PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

bokikoki
24-07-12, 00:11
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade. Inace izvoznici sto treba da tovare tu robu su prodali po 185 eur +- 5%Ako se neuvede Srbija kao drzava imace veliki problem jer ce multinacionalne kompanije da izvuku svu robu iz Srbije za 2 meseca i ovde nece biti robe za sopstvene potrebe, a onda cemo u srbiji kupovati po duplo skupljim cenama od drugih drzava. Moj predlog na jednom okruglom stolu bio je da se zabrani izvoz a u martu da se bilansiraju pozicije i onda odluci da li pustati izvoz ili ne.
Ovde vise nije stvar koliko cete zaradutu ilil izgubiti vi proizvodjaci, nego da li ce narod i drzava preziveti ovu krizu i sa kojim posledicama izaci iz nje.

Stanic
24-07-12, 00:20
Uuu,sigurica znaci. Fala,fala...
Videcemo sta ce da bidne...
:)

---------- Poruka napisana u 00:20 ---------- Prethodna poruka je at 00:18 ----------

Samo da do tad evro ne bude jedno 150 dzindzi :) . Najmanje 150 :)

talianu
24-07-12, 00:27
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade. Inace izvoznici sto treba da tovare tu robu su prodali po 185 eur +- 5%Ako se neuvede Srbija kao drzava imace veliki problem jer ce multinacionalne kompanije da izvuku svu robu iz Srbije za 2 meseca i ovde nece biti robe za sopstvene potrebe, a onda cemo u srbiji kupovati po duplo skupljim cenama od drugih drzava. Moj predlog na jednom okruglom stolu bio je da se zabrani izvoz a u martu da se bilansiraju pozicije i onda odluci da li pustati izvoz ili ne.
Ovde vise nije stvar koliko cete zaradutu ilil izgubiti vi proizvodjaci, nego da li ce narod i drzava preziveti ovu krizu i sa kojim posledicama izaci iz nje.
Baš lep predlog za državu i za građane ali za nas poljoprivrednike baš i nije.
Što ti na tom okruglom stolu nisi predložio da se nama otpiše porez,PIO,ZDR od strane države a od strane utkupljivača d nam dug za repromaterijal sa dospećem na jesen prebace na jesen 2013 pa da svi budemo zadovoljni a narod sit!
Ili opet prko naših leđa,seljak trpi i ćuti.

Stanic
24-07-12, 00:32
Ma ne treba on to da predlozi,imaju te polupismene teluske za okruglim stolom tu ideju,samo ne znaju kako i kad da je sprovedu. Cekaju malo kriticniji momenat...
Jao cirkusa... :)

marko22
24-07-12, 00:36
izmedju 05-10.08. ako zne zebrane pre toga izvoz, a u interesu naroda je da to urade.
A zasto bi zabranili izvoz pre toga, da nisu mozda vidoviti pa znaju koliko ce roditi? A sta je tu interes naroda?
Protivnik sam zabrane izvoza iz vise razloga. Prvo, zasto zabraniti izvoz kad ne znas ni koliko ima kukuruza. Drugo, ako kukuruza ima 4 miliona tona, tj dovoljno za nas, ako recimo krene izvoz onda drzava moze taj isti kukuruz da kupuje za robne rezerve, daje malo iznad i ovi nema sanse da ga izvezu. Ako kukuruza ima manje od 4 miliona tona, onda drzava pored toga sto ga moze ovde kupovati, moze ga i uvoziti i tek onda izvoznici nema sanse da pariraju sa cenom, i opet dodjemo na isto. Ako ga pak ima vise od 4 miliona tona, onda je to najlakse, drzava samo nadgleda i malo kupuje za rezerve. Dakle nepostoji ekonomski razlog.

Izgleda da ima neke istine u onoj Urosevoj prici. Tako da ce po ko zna koji put biti, socijalizujemo gubitke, a privatizujemo dobitke. Ko nam kriv kad smo glupi, pa nemamo privatnu drzavu, kao neki.

mikulaš
24-07-12, 00:49
Bokikoki taj tvoj predlog je neprihvatliv za nas poljoprivredne proizvođače, jer će se ponoviti 2007 godina i dve godine posle nje kada nismo imali kome da izvozimo poljoprivredne proizvode jer smo izgubili sve partnere koji su od nas kupovali žitarice, i takvu eventualnu odluku mi poljoprivreni proizvođači bi po svaku cenu trebali da sprečimo, ali ja sam siguran da do zabrane izvoza neće doći. A to što pišeš da nećemo imati žitarice za svoje potrebe to su čiste gluposti jer nema šanse da za dva meseca mi poljoprivredni proizvođači prodame sve svoje proizvode (kukuruz,pšenica) jer se dobro zna da ih prodajemo tokom cele godine. Ovde je u pitanju samo cena , eventualnom zabranom izvoza skinula bi se cena žitaricama.A nas niko nepita dali ćemo mi imati para da zasnujemo na jesen i na proleće novu proizvodnju i da ostanu cene velike, kada se zna da će sadašnji rod biti u najmanju ruku prepolovljen a kamoli još ako se cene naših proizvoda smanje.

Rajko75
24-07-12, 01:16
Kako god okrenes dodjemo izgleda na isto politcarima puna usta demokratije a jedine mere kojima znaju da se bore su zabrane i kazne,tako da gospodo poljoprivrednici nismo vise glupi kao nekad,jedino resenje je da se borimo za sebe i svoje porodice pa ako treba naravno opet na ulice,a one koji nemaju za hleb neka hrani drzava u javnim kuhinjama.
Ovo je jedino sto izvozimo iz ove drzave pa ce i to da se sjebe,pa nismo mi krivi sto proizvodimo hranu a ne fiat punto koji niko nece da kupi van Srbije i nisu mi oni dali dzabe zemlju
i repromaterijal pa da me sad demokratski pljackaju

---------- Poruka napisana u 01:16 ---------- Prethodna poruka je at 01:05 ----------

Vec duze vreme razmisljam o formiranju nekog vida poljoprivredne politicke stranke,sto je naravno skoro nemoguce jer su doneli takve zakone da samo oni sami i uz njihovu podrsku mogu formirati jos poneku partiju, a dok se to ne desi sigurno nas nece spasiti ni Zaharije ni bilo ko od njih vec ce nam i dalje ako dozvolimo derati kozu s ledja pozdrav

DusanA
24-07-12, 07:40
Zabrana izvoza je mac sa dve ostrice, veliko uplitanje drzave u trziste nije uvek bas dobro, ako ima manje kukuruza logicno je da ce biti skuplji, u suprotnom bi propast ratara bila jos veca. Sta bi bilo da je rodilo rekordno, onda bi bilo u redu da bude 13 dinara, ovako kada ce roditi duplo manje, logicno je da bude 26 din, zar ne ?

SAMA
24-07-12, 08:15
Slazem se da je susa uzela svoj danak.Trebalo bi od opstine do opstine napraviti procenu stete.Tamo gde je veca pomoci ljudima da prezive i nek drzava nadoknadi troskove setve,otpisati porez,pio i sta vec.Odrediti neku realnu cenu,da se nebi neki bogatili na ustrb onih kojima nista nije rodilo.Prosek prinosa je realan za drzavu,a ne realan za proizvodjaca.Na kraju krajeva hteli su da subvencionisu po prinosu.Sad nek pomazu po prinosu.Drzava nebi trebala da zabrani izvoz,zarad svojih kupaca,al ne treba ni narod da pocrka od gladi.Elem kad se odredi,ali stvarno realna cena.Nije vreme za bogacenje,ali ni za pucanje.Da budemo solidarni i da se ista odredi i naravno da bude veca od proslogodisnje.Otkupljivacima da se odredi ta maksimalna cena i da razliku koju ostvare pri izvozu daju drzavi,za pravljenje robnih rezervi kukuruza.Ako drzava ne bude mutila i bude savesna,time ce dovoljno otkupiti za spasavanje naroda,a izvoz nebi bio zabranjen.
Mozda je malo sturo,ali bi se sigurno moglo razraditi i time bi se postiglo,da se svakom pojedinacno nadoknadi,a izbegne da neko ko ima dobar prinos ili bar solidan proda kukuruz po 40 i tako se razbije od para na racun sirotinje.
Ovo je ljudi vanredna situacija i treba je razumno i solidarno prebroditi.>:({

Sutjescanin
24-07-12, 08:57
pogledajte cene ,sa naj vaznijih berzi

http://www.bursacereale.com/index.php?p=graph

Stanic
24-07-12, 09:04
Ni u kisi roda,ni u susi gladi.
Samo...nije u redu da seljak stalno izvlaci deblji kraj,ako ne i najdeblji,a zaduzen je SAMO sa pravljenje hrane i punjenje budzeta.

Pedja1
24-07-12, 09:26
Slazem se da je susa uzela svoj danak.Trebalo bi od opstine do opstine napraviti procenu stete.
само још где да нађемо тих 50 праведника за комисије .. или беше 40... 30... 20... 10... и на крају се зна шта је било ..

Tamo gde je veca pomoci ljudima da prezive i nek drzava nadoknadi troskove setve,otpisati porez,pio i sta vec.
Држава је банкрот ..

Odrediti neku realnu cenu,da se nebi neki bogatili na ustrb onih kojima nista nije rodilo.

То је дефиниција капитализма ..

Otkupljivacima da se odredi ta maksimalna cena i da razliku koju ostvare pri izvozu daju drzavi,za pravljenje robnih rezervi kukuruza.

Незаконито ..

Ovo je ljudi vanredna situacija i treba je razumno i solidarno prebroditi.>:({
Јесте .. али да смо били солидарни не би били ту де јесмо ...

Разумем ја шта си хтео а кажеш и лепо би то било ал неће да бидне ...

rale
24-07-12, 09:28
Mozda zvanicno i nema zabrane izvoza ali se nesto desava mnogi prestali sa otkupom.Magacin Jermenovci 24din/kg.

SAMA
24-07-12, 09:36
@Pedja1 Sigurno da se razumemo,ali sa jedne strane je ne zadovoljan i ogoljen seljak,koji preti nemirima,a sa druge strane gladni gradjani,koji ce takodje praviti nemire.Ako ne nadju ljude od poverenja,ne promene zakon,ne obuzdaju izvoznike,ova vlada nece docekati prolece.Ne mislim nista politicki.Koja god da je vlada,bila bi u velikom sosu.Ja sam samo predlozio da se neko ne bogati na konto necije istarupirane njive,a da to nekoga kosta gladi.

savato
24-07-12, 09:43
Mora da ce da padne cena...Cim su videli kisu :) Ali su se malo zajebali,morace da drese kesu ako hoce kukuruz,seljak nije vise prost,pa da pada na njihove spekulacije.Kod nas juce bio 24,5 a danas ne znam niti me zanima...Uzivam u ovim divnim trenucima,pada kisa:'({

mikiperlez
24-07-12, 09:50
Sad je doslo vreme da cemo prodavati kukuruz 40 din, i nedamo da nam se niko mesa u to , isto kao sto nam ni u buducnosti netraba drzava da se mesa sa subvencijama, i sto nam je ove godine davala subvencije kad sad hoce da nam zabrani izvoz.Dobili smo subvencije kad je kukuruz bio 250 eur, super rod, treba svi na traktore ako zabrane ........

