd/bus.

diklofen
20-12-12, 21:19
Pošto za sada(Bože zdravlja)nemam potrebe da prodajem kukuruz ja ću sačekati mart-april da vidim situaciju.Mene ne interesuje berza ni u Budimpešti a kamoli negde u Americi.Ja znam da kukuruza u Srbiji nema dovoljno za naše potrebe.A gde je još ono što je izvezeno na Kosovo a samo se smatra da je u Srbiji,pa još onda treba kukuruza da se ispune i ugovorene obaveze o izvozu kukuruza.
I ovog momenta se u nekim delovima Srbije kukuruz plaća od 27 do čak 33dinara za kilogram.Ne vidim ni jedan razlog zašto bi ja onda moj dao po 20dinara zadruznim mešetarima sa kojima ja nemam nikakav ugovor o obaveznoj prodaji njima.

MOMOSARIC
20-12-12, 22:35
J..ga diklofen , kako nema veze berza u Budimpešti i druge , pa uvešće ovamo ako bude falilo a različita cijena . Nemože cijena da odudara mnogo ta su vremena prošla.

marko22
20-12-12, 23:00
To sto ga kod nas nema, samo znaci da ce mu cena biti realnija tj pribliznija nekoj svetskoj. A u ovakvoj divljini kao sto je nasa, uvek vlada ko koga zavrne. Ima kod nas raznih cena i uslova. Kako se ko snadje i kako mu se zalomi.

paorpaor
20-12-12, 23:38
Marko ti kao da si instaliran na ovaj forum da branis ovako nisku cenu kukuruza. Iskreno se nadam da nisam u pravu, ali svaki tvoj post vodi u tom smeru.
I sad nemoj da mi pricas kako si ti samo realan i da ima i drugog misljenja osim mog misljenja jer ja to sve znam. Jer da si realan (a nadam se da jesi), ti bi rekao da sa svakom promenom cene kukuruza treba da se menja i cena stoke i mleka i svih ostalih preradjevina, a ja nisam nesto primetio da je u prodavnici pojeftinilo mleko a krave su jele kukuruz i po 27 i po 23 din. Takodje nisam primetio da je gorivo pojeftinilo u tom procentu u kom je pojeftinio nas kukuruz. Takodje nisam primetio da je pojeftinila palenta ili mozda koncentrat.
Zasto toliko smeta da i selo zaradi. Da li je u pitanju ljubomora, mrznja ili nesto sasvim trece.

marko22
21-12-12, 00:50
Nisam instaliran, sam sam se prikacio. Lkl{{

Ako mene pitas, pogledas sta je taj pisao ranije, ima li to neke istine i nekog kredibiliteta. Piskaram po malo o tim svetskim kretanjima, jer me je to zanimalo i pre nego sto sam se poceo baviti poljoprivredom, a sve u uverenju da se u to po malo razumem. Napisao sam par puta o trendu kretanja cene u svetu, i koliko me secanje ne vara, bio sam u pravu. Sa jednim kolegom sam se dopisivao putem pp, i njemu sam preneo neka svoja razmisljanja, tako da nisam neki opsenar i navijac. Ne vidim da je to nekome moglo da zasmeta, sto sam bio realan. I kad sam to pisao ranije, to se odnosilo na kratkorocne analize i prognoze. Dugorocno kao nekom ko se bavi poljoprivredom, naravno da mi je u interesu da cene budu dobre, po mogucstvu i visoke. A to dali ove cene nekome odgovoaraju ili ne, to najbolje zna onaj ko ima robu. Neko je imao prinos 8t/ha, a neko 3t/ha, tako da je sve to malo irelevantno. A za kraj, dodao bih da nikad nije dobro kad cene probiju te neke nivoe, sa takvim padom i obimom. Znam sta pricam, a najbolje za sve da nisam u pravu.

A sto se tice same stoke, u to se ama bas nista ne razumem, osim sto cujem i vidim da se zale i zivinari i svinjari. Verujem sa pravom. Ali, vidim da tu ima tek marifetluka, tako da to vec nije pravo trziste, vec kriminal. Tu nauka ne pomaze.

diklofen
21-12-12, 07:59
Ne kažem ja da između naše cene i cena na berzama u okruženju treba ili će biti vellika razlika u našu korist.To naravno nije logično jer ako je kukuruz u recimo Mađarskoj 25 dinara kod nas ne može biti više od 26-27 dinara.Ali eto ja bi lično voleo da neko uveze taj kukuruz po 23din iz SAD pa da vidim koliko bi ga ovde koštao.

