Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
tarana je napisao(la):
po svemu kukuruz bi trebalo da je skočio 50-60 para ove nedelje - a nije.
zašto?
zato što je ponuda velika.drugar hteo da kruni ali ne može da dođe do krunjača u narednih 4-5 dana. zauzet!
dosta ljudi je skontalo da je 11.5-12 din cena koja im odgovara.
ja ću da čekam još malo i da se kockam.
ili se boje proslogodisnjeg scenarija kad su stigli jecam i zito kukuruz je krenuo na dole, pre tipujem da je to u pitanju nego da im odgovara 12 din,cinjenica jeste da je velika ponuda na trzistu mada mi drugar koji se bavi time kaze da se na berzi slabo trguje i da za 12 din trenutno tesko moze da se proda
 
trnutno je ponuda velika,ali sustina je da je i potraznja velika(sve ide za izvoz-za RUSIJU),sada se otkupljivaci igraju MAcke i MIsa pa ko koga :zli:
 
kakav bre ječam...ječma neće biti ni za čašu ladne vode...
drugo, kakav izvoz za rusiju...ko vam puni glavu takvim glupostima? (pardoniram na izrazu)
rusi IZVOZE kukuruz. ne uvoze ga...
 
do zita cena nece ici gore ,a posle zetve sveje lutrija . kockao sam se prosle godine i izgubio sad sam nesto prodao ,a ostlolo cekam avgust .juce sam dobio 12 . bilo nas je dosta na prijemu sto me je iznenadilo .
inace krenuli su i leptirici :cao:
 
pa imaš informaciju...u ponedeljak i utorak je sve ukupno skočio 8% u pešti, da bi juče pao za 2%.
drugo, cena kukuruza je skočila u dlaku kol'ko i nafta u poslednjih dva meseca...
šta će biti dalje?
ko to zna...da sam takav ekspert, ne bih sedeo ovde, već bih trgovao u čikagu...
rekoh ti da sam odlučio da još čekam...na osnovu kojih parametara, teško mi je da objasnim...
i naravno, sasvim je moguće da grešim...
 
Pa dobro je cuti misljenje svih clanova foruma,bili ekspert ili ne,nikad se ne zna ja cu najverovatnije kruniti od nedelje,ali ga necu prodati-dacu ga na cuvanje pa cu malo da se kockam. pa sta bude ::novac::
 
moj cale kaze da nece ici preko 12 dinara i tako isto mislim i ja a ko misli da ce ici preko toga neka okruni i da na cuvanje pa ce videti :D :bravo:
 
Sad ce ovi pederi od gore da dobro razmisle posle ove kise koja trenutno pada mislim u celoj zemlji kako ce formirati dalju cenu i psenice i kukuruza bez obzira na situaciju u okruzenju jer ipak je ovo drzava zasnovana po iskustvima lopova i drkadzija...
Ne znam kome da se radujem il kisi il susi.
 
Jugos je napisao(la):
Sad ce ovi pederi od gore da dobro razmisle posle ove kise koja trenutno pada mislim u celoj zemlji kako ce formirati dalju cenu i psenice i kukuruza bez obzira na situaciju u okruzenju jer ipak je ovo drzava zasnovana po iskustvima lopova i drkadzija...
Ne znam kome da se radujem il kisi il susi.
ja sve ne zelim da komentarisem ali moram bolje da je susa,manje rodi ali bude skuplje,a ako bude rodna godina(kisna) ::novac:: ::lose:: bude ga dosta a jeftino
 
a koga si tio to nazvao pederima jugos??
ja se nisam zajebo s mojim kukuruzom i prodao sam preostalih 3 vagona po 12 dinara i sad cena moze da krene dole ::lose::
 
najveci izvoznik kukuruza je ist point tj gospodin Drakulic koji poseduje luku u konstanci (ili neki deo luke) poseduje najveci deo dunavske flote... uglavnom kukuruz ide tamo pa dalje gde ga put nosi a sto rekoh za jecam i zito,secate se price o ukrainskom zitu loseg kvaliteta koje je oborilo cenu kukuruza
 
Posle ove kise cena kukuruza ce da padne na 11 ili 10 dinara pa ko nije okrunio krunice sada a zbog ste vece ponude kukuruza cena ce da pada tako da je vidite 12 dinara bila maximalna cena za ovu godinu a nikad se nezna u ovoj zemlji sta ce biti moze biti jos i visa ako dodje led i poigra se sa kukuruzom i zitom tako da ako se to nece desiti cena nece vise ici gore tako da ja preporucujem svima koji misli da je 12 dinara lepa cena za ovogodisnji kukuruz neka krune sto pre i na vreme izvuku pare ::novac:: :cao: :ppozdrav:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
Posle ove kise cena kukuruza ce da padne na 11 ili 10 dinara pa ko nije okrunio krunice sada a zbog ste vece ponude kukuruza cena ce da pada tako da je vidite 12 dinara bila maximalna cena za ovu godinu a nikad se nezna u ovoj zemlji sta ce biti moze biti jos i visa ako dodje led i poigra se sa kukuruzom i zitom tako da ako se to nece desiti cena nece vise ici gore tako da ja preporucujem svima koji misli da je 12 dinara lepa cena za ovogodisnji kukuruz neka krune sto pre i na vreme izvuku pare ::novac:: :cao: :ppozdrav:
ala si ti pametan,ma strasno-nek si ti svoje okrunio a mi mozemo i po 10 din prosli smo mi i gore pa ide opet nekako
 
Mislim da se Jugosov izraz koji nebih da citiram nije odnosio ninakog sa foruma nego na nakupce preprodavce i ostale lopurda koje zivotare od naseg mukotrpnog rada i samo gledaju kako da nas zeznu i sto vise oderu kao da su to oni postenim radom stvorili! :udri: :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh