Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
10-15% zita ce najverovatnije ici u stocnu hranu...
zato sam i hvat'o voz...
 
jel ima neko trenutne informacije o kretanju cene .kod mene u selu su kupovali po 11 i vise nekupuju cekaju ponedeljak cena kazu ide dole i ispod 10 ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
kod onde proverte jos jednom ,ja sam jedva dobio 10,7 pod uslovom da im napunim sleper, u ponedeljak krunim a leptirici.....
 
Koliko je ostalo u vasim mestima jos da se kruni ?
Kod mene cinimi se da je pri samom kraju,samo jos za stoku.
 
ista situacija, nije iskljuceno da postane deficitarna roba, al leptirici....
 
Bogami kakav ce rod biti to jos ne znamo,narocito sto za sledecu nedelju predvidjaju 41 c.
Nadam se da ce u septembru biti bar 12,jer ja bih ga omah prodao.
 
svi se nadamo, al ja se bojim da nebude 3-4 din lane smo sa 15-16 ,susa , docekali 7. Ove godine kisa,trenutnih10,5 bojim se da i neznamo kolko moze biti jeftin
 
Ako ce da bude ispod 6 , prodacemo za lozenje, pa svima :D ...samo da rodi ko blata
 
Na berzi je kukuruz ove nedelje skocio, i to na 12.38 sa pdv-om, tako, a i predvidjanja Galetina su da ce ici jos gore, tako da ce seljaci nadomestiti gubitak para na zitu sa kukuruzom. Samo da u septembru 12-13, ja ga odmah prodjaem, i lovu u dzep :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
goxgi je napisao(la):
Na berzi je kukuruz ove nedelje skocio, i to na 12.38 sa pdv-om, tako, a i predvidjanja Galetina su da ce ici jos gore, tako da ce seljaci nadomestiti gubitak para na zitu sa kukuruzom. Samo da u septembru 12-13, ja ga odmah prodjaem, i lovu u dzep :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Svi bi mi voleli da je tako ali nazalost nije.Odakle ti ove informacije,cena kukuruza je u padu.
 
Odes na sajt berze pa vidis, doduse ja sam gledao 16.07, i to je cena od tada. Ne mislis valjda da sam izmislio cenu:haha: :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh