Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
ja sam danas krunio- 12 din/kg ali cena ide dole
 
mi smo u cetvrtak 4 juna okrunili preostalih 5 tona kukuruza i prodali po 12,20din/kg a danas je vec pao na 11,50 i ide jos dole ::lose::
 
Evo, nafta skače u svetu. Može li se očekivati da će i kukuruzu porasti cena na svetskim berzama?
 
Johny CASE IH je napisao(la):
mozda ce porasti ali samo posle zetve...
bee.gif
 
Znam da je sada teško biti pametan, ali imam cca 5 vagona za krunjenje. Šta da radim. Ja bi ipak sačekao posle žetve. Šta vi mislite.
 
Kod mene je i dalje 11.50 dinara, a cisto sumnjam da ce cena ici gore, posle zetve. Mislim da ce do kraja ostati oko 12 dinara... To jest do novih kukuruza, a onda ce cak jos i pasti... Koliko sam ja cuo jedino ce soja biti preko 30 dinara, jer sada vec daju "bar kod mene" oko 26 dinara unapred. Za zito su davali 8...

PS. cena zita ce rasti, ali jako malo... Ima ga i previse...
 
Ja sam danas predao kukuruz u Apatinu na sušaru po ceni od 11.20 po kilogramu. Danas je bio zadnj dan za predaju kukuruza, pošto im sutra počinje žetva :sta: . zvuči malo neverovatno da će početi žetva uz ovu kišu, ali ako ni tako kažu onda je to istina.
 
Juče okrunio i predao 4 vagona. Kad već ne mogu u pšenicu, ajde da se barem rešim kukuruza.
Kiša me s....bala posle podne, tako da mi je ostala još jedna kotobanja od cca 1 vagon.
Trenutna cena 11,30 din/kg. Još nisam odlučio da li da uzmem pare ili da ostavima za posle žetve. Sve nešto kontam da bi posle žetve a pre pristizanja novog morao uslediti cenovni oporavak na 12.50-13,00 din/kg.
 
Nazad
Vrh