Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
sanbo4 je napisao(la):
tarana je napisao(la):
sanbo4 je napisao(la):
Od jednog poznanika sam cuo da je cena kukuruza stala na 12. zato sto se pojavio jeftiniji uvozni kukuruz iz Madjarske.
a taj poznanik je uvoznik? dajte ljudi malo proverenih vesti a manje "reko mi sestrine zaove s vma mali"
pride ne bi lose bilo malo i mozak da se ukljuci...u madjarskoj je cena u petak bila 13.9 dinara. e sad ako transportni troskovi umanje tu cenu na 12din, onda je sasvim moguce da kukuruz uvozimo...
Ne razumem zasto tako ostra reakcija, pa forum valjda zato i sluzi da uz druzenje prokomentarisemo aktuelne teme iz poljoprivrede. Jedno je suva statistika sa svetskih berzi, a drugo su nase balkanske prilike. Zar mislite da je nemoguce da neki nas politicar-biznismen uveze kukuruz losijeg kvaliteta za male pare i tako obara cenu na domacem trzistu, a time ostvaruje dobit. Jos da pojasnim da sam tu informaciju dobio u neobaveznom razgovoru sa vlasnikom jedne vece fabrike stocne hrane iz naseg kraja. Dozvoljavam da je neproverena i mozda potpuno netacna. Zato sam je i izneo na forum u smislu potvrde, ili negiranja. Molio bih ubuduce, malo vise tolerancije i umerenosti.
izvini..moz biti da je preostro, medjutim...
vidim da umes da koristis internet...na ovom forumu ima bar na 10 mesta link ka madjarskoj berzi i informacija o ceni kod nas. ako kod nas moze da se nadje po 11-11.5 dinara a kod madjara je blizu 14, a transport je najmanje dinar po kili, onda je stvar prilicno jasna i nema tog djubreta od kukuruza koje se moze uvesti jeftinije iz madjarske...
pride, djubre ne mozes ni da uvezes tek tako...mora to neku fito-sanitarnu kontrolu da prodje..
a zasto je stao? pa jednom mora stati! ocigledno dosta ljudi procenjuje da je to okej cena ili su u skripcu s parama...
zasto bih ti ja placao 13din za kukuruz ako ne moram, jer po 12 imam da kupim kol'ko 'oces?

usput, jesi primetio da od kad je suva statistika sa berzi pocela da belezi rast cena, interesovanje za nase proizvode poraslo? vise se ne pise o zitu po 9 dinara a kukuruz se prodaje 40% skuplje...
 
Ja sam moje okrunio sad je otišo zadnji voz za Granexport cena je 1250 din a od sutra plaćaju 1200 din ::lose::
 
cena kukuruza ce pasti to je sigurno ,tako je i dosad bilo uvek pred zetvu . ::lose::
da li ce se oporaviti posle zetve ostaje da vidimo ,ja se iskreno nadam .
kod mene u mestu malo ga ima po kotarkama .vecina je imala stari ,a nov smo krunili
s njive pa smo ga prodavali kad su kome trebale pare ::novac::
 
Kod nas navodno Mitrović od juče više neprima uopšte , a Mlinpek je primao juče po 11,50 a danas više neprima , tako sam čuo
 
kod nas cena 12.50 ja okrunio danas 4 vagona i dao na cuvanje,pa malo da se kockam ::novac::
 
Sad znam koliki mi je rod kukuruza berba 2008. 4600kg/kj prirodno suvog zrna.
 
meni je prosek 5500kg suvog zrna po jutru,sad sam i ja malo racunao da sam iz 8 jutara kukuruza rod 2008 okrunio oko 45000kg suvog zrna sto dodje 5500kg po jutru :D
a sutra krunimo i poslednju turu koja nam je ostala i to cemo malo ostaviti za sebe i malo cemo da prodamo oko 3 tone i cena kod nas je jos uvek 12 dinara ::novac:: :D
 
ZZ Basaid , momentalno obustavila otkup kukuruza posto ima problema sa dnevnim oscilacijama cene.Utorak 12, sreda 11,7 ,cetvrtak 11,5 danas 11 a neznaju sta ce biti do kraja dana.
 
mogu komotno da vrate na 11.5, posle 2-3 dana minusa, pešta se juče pomerila malo na gore...
 
Nazad
Vrh