SAMA
24-07-12, 10:12
Sad je doslo vreme da cemo prodavati kukuruz 40 din, i nedamo da nam se niko mesa u to , isto kao sto nam ni u buducnosti netraba drzava da se mesa sa subvencijama, i sto nam je ove godine davala subvencije kad sad hoce da nam zabrani izvoz.Dobili smo subvencije kad je kukuruz bio 250 eur, super rod, treba svi na traktore ako zabrane ........
I to je Balkan.Zato nam tako i ide.Lkl{{ Do juce si bio u zavadi sa 70% posetilaca ove teme,jer si bio na strani izvoznika.:lol: E sad je zadnjica ugrozena,pa pozivas te iste da isteraju traktore i da se bore protiv zabrane izvoza i obecavas im 40 dinara.
Pa ljudi ako bude 40 dinara,a ne kazem da ne treba ukoliko drzava ne odreaguje radice kuke i motike.Pa ako ljidi budu radili ceo dan za parce hleba,o mesu da ne pricam,a neko da uzme kajmak,nece da valja.
Problem je evidentan.Treba ga resavati i drzava je potrebnija nego ikad,a ti kazes da ne treba.Pa ajd sad da bude kukuruz 100 dinara ,subvencije ne trebaju Lkl{{,ali realno li je i ekonomski odrzivo.
Bice ovo po svacijim ledjima.I ledjima drzave i ratara i stocara i izvoznika i kupci ce malo smanje meso.Tako bi bar bilo realno i posteno.Ja cu toviti pile za 20 dinara,a ulaggati 400.Lkl{{ Pristajem da podnesem svoj teret.A realno li je da ti toliko zaradis na kg kukuruza.:lol:

Stanic
24-07-12, 10:24
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom?

mikiperlez
24-07-12, 10:26
I to je Balkan.Zato nam tako i ide.Lkl{{ Do juce si bio u zavadi sa 70% posetilaca ove teme,jer si bio na strani izvoznika.:lol: E sad je zadnjica ugrozena,pa pozivas te iste da isteraju traktore i da se bore protiv zabrane izvoza i obecavas im 40 dinara.
Pa ljudi ako bude 40 dinara,a ne kazem da ne treba ukoliko drzava ne odreaguje radice kuke i motike.Pa ako ljidi budu radili ceo dan za parce hleba,o mesu da ne pricam,a neko da uzme kajmak,nece da valja.
Problem je evidentan.Treba ga resavati i drzava je potrebnija nego ikad,a ti kazes da ne treba.Pa ajd sad da bude kukuruz 100 dinara ,subvencije ne trebaju Lkl{{,ali realno li je i ekonomski odrzivo.
Bice ovo po svacijim ledjima.I ledjima drzave i ratara i stocara i izvoznika i kupci ce malo smanje meso.Tako bi bar bilo realno i posteno.Ja cu toviti pile za 20 dinara,a ulaggati 400.Lkl{{ Pristajem da podnesem svoj teret.A realno li je da ti toliko zaradis na kg kukuruza.:lol:

OVO JE BIO SARKAZAM, IRONIJA, sramota je da sad svima smeta drzava ako zabrani izvoz zbog 80% stanovnistva, sto prosle godine niko nije vratio subvencije kad je kukuruz bio 250 eur.

Traktori su bili ..... a mislio sam pa na njive.

Stanic
24-07-12, 10:33
Eto ti sad...
Ode sve u majcinu...

slobapatrola
24-07-12, 10:34
Miki je upravu,ako hocemo subvencije od drzave,onda moramo i da pomognemo drzavi.

Stanic
24-07-12, 10:39
Svi ste vi u pravu,samo je tema-Trenutna cena kukuruza na trzistu.
Nemojte se jediti bezveze,nije dosta ocajno. :)

SAMA
24-07-12, 10:51
Sve ovo sto pisemo je vezano za cenu u buduce i o spekulacijama oko iste.To se uklapa u temu.Lkl{{

savato
24-07-12, 10:57
Padina 25,00 din/kg

rale
24-07-12, 10:58
Bas tako kolega o spekulacijama je rec,a tema je trenutna cena.Sem mene niko nije naveo cenu za danasnji dan a promena sigurno ima jer pada kisa a drzava srbija vodi brigu o svojim gradjanima makar sa nizim cenama kukuruza jer ne daj boze ovaj drugi sloj zovu se poljoprivrednici mogu i obogatiti.

savato
24-07-12, 11:06
Padina 25,00 din/kg Dimic iz Bavanista placa 26,50 pare dan za dan!

ddragan
24-07-12, 11:18
Mislim da salje i kamione ako ima da se napune,bar je tako pre bilo.

KishRobert
24-07-12, 11:20
Novi Becej 25din/kg.

mica967
24-07-12, 11:22
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom?Sad me zvali sa berze nude mi 26,00 + pdv.

marko22
24-07-12, 11:22
sramota je da sad svima smeta drzava ako zabrani izvoz zbog 80% stanovnistva.
Miki, zaboravio si bitnu stvar, to je da tih 80% jede kupus, a ovih 20% pojede meso, tj kukuruz. Ne vidim da se nasekirase kad dovedose ovih 80% do bede.
Miki, mojne se lazemo. Ajde priznaj da se i sam smejes na ovaj nagli napad socijalne brige.
Nikad ni jedna ekipa nije pukla dok se nije pojavio insajder, pa nece ni ovaj kartel. Bilo bi lepo da nam neko iznutraa isprica sta se stvarno desava, a u to ime predlazem da se onda svi zajedno borimo za socijalnu pravdu, pa nek ide kukuruz i u bescenje ako treba. Ajde vise nek se neko otvori, nek kaze istinu, da ne budemo makar na trenutak vise ovce. Ovako sa ovim novim demagogijama, samo dolivate ulje na vatru. Opila vas moc, gubite iz vida realnost i njene nepredvidljive mogucnosti.

Budite ljudi, iako ste otkupljivaci kukuruza.:lol:

rale
24-07-12, 11:26
Pozdravljam kolege sto vise podatka o cenama da bar malo razbijemo monotoniju .Sto vise imamo podataka o cenama veci pritisak mozemo vrsiti na svoje otkupljivace.

steva 1984
24-07-12, 11:30
Miki je upravu,ako hocemo subvencije od drzave,onda moramo i da pomognemo drzavi.

Koja drzava?Otkupom se bave privatna otkupna mesta i tajkuni sa partijskim knjizicama i oni se svi ograde u cenu... dali ste znali da nemoze svako da se bavi trgovinom tako da razmislite koga pomazemo

Djole71
24-07-12, 11:39
VISOKA CENA KUKURUZA I SOJE TRESE STOČARSTVO

Beograd, 23. jul 2012.

Nestašica junadi u Srbiji je na pomolu, ali se očekuje ponovo veća ponuda krava za klanje. Razlog za ovakvo stanje je prethodno visoka cena teladi i simboličan tov, a na drugoj strani cena mleka kod visoko zahtevnih krava ne obezbeđuje dobit zbog cene kukuruza od 25-30 din/kg i zrna soje, koja će dostići istorijski maksimum.

Junad se trenutno prodaju po 210-250 din/kg, dok je cena teladi stala na oko 350 din/kg.

Poslovanje mlečnih farmi uzdrmala je cena kukuruza i soje (zrno), koja se danas popela na 71,50 din/kg, dok je prodaja sačme stala još 18. jula (58,50 din/kg) i kada se pojavi nova ponuda biće to oko 70 dinara.

Zbog velikog lagera sojine sačme nije isključeno da se cena zrna soje veštački podiže, ali je i moguće da je kupuju fabrike stočne hrane zbog mogućeg podbačaja roda kod nas i u svetu.

I pored rasta cene zrna soje, ona je danas u Čikagu prodavana po 62,31 din/kg, a u Mineapolisu 61,27 din/kg, dok u Budimpešti se soja i ne nudi na berzi, saznaje „AgroServis”.

Cena kukuruza i soje trenutno znatno utiču i na proizvodnju svinjskog i živinskog mesa, ali i na rentabilnost ribnjaka.http://www.dodaj.rs/f/l/yp/oz2kR6X/cena-na-berzi.jpg
CENA KUKURUZA OD 30 DIN/KG UMANJILA CENU PRASADI

Novi Sad, 23. jul 2012.

Na pijacama u Vojvodini i Mačvi kukuruz je proteklog vikenda prodavan po 30-35 din/kg, ali ga u mnogim selima i nije bilo u prodaji. Ova cena i neizvestan rod su uticali na veliki pad postojeće cene i prasadi (ispod 200 din/kg).

Ipak, pojedini tovljači smatraju da je baš sada vreme za tov svinja.

Zoran Trajčinović iz Glogovca ima 300 krmača i za uzgoj koristi samo 10 odsto svoje hrane.

Prasad prodaje po 240 din/kg, ali najčešća cena u regionu Mačve je ispod 200 dinara. On smatra da je realna cena tovljenika 240 dinara, a da ova prodajna od 185 din/kg je pogubna za stočarstvo.

Inače, cena prasadi u EU se kreće od 40 do 80 evra komad. Mađarski farmeri prasad u Nemačkoj plaćaju 70-80 evra po komadu, težine do 25 kilograma. Reč je o visoko kvalitetnim tovnim rasama.

PREUZETO SA AGROSERVISA.

Padinac
24-07-12, 12:30
To je jućerašnja cena din/kg bez PDV-a

savosi
24-07-12, 12:56
Danasnje cene u mom okruzenju : Zunji-Silak Temerin 24.60 , Agro Erak Gospodjinci 25.00 , Turinka Turija 25.40 svi sa PDV-om::super:::-\

Optimista
24-07-12, 13:26
Prica da cena kukuruza i soje utice u toj meri na krajnju cenu mesa koje kupuju gradjani je lupetanje. Na tu cenu uticu marze tajkuna koji drze lance klanica i mesara i to svi znamo dokle cemo se prepirati oko gluposti? Pa sve da cena kukuruza sutra padne na 5 dinara opet stocari nece zaraditi od toga, tajkuni ce skinuti cenu zive vage, a zadrzati cene u mesarama i kraj! Sa te strane istvi vam je bio kukuruz 4 ili 40 din. Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

Inace danas ne proverena informacija da ovde u okolini ljudi ne daju ispod 28-30, a da toliko lako-lagano i dobijaju!

zlatko
24-07-12, 13:41
Mlinpek ST Pazova 25 danas

Spajki
24-07-12, 14:10
U Beceju danas 25 din.

dragan.kovacev
24-07-12, 14:12
danas 24,5din

SAMA
24-07-12, 14:21
Prica da cena kukuruza i soje utice u toj meri na krajnju cenu mesa koje kupuju gradjani je lupetanje. Na tu cenu uticu marze tajkuna koji drze lance klanica i mesara i to svi znamo dokle cemo se prepirati oko gluposti? Pa sve da cena kukuruza sutra padne na 5 dinara opet stocari nece zaraditi od toga, tajkuni ce skinuti cenu zive vage, a zadrzati cene u mesarama i kraj! Sa te strane istvi vam je bio kukuruz 4 ili 40 din. Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

Inace danas ne proverena informacija da ovde u okolini ljudi ne daju ispod 28-30, a da toliko lako-lagano i dobijaju!
Ne mogu da verujem da neko tako nesto moze da izjavi.Lkl{{:pcelac::.Da li si ti nekad nesto u zivotu hranio,da bi znao koliko cena kukuruza i soje utice?Sto je jos porazavajuce tvoj komentar dobija ovacije.::lose::
Ja vise nemam komentara i povlacim se.Zelim vam kisu,dobar rod i cenu od 100 dinara.Svi ce pocrkati,ostace vas stotinjak i uzivacete u kacamaku kao kadgod.Zivela Srbija.Toliko od mene i izvinjavam se za :){{

alex015
24-07-12, 14:57
*SAMA
Mislim da nisi shvatio smisao.

