PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

idklecin
22-09-12, 08:40
Da li neko moze postaviti tablicu za susenje kukuruza za rod 2012 koja se primenjuje na otkupu

savato
22-09-12, 16:43
Koliko cujem kod nas 28,00 din tel-kel do 20% vlage

mims
22-09-12, 22:54
Da li neko moze postaviti tablicu za susenje kukuruza za rod 2012 koja se primenjuje na otkupu

Koliko znam kod nas niko nema tablicu jer niko ni nesuši a retki su oni koji predaju kukuruz sa više od 16% vlage.

MOMOSARIC
22-09-12, 23:00
Evo bar formula za izračunavanje suvog zrna iz sirovog:

((100 - procenat vlage) / 86 ) X težina sirovog = težina suvog na 14%

Npr ako imamo 10t sa 22% vlage :

( (100-22)/86 ) X 10t =(78/86) X 10= 9.069t suvog

techa
22-09-12, 23:06
@savato
Koje otkupno mesto?

bikacan
23-09-12, 14:11
Momo, kad se predaje kukuruz vise se skida jer se naplate troskovi susenja. Na primer ako predas 1000 kg sa vlagom 22% za naplatu imas oko 860-870 kg, zavisi od te tablice.

MOMOSARIC
23-09-12, 18:44
Da ovo je čist račun bez troškova sušenja i drugih odbitaka.

DusanA
23-09-12, 19:54
@Savo, ko placa toliko, ja mislim da je 27,6

savato
23-09-12, 19:59
@Savo, ko placa toliko, ja mislim da je 27,6 Ja cuo juce da svi placaju,i verujem da je tako,tj.sigurno je neko jaci dobio tu cenu jos ako je 14-15% vlage!Moguce da je zvanicno 27,60 a nezvanicno kako se dogovoris! Opet necu da kazem 100% to cu napisati sutra kada ovrsem mojih 2 k.j DKC 6120

poljogospodar
23-09-12, 20:05
Dali očekujete da možda tokom Marta 2013. cena kukuruza dostigne i 40 din/kg ? :P{

marko22
23-09-12, 20:39
Moguce, uz euro od 130 dinara.

DusanA
23-09-12, 20:54
To bi onda bilo 3000 e za vagon, a sada je 2380 e, malo li je 620 e po vagonu razlike.

leka
23-09-12, 21:08
Dali očekujete da možda tokom Marta 2013. cena kukuruza dostigne i 40 din/kg ? :P{

ne verujem da ce biti 40 ali 35 sigurno

North ARMY
23-09-12, 21:13
Nesto sam skeptican za cenu preko 30din/kg ima da nam krnu neku zabranu ovi od gore sunce im lopovsko !!!

oldtimer
23-09-12, 21:20
Da mi je neko u junu rekao da cemo prodavati kukuruz u zetvi po 27-28 dinara, tel-kel do 20% vlage, ja mislim da bi se gadno posvadjali... Sad neko spominje 40 din! Hm...

F.E.A.R
23-09-12, 22:11
Ljudi sta vam je ne da ce ici gore nego prelazi tih 40 ko dobar dan...NEEEMA GAAA...tu je sva mudrost

- - - - - - - - - -

Sada je na berzi 29 i nesto ako se ne varam...dinar gore za 7 dana...

Dr.Gruja
23-09-12, 22:15
Takoje nema ga, najverovatnije da ce biti skup, za sada cena 28 din,

Milance.
23-09-12, 22:21
moze da bude i sto ali nema ko da ga kupi. . .

mcbaycow
23-09-12, 23:55
Ljudi sta vam je ne da ce ici gore nego prelazi tih 40 ko dobar dan...NEEEMA GAAA...tu je sva mudrost

- - - - - - - - - -

Sada je na berzi 29 i nesto ako se ne varam...dinar gore za 7 dana...

Tacno tako, samo sto su oni skinuli carine od 23%, tako da kada kod nas bude 40, u Madjarskoj ako je 30 isplati se uvesti ga...

Samo zbog ukidanja carina cena nece biti prevelika... i ne ocekujem je preko 35din. ali boze moj, ja bi najvise voleo da gresim....

F.E.A.R
24-09-12, 00:51
Susa je odradila svoje svuda u svetu pa i kod madjara...svi kukaju od Rusa,Argentine,Amerike...nikad se ovako nesto nije desilo...bilo je susa u nekim delovima ali ovo sta se desilo je nezapamceno,kad ga nestane nece pitati za cenu samo davaj,zato je ovoliki start...gledao sam nekakve prognoze i misljenja..svi se u jednom slazu da ce biti preskup...ej 100 kj prijatelj skidao pre 5-6 dana rod 100 kg po jutru

Stanic
24-09-12, 15:32
Bice skup tu nema razgovora.

- - - - - - - - - -

Ja cuo juce da svi placaju,i verujem da je tako,tj.sigurno je neko jaci dobio tu cenu jos ako je 14-15% vlage!Moguce da je zvanicno 27,60 a nezvanicno kako se dogovoris! Opet necu da kazem 100% to cu napisati sutra kada ovrsem mojih 2 k.j DKC 6120
Kod nas ista situacija.
Cena 27,60 ali uz dogovor ide i za 28

savato
24-09-12, 17:22
27,60 zvanicno,ali suska se da ce dole...Spekulacija,navodno uvezen je kukuruz iz Ukrajine po 24 dinara,buva ili ne,to sam cuo od coveka koji je u toku sa tim stvarima! Nema sumnje da je to trenutno stanje,i da ce neminovno ici gore i to dosta,ali...mislim tek posle Nove Godine! Skinuo i predao Dkc 6120 sa 2 k.j 7980 kg,ja pre,pre prezadovoljan!Koliko bi rodio da je bila godina rodna!Isplata 4-5 dana,zbog velike navale!

kristal
24-09-12, 20:32
moj dosadasnji prosek 1,5t kj i danas uradio 11 kj dve zmajevke 15,6t samo mnogo skidaju ukupno 13% 8 je valjda dozvoljeno

diklofen
24-09-12, 20:40
Savato bre pa ubi sa tim prinosima ,a kukao si gore i od samog Kukulelea.

DusanA
24-09-12, 20:59
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota::

savato
24-09-12, 21:16
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota:: Pa da,Hrvati ugovorili u Vojvodini preko 8.000 hektara repe,i cim je krenulo oni odmah zabranu!Hrvati placaju 50 euro centi repu,a kole kao baja izasao sa 4,4 din kao on je dobar i posten i hoce da ispostuje kooperante!Sad ovo,od uvoza istog moze da zaradi isto para koliko i od izvoza,posto taj Ukrajinski kukuruz ne valja ni za k.... al cena ga prodaje,cujem potrebne su neke menice-cuda,muda...i sve ide preko berze ko hoce da kupi taj kukuruz! Bice zajebano...

DusanA
24-09-12, 21:29
Igraju se igrica sa nama, ne moze covek da bude pametan sta da radi, uvek nam jedno kajanje ne gine.

slobapatrola
24-09-12, 21:37
ja mislim da blefiraju,da bi iscackali i to malo sto nam je rodilo...treba biti strpljiv a i mudar

DusanA
24-09-12, 21:43
Ja, i jesam mislio da ce prvo krenuti rast cena, pa onda na sredini berbe (sto je sada), kao usled velike ponude pad (kada krenemo svi da ga masovno prodajemo u panici da ce jos padati), pa opet posle berbe rast. Igrarije, nadam se da nije istina.
A moze da se desi i da ode za koji dan na 29 din, kome ovde trebaju kockarnice pored ovakvog trzista.

mikulaš
24-09-12, 21:51
U Padini od danas cena 28 din sa 5%pdv

F.E.A.R
24-09-12, 22:01
MK je otvorio najveci silos u Ukrajini,ko zna koji on to kukuruz dovozi po toj ceni i sto,da li je proslogodisnji,mozda i z...bo ukrajince za novi,ma sve su to mucke,ali generalno gledano moje je misljenje da je ova godina predodredjena za odlicnu cenu,dosta njih sa kojima sam bio u kontaktu ne da to malo jada sto su skinuli jer odose u minus,nema druge nego cekati cenu

bokikoki
24-09-12, 22:11
Nemojte se jediti, to za Ukrainski kukuruz je glupost, kad bi ga uvezli cena bi bila min 29 din dovezeno u Srbiju bez carine, taxi i poreza. Stvarno je smesno da verujete u te price.

rekreativac
24-09-12, 22:17
I jasam cuo da je MK dovezao (uvezao) ukrajinski kukuruz, koji zbog nove uredbe o ukidanju carina sada kosta fco Srbija 24 din. Sve sto se radi, radi se u interesu tajkuna, dripcine oloske (ako je istina), sjebao nas sa cenom za repu, zabranio suncokret i soju, a sada ode i kukuruz. I sve kao u interesu gradjana nase zemlje.::sramota::MK ima tamo svoje njive + ono sto otkupi i tamo verovatno zakida na vagi,vlazi,primesama i ostalom a poznato je da je ukrainska roba uvek bila jeftina onda i ne cudi da ga izadje toliko kukuruz kad ga doveze ovamo.
a ne bi me cudilo da je on zasluzan za ukudanje carina da bi mogao taj svoj kukuruz da proda po vecoj ceni ovde nego negde drugde inace je vlada mogla uvesti zabranu izvoza kao za repu, soju i suncokret a s obzirom da su rekli da kukuruza i psenice ima dosta za domace potrebe sa ovim ukidanjem carina samo ce da zeznu zemljoradnike
mamicu im lopovsku ":":{

slobapatrola
24-09-12, 22:18
i ja bih rekao da od toga ni mojega !

bokikoki
24-09-12, 22:23
MK ima tamo svoje njive + ono sto otkupi i tamo verovatno zakida na vagi,vlazi,primesama i ostalom a poznato je da je ukrainska roba uvek bila jeftina onda i ne cudi da ga izadje toliko kukuruz kad ga doveze ovamo.
a ne bi me cudilo da je on zasluzan za ukudanje carina da bi mogao taj svoj kukuruz da proda po vecoj ceni ovde nego negde drugde inace je vlada mogla uvesti zabranu izvoza kao za repu, soju i suncokret a s obzirom da su rekli da kukuruza i psenice ima dosta za domace potrebe sa ovim ukidanjem carina samo ce da zeznu zemljoradnike
mamicu im lopovsku ":":{

Razmisli sto ga nebi prodao u Madjarskoj, tamo je veca cena.Nema logike to je prica za malu decu, razmisljajte svojom glavom

Goran G.
24-09-12, 22:26
mozda hoce da pomogne srpske stocare:lol:

dragan.kovacev
24-09-12, 22:50
ja sam odustao od prodaje jednog dela kukuruza, sve ce biti spakovano u supe i kotarke.iznecu na lager 20t da imam da se troskarim nazimu il za nedaj boze da nemoram po nekom snegu i smetovima da ga tovarim...

bikacan
24-09-12, 23:24
Moguce je da je u Ukrajini jeftiniji kukuruz... tamo je Mtz traktor duplo jeftiniji nego kod nas, MAP takodje, nafta takodje... (mozda i vise)

zico78
24-09-12, 23:33
kod nas je sve moguce samo da seljaku ledja slomiju svud u svijetu pomazu poljoprivredu sa subvencijama beskamatnim kreditima posticajima itd samo da poljoprivreda ne propadne a u nas obrnuto uzimaju i ovo malo sto je ostalo od poljoprivrede.

stewe NS
25-09-12, 00:22
kod nas je sve moguce samo da seljaku ledja slomiju svud u svijetu pomazu poljoprivredu sa subvencijama beskamatnim kreditima posticajima itd samo da poljoprivreda ne propadne a u nas obrnuto uzimaju i ovo malo sto je ostalo od poljoprivrede.
Svuda u svetu...? Kako da te pomogne drzava Srbija koja je pred bankrotstvom? Tesko ce to ici, nego gledaj da se snadjes sto bolje mozes u postojecim uslovima, a jedan od najvecih problema ovde je sto su svakom njegovi problemi najveci, tesko da vidi i tudje. A sta ce biti kad rafinisano ulje ode na 250 din. kilo mesa na 1500? Tesko da ce to iko moci da plati, al vazno je da je cena 55. No, ozbiljne su to (preozbiljne i presiroke) teme...!

