PDA

View Full Version : Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

spasoje
16-07-12, 12:58
Kao i nafta.Kad nanjuše da će nafta gore onda "nema" dok cena ne ripi.A kad padne na svetskoj berzi onda nemogu da je pojeftine jer su je kupili po navodno onoj ceni.Ma sve je grbavo i skroz neuredjeno na ovim našim tržištima.

savato
16-07-12, 13:07
Jos kako ce imati interes,pa jedan covek za godinu dana prosecno pojede oko 40kg mesa pa puta koliko stanovnika na svetu(ne kazem da svi pojedu toliko,ali statistika je takva,prosecan Amerikanac pojede i preko 75 kilograma godisnje)...Narod mora da jede,niko nama nije kriv sto su nam plate najnize u regionu,sto vlaga bela kuga i sto tajkuni i lopovi sebi mogu sve da priuste a mi se na to navikli i samo ih posmatramo!Ljudi koji imaju dobre plate,penzije,standard,kojima je natalitet iz godine u godinu u plusu i kojih je sve vise i vise kao sto je trend u svetskoj populaciji moraju da plate,kupe i jedu!Odricu se i oni nekih stvari ali za ishranu porodice uvek se nadju pare...Kukuruz je osnovni cinilac gotovo svih proizvoda i koristi se u medicini, farmciji,kozmetici,prehrambenoj industriji,stocarstvu i u jos mnogo privrednih grana za koje ne bi ni posumnjali da se koristi.A kompletan izvoz Srbije sveo se na kukuruz evo i dokaza http://rs.seebiz.eu/valute-i-robe/kukuruz-i-dalje-lider-srpskog-izvoza/ar-39102/ Ako se nastavi trend rasta cena kao sto je sve izvesnije naci ce izvoznici njihovu racunicu i placati ga ako treba i 28 dinara!Ja sam zadovoljan cenom i od 24 dinara ali mi nije hica za pare i cekam dok ne vidim jos neka desavanja na trzistu-pogotovo me brine Americkih 33% od ukupno zasejanih koji su zvanicnici rekli da se iskoristi barem u silazi, i Ukrajinski i Ruski manjak od 15-20%.Da se razumemo,najvise me brine nasa susa i katastrofa,ali protiv Boga se ne moze tako da jedan clan ovde na forumu je lepo rekao,ovo ce mozda biti cena i za 2 godine!

Stanic
16-07-12, 14:13
Kod nas danas negde 24 negde 23 din sa pdv-om.
Polako pada cena. Da li je navlakusa ili ne,videcemo uskoro.
Zadovoljan sam i ja sa 24,ali se ne bih bunio da je 25 sto nije tako nedostizno i nerelano.

savato
16-07-12, 15:04
http://www.agroservis.rs/files/images/16072012.jpg Sad je barem svima jasno kakvi su nasi manipulanti i prevaranti...Nemaju interes,xaxa...A pogledajte cenu psenice,ovi nasi natezu koliko mogu ,ja je nemam ali kada bih je imao cuvao bih je do marta,aprila i prodao po 35 dinara

mcbaycow
16-07-12, 15:33
Kod nas danas negde 24 negde 23 din sa pdv-om.
Polako pada cena. Da li je navlakusa ili ne,videcemo uskoro.
Zadovoljan sam i ja sa 24,ali se ne bih bunio da je 25 sto nije tako nedostizno i nerelano.

Svi smo mi i prezadovoljni tim cenama, ali ako nam se ovogodisnji rod prepolovi ili cak ga i ne bude, onda svakako da nismo zadovoljni ni sa 30dinara po kg.

Stanic
16-07-12, 16:27
E,bas fino...
Sad se treba vratiti na cenu sa kojom se trgovalo krajem prosle nedelje.
Sumnjam da moze da se desi skok sa ovih 23 na 25-26.
Ne da su manipulanti i prevaranti,nego haos.
Sta da se radi...

Optimista
16-07-12, 16:52
Sta da se radi?
Pa polako, ne valja se veliko jediti, to steti lepoti lica.
A ne valja ni poklanjati kukuruz, polako bice cena bolja!

bojcetic
16-07-12, 16:57
Nema jeda. I sa 190e/t sam bih bio zadovoljan. Ispalo je po 206e/t. Prezadovoljan.

Stanic
16-07-12, 17:08
Pa zato se i jedim :) jer mi se bas ne poklanja kukuruz. :)
Jel ima negde otkupno mesto koje kukuruz kupuje po 25?

Dolovac
16-07-12, 17:15
Sta da se radi?
Pa polako, ne valja se veliko jediti, to steti lepoti lica.
A ne valja ni poklanjati kukuruz, polako bice cena bolja!
koliko bolja pa zar ova cena nije dobra? ccc....

dragan.kovacev
16-07-12, 17:32
za 50 para ode gore od danas 24 sa PDV

savato
16-07-12, 17:37
koliko bolja pa zar ova cena nije dobra? ccc.... Pa druze moj,prosle godine je bila cena 24,00 din a Euro je bio 102-103.Sada je cena isto 24,00 din a Euro je 115-116...Razlika je velika,prvo u kursu!Prosla godina jeste bila susna,ali ni nalik ovoj,prinosi u prosloj godini su se kretali od 4,5 tone po k.j do 7,5-8 tona po k.j suvog zrna dok ce ove godine biti od 0,00 do 4 tone po k.j i tu je najveca razlika.Postoje razlike i u ceni repromaterijala(nafta,seme,hemija,djubrivo) ali recicu da su to "sitnice" mada nisu! Zato tvrdim da je realna cena oko 225-230eura/tona i u jednom momentu bice to aktuelna cena!Ko izdrzi do tad izdrzao je,ko ne-nikom nista teraj dalje i sve u krug!

dragan.kovacev
16-07-12, 17:55
danas procitam na otkupnom mestu M A P 69din...
nase raste na kasikicu, a njihovo na lopatu, i to onu kubikasku!!!

mcbaycow
16-07-12, 18:07
Nema jeda. I sa 190e/t sam bih bio zadovoljan. Ispalo je po 206e/t. Prezadovoljan.

Upravo sam sad napisao, sve bi bilo OK da bude kukuruza ove godine, a s obzirom na to da ga nece biti, a preko je 30din. trebalo bi i kod nas da bude toliko.

bojcetic
16-07-12, 18:26
@mcbaycow
Ja bih voleo da dodje do 30din zbog ljudi koji jos imaju kukuruza. Sa druge strane to ce pogubno da deluje na stocarstvo, koje vec jednom nogom u provaliji.

mcbaycow
16-07-12, 19:23
Potpuno se slazem. I oni su ga nagrabusili jos vise... Ali ako je trzisna svetska cena takva, onda ne vidim razlog zasto da kod nas zaostaje...

vojvođanin
16-07-12, 19:35
Potpuno se slazem. I oni su ga nagrabusili jos vise... Ali ako je trzisna svetska cena takva, onda ne vidim razlog zasto da kod nas zaostaje...

Ako propadnu stočari, svi smo nastradali.Ima da jedemo meso iz Brazila, 3-4 klase koje je zamrznuto pre 10 godina i otpad iz EU.

mcbaycow
16-07-12, 19:41
Apsolutno, ali jel psenica rod 2010 bila 30din., je l' kukuruz bio prosle godine 26din? Pa nisu propali stocari!? Naravno da treba i stoka da prati svetski trend.... Nisam ja rekao da kukuruz bude 30din a svinje 100din.

miki rac
16-07-12, 19:44
Kako ja vidim do pre par dana niko nije spominjao stocare i meso iz brazila,a sada svi pricate o tome ,
Dali mi sto jos nismo okrunili sada treba da brinemo o stocarima posto ste vi vas kukuruz prodali.

ddragan
16-07-12, 20:05
Pa bilo bi ljudski da poklonite drzavi a drzava da rasporedi stocarima,cisto da cena ne ode u nebesa,ipak bolje to nego leptiri da ga pojedu.

Salim se naravno,ne zamerite

šandor
16-07-12, 21:08
Drugovi moji pamet u glavu , želim vam mnogo sreće ......

http://poljoinfo.com/showthread.php?6684-Su%C5%A1a-2012&p=542160&viewfull=1#post542160

diklofen
16-07-12, 21:15
Sve i da se zabrani izvoz cena jednostavno ne može biti mala.Mnogo više faktora vuče na stranu dobre cene kukuruza nego njenog pada.

marko22
16-07-12, 22:03
danas procitam na otkupnom mestu M A P 69din...
Spreman sam da se kladim da ce mnogo manje prodati nego prosle godine, bilo kog a ne samo ovog vestaka.

vlada88
16-07-12, 22:32
Sada sam video da ce sutra na naslovnoj strani dnevnika biti naslov i tekst "Moguca zabrana kukuruza i zita" pa ko zeli neka procita mozda mu pomogne u trgovini ovom zutom robom. Mi konkretno necemo kruniti cekamo da se na njivi vidi klip, sto bi rekli ljudi jos je to sve zelena trava.

rasa02
16-07-12, 22:37
Naravno,nece valjda pisati"Sutra pocinje isplata subvencija kao kakva-takva pomoc paorima da prezive do naredne zetve".

MOMOSARIC
16-07-12, 22:39
Kolko će ga samo ostati neiskorišteno u zemlji. (vješt djubriva)

marko22
16-07-12, 22:53
Znam koliko je meni ostalo od prosle godine, tako da verujem kako sam djubrio i ove godine takodje, sledece godine moze da dobije samo azot.
Drzava ce morati da se odluci vrlo brzo vezano za robne rezerve, za subvencije, za pomoc zbog katastrofe. Nesto imam utisak da su mnogi dosta opusteni sa obzirom kakav se lom sprema.

igordulic
16-07-12, 23:41
Nzm zasto svi forsiraju robne rezerve,pa upravo one prave haos na trzistu taman kad se malo otrgne cena,evo robne rezeve puste odredjenu kolicinu i obore cenu...al kaze komsija kako sam ja dobro prosao prodo sam skuplje a posle sto je ostavio kukuruz zali se kako je svuda skuplje samo kod nas uvek najeftinije..

bojcetic
17-07-12, 00:25
Potvrdjujem reci sto je Momo Saric rekao. Imam 0.25kj sto prosle godine nije posejano zbog vode (zaorano bilo npk). Ove godine sam i tamo djubrio kao i na ostalom delu parcele. Usev je vidno bolji na toj maloj povrsini.

marko22
17-07-12, 00:45
Nzm zasto svi forsiraju robne rezerve.
Pa na svakoj vrsti marketa imas market maker-a i sl. To bi kod nas bile robne rezerve kad je ova roba u pitanju. To je i nama u sistemu svakako dobar i potreban mehanizam. E, sad sto se kod nas javljaju zloupotrebe i kad je krecenje stranke i skole u pitanju, a nece li kad je velika lova u igri, to je drugi par pilica. Naglasio sam robne rezerve kao faktor koji ce sa svojom cenom i kolicinom biti nesto svakako bitno. Da budem realan, ne ocekujem od njih nista pametno. Da ce morati da reaguju, morace. Mislim da bi bilo pametno da drzava reaguje u sklopu svih ovih gore navedenih mera u paketu. Sto tek zvuci nerealno, ali nadajmo se.

savato
17-07-12, 08:13
U Americi kukuruz na istorijskom maksimumu,presao 29 dinara po kilogramu tacnije 7,94$*94,5 sr.kurs / 25.4 - 29,50 din/kg

472
17-07-12, 08:24
Na žalost mi nismo SAD, kod nas može sve... i ništa ne može više da me iznenadi

Prava država ne bi trebala da zabranjuje izvoz jer je to direktno mešanje u tržište, ako već žele zaštiti stočarstvo nek nakupuju kukuruza u robne rezerve pa nek dogodine daju stočarima jeftinije i eto podsticaja za razvoj stočarstva a da se ne oderu ratari i svima lepo...ali avaj...

Beca
17-07-12, 08:37
U Americi kukuruz na istorijskom maksimumu,presao 29 dinara po kilogramu tacnije 7,94$*94,5 sr.kurs / 25.4 - 29,50 din/kg

Da, a cena nafte ako se ne varam u Americi negde oko 78 RSD, i to ne regresirana, već redovna cena. Znači 2.5 kg kukuruza za litar nafte. I njihovi farmeri kukaju, proglasili katastrofu. A ovde ....

savato
17-07-12, 09:52
Da, a cena nafte ako se ne varam u Americi negde oko 78 RSD, i to ne regresirana, već redovna cena. Znači 2.5 kg kukuruza za litar nafte. I njihovi farmeri kukaju, proglasili katastrofu. A ovde .... MATIF Pariz,cena 258.5 eura/t po danasnjem kursu 30,00 din

mikiperlez
17-07-12, 10:16
MATIF Pariz,cena 258.5 eura/t po danasnjem kursu 30,00 din

Da se nezabunis sa cenama koje pises, to nije cena kukuruza u tvojoj kotarci, nego utovarena na okeanski brod, a od Srbije do okeanskog broda imas trosak od 30 do 35 eur-a, isto ti vazi za cikago, a budimpesta ti je fob Dunav, tu oduzmi 10 eur i dobijes cenu u svojoj kotarci.

To je kao da vice 80,00 din 100g kukuruza u maxi

xsale
17-07-12, 10:34
A koliko Amerikanci placaju svoj kukuruz.Jel i oni odbiju put do Srbije,pa put do cardaka pa isplacuju svoje farmere ili isplacuju po tih 30 dinara ?

mikiperlez
17-07-12, 10:48
A koliko Amerikanci placaju svoj kukuruz.Jel i oni odbiju put do Srbije,pa put do cardaka pa isplacuju svoje farmere ili isplacuju po tih 30 dinara ?