Kod nas kukuruz ide i do 35 u maloprodaji.Na dzak.

savato
24-07-12, 15:19
http://www.agroservis.rs/files/images/24072012.jpg Ciric nece da plati vise,posto zna da kukuruza u J.Banatu ima vise nego drugde i drzi cenu posto uglavnom svi otkupljivaci rade za njega,tj.Granexport-MK Comerc... Po ovoj ceni danas,otkupljivaci bi uglavnom svi trebali da placaju kukuruz minimum 25,5-26 dinara a oni daju 24,5-25...Cast izuzecima!

Dr.Gruja
24-07-12, 15:31
Da cujete sta nam Zarko kaze!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L8EzplTI3kM

bojcetic
24-07-12, 16:04
@Sama
Nisi dobro razumeo Optimistin komentar. Relacija je kukuruz i soja nasuprot cene mesa u mesarama, a ne cene zive stoke tj. one cene koje stocari dobijaju.

Optimista
24-07-12, 17:27
Vidi Sama, da li slucajno ili namerno ali ti si bas promasio sustinu mog posta i preokrenuo znacenje potpuno u svojoj glavi.

Sad da te ubedjujem koliko i kada sam tovio i kako sam prolazio, mrzi me.

Misli covece sta god hoces, na taj deo se odnosila ova recenica: Al kad vam je dosadno, ajd da se prepiremo, kao i obicno uvek u pogresnom pravcu!

A i to da neces vise ucestvovati u ovoj diskusiji ne verujem, oces, zivi bili pa videli. No kako god bilo - da bilo , ne bih se ja veliko oko toga jedio...

Peet
24-07-12, 18:26
Ljudi svako gleda iz svoje tacke gledista. Mikiperlez kao otkupljivac tera svoje i uvek mu godi kad cena pada. A Sama takodje, sigurno da mu nije lako kupovati kukuruz ili soju po astronomskim cenama. Problem je u tome sto covek proizvodi jako malo ili ne proizvodi uopste soje ili kukuruza. Ono najbitnije je to sto sve zaboli .... i za stocara a i za ratara. Tako se sve vrti u krug nekad je kukuruz vredeo 3 din pa posle 7 din a soja 13 pa 17 din a svinje su bile 100 din sto se itekako isplatilo toviti, e sad se nesto preokrenulo.

MOMOSARIC
24-07-12, 23:35
Optimista , ja se potpuno slažem s tobom , o tome sam davno pisao pa se skoro niko nije složio a i sada tvrdim da cijena kukuruza naravno utiče na cijenu mesa ali ni izbliza onoliko koliko se misli. Ne samo mesa u mesnici nego čak i žive vage. Najveći uticaj je cijena malog praseta , zato što su proizvodnja malih prasića i tov dva potpuno različita posla isto ko što cijena kukuruza sada nema nikakve veze sa ratarstvom nego samo cijena kukuruza sa njive .
Ja to tako gledam jer je trenutna uredjenost trgovine polj. proizvodima kod nas takva kakva je .
Znači niko nema razlog da bude ljubomoran na proizvodjače žitarica , zaradili su onolko kolko je bio kukuruz jesenas a ne kolko je sada.

dragan.kovacev
25-07-12, 03:18
realna cena kukuruza je preko 30din a cinjenicno stanje je 25din, i sad mi treba da smo zdravo ljuti na tamo nekog sto skida kajmak, a njega bas boli mnogo sto smo mi ljuti...
tako je u svim sverama naseg drustva, SIT SE GLADNOG NESETI, al se kolo srece stalno okrece, pa nikad neznas gde ces dodro zaraditi a gde izgubiti...

MILOJKO
25-07-12, 03:41
I onda ja treba da sejem i soju i suncukret i ku"ruze i zito, pa 'de me opali... I svake godine puknem na 3 od 4 kulture sa vrhunskim prinosom i onda kao moja greska.... Mani meeee....

Optimista
25-07-12, 08:03
Optimista , ja se potpuno slažem s tobom , o tome sam davno pisao pa se skoro niko nije složio a i sada tvrdim da cijena kukuruza naravno utiče na cijenu mesa ali ni izbliza onoliko koliko se misli. Ne samo mesa u mesnici nego čak i žive vage. Najveći uticaj je cijena malog praseta , zato što su proizvodnja malih prasića i tov dva potpuno različita posla isto ko što cijena kukuruza sada nema nikakve veze sa ratarstvom nego samo cijena kukuruza sa njive .
Ja to tako gledam jer je trenutna uredjenost trgovine polj. proizvodima kod nas takva kakva je .
Znači niko nema razlog da bude ljubomoran na proizvodjače žitarica , zaradili su onolko kolko je bio kukuruz jesenas a ne kolko je sada.

Apsolutno Momo, a najveci uticaj na cenu mesa u mesarama imaju tajkuni koji na svoj racun stimaju ulaznu cenu(ziva vaga) i izlaznu cenu mesa. Ako drzava treba vec nekome da udari restrikcije na zaradu sto se ne izanalizira kolike su njihove marze i koliko one iznose u toj evropi kojoj toliko tezimo. Sto se ne nadje niko ko ima hrabrosti da njima udari packu po prstima, da je tako bilo Srbija bi jos uvek imala svoj stocni fond.
Najgluplje je sto dobro znamo da je stocni fond odavno unisten i desetkovan, a sto verujemo nekim novinarima koji sada u nedostatku boljih vesti pricaju ad je bas ova susa unistila stocni fond. Naravno da ima uticaja, ali bar oni koji drze nesto zivo znaju da se preko noci ne zapaca ni ne raspaca fond. I da je vise tovljaca koji imaju vece kolicine u tovu , a koji su svoju robu mogli posteno da naplate tokom predhodnih godina, ti ljudi bi podneli i eventualne stete na jednom ili dva turnusa jer znaju koliko je tesko pokrenuti jednom zaustavljeni zamajac.
Da je ovoj zemlji sluzba koja bi unapredila odnose i paritete, postovala odgajivace prasadi, teladi kao i tovljace, a sve to lepo sinhronizovala sa ratarima i na kraju usmerila gotovu proizvodnju na izvoz, kako siroti tajkuni ne bi morali da se trose na "preskupu" zivu vagu. Zacas posla bi ti isti tajkuni ili ispostovali proizvodjace ili zatvorili svoje mesare umesto kojih bi se otvorile nove postenije.

Druga stvar da smo iole pametni, kao sto nismo, i da imamo organizovan takav lanac proizvodnje usmeren ka izvozu mesa, sad bismo svi zajedno pevali i slavili, opijali se u "pauzama" izmedju namirivanja i tovarenja svinja. Dzepovi, stomaci, a bogami i sela bi nam bila daleko punija, ali nema sanse. Mi smo najzajebanija "ekipa" na planeti, draza nam je beda i siromastvo, gledanje politicara koji se svadjaju i rasturaju ono sto nisu oni stvorili nego mi i nasi ocevi i dedovi. Nadjebavaju se oko vlade koja nece uspeti da profunkcionise prvih dva tri madnata.
Lakse nam je i da se u skladu sa svim ovde svadjamo nego da se ujedinimo i uradimo nesto za sebe i one koji dolaze posle nas.

I kod nas su stari ljudi govoril: "Kad je dobro ne zapacaj, a kad je lose ne raspacaj!"

mikiperlez
25-07-12, 11:49
realna cena kukuruza je preko 30din a cinjenicno stanje je 25din, i sad mi treba da smo zdravo ljuti na tamo nekog sto skida kajmak, a njega bas boli mnogo sto smo mi ljuti...
tako je u svim sverama naseg drustva, SIT SE GLADNOG NESETI, al se kolo srece stalno okrece, pa nikad neznas gde ces dodro zaraditi a gde izgubiti...

Gde je ta realna cena preko 30,00 din?^-^

472
25-07-12, 11:55
Opet se nešto kuva na tržištu kukuruza...ne bi me začudilo da cena krene dole ::lose::

Danas je veća ponuda i nema realizacija...opet će nas država preveslati {"{":

Boris_PA
25-07-12, 11:59
Gde je ta realna cena preko 30,00 din?^-^ pa ako stavis na papir sve svoje izdatke ulog i ostalo.poljoprivredniku ostaje samo da i on trazi vecu cenu...a i vidis sto neko rece nama na kasicicu a njima na lopatu (djubre,seme,pesticidi,nafta) pa kad bi dizali tim kontinuitetom kao i ostalo bio bi kukuruz 50 din!

Stanic
25-07-12, 12:01
Gotovo. Prodao se kukuruz za 26din sa pdv-om.
Sad odo u kafanu.

Dolovac
25-07-12, 12:40
sad sam predao zadnju prikolicu po 26 din za ovu godinu gotovo...

dragan.kovacev
25-07-12, 12:44
miki da je kojim slucajem sav kukuruz kod otkupljivaca i izvoznika videli bi mi pravu cenu kukuruza(bila bi za 10 din veca od cigaskog i pariskog) kao sto se trenutno radi sa sojom, predpostavljam da je 99% kolicina kod njih, kad dodje zetva soje prepolovice se cena...

savato
25-07-12, 12:53
Opet se nešto kuva na tržištu kukuruza...ne bi me začudilo da cena krene dole ::lose::

Danas je veća ponuda i nema realizacija...opet će nas država preveslati {"{": Sve je moguce ali ljudi ni po ovoj,tj.oni ljudi kojima je ostalo sta kukuruza ne krune, jer smatraju da je cena nerealno mala u odnosu na "trzisnu" Budimpestansku i znaju da od novog uglavnom nece biti zarade!Sta ce biti ako padne cena,nece otkupiti nista...Ako im je interes da zarade,ukalkulisace se na manju zaradu i raditi a ako ne neka spuste cene ili neka obustave otkup ako su u gubitku,niko ih ne tera!

bojcetic
25-07-12, 13:34
stapar 26din

Spajki
25-07-12, 14:34
Becej danas 26 din.Danas zavrsio sa starim kukuruzom i sada ocekujemo da vidimo kako cemo proci sa novim.Cuo sam da treba jos dva,tri dana da se napune barze koje su tu i pitanje je da li ce i kada doci sledece po kukuruz sa ovom cenom.

dejan 77
25-07-12, 14:54
Gde je ta realna cena preko 30,00 din?^-^
Pa u Americi.

savato
25-07-12, 15:49
27,00 dinara drugar prodao u dzakove...Svi troskovi njihovi,njemu u avliju pare!

Dr.Gruja
25-07-12, 16:11
PREGLED CENA ŽITARICA
25.07.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
http://www.agroservis.rs/files/images/25072012.jpg

sale ratar
25-07-12, 22:19
Danas okrunio po 26,46 sa pdv i predao u DOO Turinka.

dukej
25-07-12, 22:33
U Srbobranu je i dalje 25 din.

---------- Poruka napisana u 22:33 ---------- Prethodna poruka je at 22:26 ----------

@ sale ratar

Gde se predaje kukuruz za Turinku? Je l' na Trifunovićevom silosu, i da li je taj silos sad Turinkin?

sale ratar
25-07-12, 23:18
Jeste dukej.

Kukuruzar
25-07-12, 23:34
Dimic Agrar u Bavanistu placa od sutra kukuruz Tel Kel, rod 2011 po ceni od 26,00 dinara

savosi
26-07-12, 01:40
Mene izgleda zajebavaju^-^ i u Srbobranu i u Turinki...juce u Srbobranu ne prima do ponedeljka (Radica trenutna cena 25) a u Turiji prekljuce 25.40 ...imam jos oko 3,5 vagona... aj da vidimo ko da vise:-\ pa da trgujemo.

@ sale pomagaj imas>:({>:({ ako prodam u Turinki po 26.46 ;D}

milossoumi
26-07-12, 02:13
Kad bi vam reko prognozirane cene ne bi prodavali jos ni kilo barem petnest dana.Nema odakle jeftinije da se uveze,pa vi sad kako mozete i hocete. . .a i uvoznicki lobi uhvatio ovaj prelazni momenat na vlasti pa neznaju de biju. . .

Stanic
26-07-12, 02:27
Kad bi vam reko prognozirane cene ne bi prodavali jos ni kilo barem petnest dana.Nema odakle jeftinije da se uveze,pa vi sad kako mozete i hocete. . .a i uvoznicki lobi uhvatio ovaj prelazni momenat na vlasti pa neznaju de biju. . .
Koja fora...
Pa ti nemoj onda da nam kazes,sto bi pomogao nekome kad ne moras
O Boze...

472
26-07-12, 07:18
Jel zna neko koliko plaća Gebi...ja sam čuo neku nenormalnu cifru???

savosi
26-07-12, 09:16
pa kazi koja je ,makar i nenormalna-neformalna...
Koliko placa sada Erak ?

savato
26-07-12, 14:53
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%2026.7..jpg

mikulaš
26-07-12, 15:50
U Padini cena kukuruza još uvek 25,5 din. Svi kažu da će ići cena na gore ali zasad to ide nekako sporo !

miroslav k
26-07-12, 16:15
Cena je počela da stagnira, obratite pažnju da je danas euro već 120 din

mikulaš
26-07-12, 18:26
Cena je počela da stagnira, obratite pažnju da je danas euro već 120 din
To si u pravu Miroslave, znači cena kukuruza u eurima je ista kao i prošle nedelje kada je bila 24 din a euro 116 din. Ali budite sigurni kukuruz nemože u narednih deset meseci biti jeftiniji od sadašnje cene.

drobi
26-07-12, 19:44
Jel zna neko koliko plaća Gebi...ja sam čuo neku nenormalnu cifru???

Pre podne 25.20 sa 5% pdv-a

DusanA
26-07-12, 20:59
Evro uvek krajem meseca ojaca, pa na pocetku sledeceg malo oslabi, ali konstantno ide uzlaznom linijom.

sale ratar
26-07-12, 23:01
Mene izgleda zajebavaju^-^ i u Srbobranu i u Turinki...juce u Srbobranu ne prima do ponedeljka (Radica trenutna cena 25) a u Turiji prekljuce 25.40 ...imam jos oko 3,5 vagona... aj da vidimo ko da vise:-\ pa da trgujemo.

@ sale pomagaj imas>:({>:({ ako prodam u Turinki po 26.46 ;D}

Savosi ta cena je bila juče a danas sam načuo da je pala, mogu da se raspitam šta se dešava.Sad može da poskupi (daj bože) koliko hoće ja više nemam ali čisto sumnjam da će biti nešto više.

dukej
26-07-12, 23:08
Ja imam još nešto na lageru, al' tamo je 24din kukuruz. Čuo sam da ta firma (kod koje je lager) otkupljuje kukuruz iz čardaka po 25 din. Šta sad raditi? Da ga puštam po 24 ili da vidim da li će i lager doći do 25?

savosi
26-07-12, 23:09
Ma daj boze zdravlja a za ostalo kako bude>:({

Stanic
26-07-12, 23:22
Daj Boze zdravlja,ali i daj Boze da se postena muka,rad,znoj,cesto i krv,isplate jer svi zivimo za bolje sutra i nadamo se kakvom-takvom boljitku. Sto je do nas mi smo sve ispostovali (postenje,cast,rad,skolovanje...) nesto cesto bas ne dobijamo hvala,a drzava nam je uklizavala toliko cesto da nije ni zuti karton dobila,a kamoli crveni (kao sto je zasluzila) pa onda moramo da se borimo za tu jeben... paru kako znamo i umemo,jer novac ima veliku ulogu. Slazem se da su zdravlje,sreca,pa i priljatelji najvece bogatstvo,ali mora se od neceg placati racuni. :)
Ni ja vise nemam kukuruza,prodao sam pre dva dana ostatak,koji je iznosio 4 vagona. Prvu turu smo prodali po 24,a ovo drugo po 26.
Voleo bih da cena kukuruza naraste,jer ide i evro gore,pa bi ako nista drugo cena kukuruza mora (trebalo bi) taj rast da prati,jer nije isto kad sam ga prodao pre dva dana za 26,a evro bio 117,a sad se na istom otkupnom mestu (samo dva dana kasnije) trguje cenom od 25din a evro fino ode na 120 din.
E sad,DUKEj,ne znam kako bih ti pomogao. Cinjenica je da kukuruza nema,tacnije ima ga,ali jako malo i po nekoj logici trebao bi biti skup,mada zivimo tu gde zivimo pa se nikad ne moze znati. Ako vidis neku racunicu kojom bi bio zadovoljan ti ga prodaj sad,ako ne,sacekaj jos par dana (jos nedelju dana) pa onda opal.

bojcetic
27-07-12, 08:10
Drugar na kafi prica da je nacuo od ljudi sto krune da kukuruz ide na 28din od ponedeljka.

mcbaycow
27-07-12, 08:32
trenutno je u blagoj stagnaciji tj. malom padu....

NIDŽA
27-07-12, 08:48
Sinoc prica covek koji ima krunjac i usluzno kruni, ujedno ima i organizovan otkup, da je cena 26.20 din i ide gore.

Jugos
27-07-12, 11:51
Ja sam cuo da ide dole....kao i prethodni postovi malopre "cuo sam od coveka"

miroslav78
27-07-12, 19:22
Gebi placa 26.20 sa 5 % pdv

leka
27-07-12, 19:25
za krunjenje cekam sredinu avgusta pa sta bude 8)

bado
27-07-12, 20:03
Ja sam cuo da ide dole....kao i prethodni postovi malopre "cuo sam od coveka"
I ja sam tako čuo...verujem da će cena ići gore ali ipak sam naplatio polovinu lagera po 24,50,nekako se plašim ove naše nove vlade i izvoznika kukuruza koji uvek nešto mute...a i euro skače...>:({

mcbaycow
27-07-12, 20:08
NEMA, zabrane izvoza, jer 3 ministarstva treba to da odobre, pa na kraju BRISEL, koji nas je vec 3 puta odbio, ranijih godina...

szalokik
27-07-12, 20:18
Zdravo !
Ovdje Mađarska 320 EUR / t cijena izvijestio žetve, ali isto tako može kretati gore.Trenutna cijena 267 EUR / t
Želim vam ugodan dan!

Hello!
Itt Magyarországon 320 euró / tonna árat becsülnek az aratásra, de vannak elemzők, akik szerint lehet több.A jelenlegi helyi felvásárlási ár 267 euró / t
További szép napot !

mcbaycow
27-07-12, 20:24
@szalokik,

Hvala na informacijama, zar u HU nije 257e/t kukuruz?
Kolika je predvidjena cena za suncokret? Cuo sam da je 470e ugovaranje na vasim berzama? pozdrav! Sorry za:){{

szalokik
27-07-12, 20:52
Zdravo Mcbaycow!
Lokalne otkupna cijena je 75.000 HUF / tona, procijenjena 90.000 HUF / tona žetve, ali postoje neki analitičari koji kažu da bi to mogao biti veći. U suncokret pitam nije riječ o današnjem vijesti.
Želim vam ugodan dan!

Szia mcbaycow !
A helyi felvásárlási ár jelenleg 75.000 forint/tonna, a várható 90000 forint/tonna aratáskor, de vannak elemzők, akik szerint ennél is lehet magasabb. A napraforgót megkérdezem, arról nincs mai hírem.
További szép napot !

steve73
28-07-12, 09:38
Zdravo !
Ovdje Mađarska 320 EUR / t cijena izvijestio žetve, ali isto tako može kretati gore.Trenutna cijena 267 EUR / t
Želim vam ugodan dan!

Légyszives irjál inkább magyarul, mert a Google translate nagyon rosszul fordit ! Majd valaki leforditja.Nem igazán érthető... Üdv.

Molim te pisi na madjarskom jeziku, Google translate dosta nerazumno prevodi. Neko ce prevesti od nas. Pozdrav!

MOMOSARIC
28-07-12, 17:13
Kolega szalokik , napiši nam nešto o vremenskim prilikama u madjarskoj ove godine. Gledajući radarske snimke čini se da je Madjarska , bar zapadni dio , dobijala dosta kiše . Medjutim pričali su mi ljudi koji su prolazili kroz Madjarsku da je kukuruz dosta izgoreo od suše ^-^

szalokik
28-07-12, 18:58
Nažalost, to je točno.Suše šteta na 60-70%. Mnogo štete u Great Plains. Zapadnoj Mađarskoj malo bolje, ali postoji mnogo štete. Na Jugu posljednji trenutak došlo je kiša, ali kasno crop se spremaju i ranije (prije 20. travnja), a često i neizravnom (11-15 cm) bili su veći.

Sajnos, így igaz. Az aszály-kár 60-70 %-os. Az Alföldön nagy a kár. Nyugat-Magyarország kicsit jobb, de ott is nagy a kár. Délen utolsó pillanatban jött az eső, de csak a késői vetéseket mentette meg, a koraiak ( április 20 előtt ) és a sűrűn vetettek ( 11-15 cm ) felsültek.

mikiglogonj
28-07-12, 22:39
http://www.proberza.co.rs/

pogledajte semafor

steve73
29-07-12, 05:51
Nažalost, to je točno.Suše šteta na 60-70%. Mnogo štete u Great Plains. Zapadnoj Mađarskoj malo bolje, ali postoji mnogo štete. Na Jugu posljednji trenutak došlo je kiša, ali kasno crop se spremaju i ranije (prije 20. travnja), a često i neizravnom (11-15 cm) bili su veći.

Sajnos, így igaz. Az aszály-kár 60-70 %-os. Az Alföldön nagy a kár. Nyugat-Magyarország kicsit jobb, de ott is nagy a kár. Délen utolsó pillanatban jött az eső, de csak a késői vetéseket mentette meg, a koraiak ( április 20 előtt ) és a sűrűn vetettek ( 11-15 cm ) felsültek.

Možda ovako ide pravi prevod!
DA to je istina (što se tiče suše), šteta od suše je velika dostigne i 60-70 %. Na jugu Mađarske su najveće štete, na zapadnim delovima malo je bolja situacija, a i tamo su velike štete.Na jugu zemlje kiše su došli u zadnji čas, ali je spasio samo kasnije hibride, ranije poseljane (pre 20. aprila) i one koje ju gusto posejene (na 10-15 cm) one su izgorele.

bikacan
29-07-12, 13:25
Oni seju kukuruz na 11-15 cm?

bojcetic
29-07-12, 13:45
Verovatno silazni, u nekim delovima sa visegodisnjim dobrim prosekom padavina.

mcdonald
29-07-12, 16:20
to znam da oni Fao 600 -700 u opste neseju ,bar ovde blizu granicu(tu preko Bajmoka) Fao 200 300 400 eventualno 500 ali retkost ,tako mi je jedan kolega kaze iz Madarske

---------- Poruka napisana u 16:20 ---------- Prethodna poruka je at 16:10 ----------

I ne beru sa beracem (jako malo berac ima kod njih u nekim selima opste nema) nego sa kombanjem

savato
30-07-12, 12:44
Kakve su cene u okolini kod vas,jel ima nekakvih promena?! Zovem u Padinu,kazu nemamo za danas cenu...tek sutra,xaxa...Pa sta je ovo,cena se menja iz casa u cas?!

zico78
30-07-12, 13:06
kod mene jos uvijek isto navlaci na 250.€ a neki su skinuli cijenu za par eura

mcbaycow
30-07-12, 13:48
@savato oko 25-25.5 +pdv je na berzama

ddragan
30-07-12, 14:06
Kakve su cene u okolini kod vas,jel ima nekakvih promena?! Zovem u Padinu,kazu nemamo za danas cenu...tek sutra,xaxa...Pa sta je ovo,cena se menja iz casa u cas?!27, danas krune u djakove.

dukej
30-07-12, 14:08
Ja sam danas pustio moj sa lagera za 25 (to je sa PDV-om). A da li ću toliko (i kad) dobiti, ostaje da se vidi.

mica967
30-07-12, 14:23
http://i47.tinypic.com/n49spd.jpg

Dolovac
30-07-12, 15:23
nema cena ni kod nas nesto se muti...

leka
30-07-12, 15:45
kod nas 26.5 8)

Dragan18
30-07-12, 15:53
26 nude sa lagera (Stara Moravica)

sale ratar
30-07-12, 15:53
Kruni leko saće nov.:lol:>:({

leka
30-07-12, 15:57
nema novog nece roditi :) ja cekam avgust sredinu,a niko ne spominje i da euro raste

vitezbb
30-07-12, 16:49
nema novog nece roditi :) ja cekam avgust sredinu,a niko ne spominje i da euro raste
Ja rešio da te poslušam.Imao sam ponudu za vikend 25,50 i nešto mi se nije dalo da ga dam jer sam pre toga otišao da obiđem kukuruze i pao u bedak od jada

Djole71
30-07-12, 17:25
@vitezbb
Nema bedaka i nema jada.Glavu gore!Idemo dalje,svima je isto.(dali smo mu sve sto treba-nase smo odradili...)

Stanic
30-07-12, 17:38
@vitezbb
Nema bedaka i nema jada.Glavu gore!Idemo dalje,svima je isto.(dali smo mu sve sto treba-nase smo odradili...)
Tako je!!!
Idemo dalje...

rale
30-07-12, 18:55
Juzni banat sta se desava sa cenom kukuruza?Kod mene 25 din ali se ocekuje pad.Nisam jos provalio zbog cega mozda zbog 100 lit kise!

savato
30-07-12, 20:10
Juzni banat sta se desava sa cenom kukuruza?Kod mene 25 din ali se ocekuje pad.Nisam jos provalio zbog cega mozda zbog 100 lit kise! Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije>:({

---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

http://i47.tinypic.com/n49spd.jpg Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...

vojvođanin
30-07-12, 20:14
Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije>:({

---------- Poruka napisana u 20:10 ---------- Prethodna poruka je at 19:25 ----------

Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...

To je obećav'o Buljavi, a on je kako znamo prdn'o u čabar...

slobapatrola
30-07-12, 20:36
zivot prodje leka neokruni kukuruz

zarkovmali
30-07-12, 20:40
ja sam danas na dzakove u Surcinu na pijaci 2tone po 30din prodao lagano...a imam ponudu da po 28dinara izdzakiram i dam svih 40tona...

steva44
30-07-12, 20:43
Monopol imaju i ovom delu juzne backe.

bikibiki62
30-07-12, 21:06
Nis i okolina 30,00din po kg.

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Koja je cena jednodnevnih tovnih pilica? U Nisu 45-50din.

---------- Poruka napisana u 21:06 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Koja je cena jednodnevnih tovnih pilica? U Nisu 45-50din.

Ras
30-07-12, 22:31
sklanjaj pilice odavde pojesce nam sav kukuruz

MOMOSARIC
30-07-12, 22:39
Danas opet kod Amera oboren rekord cijene kukuruza ikad . Preračunato isporuka odmah 258eur/t.
Ispada da je u Srbiji kukuruz najjeftiniji na svijetu. Zašto je to tako?

dragan.kovacev
30-07-12, 22:50
pa zato sto je LOPOVSKA DRZAVA...i sve mi lici na "trans petrol" iz secnja(sto vise pokrasti i zbrisati odavde)

bojcetic
30-07-12, 22:57
Cena kod Amera izadje oko 30din. Kod nas 26.5din i dok se ugrade 1-3 ruke, to je to.

MOMOSARIC
30-07-12, 23:01
Nas su uvjek plašili ( bar ovde u RS ) sa cijenama u Madjarskoj , Fr i SAD , kao vidite pošto je tamo uvešćemo . Šta je sad ?

zico78
30-07-12, 23:12
sto su uvezli, uvezli bilo nekad sad se spominjalo proslo je i njihovo vrijeme kada su na dva kamijona zaradjivali vrijednosti jednog mislim kukuruza sad ce mlatit praznu slamu

boston
31-07-12, 10:22
postovani prijatelji kukuruz je strateski proizvod skoro 96% proizvoda za ljudsku upotrebu tj.isranu se dobija od kukuruza
kako je ove godine rodilo,a i narednu ne mozemo predvideti, ovo zrno para vredi.
cak i coca cola koristi produkt kukuruza u svojoj proizvodnji tako da sve govori da je to to
pozdrav svima i glavu gore

Dolovac
31-07-12, 10:30
e sad ovako vlada ce oprostiti rentu ove godine na drzavnu zemlju i navodnjavanje i jos nesto tako se prica jel? e pa za uzvrat kukuruz ce dole dal zabranom izvoza ili nekom pametnijom forom,a ne zbog barzi,cirica i obilnom kisom sto je pala... to je neki moj zakljucak.

savato
31-07-12, 10:31
postovani prijatelji kukuruz je strateski proizvod skoro 96% proizvoda za ljudsku upotrebu tj.isranu se dobija od kukuruza
kako je ove godine rodilo,a i narednu ne mozemo predvideti, ovo zrno para vredi.
cak i coca cola koristi produkt kukuruza u svojoj proizvodnji tako da sve govori da je to to
pozdrav svima i glavu gore Sad sam cuo podatak ima veze i sa ovim ali vise sa uzgojom svinja.Iz meseca u mesec 3 miliona novih Kineza upotrebljava svinjsko meso,standard bato...Pa ti vidi,to je godisnje 36 miliona ljudi,ej...Pa to je Finska,Danska,Svedska,Norveska,Srbija i jos po koja zemljica u okruzenju...Strasno i tako iz godine u godinu,a treba ih snabdeti,samo njih...a gde su ostali?! Dolovac nema to veze,drzavi odgovara izvoz to je ziva lova a njima upravo to treba da penzije,plate,socijalna davanja...Videcemo sta ce biti,nebitno,i ako padne ne moze biti 15 din sigurno tako da...

IPON
31-07-12, 10:36
cena? danas...

MILOJKO
31-07-12, 10:43
Zato nasi banditi i drze nisku cenu, znaju da ce ljudi morati da ga prodaju kad tad, a svetska cena raste tj. njima ziva lova u dzep, + jos malo za penzije, malo za drzavene plate... A postenom seljaku ne preostaje nista nego da "k'o marva jede ogrizinu".

savato
31-07-12, 10:47
cena? danas... Da ima nekih promena vec bi bilo par postova sa cenama,znaci cena u stagnaciji...A euro u padu,sad ce i kukuruz barem 20 para dole,xexe

IPON
31-07-12, 11:10
Da ima nekih promena vec bi bilo par postova sa cenama,znaci cena u stagnaciji...A euro u padu,sad ce i kukuruz barem 20 para dole,xexe

sad kad je frka i treba cena da raste, odjednom svi odose na more il nedostupni il.. :)
na svim berzama raste cena...jel trguje neko nesto...

mladen87
31-07-12, 11:27
u nedelju na pijaci se trazilo 3000din za "meter" kukuruza a uglavnom se trgovalo po 2800....

Farmer II
31-07-12, 12:41
sad kad je frka i treba cena da raste, odjednom svi odose na more il nedostupni il.. :)
na svim berzama raste cena...jel trguje neko nesto...

E tacno tako, od 3 otkupljivaca sto sam pito, 2 su bila na moru . a ostali u firmi ne znaju nista, u principu otkupljuju kukuruz, ali ne znaju cenu i ne primaju :lol:

rale
31-07-12, 13:33
Avgust mesec je kritican za kukuruz u ambaru sigurna zastita ne postoji samo krunjac preostaje.To oni znaju i stim i barataju,a ovi sto otkupljuju al ne primaju trenutno obicni su mesetari budi majstor i onda kad zaradis samo kap a ne da zahvatis kofom.Oko mene sve pametnjakovici odrade soju zarade za celu godinu a ostalo ih ne interesuje.Cena za danas jos 25 din/kg rok isplate do 7 dana.

Dolovac
31-07-12, 14:07
kod mene kolko sam nezvanicno cuo spao sa 26,5 na 24 din::sramota::

milanche87
31-07-12, 14:30
kod mene kolko sam nezvanicno cuo spao sa 26,5 na 24 din::sramota::

E i ja sam cuo to. . . Tako mi reko cale. . . ali nisam bio da proverim. . .

savato
31-07-12, 14:39
E i ja sam cuo to. . . Tako mi reko cale. . . ali nisam bio da proverim. . . Sto ce sad svet da kruni,ali sta?!Nema kukuruza a do novog ima jos 40-50 dana u medjuvremenu trgovace se suncokretom da se i tu otme seljaku neki dinar...Svidja mi se ova trgovacka cena,svugde skace kod nas pada...Srbija je to brale a ja cu mislim ove godine da okrunim u zrnu i strpam u supu do tamo nekog maja,juna...Trazice se i stari,sta mislite?!http://www.agroservis.rs/files/images/31072012.jpg

slobapatrola
31-07-12, 14:58
trazice se ali samo gubis,ne znam sta savato cekas

rale
31-07-12, 15:03
Ako ovaj kukuruz sada okrunis pa ga stavis u supu zastitis ga na najboljimoguci nacin pretrpeces veliku stetu kalirace na tezini zbog leptira,izbusice sredinu a to je gluten najtezi deo,pa opet trebas nekoga moliti da primi.Sve to oni znaju i to obilato koristeSrbija je to brale bas bi voleo da vidim te zapadne farmere.

savato
31-07-12, 15:12
trazice se ali samo gubis,ne znam sta savato cekasJa napisao vec par puta cenu od 230-235e/t kao prosle godine,kada se znalo pocetkom avgusta da ce roditi sasvim solidno...A sad,nestasica na svetskom trzistu,cene u uzletu a nasi trguju i gledaju da ucare...Treba da zarade ali brate realno,kao i mi koji cemo zbog posledica suse puci sledece godine i necemo imati toliko da unovcimo!Jedan od razloga sto cekam...@Slobapatrola kod nas niko nije davao vise od 25 din kada se evro nije mogao kupiti ispod 120,dok koliko cujem na par mesta je bilo i 26,26,50 duze vreme... Ovi nasi su u dogovoru od samog starta to znam ja a i neki ljudi sa kojima sam pricao!Prosle godine dok je bio ziv Transpetrol bilo je konkurencije i oni su se medjusobno utrkivali ko ce vise raditi,otkupiti,zaraditi,ukrasti...Od kad su ovi zveknuli,za jednog gazdu svi rade!