F.E.A.R
25-09-12, 12:06
MA neka ide ulje gore ali neka dobro plate poljoprivreednike,jedan je rekao nek ulje bude 250 din ja koji sam radio zemlju imacu da ga kupim ako plate dobru cenu,posto uslovljavaju cenom ulja,a ,doticni rece, to sto Beogradjani kukaju na cenu ulja pa nek i oni sednu u traktore i oru...Tako je i moje misljenje cisto trzisna ekonomija...nema kukuruza=dobra cena...drugacije ne valja jer opet je poljoprivreda na gubitku...a i to sto Zico78 rece potpuno je u pravu,drzava pomaze a ako je nasa u bankrotu zasto nikad ponavljam NIKAD nije pomogla poljoprivrednike...setite se 2007-me i podele vestaka i semena...koje taj vestak i to seme uzeo od drzave nista mu nije rodilo...kvalitet nula.E kad se poljoprivrednici usaglase da nece davati bud zasto svoje proizvode prestace i muza pa makar da krene i sa ovog foruma....siguran sam da i ovde na forumu ima odredjenih sa silosima koji i pustaju ovakve informacije a taj koji se upeca im zlata vredi jer siri spekulativne informacije...samo hrabro,mora se paritet cene i kolicine izjednaciti jer ce 70% zavrsiti u minusu a to nikako nije dobro prvenstveno radi daljih planova setve...
Zelim Vam svima dobru cenu i pune cardake i naravno slogu.Zivi bili pa videli

- - - - - - - - - -

I jos nesto,zar nije taj posteni Kostic rekao uvedite zabranu za suncokret ili ide ulje na 200 din. i koje ovde lud,zabrana uvedena a ulje svakako preko 200 din.

Djole71
25-09-12, 12:19
Agrikom Sombor do 15,5% placa 27,2 din/kg.bez odbitka primesa,defekta i loma....

stewe NS
25-09-12, 15:41
MA neka ide ulje gore ali neka dobro plate poljoprivreednike,jedan je rekao nek ulje bude 250 din ja koji sam radio zemlju imacu da ga kupim ako plate dobru cenu,posto uslovljavaju cenom ulja,a ,doticni rece, to sto Beogradjani kukaju na cenu ulja pa nek i oni sednu u traktore i oru...Tako je i moje misljenje cisto trzisna ekonomija...nema kukuruza=dobra cena...drugacije ne valja jer opet je poljoprivreda na gubitku...a i to sto Zico78 rece potpuno je u pravu,drzava pomaze a ako je nasa u bankrotu zasto nikad ponavljam NIKAD nije pomogla poljoprivrednike...setite se 2007-me i podele vestaka i semena...koje taj vestak i to seme uzeo od drzave nista mu nije rodilo...kvalitet nula.E kad se poljoprivrednici usaglase da nece davati bud zasto svoje proizvode prestace i muza pa makar da krene i sa ovog foruma....siguran sam da i ovde na forumu ima odredjenih sa silosima koji i pustaju ovakve informacije a taj koji se upeca im zlata vredi jer siri spekulativne informacije...samo hrabro,mora se paritet cene i kolicine izjednaciti jer ce 70% zavrsiti u minusu a to nikako nije dobro prvenstveno radi daljih planova setve...
Zelim Vam svima dobru cenu i pune cardake i naravno slogu.Zivi bili pa videli

- - - - - - - - - -

I jos nesto,zar nije taj posteni Kostic rekao uvedite zabranu za suncokret ili ide ulje na 200 din. i koje ovde lud,zabrana uvedena a ulje svakako preko 200 din.
Prvo- iza zabrane ne stoji Kostic (nema uljaru). A drugo, od 3-4 kg. suncokreta se pravi litar ulja, pa ti vidi koja ce biti cena. A sto se vlasnika silosa tice, njima je u najvecem interesu da ima gomila robe jer se u suprotnom utrkuju ko ce dati vise. Prijatelju, cele prosle gosine cena kukuruza i psenice bila je najvisa u regiinu, i sad je tako sa psenicom. Problem je sto se ljudi ovde zale samo na svoje probleme pa bili to prosvetari, studenti, poljopruvrednici ili neki treci. Ali ima tu jedan problem- kad vidis samo svoje muke i probleme kao i interese, upadas u zamku da previdis jos gomilu drugih okolnosti koje su objektivne. Polako ali sugurno, stoga se ucvrscuju betonskim temeljima monopoli koji ce unistiti slobodnu kokurenciju, nezavisnost slobodnog poljoprivrednika i slobodno trziste. A vi ste za to gospodo- ko da dinar vise takodje odgovorni. Umesto da ste stvarali strateska partnerstva sa primarnim proizvodjacima, isli ste za prostom zaradom. Sve to.polako ali sigurno dolazi na naplatu!

pidikanac
25-09-12, 15:46
prijatelju ako ti veruješ da je u litar ulja čisto suncokretovo ulje i da nema još nekih dodataka onda OK ali ja koliko vidim ulje je sve bleđe i bleđe kao u onoj pesmi " pola vino pola voda "

DusanA
25-09-12, 17:00
Prodao danas po 27,6

slobapatrola
25-09-12, 17:06
vrlo je bitno da govorimo cene bez poreza,jer ima ljudi koji su u sa 8 i sa 5 procenta----

DusanA
25-09-12, 17:18
Da, u pravu si 27,6 tel kel do 20% vlage sa 5% pdv-a

slobapatrola
25-09-12, 17:24
ja sam danas prodao oko 3vagona cena za kukuruz sa 13 vlage je 26,5 bez pdv

Freelancer76
25-09-12, 17:38
Kod nas danas pala cena svuda, i u Victoriji i MK :(

F.E.A.R
25-09-12, 18:02
Prvo- iza zabrane ne stoji Kostic (nema uljaru). A drugo, od 3-4 kg. suncokreta se pravi litar ulja, pa ti vidi koja ce biti cena. A sto se vlasnika silosa tice, njima je u najvecem interesu da ima gomila robe jer se u suprotnom utrkuju ko ce dati vise. Prijatelju, cele prosle gosine cena kukuruza i psenice bila je najvisa u regiinu, i sad je tako sa psenicom. Problem je sto se ljudi ovde zale samo na svoje probleme pa bili to prosvetari, studenti, poljopruvrednici ili neki treci. Ali ima tu jedan problem- kad vidis samo svoje muke i probleme kao i interese, upadas u zamku da previdis jos gomilu drugih okolnosti koje su objektivne. Polako ali sugurno, stoga se ucvrscuju betonskim temeljima monopoli koji ce unistiti slobodnu kokurenciju, nezavisnost slobodnog poljoprivrednika i slobodno trziste. A vi ste za to gospodo- ko da dinar vise takodje odgovorni. Umesto da ste stvarali strateska partnerstva sa primarnim proizvodjacima, isli ste za prostom zaradom. Sve to.polako ali sigurno dolazi na naplatu!

Pa gde ti zivis covece,ima zato Secerane i to bas kod mene,pa zatim Carnex i opet kod mene u Vrbasu,sa Peconijem je u dilu oko Vitala(fabrika ulja) i Medele vec godinama pazi opet kod mene u Vrbasu a pazi sad ovo sa Agroservisa clanak iz Avgusta ono sto svi znaju ili izgleda ne znaju:"
Špekuliše se da iza zabrane stoji srpski „kralj šećera” Miodrag Kostić koji bi sve za sebe, a plaća puno manje.Ni sedam dana nakon što je Srbija uvela tromesečnu zabranu izvoza šećerne repe, soje i suncokreta, koja se odnosi i na ugovorenu proizvodnju i oranice hrvatskih kompanija u Vojvodini, još nema pomaka na relaciji između dve zemalja.
Ovo se odnosi na suncokret,repu i soju.Opste je poznata cinjenica nabavke sirovina iz Vitala za Carnex i obrnuto,Kostic dovozi suncokret (SVOJ) u uljaru.
I jos nesto odakle ti to da je cena psenice i kukuruza prosle godine bila najvisa u regionu???Izlistacu ti cene unazad 2.5 godina..pisem ih jednom nedeljno(fanatik)

Piše: Jolanda Rak Šajn

Goran G.
25-09-12, 20:30
ja bih voleo da je kod nas najveca cena medjutim kod nas na carini svaki dan ima bar 15 kamiona sa robom za bosnu
danas mi je bio kamion u sojari u beceju da tovari sacmu ali su ga vratili na utovar u zmajevo jer u beceju sva sacma ide u izvoz za hrvatsku a kamiona za izvoz je toliko da je prepun parking

diklofen
25-09-12, 20:36
Pala cena sa 27 na 26din/kg sa 5% PDV-a.

rale
25-09-12, 20:48
Granexport jos 28 din sa 5% pdv do 15 % vlage

bojcetic
25-09-12, 21:07
Stapar 27.62din do 14.5 vlage.

mims
25-09-12, 21:10
Kod nas 27,3 sa lagera a 28 na džakove.

dejan 77
25-09-12, 21:36
izgleda da mk pokusava da ponovi aferu secer,uveze ukrajinski kukuruz(svoj) koji je losijeg kvaliteta i preproda ga kao nas.
ovo je probni balon sa cenom ,pa ko se upeca upecao se.

sinisa1979
25-09-12, 21:51
28.14 Gebi. Juče digli cenu.

sasa22
25-09-12, 21:52
izgleda da je MK uvezo kukuruz i u Madjarsku a pre par dana i u onu prokletu zemlju... A o kvalitatu da negovorim nas je bolji no ikad.Samo malo zelen i crven i supalj....