Nisi shvatio procitaj ponovo, to su beryanske cene, ne otkupne

xsale
17-07-12, 11:08
Nisi ti shvatio,ne mislim ja da prodajem u Parizu ili Americi,vec ovde.Pitao sam kako se formiraju cene u Americi za njihove farmere,jel i oni prvo pogledaju cenu u Srbiji ,onda odbiju put do Srbije i cardaka.Ja sam prodao nesto kukuruza po 30 dinara,i prodacu jos sto mi je viska po istoj ceni.Odakle se pojavljuje tolika razlika u ceni.Znaci kukuruz koji neko kupi u Vojvodini i prepakuje u dzakove i proda 100 km juznije ima razliku od 7 dinara po kilogramu.Nisam siguran da je trosak prevoza sleperom 40 eura po toni.Hocu da kazem ko je lud da vozi cak u Ameriku,kad je ta cena na pijaci u Bogaticu.

Kad prodajemo ,odbija se cena puta u Ameriku,a zasto se racuna i kad kupujemo?Za prevarante i lopove ima hiljadu opravdanja,ali da znas samo da je to istina tako bi se i zvalo ,ne bi se zvalo opravdanje.

mikiperlez
17-07-12, 11:20
Po tvom ti ispade prevarant sto prodajes po 30 din a u vojvodini kupujes 24,00. Sto nam neplatis malo vise bar 2 din da i mi Vojvodjani nesto zaradimo

xsale
17-07-12, 11:33
Gde si ti procitao da sam ja kupio kukuruz u Vojvodini?I nemoj se braniti tako sto napadas mene,sta mislis da ja tebi napisem sta ti sve ispadas po misljenju mnogih ovde,verovatno bi se uvredio.Pitao sam jednostavno,zasto opravdavas razliku u ceni na otkupnom mestu recimo u Rumi koja je 50 km daleko od moje kuce i cene na pijaci u Bogaticu prekookeankim brodovima.Trzisna cena kukuruza u Srbiji je 30 dinara,otkup kukuruza od ljudi koji nemaju mogucnost da prevezu svoj kukuruz od Rume do Macve po skoro 30% nizoj ceni je zelenasenje i pljacka.

mikiperlez
17-07-12, 11:46
Nebranim se ja napadajuci tebe, nego neznas Ti nas Vojvodjane, mi bi dupe prodali za dinar

techa
17-07-12, 12:26
Molim te govori u svoje ime, a svoje delove tela mozes slobodno i da poklonis.........

Beca
17-07-12, 13:07
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=17&nav_id=627351

Optimista
17-07-12, 13:20
Pa sad , po meni to je samo do nas, ako su mogli da se isteruju traktori zbog subvencija cija je vrednost daleko manja od onog sto bi zabrana izvoza mogla da napravi ljudima koji imaju jos kukuruza, sto zbog zabrane ne bi isterali masine opet? Samo malko ozbiljnije, nisu resavali krizu tako sto su ministrima i kojekakvim prezervativima koji tamo sede u foteljama dali deseti deo plate (od koga bi opet mogli pristojno da zive), a ostalih devet desetina dali raji, nego uvek preko nasih ledja!
A ako budemo na takav eventualni potez nepostojece vlade samo cutali i piskarali ovde, onda i treba da nas istrebe!

Nisam sigurran da ce imati hrabrosti ni oni to da urade! A sto se tice unistavanja stocnog fonda, koji je ovde pominjan u nekoliko navrata. Nije stocni fond unisten zbog visoke cene kukuruza nego zbog toga sto je propalicama poput Matijevica dozvoljeno da uvozi necije robne rezerve i to prodaje raji kao meso!

U Astriji je recimo najveci problem sto im krajem ove ili sledece godine istice ugovor o prodaji celokupne proizvodnje svinja Kini, a na produzenje ugovora cekaju i Kina i Indija, pa sad ne znaju sa kime da udju u sledeci dil. Tu Austrijanci diktiraju cenu i uzgajivacima svinja je zagarantovana dobit.
E sada sto je u ovoj zemlji planski unisteno stocarstvo ne bih krivio nekoga ko pokusava da svoj kukuruz proda skuplje!

North ARMY
17-07-12, 13:50
Ujak prodaje po selu 2500-2600 za 100kg i kupuju ljudi jbg moraju nemaju ni gde da kupe...

Beca
17-07-12, 14:09
Da izvinete, zabole njih da štite i ratare i proizvođače mesa i mleka. Dobro nam je poznat nedavni visokoumni zaključak ministra poljoprivrede u ostavci da nema razloga da se cene mleka i mesa povećavaju jer domaća stoka jede DOMAĆU hranu.
A pošto je u pojedinim delovima zemlje DOMAĆI kukuruz sa 20 otišao na čak 30 din ili ti 30%, sojina sačma sa 50 na 80 din, i pošto vlast očekuje da će se proizvođači mesa i mleka ''drznuti'' da u istom iznosu nivelišu cene i zaštite svoju proizvodnju, a samim tim ugroze '' makroekonomsku situaciju, planiranu inflaciju '' i ostale gluposti kojima obmanjuju narod , ne bi me čudilo ako treba da pored zabrane izvoza, uvedu i vanredno stanje i zabranu kretanja i za peške, jer je SVIMA njima, ma ko bili, jedino važno da štite sebe na vlasti i od toga neće lako odustati, ma šta mi mislili. U protivnom, zamislite koji će gnev po vlasti na jesen da ispolje svi oni koji se vrate u super markete i pijace, kada se završi sezona na Adi ciganliji, i počne spremanje zimnice. Mislim da je zabrana izvoza, kao i uvoz kojekakvih mrcina sa isteklim rokom, u cilju '' smirivanja cenovne politike '', neminovnost. Proglasiće elementarnu nepogodu, ali ne da bi seljaku olakšali, nego imali izgovor da oni diktiraju cene kako njima odgovara. Volio bih da grešim, ali ...

Stanic
17-07-12, 14:09
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom?

savato
17-07-12, 14:15
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom? Kod mene u selu 24,20 danas...A ako imas neku vecu kolicinu recimo preko 30-40 tona jos neku paru gore!http://www.agroservis.rs/files/images/17072012.jpg

winchester
17-07-12, 15:04
Ja ne dam ispod 25,znam da nije realno prema stocarima ali i ja sam bio stocar i sam sa proizvodio kukuruz koji sam menjao za astronomski skup koncentrat pa ko me je pitao nije niko,ali nije ni realno da bude 1kg psenice=1kg kukuruza.

Optimista
17-07-12, 15:08
Pa ne treba rusiti cenu kukuruza nego ljudima platiti stoku koliko stvarno treba da kosta i kraj svih problema. Pa da su ovi nasi bolidi od politicara pametnija al bi bilo tesko izvoziti meso

leka
17-07-12, 15:10
ja danas imao ponudu za 24.5 i 25 8)8)

vojvođanin
17-07-12, 15:26
Pa ne treba rusiti cenu kukuruza nego ljudima platiti stoku koliko stvarno treba da kosta i kraj svih problema. Pa da su ovi nasi bolidi od politicara pametnija al bi bilo tesko izvoziti meso

Onda Pera ne bi imao sve to što danas ima...

nikola_VUK
17-07-12, 15:49
Mislim da zabrana izvoza žitarica neće bitnije uticati na sprečavanje rasta cena, jer će nedostatak žitarica podići cenu u celoj državi kao i u regionu tako da će se cene brzo ujednačiti, jedino ako imaju u rezervama neke količine ali mislim da je to smešno, ne treba čovek samo da se nervira i uzbuđuje oko cena one će doći na svoje jedino što ovi izvoznici neće imati šta da izvezu.

SAMA
17-07-12, 16:15
Pre nekoliko meseci sam pisao o tome,da treba da se drze zajedno ratari i stocari.Neki su mi rekli da stoku poubijamo.Ima izvoz.Sta ako stane izvoz?Mnogi su se smejali.U ekstremnim situacijama drzava treba da intervenise sa proglasavanjem elementarne nepogode,eventualnim nadoknadjivanjem stete.Isto tako ce drzava zabraniti izvoz,odobriti interventni uvoz ili sta vec u cilju sprecavanja gladi.Stocarska proizvodnja je bitna bar koliko i ratarska.Bez obostrane koristi nema boljitka.Imaju li sad da izjave nesto oni sto su rekli da se stoka poubija?To ne znaci da se nece poubijati.Al onda ce da rade kuke i motike i dzaba da kukuruz bude 50,ako ce ga otimati.Prava drzava razmislja na vreme o zastiti i ratarske i isto tako stocarske proizvodnje.Jedno bez drugog ne ide,jer i sami ratari nece ziveti na mamaljugi,tj kacamaku.Sad cemo da vidimo dali uopste imamo drzavu i koliko je jaka,da sve zadovolji,a pri tome da zastiti svoju zadnjicu.Nek nam je Bog u pomoci imali mi kukuruza ili ne.

panonac
17-07-12, 17:15
Samo nebi voleo da se ponovi scenario iz jedne prethodne susne godine gde je kukuruz bio jako skup a stoka jako jeftina.

xsale
17-07-12, 17:25
Koji su to stocari koji drze stoku a nemaju obezbedjenu hranu za njih?
Njih ne treba zaliti.Ja ne drzim mnogo stoke,ali obezbedim hranu kad treba (veci deo kupim) i sad me ne zanima kukuruz,moze da bude i 60 dinara,uvek imam viska i dobro mi dodje da bude dobra cena da prodam taj visak.A ove sto srljaju iz kredita u kredit i vise puta udju u banku nego u sopstveno ranilo treba zeniti bez mlade,zinulo im dupe ,a nemaju cime i nemaju gde.Valjda su mislili da su mnogo pametni i da su se oni jedini dosetili da kupe svinja koje nemaju cime da hrane.Najbolje da im crveni krst pokloni kukuruz zato sto oni nemaju.Koliko glup treba da budes da tovis svinje kukuruzom kupljenim u julu?
Toliko od mene ,kao coveka koji hrani svinje (sad imam 60 komada u tovu),o ceni kukuruza,

bojcetic
17-07-12, 17:35
Razlog zasto mislim da nece biti zabrane izvoza je sto veliki graci bi pukli (finansijeri svih politickih opcija). Tajkuski nacin - mufte uzmes xx ha, posejes neku zitaricu i izvezes(jer stoke naravno koja bi to jela - nema). Sta mislite da se oni nece 'malo' buniti?
Da imamo drzavu stocarstvo bi bilo kao u doba 80ih po obimu proizvodnje, a ne ovako desetkovano.

nikola_VUK
17-07-12, 17:39
Njih ne treba zaliti.Ja ne drzim mnogo stoke,ali obezbedim hranu kad treba (veci deo kupim)

Ako imaš 60 komada u tovu onda si i sam stočar!

Kukuruzar
17-07-12, 17:49
Dimic Agrar u Bavanistu kukuruz rod 2011 TEL KEL placa 24,00.

Stanic
17-07-12, 17:56
Gde je ta ponuda za 25?
Mozes li mi reci broj telefona,mesto,naziv otkupnog mesta i sl... Ja bih ga odmah prodao po toj ceni.
Hvala.

ja danas imao ponudu za 24.5 i 25 8)8)

---------- Poruka napisana u 17:56 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

Kod nas danas 24 din.
Prica se da cena ide ponovo na gore,al meni sve to kilavo deluje.

savato
17-07-12, 18:14
Ide cena gore,cekaj jos malo!

mcbaycow
17-07-12, 18:21
Pusti h to sto ide, preko oko 30din a kod nas ne mogu 25 da navuku... Sramota...

SAMA
17-07-12, 19:03
Njih ne treba zaliti.Ja ne drzim mnogo stoke,ali obezbedim hranu kad treba (veci deo kupim) i sad me ne zanima kukuruz,moze da bude i 60 dinara,uvek imam viska i dobro mi dodje da bude dobra cena da prodam taj visak.A ove sto srljaju iz kredita u kredit i vise puta udju u banku nego u sopstveno ranilo treba zeniti bez mlade,zinulo im dupe ,a nemaju cime i nemaju gde.Valjda su mislili da su mnogo pametni i da su se oni jedini dosetili da kupe svinja koje nemaju cime da hrane.Najbolje da im crveni krst pokloni kukuruz zato sto oni nemaju.Koliko glup treba da budes da tovis svinje kukuruzom kupljenim u julu?
Toliko od mene ,kao coveka koji hrani svinje (sad imam 60 komada u tovu),o ceni kukuruza,
Postujem ja tvojih 60 komada,ali mi nije jasno zasto je stocar onaj koji kupuje koncentrat,a nije onaj koji ga sam pravi.EU za koju se zalazemo i zabranjuje da sam pravis hranu.^-^

Stanic
17-07-12, 19:41
Mante se vi unije,nek se zalaze ona za sta hoce,tu smo di smo. :)

rekreativac
17-07-12, 19:45
Razlog zasto mislim da nece biti zabrane izvoza je sto veliki graci bi pukli (finansijeri svih politickih opcija). Tajkuski nacin - mufte uzmes xx ha, posejes neku zitaricu i izvezes(jer stoke naravno koja bi to jela - nema). Sta mislite da se oni nece 'malo' buniti?
Da imamo drzavu stocarstvo bi bilo kao u doba 80ih po obimu proizvodnje, a ne ovako desetkovano.mozda bi i tim velikom izvoznicima odgovarala zabrana jer bi onda mogli da po jeftinijoj ceni(posto ce odmah pasti cena) kupe kukuruz i napune skladista i odmah posle toga urede da se skine zabrana(posle zetve) s obrazlozenjem da ce biti dosta kukuruza za nase potrebe i da ima i viska za izvoz.
prosle god. na pijaci(kod mene) celog leta mala ponuda kukuruza cena bila 22,00 a kad je pred samu berbu skocio na 25,00(samo jednan dan pijacni) svi koji su imali nekog viska su pozurili da okrune i sledece pijace je bilo kukuruza koliko ja nikad video nisam na toj pijaci a s obzirom da ovde vise ljudi ne hrane stoku (cak mnogi ni za sebe kao ranijih god) taj kukuruz se nije mogao prodati i cena je odmah pala na 22,00 pa cak i manje(ubrzo), tako da nama ne treba ni zabrana izvoza dosta je da se masovno pocne kruniti i odmah to osete otkupljivaci i obaraju cenu, zato sam ja uvek po deo prodavao svaki put kad mi se ucini da je dobra cena(nikad ne prodam sve odjednom) pa tako se puno ne sekiram sto nisam potrefio najvecu cenu vec onda imam neki prosek sa kojim budem zadovoljan

North ARMY
17-07-12, 19:46
Ljudi prestanite sa demagogijom jer nije tema ko bi zeleo koju cenu,nego koja je cena na trzistu !!