Stanic
31-07-12, 15:12
Trazice se i stari,sta mislite?!
Misim da treba da pravis gotovo,da ga krunis i prodas.

savato
31-07-12, 15:13
p.s Kako komentarisete sliku Agroservisa o danasnjim cenama,da nije tuzno bilo bi smesno!

Stanic
31-07-12, 15:19
Zato ti i kazem

amazon
31-07-12, 15:30
Kod nas je kukuruz jos 27din a stari 24,5din.

---------- Poruka napisana u 14:30 ---------- Prethodna poruka je at 14:27 ----------

kod mene kolko sam nezvanicno cuo spao sa 26,5 na 24 din::sramota:: Jel bi mogao da proveris da li je tacna ta inforamcija da je spao?

toni soprano
31-07-12, 15:36
Agrokiki nabrdje 25din,union mz pozarevac 26din sa uracunatim pdv-om 5% i obezbedjenim njihovim prevozom za kolicine vece od 10tona... ovo su danasnje cene

Dolovac
31-07-12, 16:07
Kod nas je kukuruz jos 27din a stari 24,5din.

---------- Poruka napisana u 14:30 ---------- Prethodna poruka je at 14:27 ----------

Jel bi mogao da proveris da li je tacna ta inforamcija da je spao?
cim proverim objavljujem...

MOMOSARIC
31-07-12, 19:49
Pričekaj još malo Savato kad si čeko toliko , ipak je i povelika ponuda sada , a i da se izjednači cijena sa svjetskom.

savato
31-07-12, 20:38
Cekacemo jos 15-ak dana pa cemo videti...@Dolovac da li si proverio za cenu?!

bokikoki
31-07-12, 21:37
Manipulanti,sad su barze otisle i sad se ide na prevaru,daj sta das...Ako svetska cena raste nema razloga za pad,to je samo jos jedna igra u nizu!!! Kukuruza nema,ne moraju ga ni otkupljivati,po selu placaju kamiondzije 27 din.Stocari traze od robnih rezervi 20.000 tona a ovi nemaju nista...bice katastrofa za kukuruz,zivi bili pa videli!Ciric i sin drzi monopol u J.Banatu i on diktira cenu,a poznavajuci ga na sve "igre" tj.prevare je spreman...Koliko ce izvesti sledece godine,pitanje je sad?!Dokle god imaju interes radice,kad nemaju staje sve...Videcemo sutra,koju ce cenu da smisle?!Samo bez sekiracije>:({

Gde je sad "referentna ce biti berza u Budimpesti" xaxa...Tamo je trenutno 2-3 dinara skuplji i kukuruz i psenica a i pdv na polj.proizvode je veci i iznosi 10% ka prodavcu cini mi se,neka me ispravi neko bolje upuceniji!Ostale berze necu ni da pominjem...

Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno.

savato
31-07-12, 21:54
Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno. Zivicu znam licno i znam za koga je radio...MK Comerc-Granexport tj.Kostic i Ist point Drakulic...Mozda je neko novi u igri posto ne pratim u poslednje vreme desavanja u biznisu :) A za skolu si u pravu,dal imaju i 8 zajedno,ali imaju "insekt" za pare! Ako znas a verujem da znas prenesi neke novosti u svetu trgovine kukuruzom!Koja je cena kukuruza po kojoj se isti izvozi iz zemlje?

bokikoki
31-07-12, 22:04
Problem je Dunav i u ovom trenutku kukuruz iz Srbije nije interesantan, jos ima dosta ugovora sa cca 185 eur/t koji se trebaju izvrsiti do 20.08. Svi cekaju kukurz 2012 iz Srbije koji je u maju prodava po cca 155 eur a tu je i tvoj Ciric sa 20.000 t a radi dosta za Cvetica i Grain international koji inace nije izvoznik nego kupac za izvoznike, pa se nevrsi pritisak na Srbiju da bi se izvukao u septembru i oktobru taj kukuruz, a i strah ino kupaca od zabrane izvoza kao i bankrota nekih firmi s kojima imaju ugovore

dragan.kovacev
31-07-12, 22:12
kod nas nije spao,i danas 25din...
mozda sam trebao prodao pre desetak dana po 24,5 a euro sam mogao kupiti po 114...
cekam jos 2 nedelje pa sta bude bice???

poceli su i leptiri, ne vide se da lete, al svako jutro se nakupe u prekrivacu bazena. nebih sad da spricam jer cu uskoro kruniti...

savato
31-07-12, 22:23
Problem je Dunav i u ovom trenutku kukuruz iz Srbije nije interesantan, jos ima dosta ugovora sa cca 185 eur/t koji se trebaju izvrsiti do 20.08. Svi cekaju kukurz 2012 iz Srbije koji je u maju prodava po cca 155 eur a tu je i tvoj Ciric sa 20.000 t a radi dosta za Cvetica i Grain international koji inace nije izvoznik nego kupac za izvoznike, pa se nevrsi pritisak na Srbiju da bi se izvukao u septembru i oktobru taj kukuruz, a i strah ino kupaca od zabrane izvoza kao i bankrota nekih firmi s kojima imaju ugovore Bice interesantan polako...Evidentna je nestasica na trzistu i ocekuje se dosta slabiji rod svugde!A novi rod,to je tek problem...

bokikoki
31-07-12, 22:27
Stari rod treba prodavati od 10.08. do 20.08. ako ne cekati do februara, kao i novi kad cena moze biti 250-260 eur, i veoma je verovatno

talianu
31-07-12, 22:34
Ocigledno da jako malo znas o trgovini kukuruza, a posebno o Ciricu, smesno je da on drzi monopol u Juznom Banatu, on i tata sa osam razreda skole zajedno.
Ovo potpisujem .
Mi stvarimo mit o pojedinim trgovcima naivni smo ko francuske sobarice.
To što on ima neke veze i vezice pa se voza pretovaren(transport mu je jeftin) i zbog toga je u situaciji da plaća pola dinara više ne znači da on drži monopol!!!!!

---------- Poruka napisana u 22:34 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

Može li se znati ko je izvesni gospodin Cvetić? Mislim koja je firma u pitanju.

bokikoki
31-07-12, 22:53
Firma se zove BCM TRADE iz Beograda, imaju silose u Idvoru i Ratar na Tamisu u Pancevu, i drze jos neke silose u zakupu, inace su izvoznici direktni i spadaju u grupu firmi sa izvozom oko 70.000 kukuruza godisnje. Neznam mnogo o gospodinu mada sam slusao lepe stvari o doticnom

talianu
01-08-12, 00:01
Po toj logici oni bi kao direktni izvoznici trebali biti među boljim platišama.
Kod nas je " Ventura" dosta prisutna ali i o njoj ništa ne znam(o).
Boki podeli nešto sa nama.

dukej
01-08-12, 00:13
Po toj logici oni bi kao direktni izvoznici trebali biti među boljim platišama.
Kod nas je " Ventura" dosta prisutna ali i o njoj ništa ne znam(o).
Boki podeli nešto sa nama.

Zašto bi neko plaćao više nego što mora i time smanjio sebi profit?

savato
01-08-12, 08:55
Firma se zove BCM TRADE iz Beograda, imaju silose u Idvoru i Ratar na Tamisu u Pancevu, i drze jos neke silose u zakupu, inace su izvoznici direktni i spadaju u grupu firmi sa izvozom oko 70.000 kukuruza godisnje. Neznam mnogo o gospodinu mada sam slusao lepe stvari o doticnom@ Mikiperlez ga najbolje poznaje,pominjao je BCM da je u konktaktu sa njima...Ljudi gde je Miki,ziv se ne javlja?Da nije promenio ime,adresu...ili je jednostavno iscezao?!

---------- Poruka napisana u 08:55 ---------- Prethodna poruka je at 07:26 ----------

http://www.poljopartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=24519&grupa=6&sekcija=4

marko22
01-08-12, 09:46
Pa njihovom izvestaju se ne bi reklo da izvoze tih 70 hiljada tona.

savato
01-08-12, 09:51
Svojevremeno dok sam radio i bio upucen dobar deo da ne kazem polovinu oko 10.000 tona kukuruza izvezla nam je ova firma,ne znam kako se sada kotiraju ali mislim da su ojacali http://www.konzul.rs/ a dobar deo i firma SI-SISTEM N.Sad...

mcbaycow
01-08-12, 12:33
Izgleda da ce od ponedeljka ponovo da kukuruz ojaca.....

leka
01-08-12, 12:39
svasta sam procitao u zadnji par stranica ali ja i dalje ne odustajem od svojih stavova ja i dalje cekam sredinu avgusta pa sta bude 8)

marko22
01-08-12, 12:40
Pa ovaj Konzul dobio suvlasnike Svajcarce, i po prihodima su solidni, veci dosta od onih bmc. Mada kod nas ima dosta povezanih lica, i cesto nije poznato ko je konkurencija, a ko saradjuje.

@leka,
Gledaj ti drugim okom kurs, jer vise ce kurs izgleda da osciluje, nego cena kukuruza. Po meni tu ti je pre zarada.

bokikoki
01-08-12, 15:22
Svojevremeno dok sam radio i bio upucen dobar deo da ne kazem polovinu oko 10.000 tona kukuruza izvezla nam je ova firma,ne znam kako se sada kotiraju ali mislim da su ojacali http://www.konzul.rs/ a dobar deo i firma SI-SISTEM N.Sad...

Konzul veoma dobra firma 100.000 t godisne, suvlasnik konyula firma Ameuropa iz S vajcarske 5 firma po velicini u Evropi, vecinski vlasnik Dragan Sljepcevic, odlican

---------- Poruka napisana u 15:22 ---------- Prethodna poruka je at 15:20 ----------

Pa njihovom izvestaju se ne bi reklo da izvoze tih 70 hiljada tona.

Za Cvetica njegova firma je i Agroexport, Beograd

mcbaycow
01-08-12, 16:12
Aj neka neko okaci danasnji presek sa berzi sa agroservisa. Ja ne mogu da otvorim, danasnji, oce to nekad!