SAMA
21-12-12, 08:50
S obzirom da je danas smak sveta,da se izljubimo.:lol:Iskreno zelim bolju cenu kukuruza posle smaka sveta.S nadom da cemo preziveti,a da ce doci bolja cena.>:({

panonac
21-12-12, 10:07
Ocekujem skok cene kukuruza i to veoma brzo,stocari su na izmaku sa hranom.

SAMA
21-12-12, 10:10
Stocari su na izmaku sa zivcima i poslom.Srbija ce imati stoke samo na slikama.Lkl{{

worm
21-12-12, 10:25
Ja cekam 28 dinara da prodam moj pa odo da pazarim neki traktor

bojcetic
21-12-12, 10:40
@worm
Nadam se da nisi prodao prethodni traktor! Lkl{{

marko22
21-12-12, 10:51
Iz SAD nece sigurno, posto smo mali za njih, a i daleko. No, ono sto je najbitnije, zasto iz SAD kad je na Crnom moru jeftinije. Zato cemo mi uvek i biti tu sa cenom negde izmedju Crnog mora i Budimpeste.

worm
21-12-12, 10:52
@worm
Nadam se da nisi prodao prethodni traktor! Lkl{{

Otputovao je kad sam zavrsio oranje,a za cenu kukuruza imam vremena da cekam jer mi se ne zuri sa kupovinom drugog Lkl{{

dejan 77
21-12-12, 13:37
samo polako igra zivaca je u toku , ako prodas kajaces se ako neprodas kajaces se i sve te tako navlace na tanak led.

idklecin
21-12-12, 18:12
21.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/produktna%2021.12..JPG
Sojina sačma 44% - 72,60 din/kg sa PDV-omhttp://www.agroservis.rs/files/images/psenica21.12..JPG

Žarko Galetin, direktor Produktne berze u Novom Sadu
http://www.agroservis.rs/files/images/gale21.12..jpgStabilizacija vremenskih prilika tokom protekle nedelje, uslovila je i intenziviranje trgovanja na „Produktnoj berzi“. Promet od 2.288 tona, i više je nego udvostručen u odnosu na prethodnu nedelju. Istovremeno ukupna dinarska vrednost zaključenih berzanskih poslova od 61.095.990,00 dinara, je tek za 61% veća nego u prethodnom periodu, zbog dominacije kukuruza u strukturi ukupnog prometa, čija je cena nominalno niža od većine proizvoda sa berzanskog listinga. Struktura prometa je, pored pomenutog specifikuma, tokom ove nedelje u žiži interesovanja i zbog činjenice da su tokom protekle nedelje u prometu participirala samo tri artikla. Kukuruz, pšenica i sojina sačma. Tržište pšenice je već drugu nedelju za redom skoro potpuno neinteresantno sa tržišne učesnike. Zaključen je samo jedan berzanski posao kupoprodaje u količini od 25 tona po ceni od 29,59 din/kg, sa PDV-om (27,40 din/kg, sa PDV-om), što je za 2.16% više u odnosu na cenu od pre dve nedelje. Treba biti oprezan kada se analizira ovako izražen cenovni skok pšenice, jer treba svakako uzeti u obzir reprezentativnost količine, kao i atraktivnost lokacije odakle se pšenica isporučuje. Kukuruz, kojim je trgovano u količini od bezmalo 2.200 tona, sa učešćem od preko 96 %, apsolutno dominira u strukturi ovonedeljnog prometa. 1.500 tona ove robe realizovano je uz klauzulu gratis lagera do polovine ili do kraja januara meseca 2013.godine, po jedinstvenoj ceni od 25,38 din/kg sa PDV-om (23,50 din/kg, bez PDV-a). Istovremeno preostala količina od 698 tona, bez pomenute klauzule, odnosno uz podrazumevano promptno preuzimanje, realizovana je u cenovnom rasponu od 24,84 – 25.38 din/kg, sa PDV-om (od 23,00 – 23,50 din/kg, bez PDV-a). Ponderisana nedeljna cena od 25,17 din/kg, sa PDV-om (23,31 din/kg, bez PDV-a) za 1,34% viša je nego prethodne nedelje. Da li će ovaj blagi cenovni rast preći u trend, zavisi će od mnogo faktora. Svetske cene, kao jedan od najbitnijih, svakako trenutno ne idu u prilog ovakve prognoze, jer su tokom protekle nedelje sve najznačajnije svetske robne berze beležile izražen pad cene kukuruza. Sojinom sačmom trgovano je u količini od 65 tona po prosečnoj ceni od 72,55 din/kg, sa PDV-om (60,46 din/kg, bez PDV-a), što je za minilanih 0,46% niže nego prethodne nedelje. Minimalni rast cene kukuruza i nešto izraženiji rast cene pšenice osnovni su uzrok porasta vrednosti PRODEX-a za 1,84 indeksnih poena, u odnosu na prošli petak. Ovaj berzanski indeks na današnji dan beleži indeksnu vrednost od 252,56 indeksnih poena. http://www.agroservis.rs/files/images/kuruz21.12..JPG

