Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
m-m!
u pešti pada...nije to dobro...nešto su pominjali izvoz 100.000t, ali nema kome da se izveze kad je kod nas najskuplji u odnosu na okruženje (to ja dumam).
biće zanimljivo ovo pratiti.žita je u svetu posejano više 7-8% u odnosu na prošlu godinu.kod nas manje.
a qqruza ćemo imati više, mada je svetski trend smanjenje od 7-8%.
gde će se napraviti sredina, ko zna.
rado bih prodao žito po 19.5 na zeleno,kad bih bio siguran kolko će roditi.
 
Eh, sada je i Veterinarski Zavod Zemun istakao cenu: 16,5 din/kg.

Barešić i dalje drži cenu 16 din/kg.

Ne vidim da se baš nešto masovno kruni.
 
Onda je to opravdano, i meni bi trebalo za nova kola ali cu da sacekam da vidim hoce li led jos koji put da mi spici kukuruze
 
kukuruz pao na 15.5 pa i na 15 kol'ko čujem.
kako kod vas?
za isporuku na jesen, trgovano na zeleno po 12din na produktnoj berzi...otprilike takva cena je i u pešti...
hmmm...
sto dilema...
ko je sačekao žito prošle godine, dobro se opario...ko je prodao kukuruz odmah - takođe...
vrlo komplikovano...vrlo...
 
Daklem, ovde je Premil prošle godine na zeleno kukuruz plaćao 12 din za isporuku do kraja novembra. Znači i ove godine slična situacija... :D
 
Kod nas od subote vise ne primaju kukuruze. ja u prosli ponedeljak i utorak okrunio 5 vagona po 16 din i cekam pare 15- 20 dana. Sad bih krunio ostalo a niko ne kupuje. :zli:
 
Ja neki dan predao dva vagona u Krčedin (Inđija) po 15,70. Plaćanje za desetak dana. Čujem da je cena trenutno pala, nisam siguran na koliko.
 
U Subotici samo Vet zavod prima i to za 12.60, Gebi i Farm u Cantaviru ne primaju do daljnjeg.
Uzas! :sta: :sta:
 
isto u kikindi. pominje se 12.6 ali niko ne kupuje. svi znamo sta to znaci...
 
Ovde kod mene u Apatinu na malo je bilo 20 dinara, na malo više 18. Ali u selu Sonta je neko bio otkupljivao sve po ceni od 16 dinara sa time da su se pare čkale desetak dana. Ovo su informacije sa početka prethodne nedelje, mada neverujem da se to moglo promeniti suviše naglo za par dana.
 
Šta je po vama uzrokovalo ovoliki nagli pad cene kukuruza? Da li izgledan dobar rod novog kukuruza, velike količine starog kukuruza, nedostatak stočnog fonda ili špekulacije velikih igrača na berzi?
Po meni, ova druga stavka mi ne izgleda logično (iako ja nemam pojma koliko ima još starog kukuruza), jer to znači da i pre dve nedelje nije bilo nestašice kukuruza a cena je onda bila oko 16 din. Za stočni fond mi je jasno da je uništen i da mi nemamo stoke da pojede taj kukuruz, ali opet, nije do pokolja stoke došlo baš u poslednje dve nedelje pa da dođe do ovakvog kraha sa cenom. Ovde se, među paorima, najviše priča da veliki igrači međusobno trguju i obaraju cenu kukuruzu kako bi ga što jeftinije pokupili i izvezli jer po staroj ceni to ne mogu... :zli:
Šta mislite o tome?
 
zato sto ima mnogo starog a doci ce novi i rodice dobro pa ljudi moraju da se neceg otarase a novac im treba.oni to znaju-olosi
 
Nazad
Vrh