Padinac
01-08-12, 16:26
Nema ništa, samo obaveštenje

PREGLED CENA ŽITARICA
01.08.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU danas nismo u mogućnosti da objavimo, zbog tehničkih problema.
izvinjavamo se i obaveštavamo Vas da ćemo cene objaviti u jutarnjim časovima 02.08.2012.
AgroServis

bojcetic
01-08-12, 16:36
@leka
Cini se da si na celom forumu najuporniji. Kazi mi, koja je to cena u evrima za koju bi rekao da si zadovoljan?>:({

mcbaycow
01-08-12, 17:15
Ev ja cu umesto leke da ti kazem, 250eur, a ajde da se ne ciganimo moze i 240eur

Dolovac
01-08-12, 18:20
e sad provereno je cena kod mene 25 din, pala sa 26,5

winchester
01-08-12, 18:55
svasta sam procitao u zadnji par stranica ali ja i dalje ne odustajem od svojih stavova ja i dalje cekam sredinu avgusta pa sta bude 8)
I ja cekam sredinu avgusta 8)

Optimista
01-08-12, 20:36
@leka
Cini se da si na celom forumu najuporniji. Kazi mi, koja je to cena u evrima za koju bi rekao da si zadovoljan?>:({

Molim, i ja sam tu negde po upornosti sa gospon lekom. Nesto sam cak juce razgovarao da mozda ostavim i nesto kukuruza za "sledecu sezonu". Nije tu problem sa kojom cenom si zadovoljan nego ako mozes da dobijes vise, a ne zuri ti se sto da ne.
Kolika bi cena trebala da bude da pokrije manjak u prinosu ove godine, to tesko da ce dohvatiti.

No mnogi su se i opekli cekajuci i ne tvrdim da necu i ja. Ali bih se ziv pojeo da ne pokusam, ne zato sto mislim da cu dobro zaraditi nego cisto da imam oko cega da se jedim.

gajicmilorad
01-08-12, 21:05
Mi smo juče okrunili zadnjih 15 tona, cena je bila juče 25 dinara..

Danas je nešto malo pala cena na 24.37 Agronom Despotovo-Pivnice, i Agros kommerc isto toliko plaća...

winchester
01-08-12, 21:05
Molim, i ja sam tu negde po upornosti sa gospon lekom. Nesto sam cak juce razgovarao da mozda ostavim i nesto kukuruza za "sledecu sezonu". Nije tu problem sa kojom cenom si zadovoljan nego ako mozes da dobijes vise, a ne zuri ti se sto da ne.
Kolika bi cena trebala da bude da pokrije manjak u prinosu ove godine, to tesko da ce dohvatiti.

No mnogi su se i opekli cekajuci i ne tvrdim da necu i ja. Ali bih se ziv pojeo da ne pokusam, ne zato sto mislim da cu dobro zaraditi nego cisto da imam oko cega da se jedim.
Ja svake godine sa kukuruzom trgujem u avgustu,do godine i soju cuvam.>:({

Optimista
01-08-12, 22:18
winchester, pa vidi lane jesam zadnji prodao u avgustu ali je to bilo hvatanje za slamku u jeku pada cene. A pre toga jos nikada nisam uspeo da ga sacuvam toliko dugo jer je uvek falilo cuka Lkl{{ za lozenje. A nekad i u sred leta zna da bude ladno.
Soju definitivno nameravam da cuvam (pod uslovom da nesto navrsem), a deo lanskog kukuruza bih (ako budem imao snage) da sacuvam za zimu, ko zna sta moz da bude?

talianu
01-08-12, 22:38
Zašto bi neko plaćao više nego što mora i time smanjio sebi profit?
Prosto, da bi bio konkurentan ,može mu se jel ne moraju nahraniti još jedna usta( napuniti džep) posredniku (npr Ćiriću).
Zna li neko nešto o Venturi?

savosi
01-08-12, 22:39
Danas: Zunji-Silak 25.00 ,Erak 25.20 , Tenen Cenej 26.00 poz

bokikoki
02-08-12, 00:38
Prosto, da bi bio konkurentan ,može mu se jel ne moraju nahraniti još jedna usta( napuniti džep) posredniku (npr Ćiriću).
Zna li neko nešto o Venturi?

Imaju silos u Ilandyi 4 vlasnka nisu direktni izvoznici rade dosta sa Viktorijom, a ostalih 30% ko vise plati, slicno ko Ciric samo manje, mora se precizno dogovarati da posle nebi bilo problema

dragan.kovacev
02-08-12, 01:32
ventura je za izbegavanje, dosta ne korektni, dok im ne das robu sve je u naj boljem redu, kad im predas, okrecu kozu!!!
a na kantar deru, ne pitaju za boga, ne branim nikoga deru svi, al ovi bas deru!
dosta klijantele su izgubili, naravno novi dolaze ne obavesteni...

rale
02-08-12, 09:04
Postovane kolege kakvo je vase misljenje o Granexportu,ulaze na nas teren sa jedne strane to je jako dobro konkurencija je uvek dobra ako je zdrava.Cena i danas nepromenjena 25 dinara.

savato
02-08-12, 09:15
Postovane kolege kakvo je vase misljenje o Granexportu,ulaze na nas teren sa jedne strane to je jako dobro konkurencija je uvek dobra ako je zdrava.Cena i danas nepromenjena 25 dinara. Vrlo ozbiljni i korektni barem bili pre 2-3 godine.Svaki dogovor se ispostuje i nikada nije bilo problema.Dosta lokalnih otkupljivaca radi za njih,tj oni ima daju vecu cenu uvek na kolicinu a placaju i prevoz...U svakom slucaju mislim da ne mogu da skode i da ce zatvoriti pojedine "sitne mesetare" samim pojavljivanjem...To treba sve da raduje!Kod nas su uzeli u zakup Staru Mlekaru i cujem da krecu sa radovima za koji mesec...To je lokalno sirenje po J.Banatu i cilj je otkupiti sto vise robe po povoljnijoj ceni,znaci izbegavati one koje sam stavio pod ""

rale
02-08-12, 09:32
Od avgusta pocinju da rade u opstini Plandiste i Alibunar,nesto su uzeli u zakup a nesto pocinje da se gradi,tako da bice manjih potresa na ovom terenu posle odlaska Milenijuma,koji nisu hteli da "kolju bika zbog jedne snicle".Trziste je povece i dosta zatvoreno.

bado
02-08-12, 10:41
Kulpin 25.50 din.

Dolovac
02-08-12, 10:58
Postovane kolege kakvo je vase misljenje o Granexportu,ulaze na nas teren sa jedne strane to je jako dobro konkurencija je uvek dobra ako je zdrava.Cena i danas nepromenjena 25 dinara.
mogu reci samo reci hvale za Granexport jer su jako ozbiljna firma sto rece savato,isplacivanje na vreme ja sam skoro predao kukuruz i za 2 dana sam bio isplacen;D} jako dobro snadbeveni svime sto je inace potrebno svakom paoru...

rale
02-08-12, 11:35
Kolega Dolovac koja je cena kod tebe?Jel Stevica radi za Granexport?

savato
02-08-12, 11:45
Dolovci su okrunili svoj kukuruz pa se i ne interesuju bas,njih ovo vise muci http://www.rtvpancevo.rs/Vesti/Lokal/uestale-krae-u-dolovakim-njivama.html Sta ce biti sa novim rodom,ako se nastave ovakve kradje,ja mislim da ce Dolovci brzo doci do resenja...ali bojim se bice":":{ Juce je cena bila 25,00 din mislim da je i sad

lacarac
02-08-12, 11:46
Jel zna neko koliko se placa,prekrupa imam nesto na lageru u CORNU

milanche87
02-08-12, 12:17
Dolovci su okrunili svoj kukuruz pa se i ne interesuju bas,njih ovo vise muci http://www.rtvpancevo.rs/Vesti/Lokal/uestale-krae-u-dolovakim-njivama.html Sta ce biti sa novim rodom,ako se nastave ovakve kradje,ja mislim da ce Dolovci brzo doci do resenja...ali bojim se bice":":{ Juce je cena bila 25,00 din mislim da je i sad

Svako vece po 20 ljudi ide po ataru. . . cekaju se lopovi. . . bilo je gusto par puta. . .sorry za :){{

mladen87
02-08-12, 12:25
agrozito placa 26din....

KishRobert
02-08-12, 13:01
Jel zna neko koliko se placa,prekrupa imam nesto na lageru u CORNU
Kod nas 2800din/100kg!

Inace cena kukuruza je 25din/kg.

Djole71
02-08-12, 13:13
@savato
:){{Dva dogadjaja-kradja iz atara od pre 10-15 godina.
Covek ima njivu duzinski pored puta,berba kokuruza pocela i svaka dva tri dana mu oberu beracem po 1-2 reda(usput)U blizini na dosta km. nema ni kuca ni salasa.Resi da stane na put.Uzima lovacku pusku i odlazi u kokuruze(tabla 10-tak jutara)Posle ponoci dolazi auto izlaze dva Baddze sa automatskim puskama,malo posle njih dva traktora sa beracima dvorednima,a iza jos dva traktora sa prikolicama.Krenula organizovana kradja.U jednom prolazu beru njegovo,a u povratku komsijino.Sta je uradio:zabijo se dublje u kokuruze da ga ne pronadju.Molijo je boga samo da ne udju ovi sa puskama u kokuruze i vide motor....Kada su zavrsili sto su planirali,on se dovukao do blizu obranog,a auto po onu dvojicu,i osvetli traktor i prikolice,gde on prepozna traktor...Koji je iz dva sela dalje(prodavao se pre par meseci i vlasnik njive je bio da ga gleda....Milicija...istrazni organi(dokazi u cardaku koji su tvoji kokuruzi....)Navatani su svi...Pojo vuk magarca nikom nista,jos njemu i ovom preko puta pretili da ce ih ubiti u ataru.....

Ispresovana slama uvece,pa ce se ujutro nositi.Gazda otisao biciklom da skupi bale radi brzeg utovara....,a sinovi kad istovare prikolicu kod kuce doce na njivu.
Kada je dosao blizu njive cuje traktor i glasove.Parkira bicigli u kokuruze i ceka da vidi na koju ce stranu.Ovi sto su tovarili odose na drugu stranu,a traktor i prikolica prema njemu.Povuce se dublje u kokuruze i uputi poprecno prema leniji kojom ce proci traktor i prikolica sa slamom.Izadje iz kokuruza i kresne od nazad upaljacem prikolicu i vrati se u kokuruze..i do bicigla i kuci.Traktor je spasen,a prikolica izgorela do temelja....(nikom nije govorijo da mu je kradena slama,a komsija da je krao slamu-zapalila se prikolica od instalacije,vatrogasci,mup)
I dalje su u kafani ponekad pili zajedno i caskali do pre par godina kada je ovaj rekao:E sto mi zao one moje prikolice...,a ovaj na odlasku iz kafane:i meni one moje slame,lepe su to bale bile....Posle toga je prica izasla na videlo.Nepricaju uopste,a nekad su suradjivali zajedno,dele ih dve ulice.Ovaj cija je bila prikolica ne ide vise u tu kafanu.......
Izvinjavam se administratoru,neznam u koju bih temu ovo stavio i dali ima tema:Kradja u nasem ataru.:){{

savato
02-08-12, 14:59
http://www.agroservis.rs/files/images/02082012.jpg

leka
02-08-12, 15:18
@leka
250 eura mislim,ali dok vidim sta ce biti jos sa ovim novim kukuruzum a ovako ne znam da ti kazem tacno

marko22
02-08-12, 15:40
Kolege, jel to pricate o Granexportu iz Panceva? Pa zar to nije MK?

savato
02-08-12, 16:40
Kolege, jel to pricate o Granexportu iz Panceva? Pa zar to nije MK?Da,u pravu si to je kupio MK samo je ime ostalo staro...ipak imaju tradiciju bas u nasem kraju...

panonac
02-08-12, 16:48
Sada javili na TV-u da je kukuruz 30 dinara,a psenica 27,dali je to podatak sa neke berze..