MOMOSARIC
21-12-12, 21:39
Marko ti kao da si instaliran na ovaj forum da branis ovako nisku cenu kukuruza. Iskreno se nadam da nisam u pravu, ali svaki tvoj post vodi u tom smeru.
I sad nemoj da mi pricas kako si ti samo realan i da ima i drugog misljenja osim mog misljenja jer ja to sve znam. Jer da si realan (a nadam se da jesi), ti bi rekao da sa svakom promenom cene kukuruza treba da se menja i cena stoke i mleka i svih ostalih preradjevina, a ja nisam nesto primetio da je u prodavnici pojeftinilo mleko a krave su jele kukuruz i po 27 i po 23 din. Takodje nisam primetio da je gorivo pojeftinilo u tom procentu u kom je pojeftinio nas kukuruz. Takodje nisam primetio da je pojeftinila palenta ili mozda koncentrat.
Zasto toliko smeta da i selo zaradi. Da li je u pitanju ljubomora, mrznja ili nesto sasvim trece.

Što bi mlijeko trebalo da pojeftini i ostali stočni proizvodi kad su ionako ispod sveke cijene , a i nisu ništa ni poskupili kad je kukuruz išao gore.

dragan.kovacev
24-12-12, 02:19
mrtvilo nema trgovina kod nas, sa lagera mogu samo da mi obecaju 24din a novci na prolece...
sreca sto mi netrbaju novci, inace bi bilo vatanje za gusu, jel je bilo rec 10 dana pre nego sto hoces da ga prodas najavi se i to je to...

- - - - - - - - - -

mrtvilo nema trgovina kod nas, sa lagera mogu samo da mi obecaju 24din a novci na prolece...
sreca sto mi netrbaju novci, inace bi bilo vatanje za gusu, jel je bilo rec 10 dana pre nego sto hoces da ga prodas najavi se i to je to...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Lra8tbk6MNQ

pidikanac
24-12-12, 08:25
u Bavaništu 26 din.u kamione

Beca
24-12-12, 10:15
" Viktorija Nibarger iz američke ambasade u Beogradu tvrdi da je upravo zato što GMO ne ulaze u našu zemlju stočna hrana kod nas mnogo skuplja, pa tako i meso..."

Amerika pritiska Srbiju: Dolazi GMOhttp://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=24&nav_id=671699

F.E.A.R
24-12-12, 11:26
Jeste,hoce da nam uvale GMO dok cena prirodne hrane raste i rasce a mi nula od konkurencije ako prihvatimo...pukli bi i sa poljoprivredom...

Farmer II
24-12-12, 14:21
Ovo i prodaja zemlje strancima su 2 goruca problema u poljoprivredi. Treba svi kompletno da potpisemo peticiju

idklecin
24-12-12, 15:30
24.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2024.12..jpg
Stočno brašno - 22,56 din/kg sa PDV-om

amazon
24-12-12, 22:45
u Bavaništu 26 din.u kamione nije 26 nego 27 din na kamion

Zoran0230
25-12-12, 12:34
Ocekujem skok cene kukuruza i to veoma brzo,stocari su na izmaku sa hranom.