stewe NS
25-09-12, 22:19
OVO FANATIK TAKO BODE OCI... Al prihvatam konstataciju, nek bude. Ono sto je fakat je da Kole nema veze sa Invejom sem kada se radi o trgovini i ustupanju skladisnih kapaciteta za suncokret. A ti cuvaj svoju dragocenu robu, bas me briga sta ces s njom i kad ces da je prodas. Ono sto je medjutim cinjenica je da MK taj kukuruz izvozi u Aziju, gde skuplje prolazi, a obzirom da je srpsko trziste zatvoreno i monopolizovano sigurno ce pre taj uvoz iz Ukrajine da utice na damping cene jer ce i nas kukuruz kupovati MK a ne neko s foruma ili Zanzibara jer zna se ko je ovde najaci igrac i kome je kukuruz primaran u trgovivni. Sve sto sam rekao bilo je cisto iznosenje misljenja a vreme pred nama ce pokazati ko je u pravu. Cini mi se medjutim da je svaki tvoj post tipa, ne dajte robu ide gore, nemojte biti naivni i td. Teorije zavere protiv proizvodjaca, a onda iskipujes svoje kukuruze u MK 100 %! Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci da ne zastupam niciji interes, a videcemo ko je u pravu. Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet- samo da je ISKLJUCIVO MENI dobro...!

oldtimer
25-09-12, 23:02
MK komerc Tomasevac 27,70 din/kg SRPS. Jucerasnja cena, ne znam da li se danas menjalo.

slobapatrola
25-09-12, 23:08
Ljudi pisite cene bez poreza,jer cemo samo tako da znamo prave cene!!!!!!!!!!!!!!!

oldtimer
25-09-12, 23:12
Pa 90% poljoprivrednika nije u sistemu PDV-a! Zar nije logicnije da onaj ko jeste to posebno naglasi, nego da svi ostali racunaju zbog nekolicine?

slobapatrola
25-09-12, 23:15
pa ima ko jeste pa taj napise cenu sa 8 posto....i nastane zabuna,a dok ipsravi a nema ga par dana....
Naj logicnije je da se pisu bez poreza pa cemo tako najlakse da vidimo ko koliko placa

F.E.A.R
25-09-12, 23:26
OVO FANATIK TAKO BODE OCI... Al prihvatam konstataciju, nek bude. Ono sto je fakat je da Kole nema veze sa Invejom sem kada se radi o trgovini i ustupanju skladisnih kapaciteta za suncokret. A ti cuvaj svoju dragocenu robu, bas me briga sta ces s njom i kad ces da je prodas. Ono sto je medjutim cinjenica je da MK taj kukuruz izvozi u Aziju, gde skuplje prolazi, a obzirom da je srpsko trziste zatvoreno i monopolizovano sigurno ce pre taj uvoz iz Ukrajine da utice na damping cene jer ce i nas kukuruz kupovati MK a ne neko s foruma ili Zanzibara jer zna se ko je ovde najaci igrac i kome je kukuruz primaran u trgovivni. Sve sto sam rekao bilo je cisto iznosenje misljenja a vreme pred nama ce pokazati ko je u pravu. Cini mi se medjutim da je svaki tvoj post tipa, ne dajte robu ide gore, nemojte biti naivni i td. Teorije zavere protiv proizvodjaca, a onda iskipujes svoje kukuruze u MK 100 %! Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci da ne zastupam niciji interes, a videcemo ko je u pravu. Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet- samo da je ISKLJUCIVO MENI dobro...!

Druze FANATIK se odnosilo na mene(fanaticno pratim svako kretanje kukuruza na 7 dana vec 2.5 godine,ranije nisam ali zadnjih godina da)..Kazes nas je mentalitet da je samo meni dobro,padne li ti na pamet koliko ja crncim za to,koliko puta sam izj..an od strane silosa za cene,kradju na vagi,kradju na vlazi,zabranama izvoza,ej pa zavisim od toga ja i moja deca,ko mene uopste gleda i koga je briga,imali smo ovde jednog iz Perleza slicnog razmisljanja kao ti koji je isto iznosio misljenje,ali to misljenje je uvek bilo prodavajte ide cena dole,sa 14 din. prosle godine prodavajte ide dole,dodje 20 on prodavajte sigurna informacija ide dole pazi ja da prodam odoh u minus za cije dobro?Narodnih masa?Da ne budu cene visoke drugima?Ko ce mi reci hvala ne meni vec svima koji bi isli tvojom logikom?Ajde da zakljucimo temu i da ostane na tome.Jedno je sigurno ne bude li ponude u zadovoljavajucim kolicinama cena ide gore a kako stvari stoje nama ponude.

- - - - - - - - - -

E zaboravih reci kazes "iskipujem svoje kukuruze u MK",prelistaj forum,MK ponudio najgore uslove,pisano je o tome na par stranica nazad,uracunat lom,prljavstina,vlaga,kontrola kvaliteta...avetinjski prazni silosi Zitobacke i ostalih Kosticevih otkupnih mesta...imas iskustva od pre 5-10 dana bas ovde na forumu

oldtimer
25-09-12, 23:40
Mislim da se nasim tajkunima dodeljuju Bozanske moci, i to cesto neopravdano. Cinjenica je da su svi oni (MK, Invej, Delta...) dosta sitne ribe u medjunarodnim okvirima.

mims
25-09-12, 23:42
Ma njima je problem što su ugovarali prodaju na bazi cene od 15e pa sad mi treba to da platimo.

marko22
25-09-12, 23:47
Svo moje iskustvo s paorima u 90% slucajeva govori da vide samo rast a vrlo su tanki da utvrde zakonitosti trzista i donesu hrabre investicione odluke s vizijom. To se nazalos savrseno uklapa u nas mentalitet.
A mozes li nam reci, da li si radio sa paorima drugih zemalja, pa sada znas kakvi su nasi paori?
Mozes li nam reci barem neke zakonitosti trzista?

dragan.kovacev
26-09-12, 00:08
28din ode malo gore...

stewe NS
26-09-12, 02:56
A mozes li nam reci, da li si radio sa paorima drugih zemalja, pa sada znas kakvi su nasi paori?
Mozes li nam reci barem neke zakonitosti trzista?
Dovoljni su mi ovi nasi sasvim. A kakvi su...? Kad cena raste- raste beskonacno, kad pada pada- prodaj. Previse prosta logika, slazes se? A o zakonitostima mogu da te savetujem uz proviziju, naravno... Ali, pretpostavljam, ti si iznad toga...Lkl{{

- - - - - - - - - -

Druze FANATIK se odnosilo na mene(fanaticno pratim svako kretanje kukuruza na 7 dana vec 2.5 godine,ranije nisam ali zadnjih godina da)..Kazes nas je mentalitet da je samo meni dobro,padne li ti na pamet koliko ja crncim za to,koliko puta sam izj..an od strane silosa za cene,kradju na vagi,kradju na vlazi,zabranama izvoza,ej pa zavisim od toga ja i moja deca,ko mene uopste gleda i koga je briga,imali smo ovde jednog iz Perleza slicnog razmisljanja kao ti koji je isto iznosio misljenje,ali to misljenje je uvek bilo prodavajte ide cena dole,sa 14 din. prosle godine prodavajte ide dole,dodje 20 on prodavajte sigurna informacija ide dole pazi ja da prodam odoh u minus za cije dobro?Narodnih masa?Da ne budu cene visoke drugima?Ko ce mi reci hvala ne meni vec svima koji bi isli tvojom logikom?Ajde da zakljucimo temu i da ostane na tome.Jedno je sigurno ne bude li ponude u zadovoljavajucim kolicinama cena ide gore a kako stvari stoje nama ponude.

- - - - - - - - - -

E zaboravih reci kazes "iskipujem svoje kukuruze u MK",prelistaj forum,MK ponudio najgore uslove,pisano je o tome na par stranica nazad,uracunat lom,prljavstina,vlaga,kontrola kvaliteta...avetinjski prazni silosi Zitobacke i ostalih Kosticevih otkupnih mesta...imas iskustva od pre 5-10 dana bas ovde na forumu
Jedno je definitivno sigurno, cena se ne moze predvideti nikada, bas kao sto nije mogla ni ova susa i sve njene posledice. Ja sam siguran da je Ukrajinski kukuruz daleko losijeg kvaliteta od domaceg, ali je veliko pitanje kako ce cena od 2,5- 3 din manje uticati na cenu i samo trziste kratkorocno i dugorocno. Sigurno je da je cilj da se snizi cena (kvalitetnijeg) zarad, pretpostavljam, izvoza, ali videcemo kakav ce uticaj to imati na formiranje cene. Ono sto primecujem je da ima jako puno merkantile' kukuruza na 26,7- 27+PDV koja se ne realizuje juce i danas nikako. Trgovci ce standardno pokusati da prodaju zalihe, paore da ubede da predaju na silose, a histerija ce da odradi nizu cenu. Treba (kao i za sve) da prodje 10- 15 dana. Bas kao i za soju i konacnu cenu suncokreta da se stabilizuje (neka nova) cena. Inace, soje takodje ima puno u ponudi a kupci "ciljaju" cenu od 65+ PDV najvise, barem oni s kojima sam se ja cuo, dok je trend pada evidentan i na svetskim berzama, a ya sucokret je pokusan damping u situaciji nedostatka robe sto ni u ludilu nije moglo da prodje...!

DusanA
26-09-12, 07:42
Da li ste vi ljudi sigurni da je taj kukuruz iz Ukrajine toliko los ? Njihova zemlja je najplodnija u Evropi, malo mi nije logicno da im je nekvalitetan kukuruz. Iz mog iskustva, ni moj kukuruz ove godine nije bas nesto kvalitetan.

slobapatrola
26-09-12, 08:55
kukuruz im je sigurno dobar,ali mislim da ge oni nemaju za izvoz ia da je to samo patka na koju smo se svi upalili...Ali morate da znate sledece da je i ovo jaka cena, i da ako skoci jos nece imati ko to da plati ....

mikiperlez
26-09-12, 10:01
boze kakvih ljudi ima na ovom forumu,tel za kupovinu ovog kukuruza 0648711406 Srdjan

F.E.A.R
26-09-12, 11:12
Ukrajinski kukuruz...ima da ga nema za mesec-dva krenu li egipcani sa kupovinom kao sto su i sa psenicom u avg.,u extra godinama kad je radjalo ruski i ukrajinski je odlazio najkasnije do marta,tad je i kretala akcija..polako ali sigurno..ako i oni ne uvedu zabranu.Pozdrav Miki bas si mi nedostajao

kanalas robert
26-09-12, 18:32
Ja danas prodao sa 22%vlage za 27 dinci u dzakovima kamiondzija na svoju odgovornost odneo 15 tona jos imam nekih 20 meteri i do sledece jeseni nemam kukuruza ja zadovoljan kakva je godina prosek nesto jaci od 20 meteri po kj

amazon
26-09-12, 21:08
Kod nas digli usluzno krunjenje sa 10000din na 15000din;D}

bikacan
26-09-12, 22:15
A kad kukuruzu padne cena oni ne smanje cenu krunjenja...