Dolovac
02-08-12, 16:51
kukuruz se polako vraca 25,80

savato
02-08-12, 17:03
kukuruz se polako vraca 25,80 Prati evro...A pravi skok mozda od ponedeljka...

dragan.kovacev
02-08-12, 19:12
danas 25,5din polako al sigurno ide gore Lkl{{ ja krunim na cifru 27 hihihi

miroslav78
03-08-12, 10:27
kod nas opada sa 26.20 na 25.20 din u gebiju..

Stanic
03-08-12, 15:20
Kod nas 25 din sa pdv-om

savato
03-08-12, 15:20
http://www.agroservis.rs/files/images/produktna%203.8..JPG

milan971
03-08-12, 16:34
Nije u temi ali jeste primetili da iz dana u dan cena soje u svetu pada a kod nas raste , da u to nije umesala prste politika i DS?

boston
03-08-12, 18:06
ponovo kažem kukuruz će zlata vredeti,ne žurite ako nije nužda

---------- Poruka napisana u 18:06 ---------- Prethodna poruka je at 18:04 ----------

ponovo vam kažem;ne žurite ako nije nužda

bojcetic
03-08-12, 19:17
Stapar - kod Ljubise 25.5din Rodjak prodao 9t - da se nadje za sok i sladoled Lkl{{

zsabo
03-08-12, 21:41
Znaci da cekamo jos !

zico78
03-08-12, 21:45
kod mene 250.€.t

savato
03-08-12, 21:57
kod mene 250.€.t Ih...da je ta cena kod nas iznosila bi 29,50 din...Krunio bi ga i po 27 ali nikako da dogura tu cenu

zico78
03-08-12, 22:48
prdaji naredni 15-nestak dana ili cekaj prolece tada ce biti 250.€ kod mene krece novi kukuruz za 20 do 25 dana jest da je izgorijo ali mora se proci i uzeti sto je ostalo mislim kad dodje novi past ce cijena do zavrsetka zetve pa ce da vidimo sta ce da bude ja licno mislim u januaru da ce prijeci 250.€ ovde kod nas ali dotle ima dana.

paorpaor
04-08-12, 08:24
Nije u temi ali jeste primetili da iz dana u dan cena soje u svetu pada a kod nas raste , da u to nije umesala prste politika i DS?
GMO i NoGMO soja nisu isto. Njihova je uvek jeftinija.

MOMOSARIC
04-08-12, 08:30
A i ko kaže da pada?

paorpaor
04-08-12, 11:02
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=08&dd=04&nav_id=632122

Optimista
04-08-12, 11:22
9t, alal vera, cova bas voli sladoled :)

Lala iz Banata
04-08-12, 12:13
Ih...da je ta cena kod nas iznosila bi 29,50 din...Krunio bi ga i po 27 ali nikako da dogura tu cenu
Savo, burazer okrunio pre par dana, nosio u Čentu za 27 din.

pera ves
05-08-12, 20:41
danas dao poslednji kukuruz za ovu godinu 10 t po 26din. kupac dosao kuci , pare odma na astal. aj zdravo.

Djole71
05-08-12, 22:55
Ko nemora nek uopste nekruni.Prskajte ga od cirkusa(zohara,ziskova....)Kokuruza NEMA(novih ce biti-nista)Od januara-febr. ce krenuti prava hajka.....
Razmisljao sam da kupim vecu kolicinu novoga-klip,samo neznam od koga.Jer od moga nema nista,kao kod vecine....
Bice mu cena sledece godine kao suvo zlato.( svetske industrije koje koriste i preradjuju kokuruz-kokuruzni skrob.....)Nece imati odakle da ga kupe...plati ce ga kao suvo zlato ili ce zatvoriti fabrike....

vitezbb
06-08-12, 08:38
Ja ove nedelje prodajem svoj,nema se šta više čekati.Sačekat ću danas da vidim kako će početi nedelja i onda pokušati da dobijem 26 dinara

rale
06-08-12, 09:03
Magacin Jermenovci 26,dinara od danas.

Kukuruzar
06-08-12, 11:35
Dimic Agrar placa 26.8 kukuruz rod 2011 tel kel, rinfuz u Bavanistu

savato
06-08-12, 12:26
Dimic Agrar placa 26.8 kukuruz rod 2011 tel kel, rinfuz u Bavanistu Kod nas je 26 din...Trebalo bi gore,za vikend ako hocu da krunim imam 26,50

malaksalo
06-08-12, 13:15
Danas prodao 4t. po 28 din.Kupijo jedan u selu.

North ARMY
06-08-12, 13:20
Mi prodajemo po selu 28din/kg za nekoliko meteri-tona i ako hoce par vreca 30din/kg.

amazon
06-08-12, 13:20
Bavaniste nema promene idalje 27din.

savato
06-08-12, 13:28
Dimic Agrar placa 26.8 kukuruz rod 2011 tel kel, rinfuz u Bavanistu Pa ako Dimic placa 26,80 ko je lud da dzakira za 27.00?!?!?Morate da dizete cenu Pidikanci,a i mi za vama...

ddragan
06-08-12, 14:01
Sve je isto da li djakirano ili kod Dimica,takav sistem je kod nas.Ti platis 8 hiljada i gledas(druga opcija nema)a radnici ili djakiraju ili pune rinfuz pa kod Dimica kako kome odgovara.

---------- Poruka napisana u 14:01 ---------- Prethodna poruka je at 13:59 ----------

Kod nas je 26 din...Trebalo bi gore,za vikend ako hocu da krunim imam 26,50Zovi Dimica i posalje ti kamion,cena ista kao kod nas.

goran 1991
06-08-12, 15:03
Bavaniste nema promene idalje 27din. a gde u Bavanistu?

---------- Poruka napisana u 15:03 ---------- Prethodna poruka je at 15:02 ----------

Sve je isto da li djakirano ili kod Dimica,takav sistem je kod nas.Ti platis 8 hiljada i gledas(druga opcija nema)a radnici ili djakiraju ili pune rinfuz pa kod Dimica kako kome odgovara.

---------- Poruka napisana u 14:01 ---------- Prethodna poruka je at 13:59 ----------

Zovi Dimica i posalje ti kamion,cena ista kao kod nas. ja sam sad zvao Dimica nesalje kamione a imam dosta kukuruza

ddragan
06-08-12, 15:14
E jbg kad mu treba on salje,sad verovatno ima dosta pa mu nije hitno.
Ovo od 27 je djakirano,siptarima ide.

savato
06-08-12, 15:31
http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation%206.8..jpg

pidikanac
06-08-12, 16:32
[QUOTE=ddragan;551496]E jbg kad mu treba on salje,sad verovatno ima dosta pa mu nije hitno.
Ovo od 27 je djakirano,siptarima ide.[/QUOTE
tast razgovarao sa đelezanom i kaže da je kukuruz 28

MOMOSARIC
06-08-12, 16:56
Realno , prema rodu koji se može očekivati i cijenama ulaza kukuruz bi trebalo da ide gore još bar 30% al nebi valjalo da to bude naglo nego postepeno do proljeća . Ako bi bio nagli skok to bi primoralo stočare da rasprodaju , a ako bi išla cijena lagano onda bi i cijena mesa morala gore.

savato
06-08-12, 17:13
[QUOTE=ddragan;551496]E jbg kad mu treba on salje,sad verovatno ima dosta pa mu nije hitno.
tast razgovarao sa đelezanom i kaže da je kukuruz 28 Lepo bi bilo,a jos lepse kad bi znali ko je Djelezan i da li je to 100% tacno?!>:({

DusanA
06-08-12, 17:49
Savo, neces valjda da ga vozis u Bavaniste ?

savato
06-08-12, 18:01
Savo, neces valjda da ga vozis u Bavaniste ?Vozio sam psenicu pre 3-4 godina u Bavaniste kod Cobanina kada je bila 11-11,50 din a kod nas niko jos nije otkupljivao,tad jos nije bilo otkupnih mesta i sve se vozilo za Kovacicu,mlin Kacarevo i bila je cena oko 8-9 dinara i moralo je da se ceka a novac...Ne bi ja vozio uzeo bi kamion i u 2 ture ga prebacio,samo ako bi mi se isplatilo,a ako je 28 sigurno da bi!To je 40 km u jednom pravcu,nista specijalno

DusanA
06-08-12, 18:03
Ma, dace ti i ovi nasi tu cenu, umanjenu za prevoz, samo uporno sa njima.

savato
06-08-12, 18:12
Ma, dace ti i ovi nasi tu cenu, umanjenu za prevoz, samo uporno sa njima. Videcemo jos do kraja nedelje,po ovim temperaturama se nece kruniti sigurno,mozda za vikend ako Bog da i dogovorimo cenu!

amazon
06-08-12, 18:59
tast razgovarao sa đelezanom i kaže da je kukuruz 28 Kukuruz u bavanistu je trenutno 27 provereno a djelezan(nadimak) je covek koji kruni usluzno .

zico78
06-08-12, 22:33
kod mene danas probijo rekord od 250.€ .t trenutna cijena 260.€ a cuo sam ne provjereno da su pojedin dobijali cijenu od 300.€ da ga uvrecaju

savato
06-08-12, 22:45
Mi i dalje ne mozemo cisto 230e/t da dobijemo,mozda za neki dan?!

zico78
06-08-12, 22:50
moze nam reci clan Spasoje tacnu cijenu njegov komsija je dobijo 300.€ ako je istina a sve je moguce

MOMOSARIC
06-08-12, 22:57
Moj kum u subotu prodo po 50 feninga (0.25e) , rifuzno naravno iz silosa.
(godinama je ta neka slijepa pravda : kolko mi moramo više da uložimo za isti rod , tolko je cijena viša nego u Srbiji)

zico78
06-08-12, 23:08
tako nekako mi imamo manje kolicine roda a vece cijene kad se stavi na olovku mozda su u prednosti sa zaradom u Srbi

Padinac
07-08-12, 15:51
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU

CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA

(din/kg bez PDV-a)http://www.agroservis.rs/files/images/Presentation 7.8..jpg

savato
07-08-12, 17:13
Posle par dana,danas se malo krunilo po selu...ali malo posto i nema puno kukuruza jos da se kruni,ljudi su vec uglavnom ispraznili ambare!Iz dana u dan cena na berzi skace za 20-ak para,taman za 7-8 dana bice to to!

miroslav k
07-08-12, 17:16
Kulpin 26 din sa pdv

savosi
07-08-12, 18:58
Temerin 25.50 , Cenej 26.00 sa PDV .

rale
08-08-12, 10:45
Magacin Jermenovci 26,50 din /kg laganice dostize svoj dozvoljeni maximum.

savato
08-08-12, 11:22
Koja je cena u Bavanistu i Dolovu?@Sandore da li si proverio za Debeljacu koja je cena?!

German hunting terrier | Jagdterrier