Ima tu i jednostavno rešenje-klanice i dalje rade,tako da ti ne vredi previše da se raduješU Srbiji će se sve teže prodavati kukuruz po tim cenama.Da li sam u pravu pokazaće vreme,Opstaće oni koji rade svakodnevno a od kampanjskog rada(sezonskog) se više neće moći opstati.
Juče mi mesar reče da kolju svinje samo oni što su ih tovili a ostali će glabati.prošlo je vreme jeftinih tovljenika kao što polako prolazi vreme jakih cena kukuruza.

diklofen
25-12-12, 17:23
Da ali će kukuruz trebati onome ko tovi bez obzira jeli on u Mađarskoj,Rumuniji,Kosovu....Meso koje stiže u Srbiju i koje je uzrok pojeftinjenja domaćeg mesa ipak se negde proizvodi tj. za njega se tovi stoka.Pored toga što je jeftinijene ne vidim da je opet negde u našem okruženju kukuruz jeftiniji nego kod nas.

Zoran0230
25-12-12, 17:30
Da ali će kukuruz trebati onome ko tovi bez obzira jeli on u Mađarskoj,Rumuniji,Kosovu....Meso koje stiže u Srbiju i koje je uzrok pojeftinjenja domaćeg mesa ipak se negde proizvodi tj. za njega se tovi stoka.Pored toga što je jeftinijene ne vidim da je opet negde u našem okruženju kukuruz jeftiniji nego kod nas.

Baš iz tog razloga su i izmislili bolest kukuruza ne bi li se izvoz stopirao,da bi mogao da se održi stočni fond.

diklofen
25-12-12, 17:32
Pa kad su majmunčine obične.Ima i drugih načina da se poveća stočni fond ,a da bude dobro i stočarima i ratarima.

SAMA
25-12-12, 17:33
Po tome ce jos ispasti da nasi stocari imaju ekstra profit.:lol: To sto mi uvozimo trulo meso ili neciju crkotinu ne znaci da neko ima racuna da plati prevoz kukuruza,kojekakve dazbine i da se stoka vrati sa istim i mozda i vecim troskovima u Srbiju i da jos bude povoljnija.Neko ko ne razume problematiku,ce reci da ne zasiti stocari traze leba preko pogace.Lkl{{
I jednu stvar da se razumemo.Ni jedan stocar nikada nije trazio pojeftinjenje kukuruza,da bi on svoju zadnjicu izvukao,vec poskupljenje sopstvenog proizvoda.Tako da ni jedan ratar nema osnova da se ljuti na stocara.Ako vam ne pomazemo,ne odmazemo sigurno.
S nadom da ce doci bolja cena i nasih i vasih proizvoda.>:({

diklofen
25-12-12, 17:46
Ne znam ja šta će ili je ispalo nego kažem kako jeste realno na terenu.Svi mi dobro znamo da se stočarstvo u susednim državama bolje subvencioniše nego kod nas.To je jedan od ključnih razloga.
Evo ja ovde javno pišem i ovo čita preko deset ljudi iz mog sela koji ovde dolaze samo da čitaju tj. nisu aktivni u pisanju.Posle me sreću po ulici ili čak zovu telefonom da kažu šta si ovo napisao,šta si ono objavio.........Tražim od države da mi da kredit od 100000evra,sa dve godine grejs perioda,sa kamatom od 3%,sa isplatom od samo 5 godina nakon grejs perioda.Svaku paru iz tog kredita uložiću u izgradnju objekta za tov junadi i početi sa bavljenjem istim.Sve će biti potpuno legalno u svakom smislu.Za taj posao povući ću dva radnika sa biroa za taj period od 7 godina i postati vrlo ozbiljan stočar.E kad se tako država bude ophodila prema svojim poljioprivrednicima biće svima mnogo bolje.
Jeste off što se ove teme tiče ali se nadam da će ovo pročitati neki državni činovnik,bankar ili čovek voljan da pomogne ne meni nego Srbiji.