Dolovac
26-09-12, 22:38
Kod nas digli usluzno krunjenje sa 10000din na 15000din;D} kod mene je 3500din vagon bez radnika 2 u ambar ili prikolicu i jedan na sapurine tako ja radim godinama vagon se okruni za 2 sata i da cena radnika je 800din znaci sa 6000 hiljada vagon sa radnicima! Vas su drali i sa 10000 a kamoli sadaLkl{{

dragan/53
26-09-12, 22:40
kukuruz im je sigurno dobar,ali mislim da ge oni nemaju za izvoz ia da je to samo patka na koju smo se svi upalili...Ali morate da znate sledece da je i ovo jaka cena, i da ako skoci jos nece imati ko to da plati ....
kukuruz jeste iz ukrajine ali je to KOLETOV kukuruz jer kole tamo ima na hiljade hektara i nasi agronomi tamo rade

bikacan
26-09-12, 22:43
Znači, svetsko a naše? Lkl{{

Stanic
26-09-12, 22:57
Znači, svetsko a naše? Lkl{{
Da,da... :)

talianu
27-09-12, 05:25
zz Milenijum 27,5 din sa 5% pdv-a do 17 % vlage.

marko22
27-09-12, 08:50
Dovoljni su mi ovi nasi sasvim. A kakvi su...? Kad cena raste- raste beskonacno, kad pada pada- prodaj.
Dovoljan ti je uzorak sa ovako malog trzista! Ovaj pokusaj sa psihologijom mase i stampedom ti je dosta los.

Previse prosta logika, slazes se?
I suvise prosto shvatas. Inace, ne funkcionise i nije tacno. Ali, da bi to znao, morao bi malo da sidjes iz kancelarije i da vidis sta masa radi. Iznenadio bi se kad bi video koliko su pametniji od mnogih dilera. Ako se tako zovete vi koji pokusavate da kupujete od poljoprivrednika.

A o zakonitostima mogu da te savetujem uz proviziju, naravno...
U prstima imam iskustva sa nekoliko finansijskih trzista. Ali sam spreman uvek da platim novo saznanje. Mislis da mozes da dajes savete, ako si poznavalac samo naseg lokalnog trsista?

Ali, pretpostavljam, ti si iznad toga...Lkl{{
Dosta puta sam iznad, dosta puta ispod. Zavisi. Nekad pogodim trend, nekad promasim. Kod nas sam pun promasaja, to je valjda zato sto nam je trziste razvijeno, sa razvijenim finansijskim instrumentima, sa velikom likvidnsocu, sa nezavisnim regulatornim telima, sa skolovanim i iskusnim brokerima. Slazes se?

Jedno je definitivno sigurno, cena se ne moze predvideti nikada.
Zasto ne bi moglo, pa cena ima samo tri mogucnosti, da raste, stagnira, ili pada. Svaka je 33%. Ajde daj nam neki grafik sa pretpostavljenim kretanjima, u narednih recimo 6 meseci. Pretpostavljam da ti to nije problem, posto verujem da imas dobru platformu povezanu na London, ili Chicago, po kojoj mozes i crtati trendove.

MOMOSARIC
27-09-12, 09:31
Naravno da se cijena nemože nikada predvidjeti to znaju i ptice sa grane , ali mnogi misle da smo mi proizvodjači nepismeni kao nekada .Znamo i mi nešto al nam je glupo da imamo 10,20 il 30ha kukuruza a da pametujemo. Stvarnost je da je razmjena informacija na našoj strani , i mi znamo da kretanje cijene uglavnom kreće iz SADa , i da je malo pala zbog izvještaja USDA da pad prinosa nije onoliki kolko se mislilo (često nisu realni izvještaji) . Sada su sve oči uprte u Južnu Ameriku , pogotovo Kineske ,koji drže prst na obaraču dali da naruče ogromne količine iz Sj ili Južne Amerike .
U JA trenutno su usjevi u dobrom stanju ( što svaki seljak može vidjeti na npr : http://www.mdafederal.com/mda-earthsat-weather/cropcast-ag-services/crop-model-graphics/corn/South-America-Corn.gif/image_view_fullscreen)

Ako kod njih zasuši onda cijena može pasti jedino ako više nikome netreba kukuruz.

mikiperlez
27-09-12, 13:16
Robne rezerve 29,70 s pdv, znace se tacno u ponedeljak

F.E.A.R
27-09-12, 13:32
Eto...posle tih rezervi blazi pad cena zbog povecane ponude..ocekivano kao i prosle godine Decembar otkup drzave za 18 din odmah pad.Djavola ne moze da se predvidi cena.Komentar Marka22 me odusevio...znaci ako drzava da tu cenu odmah ide cena dole ali ne dugo,ponovo opet rast,samo su ove godine mnogo ranije reagovali

talianu
27-09-12, 21:25
Danas video.
Gran EX. 28 din 14%
Milenijum 27,5 do 17%
Recolta(ventura) 27 sa 14%

E sada Što vlaga ide gore ventura je najnepovoljnija. Nisam zapamtio kako ide redom jel mi kukuruz imao oko 25% pa sam ga iskipovao kući na "sušenje" ali mi drugar reče da mi sleduje 25% odbitaka i to sa njegovim popustom( znači skinuo procenat ili dva )
GE isto plaća i za kukuruz od 15% vlage ali ako ima 17% cena je 26,30 dok u Milenijumu dobijete 27,5 din.
Moja predpostavka je da je Milenijum najbolje nanjušio situaciju i izašao sa takvom ponudom .Verovatno roba koja im stigne i nema vlagu tj tu je oko 14%.
Ljudi se vode mišlju "šta ako ima vlage, tamo bolje plate".
Ne bi bilo loše da postavimo tablice odbitaka kako bi bili u toku ko koliko zavrće.
Ja jedino znam da kad završim berbu resto što ne stane u ambar ide na tržište,robu dobija najbolji ponuđač,nema ljutnje.
Ako bude na 14% ili 15% ide u GE ako bude više ide u Mil. ako bude preko 17% ide u...^-^

bokikoki
27-09-12, 21:42
Je li moze neko da mi kaza koliko je ostalo jos do kraja berbe, koliko procenata je skinuto

DusanA
27-09-12, 21:50
Kod nas je zavrseno preko 60%

mims
27-09-12, 22:03
Je li moze neko da mi kaza koliko je ostalo jos do kraja berbe, koliko procenata je skinuto

Oko 90% možda i više.

savato
27-09-12, 22:14
Kod nas je zavrseno preko 60% Mnogo manje,jedva 40 % koliko ja obilazim atar a to je skoro svaki dan,ali za 7 dana ce biti 80-90% posto sad za vikend s kim god sam pricao kaze berem,vrsem... Udarni vikend sto se tice skidanja kukuruza je pred nama!I da obrano je jedva 10-ak posto,ostalo se vrse! Cena sapurina u najavi 15.000 din ove zime a i ubuduce...

ljusha
27-09-12, 22:23
Kod nas jedino kalafonci tumaraju po njivama,uradjeno 99%

ta Peera
27-09-12, 23:12
Isto i kod nas , možda ostalo po neko kj. da se uradi u ataru
Nisam čitao baš sve gore postove pa možda je neko već napisao ..
ALI
Koliko sam čuo da će pokušati da obore cenu kukuruza jer će Kole da uveze ,,veću količinu "...

marko22
27-09-12, 23:19
So under “normal” weather conditions, prices for each crop will reach their highs and lows at about the same time each year.
This is called “seasonality.” And since it’s one of the strongest indicators of where a crop is headed down the road, we can use it to maximize our gains when playing the commodities market.

A ko ne veruje, evo mu grafik pa nek gleda za prethodnih 100 godina http://www.tradingeconomics.com/commodity/corn

talianu
28-09-12, 05:30
Kod nas nije ni soja gotova ,kukuruz oko 20% skinut.

steve73
28-09-12, 06:41
kod nas za tri dana ama pustos u ataru nece biti nista da se bere-vrsi a cene se krecu od 27.51-28.14 jus kvaliteta naravno

mcbaycow
28-09-12, 07:26
Kod nas oko 70% skinuto sigurno.

oldtimer
28-09-12, 09:47
MK Komerc Tomasevac, od jutros cena pala sa 27,70, na 26,50 din. Od ponedeljka kazu 25 din/kg, SRPS kvaliteta. Rondja Botos 26,50 din/kg tel-kel do 17% vlage.

Kukuruzar
28-09-12, 10:29
Dimic placa u Bavanistu 26 dinara, do 17% vlage

drobi
28-09-12, 10:58

Kod nas na severu jedva se nadje koja parcela.Skinuto sigurno preko 90%.
Zato i Gebi dize cenu, jer nema vise odakle da se kupi.Juce podigli cenu na 27.20+pdv.

Nikola.S
28-09-12, 11:01
Koliko sam čuo da će pokušati da obore cenu kukuruza jer će Kole da uveze ,,veću količinu "...
U pravu si , to se vec desava, a i uredba o zabrani izvoza soje , suncokreta i repe nam bas ne ide na ruku

DusanA
28-09-12, 12:54
I ja sam cuo da ce kukuruz da pojetini, ali znam da to nece dugo da traje.

kanalas robert
28-09-12, 13:25
Od danas u Agro Grnji ne kupuju kukuruz samo na lager cena u blagom padu pa ne znaju dokle ce pasti

amazon
28-09-12, 13:34
Bavaniste pao kukuruz sa 27,5 na 26 sad sam cuo za dalje se nezna kazu zbog uvoza iz ukrajine .

savato
28-09-12, 14:50
Kod nas u Fotos-u stao otkup do sutra,pada cena a ljudi natovareni cekaju do ujutru! Za ostala mesta ne znam,ovo mi rece covek kom sam trebao ujutru da berem,sad nema prikolice a ja moje pozajmio tastu koji isto tamo predaje i isto ceka do ujutru!Napravili zavrzlamu na brzaka...

F.E.A.R
28-09-12, 15:01
Zmajevo i Kucura Prelevic ne placaju vec samo lager cena 27.5 din,a dobru foru smislili za lager samo do 1.Maja...zovem gazdu juce i pitam ga odakle sad samo do 1 Maja lager kaze mora cistiti zbog psenice,rekoh mu it o bas mesec dva do najjacih cena kukuruza...on cuti...i kad sam mu rekao znas kad ces opet dobiti na lager ovako nije dogovoreno kaze aj videcemo da se nesto iskombinuje...bezobrazluku nikad kraja

savato
28-09-12, 15:10
Uplaceno danas po 27,60 predao u ponedeljak!

mims
28-09-12, 15:23
Kod nas još uvek 28 na džakove, ali će ići dole.

sunecar
28-09-12, 16:19
Kod nas 28 din,nikom ne pada na pamet da spusta cenu>:({.Jutros pala lepa kisa 14 l/m2 pa stali sa kombajniranjem.

marko22
28-09-12, 17:41
Pa logicno je da kod nas danas pada cena kukuruza, kao i da od ponedeljka nastavi pad, jer ipak je u svetu danas skocila cena samo nekih sitnih 5%. Ti skokovi od 5% su normalna pojava i cist su signal da ce da dodje do potpunog sloma trzista kukuruza i da ce se kukuruz deliti za dzabe, posto su USA rezerve nikad vece posto je rod podbacio nekih 12%, a u Rusiji i Ukrajini je rod podbacio sitnih 25%.