Stanic
17-07-12, 19:50
Tako je moderatore :)

brankovic
17-07-12, 19:51
Na pijaci u Obrenovcu prosle subote je bio samo jedan kamion i dosao je covek koji je kupio sve po 26.

Stanic
17-07-12, 19:54
Eh,to je bilo prosle subote.
Sad 23-24.
Cekamo i dalje...

brankovic
17-07-12, 19:59
Kod nas je malo skuplji nego kod vas u Vojvodini.Ko ima kamion,isplati mu se da dodje ovde i moze sve da se rasproda po poljoprivrednim apotekama

sulc
17-07-12, 20:14
u cantaviru i farmkomerc i gebi jednako placaju 25 din ko ne veruje nek kontaktira ih

savato
17-07-12, 20:21
Farm Comerc mislim da je 24,30 http://farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/Otkup_0.pdf Jedino da su povecali cenu,ili je to cena jedna a dogovorom se izvuce i 25,00

sinisa1979
17-07-12, 20:55
u cantaviru i farmkomerc i gebi jednako placaju 25 din ko ne veruje nek kontaktira ih Izgleda da u Vojvodini postoje dva Čantavira i dva Gebi-a..... Danas smo nazvali Gebi oko 10.00h i cena je bila 24.46 sa 5% pdv-a. Jedino ako su kasnije dignuli cenu. A cenu od 24.99 sa 5% pdv-a je jedino imao Patent co. u Mišićevu. Jučerašnja cena u Patentu 25.35 sa pdv-om.

jovan s
17-07-12, 21:30
danas zavrsio sa prodajom po 25 tako se krece kod nas ovih dana .

steve73
17-07-12, 21:35
[QUOTE=steve73;542015]Gebi u Adi od danas samo 24.46 din/kg...do subote bio 25 din/kg

---------- Poruka napisana u 11:42 ---------- Prethodna poruka je at 11:40 ----------

lepo sam juce napisao ova cena jos stoji, neznam sta nije jasno......^-^

savosi
17-07-12, 21:40
Oho-ho znaci blizi se i nama 25 din inace u Temerinu je(Agropromet) 23,5 , Zunji-Silak nije imao cenu,a kod nas nisam gledao,videcemo sutra...
Komsija,jovan s, kome si predao po toj ceni ?

dragan.kovacev
17-07-12, 21:58
tehnicka vlada nemoze zabraniti izvoz kukuruza niti bilo sta slicno da uradi.
kada se formira, mora se 3 ministarstva sloziti o zabrani izvoza, al dok brisel ne da zeleno svetlo o zabrani nema nista...

jovan s
17-07-12, 22:20
Oho-ho znaci blizi se i nama 25 din inace u Temerinu je(Agropromet) 23,5 , Zunji-Silak nije imao cenu,a kod nas nisam gledao,videcemo sutra...
Komsija,jovan s, kome si predao po toj ceni ?
Dolaze kod nas kamioni iz centralne srbije

miki rac
17-07-12, 22:29
Evo koliko se krece cena Kukuruza u Nemacku 258,50€ tona sto mu dodje oko 30dinara

Raps
523,25 Euro/t http://www.agrarheute.com/images/MaerkteUndPreise/grow2.gif
zur dlz-Prognose (http://marktkompass.agrarheute.com/s/raps-467221?mode=kommentar)

Weizen
264,25 Euro/t http://www.agrarheute.com/images/MaerkteUndPreise/grow2.gif
zur dlz-Prognose (http://marktkompass.agrarheute.com/s/weizen-467220?mode=kommentar)

Mais
258,50 Euro/t http://www.agrarheute.com/images/MaerkteUndPreise/grow2.gif
zur dlz-Prognose (http://marktkompass.agrarheute.com/s/mais-467222?mode=kommentar)

Kartoffeln
10,70 Euro/dt http://www.agrarheute.com/images/MaerkteUndPreise/equal.gif
zur dlz-Prognose (http://marktkompass.agrarheute.com/s/kartoffeln-467224?mode=kommentar)

Braugerste
0,00 Euro/t http://www.agrarheute.com/images/MaerkteUndPreise/fall2.gif
zur dlz-Prognose (http://marktkompass.agrarheute.com/s/braugerste-467223?mode=kommentar)

Ausführliche Übersicht:

Alle Marktdaten (http://www.agrarheute.com/maerkte-preise)

Dr.Gruja
17-07-12, 22:50
utorak 17.07.2012 | 10:59 Zabrana izvoza pšenice i kukuruza? (http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=17&nav_id=627351) Izvor: Dnevnik Suša je donela štetu poljoprivredi, koja će se na kraju meriti i milijardama evra, pa se čuju glasnija razmišljanja o donošenju zabrane izvoza pojedinih kultura
Prikazati ovde celokupan tekst članka
Pošaljite komentar (http://www.b92.net/biz/vas_komentar.php?nav_id=627351)

utorak 17.07.2012 | 10:59 Zabrana izvoza pšenice i kukuruza? (http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=17&nav_id=627351) Izvor: Dnevnik Suša je donela štetu poljoprivredi, koja će se na kraju meriti i milijardama evra, pa se čuju glasnija razmišljanja o donošenju zabrane izvoza pojedinih kultura
Zatvorite ovde celokupan tekst članka

http://www.b92.net/news/pics/2012/07/17/169660691250052c0070d88984490554_extreme.jpg

Kako je sada najgora situacija s kukuruzom, ovih dana se kao veoma moguća opcija pominje spuštanje rampe za žito.
Zagovornici te mere ukazuju na to da bi, ako to ne uradi tehnička vlada, prvi potez nove vlade morao da bude uvođenje zabarane za izvoz pšenice i kukuruza barem do kraja godine, dok se konsoliduju redovi i uvidi kakva nam je zapravo letina.
Po njima, ta mera je prosto neophodna za stabilizaciju cena na domaćem tržištu jer se, s obzirom na umanjen rod, očekuju značajnija poskupljenja namirnica, a potrebno je i da se spreči nekontrolisan izvoz žita dok se ne uvidi kakvi su nam bilansi i kako smo prošli s letinom.

"Mnogo je priča o zabrani, ali donošenje takve odluke je komplikovano jer bi mišljenje trebalo da usaglasi određen broj ministarstava pa onda da takav predlog podnesu vladi. Stoga nije realno očekivati mere zabrane barem s tehničkom vladom, već tek kada nova vlada bude izabrana" , kaže Vukosav Saković iz Žita Srbije.

Međutim, s druge strane, on napominje da smo kao država preuzeli razne obaveze, pa bi i donošenje zabrane moralo da se sagleda u tom svetlu.

Naime, potpisali smo sporazum o trgovini s EU, kao sastavni deo SSP-a, i obećali da nećemo preduzimati nikakve dodatne mere, što verovatno podrazumeva i usaglašavanje stavova naše kancelarije za pridruživanje s Briselom.
"Kada se o toj meri priča, uglavnom se pominju dve robe, pšenica i kukuruz, ali će se sigurno i uljare oglasiti kada za to dođe vreme ", dodaje Saković.

Elem, sada je glavni razlog koji bi do zabrane izvoza mogao dovesti, suša na njivama kukuruza.

Ona je poprimila razmere katastrofe i procenjuje se da će rod biti prepolovljen, što će u tom slučaju biti na ivici naših potreba. Ipak, procena štete realnija će se moći dati iza kiše koja se najavljuje.

Ali, evidentno je da je šteta ogromna i da će gubitak na parcelama na kojima u proteklom periodu nije palo ni kapi kiše biti stopostotan.

Pod pretpostavkom da će prinos biti 50 odsto manji, to je šteta na 3,5 miliona tona kukuruza. S obzirom na to da je žuto zrno po toni sada oko 200 evra, reč je o šteti od 700 miliona evra u proizvodnji kukuruza.

Objektivno, šteta je blizu toga, vele stručnjaci. Ako tome dodamo i štete na soji, šećernoj repi, te one koje su mrazevi izazvali na voću i povrću, situacija je zaista ozbiljna.
Pošaljite komentar (http://www.b92.net/biz/vas_komentar.php?nav_id=627351)

Komentari
Hronološki (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#)
Preporučeni (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#)
Nepreporučeni (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#)

A gde je sada trzisna ekonomija? Ako su prinosi mali, znaci da ce cena biti veca. Kako se niko nije setio mere da kupi taj kukuruz po vazecoj ceni, a ne da obara cenu i zaradu seljaku?
(NS, 17. jul 2012 15:11) # Link komentara (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#k7383353)
Vaš glas je zabeležen - hvala na trudu.

Zabrana izvoza ne bi bila uvedena prvi put. Mnoge "trzisno" orijentisane vlade su je u poslednjih deset godina donosile. Ona u praksi ucini da poljoprivrednicima obori cenu na otkupu a izvoznici uvek nadju nacin kroz neku uredbu da zitarice izvezu i zarade ekstra profite. Poslednji put je iskoriscena namerna rupa da je izvoz prekrupe bio dozvoljen, nije nego! Bivsa vlada i ministar Petrovic su seljacima ukinuli subvencije, susa im je unistila useve a nova vlada ce jos zabraniti izvoz i sniziti cenu i to malo proizvoda koji posle suse budu poznjeveni. Da mi lepo odmah poljoprivredu predamo strancima pa da se vise ne mucimo?
(Dragan, 17. jul 2012 14:04) # Link komentara (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#k7382867)

Pa u toj zabrani će poljoprivrednici pored suše koja hara opet nastradati.Bud je malo rodilo još će i cenu da im obore.Pa gde to vodi našu poljoprivredu.Neka država prvo proglasi elementarnu nepogodu zašta ima realne osnove pa da vidimo kakvu će pomoć ponuditi Srpskom seljaku.
(diklofen, 17. jul 2012 13:27) # Link komentara (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#k7382555)

Umesto da se govori kako pomoći poljoprivrednicima u nabavci opreme za navodnjavanje, kako bi imali veće prinose, što bi se odrazilo na ukupnu ekonomiju države, eto priče o zabrani izvoza. Totalno pogrešno razmišljanje.
(Stefan, 17. jul 2012 13:12) # Link komentara (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#k7382467)

Iako se zalažem za EU, mislim da bi bila odlična odluka o obustavi izvoza kukuruza i pšenice, zarad zaštite domaćeg tržišta, ali opet dosta tajkuna će se strasno i korupcionaški protiviti ovome, jer neće moći da beru kajmak suše po celom svetu !?
Monopoli i korupcija uništiše Srbiju !
(Bojan, 17. jul 2012 11:41) # Link komentara (http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=627351#k7381946)

leka
17-07-12, 23:01
pa kukuruza treba i za domace potrebe u svaki koncentrat ide kukuruz,kako ce fabrike koje prave koncentrat uvoziti ga iz inostranstva po skuplje :),nije susa samo u srbiji,da smo mi jedini pod susom ne bi mogli da uticemo na cenu ni 5 procenata-a novog kukuruza ce biti tona po 1 kj pa vi sada gledajte,mala je verovatnoca da se kukuruz izvuce sa nekim zadovoljavajucim rodom-a kisse nema ni na vidiku
mislim da je ovo lov u mutnom da se otkupi od seljaka ovo malo jos sto mu je ostalo kukuruza po nizoj ceni,vratimo se samo godinu u nazad kukuruz je isto bijo oko 24 dinara a euro puno manji a imali smo zagarantovan rod kukuruza 2011 godine a sada katastrofa,e tako ja vidim ovu situaciju na trzistu

xsale
17-07-12, 23:29
Postujem ja tvojih 60 komada,ali mi nije jasno zasto je stocar onaj koji kupuje koncentrat,a nije onaj koji ga sam pravi.EU za koju se zalazemo i zabranjuje da sam pravis hranu.^-^

Da se razumemo,mislio sam na to da neko koga iznenadi skok cene kukuruza u julu,sebe ne moze da nazove odgajivacem,ili je pocetnik,ili je budala koja se uvalila u kredite,pa srlja ne zna gde bije.Ne drzi se stoka,pogotovo svinje na veresiju.Posle kuknjava na sav glas kako nemaju nista,pa ako kupujes kukuruz u sred leta nemas sigurno nikakvu zaradu.Ko sad hrani svinje i placa kukuruz 32 dinara koliko je danas bio kod nas,neki su cak placali i 35,radi za dzabe i na cenu od 200 dinara kilograma svinjetine.Sad treba zbog takvih da se zabrani izvoz? Ovako je svake godine i ko za svo to vreme nije ukapirao na kom principu sve to funkcionise zasluzuje da propadne,a ne da zbog toga ispastaju ratari,a veruj mi da zbog tih "velikih odgajivaca" koji gaje svinje na veresiju ispastaju i ostali odgajivaci.

Beca
18-07-12, 07:03
@xsale, za te manje koji kupuju na par vreća i koje je ovo iznenadilo si u pravu, ali ne treba njima neka količina tako da će se snaći i nije reč o njima. Ali šta sa većim tovljačima, jednog imam u komšiluku,a iz centralne su Srbije, koji IMAJU svoj kukuruz. Zbog čega bi oni u cenu mesa kalkulisali cenu svog kukuruza po recimo 20 din., kad mogu taj isti kukuruz da prodaju bilo gde južno od Beograda po ceni od 30 din, znači minimum 5 din više nego bilo ko u Vojvodini? A cena sojine sačme je ovde 80 din/kg. Mislim da bi tek onda ispali budale, mada mi se ne sviđa baš taj izraz. Bez obzira da li kupuju, ili imaju svoj kao svi ozbiljni tovljači, oni će u cenu mesa ukalulisati upravo cene koje su ovde u maloprodaji, a bojim se da će na kraju ispaštati i ratari i tovljači, jer država ne uvodi ove mere da zaštiti bilo koga od njih, već SEBE time da obezbedi niže cene u trgovinama za opljačkani i osiromašeni narod, bilo zabranom izvoza , bilo uvozom nečega što se još samo ovde može zvati mesom, pa na pola kg toga kilo bibera i aleve, i eto kobasice po 150 din/kg na akcijama, samo tako.

