Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Mlinpek S.Pazova od danas otkupljuje kukuruz po 12 din.
 
šandor je napisao(la):
Neće sigurno još da padne cena .
i ja isto mislim da cena nemoze ici dole moze samo gore,susa je u celom svetu-a i potraznja je velika za kukuruz sve ide u izvoz ::novac::
 
a kad drzava zatvori izvoz cena ce opet pasti na 9 dinara i nikad se nezna sta ova lopovska drzava ucini sutra i sta nas ceka...12 dinara je lepa cena i ja sam danas okrunio preostalih 30tona i prodao po 12 dinara i zadovoljan sam sa cenom :ppozdrav:
 
Produktna berza citat:
"Kukuruzom se i ove nedelje najviše trgovalo. Na bazi 28 sklopljenih ugovora, ostvaren je promet od 1.483 tona ove robe. Prosečna cena trgovanja od 12,57 din/kg (11,64 bez PDV) za 5,19% je veća od cene koju je ova roba ostvarila prethodne nedelje. Cene kukuruza na svetskim berzama i ove nedelje su u porastu, što uz već ustaljen kontinuitet izvoza i dalje otvara perspektivu ovoj robi za bolju cenovnu poziciju u narednom periodu."
 
Šta kažete na ovo (citat-Politika): "...Mađarska tražila da od naših Robnih rezervi kupi čak 200.000 tona kukuruza i 1000.000 tona pšenice. Posao nije napravljen jer država te količine nema." :sta:
Kod pšenice su malo duže držali taster na nuli :haha:
 
I kod nas se tu kreće oko 12 din.samo neznam šta nas sutra čeka koja cena? možda će i kukuruz poskupeti kao nafta? :haha:
 
danas u titelu 12.10din


jel zna neko neki sajt na kom moze da se vidi trenutna cena kukuruza u budimpesti
 
Cene proizvoda danas
25.05.2009.
KULTURA CENA
Kukuruz 12,50
Pšenica Merkatilna 2008. 14,00
Sojina sačma SJPT 42,00
Suncokretova sačma 33 15,00
Brašno T-500 25/1 17,50
Stočno brašno 7,50
Ječam stočni 9,50
UREA Rusia 23,70
NPK 16x16x16 Rusia 30,50
AN Rusia 19,50

Sve navedene cene su
bez obračunatog PDV-a.

Evo cena kukuruza kod nas na berzi 12,50 din plus pdv

Kod mene od sutra 1260 din ::novac::

( za onaj sajt ću kasnije jer sad idem da prskam :cao: )
 
pesta: juce + danas kukuruz gore oko 8%.
videcemo sutra dokle su ameri stigli sa setvom.za vikend su opet imali kisu.
 
sandore moze li malo uputsvo kako da trazimo na tom sajtu cene na berzi

hvala.
 
po svemu kukuruz bi trebalo da je skočio 50-60 para ove nedelje - a nije.
zašto?
zato što je ponuda velika.drugar hteo da kruni ali ne može da dođe do krunjača u narednih 4-5 dana. zauzet!
dosta ljudi je skontalo da je 11.5-12 din cena koja im odgovara.
ja ću da čekam još malo i da se kockam.
 
Nazad
Vrh