Samo nam je teska ironija ostala u besmislu svakojakih budalastina.

amazon
28-09-12, 18:59
24. 09. do 28. 09. 2012. (http://www.proberza.co.rs/arhiva/komentar-nedeljnog-prometa-roba/)

Finansijski
27.949.000,00 din

http://www.proberza.co.rs/uploads/images/slike/dn.gif

Količinski
825 tone

Kukuruz
28,85 din/kg*

Pšenica
30,24 din/kg*

http://www.proberza.co.rs/uploads/images/slike/up.gif

Semenska pšenica
43,20 din/kg*

http://www.proberza.co.rs/uploads/images/slike/eq.gif

Soja
72,54 din/kg*

Evo i na berzi pao a psenica skocila^-^.

Stojan-ki
28-09-12, 19:43
Danas prodao stari kukuruz 25tona po 30 dinara djakiran.

mims
28-09-12, 21:38
http://www.agroservis.rs/otkup-kukuruza-za-republicke-robne-rezerve-preko-produktne-berze

Kako će ovo uticati na cenu?

F.E.A.R
28-09-12, 21:57
http://www.agroservis.rs/otkup-kukuruza-za-republicke-robne-rezerve-preko-produktne-berze

Kako će ovo uticati na cenu?

Oborice je na kratko kad se zavrsi otkup,posle rast

sale ratar
28-09-12, 22:12
Kod nas ozz TERA NOVA 25 din kukuruz.

paorpaor
29-09-12, 08:04
Kod nas je otkupljivac koji je prosle godine otkupio oko 1000 vagona, sad to jest do sad otkupio za ovu godinu ni 200 vagona.
Nas atar je skoro "cist" od kukuruza. Mislite da ce cena za mesec dana biti ispod 30 din ?

mirmag
29-09-12, 08:10
Zmajevo i Kucura Prelevic ne placaju vec samo lager cena 27.5 din,a dobru foru smislili za lager samo do 1.Maja...zovem gazdu juce i pitam ga odakle sad samo do 1 Maja lager kaze mora cistiti zbog psenice,rekoh mu it o bas mesec dva do najjacih cena kukuruza...on cuti...i kad sam mu rekao znas kad ces opet dobiti na lager ovako nije dogovoreno kaze aj videcemo da se nesto iskombinuje...bezobrazluku nikad kraja

Ima par dana kako ne rade obracune,vec samo lager...kao odgovor zbog cega,kazu veliki priliv kukuruza, para nema za isplatu....

DusanA
29-09-12, 08:29
Nemaju dovoljno novca da isplate sve, i kod mene je velika navala.

F.E.A.R
29-09-12, 12:18
Ima par dana kako ne rade obracune,vec samo lager...kao odgovor zbog cega,kazu veliki priliv kukuruza, para nema za isplatu....

Lazu za priliv kukuruza,meni je rekao da su kupci utanjili sa parama..uzima na lager samo do 1 maja jer posle ocekuje zaradu krajem juna,jul i avgust cista i sigurna para

paorpaor
29-09-12, 12:47
Jako male kukuruza su otkupili otkupljivaci u opstinama Bac i Backa Palanka.

Korisnik1787
29-09-12, 13:28
To je zato što su u tim opštinama "loši" proizvodjači kukuruza pa nisu imali šta da otkupe, a i bolje je lagerovati u klipu pa sledeće godine prodavati! Lkl{{

Duško58
29-09-12, 15:39
Naslov u danasnjem listu "Dnevnik":

"Kukuruz skoro vredniji od zlata"

Drzava otkupljuje 200.000 tona zutog zrna po 29,70 dinara za kilogram.

Goran G.
29-09-12, 16:49
pa to i jeste nase paorsko zlato>:({

mims
29-09-12, 19:35
Za količinu ste upravu, jedan od lokalnih otkupljivača je sipao prošle godine i ispred šupa i direkt u kamion i pravili su pauzu, ove godine ima samo jednu malo veću gomilu.

idklecin
29-09-12, 20:00
To je zato što su u tim opštinama "loši" proizvodjači kukuruza pa nisu imali šta da otkupe, a i bolje je lagerovati u klipu pa sledeće godine prodavati! Lkl{{

da da ,,losi,, cekacemo kako ce se situacija razvijati pa cemo oceniti sta raditi

kristal
29-09-12, 20:37
Veceras mi se desilo to sto jos nikada u zadnjih 30 godina, a secam se kad su sa nozicem proveravali i sredinu zrna. Posle uzrokovanja iz jedne tepsije momam vrlo ljubazan , svako zrno pojedinacno je okretao prema svetlu i proveravao dali ima ostecenja od kojekakvih stetocina a ove godine bas je svaka gamad ostrio k.... na ovaj siromasni rod a medju njima i odkupljivaci i na kraju posle pola sata mi objavi radosnu vest : nemogu da primim imas 7% defekta od ugriza kojekakvih buba.Odneo na drugo mesto gde su ustanovili jus i za 27,5din placaju u utorak. Neki preko hleba traze pogacu, ali nece dugo ,od ponedeljka ide kuci u podno skladiste pa ce traziti oni jos makar i preko" 7 % defekta"

dragan.kovacev
29-09-12, 20:58
kristal, i da su hteli da ga prime posle takvih egzibicija ja im nebi dao, vec bi otisao kod drugog koji jedva ceka da mu neko donese kukuruz...

prnjavor3
29-09-12, 21:05
pa kod mene je sada u otkupu novi kukuruz 240e po toni

dejan 77
29-09-12, 21:28
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/344665/Genetski-modifikovan-kukuruz-izaziva-rak
malo novosti iz sveta ovo moze doprineti povecanju cene naseg kukuruza.

bojcetic
29-09-12, 21:32
Ja sam zbog vlage od 0.2 preko jus-a okretao traktor. Rekao im ili pisite jus ili teram na drugo mesto (gde je jus 14.5). Nisu hteli da popuste pa nisu ni dobili 12t kukuruza. Inace APSOLUTNO svi vlagomeri u selu kradu min 0.5 pa cak do 2 posto!

DusanA
29-09-12, 21:37
U Crepaji su puni kukuruza, stali su sa kupovinom, na lager primaju, od prilike ne kupuju dok se ne iskristalise cena, da ne bi zeznuli kooperante, posto niko ne misli da ce cena stvarno da ide dole.
Inace, defekt i lom ni ne gledaju, samo vlagu.

talianu
29-09-12, 21:43
Kristal ne jedi se,sve je to normalno.
Ja trenutno imam u šupi 4 gomile.
1.ekstra kvalitet vlaga 14%
2.vlaga preko 20
3. sa dva i po jutra Pionir K67 golo govno,smrdi,crn ,crvi gmižu ja veće go**o nisam video od kukuruza
4. zrna koja odpadnu od branja,komušaljke,elevatora.
I da 5-ta gmila u ambaru.
Sve me muka hvata kad pomislim da sve to treba uvaljati a biti zadovoljan.No ruku na srce onog sa gomile broj 1 ima najviše.

Goran G.
29-09-12, 21:49
Ja sam zbog vlage od 0.2 preko jus-a okretao traktor. Rekao im ili pisite jus ili teram na drugo mesto (gde je jus 14.5). Nisu hteli da popuste pa nisu ni dobili 12t kukuruza. Inace APSOLUTNO svi vlagomeri u selu kradu min 0.5 pa cak do 2 posto!
a kako znas pravu vlagu?

DusanA
29-09-12, 21:54
Merenje vlage je cudo, iz iste kofe, dva puta mereno za 2 minuta, razlika preko 2%, jutros uzeo uzorak za proveru ispala vlaga 19,2, a danas kada sam zavrsio, izmerili mi 15,7%.

bojcetic
29-09-12, 22:04
@goran ihc
Covek koji mi je kombajnirao ima skladiste za svoje potrebe. Kako sav kukuruz skida u zrnu i sve skladisti u svojoj avliji, vlagomer je kupio pre x godina, ima da bi znao stvarnu vlagu.

talianu
29-09-12, 22:10
A verovatno ga je i baždario pre X godina.

bojcetic
29-09-12, 22:10
p.s. @DusanA
Jutarnja rosa je bila jaka, stoga neminovno kukuruz navlazi POVRSINSKI. Tu je jako zanimljivo kako vlagomeri mere vlagu. Moje kolege sa elektronike verujem da bi se slozile sa mnom da povrsinska vlaga utice strahovito na krajnji ishod merenja, a u praksi za poljoproizvodjaca ta vlaga minimalno poveca masu kukuruza.

mikulaš
29-09-12, 22:15
Veceras mi se desilo to sto jos nikada u zadnjih 30 godina, a secam se kad su sa nozicem proveravali i sredinu zrna. Posle uzrokovanja iz jedne tepsije momam vrlo ljubazan , svako zrno pojedinacno je okretao prema svetlu i proveravao dali ima ostecenja od kojekakvih stetocina a ove godine bas je svaka gamad ostrio k.... na ovaj siromasni rod a medju njima i odkupljivaci i na kraju posle pola sata mi objavi radosnu vest : nemogu da primim imas 7% defekta od ugriza kojekakvih buba.Odneo na drugo mesto gde su ustanovili jus i za 27,5din placaju u utorak. Neki preko hleba traze pogacu, ali nece dugo ,od ponedeljka ide kuci u podno skladiste pa ce traziti oni jos makar i preko" 7 % defekta"
Ja takvom otkupljivaču više nikad nebi kročio na prag, bilo je takvih otkuplivača i u mojoj okolini ali takvi ili se prilagode ili brzo završavaju karijeru otkupa>:({

bojcetic
29-09-12, 22:17
@talianu
Ne znam kad je bazdaren. Dovoljan dokaz je da mu se kukuruz nikad nije pokvario, a sigurno skladisti 100kj kukuruza.
Jos nesto. Kako to da kukuruzi sve do 17 vlage, po njihovom vlagomeru, se kipuju na jedno mesto? Ocigledno ga nece susiti.

Rajko75
29-09-12, 22:41
Manje vise Svi kradu ,meni su danas odbili da prime u jednoj fabrici premiksa i koncentrata vagon kukuruza kaze tehnolog ima zizka,a ja cu njemu znas li ti sta je to zizak ovaj kukuruz je vrsen sa njive danas a ne iz cardaka 2011,inace crv ga je malo busio i ima budjavih ali je sasvim ok za ovu godinu,te sam morao okrenuti kod onih pljackasa u uljarice u rumu ne znas gde je gore odbijaju ko u najrodnijim godinama

Sto se tice cene mislim da necu prodati ni zrno ako ne budem morao dok ne bude 35 a ove spekulacije na drzavno kosticevom nivou srecom nisu tako mocni van ove bedne Srbije pa nam nece mnogo naskoditi ko izdrzi nekih 6meseci, pa ako su zabranili izvoz sirovine soja ,sunc,repa de im je zabrana za ulje secer i sojinu sacmu ,znaci direktno su nas osakatili finansijski pod izgovorom da cine dobro sirotinji a redovi kamiona za sojinu sacmu u beceju kazu da su poduuzi. A ako se i uveze taj famozni ukrajinski kukuruz bojim se samo da ne napravi krug kao i secer pa postane srpski i produzi dalje

Mislim da je sto se tice cene vrlo jednostavno,s obzirom na prosecan ovogodisnji prinos,a ne bih rekao da je preko 2 t po kj to je cista nula na ovu cenu ukoliko niste jos i arendu uracunali onda je minus. E ja sam takav da cu pre ici i u minus cekajuci da skoci cena nego da prodam po ovoj trenutnoj i budem na nuli a verujem i velika vecina vas pozdrav

tesla
29-09-12, 23:05
Kod nas na njivama kukuruza skoro da i nema, a od otkupljivača je ispao najpametniji Barišić. Do 18% vlage odbija samo vlagu, bez troškova sušenja, a ostalo skoro i negleda, samo daj, tako da je on i najviše preuzeo kukuruza dok su se ostali nećkali šta i kako će da deru. Ovaj je na vreme shvatio da kukuruza ima jaaako malo, i napravio pravi potez.

bojcetic
29-09-12, 23:17
Eh da je kod nas samo da vlagu gledaju, ne bih razmisljao o sopstvenom skladistu. Ovako ove godine su mi maznuli lepu cifru za susenje kukuruza, koji NISU ni susili...