DusanA
18-07-12, 07:46
Ako zabrane izvoz, onda ce nas tek dokrajciti, novi kukuruz, kog ce biti jako malo, nece biti skup (npr 190e), a mi necemo imati dovoljno da pokrijemo troskove proizvodnje, i sta se onda desava, kukuruza nema, a mi ga dajamo ispod trzizne cene, a u Nemackoj, npr cena 235e, sta je to onda nego direktno unistavanje proizvodjaca.

xsale
18-07-12, 10:27
Samo mi jednu stvar reci,kad je to sto mi ulozimo u svinje igralo neku ulogu u formiranju cene mesa?Ako uvezu leseve i ako padne potraznja imas ponudu da das svinje za "dzabe" ili za malo vise od dzabe,ali pare 6 meseci.Ako je nestasica svezeg mesa,to ne mogu da uvezu jeftinije nego ovde onda mora da bude skupo,nezavisno od kobasica sa akcije.

Takodje ti garantujem da ti veliki ako gaje vise tura svinja godisnje sigurno kupuju hranu sad.Nije dzabe ovoliko skocila cena kukuruza odjednom.

Drzava jedino treba da zabrani uvoz mesa iz evropskih kafilerija,da se popravi stocni fond,da onda skoci potraznja za zitaricama na domacem trzistu i popravila bi se cena i kukuruza,mislim na pocetnu cenu neposredno posle branja.Sad se postavlja pitanje kome to treba? Uvoznicima mesa odgovaraju nagli skokovi cena mesa,zato sto oni uvoze kad je ekstremno skupo,da je nekom stalo do cena i naroda uvozilo bi se pre krize mesa da ne dolazi do tolikih skokova,ili bi se kupovali viskovi za bolnice i vojsku u zimskom periodu da ljudi ne propadaju.Cim nema stoke kukuruz je jeftin na domacem trzistu i za male pare se kupi posle berbe.To ostavlja mogucnost pravljenja lepe razlike u ceni onima sto trguju,svake godine ko kupi kukuruz u jesen,u julu ga proda za duple pare.Iz licnog iskustva znam da je tako.

Samo jedno pitanje,jel ima i jedna strana firma da se bavi otkupom kukuruza u Srbiji,u stvari da se bavi otkupom bilo cega sto se proizvede na selu ?
Nema ni jedna,e tu je u stvari nas problem.

Stanic
18-07-12, 10:31
Po kojoj ceni se danas trguje kukuruzom?

mcbaycow
18-07-12, 11:06
xsale, sve je to super, i ima tu dobar deo istine u tvom komentaru, ali ne zaboravi da kukuruz cini najveci deo robe koje mi izvozimo, prema tome i cena u inostranstvu igra ulogu....

SAMA
18-07-12, 11:17
xsale, sve je to super, i ima tu dobar deo istine u tvom komentaru, ali ne zaboravi da kukuruz cini najveci deo robe koje mi izvozimo, prema tome i cena u inostranstvu igra ulogu....
Vise puta sam pisao o tome i ne retko bivao ismejan.Kamo srece da nase stocarstvo potrosi sav kukuruz i izvezemo meso.Jos bolje preradjevine.Pa i taj nas kukuruz nekpojede tamo negde i posto je onda to meso,a opet nam se vraca kao jeftinije.Nije li vam to cudno.Sto kaze kolega dolazi nam kojekakva crkotina i ubija cenu.U svakom slucaju tu nismo krivi ni stocari ni ratari.Tu je drzava jedini krivac.A o robnim rezervama da i ne pricam.Ne postoje.Ovo treba da nam bude opomena.Moze susa biti i ne daj Boze gora,pa jel treba da pocrkamo.Biti misliti i o ratarima i o stocarima,a ne kako je onomad jedan ratar napisao poubijajte stoku,mi imamo izvoz zitarica.E to mu jos nisam oprostio,a svako normalan bi se slozio da to nije bilo dobro razmisljanje.

savle
18-07-12, 11:58
Dolaze kod nas kamioni iz centralne srbije

Možeš li taj kamion da proslediš malo do Turije, imam ja 12-13T za krunitiLkl{{
Ozbiljno, imaš li neki broj telefona, kontakt...
Ovaj kome sam do sada prodavao kukuruz plaća samo 23din.

sinisa1979
18-07-12, 13:09
Današnja cena u Patent co-u 23.50+pdv tj opet blagi pad.

savato
18-07-12, 13:15
Uspela im je akcija,ljudi krune po selu kao pomahnitali!!! Bio jedan rodjak,zali se nema slobodnog krunjaca a cuo je da ce da padne...Covek ima dobrih 60-ak godina,ja mu kazem ako si cekao do sad,sacekaj jos 10-ak dana!

slobapatrola
18-07-12, 13:29
kako hvataju ljude na foru....pa sad kad se vidi da ce biti skupo ko krv oni ga daju za te pare em skocio evrooooo

Optimista
18-07-12, 13:54
ma i kod nas krunjaci ne staju. Ljudi se ufrkali, bez veze i sami sebi ruse cenu samo da prodaju

DusanA
18-07-12, 14:00
Ja sam danas fakturisao sav svoj kukuruz cena 25,06 din sa pdv.

Jaroslav85
18-07-12, 14:33
Mislim da ova buduca vlada se nece baviti zabranom izvoza,imaju oni vecih problema od kukuruza.Em je sama vlada po sebi klimava i ako jos budu stali na zulj paorima mislim da nece sacekati prvih sto dana rada vlade.Moj kukuruz je predan na cuvanje ceka bolju cenu koja po svim relevantnim podatcima MORA da bude veca od 24din/kg.Da napomenem tj moje nisljenje,ako ce susa odneti 50% celokupnog roda u srbiji,znaci da isto tolko ostaje za stocarstvo a nema te stoke koja ce te kolicine pojesti ili industrija preraditi barem ne u srbiji.

pidikanac
18-07-12, 14:57
jedino što se MORA to je da se umre a sve ostalo je relativna stvar a pogotovo SRBIJI

savato
18-07-12, 15:20
Srpska posla...Slika govori vise od reci!!!Ne dajte da vas varaju i manipulisu s vama...http://www.agroservis.rs/files/images/18072012.jpg Evro u medjuvremenu porastao 2% a kukuruz pao 3%,mahinacije i malverzacijeeeeeee.....Molim @Mikiperlez da kaze realnu cenu u ovom trenutku za nase trziste ako je iole covek!Ja znam da je realna cena 25,50 i da ovo sto po selima placaju 24-24,50 sve preko je njihova zarada!

Stanic
18-07-12, 15:29
Svasta se radi... haos...

pidikanac
18-07-12, 15:58
da se razumemo ja sam realan pa svako koristi situaciju da zaradi nas niko ne tera da ga prodajemo po toj ceni i još nešto ko je od poljoprivrednika prodavao kukuruz na berzi ili ga pak kupovao ja neznam

drobi
18-07-12, 16:56
u cantaviru i farmkomerc i gebi jednako placaju 25 din ko ne veruje nek kontaktira ih

placali su prosle nedelje.proveri

Stanic
18-07-12, 17:49
Cujem da u Beceju postoji otkupno mesto gde kupuju za 26.
Ako neko zna nesto vise o tome,neka javi.

---------- Poruka napisana u 17:49 ---------- Prethodna poruka je at 17:43 ----------

24 u Beceju,izgleda da je ovo ipak tacnije.

marko22
18-07-12, 18:23
svako koristi situaciju da zaradi nas niko ne tera da ga prodajemo po toj ceni
Insajderska trgovina, dogovaranje cena, oligopoli, monopoli, manipulacije trzistem pomocu laznih vesti i putem medija, sve su ti to stvari kaznjive zakonom, i to zakonom koji mi imamo, i koji je prosle i ove godine intenzivnije pocela da primenjuje komisija. Ovi koji sve ovo primenjuju kod nas, jedva cekaju da cuju komentar kao tvoj, jer misle da ih to abolira od krivice, iako su i sami svesni sta je sve protivzakonito. Mala trzista su posebno podlozna tim protivzakonskim pojavama. A drustva u razvoju, kao sto je nase, zive svakodnevno sa tim, a vecina ljudi misli da ih to ne interesuje, a dosta njih misli da toga i nema. Komedija, a mi u kompletu privatizovana drzava.

mica967
18-07-12, 18:37
Danas su zaključene trgovine kukuruzom na berzi 24,00 +pdv.

jovan s
18-07-12, 21:36
Možeš li taj kamion da proslediš malo do Turije, imam ja 12-13T za krunitiLkl{{
Ozbiljno, imaš li neki broj telefona, kontakt...
Ovaj kome sam do sada prodavao kukuruz plaća samo 23din.
kod nas ima dva coveka koji krune i njima obezbedjuju kukuruz a dolaze iu Turiju kod vas trebalobi da ih poznajes nerade to od juce

savato
18-07-12, 21:49
A jooj...Americka berza je u ludilu,u ponedeljak novi izvestaj sa jos negativnijim procenama...Jos 2 nedelje bez kise se predvidja i katastrofalna susa se nastavlja u najvecim regionima pod kukuruzom!Kinezi polako odustaju od Amerikanaca i prebacuju se na Argentince koji su izbacili odredjenu kolicinu na svetsko trziste.Predvidjanja su takva da ce biti frka od sad pa na dalje i ubuduce sa kolicinom i cenom kukuruza...7,95$/busel trenutno* 95.01 / 25.4 - 29.76 din kg kukuruza Cikago.Jedino pitanje je dokle ce narod kao pomahnitao kruniti stare zalihe po bagatelnoj ceni od 205eura/tona.Navukli su narod pricom o zabrani izvoza,padu cena,itd i sad trljaju ruke i smeju nam se u lice!Kod nas u selu je danas krunilo njih 10-ak ako ne i jace

vitezbb
18-07-12, 22:38
lično mislim da je ova predstojeća nedelja izuzetno bitna što se tiče buduće cene kukuruza i da će usmeriti cenu kukuruza do žetve.Bez obzira na komentare mislim da smo svi zadovoljni sa cenom koja je iznad 24 dinara i da će većina nas kukuruz koji nam je ostao prodati po toj ceni što će po meni dovesti do stabilizacije cene kukuruza u nekom narednom periodu bez obzira na dešavanja na ostalim berzama u svetu.Ja lično ću svoj kukuruz prodati po 25 dinara čim se vrnem sa mora jer sam pravio računicu na 22 dinara a sve preko toga mi je ekstra profit.Ne treba biti ni preterano alav.

Da citiram sebe od pre tri dana.Danas sam se vratio sa mora i odoh pravo na njive da vidim kakvo je stanje.Uđem u sredinu njive i uberem 4 klipa kukuruz sa 5 biljaka kukuruza za redom.Jedna jalova.Skinem komušinu i počnem da brojim zrna na klipu.Na prvom 127 zrna na drugom 211 na trećem 287 i červrti nisam od muke mogao da brojim.Cenom od 25 dinara za kilo kukuruza ja neču moći da pokrijem ovogodišnji ulog koji mi se kreće oko 45.000 dinara po jutru.Cena mora ići gore da bi se mogla prosta reprodukcija održati.Inače moji kukuruzi su na oko dosta dobri,podgorela samo 4 donja lista ostalo se zeleni fino ali je oplodnja velika nula.

SAMA
18-07-12, 22:42
Da citiram sebe od pre tri dana.Danas sam se vratio sa mora i odoh pravo na njive da vidim kakvo je stanje.Uđem u sredinu njive i uberem 4 klipa kukuruz sa 5 biljaka kukuruza za redom.Jedna jalova.Skinem komušinu i počnem da brojim zrna na klipu.Na prvom 127 zrna na drugom 211 na trećem 287 i červrti nisam od muke mogao da brojim.Cenom od 25 dinara za kilo kukuruza ja neču moći da pokrijem ovogodišnji ulog koji mi se kreće oko 45.000 dinara po jutru.Cena mora ići gore da bi se mogla prosta reprodukcija održati.Inače moji kukuruzi su na oko dosta dobri,podgorela samo 4 donja lista ostalo se zeleni fino ali je oplodnja velika nula.
Pa dosta te kosta.Jesi ti tu uracuno i arendu? Lkl{{ a to je na kraju ipak 2000kg i ti dobar.

vitezbb
18-07-12, 22:50
Pa dosta te kosta.Jesi ti tu uracuno i arendu? Lkl{{ a to je na kraju ipak 2000kg i ti dobar.
Ma kakva arenda druže,nego sam jesenas bacio,ali izgleda baš bacio 100kg mapa i 150kg 5/16/24 pa proletos 150kg ureje i 100kg an-a pa plaćao vreću pionira sa pončom 5100 dinara.Nakupi se toga.

MOMOSARIC
18-07-12, 22:53
Vitezb , šta je razlog tako malom broju zrna , jel klip slabo oplodjen(krezav) ili je mnogo mali . Ispada ako je samo 14 redi da je 15 zrna u redu . Jel brada potpuno pocrnila i suva ako nije ima šanse da se još popuni. Kiša to još može popraviti , možda su zrna na vrhu oplodjena i sa kišom se može još popuniti broj zrna.

SAMA
18-07-12, 22:53
Da se mi ljudi zajedno molimo za kisu i skratimo ovu polemiku i prepirku.Nema bez kise srece ni za ratara,ni za stocara,ni za vladu,a ni za onog u gradu.>:({

MOMOSARIC
18-07-12, 22:59
Osim kolega iz Crne gore i Hrvatske "dje" ima malo i turizma , naznam kome bi kiša smetala.

vitezbb
18-07-12, 23:00
Vitezb , šta je razlog tako malom broju zrna , jel klip slabo oplodjen(krezav) ili je mnogo mali . Ispada ako je samo 14 redi da je 15 zrna u redu . Jel brada potpuno pocrnila i suva ako nije ima šanse da se još popuni. Kiša to još može popraviti , možda su zrna na vrhu oplodjena i sa kišom se može još popuniti broj zrna.
Prvo mi se zlatica pojavila pojela svilu a i sav je krezav,sve u svemu blago reći katastrofa.Iako nije tema ali čudno je ove godine sa zlaticom pojede mi svu svilu a ni jedan mi kukuruz nije pao

MOMOSARIC
18-07-12, 23:14
To je prva generacija , nemože padati kad mu ništa ne grize korjen . Sledeće godine zlatica se pretvara u crve i onda će padati ako tu ponovo posiješ kukuruz osim ako ne pribjegneš spec mjerama ali to košta.

leka
18-07-12, 23:18
danas sam razgovarao sa par uglednih domacina iz naseg sela u vezi prodaje kukuruza i oni mi rekose da pre 15 avgusta ni ne pomisljaju na prodaju

oldtimer
18-07-12, 23:39
Cena kukuruza raste, ali mislim da neki na forumu grese, kad misle da su sve kocnice odkazale, i da ce cena rasti u nedogled. Proizvodnja i potraznja hrane na godisnjem nivou varira nekoliko procenata.I tu nema mnogo odstupanja. Niti ce ljudi jesti nesto preterano manje, niti ce proizvodnja moci da podbaci nesto puno. Planeta Zemlja ima dosta ujednacene uslove, i u proseku proizvodnja je konstantna.
Kukuruz je kultura dosta specificna, zasto, zato sto se pored stocne hrane, koristi i kao sirovina za biogoriva. To je za nas znacajno, bas zbog cene. Praviti gorivo od kukuruza je isplativo kada je cena nafte visoka, a kukuruza niska (bravo ja GENIJE!). Cena nafte je u padu, i jos uvek na berzama kukuruz raste po inerciji. Onog momenta kada fabrike obustave preradu kukuruza, pasce cena. U tom slucaju ce kukuruz kao stocna hrana da se nadje u visku, i opet ce se nastaviti trend pada.
Ova godina mi lici na 2007 kada se upravo to desilo. U jesen su naduvane cene zbog malog roda u Evropi, pa se tokom zime ocekivao dalji rast, medjutim doslo je do stagnacije, da bi, pored najmanjih zaliha u poslednjih nekoliko godina, cena nastavila da pada, da bi dosla u zetvi 2008 na, ako se secate 8-9 dinara.

Moje misljenje, prema tome (da sad ne idem nasiroko), je da je ovih dana pravi momenat resiti se kukuruza. Nemojte gledati sta rade komsije u ulici, vec uzmite malo siru sliku.
CENA HRANE SE NIKAD NIJE FORMIRALA NA OSNOVU PONUDE/POTRAZNJE, VEC NA OSNOVU SPEKULACIJE!

Spajki
19-07-12, 00:07
Cekati jos nedelju,dve,tri sa cenom kukuruza a dokle ce evro stici za to vreme?

SAMA
19-07-12, 00:09
Ja bi pre pratio vremensku prognozu,ako im je verovati.Cena je svedoci smo najvise i vezana za zeljno ocikivanu kisu,a ista se najavljuje.

mikulaš
19-07-12, 00:27
Drage kolege vi svi prodajte kukuruz, a ja ću još da sačekam :lol:.

Šalim se ,ali ja sam ubeđen da će cena ići još gore, bez obzira i ako Bog da kiše rod će biti umanjen za 60% sigurno, a prošle godine je kukuruz imao najvišu cenu 24 din , euro je bio 100 din a novi kukuruz je obećavao lep rod. A sada euro maltene 120din ,kukuruz na njivi spržen, svetcka cena raste pa nema nikakvog razloga da cena neide gore, ako ne više onda bar kao prošle godine na 240 eura.

Peet
19-07-12, 01:07
Pre nekoliko meseci sam pisao o tome,da treba da se drze zajedno ratari i stocari.Neki su mi rekli da stoku poubijamo.Ima izvoz.Sta ako stane izvoz?Mnogi su se smejali.U ekstremnim situacijama drzava treba da intervenise sa proglasavanjem elementarne nepogode,eventualnim nadoknadjivanjem stete.Isto tako ce drzava zabraniti izvoz,odobriti interventni uvoz ili sta vec u cilju sprecavanja gladi.Stocarska proizvodnja je bitna bar koliko i ratarska.Bez obostrane koristi nema boljitka.Imaju li sad da izjave nesto oni sto su rekli da se stoka poubija?To ne znaci da se nece poubijati.Al onda ce da rade kuke i motike i dzaba da kukuruz bude 50,ako ce ga otimati.Prava drzava razmislja na vreme o zastiti i ratarske i isto tako stocarske proizvodnje.Jedno bez drugog ne ide,jer i sami ratari nece ziveti na mamaljugi,tj kacamaku.Sad cemo da vidimo dali uopste imamo drzavu i koliko je jaka,da sve zadovolji,a pri tome da zastiti svoju zadnjicu.Nek nam je Bog u pomoci imali mi kukuruza ili ne.

@Sama postujem svaciji rad i posao, ali moras shvatiti jednu stvar zauvek, da ratarstvo je i te kako moguce bez stocarstva sto nikako ne mogu da shvatim ljude koji se bave stocarstvom a kupuju kukuruz ili neke druge namirnice. To bi ti bilo isto kad bi nosio jako siroke pantalone bez kaisa, dakle moguce je samo sto ce ti pantalone spasti.

marko22
19-07-12, 02:01
A kad spadnu gace ...

Jugos
19-07-12, 06:51
Onda se vidi ko je musko.

Beca
19-07-12, 07:19
@Sama postujem svaciji rad i posao, ali moras shvatiti jednu stvar zauvek, da ratarstvo je i te kako moguce bez stocarstva ...

Izvini, druže, po tebi, ispada da svi ratari mogu bez problema 365 dana tri puta dnevno da jedu purenjake, i da to očekuju i od svih ostalih ?! Ako je tako, onda OK. Ipak je stočarstvo i dalje ubedljivo najveći potrošač ratarskih usluga ( soja, kukuruz). Ovo mi deluje kao kada bi naftne kompanije izjavile da i te kako mogu bez automobilske industrije...
Ako sam pogrešno razumeo, unapred se izvinjavam.

pidikanac
19-07-12, 07:59
pa dolazi vreme kada se za meso neće imati ali će se naći za kačamak ovo se odnosi na gospodu iz grada jer će svaki seljak bio ratar ili stočar ipak za svoju porodicu imati i pile i prase a i hleba

Beca
19-07-12, 08:11
@pidikanac što se nas tiče si 100% u pravu, ali moje skromno mišljenje je da recimo u Americi teško da će vlast dozvoliti da tamo narod pase da bi oni od kukuruza i posle ove suše pravili bio dizel. U svakoj normalnoj državi se znaju prioriteti, a ovde mislim da je, pored sve opravdane nervoze i zbog cena i suše i onoga što se zove država i kako se ponaša, najmanje potrebno da se ratari i stočari prozivaju među sobom jer su i za nakupce, raznorazne špekulante pa i na kraju samu vlast,da izvinete, je.ena stranka i ovce za šišanje,i jedni i drugi.

crni gruja
19-07-12, 10:08
sto nikako ne mogu da shvatim ljude koji se bave stocarstvom a kupuju kukuruz ili neke druge namirnice.
svasta cu jos i da cujem i da procitam .. sto bi reko narod ima gi nas razno razni ... bez komentara sve bi bilo suvisno . pa nismo mi retadrdi.. a tebi savetujem da uzmes neke vitamine .. vreme je topolo i mnogo sunca ima sto utice na rezonovanje i razmisljanje.. ostaje sdamo da se cudim , kako neko ne koristi mali mozak ,...

spasoje
19-07-12, 10:35
Verovatno je misli da kaže da bi bilo bolje za stočare da imaju svoje žitarice ,a za ratare onda da imaju svoju stoku da iskoriste te žitarice ali nisu svi u mogućnosti baviti se sve obuhvatnom proizvodnjom.Ja sam da imamo svi posla i donekle koristi.

SAMA
19-07-12, 10:51
@Sama postujem svaciji rad i posao, ali moras shvatiti jednu stvar zauvek, da ratarstvo je i te kako moguce bez stocarstva sto nikako ne mogu da shvatim ljude koji se bave stocarstvom a kupuju kukuruz ili neke druge namirnice. To bi ti bilo isto kad bi nosio jako siroke pantalone bez kaisa, dakle moguce je samo sto ce ti pantalone spasti.
Ne slazem se sa tobom,ali svako ima pravo na svoje misljenje.To se svodi na onu pricu da vi imate izvoz i da vama stocari nisu potrebni.U slucaju zabrane,odose i vama gace.Ne vredjam,ne pocenjujem,ali ne dam na sebe i da smo pametni da se drzimo zajedno i kamo srece da se sav nas kukuruz izveze u vidu mesa.Pa taj sto kupuje od nas i sve sto se izvozi,pa jel to ide za kacamak ili za ishranu stoke.Razmislite malo i ne delite ljude na stocare i ratare.U istom smo sr..u i zavisimo jedni od drugih hteli mi to priznati ili ne.

472
19-07-12, 11:09
Nemojte se gložiti između sebe...

Stočarstvo je neophodno i ne može se pustiti niz vodu ali ni ratarima se ne sme zabranom izvoza ograničiti cena jer je visoka cena uslov da budu pozitivni...dakle država je ta koja treba da zadovolji obe strane.
Stižu prve najave da će nova Vlada udvostručiti budžet za poljoprivredu pa nek intervenišu otkupom kukuruza za robne rezervea nek stočarima daju sa popustima i eto podsticaja za stočarstvo a da ratari opstanu u ovoj godini koju će obeležiti elementarna nepogoda. Ili pak, ako nema mogućnosti da se interveniše preko robnih rezervi, nek daju stočarima mnogo veće subvencije dogodine koje će delimično smanjiti visoke troškove ishrane životinja. A ova godina je najbolji pokazatelj koliko je pristup podsticana poljoprivredne proizvodnje po kg loš....u godini kad su podsticaji najpotrebniji, oni bi bili najmanji...dakle najpravednije je ipak po površini, tako barem ja razmišljam.

Izvinjavam se na:){{ ali moj post je indirektno u vezi sa cenom kukuruza roda 2011. a i 2012.

slobapatrola
19-07-12, 11:20
kakvo udvostrucenje budzeta,ljudi nema nista od toga,pa ni od subvencija.Subevncionsacemo mi njih ove godine a i ubuduce.Kad god je teska situacija u drzavi selljak spasava tako ce biti uvek.Malo smo zivnuli a sada nam ide tesko vreme,em nece da rodi em jeftino ce da bude sveeeeeeeeee

Lazaaa
19-07-12, 11:35
Barisic Stara Pazova 24.din sa pdv-om... Mogu oni da placaju i 50. dinara kukuruz ako njega nema na nijvi. A nece ga biti 2t po hektaru ako ovako vreme nastavi.... Samo treba biti strpljiv sa prodajom, kod nas su poceli ljudi da krune... Treba samo cekati 10-11 avgust .

Kukuruzar
19-07-12, 11:49
Dimic Agrar u Bavanistu kukuruz Tel Kel placa 25,00 dinara

Dr.Gruja
19-07-12, 11:50
Ja polovinom avgusta planiram da vrsem ovogodisnji kukuruz Lkl{{

kiraj
19-07-12, 11:54
To radiš da uhvatiš dobru cenu? Lkl{{

Dr.Gruja
19-07-12, 12:05
Bas tako!!! Lkl{{

bojcetic
19-07-12, 13:20
Dr Grujo, dosta nas ce u tom periodu "hteti" da vrse kukuruz, da ne padne cena od velike ponude!Lkl{{

xsale
19-07-12, 13:23
Ne slazem se sa tobom,ali svako ima pravo na svoje misljenje.To se svodi na onu pricu da vi imate izvoz i da vama stocari nisu potrebni.U slucaju zabrane,odose i vama gace.Ne vredjam,ne pocenjujem,ali ne dam na sebe i da smo pametni da se drzimo zajedno i kamo srece da se sav nas kukuruz izveze u vidu mesa.Pa taj sto kupuje od nas i sve sto se izvozi,pa jel to ide za kacamak ili za ishranu stoke.Razmislite malo i ne delite ljude na stocare i ratare.U istom smo sr..u i zavisimo jedni od drugih hteli mi to priznati ili ne.

Samo da se nadovezem,stocari su jedina konkurencija izvoznicima kukuruza,posto niko od stranaca ne kupuje kod nas direktno,pretpostavimo sta bi bilo da izvoznici nemaju nikakvu konkurenciju ovde,posto bi bio kukuruz.

Spajki
19-07-12, 13:28
U Beceju danas 24 din sa 5% pdv-a.

sremac88
19-07-12, 13:43
U Irigu ko prodaje kući džakiran kukuruz prodaje za 30 din/kg velika potražnja a malo kukuruza!

savato
19-07-12, 14:16
http://www.agroservis.rs/files/images/19072012.jpg

brankovic
19-07-12, 14:34
Cuo sam da je i u Sapcu po 30 na dzak.Ne znam da li je tacno? ^-^

SAMA
19-07-12, 14:38
Jutros u Pazovi na pijaci jedan trazio 35 i bio ismejan.Posle je po 30 prodao vise dzakova.Inace danas me je njih 10tak zvalo i nudilo kukuruz.Barisic placa 24,0

alex015
19-07-12, 14:52
Evo da i ja dodam koju.
Loznicki kraj kukuruz je oko 30 dinara dzakiran u maloprodaju.Dzakovi oko 48 kg.Sto dovodi do cene od 31 din/Kg.
Pri takvoj ceni,ja sam prestao da ga drzim u radnjama jer je preskup.Pola radnji(stocnih hrana) u nasem kraju i nema kukuruz.
Nakupci koji dovoze sleperima traze oko 28din,tj 2800 za 2 dzaka.
Potraznja za kukuruzom ne postoji.Par dana su pitali posto je,vise niko i ne pita.Gotove smese su povoljnije jer su inputi u Vojvodini manji>Kukuruz 24-25.
Svaka druga musterija je rekla da ce pri ovim cenama inputa(kukuruz,soja,psenica,balirana detelina) poklati sve sto ima ubrzo.Sto je i logicno jer se ne isplati.
Zabrana izvoza kukuruza ce biti na ovaj ili onaj nacin.Direktno ili indirektno uvodjenjem taksi na izvoz.
Promet pada,svake godine jer stoke nema.Tele je retkost kao kap kise u pustinji u nasem kraju.
Sve ovo je na opasku nekoga-bas me briga za stocare.
Svi smo mi povezani kao creva.KAo sto i VI gledate u nebo,tako i ja gatam,hoce li biti kise,da mogu nesto prodavati i dogodine.
JOs jedna opaska.Neko je napisao da se meso jede u odredjenoj kolicini godisnje i tu nema mnogo varijacija.POgresno,meso se ove godine kupuje na grame,jaja na komad(2-3-5).Jednostavno nema potraznje ni za mesom jer nema "novca u narodu".
Domaca potraznja za kukuruzom je veoma mala,jer je stocni fond skoro unisten zadnjih 10 godina i broj tovljenika(velikih i malih) se smanjuje svake godine.Krave se na prste mogu izborjati.
Ja razumem velike proizvodjace kukuruza,da im je ovo trenutak da zarade.I treba da zarade.Svako gleda svoj profit.Cist kapitalizam,jer je i trziste stihijsko i divlje.
Ali se plasim da zbog prosle i ove godine(i prosle godine je bila velika susa) i vrtoglavog rasta cena zitarica,stocni fond ode u kolaps bez mogucnosti brzog oporavka.A bez stocnog fonda,dzaba i kukuruz kad rodi ako je preko grane jeftin.

leka
19-07-12, 14:56
http://www.agroservis.rs/files/images/19072012.jpg

savato druze ja sam resio da cekam avgust pa sta bude

bojcetic
19-07-12, 15:05
Hrana je sve skuplja. Problem je sto je vecina stanovnistva siromasna i izuzetno slabe platezne moci. Pre neki dan sam prvi put video pakovanje od 5 jaja u megamarketu.

Danas u Staparu 24.20din

slobapatrola
19-07-12, 15:07
to je mac sa dve ostrice SLABA PLATEZNA MOC ,nema ko da kupi po toj ceni is ta onda,CENE PADAJU

savato
19-07-12, 15:20
http://www.poljopartner.rs/VestDetaljno.aspx?id=24448&grupa=6&sekcija=4

Dr.Gruja
19-07-12, 15:51
Drugo je, međutim, pitanje kakve bi efekte država imala od zabrane izvoza. S jedne strane došlo bi do smirivanja odnosa ponude i potražnje žitarica na domaćem tržištu, što bi se odrazilo na stabilnost cena hleba i proizvoda iz stočarstva. U krajnjem slučaju država bi mogla da se odrekne sadašnje visoke carine i da omogući lakši uvoz pšenice i kukuruza. Tada bi bilo više psiholoških nego ekonomskih posledica. I ranije je dozvoljavan slobodniji uvoz, ali njega nije bilo ili u malim količinama. Ali ukoliko ne izvezemo višak pšenice od 400.000 tona, po sadašnjoj ceni od 224 evra po toni, imali bismo gubitak od oko 90 miliona evra. U slučaju da ove godine kukuruz rodi za 30 odsto manje od višegodišnjeg proseka imali bismo višak od oko dva miliona tona, koji po sadašnjim cenama u izvozu vredi gotovo pola miliona evra. Ne treba mnogo računati pa da se shvati koliki bi tek to bio gubitak za posrnulu privredu Srbije. Uostalom, uvek kada je u poljoprivredi dobro rodilo, imali smo stabilniju privredu i obrnuto.

Ovo je izvuceno iz Savatovog teksta poljopartner obratite paznju na cenu!!!

savato
19-07-12, 16:18
Drugo je, međutim, pitanje kakve bi efekte država imala od zabrane izvoza. S jedne strane došlo bi do smirivanja odnosa ponude i potražnje žitarica na domaćem tržištu, što bi se odrazilo na stabilnost cena hleba i proizvoda iz stočarstva. U krajnjem slučaju država bi mogla da se odrekne sadašnje visoke carine i da omogući lakši uvoz pšenice i kukuruza. Tada bi bilo više psiholoških nego ekonomskih posledica. I ranije je dozvoljavan slobodniji uvoz, ali njega nije bilo ili u malim količinama. Ali ukoliko ne izvezemo višak pšenice od 400.000 tona, po sadašnjoj ceni od 224 evra po toni, imali bismo gubitak od oko 90 miliona evra. U slučaju da ove godine kukuruz rodi za 30 odsto manje od višegodišnjeg proseka imali bismo višak od oko dva miliona tona, koji po sadašnjim cenama u izvozu vredi gotovo pola miliona evra. Ne treba mnogo računati pa da se shvati koliki bi tek to bio gubitak za posrnulu privredu Srbije. Uostalom, uvek kada je u poljoprivredi dobro rodilo, imali smo stabilniju privredu i obrnuto.

Ovo je izvuceno iz Savatovog teksta poljopartner obratite paznju na cenu!!! Pa to je ta prica bez PDV-a i onda kod nas placaju psenicu 27 din i ide direktno u izvoz a lokalni mlinovi,drzava svi daju 23-23,50

Ras
19-07-12, 16:29
mnogi jos uvek nisu svesni da kukuruza dogodine NECE biti a za mesec dana ce se krenuti sa branjem ko ima sta da bere nabrace jaaaako malo a mnogi nece ni brati kukuruz ce biti trazen vec na startu sezone jer mnogima je on glavna sirovina i to nemislim samo na stocnu hranu to mozda ponajmanje kukuruz je industrijska biljka a raste samo na njivama i bere se jednom godisnje nemoze kao u nekim granama privrede da se produzi radno vreme u korist proizvodnje ovde je proizvedeno kolko je rodilo i vidimo se dogodine a godina je dugacka . cena ce po mom misljenju konstantno ici gore kao sto je sada slucaj sa sojom tek dogodine cemo videti rekordne cene start ce biti 200eur a na kraju ko zna....

Boris_PA
19-07-12, 16:44
Ja polovinom avgusta planiram da vrsem ovogodisnji kukuruz Lkl{{

po meni je logicnije da ce sl.rod biti skuplji,od ovog sada....ne znam zasto bi jurio cenu a i ako zabrane izvoz opet ce ga stocari kupovati po opet vecim cenama od sadasnjeg jer ga slabo ima ili ga uopste nema...

spasoje
19-07-12, 16:47
Uglavnom se slažem sa ovim konstatacijama iz predhodnih postova, stim da bi dodao, da kuk više nije hit što se tiče industrije, kao što je bio proje 5 g., jer je ta industrija crkla.Crkle su i mnogo profitabilnije proizvodnje a da neko proizvodi neko gorivo od nekog kuk po 250 e. nema se računa.Čak i po zakonu koje su pojedine zemlje donele da se mora proizvesti toliko bio goriva i bla. bla. neće se poštovati dok je ove krize i recesije.

ljusha
19-07-12, 17:00
Kod nas juče na pijaci, na džak 30-32 din/kg.

ddragan
19-07-12, 17:20
po meni je logicnije da ce sl.rod biti skuplji,od ovog sada....ne znam zasto bi jurio cenu a i ako zabrane izvoz opet ce ga stocari kupovati po opet vecim cenama od sadasnjeg jer ga slabo ima ili ga uopste nema...Koji stocari???Da li bi ti dao 1500 din za djak kukuruza da nahranis svinju.Ja da moram da kupim kukuruz za stoku nebi je u zivotu drzao.

aca
19-07-12, 17:24
Danas kod nas jedan covek krunio po 26 dinara u dzakove.

Boris_PA
19-07-12, 17:27
verovatno ce se i cena mesa podici za neki deo procenta i sve ostalo sto povezuje jedno drugo...da ne ulazimo u detalje sada ali sve je povezano i sve povlaci jedno sa drugim tako da bi mozda JA i kupio kukuruz po 1500 ako bi cena tovljenika bila 300 din.:":214

ddragan
19-07-12, 17:35
E sta bi bilo kad bi bilo,kod nas su svinje trenutno oko 160 a kukuruz 25.Kad bi se to sto si ti rekao ostvarilo gde bi nam bio kraj,ali jednostavno to nema ko da kupi.

savato
19-07-12, 17:37
verovatno ce se i cena mesa podici za neki deo procenta i sve ostalo sto povezuje jedno drugo...da ne ulazimo u detalje sada ali sve je povezano i sve povlaci jedno sa drugim tako da bi mozda JA i kupio kukuruz po 1500 ako bi cena tovljenika bila 300 din.:":214Veruj mi kada bi bilo zagarantovano 2e/kg zive vage ja bi tovio 100-ak komada bez razmisljanja!

bojcetic
19-07-12, 17:57
Kad bi bilo... Onda bi svi drzali po 100 komada. Ko bi to sve pojeo? Jos je zanimljivije pitanje koliko bi kostala snicla ako je sirovina 2e (235din)?
Stocarstvo bez OZBILJNIH subvencija ce puci.

vojvođanin
19-07-12, 18:04
Kad bi bilo... Onda bi svi drzali po 100 komada. Ko bi to sve pojeo? Jos je zanimljivije pitanje koliko bi kostala snicla ako je sirovina 2e (235din)?
Stocarstvo bez OZBILJNIH subvencija ce puci.

Isto kao i sada, samo što onda klaničari ne bi imali velike zarade,(a na račun tovljača).Uvek je bilo da meso pokriva cenu koštanja tovljenika, a zarada su:mast,čvarci i prerada(nadev).

xsale
19-07-12, 19:48
Danas prodao 1,5 tona po 30 dinara

bojcetic
19-07-12, 19:56
@vojvodjanin
Tako bi trebalo, medjutim u praksi klanicari nece smanjiti procenat profita. U marketima cim cena svinja malo poraste odmah se to odrazi. Snicla na akcijama 500din, svinje 180din maks. Kad su pre 2 godine svinje bile 100din, meso nije padalo ispod 300.

@xsale
Za tu cenu kukuruza, apsolutno nema rezona toviti bilo sta od zivotinja!

marko22
19-07-12, 20:01
U slučaju da ove godine kukuruz rodi za 30 odsto manje od višegodišnjeg proseka imali bismo višak od oko dva miliona tona, koji po sadašnjim cenama u izvozu vredi gotovo pola miliona evra.
Mislis pola milijarde. I ne videh sta drugi pisu sam zakljucih isto.

spasoje
19-07-12, 21:23
Uf, ko bi se mesa odrekao pa da je šnicla i 5e. Ja lično prvo mobilni , pa internet, pa total ,onda registracije kola, traktora, motora,kućni telefon e kad bi došlo do struje e tu bi se dvoumio.:lol:Inače cena kod nas u porastu.

savato
19-07-12, 22:22
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/334082/Nafta-iznad-92-dolara-po-prvi-put-od-kraja-maja Nema toliko veze sa trenutnom cenom kukuruza ali moze da ima ukoliko nastavi uzlaznom putanjom!Ameri su cudo,oni zakuvaju na brzinu i dokle god ne ispleglaju neke svoje manjkove i nedostatke svet ne moze da bude spokojan! (http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/334082/Nafta-iznad-92-dolara-po-prvi-put-od-kraja-maja)

malipaor
19-07-12, 23:02
Cena kukuruza danas na berzi a nije Produktna je 24.00din/kg+PDV za sutra dogovori na 24.20din/kg+PDV!! Sta predvidjate, drage kolege, za cenu kukuruza u zetvi, ako je danas na madjarskoj berzi isporuka za novembar mesec cena skoro 220eura???

tako
19-07-12, 23:21
veceras ispraznio cardak po 24 dinar

Peet
20-07-12, 02:18
svasta cu jos i da cujem i da procitam .. sto bi reko narod ima gi nas razno razni ... bez komentara sve bi bilo suvisno . pa nismo mi retadrdi.. a tebi savetujem da uzmes neke vitamine .. vreme je topolo i mnogo sunca ima sto utice na rezonovanje i razmisljanje.. ostaje sdamo da se cudim , kako neko ne koristi mali mozak ,...

Pre svega nemas potrebe vredjati. Da ti malo vise koristis onu prazninu iz glave onda ne bi upao u takve nevolje kao sto si sad. Sam si izabrao toviti ili sta vec a ne gajiti dovoljno kukuruza ili soje za sojnu sacmu. Za tebe svi znaju na ovom forumu da kupujes svu hranu za prasad pa je logicno da te vredja ta istina koju si citirao.
A posto si jako bistar bas me zanima koliko ti ostaje zarade po prasetu ovih dana.
U nasem selu za tvoju informaciju 90% proizvode hranu za tov ili svinja ili bikova dakle gaje i soju i kukuruz i psenicu i jecam i suncokret i kolko se ja razumem u svemu ovome od svega ovoga moze se dobiti savrsen koncentrat a ne kupiti ga. Ostali 10% ne gaje uopste stoke.

@marko22 Mislim da su nekima vec ispale.Lkl{{

@Beca na nivou drzave slazem se da bi trebalo da bude povezano ratarstvo za stocarstvo i obrnuto, ali ako vec ne vode racuna o tome, a ne vode vec nekoliko godina, onda mora se malo razmisljati i napraviti racunicu sta se vise isplati. Ne slazem se uopste s tim da treba kupiti pakleno skup kukuruz ili sojnu sacmu a ne gajiti te kulture a baviti se stocarstvom i plus stoka jeftina ko nikad.
Dakle upravo ovo je bila poenta cele price. Daleko od toga da ja imam nesto protiv stocara. Pa imam i ja i kravu i svinje.

dragan.kovacev
20-07-12, 03:05

pa ti da si napregao malo svoj mali MOZGIC, shvatio bi sta je covek hteo reci (da ratarstvo ne zavisi od stocarstva, jer se na VOLOVE vise ne obradjuje zemlja!!! i da iz njegove tacke gledista nikad nebi drzao stoku i kupovao hranu) ne da je neisplatljivo, nego je ravno samoubistvu...

a ti bi trebao svoje frustracije leciti na drugom mestu, a ne ovde na forumu vredjati kolege koi imaju suprotno misljenje...

Stanic
20-07-12, 07:45
Kojom se cenom danas trguje?

mcbaycow
20-07-12, 09:27
Ja znam samo po kojoj se ceni trguje na berzama danas, a to je preko 24din.+pdv

miroslav78
20-07-12, 09:31
u Subotici poceo da opada kukuruz placaju 23 din Gebi

brankovic
20-07-12, 12:11
Ja cu moj cardak preventivno da poprscem protiv leptirica i sacekacu jos bar 15-ak dana,pa cu onda prodavati (inace,karenca ovog sredstva je tri dana).
Prosle godine u ovo vreme je bila cena 26,tako da ga ove godine necu prodavati jeftinije.Ako nista drugo,onda bar zbog razlike u kursu u odnosu na proslu i ovu godinu

Boki-Vl
20-07-12, 12:23
ZZ Milenijum juce placali 24 a danas 23 din...

vlada88
20-07-12, 12:36
Pocela prodaja zitarica iako sam gore naveo da necemo dok nevidimo sta ce biti na njivi. kukuruz 26din/kg a zito 25din/kg

miki rac
20-07-12, 12:42
Naravno da pada nasi preprodavci su trnutno ispunili kvotu kupili jeftino kukuruz,to je samo talas koji ce trajati par dana
dok ne istrgovce ono sto su kupili ovih dana ,sada opet stvaraju laznu sliku da bi ljudi nasedali.
Ja nisam ni jedno zrno jos okrunio niti planiram neplasim se vise ni stabilizacije a ni nestabilizacije nista nas netreba vise iznenaditi u ovoj nasoj drzavi.
U celom svetu je nestasica kukuruza samo kod nas kao ima i previse, ali dokle ce nasa berza u vodjstvu galetina da manipulise,i da verno sluzi tajkunima.
Trenutna cena u nemackoj 30din, zagarantovana cena do 24 ovog meseca,sa mogucim rastom nikako padom.

BABO
20-07-12, 13:04
Srbobran cena 25 din.::super::

mcbaycow
20-07-12, 14:53
http://www.agroservis.rs/files/images/20072012.JPG

savato
20-07-12, 15:41
Trenutno najveća neizvesnost je na tržištu kukuruza. Sve što se danas na ovom tržištu može smatrati prognozom, nalazi se u domenu procena koje se kreću u dijapazonu od lošeg pa do katastrofalnog, što se tiče prinosa. Ta okolnost unosi veliku nervozu na ovom tržištu i to je razlog što su se kupci i prodavci čak u 18 slučajeva relativno lako i brzo usaglasili na berzi o prihvatanju međusobnih uslova za prodajom odnosno kupovinom ove robe. Cena se kretala između 23,50 din/kg bez PDV i 25,10 din/kg. Ova gornja cena je cena koja je realizovana na samom kraju nedelje i predstavlja tzv. cenu na zatvaranju berze, a to je ujedno i maksimalna ovogodišnja cena kukuruza. Inače, prosečna cena prošlonedeljnog trgovanja od 25,87 din/kg ( 23,95 bez PDV) za neznatnih 0,84% je manja nego prethodne nedelje.

SAMA
20-07-12, 16:51
Izvinjavam se za :){{,ali zasto je samo kod nas psenica jeftinija od kukuruza.^-^

malipaor
20-07-12, 17:00
Izvinjavam se za :){{,ali zasto je samo kod nas psenica jeftinija od kukuruza.^-^
Zato sto je kukuruz strateski proizvod u odnosu na psenicu (izvoz ide na barze), a psenica ide kamionskim putem ka Kosovu i Makedoniji (u kojoj je trenutno na snazi ogranicenje na uvoz psenice iz Srbije i ostali zemalja clanica CEFTA sporazuma)!!! Ono sto treba da nas brine je situacija ako kukuruz bude "divljao" da psenica ne ode u stocnu hranu....
Produktna berza na jucerasnji an nije imala zakljucene komercijalne trgovie psenice...satro je do sada za Robe rezerve po ceni od 23.00 sa pdv-om predato 13.500t psenice....
Kuukuruz je danas na berzi trgovan 24.20 - 24.80+pdv!!!

mica967
20-07-12, 18:49
Izvinjavam se za :){{,ali zasto je samo kod nas psenica jeftinija od kukuruza.^-^Kao da je to prvi put, bilo je tih situacija i ranijih godina. Juče sam prodao 26 tona po 25,00 din sa pdv a danas imao ponudu na 25,50.

milanche87
20-07-12, 19:36

Zbog "Gospode" iz Beograda. . . sorri na :){{ ali morao sam. . .

savato
20-07-12, 21:05
http://www.agroservis.rs/files/images/20072012.JPG Sada polako prelazi i 31 dinar,ko zna gde ce se zaustaviti...Po tome tona je oko 270 eura...Bas lepa cena,a kod nas 205e/t Lepo su zaradili ovih par dana otkupljivaci,izvoznici svi u lancu osim seljaka,koji ne zna sta ga ceka za mesec,dva na poljima i daje kukuruz drugome da zaradi!Ispod 240e/t ne krunim

SAMA
20-07-12, 21:11
Malo je ja cekam 300 :lol:

leka
20-07-12, 21:19
ja danas imao ponudu po 25.5 8)8) ali cekamo avgust

savato
20-07-12, 21:20
Malo je ja cekam 300 :lol: Ne brini,poskupece i meso i sve u lancu neces biti ostecen!A na jesen mislim da ce najvecu stetu pretrpeti upravo taj ratar koji kukuruz sad prodaje po 24-25 dinara ali ce ga imati jako malo za prodaju,gotovo nista pa ce valjda onda stocari biti na vecem dobitku kao mi sada...

DusanA
20-07-12, 21:23
Ako padne kisa za vikend, eto cene na dole, ako nastavi susa, ko zna gde ce se zaustaviti.

slobapatrola
20-07-12, 21:26
ja danas imao ponudu po 25.5 8)8) ali cekamo avgust
pazi da ne docekas leptire,ja sam jednom tako cekao pa ga dao jedva u ribnjak.

savato
20-07-12, 21:33
Ako padne kisa za vikend, eto cene na dole, ako nastavi susa, ko zna gde ce se zaustaviti. Ma to je relativna stvar i koliko gde padne!U ovom trenutku nema toliko veze,svetska cena je u porastu i ako padne malo zadrzace se na visokim kvotama posto nije susa samo kod nas!To samo u Srbiji moze da bude scenario,ali dokle god imaju interes,zaradu izvoznici da ga otkupljuju i prodaju dotle ce cena biti dosta visoka!Zasto bi padala, ako vec na preko 50% povrsina konkretno kod nas nece pomoci pa da padne i 50 litara mada kazu da nece pasti toliko!Videcemo,kako bude bice...prosle godine je cena bila 235e/tona a znalo se da ce lepo roditi,a sad situacija 100% gora a cena 205eura...Ko je sad lud,i to je kod nas ta cena,svugde okolo je preko 220eura! Molim clana @zico78,Spasoja neka nam kazu koliko mogu trenutno dobiti za svoj kukuruz u Brckom-R.Srpska,cisto da se malo uporedimo,verujem da mogu dobiti 220 ako ne i vise!

---------- Poruka napisana u 21:33 ---------- Prethodna poruka je at 21:32 ----------

pazi da ne docekas leptire,ja sam jednom tako cekao pa ga dao jedva u ribnjak. Ove godine ih nema,ako ih do sad nije bilo nece ni od sad 100%

SAMA
20-07-12, 21:37
Stocari sada prizivaju kisu bar kao i vi,ako ne i vise.Vi ste sa cenom od 30 i kusur dinara naplatili stetu od suse,a kakav ce biti kvalitet tog starog kukuruza,koji bi se nedaj Boze koristio umesto novog.^-^A da ne pricam o ceni mesa,koja nema kupca za duplo.Normalne drzave u koje na zalost ne spada Srbija ce subvencionisati cenu mesa ili sta vec.Kod nas za to nema novca i zato ako ne bude kise,da se lepo izljubimo.>:D

Optimista
20-07-12, 21:44
Pa prizivaju i ratari kisu, covece. Ja bi pre menjao cenu od 30 i neki dinar za cenu od 21-22 din i za lanski rod, a to sto mislis da cena od 30 i neki dinar moze da pokrije stetu od suse grdno si se prevario.

A sto je tice toga za sta u Srbiji ima novca, tu je odgovor jasan. Novca ima samo za izbore i stranacka nadjebavanja.

savato
20-07-12, 21:44
Stocari sada prizivaju kisu bar kao i vi,ako ne i vise.Vi ste sa cenom od 30 i kusur dinara naplatili stetu od suse,a kakav ce biti kvalitet tog starog kukuruza,koji bi se nedaj Boze koristio umesto novog.^-^A da ne pricam o ceni mesa,koja nema kupca za duplo.Normalne drzave u koje na zalost ne spada Srbija ce subvencionisati cenu mesa ili sta vec.Kod nas za to nema novca i zato ako ne bude kise,da se lepo izljubimo.>:D Problem je sto je cena govorim iskljucivo u Evrima posto smo i seme,djubrivo,arendu,hemiju kupovali u evrima u odnosu na proslu godinu niza za 30-ak eura po toni pa puta 50-100 tona??? A ja bi licno voleo da cena konkretno zive vage svinje bude 200-220 dinara pa da utovim jedno 100 komada po 120 kg i lepo zaradim kroz stocarstvo!Ne kazem,drzava nam je katastrofa i ovako i onako,samim tim sto je dozvolila uvoz "sumnjivog mesa" iz susednih drzava pa do ne subvencionisanja stocarske proizvodnje ali sta mi da kazemo...Tajkuni nam kroje budzet u Vladi,cene proizvoda,repromaterijala,itd...Mislis da mi nismo na gubitku zbog toga?!Ma da ne sirimo temu,svako ima svoju teoriju ali praksa je nesto sasvim drugo.Pozdrav

zico78
20-07-12, 21:51
pozdrav kolegama ja sam malo pre se iformiso o cenama kod nas od juce se cena vratila na 220.€ a bila je pre topga skocila 235.€ ali uzalud nema kome da s proda sverceri ucenjuju a stocni fond je unisten tako da se cijena obara kao razlog nema prodaje. a ne uvoze uopste kukuruz ovamo iz Srbije jer cijena sa troskoma presla bi 250.€
ja jos cekam sa prodajom mada su svi okolo vecinom sve prodali mora da se desi nesto jer ovde nece biti kukuruza sledece godine mnogo za prodat stete su vec presle 60-70% pojedini ljudi su pokusali zalivati ali su naisli na problem u nedostatku vode sve u svemu samo gledamo u nebo

SAMA
20-07-12, 21:52
Sve si ti u pravu Savato i ja tovim manju kolicinu svinja.Pilici su moja specijalnost.Imam i nesto svog kukuruza i znam inpute.Ipak mi je to malo jer imam povecu kolicinu.Elem to je moj problem.Ocu da kazem da je bolje prodati kukuruz po 25 i gledati u nebo,nego toviti svinju po 220 i gledati da ne kazem u sta.Za svinju je ulog mnooogo veci,a rizik bar duplo veci,a zarada spram uloga 6 puta manja.O poslu da i ne pricam o oborima,za ozbiljnu farmu treba bar 100 tine hiljada evra uloga i sta na kraju.^-^

slavisa2
20-07-12, 22:27
kod nas u okolini Banja Luke cijena oko 300eura tona,imam za prodati oko 40 tona kukuruza imam kupca po 250 eura,ali sacekacu jos malo

zico78
20-07-12, 22:35
sav kukuruz od nas ide tamo u okolinu Balja luke i to je maloprodajna cilena 300.€ sacekaj jos kada si ceko do sada bice ludnica sa cijenam

slavisa2
20-07-12, 22:39
samo da ne bude kao prije par godina kad sam mogao sve da prodam po 300eura i nisam pa poslije jedva prodao po 140eura i dobio leptirice gratis

zico78
20-07-12, 22:54
mi smo mali sa kolicinama kukuruza i nama diktira cijenu okolina odnosno Srbija a i tamo ga je sve manje i cijena raste lagano i svjetska berza je u porastu nase zalihe su male da bih za sedam dana potrosili barem naredbi 15 dana nece padat cijena ali bice promjene cijene mislim na gore sad je 220€ kod mene u veleprodaji i ocekuju blagi porast u sledecoj sedmici uvjek krajem mjeseca skoci cijena tada stizu plate,penzije i krene prodaja

mikiperlez
20-07-12, 23:31
Zbog "Gospode" iz Beograda. . . sorri na :){{ ali morao sam. . .

Hoces da kazes da su ovi u Novom Sadu bolji

Pojavio se novi problem, nivo Dunava je opao, sad se barze tovare sa 80% kapaciteta, u Bugarskoj na jednom delu uvedena je zabrana plovidbe, ako se nastavi ovako ni barze se nece moci puniti.

Nezvanicno na predlog pokrajinske vlade zabrana izvoza od 15.08.

leka
20-07-12, 23:36
pazi da ne docekas leptire,ja sam jednom tako cekao pa ga dao jedva u ribnjak.
pratim ja to za sada ih nema jos Lkl{{:-*

MONTOYA
20-07-12, 23:39
U Bogatiću na pijaci ide po 30 din. ne bitna količina

winchester
20-07-12, 23:42
pratim ja to za sada ih nema jos Lkl{{:-*
Nemoj sa tim da se zezas,kod mene nije to problem sav kukuruz je u silosu predan u jesen samo jedan poziv i prodam ga.

malipaor
20-07-12, 23:43
Hoces da kazes da su ovi u Novom Sadu bolji

Pojavio se novi problem, nivo Dunava je opao, sad se barze tovare sa 80% kapaciteta, u Bugarskoj na jednom delu uvedena je zabrana plovidbe, ako se nastavi ovako ni barze se nece moci puniti.

