Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Johny CASE IH je napisao(la):
a koga si tio to nazvao pederima jugos??
ja se nisam zajebo s mojim kukuruzom i prodao sam preostalih 3 vagona po 12 dinara i sad cena moze da krene dole ::lose::
Janko ne mislis valjda bukvalno od gore na "postu"
Mislio sam na one koji kroje cenu smiri se ok.
 
mi smo nase sve okrunili za 12 dinara,pre tri dana,prevoz gratis,pare odmah.sasvim solidna cena.
 
ma sve je u redu jugos i ja sam mislio tako ali ok,svi znamo u kakvoj lopovskoj drzavi zivimo i kako stoje stvari i to utice i na cenu kukuruza koja se formira od ponude i potraznje a nekad i vestacki ali sta je tu je,ja se vise nemoram sekirati oko cene kukuruza jer sam ga prodao po 12 dinara i zadovoljan sam sa cenom :ppozdrav:
 
dragansavin je napisao(la):
11.80 zz plast
12.00 Raca
izvini, koji to Raca placa 12 din, da nije iz Zrenjanina? Ja sam iz okoline zrenjanina juce sam zvao jednog otkupljivaca, plaća 11.5 din/kg i to za 15-20 dana
 
da RACA iz Zrenjanina ima ovde kod nas zadrugu i placa 12 din. Mada i ZZ plast od danas placa 12 din. ja sam danas prodao 11000 kg.
 
Cena pšenice stagnira, kukuruza i dalje raste
Autor Žarko Galetin - Produktna Berza NS
Friday, 29 May 2009
Cena pšenice na Produktnoj berzi u Novom Sadu ove sedmice je stagnirala posle prošlonedeljnog rekordnog rasta, dok je kukuruz poskupeo gotovo tri odsto, navedeno je u današnjem izveštaju Berze.U ukupnom prometu je bilo 2.389 tona robe u vrednosti 37.213.900 dinara, što je za oko 30 odsto manje nego prethodne sedmice.Najviše je trgovano kukuruzom roda 2008, u ukupnoj količini od 1.350 tona i po ceni od 12,64 do 13,18 dinara po kilogramu, sa uračunatim porezom na dodatu vrednost.Pšenicom ovogodišnjeg roda, sa isporukom u julu, trgovano je u količini 375 tona, po ceni od 10,26 do 11,34 dinara, dok je 200 tona pšenice prošlogodišnjeg roda prodato po ceni od 14,58 dinara (sa PDV-om) po kilogramu.

Ugovorena je prodaja 350 tona soje u zrnu ovogodišnjeg roda po ceni od 28,08 dinara (sa uračunatim PDV-om), dok je 50 tona soje prošlogodišnjeg roda plaćeno 40,28 dinara po kilogramu (sa PDV-om).Prodato je još i 50 tona stočnog ječma po ceni od 11,56 dinara i 14 tona lucerke, uz cenu od 11,56 dinara po kilogramu (sa PDV-om) .Indeks Produktne berze - PRODEX je u odnosu na prethodnu nedelju minimalno oscilirao. Njegova vrednost je za 0,73 indeksna poena veća nego prošlog petka i zaključen je na 151,85 indeksnih poena.
 
ma koliko sam cuo samo do zita posle ce se verovatno vratiti uzlazni trend .
otkupljivaci spremaju pare za otkup zita ,sve je to ista ekipa .
stace cena kukuruza da bi jeftinije kupili zito ::lose::
 
Kod nas je još uvek preko 12 stim da su manji proizvođači već okrunili a veći čekaju, pa je potražnja veća od ponude
 
Nazad
Vrh