Goran G.
30-09-12, 07:23
Eh da je kod nas samo da vlagu gledaju, ne bih razmisljao o sopstvenom skladistu. Ovako ove godine su mi maznuli lepu cifru za susenje kukuruza, koji NISU ni susili...
a zbog cega si zurio da skines kukuruz?soju sam skinuo sa 10 posto vlage i uvrecao a kukuruz cu od ponedeljka i isto cu ga uvrecati i ostaviti u supu.vrece nisu skupe a i objekat nemora da bude nesto poseban i specijalan.
p.s.
a i ona anketa od gore vam malo bez veze

Rajko75
30-09-12, 09:04
Proslogodisnji rod kukuruza u Srbiji je bio nesto manji od 7meleona tona a ove godine je vise povrsine zasejano a procene ovih nasih velikih strucnjaka su nekih 3,5mil tona ,nista bolje nije ni u okolini pa vi izvedite zakljucak za cenu kukuruza u narednom periodu

kristal
30-09-12, 13:24
Ja takvom otkupljivaču više nikad nebi kročio na prag, bilo je takvih otkuplivača i u mojoj okolini ali takvi ili se prilagode ili brzo završavaju karijeru otkupa>:({
Problem je u tome sto otkupno mesto ZZ Becej je u redu nego viktorija otkupljuje kod njih i ona izvoljeva ,hteo sam na lager ,ali prodao za27,5din,Agroprometu koji je bio vrlo korektan

F.E.A.R
30-09-12, 14:51
Danas koliko cujem po gradu potvrdjeno da kostic kupuje uljaru Vital,bas me zanima sta ima na tostewe NSda kaze posto je tvrdio da kostic nema interes u zabrani izvoza suncokreta...taj nam kroji sudbinu kako mu se hoce,samo da kukuruz ne zabrane mada sam na vojvodini 1 gledao neke organizacije paora kako prete da ce opet blokirati BG ako je uvedu..ko zna na sta ce sve ovo izaci

DusanA
30-09-12, 20:34
Cuo sam danas da je u Banatskom Novom Selu kukuruz spao na 25, i da zestoko vracaju i odbijaju sve sto ne valja. Kod nas jos uvek cekaju cenu, primaju bez cene ili na lager.

marko22
30-09-12, 22:59
Ma igraju igru, i sad su kao ljuti. Da imamo drzavu ne bi se oni tako glupirali. U tim nasim bizMismenima nema ni trunke drustvene odgovornosti. Po njima bi svi trebali da pocrkamo, samo da oni imaju jahtu ili vilu vise. Bem ti komunizam i komunjare sta sve napravise.

DusanA
01-10-12, 19:06
Kukuruz pao, a pdv porastao :":214

sunecar
01-10-12, 19:25
Matijevic Agrar, Bezdan i dalje 28 din tacnije 28,05 din sa PDV-om

dejan 77
01-10-12, 19:34
veci deo kukuruza je u njihovim rukama i sada oni zavrcu kako oce, kod nas jos uvek nije skinuto ni 50 % i niko nezakera nizasta.mada se vidi ko je prosle godine yavrtao sada sedi na vazi i cita novine dok prikolice prolaze pored njih.

bokikoki
01-10-12, 19:44
Hoce li neko da prodaje sutra Robnim Rezervama po 29,70 spdv

talianu
01-10-12, 19:49
Zašto bi?
Sad će otkupljivači prodati svoj kukuruz koji su kupovali po 24,25,26,27 i 28 dinara pa će blagi pad a zbog manjka robe vrlo brzo očekujem 30 i kusur (tel-kel)

Ranko Cuvrk
01-10-12, 20:18
Bez obzira na visinu cijene kukuruza , butite sretni sto u Srbiji postoje robne rezerve.

talianu
01-10-12, 20:35
Da sretni smo jel čim se neki dočepaju vlasti prigrabe robne rezerve,pare iz budžeta a trgovanje kome se kako ćefne.
Puno se miliona tamo obrne i slije u nečije džepove.Baš sam sretan što sam poreski obveznik R.SrbijeLkl{{

crni gruja
01-10-12, 21:19
Baš sam sretan što sam poreski obveznik R.Srbije:lol:
i ja sam bio od davne '89 god . e sad mi je bas drago .. ne dam ni dinara , jer nisam dobio nista osim kazni ...i visila mi kontrola kako koja ..izivljavali se , strasno lepo je da smo svi porezni obvavezici , e na mene vise nikad nemoj da racunaju .. izgubio sam svu volju da bilo sta registrujem ,, nemam vise ni zivaca a ni volje.. a svima zeli da im je bog u pomoc..e moja Srbijo.. nista mi nisi pruzila a svima si sto sta uzela

drobi
01-10-12, 21:37
gebi danas 26.80+pdv

marko22
01-10-12, 23:13
butite sretni sto u Srbiji postoje robne rezerve.
Ma srecni smo mi sto imamo robne rezerve, al smo nesrecni jer robne rezerve nemaju robne rezerve.:lol:

techa
02-10-12, 09:39
Moze MK da ,,dopuni ,, robne rezerve onim jeftinim Ukrajinskim. Moguce i da je GM jer to se i ne kntrolise kad je Kole u pitanju, pa za nas je i to dobro.
A nasa roba kojoj obaraju cenu da se izveze za lepe pare......... igre bez granica............

tesla
02-10-12, 13:28
Jel` još neko prodavao robnim rezervama, koliko se čeka na odgovor od zahteva?

mcbaycow
02-10-12, 15:11
Sutra do 12h ti jave, ne brini.

milanche87
02-10-12, 17:15
Predao nesto po 27.50 kod nas u selu.

dejan 77
02-10-12, 18:37
Sada sam se vratio iz granika, pune se kamioni pa samo zvoni red dobar preko 20 kamiona a ceo dan tovare i odlaze.ide izvoz.

bokikoki
02-10-12, 20:13
Sada sam se vratio iz granika, pune se kamioni pa samo zvoni red dobar preko 20 kamiona a ceo dan tovare i odlaze.ide izvoz.

Nije izvoz nego premestaju kukuruz u Jakovo i Perlez, zakupili magacine, koliko placaju

ida uljma
02-10-12, 20:25
da li se zna tacno u vezi robnih rezervi,kada se potpisuju ugovori,da li se ceka da se popuni cela kvota ili se isplacuje odmah po predaji i potpisivanju ugovora..u roku od 15 dana..da nas ne pozovu u decembru na potpis a kukuruz ode preko 30 do tada..

graniko placa 27din

mcbaycow
03-10-12, 09:26
Pa ko kaze da ti tad moras da potpises, samo se okrenes i kazes e sad hvala lepo.... Ako budu normalni i realizovali u roku od 2-3 nedelje OK, ako ne dovidjenja prijatno.

Kukuruzar
03-10-12, 10:06
Dimic Bavaniste placa 27 dinara za kukuruz do 17% vlage

vlada90
03-10-12, 14:56
Evo nesto iz blica jutros http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/345893/Kukuruz-i-dalje-glavni-izvozni-proizvod-Srbije

tesla
04-10-12, 21:08
Prodao za robne rezerve, ugovori navodno u ponedeljak-utorak, jer je "prošlo" na berzi, a parice posle ugovora u roku 15 dana, takva je procedura, videćemo kako će biti...
Svaka zadruga ima svoju kvotu, a za dalje neznam, uglavnom, ko pre devojci...

DusanA
04-10-12, 23:25
U Crepaji 27,6 sa pdv, ali sada do 16% vlage, ispalta najduze za nedelju dana.

dejan 77
05-10-12, 15:35
Nije izvoz nego premestaju kukuruz u Jakovo i Perlez, zakupili magacine, koliko placaju

sto bi premestali imaju dovoljno mesta ?

savato
05-10-12, 15:50
sto bi premestali imaju dovoljno mesta ?Ako je podno,mozda prave mesta za vestak...

dejan 77
06-10-12, 08:12
Imaju mesta i za njega ,imaju podno i silose, a vestak drze napolju mada imaju magacine u koje bi ga stavili, graniko je smesten u nekadasnjoj fsh Agrouljma gigant za proizvodnju stocne hrane u bivsoj SFRJ.Graniko je ogranak Granimpeksa jednog od najvecih izvoznika kukuruza iz srbije.
cena svuda miruje jer je sada potreba za parama i to otkupljivaci svuda u svetu znaju, zakon ponude i potraznje. A drzava ove godine pametno radi i zna koliko je rodilo i zato i nudi ovu cenu kukuruza i trudi se da ponudi realnu cenu ostecenim proizvodjacima , a ne da se frlja sa svim i svacim i da svoje neznanje pokriva koje kakvim doskocicama kao do sada, dobro je sto nismo izasli sa cenom psenice ranije jer bi to podiglo cenu na trzistu a to sto se jedva prodavalo njima , sto su proizvodjaci dobijali mnogo manju cenu i jedva se pokrivali to nema veze.A njihov posao je da balansiraju na trzistu da nedozvole da se desi to sto su oni ovog puta izazvali.
Rezerve kukuruza polako se tope tako da u drugoj polovini novembra sledi rast , A mozda i pre.

Ras
08-10-12, 19:21
http://www.agroservis.rs/files/images/08102012.jpg pa gde su nestale cene u inostanstvu valjda cene skacu pa da bas nevidimo sve

DusanA
08-10-12, 19:45
Barze su stigle juce i danas, krece nova igranka.

marko22
08-10-12, 23:07
http://www.agroservis.rs/files/images/08102012.jpg pa gde su nestale cene u inostanstvu valjda cene skacu pa da bas nevidimo sve
Pa mozda je i bolje da ne vidis sve, posto trenutno i nije bas obecavajuce. http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html

Dr.Gruja
09-10-12, 08:29
Juce imao ponudu za kupovinu kukuruza od 30 din.