Nezvanicno na predlog pokrajinske vlade zabrana izvoza od 15.08.

Mala digresija, barze po pravilu za kukuruz idu do 15.07 i staje isporuka do septembra-oktobra meseca! Tako svake godine pa i ove...

mica967
20-07-12, 23:48
Ako padne kisa za vikend, eto cene na dole, ako nastavi susa, ko zna gde ce se zaustaviti.Ima dosta parcela gde ni obilna kiša više nemože pomoći a kukuruza u ambarima ima malo tako da ta kiša koju svi očekujemo neće sigurno uticati na cenu kukuruza u nekom narednom periodu.

mikiperlez
20-07-12, 23:50
Ocigledno neznas, a ove godine poseban interes imaju da idu

SAMA
20-07-12, 23:53
Ima li ponude na zeleno?

mikiperlez
20-07-12, 23:55
na zeleno 200 eur

KAMENI
20-07-12, 23:55
Bojčetić, Optimista

Koja je cena kod vas ovih dana?

bojcetic
21-07-12, 00:10
@kameni
Koliko znam 24.20din kod Kikosa. 24din Kusija. Djele i Agroplod ne znam.

KAMENI
21-07-12, 00:21
@kameni
Koliko znam 24.20din kod Kikosa. 24din Kusija. Djele i Agroplod ne znam.

Čisto proveravam, jer sam danas popodne dobio informaciju da u Staparu plaćaju 26.

bojcetic
21-07-12, 00:39
Moguce da je danas (tj. sad vec juce) neko podigao cenu. U cetvrtak je 24.20 bila najbolja cena, jer je drug prodao 50t po toj ceni.

---------- Poruka napisana u 00:39 ---------- Prethodna poruka je at 00:38 ----------

Mogu sutra da se raspitam, pa cu javiti.

xsale
21-07-12, 01:42
Da li neko zna cime mogu da tretiram zrno kukuruza protiv leptira.Prskao sam vec jednom Astelikom,a tamo pise da ne sme dva puta u jednoj godini.Treba mi nesto male karence,posto kukuruz koristim za svinje.Inace leptirici su se pojavili ima nekoliko dana,pogotovo se vidi nocu kad se upali svetlo ispred kuce

panonac
21-07-12, 07:44
Neproverena informacija da nakupci placaju kukuruz 32 din

brankovic
21-07-12, 09:07
Danas u Obrenovcu na pijaci 29-30

lakarije
21-07-12, 16:49
Ne brini,poskupece i meso i sve u lancu neces biti ostecen!A na jesen mislim da ce najvecu stetu pretrpeti upravo taj ratar koji kukuruz sad prodaje po 24-25 dinara ali ce ga imati jako malo za prodaju,gotovo nista pa ce valjda onda stocari biti na vecem dobitku kao mi sada...

Najvecu stetu ce najesen pretpeti oni koji su prosle jeseni brze-bolje pozurili da prodaju kuruz sa njive po 16 dinara !
Ljudi su se pokondirili i zaboravili da je Bog kukuruz stvorio,da se donesi kuci i stavi u kotobanju!

topalovic
21-07-12, 17:04
Da li neko zna cime mogu da tretiram zrno kukuruza protiv leptira.Prskao sam vec jednom Astelikom,a tamo pise da ne sme dva puta u jednoj godini.Treba mi nesto male karence,posto kukuruz koristim za svinje.Inace leptirici su se pojavili ima nekoliko dana,pogotovo se vidi nocu kad se upali svetlo ispred kuce
probaj dixin......

Dolovac
21-07-12, 17:46
Najvecu stetu ce najesen pretpeti oni koji su prosle jeseni brze-bolje pozurili da prodaju kuruz sa njive po 16 dinara !
Ljudi su se pokondirili i zaboravili da je Bog kukuruz stvorio,da se donesi kuci i stavi u kotobanju!
90 odsto ljudi koje je jesenas prodalo po 16 je moralo e ne zato sto su alavi na pare...

kristal
21-07-12, 18:19
Ako je bog sve to tako lepo zamislio mogao je i bar malo kise poslati da se ima sta u kotobanje staviti.
Vecina je morala prodati dosad posto su trebale pare, a ko jos nije taj ima dooobru zaledjinu ili se nebavi iskljucivo poljo.

bojcetic
21-07-12, 18:25
Ja sam prodao po 162e/t sa njive. Ja sam sa time zadovoljan.

@kameni
Raspitao sam se. 24.20din je najbolja ponuda. To za 26 nemam pojma gde si cuo...

Zoran Kostović
21-07-12, 18:55
Kod nas u među-seljačkim transakcijama džak kukuruza od 50kg ima protivrednost 1500 din.

savato
21-07-12, 18:58
Od ponedeljka nove cene kukuruza kod nas,koliko cujem.Ide na gore,ne znam koliko?!

oldtimer
21-07-12, 19:01
Vauu! Odavno nisam nista slicno procitao!!!

bojcetic
21-07-12, 19:37
@lakarije
Kako imam dilemu podno skladiste ili kotobanju/cardak sve sam racunao i jos jednom stavio na papir. Konacan zakljucak je da odustajem od cardaka (iznajmicu po selu ako mi bas bude trebalo) i pravim skladiste. Sejacu max fao 400, kad kompletiram sa susarom sve fao grupe.
Tako da berac je za mene zavrsena prica. Umesto cuka/cokanja koristicu sojinu slamu.

zico78
21-07-12, 21:26
danas od 13.h nova cijena kod nas obara sve rekorde ove godine 250.€

lakarije
22-07-12, 16:05
Vidim da je moj post izazvao dosta reakcija:
Nisam mislio bukvalno da je Bog stvorio kuruz zato i zato(Jer da boga ima,bilo bi i kise,ocigledno da ga nema!)
Cela poenta nije ni da je ljudima trebalo para,vec da su se ljudi POKONDIRILI,IZBEZOBRAZILI,ULENJILI, itd.
"Ako moze komsija Pera da kruni u zrnu na njivi,krunicu i ja"
Ali komsija Pera seje 500 jutara kuruza,a ja sejem 10.
Nije da su se samo ti sa 10 jutara pokondirili,nego i oni trutovi sa 2 juta vise nisu u stanju da ga istovare u kotobanju.
I onda se desi ova situacija:
Prodas ga u oktobru dzabe,a neznas ni dali ces ga posejati sledece godine.Kamoli dali ce roditi.
Najzalije mi je sto me je prijatelj,(i protiv moje volje,jer sam posejao duplo vise nego sto mogu da smestim kuci), navukao da uzmem vestak na zeleno.Kaze, imam informaciju da ce u berbi biti 14 do 15 dinara,bice jako puno posejano!
O paritetu necu da govorim,da nekome ne bi pozlilo!
E sad,pitanje za sve vas:
Kako znate koliko ce roditi i koja ce biti cena u u berbi 2013 godine?

Inace da ne bi otisao potpuno o OFF,juce u Indjiji na pijaci kuruz sav prodat po 30 !

Farmer II
22-07-12, 17:20
Ali ako ga predas u oktobru na lager, ne moras da ga prodas. Ti ga predajes, a ne prodajes, posle biras cenu i ides na obracun.Niko te ne tera da ga prodas, a znam za situacije da su ljudi drzali kukuruz na lageru i jace od godine, bio besplatan lager.
Ne moze se vise ni sve brati. Kako bi izgledalo da taj Pera sa 500 lanaca pocne da bere i kad bi zavrsio i koliki bi imao rastur na njivi?
Slazem se da manji paori bolje da beru i drze kuci, i da ne misle na probleme s vrsidbom. Ali kad pocne da se kruni u beracu, vreme je da se berac parkira u supu.

miki rac
22-07-12, 20:46
Mislim da se drug lakarije malo razocarao u ljude.Ali druze nemoj nikada da sumljas u boga molim te nemoj biti antihrist.
Daje ti bog na drugi nacin,a sto se tice ljudi budi oprezan.
Ti slusaj sebe ,ako sam te dobro razumeo neko te je navukao.
Ovaj forum zato i postoji pozali se uvek ce ti neko dati pametan savet veruj mi ima finih ljudi.
Eto toliko od mene samo malo da ti ublazim muku.
A dace bog bice svega

DusanA
22-07-12, 20:58
Da nije bilo suse, cena ne bi ni bila ovakava kakva je sada. Proletos je za jesen i bila planirana cena 13 - 15 din, tako se i trgovalo na zeleno, jer proletos je kukuruz obecavao dobar rod, ali eto sta se desilo. Kazu ovde kod mene da ce cena da ode mozda i do 30 din u narednoj nedelji, jel se blizi i kraj izvoza. A novi kukuruz ce navodno kostati 25 din u startu., ako se ne umesa nasa vlada, pa napravi jos neki poremecaj na trzistu. Tako da se ustvari nista ne zna za sigurno, kao sto se ustvari nije znalo ni proletos.

tesla
22-07-12, 21:21
Mlinpek Stara Pazova (Barišić) u petak 24,00

Kukuruzar
23-07-12, 10:45
Dimic Agrar placa 26,5 kukuruz rod 2011 tel kel u Bavanistu, od danas

Lazaaa
23-07-12, 11:07
Vlada se nece umesati , i nece biti zabrane izvoza... Jer nije samo kod nas ovakvo vreme vec u celom svetu su suse i poplave... I ne mogu oni da nam zabrane izvoz bez dozvole iz Brisela. Najjaca cena se ocekuje oko 11-15 avgusta, posle toga ide dole...

mcdonald
23-07-12, 11:10
sombor 25 din/kg su mi sad nudili

spasoje
23-07-12, 11:23
Sad će izgleda stvarno gore.Bilo je nas 5-6 na forumu koji smo tvrdaili da je avgust majka više nego maćeha.Nekad suša u Rusiji, nekad u Ukrajini često u Mađarskoj i Vojvodini a to stvarno utiče puno na cenu.Ali je moglo biti drugačiji. I sam sam ostavio samo 10 t za sada jer sam morao prodavati tokom zime i proleća zbog ulaganja u setvu.Malo je onih koji mogu da drže kukuruz godinu a da ovamo može sve da financira.Sad sam neke zvao i stvarno je skočio debelo još ako zabrane iz Srbije biće ko pre par godina.

MOMOSARIC
23-07-12, 11:29
Jedino treba računati da će novi stići dosta ranije , iako neće mnogo uticati ali ipak .

drobi
23-07-12, 12:47
Pačir 25.20 din/kg.

amazon
23-07-12, 12:51
Bavaniste od danas na kamion 27din tel kel.

savato
23-07-12, 13:25
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/334540/Galetin-Hrana-u-Srbiji-ce-biti-preskupa

bado
23-07-12, 13:25
Dem Kulpin 24,50 din

mladizemljoradnik
23-07-12, 13:54
Slims iz BNS-a, od danas, placa 25dinara ukoliko se kod njih dotera. Ukoliko se ne dotera kod njih, uzimaju proviziju za prevoz. ZZ Milenijum iz BNS ne vrsi otkup kukuruza.

sulc
23-07-12, 14:04
meteor komerc sombor 25.10 a preko vagon 25.30 danasnja cena

zarkovmali
23-07-12, 14:12
ja sam dobijao 25.5 u petak u Surcinu neki privatni silos,pare od 7do 10 dana i odustao,mogu pare da budu i na sveti nikad,kada uzmu od tebe i ne daju pare,mozes da ides da trcis samo oko praznih silosa.
evo sada su me zvali 26.5 mi daju i hitno im treba kukuruz.

dukej
23-07-12, 18:36
Ja sam danas okrunio moj kukuruz. Cena 25 din. Ispalta odmah. Nisam imao mnogo pa sam ga dao, dosta mi je bilo te neizvesnosti oko cene (hoće/neće biti zabrane izvoza, hoće/neće biti dobre kiše itd.).

prnjavor3
23-07-12, 20:50
kod mene sa 220e po toni u 4 dana cijena otišla na 260e a na dnevniku udarna vijest da će doći do drastinog poskupljenja jer je u većini R.Srpske izgorio od suše

Stanic
23-07-12, 20:57
Kod nas 25 sa pdv-om

lakarije
23-07-12, 22:39
Ovaj forum zato i postoji pozali se uvek ce ti neko dati pametan savet veruj mi ima finih ljudi.
A dace bog bice svega[/QUOTE]

Hvala lepo,ali u zivotu mi vise netreba nikakav savet niodkoga,a kamoli od prijatelja.
Kad god sam slusao savete,najebo sam kao zuti macak!

sale ratar
23-07-12, 23:01
Danas DOO Turinka 25,40 sa pdv.

leka
23-07-12, 23:03
moj prijatelj danas imao ponudu za 26.30 i nije dao 8)

mikiglogonj
23-07-12, 23:23
A dace bog bice svega

Hvala lepo,ali u zivotu mi vise netreba nikakav savet niodkoga,a kamoli od prijatelja.
Kad god sam slusao savete,najebo sam kao zuti macak![/QUOTE]

pa onda se izčlani iz ovog foruma, ako ti ne treba savet niodkoga. ovde smo svi valjda da podelimo iskustva i da nam svima bude bolje i lakše.

bokikoki
23-07-12, 23:33
Kukuruz ide do 27,00 a onda sledi zabrana izvoza. U slucaju da nebude zabrana u februaru sledi 40,00 din i glad u Srbiji
Kao sto sam obecao danas cene koje dobijaju izviznici 227 eur kukuruz, 240 eur psenica, vama da plate 12 eur manje i svi zadovoljni

Stanic
24-07-12, 00:07
Fin je to podatak da ce kukuruz biti 27,samo koliko je on tacan i siguran? Ako je siguran,onda se sigurno zna i kad ce to biti.
Bilo bi dobro kada bi to podelio sa nama,pa svi da uzmemo koji dinar vise. :)
Moj otac je prodao 5 vagona po 24 din,ostala su nam jos 4 vagona,ali cekamo da bude tih 27 pa da prodamo. :)

German hunting terrier | Jagdterrier