Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Zito je nesto drugo zbog skladistenja prvenstveno.
 
Ja sam rešio da okrunim kukuruz ono malo što mi je ostalo , trenutno plaćaju 1250 din ( Bolje vrabac u ruci nego golub na grani )
 
Ehh kad bi imao tolko
2ngelpt.gif
 
Od jednog poznanika sam cuo da je cena kukuruza stala na 12. zato sto se pojavio jeftiniji uvozni kukuruz iz Madjarske. Inace, ja sam svoj prodao jos po 9 din, jer mi je onda trebao novac.
 
sanbo4 je napisao(la):
Od jednog poznanika sam cuo da je cena kukuruza stala na 12. zato sto se pojavio jeftiniji uvozni kukuruz iz Madjarske.
a taj poznanik je uvoznik? dajte ljudi malo proverenih vesti a manje "reko mi sestrine zaove s vma mali"
pride ne bi lose bilo malo i mozak da se ukljuci...u madjarskoj je cena u petak bila 13.9 dinara. e sad ako transportni troskovi umanje tu cenu na 12din, onda je sasvim moguce da kukuruz uvozimo...
 
u subotu cena bila 12.20 a sto se tice uvoza o toem nema govora i ovaj sto sad prodajemo ide za izvoz a ne jos i da uvozimo :D
 
Kod mene 12,2 i u Temerinu 12,2. Neko prenese na forum informaciju iz iz novina, neko sa Tv. neko sa interneta, neko mozda lobira, neko od komsije... i sve je sastavni deo zivota. Dozvoljeno je citanje izmedju redova...Po nesto i nije bas dozvoljeno. :(
 
U Temerinu, u blizini ferocoopa sam video pisalo je: otkup kukuruza, cena 12din
 
juče kod mađara praznik pa berza nije radila, ali nestrpljivo čekam današnji odgovor, na značajno pomeranje cena na gore na čikaškoj berzi. žito otišlo 5% gore preko noći a kukuruz 2%.
 
tarana je napisao(la):
sanbo4 je napisao(la):
Od jednog poznanika sam cuo da je cena kukuruza stala na 12. zato sto se pojavio jeftiniji uvozni kukuruz iz Madjarske.
a taj poznanik je uvoznik? dajte ljudi malo proverenih vesti a manje "reko mi sestrine zaove s vma mali"
pride ne bi lose bilo malo i mozak da se ukljuci...u madjarskoj je cena u petak bila 13.9 dinara. e sad ako transportni troskovi umanje tu cenu na 12din, onda je sasvim moguce da kukuruz uvozimo...
Ne razumem zasto tako ostra reakcija, pa forum valjda zato i sluzi da uz druzenje prokomentarisemo aktuelne teme iz poljoprivrede. Jedno je suva statistika sa svetskih berzi, a drugo su nase balkanske prilike. Zar mislite da je nemoguce da neki nas politicar-biznismen uveze kukuruz losijeg kvaliteta za male pare i tako obara cenu na domacem trzistu, a time ostvaruje dobit. Jos da pojasnim da sam tu informaciju dobio u neobaveznom razgovoru sa vlasnikom jedne vece fabrike stocne hrane iz naseg kraja. Dozvoljavam da je neproverena i mozda potpuno netacna. Zato sam je i izneo na forum u smislu potvrde, ili negiranja. Molio bih ubuduce, malo vise tolerancije i umerenosti.
 
Nazad
Vrh