F.E.A.R
09-10-12, 11:12
Mali Idjos kukuruz 28 din

savato
09-10-12, 20:36
Kod nas se masovno kruni iz ambara...Kvaran do zla Boga,komsija do pre 2-3 dana brao,sada kruni sve,posto je onaj sto je brao prvi pokvario i ovaj lep...Katastrofa,nece biti kukuruza u maju ni za lek!!!

crni gruja
09-10-12, 20:40
Bice uvoza ,, nema sekiracije , da smo zivi i zdravi >:({

Goran G.
09-10-12, 20:46
a gde ce ga naci da bi ga uvezli?

kockasalascenej
09-10-12, 20:50
A i sto bi ga uvozili.

crni gruja
09-10-12, 20:57
a gde ce ga naci da bi ga uvezli?
trazi trazi pa ces naci .. .. ima ko ima ... ima i ko zna gde i o dakle ce da uveze..

ddragan
09-10-12, 21:02
Kod nas se masovno kruni iz ambara...Kvaran do zla Boga,komsija do pre 2-3 dana brao,sada kruni sve,posto je onaj sto je brao prvi pokvario i ovaj lep...Katastrofa,nece biti kukuruza u maju ni za lek!!!Kako je video da se kvari,poceo da se dimi iz ambara ili...

savato
09-10-12, 21:11
E nisam ga pitao...Mora da smrdi i menja boju iz zute u zeleno-crnu...

ddragan
09-10-12, 21:17
To se ne vidi spolja,sutra moram da se zavucem nekako u ambar,ja sam sa 30ak % vlage brao,pa se malo grejao,pa sam ga luftiro par dana,pa opet punio i posle vise nisam gledao.

spasoje
09-10-12, 21:29
Sta ce biti sa nama koji smo ga krknuli na gomilu?

ddragan
09-10-12, 21:34
Pa ako je bio suv sta mu fali?

DusanA
09-10-12, 21:35

Da, iz Vojvodine u Srbiju :lol:

MOMOSARIC
09-10-12, 21:40
To će biti al sledeće godine . Takav je trend.

Svinjar
09-10-12, 22:34

Ti bi jevtin kukuruz a da dobro profitiras na svinjama...Dodji gore u Vojvodinu i tu sej i profitiraj...pa da vidim kakva je usrana motka

Peet
09-10-12, 22:47
Sad je pravo vreme za tov!!! Samo napred Grujo! Prica se da su poskupeli tovljenici. Crno ti se pise ako jos uvek kupujes kukuruz!!!
Bas me zanima odakle ce uvoziti kukuruz i ko su te budale koje mogu prodati Srbiji kukuruz po jeftinijoj ceni nego sto je trenutna ovde!!!
Da nisu ti koji nam oduvek daju i obecavaju i kad stvarno zaskripi okrenu nam ledja???

MOMOSARIC
09-10-12, 22:52
Od njih možeš samo plinovod da dobiješ a kad se izgradi onda lagano poskupljuju.

marko22
09-10-12, 22:54
trazi trazi pa ces naci .. .. ima ko ima ... ima i ko zna gde i o dakle ce da uveze..
Nemoj ti cekati te sto znaju, nego lepo pravi zalihe na vreme za te tvoje prasce, da se ne kajes posle.

A od Engleza i Francuza smo se bas nadobijali.

Rajko75
10-10-12, 00:22
Nemoj ti cekati te sto znaju, nego lepo pravi zalihe na vreme za te tvoje prasce, da se ne kajes posle.

A od Engleza i Francuza smo se bas nadobijali. Bojim se da im je mnogo lakse da uvezu nesto sto je losijeg kvaliteta jer samo to je preko jeftino pa da zadovolje sirotinju a to je mislim ipak meso isteklog roka upotrebe pre nego kukuruz koji ce se iz srbije naravno izvoziti kao i do sada

crni gruja
10-10-12, 07:09
Sutra stize kukuruz po 31 ne moze jeftinije taman da izguram sve ovo do nove godine , a nesto i do februara cena tovljenika 200- 22o din .pala cena i prasica .. ma milina bozija ..

- - - - - - - - - -

smejo se ti ili me trebace ti pasos za Srbiju
. ali moja surnjaja iz Crepaje ide zajedno samnom tako da joj nece trebati to mi je nablizi rod ha ha :lol:

DusanA
10-10-12, 07:16
A tako, a ja vidim, poznat si mi.

mikiperlez
10-10-12, 11:22
AL smo mi Vojvodjani losi ljudi, steta

marko22
10-10-12, 12:45
Sto losi? Pa tek se gradi nova nacija, sad je pocetak, da prodje jedno 200-300 godina pa cemo da vidimo te specificnosti. Sto je bilo do njih, komunisti su uradili, sad cekamo da vidimo uticaj nemca i alijeniranih lokalaca na izgradnju novog nacionalnog identiteta u Evropi. Cudan put za izgradnju identiteta, ali kad nam se tamo nekad budu pridruzili ti buduci, saznacemo kako ide ta stvar.

dejan 77
10-10-12, 14:53
los trend kod nas cena je sisla kod nekih otkupljivaca dok je kod drugih otisla gore.Proturaju pricu o kosticevom kukuruzu iz ukrajine? mada je i tamo rod uzasan. rusija zabranila izvoz kukuruza . A zna se kome najvise odgovara fora sa jeftinim uvoznim kukuruzom ,onom ko ima naj vece skladistne prostore tj MK tako da ce oni otkupiti najvise jeftinog srpskog kukuruza na foru Ukrajinskog.i posle ce prodavati srpski kukuruz po velikim cenama .

ljudi o cemu vi pricate ovo nije cat tema i dokle to separatisanje kako sa jedne strane tako i sa druge, alo ljudi lepo smo ziveli zajedno dok se nisu pojavili tajkuni,spekulanti i prevaranti.E oni zaradjuju od vas i oni zive od tih vasih prepucavanja i razjedinjavanja to vam je opet ovi pprotiv ovih i razjedinjeni seljaci na stocare,ratare ,male,velike,do dunava,prekodunava itd. Alo bre kad nevalja nevalja nikome ko god on bio.vi se prepucavate oko cene kukuruza i stoke . A to je posao robnih rezervi da obezbedi jeftiniju hranu stocarima a da povuce sa trzista viskove svinja jer su se klanicari dobro ugradili u cenu mesa, ate svinje koje su visak neka prebaci u polutke i da na trziste po normalnim cenama. i mir u drzavi i svi siti(sem prevaranata).

krecar
10-10-12, 15:41

Pre će biti obrnuto :)

crni gruja
10-10-12, 17:31
A tako, a ja vidim, poznat si mi.
ajojj ala si ti izlapeo blago dedi ., ha ha

tesla
12-10-12, 21:36
Dali zna neko pouzdano, ko je izvisio za robne rezerve, jeli samo ovi koji su se prijavili kasno na berzu, posle tih 151000 tona, ili i oni koji do 12 sati 11-tog još nisu potpisali ugovor?

marko22
13-10-12, 00:14
Pa pise oni koji su se kasno prijajvili. Oni sto imaju brojeve ostaju u prici. Tako sam shvatio.

tesla
13-10-12, 00:48
Ma ovde kod nas nije ništa sigurno, dok nelegnu pare možemo samo da se nerviramo.

marko22
13-10-12, 10:17
Treba da potpisujemo u utorak ili sredu, a znacu vec u ponedeljak dal sam izvisio.

tesla
13-10-12, 10:29
Kod nas nemože ništa da bude normalno i prosto, uvek mora neko nešto da zaj. i da ga ukomplikuje. Ja sam valjda "prošao", jer sam u četvrtak posle podne potpisao ugovor, ali ko zna... Inače u četvrtak je bila frka, dosta ljudi je žurilo da potpiše ugovor, a ja tek uveče saznao i zašto.

marko22
13-10-12, 10:37
Ja kad sam saznao obavestio ove u javnom skaldistu, a oni se pitaju u fazonu sta ovaj lupa. Kad ono sledeci dan tuc.

ida uljma
13-10-12, 21:52
do broja 906 su prosli ili dok se ne napuni kvota od 151000,znaci ako ne potpise 305 ili 306,upada 907,908 itd...najverovatnije ce slediti otkup ostalih 50000 ali po nizoj ceni

tesla
14-10-12, 01:32
Pa to ja i pričam, ko je zakasnio sa potpisivanjem, može da izvisi, pa makar imao i mali broj na zahtevu, jer ga je neko sa većim brojem preduhitrio u potpisivanju ugovora. U četvrtak kada sam ja potpisao, ljudi navalili, a niko nepominje obustavu...
Koliko sam ja razumeo, da je primljeno i prošlo 906 zahteva, sa ukupno 162000 tona, a limit je 151000 tona, za koje imaju pare, i tu moraju neki da otpadnu u količini 11000 tona, samo je sada pitanje ko.

Dolovac
14-10-12, 11:18
Ljudi sta se desava sa cenom,evro otisao dole a cujem da ce i cena kukuruza isto?!

ida uljma
14-10-12, 11:34
Pa to ja i pričam, ko je zakasnio sa potpisivanjem, može da izvisi, pa makar imao i mali broj na zahtevu, jer ga je neko sa većim brojem preduhitrio u potpisivanju ugovora. U četvrtak kada sam ja potpisao, ljudi navalili, a niko nepominje obustavu...
Koliko sam ja razumeo, da je primljeno i prošlo 906 zahteva, sa ukupno 162000 tona, a limit je 151000 tona, za koje imaju pare, i tu moraju neki da otpadnu u količini 11000 tona, samo je sada pitanje ko.
cekaju se kvote iz svih okruga.ove nedelje bi trebalo da se potpisu svi ugovori i prioritet imaju svi do broja 906,jedino da neko nije potpisao sa manjim brojem on otpada,ukoliko potpise prolazi...ako je backi okrug popunio kvotu a sremski jos nije potpisao naravno ceka se sremski i nemoze niko da izvisi

tesla
14-10-12, 11:44
Pa neko mora da izvisi, jer imaju viška 11000 tona.

marko22
14-10-12, 12:03
Ne mozes ti da potpises ugovor kad ti se cefne, oni zakazuju, tako je barem kod mene. Sto i dalje ne znaci da ne mogu da izvisim. Videcemo od sutra. Mislim da ovi zadnji uopste i nisu dobili broj. Tako da bi trebalo prvo prijavljeni da potpisu, ili da odustanu, pa tek onda da ide dalje.

sunecar
14-10-12, 12:36
Cena pada,tako da oni koji su ranije prodali dobro su prosli,sad je preporuka samo lager.

Stanic
14-10-12, 13:15
Cena pada,tako da oni koji su ranije prodali dobro su prosli,sad je preporuka samo lager.
Oni koji su ranije prodali su to i hteli/morali,a svi ovi ostali su hteli da ne prodaju Lkl{{ ,pa su stavili svoj kukuruz u kotarke,silose i cekaju sledecu godinu i trku sa trzistem da bi se stigla sto bolja cena i da bi onda po toj ceni i prodali svoj kukuruz.

mikulaš
14-10-12, 19:33
Nema od pada cena kukuruza ništa, kod mene u Padini je cena 28 dinara sa tendencijom rasta Lkl{{

dragan.kovacev
14-10-12, 20:07
kaze mi danas burazer da je prodao robnimrezervama za 29,70din.

diklofen
14-10-12, 20:23
I kod nas je pao na 26din/kg ,a od neki dan ponovo vraćeno na 27din/kg.