marko22
25-12-12, 17:59
Da ali će kukuruz trebati onome ko tovi bez obzira jeli on u Mađarskoj,Rumuniji,Kosovu....
Zanimljivo poredjenje.

idklecin
25-12-12, 19:41
25.12.2012.
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a) http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2025.12..jpg
Sojina sačma 44% - 72,60 sa PDV-om

Zoran0230
25-12-12, 20:05
Po tome ce jos ispasti da nasi stocari imaju ekstra profit.:lol: To sto mi uvozimo trulo meso ili neciju crkotinu ne znaci da neko ima racuna da plati prevoz kukuruza,kojekakve dazbine i da se stoka vrati sa istim i mozda i vecim troskovima u Srbiju i da jos bude povoljnija.Neko ko ne razume problematiku,ce reci da ne zasiti stocari traze leba preko pogace.Lkl{{
I jednu stvar da se razumemo.Ni jedan stocar nikada nije trazio pojeftinjenje kukuruza,da bi on svoju zadnjicu izvukao,vec
poskupljenje sopstvenog proizvoda.Tako da ni jedan ratar nema osnova da se ljuti na stocara.Ako vam ne pomazemo,ne odmazemo sigurno.
S nadom da ce doci bolja cena i nasih i vasih proizvoda.>:({

U potpunosti se slažem.i stočari i ratari se peku na istoj vatri.Ja lično ne kupujem kukuruz i cena njegova me ne dotiče direktno,Ali nas stočare dotiče paritet gde je hrana drastično poskupila a naši proizvodi,malo.Mleko je bilo 30 sad32.Premija je bila 5 a sada 7,Živa vaga junadi tapka u mestu.30kg sunc.sačme je 1250 din a do pre par meseci je bilo oko 800 itd

NeLe001
25-12-12, 20:29
Ја продао 1 тону по 29 дин/кг.

Peet
26-12-12, 03:16
Baš iz tog razloga su i izmislili bolest kukuruza ne bi li se izvoz stopirao,da bi mogao da se održi stočni fond.

Pitaj @marka 22 da ti objasni zasto nema izvoza! A ja cu ga pitati sledece godine zbog cega je izvoz prepolovljen u poredjenju sa periodom 2011- oktobar 2012! Moje je misljenje da samo on na ovom forumu ne vidi uzrok stopiranja izvoza zbog aflatoxina!

SAMA
26-12-12, 09:02
Zasto smo takvi i cemu optuzbe da je afera sa zarazenoscu izmisljena.^-^ Na zalost bolest postoji i to je surova realnost,svidjalo se to nama ili ne.Ja sam jesenas licno isao od njive do njive i placao kukuruz 29,al da nije zarazen,jer su pilici naj osetljivija kategorija.Ne znam za ostale krajeve,al u mom okruzenju ima puno zarazenog kukuruza.Nekima su tovljenici crkavali zbog trulezi.Iz istog razloga su kotobanje prazne.Ljudi su predavali na lager da ga nebi cuvali takvog zarazenog.Po meni oni sto imaju zdrav kukuruz treba da traze mozda i 40.Vredi u ovoj frci,ali da zaraze ima ima.

dejan 77
26-12-12, 09:14
Zaraze ima ali ne u toj meri koja je izvikana,ima je skoro svake godine ali je mnogo ispod granice da kukuruz bude neupotrebljiv. Kada plesniv kukuruz prodje kroz susaru on ne gubi zarazu nego se proces zaustavlja , jer su toksini fekalije budji, a susenjem se ubijaju budji. kod nas su pojedinci imali takav kukuruz, a desavalo se i na odredjenim hibridima .ali to nije nista spektakularno i opasno stanje u silosima je od 2-3 mikro grama po kilogramu i nesadrzi alfa toksine.
A to sto ste poceli opet da se prozivate stvarno nema smisla,sta ce ti se desiti ako hranis stoku sa zarazenim (jeftinim) kukuruzom imaces zarazenu (jeftinu) stoku. i neces imati osnova za povecanje cene.
Dajte ljudi da se opametimo i trazimo trzisnu cenu nasih proizvoda,kao i povecanje subvencije za sve.Ali zajedno jer jedni bez drugih smo nista.

German hunting terrier | Jagdterrier