Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
nema mnogo starog kukuruza.imali smo rod ispod 4 miliona tona. to u principu ne bi trebalo ni da bude dovoljno da preguramo godinu.no tek sad se vidi koliko je stoke poklano. naša potrošnja pre 3-4 godine je bila na nivou 4.5-4.8 miliona tona.
cena je naglo pala posle ovih kiša. da li je najava solidnog novog roda bila presudna - ne znam. pre će biti da je pad cene kombinacija više faktora. pretpostavljam da je cena žita od 16din uticala takođe. što bi "srbijanci" kupovali kukuruz po 20 kad imaju žito za 16 din? treće, pala je cena i u pešti i u čikagu a mi ipak nismo izolovani od svetskih dešavanja.
 
I dalje pada cena kukuruza. VZ Zemun plaća 12 dinara.
Čuo sam predviđanja da novi kukuruz neće biti iznad 9 dinara, naravno JUS kvaliteta. ::lose::
 
U Apatinu je već nekoliko nedelja 15 dinara na pijaci na malo. Mada će i ovde da padne još. ::lose::
 
Tih 10 din kod nas ispada 0,10 lipa, pa za te novce radije bi ga položio u klipu i grijo se cijelu zimu nego li nekom prodao za ovaj sitniš
 
Ovo se dešava jer su majmuni zabranili izvoz kada se moglo izvoziti. ::jako_besan::
 
Kako čujem Žitosrem Inđija počeo sa otkupom novog kukuruza po 8,00 din. Vlaga juče bila dosta dobra.
 
U Budisavi takodje otkupljuju po 8 ali stari, jos uvek nisu izasli sa cenom novog. Ajde javljajte cene, isplati se sada i platiti prevoz, za velike kolicine...
 
ZvonaHR je napisao(la):
Tih 10 din kod nas ispada 0,10 lipa, pa za te novce radije bi ga položio u klipu i grijo se cijelu zimu nego li nekom prodao za ovaj sitniš
Mozgu,10 dinara je 1 KUNA! Posto je u HR?

Ovde novi kukuruz placaju na bazi vlage od 8 dinara pa sve do 4 din. sa 30% vlage.
a kazu da ce cena jos padati...
 
Trenutno još službeno nije izašla cijena ali mislim da po standardu ispod 1kn neče iči.
 
Ja sam iz Makedonije,i ovde ne se zna cena kukuruza ali kaze da zimaju kukuruz iz Srbije ,i kaze da so se prevoz kosta oko 11 mak den.A mozda i laze.A dali je izvoz u Srbiju zabranjen?Pozdrav iz Makedonije
 
Pa bio je zabranjen u februaru, ali neznam dali su ukinuli tu zabranu. Ja nisam primetio da je to negde bilo objavljeno. :cao:
 
zemco je napisao(la):
Ja sam iz Makedonije,i ovde ne se zna cena kukuruza ali kaze da zimaju kukuruz iz Srbije ,i kaze da so se prevoz kosta oko 11 mak den.A mozda i laze.A dali je izvoz u Srbiju zabranjen?Pozdrav iz Makedonije
onda je to približno 14.25 din?
 
veliki problem cemo imati s kukuruzom.mislim da tehnicki ne mozemo da izvezemo vise od 1.5 miliona tona godisnje a imacemo oko 2 miliona viska.
tipujem na maksimalno 12din/kg na prolece-leto.
 
Mlinpek u SP počeo otkup novog kukuruza na bazi 14% vlage po ceni od 7,65 din. ::lose::
To znači da sirovi kukuruz sa prosečnom vlagom od 22 do 23% neće platiti više od 5,5din.

Grozno.
 
imal' još koja cena za ovogodišnji kukuruz? treba nešto da "prebijem" s ortakom, pa ne znam pošto da računam.
 
Juce sam obisao sve otkupljivace kod nas, i stvari stoje ovako: Jeden ne prima ne otkupljuje i nema nameru da se bakce sa njim, drugi ne otkupljuje ali ga prima, treci i prima i otkupljuje ga ali nemoze da ga obracuna. A kad sam ih pitao za cenu svi su jednoglasni bili: nije jos formorana i neznamo kolika je. juce 09.10.2008 se to desavalo.
 
Nazad
Vrh