Kićo
14-10-12, 20:38
Oni koji su ranije prodali su to i hteli/morali,a svi ovi ostali su hteli da ne prodaju Lkl{{ ,pa su stavili svoj kukuruz u kotarke,silose i cekaju sledecu godinu i trku sa trzistem da bi se stigla sto bolja cena i da bi onda po toj ceni i prodali svoj kukuruz.

Nece biti bolje cene.

idklecin
14-10-12, 20:44
Nece biti bolje cene.
Mislim da gresis ,pa odakle ce na prolece da se pojavi jeftin kukuruz nema robe nigde koja bi mogla da obori cenu,susa je i u ostalim zemljama u okruzenju

diklofen
14-10-12, 20:58
Svetske zalihe kukuruza će na kraju tekuće sezone biti 11 odsto niže nego na kraju sezone 2011/12, što je najmanje za poslednjih šest godina, takode predviđa USDA.

Ovo je samo deo teksta.

savato
14-10-12, 21:06
Kod nas se vec na prste broje oni koji imaju u ambarima 4-5 vagona kukuruza...Svi su na legeru do Nove Godine,tako da moze da se desi da najmanja cena upravo bude u januaru kada pocnu da odbijaju troskove skladistenja i susenja i ljudi ce masovno prodavati...Dobru cenu ocekujem krajem februara,kada sneg bude do pojasa!

Kićo
14-10-12, 21:34
Kod nas su neke firme snizile otkupnu cijenu a nekoliko njih je prestalo otkupljivati. Danas sam cuo da je odnekud kreno uvoz sto me nimalo necudi, ovi nasi mafijasi bi i od ciganke dijete iskukali di nece kukurz jos ako imaju kakvu zaradu.

slobapatrola
14-10-12, 21:52
Kod nas se vec na prste broje oni koji imaju u ambarima 4-5 vagona kukuruza...Svi su na legeru do Nove Godine,tako da moze da se desi da najmanja cena upravo bude u januaru kada pocnu da odbijaju troskove skladistenja i susenja i ljudi ce masovno prodavati...Dobru cenu ocekujem krajem februara,kada sneg bude do pojasa!
sneg do pojasaaaa...au sto mrzim sneg.

Stanic
15-10-12, 00:53
Nece biti bolje cene.
Naravno da nece biti bolje cene. Svuda u svetu kukuruz rodio u fulu... Kakva izjava...
:lol:

pidikanac
15-10-12, 10:38
ja bih voleo da cena bude 50din ali( od tog mleka nema sira )ovi naši će po mom mišljenju oboriti cenu baš iz tog razloga što znaju da ljudi moraju prodati kukuruz oko ili posle nove godine para treba životni standard sve gori, rate kredita stižu,repromaterijal itd..a ako se sećate a sećate se sigurno da je pre par godina u jesen bila cena 16-17-18 din i svi čekali 20din kad cvrc znam jednog koi je 17 vagona na proleće prodao po 7,5din a čekao 20din bilo ne ponovilo se

Kićo
15-10-12, 20:49
Naravno da nece biti bolje cene. Svuda u svetu kukuruz rodio u fulu... Kakva izjava...
:lol:

Ok, i ja zelim bolju cenu kukuruzu ali ajde malo razmisli kome ce ga oni prodati po jos vecoj ceni? Mljekarima? Tovljacima? Cene mleka su nerealno niske i ljudi i ovako nemogu na pozitivnu nulu a kolika bi iduce godine trebala biti cena mesa da bi se ljudima isplatilo toviti svinje ili junad? Jedini koji to mogu platiti su peradarske farme. Kod nas je cena pala i najavljuju da ce pasti jos, nazalost.

MOMOSARIC
15-10-12, 23:47
.. e baš peradarske , gdje njih paćene nadje ,.. bar ovde

SAMA
16-10-12, 00:01
A ja vidim meni cvetaju ruze.Lkl{{ Vlast ce gledati da izvuce svoju zadnjicu iz ove stvarno teske situacije.Sa jedne strane susa i ne zadovoljni seljaci,a sa druge i ovako gladni gradjani inace bez posla ili preniskim platama.U toj svojoj zastiti vlast nece stedeti ni ratara ni stocara.Moze kukuruz biti 50 dinara,ako nema ko da ga plati.Stocari to sigurno nece imati racuna.Meso ide kilavo i ovako.Ima da padne uvoz neke crkotine ili ratnih rezervi neke nam prijateljske zemlje,da sirotinja jede mesa.Mi ovde mozemo da se svadjamo i prepiremo do zore dali su u pravu ratari ili stocari.Ljudi nagrabusismo kolektivno i neka nam je Bog u pomoci.Jedno je sigurno.Ova godina nece biti za bogacenje.Treba je preziveti,sto sigurno nece biti lako,a ostaje nam da se molimo Bogu da se dogodine susa ne ponovi.E onda bi se stvarno mogli izljubiti,pa da se rastajemo.

MOMOSARIC
16-10-12, 07:47
Ovde jednostavno nije područje da duže vremena bude stabilno i da se od nečega može živjeti kao što je trenutno ratarstvo. Moje mišljenje je da će ratarstvo ovde biti uništeno , ne niskim cijenama proizvoda , ne sušom i sl. , nego (što se već može pročitati u drugim temama) nenormalno visokim cijenama zakupa i kupovine zemlje.
Sve nas sitne će istisnuti neki koji se bave neekonomičnim nego nekim drugim načinima i razlozima .Čak i na vlastitoj zemlji neće biti isplativo kad se gleda sa ekonomske strane. Recimo nije isplativo sijati kukuruz ako sjediš na recimo na 30 000e vrijednom hektaru . Jednostavno ne može se naći računica , bolje je prodati zemlju . Kako recimo obrazložiti ženi , djeci , što ne prodati , a o visokim porezima na kapital koje će uvesti da se i ne govori.

Farmer II
16-10-12, 08:10
Ako neko proda kompletnu ratarsku proizvodnju, ( pretpostavljam da ako proda zemlju u vlasnistvu, vise se nece ni baviti ratarstvom, prodace i mehanizaciju), taj novac se mora brzo uloziti negde, da ne bi izgubio na vrednosti. Ti ljudi uglavnom neznaju da rade nista tako dobro kao ratarstvo, ako udju u losu investiciju lako mogu da im propadnu pare. I sta onda?
Verujem da je u pravu Momo, dolaze nam teska vremena, svaka godina gora od prethodne, neka nam je Bog u pomoci.

milanche87
16-10-12, 14:15
Ovde jednostavno nije područje da duže vremena bude stabilno i da se od nečega može živjeti kao što je trenutno ratarstvo. Moje mišljenje je da će ratarstvo ovde biti uništeno , ne niskim cijenama proizvoda , ne sušom i sl. , nego (što se već može pročitati u drugim temama) nenormalno visokim cijenama zakupa i kupovine zemlje.
Sve nas sitne će istisnuti neki koji se bave neekonomičnim nego nekim drugim načinima i razlozima .Čak i na vlastitoj zemlji neće biti isplativo kad se gleda sa ekonomske strane. Recimo nije isplativo sijati kukuruz ako sjediš na recimo na 30 000e vrijednom hektaru . Jednostavno ne može se naći računica , bolje je prodati zemlju . Kako recimo obrazložiti ženi , djeci , što ne prodati , a o visokim porezima na kapital koje će uvesti da se i ne govori.

Bravo majstore samo ti prodaj zemlju. . . i posle kad potrosis pare, bice ti drugi krivi. . . svaka cast ;D}

mikiglogonj
16-10-12, 18:26
ko radi, ne boji se gladi.

bojcetic
16-10-12, 18:58
@milanche87
I ja bih prodao, samo da neko ponudi cenu za koju smatram da je ok. U zemlji je jako spor obrt kapitala, ali poprilicno bezbedan.

mims
16-10-12, 19:16
Malo pobegoste sa teme, inače kod nas je kukuruz 26 sa lagera, 26,5 u kamion.

MOMOSARIC
16-10-12, 19:20
Milanche ne pada mi na pamet , al kažem kad bi neko gledo čisto ekonomski .. Eto kod vas da kupiš zemlju i siješ kukuruz kolko godina treba da se isplati?

bane30
16-10-12, 19:23
Pitam za Srbiju, koliko drzava prihoduje ove godine sa 1 hektara zemlje kroz prodati proizvod i pdv od istog(npr kukuruza) a koliko daje tom istom 1 hektaru kroz subvenciju i gorivo po povlascenoj ceni, hvala unapred?

- - - - - - - - - -

Cak i ako je taj 1 hektar u parlogu?

kristal
16-10-12, 19:33
Ja mislim da je cena od 27,5-28 din bila OK pre nekih 10 dana sam dao da se obracuna

marko22
16-10-12, 21:26
Pitam za Srbiju, koliko drzava prihoduje ove godine sa 1 hektara zemlje kroz prodati proizvod i pdv od istog(npr kukuruza) a koliko daje tom istom 1 hektaru kroz subvenciju i gorivo po povlascenoj ceni, hvala unapred?
Cak i ako je taj 1 hektar u parlogu?
Pa ako uracunamo i prehrambenu industiju, onda sigurno oko 1500 e/ha.
Danas sam pricao sa covekom, kukuruz se stvarno uvozi.

talianu
16-10-12, 21:38
Marko ajde molim te izvedi računicu od 1500 eura za državu po hektar.Pre bi rekao da je 10 puta manje ako ne i više.

marko22
16-10-12, 21:47
Pa on je covek napisao drzava, a verujem da je mislio na BDP. Mislim drzava, to smo svi mi, drustvo. No, sam nek objasni sta je mislio.
Konkretno sama drzava tj birokratija, dobije taj pdv, i to mu dodje svakako vise od tih 10%. Porez na profit, tesko. Posto mi placamo slabo, kao i ovi nasi zemljaci sa kajmanskih i ostalih kipraskih ostrva. Lkl{{

talianu
16-10-12, 21:54
Bane je postavio konkretno pitanje.
"Koliko država prihoduje..." ne verujem da je mislio na BDP.

DraganVš
16-10-12, 21:56
Zar nije PDV 8%?

talianu
16-10-12, 22:01
PDV jeste 8 % , Marko je mislio na moju opasku "10 puta manje"

Spajki
16-10-12, 22:02
Becej danas cena 26,5din za kukuruz sa lagera.

marko22
16-10-12, 22:47
Pa pdv je u pocetku 8%, a posle je 20%.
A sta li vam samo znaci to da drzava prihoduje, zivo bih voleo da znam?
Moze on da pita sta hoce, ali jedino merilo je BDP. To kao drzava "prihoduje", moze da bude samo porez, porez na potrosnju, i porez na profit. Moze i ovaj nas porez na katastarski prihod i kako se vec zove. Sad neko moze da kaze i da je prihod socijalno i penziono. Drzava nije preduzece.

Ras
17-10-12, 00:06
- - - - - - - - - -

Becej danas cena 26,5din za kukuruz sa lagera.
Jel to rast ili pad cene?

kanački
17-10-12, 00:22
to je zajebancija ...

marko22
17-10-12, 00:48
Strpljenja. Nece ti tek tako neko dati dobru lovu. Mora malo cimanja.

Stanic
17-10-12, 01:34
to je zajebancija ...
>:({ >:({ >:({

German hunting terrier | Jagdterrier